Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

:C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) F34R


F34R
nagyúr

fasza szogegyszeru :C

(#3) razorbenke92

Én xbmcbuntut használok, az sem bonyolult, terveztem is róla írni, de te gyorsabb voltál, és amint néztem alaposabb is :R :R :R Grat!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#4) zsigus válasza razorbenke92 (#3) üzenetére


zsigus
őstag

Köszönöm mindenkinek. :)

Azért az xbmcbuntu egy picit bonyolultabb ennél, bár egy kis utánajárással azt is be lehet konfigurálni elég egyszerűen. Attól egyébként még írhatsz az xbmcbuntu-ról, elvére nem ugyanaz a rendszer. :)
Én is kíváncsi lennék rá, csak nem akarom bolygatni azt ami (egyelőre) jól működik már egy jó ideje.

(#5) wmati


wmati
addikt

Háttérben közben futhat más is ? ftp. apache ilyenekre gondolok

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez miben jobb, mint az xbmc?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) zsigus válasza wmati (#5) üzenetére


zsigus
őstag

A háttérben futhatnak dolgok (mint pl. transmission daemon), de sajnos zárt maga a rendszer, nem lehet elérni a terminált, csak SSH-t lehet használni. Erről bővebb infó itt van: [link]

Tehát sajnos nem lehet akármit feltenni rá, de nem vagyok egy linux guru, szóval lehet, hogy van rá mód (pl. egyéni disztró létrehozásával biztos) de ennyire nem vágom a dolgokat.

bambano: Ez egy Linux alapú OS aminek az XBMC a kezelőfelülete (GUI).

(#8) vinibali


vinibali
őstag

nekem nagyon tetszik :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) wmati válasza zsigus (#7) üzenetére


wmati
addikt

Nem akarod kipróbálni ?

[ Szerkesztve ]

(#10) zsigus válasza wmati (#9) üzenetére


zsigus
őstag

Hibát írt ki most, hogy beléptem SSH-n, de már próbáltam rá telepíteni emulátort korábban és nem engedte, tehát nem hiszem, hogy ezt fogja. Magát a telepítési parancsot nem fogadja el, ezért mondom, hogy itt komolyabb belepiszkálás kell szerintem.

(#11) bambano válasza zsigus (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és he bemész az xbmc webjére, ott is találsz egy linux alapú os-t, aminek a kezelőfelülete az xbmc.
tehát?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) wmati válasza zsigus (#10) üzenetére


wmati
addikt

Köszi azért

[ Szerkesztve ]

(#13) zsigus válasza bambano (#11) üzenetére


zsigus
őstag

Ha az XBMCbuntu-ra gondolsz akkor röviden:

- jóval kisebb helyet foglal (követelmény: 8 GB helyett ~150 MB)
- mivel a lehető legtöbb dolgot kiszedték belőle amit csak tudtak, ezért jóval gyorsabb, és jobb a bootidő is
- egyszerűbb konfigurálni (tökéletesen működik a hardveres gyorsítás a telepítés után, a Wi-Fi csak pár kattintás (ha támogatja az adaptert) stb. stb.)
- vannak extra kiegészítők (webböngésző pl.)

Hirtelen ennyi jutott eszembe...

(#14) wmati válasza zsigus (#13) üzenetére


wmati
addikt

Szóval aki ért hozzá annak az inkább válassza XBMCbuntu az OpenELEC helyett ?

(#15) zsigus válasza wmati (#14) üzenetére


zsigus
őstag

Abban el tudod érni a terminált, tehát ott nem gond az apache vagy más progi telepítése sem.
Szóval igen, neked lehet, hogy jobb lenne.

(#16) wmati válasza zsigus (#15) üzenetére


wmati
addikt

Igazából szerintem úgy lenne a tuti ha leszedem a filmet és rögtön nézhetem is nem kell átöltögetni meg ilyenek, bár ezzel lehet hogy csak én vagyok így .

(#17) zsigus válasza wmati (#16) üzenetére


zsigus
őstag

Persze ez tiszta sor. Én is így vagyok vele, csak most helyhiány miatt muszáj egy ideje a nagy PC a letöltőgép, de ha holnap megjön a HDD-m, akkor én is beüzemelem a HTPC-n a torrent klienst.

