Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) tekes válasza tekes (#547) üzenetére


tekes
tag

Sziasztok!
Építettem egy gépet Asrock Q1900 alaplapra OpenELEC v6.0.3
3 HDD van benne.
Háznak egy régi rossz asztali CD lejátszót használtam fel.
Nincsenek rajta szellőzőnyílások. A proci fölött kissé langyos a fémlemez burkolat (kézmeleg)
A CPU és a GPU 60-65 fok körüli.

Ez normális, vagy kifurkáljam?

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#552) Aryan válasza tekes (#551) üzenetére


Aryan
senior tag

Szerintem az még nem vészes hőmérséklet, amíg nem vesz vissza az órajelekből addig nincsen baj. Inkább legyen halkabb a gép :).

(#553) tekes válasza Aryan (#552) üzenetére


tekes
tag

Akkor így hagyom :)

Vettem egy ilyen távirányítót.
Rendben működik.
Az androidos telefonomon van infra.
Melyik appot kell telepítenem, ill. milyen eszközt kell kiválasztani a távirányító programban, hogy a telefonnal IR-en keresztül is tudjam kezelni az OE-et?

[ Szerkesztve ]

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#554) DoItYourself válasza tekes (#553) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kore vagy Yatse, és nem kell hozzá infra, wifin keresztül megy a Kodi irányítás, ha az a kérdés.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#555) tekes válasza DoItYourself (#554) üzenetére


tekes
tag

Igen, wifin szuper a Yatse, de infrán is szeretném, csak hogy tudjam, lehet-e? :)

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#556) Aryan válasza tekes (#553) üzenetére


Aryan
senior tag

Szerintem akkor csak egy IR vevő kell. Utána beprogramozod a telefonodat ha van lehetőség egyedi beállításra. Illetve Kodi-n belül van a KEYMAP EDITOR plugin.

(#557) tekes válasza Aryan (#556) üzenetére


tekes
tag

IR vevő van a csomagban, de hogyan "programozzam be a telefonomat" ?

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#558) tekes


tekes
tag

A Samba elég lassú.
Általában 200 kB/sec körül, de a maximum is 1GB/sec.
Valamit nem jól állítok be, vagy ez így jó?

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#559) Aryan válasza tekes (#557) üzenetére


Aryan
senior tag

Azt nem tudom, hogy kell. Nekem anno LG G2-nél lehetett előre kreált profilokból illetve saját összeállításból is választani. Kodihoz létezik a keymap editor addon azt is érdemes felrakni. De ha telefonról akarod csinálni a legegyszerűbb amit előzőleg is írtak, YATSE progi.

(#560) tekes


tekes
tag

Az IR távirányító téma egyelőre jegelve.

Néhol azt írják, hogy a telefon infrája egyirányú, ezért semmilyen app-al nem tanítható, mivel nincs benne infra vevő. Mások mintha ezt vitatnák. (elég gyenge az angolom:(

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#561) Don77


Don77
tag

Sziasztok! Openelecet szerettem volna telepíteni egy cherrytrail alapú mini pc-re, van egy raklap hibaüzim, végül is települt de billt nem érzékel... :(
Usb not enable.maybe cable is bad? Valami ilyesmi
Valaki valami oldalt tud ajánlani ahol tudnak segíteni mi lehet a baj?

(#562) arnd


arnd
senior tag

Valamiért megmakacsolta magát a mindigtv kártyám. Villog a LED az olvasón amikor kódolt adást néznék, de nem indul el a letöltés.
Volt már egyszer ilyen szitu, akkor beraktam egy gyári alcor box-ba, és ott a kártya adatokat nézegettem/frissítettem és egy idő után beindult.
Most viszont nincs kéznél box. Mivel tudnám elindítani a kártyát?
Van az oscam-nek egy webes felülete, de nem emlékszem, hogy milyen porton kellene látnom...
Lehet ott volna valami opció...