(#18) wmati válasza zsigus (#17) üzenetére


wmati
addikt

Vásárlás előtt állónak mit javasolsz ? Rakjak össze egy mini pc vagy vegyek egy Raspberry pi .

(#19) zsigus válasza wmati (#18) üzenetére


zsigus
őstag

Nincs tapasztalatom a Rapsberry Pi-vel, de azt hallottam, hogy nem túl gyors XBMC-vel (nem tudom, hogy OpenELEC-el nézték e, mert annak is van RPI verziója). Ha a háttérben alkalmazások is futnak majd akkor lehet, hogy jobban járnál egy PC-vel.

De azért kérdezz meg másokat is akiknek van tapasztalata a rapsberry-vel, mert én csak mások véleményére hagyatkozom.

[ Szerkesztve ]

(#20) wmati válasza zsigus (#19) üzenetére


wmati
addikt

Nem tudom valahogy mindenki isteníti a málnát, lehet benne valaki :))

(#21) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Rapsberry Pi -vel kezeli a HDMI CEC -et így pld. hdmin összekötött TV távirányítójával lehet irányítani (Samsung TV-vel biztos működik). A tv usb portjáról kapott áram elég neki így amikor a TV bekapcsolásra kerül bekapcsol a RPi is mire egy mostani "okos TV" be bootol addigra az OpenELEC is a RPi -n. Kezeli a különböző TV streaming servereket. pld.: dreambox, dvbviewer rec service, de akár egy routeren futó Tvheadend is. Így akár egy központi helyen lévő TV szerverről lehet a lakás több pontján is TV-zni, filmet nézni, zenét hallgatni. Az hogy ki mit ír a sebességről az szerintem változó is lehet az első generációsak is elműködtek (de azért kellet tuningolgatni, hogy pld. XBMC menü sebesség, csatornaváltás vállalható legyen) de az újak messze gyorsabba és vállalható sebességük főleg ha a 512MB -osat veszi meg aki multimédiázni akar. A hátrány, hogy azért kell vele bütykölgetni, barkácsolni mire össze áll rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#22) Mardel92 válasza wmati (#20) üzenetére


Mardel92
tag

Jó is a málna, használom már egy ideje, egy 512MB RAM-mal szerelt variánst, én próbáltam xbmc+torrent+samba kombót, de megöli. Túl sokat eszik a grafikus felület,szóval nálam maradt az Occidentalis és a progik a háttérben.

(#17) zsigus: Ha egy tanácsot megfogadsz, a HDD-t ext3/4-re formázd, különben a torrent megüli a cpu-t (ntfs-ext4 konvertálás eléggé cpu igényes feladat). Nekem a Raspberry használhatatlan volt tőle, de próbáltam az asztalin is, a 6 magos procit 80% körül hajtotta végig és itt még csak egy konzolos felület ment a torrenttel.

BTW az írás tényleg jó, alapos, annó én is kipróbáltam, de málnára a raspbmc jobb választás, ősöknek HTPC-n biztos ez lesz (csak szánnák rá magukat a vételre :D )

Szerk.: (#21) gyugyo79 Ez a samsung távirányítós dolog h működik? :) Tudnál privátban küldeni linket róla, hogy mikkel és hogy érhető el? Lehet akkor a család is raspberry-t kapna és akkor nem kell még egy távirányító :)

[ Szerkesztve ]

(#23) zsigus válasza Mardel92 (#22) üzenetére


zsigus
őstag

Egy kicsit félek az ext3/4-től, mert ha most meghalna a HTPC (kopp kopp kopp) a HDD-t áttéve a nagy gépbe még mindig el tudnám érni a filmeket, viszont ha leformázom akkor a Win nem fogja felismerni.

No mindegy, majd elgondolkozom rajta hogy az új vinyóval mi legyen, de a régi marad így szerintem, mert 1 TB adatot nem akarok oda-vissza másolgatni.

Kösz. :)

(#24) Mardel92 válasza zsigus (#23) üzenetére


Mardel92
tag

Akkor neked az ext2fsd nevezetű program kell :) Régóta használom, mivel a külső HDD-m ext4-re van formázva a raspi miatt és néha kell az asztalira is csatolnom. A progi lényegében fut a háttérben és ugyan úgy win explorerből elérhetővé tesz minden ext* fájlrendszerű dolgot, mint ha egy wines fájlrendszert néznél.