(#563) doberman válasza arnd (#562) üzenetére


doberman
senior tag

up... ez engem is érdekelne. konkrétan: leállt kártyát újra indítani, tv vagy box nélkül... hiába van bepipálva a tvheadend CAs -> Update Card (EMM), néha 3-4 havonta leáll a dekódolás, volt, hogy egy reboot megoldotta, volt mikor egy tv-be kellett tenni a kártyát, hogy elinduljon. ja az enyém társkártya.

8lnu

(#564) arnd válasza doberman (#563) üzenetére


arnd
senior tag

Megoldást nem találtam.
Beraktam egy BOXba, A Conax előfizetés menüben kicsit érdekes a Conax2 dátumai. A november és a december az 2012-es, a Cona dátumai meg 2016 szeptember és október...
Nem volt a BOX-al sem kódolt adás vétel, aztán egy újraindítás és megjavult. A conax menüben nem volt változás.

(#565) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
A napokban összeraktam egy kis gépet (s775, e8400, hd 4550, 2gb ram) htpc gyanánt. Felraktam rá az openelec-et és most egy pendrive-ról megy. Felraktam rá a moviesharkot, de nincs hang. A gép a tv-vel hdmi kábellal csatlakozik. Mi lehet a gond? Lehet csak beállítás? Még új vagyok ezek a téren, úgyhogy nagyon nem értek hozzá. Köszi előre is aki segít.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#566) arnd válasza Nerazim (#565) üzenetére


arnd
senior tag

A hang menüben kell beállítani, hogy a HDMI-menjen ki a hang. Ne a sima analóg kimeneten.

De komolyan E8400-al szeretnél nyomulni?

(#567) KTU válasza arnd (#566) üzenetére


KTU
addikt

Kicsit emelkedik a villanyszámla, :U
De ha ránézünk a számlára, hogy eddig mennyit "spóroltunk",
lehet a gép ára is kijön belőle :U
:D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#568) arnd válasza KTU (#567) üzenetére


arnd
senior tag

Ja ja :)

Szvsz, ilyen célra valami S905-s boxot vennék. Mert a Pi drágább, meg később a 4K-t sem fogja vinni, ellenben az S905-el.

[ Szerkesztve ]

(#569) Nerazim válasza arnd (#566) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a segítséget. Movieshark-hoz elég meg HD filmek lejátszásához, ha kevés lesz teszek bele egy L5408 xeont oszt jónapot :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#570) arnd válasza Nerazim (#569) üzenetére


arnd
senior tag

Azt hiszem a xeonokból van 50W környéki is... De a 3W szumma csak jobb :))

(#571) Nerazim válasza arnd (#570) üzenetére


Nerazim
őstag

Tudom, hogy igazad van, csak már mire belevágtam akkor már késő volt, most ez van ebből próbálom kihozni a legtöbbet meg tetszik az benne, hogy tudom cserélgetni az alkatrészeket.

Ui: Egyébként nem nagyon tudok elmenni ezek között, hogy LibreELEC, OpenELEC, XBMC stb...én csak a Kodi-t ismertem eddig ezt használtam a gépen. Mi a különbség köztük?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#572) KTU válasza Nerazim (#571) üzenetére


KTU
addikt

OpenELEC, LibreELEC, az gyakorlatilag XBMC --> KODI os.

Én lehet innen a pingvin alól letölteném valamelyiket.
off mert LE,
de frissebb mint az EO.

Szerintem gyalul mindent a HDD-ről,
sose próbáltam, :B
Nem vett rá semmi, hogy ekkora PC-t rakjak a TV alá. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#573) arnd válasza Nerazim (#571) üzenetére


arnd
senior tag

Persze, persze az ez van ebből próbálom ki, hogy mire is jó. Az tök érthető.

Pongyolán fogalmazva:
XBMC problémás volt a név (M$ pampogott) Kodi lett belőle.
Openelec- egy minimal oprendszer ami a Kodi kiszolgálására/futtatására lett kitalálva.
Valami balhé volt a fejlesztők és a tulaj között, és az Openeleces fejlesztők tovább álltak és megalkották a Libreelec-et.
Röviden ennyi a story.
Ha fut az Open/Libreelec a gépeden akkor én azt használnám. (egyes régebbi atom procikkal nem megy, illetve a grafikus részükkel nem kompatibilis).
Ha esetleg valamit nem tudsz megvalósítani a Kodi pluginjaival, akkor egy linux alapú Kodit üzemelnék be. Van hozzá kellő erőforrásod :)

[ Szerkesztve ]

(#574) Nerazim válasza arnd (#573) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi még1x.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#575) Nerazim válasza arnd (#573) üzenetére


Nerazim
őstag

Érdemes váltani LibreELEC-re? Nekem most OE van fent nagyon nem volt még időm tesztelni. Az LE is megy ugyanúgy pendrive-ról?

(#572) KTU:
Köszi szépen a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#576) doberman válasza Nerazim (#575) üzenetére


doberman
senior tag

ez inkább költői kérdés: ha megfelel az OE akkor nem kell váltani (inkább arra kell figyelni, hogy az esetleg alkalmazott addonok is fussanak alatta) nálam OE 6.0.3 megy 15.2 Kodi-val egyenlőre teljes megelégedésemre.
remélem nem írok nagy hülyeséget, de több helyen írták fórumokban hogy kivált a fejlesztői csapat egy része az OE-ből és ők fejlesztik a LE-t. Ezért sokan már "temetik" az OE-t.

8lnu

(#577) envagyok válasza doberman (#576) üzenetére


envagyok
veterán

Hardverfüggő a kérdés.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#578) Nerazim válasza doberman (#576) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi az infót.

Más: Lehet hülye kérdés és sokaknak egyértelmű lehet a válasz, de én még most ismerkedem az OE -el. Hogy tudom kikapcsolni a gépet vagyis leállítani? A bal alsó sarokban lévő kis ikonra (kapcsoló gomb) ha rákattintok akkor nekem újraindul. Vagy csak simán a power gombot hosszan nyomom addig amíg le nem áll?(úgysincs benne HDD ami tönkre menne)

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#579) MaCS_70 válasza Nerazim (#578) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen gépet használsz?

A kikapcsolóikon nálam mondjuk egy menüt hoz fel, amiből kiválaszthatom, hogy kilépek, kikapcsolok, újraindítok -- meg van még valami, amire most nem emlékszem.

A YATSE is felajánlja a kikapcsolási lehetőségeket a saját GUI-ján.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#580) Nerazim válasza MaCS_70 (#579) üzenetére


Nerazim
őstag

Oks, már működik csak pillanatnyi elmezavar volt :DDD

Milyen addonokat használtok és honnan töltitek le hozzá? Ma nekem a movieshark nem akart elindulni ezért visszaállítottam alaphelyzetbe az egészet.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#581) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Zotak CI320 nano-n futtatok usb3-as pendriveról Openelecet illetve most legutóbb már Le-t.
Az a gondom, hogy a 5.08-as OE felett minden verziónál időnként elnémul a hang pár mp-re.
Most az LE 790.008-as csomag van fent. Ezzel már ritkábban, de 2 óra alatt 3x produkálta a hibát.
Van valakinek 5lete, hogy merre keresgéljek? A hangbeállításoknál már mindent próbáltam, de azért bármilyen infó jól jönne.

Köszönöm!

Üdv: Mcrazy

(#582) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Pendrive-ról futtatok egy OE-t. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e bizonyos időközönként törölni vmit, ha igen mit és hogyan kell, ahhoz h ne lassuljon majd be nekem később?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#583) arnd


arnd
senior tag

Lehet valamit kezdeni a hang "nyávogással" és a pattogás/csattanásokkal?
MindigTv vétel közben.

Illetve van egy Pi2-m licensekkel, egy Pi3 meg csak önmagában, melyiket használjam média / TV szervernek, és melyiket TV-re kötött lejátszónak?
Mondjuk van egy S905-s boxom is, lehet inkább az lesz a TVre kötve...