(#25) zsigus válasza Mardel92 (#24) üzenetére


zsigus
őstag

És itt a megoldás. Erről még nem is hallottam, de így már más a leányzó fekvése. :) Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#26) larryking


larryking
senior tag

Nekem csak 1 bajom van az openelec-el, hogy a Blu-ray lejátszás lemezről nem megoldott. Illetve, hogy ha valaki nem a 12-t tölti le, akkor a hdmi hangkimenettel bajlódni kell manuálisan. Amúgy a legjobb rendszer htpc-re, ha valaki nem akar sokat tökölni. Nagyon jól kezeli az imon vfd-t és lcd-t
Az írás pedig nagyon jó. :R

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#27) zsigus válasza larryking (#26) üzenetére


zsigus
őstag

Köszi.

Nem próbáltad az makemkv-t? Azzal elvileg megoldható a Blu-Ray lejátszás OE alatt.

Töltsd le a makemkv addon-t a kiegészítőkből (OpenELEC addons -> Program kiegészítők -> makemkv), és itt van egy leírás + még egy kiegészítő amivel (elvileg) mennie kellene.

Sajnos én nem tudom kipróbálni, ezért a beállításában sem tudok segíteni, de ha sikerült valamit összehozni akkor írd meg. :)

(#28) larryking válasza zsigus (#27) üzenetére


larryking
senior tag

Brazoson próbáltam, katasztrófa volt, most lianon teszek vele egy kísérletet.

"We'll meet you where the lights are...."

(#29) kovgab


kovgab
aktív tag

Jónak tűnik...
nekem egy asus 1000H Eee pc-m van azon szerintem vígan elfutna

CPU type Intel Atom 1600 Mhz
Graphics Intel GMA 950
RAM 1024 MB

bár a GMA 950 nem egy hd-erőgép :)

Ká Úr

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes :) Mondjuk a XBMC meg olyan, hogy akkor szívás, ha nem előre telepített.
De a MythBuntu is ilyen volt, előre felpakolt MythTV-vel - a MythTV belövése magában szívás, de komplett disztróban out-of-the-box működik.

Hogy nehéz egy Linuxot parancssorból beállítani, az attól függ, kinek. Némi Google és gondolkodás árán megoldható, más kérdés, hogy a legtöbbbeknek tökéletesen felesleges vele szenvedni, ha már van előre összeállított :)
Különben jó a cikk, ez a cucc tökéletes arra, amire való.

@Zsigus : Windózra is vannak Ext filerendszer olvasó programok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Kowa


Kowa
tag

Ezalol a rendszer alol le lehet játszani 3D s BD ISO kat?

Harmony One távrángatóval jól együtt tud müködni?

(#32) zsigus válasza kovgab (#29) üzenetére


zsigus
őstag

Hát... elfutni lehet, hogy elfutna, de a HD filmek lejátszása lehet, hogy nem menne rendesen. Gondolok itt a 24p támogatásra, vagy a nem túl erős CPU-ra. Nem tudom, hogy erre van e hardveres GPU gyorsítás, de ha nincs akkor lehet, hogy szaggatnának rajta az 1080p-s videók. Brazos-on is szaggatnának, de ott GPU-ból megoldott a lejátszás.

hcl: Persze, attól függ kinek nehéz. De pl. Brazos-ra a hardveres gyorsítás belövése sztem az átlagnak nem menne. :)

Kowa: Sajnos az XBMC tudtommal nem támogatja a 3D-t, ezért nem hiszem.

Harmony-val működik (nekem 600-as van), ha van egy MCE távhoz való USB-s infrád. A cikk végén linkelve van a leírás.

[ Szerkesztve ]

(#33) hcl válasza zsigus (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Legtöbbek addig hiszik azt, hogy nehéz, amíg nem próbálják meg. Meg abba kell belegondolni, hogy egyszer kell megcsinálni, utána már nem kell vele foglalkozni.
Nemtom, ATI cuccokkal nincs tapasztalatom, de gúgli a barátod :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) zsigus válasza hcl (#33) üzenetére


zsigus
őstag

Én már próbáltam Ubuntu alatt (amikor még újabbnak számított az E-350), és nem is működött tökéletesen. Persze lehet (sőt valószínű), hogy azóta nagyban leegyszerűsödött, de a terminálban való "szöszmötölést" szerintem nem sok ember vállalná be, ha korábban sohasem látott még ilyet. :)

Persze ez fogékonyság kérdése is, de ha egy átlag Windows userről beszélünk akkor inkább a GUI-t részesítik előnyben szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35) hcl válasza zsigus (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűleg azóta könnyebb, mert mindig a nagyon új hardverekkel van a gáz.
A Nvidiás hw gyorsításhoz is már csak egy csomagot kell feltenni.

Aki nem tud értelmezni egy leírást, annak meg mindegy, hogy GUI, vagy nem :) A legtöbben úgy vannak, hogy Windowst hajlandóak órákig hackelni, de terminálban kiadni parancsokat meg büdös.
Ahhoz képest itt a munkahelyemen elég sokat terminálozok Windpws alól :) (Pl. Active Directory user hozzáadása helyi csoporthoz egy gépen, sokkal fájdalommentesebb, mert amúgy GUI-n az AD fájdalmasan lassú...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) madgie


madgie
titán

Én egy Brazosra (vagyis Brazos alapú gépen prendrive-ra) próbáltam vagy fél éve feltenni az openelec-et, nem volt hang hdmi-n és mindig valami varázslatos felbontást akart boot-kor erőltetni (valami 1366*400, vagy hasonlót).

#37: ez jó :D ha jó lett volna, vlaszeg marad a cucc, de így eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#37) hcl válasza madgie (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy egy fejlesztőt idézzek az előző melóhelyemről :
"Ez valami hiba lehet" :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) dabadab


dabadab
titán

Azt azert szeretnem elmondani, hogy az OpenElec egyaltalan nem zart rendszer. Tok nyilt, minden komponense nyilt forrasu, a "messze nem ad akkora szabadságot, mint akár egy Windows, akár egy Linux alapú PC" mar csak azert sem igaz, mert az OE-t futtato gep ugye egy linuxos PC, a Windows "szabadsagara" meg inkabb nem is vesztegetnek szot.

Amire te gondolhatsz, az az, hogy ha valami program nincs gyarilag telepitve az OE-n, akkor azt nem lehet kenyelmesen, csomagkezelobol felrakni, hanem az embernek sajat maganak kell leforditania. Ez nem zartsag, hanem kenyelmetlenseg, de messze nem igenyel annyi macerat mint pl. egy medialejatszo firmware-jenek hekkelese.

DRM is theft

(#39) zsigus válasza madgie (#36) üzenetére


zsigus
őstag

Most már az XBMC 12-es verziót tartalmazó változatokban már a HDMI az alapértelmezett, korábban csak a hanglejátszás eszközét kellett átállítani (hogy mire az verziótól függött, az OE 2.0-ban "hdmi (ALSA)" korábban pedig más volt, arra már nem emlékszem).

A felbontással kapcsolatos dolog viszont velem nem fordult elő egyszer sem Brazoson (MSI lappal). Ha átállítottad akkor sem jegyezte meg?

hcl: Persze, attól is függ, hogy a GUI is milyen. :)

(#40) madgie válasza zsigus (#39) üzenetére


madgie
titán

Nem jegyezte meg, mindig azzal indult. HDMI-nél anno mindent végigzongoráztam, de nem volt hang.

Azt már csak offban említem meg, hogy az eszköz képe sem volt olyan, mint a popcorn hour a-210 médialejátszómé (kalibrálva sem), miközben az említett popi a ps3-mal együtt egyformán jó képet adott (most vettem egy egreat s5a lejátszót, az is "brazososan" fakó és lapos képű, ha meg a kalibrálóval és thx szemüveggel rendbe rakom, akkor a felhúzott szaturáció és kontraszt miatt zajosabb lesz a kép)

(#41) dabadab válasza bambano (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ez ugye az XBMC, a "hivatalos" XBMCbuntunal meg annyival jobb, hogy ezt direkt adott platformokra optimalizaljak (pl. Raspberry Pi-re nincs is XBMCuntu), csak a szukseges minimum van rajta es rendesen tesztelik, tenyleg csak annyibol tart az egesz, hogy az ember felmasolja a pendrive-ra es van egy mukodo rendszere.