(#584) adrian87


adrian87
tag

Sziasztok! iptv-ből szeretnék HTPC-t csinálni. A típusa x301t windows ce 5.0 van rajta gyárilag, 300mhz-es procival, 128 mb rammal, dvb-t tuner kártyával és 80gb hdd-vel.
Szerintetek hol kellene nézelődnöm? :R

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#585) arnd válasza adrian87 (#584) üzenetére


arnd
senior tag

Á ezt elnéztem...

[ Szerkesztve ]

(#586) envagyok válasza adrian87 (#584) üzenetére


envagyok
veterán

http://www.t-hack.com/forum/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#587) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Egy Asrock NUC N3150-em van és rajta Openelec fut.. a kérdés annyi lenne, hogy 3 vagy 4TB-s USB HDD-t le tudja kezelni rendesen az openelec?
(a gép elvileg tudja kezelni.. pontosabb leírást nem találtam róla hogy gond lenne vele)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#588) arnd


arnd
senior tag

Ma megérkezett egy újabb DVB tunerem, afatech af9033-as.
Ezzel úgy néz ki, hogy megszűnt a recsegő hang problémám, meg az időnként zöldbeváltó kép is elmúlt.
Remélem a többi rendelésemmel is szerencsém lesz... :U

(#589) envagyok


envagyok
veterán

Újra szopóroller...

Libreeleccel használok egy wetek playt tv szervernek.
A tv felvételeket bemountoltam nas megosztásra, hogy a nasra mentsen.
Ez műlödött is rendesen a WD MY Cloud nasommal.
Viszont most állok át synology nasra, és ott az istennek sem mountolja be a mappát.
A configfiles/system.d-be van a storage-record.mount file:
# This is a sample service script to mount CIFS/SAMBA shares.
# Please read carefully the comments in this file. For production usage
# you can remove all comments (lines beginning with "#") from this file.

[Unit]
# The description should be used to explain what this servicefile is for
Description=cifs mount script

# if we do network mounts like here we *require* 'network-online.service'
# which checks if the network is online
Requires=network-online.service

# our scripts must start *after* 'network-online.service', on timeout and if
# 'network-online.service' fails we can not mount and this scripts fails too
After=network-online.service

# usually we mount networks shares because we want they avaible *before* XBMC starts.
# so XBMC has access to this mounts from beginning. Note: this slows down the boot!
Before=kodi.service

[Mount]
# The share we want mount
What=//SYNOLOGY/Record/Record

# Where we want mount this share
Where=/storage/Record

# Any options you usually use with the "-o" parameter in the mount command
#Options=username=xxxxxxxx,password=xxxxxxx,rw

# filesystem type
Type=cifs

[Install]
# The target is used by 'systemctl enable <name_of_this_file.mount>' to link
# this service to a runlevel for starting on boot. usually 'multi-user.target'
# is ok here.
WantedBy=multi-user.target

# Important:
# this file must be renamed to <mountpoint>.mount where <mountpoint>, is the FULL path
# where the share will be mounted but slashes "/" MUST BE REPLACED with dashes "-" with .mount
# as extension.
# This means, if we want mount to "/storage/music2" (see above "Where=/storage/music2")
# then this file must be renamed to 'storage-music2.mount' and can be enabled via ssh with the
# command 'systemctl enable storage-music2.mount'

Én már feladtam. Mi lehet a gond?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#590) envagyok válasza envagyok (#589) üzenetére


envagyok
veterán

Na meglett a megoldás...
A SYNOLOGY-t kicseréltem az IP címre.
Így megy.
Érdekes, mert a mycloudot elfogadta régen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#591) arnd


arnd
senior tag

Openelec 6.0.3 vagy 4, elméletileg a legfrissebb.
Volt 3 tv felvétel rajta, samba-n látom is, hogy ott vannak, de a TV/felvételek-nél már nem látszik. (volt egy sima kikapcs, tuner csere/próba, bekapcs) Lokálban file kezelőn keresztül meg tudnám nézni, de most éppen ki akarom rakni a Pi2-t a rendszerből, hogy csak hálózati eszközként legyen jelen, (sikerült végre beszereznem 3db jól működő tunert).
Valami xml-t kellene keresnem ahol valamiért nincs meg a bejegyzés?
Vagy, mit tudok ezzel kezdeni?
Meg valahogyan lehet olvashatóvá tenni a felvételek file-ait?
Valószínűleg ki fogom linkelni én is valami hálózati eszközre a felvétel mappát, de addig is mit tegyek vele?

(#592) sgx


sgx
tag

Sziasztok,

a transmission nem működik, nem találom sehol az unofficial addon repo-t, így nem tudom telepíteni a daemon-t.
A legfrissebb libreelec van a pi-n.

Tudnátok segíteni?

(#593) envagyok válasza sgx (#592) üzenetére


envagyok
veterán

Transmission

Docker..

vagy

cd /storage

#for x86/x64 Transmission build download
wget http://milhouse.openelec.tv/builds/addons/Generic/transmission/service.downloadmanager.transmission-8.0.0-%230315-milhouse.zip

#for RPi2 Transmission build download
http://milhouse.openelec.tv/builds/addons/RPi2/transmission/service.downloadmanager.transmission-8.0.0-%230315-milhouse.zip

# Then install addon from zip after that execute commands below.

mkdir /storage/.kodi/addons/service.downloadmanager.transmission/lib
cp /usr/lib/libcrypto.so.37.0.0 /storage/.kodi/addons/service.downloadmanager.transmission/lib/libcrypto.so.35

Forrás:
https://forum.libreelec.tv/thread-205.html

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#594) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

SNMP vagy NRPE telepítést illetve beállítást meg lehet valahogy oldalni?
Icinga (Nagios)-al szeretném monitorozni a gépet, HDD, memória, cpu..stb .. és ahhoz kellene!

Előre is köszönöm!

MZ

(#595) arnd válasza envagyok (#589) üzenetére


arnd
senior tag

A #Options=username=xxxxxxxx,password=xxxxxxx,rw

Az most a megosztott hálózati mappa hozzáférésének user/pass párosa, vagy az openelec user/pass-je?

openelec alatt szeretném megoldani, hogy egy windózeros gép megosztott mappájába rögzítsen.
ez meg a Te storage-record.mount
alapján próbálkoztam.
De nem igazán sikeres a project...

A Tvheadend-endben a "Recording System Path:
"-nál nem lehet közvetlenül hálózati elérést megadni? (alternatívaként).

Ja és WinSCP-vel viszont tudom másolni a Pi kártyáján lévő felvételeket, és meg is nézhetőek windózer alatt...

[ Szerkesztve ]

(#596) envagyok válasza arnd (#595) üzenetére


envagyok
veterán

"A Tvheadend-endben a "Recording System Path:
"-nál nem lehet közvetlenül hálózati elérést megadni? (alternatívaként)."

De, ha előtte mountolod.
http://wiki.openelec.tv/index.php?title=Mounting_network_shares#Systemd_CIFS_sample_mount

Olvasd át újra, vmit nem jól csinálsz.
Valszeg az user/pass lehet a gond.

Próbáld oe/le alatt beállítani a mappát videó forrásnak
Amelyik user/pass párossal sikerül, azt kell a mountba is írni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#597) arnd válasza envagyok (#596) üzenetére


arnd
senior tag

Köszi, átnézem mégegyszer.
Most próbaként a routerbe dugott pendrive-ot megosztottam jelszó nélkül. Ha azzal sikerül már egyenesben vagyok :)

(#598) envagyok válasza arnd (#597) üzenetére


envagyok
veterán

A Windows megosztások érdekesek tudnak lenni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#599) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok ezen a téren. Hátteret szerettem volna megváltoztatni OE alatt. Meg is találtam,de nem tudom, hogy tudnék saját képet beállítani. Jelenleg egy pendriveról fut. Tunda vki segíteni?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#600) Nerazim válasza Nerazim (#599) üzenetére


Nerazim
őstag

Megoldódott, nem nagyon pörög az a topic :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.