DRM is theft

(#42) nbg válasza wmati (#20) üzenetére


nbg
senior tag

Arra figyelj, hogy Pi-vel halozaton keresztul nem tudsz magasabb bitrataju anyagokat lejatszani, folyamatosan pufferelni fog, sajnos a halokartyat az usb vezerlon keresztul implementaltak, es ez egy eleg szuk keresztmetszet. SD Kartyarol szepen letol mindent, de nekem szemely szerint eleg blod megoldas lenne, ha mindig masolgatnom kene a filmeket ra - de persze neked lehetnek masmilyen igenyeid.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#43) hcl válasza nbg (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez elég nagy hibája a Pi-nek :(

@Zsigus : Igen, én is imádom az olyan GUI-kat, amik a "Nem jó" szintű hibaüzenetekkel szállnak el. Parancssorban legalább valami támpontot kapsz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) koviz válasza bambano (#6) üzenetére


koviz
csendes tag

+OS?

\'\'Egy terv akkor jó, ha jó! De, hol itt a hajó?\'\'

(#45) Benoe77 válasza nbg (#42) üzenetére


Benoe77
őstag

mit nevezel magasabb bitrátának?
Nálam ugyan raspbmc fut a pi-n, de eddig minden hd tartalmat vitt, amit egy szerverről osztottam meg nfs-sel.

(#46) dabadab válasza Benoe77 (#45) üzenetére


dabadab
titán

Az alapjan, amit olvastam, a problema a magas bitrate + DTS dekodolas kombinacional jon elo, mert a magas bitrate az USB-re hekkelt ethernet miatt leterheli a CPU-t, meg a DTS dekodolas is, kraft meg csak annyi van, hogy az egyikkel boldoguljon. A DTS passthrough a jelek szerint segit rajta.
(Elvileg a GPU tud DTS-t dekodolni, de ott meg nincs megoldva a licenszeles.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) Vladi válasza zsigus (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

Még azt tenném hozzá, hogy van több változata gui szerint. Tehát van külön amd, nvidia stb. Így még kevesebb gond van a konfigurálással.

Ezt a részt hiányoltam a cikkből. Amúgy jó, csak 1-2 dolgot hozzátennék azért. Persze az is igaz, hogy erről lehetne még több tucat oldalt írni.

(#38) dabadab

meg még az, hogy a xbmcbuntunál vagy minél gyakorlatilag egy live os-re rakják rá, tehát minden elérhető ami egyébként egy ubuntunál. Sokkal tágabb teret ad. Míg Elek (főleg Árpira téve :Y :DDD ) szűkebb. Szeirntem fél úton van a deskopt os és a médialejátszók firmwarei között.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) Benoe77 válasza dabadab (#46) üzenetére


Benoe77
őstag

Ezt már megoldották, tulajdonképpen egy hiba kijavításával, amelyik hiba miatt a GPU nem használta a teljes videó puffert lejátszáskor, mindig csak egy képkockányit tárolt benne. Ami ugye kevés volt a folyamatos lejátszáshoz akkor, amikor a cpu teljes terhelést kapott.
A végleges raspbmc-ben ez a hibajavítás már benne van, és azóta nem találkoztam DTS hangnál akadásokkal, sőt, a cpu terhelés is kisebb lett (átlagban 60-70%, de néha azért felmegy 90-92 környékére)
Persze az igazi a DTS licenc lenne, de erre jelenleg nincs sok esély.

Ezt ki is tárgyaltuk a Rasperry topikban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49) Kowa


Kowa
tag

egyebkent ez a rendszer egy usb 3.0 pen röl biztos gyorsabban töltödne be gondolom mint ami a cikkben szerepelt ?

(#50) dabadab válasza Benoe77 (#48) üzenetére


dabadab
titán

Akkor le vagyok maradva egy brosuraval :) (Nem terveztem, hogy a Pi-re XBMC-t rakok, igy nem kovettem olyan nagyon az esemenyeket - mondjuk ehhez kepest epp' tegnap raktam fel ra az OE-t :) )

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.