Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Mercutio_ válasza tl-x (#200) üzenetére


Mercutio_
félisten

Win 8 vagy 8.1?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#202) tl-x válasza Mercutio_ (#201) üzenetére


tl-x
őstag

Sima win 8, kodekeket nem telepitettem kulon ra csak az xbmct.

[ Szerkesztve ]

(#203) Mercutio_ válasza tl-x (#202) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdemes lenne 8.1-re upgrde-elni az ha jól tudom sok dolgot helyretesz és gördülékenyebb is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#204) tl-x válasza Mercutio_ (#203) üzenetére


tl-x
őstag

Koszi, akkor lehet az lesz a megoldas.

(#205) Uzi74 válasza tl-x (#202) üzenetére


Uzi74
senior tag

En alap win 8.1-re a shark007 filter packet tettem fel és mpc-hc-vel szépen mennek a dolgok

(#206) tl-x válasza Uzi74 (#205) üzenetére


tl-x
őstag

Xbmc-t nem is hasznalsz? Van hozza hasonlo masik progi ami megjeleniti a boritokat esetleg? peldaul nekem nagyon tetszett az apple tv menuje, itunesban megadtam az infokat a filmrol, borito, kategoria stb es ha kihuztam a pcbol az utp kabelt az apple tv meg 10 percig jatszotta a filmet szoval sose akad mag semmi, csak hat annal mindig konvertalni kellett a filmet ami full hdnal tobb ora is akar ha nem eros a gep

(#207) Uzi74 válasza tl-x (#206) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nem bonyolítom, a plusz réteget csak hibalehetőségnek tartom.
Zenéket spotify-ról nyomom, ott van borító, netflixnél is. A szimpla fáljokat mpc-mc-ról tolom direktben.

(#208) tl-x válasza Uzi74 (#207) üzenetére


tl-x
őstag

Kiprobalom majd amiket irtal, koszi

(#209) tl-x válasza Uzi74 (#207) üzenetére


tl-x
őstag

Integralt videokartyaval hasznalod a htpc-t vagy tettel bele masikat?

(#210) Uzi74 válasza tl-x (#209) üzenetére


Uzi74
senior tag

Integrálttal, az alaplapra csak ram-ot tettem meg a hűtést cseréltem le egy halk házventillátorra

(#211) tl-x válasza Uzi74 (#210) üzenetére


tl-x
őstag

a hang az engem is zavar de lehet az a tap (thermaltake element q haz) es gigabyte e350n win8 alaplap, most frissitek 8.1 re es varom a csodat :)

(#212) Uzi74 válasza tl-x (#211) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem passzív külső tápos a házam - így praktikusan hangtalan. Van egy E450-es teljesen passzív gépem is NAS-nak, az sem jelentősem halkabb

(#213) tl-x válasza Uzi74 (#212) üzenetére


tl-x
őstag

Ez erdekelne engem is. Milyen tipusu a haz? Hany wattos a tap?

(#214) syler123


syler123
veterán

Használ itt valaki transmission-t? Meghalt a rendszer merevlemezem, ami egy win8 volt. Most feltettem az OPENELEC-et egy pendrive-ra, hogy legalább filmezhessek. Viszont az transmission borzasztó lassan tölt és nem értem az okát. 80-100kb/sec-el töl 1,1-1,2mb/sec helyett. A dht-t kikapcsoltam, a port szabad, korlát nincs. Ez így ebben a formában használhatatlan. Remélem valaki tud segíteni. A netes felületen nem nagyon van beállítási lehetőség.

(#215) tl-x


tl-x
őstag

XBMC-ne belül átváltotta a hardveres gyorsítást automatikusról és most mindha jobban mennének a filmek. Ti melyiket beállítást használjátok?

(#216) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Openelec alatt a hangerőt állítással van gondom.
d945gsejt alaplapom van csak zenehallgatásra használja a feleségem, de a hengerő állítással bajaim vannak. se le se fel nem tudom tornzni. Tuti júzer error, csak nem tudom hol bénzom el. :O

(#217) Piedon válasza syler123 (#214) üzenetére


Piedon
tag

syler:Aktív vagy passzív vagy a tracker szerint? Sima hálózati másolás az openelecre mennyivel megy? Nem lehet, hogy a pendrive miatt megy baromi lassan? Nálam simán kinyírt egy pendriveot a torrentezés, ha a swap azon ment.

parkasz: A hang csak átmegy a gépen, vagy ott van kikódolva? Azaz, mire megy a hang? Tévé vagy erősítő? Billentyűzetről sem megy a hangerő állítás vagy csak távírányítóról?

[ Szerkesztve ]

(#218) parkasz válasza Piedon (#217) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

A hang átmegy simán.
Egy apple pro speaker van átalakítva rca csatlakozósra, ezt szeretném használni a pc mellé.
Egy YAMAHA YDA138-E digitális erősítőt ad neki kakaót.
Billentyűzettel tudom állítani a hangerőt.
Most az agyalok, hogy a hangerő helyett a billentyűzet + / - gombját programozom be a harmony hangerő gombjaira, hátha így sikerül, vagy eleve hülye ötlet?

(#219) Piedon válasza parkasz (#218) üzenetére


Piedon
tag

keymap.xml-ben nem próbáltad átállítani?

Itt írnak erről, meg itt van egy wiki róla. Elnézést, hogy esetlegesen az alapoktól indulok ki, de körülbelül annyit tudok a konfigodról, hogy "van egy autóm ami kék és nem indul, mi lehet a probléma" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#220) syler123 válasza Piedon (#217) üzenetére


syler123
veterán

Nah az lehet. Persze nem a pendrive-ra töltök, minden transmission mappát áttettem külső hdd-re mégis lassan szedett. Aktív voltam, a port fel volt oldva. Másolni nem másoltam openelec-es gépre. Ezt a swap-ot át lehet helyezni külső hdd-re?

(#221) parkasz válasza Piedon (#219) üzenetére


parkasz
senior tag

Semmi gond, tényleg jobb az alapoknál kezdeni, mert ez pillanatnyilag új terület nekem.
Köszi a segítséget :R , elindulok a linkelt oldalak alapján és majd meglátom mire jutok.
Ha semmire, hát kérdezek :K

(#222) wopi


wopi
aktív tag

BÚÉK! :)

Tudja esetleg valaki, hogy a Youtube plugin korábbi verzióját honnan tudom letölteni? Alapból a 4.4.6-os verziót telepíti, de itt sok dolgot nem játszik le. Úgy emlékszem korábbról, hogy az volt a megoldás, hogy az előző verziót telepítettem, az vitt mindent, de nem találom, hogy honnan is szereztem azt be.

(#223) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok
Openelecre lehet rakni ftp szervert? szeretném ha filmeket internetről tölteni lehetne

(#224) tl-x


tl-x
őstag

Bocsi, hogy ide irom, de windows 8 alatt sikerult beallitanom a ps3 taviranyitojat amivel tokeletesen megy az xbmc, ha esetleg valakit erdekel szivesen segitek.

[ Szerkesztve ]

(#225) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a gépet bekapcsolom és rá van dugva pl egy pendrive nem indul el a rendszer?
A boot-nál nem az usb az első.

(#226) drdr


drdr
senior tag

Valaki linux guru segítsége kellene; Openelec-et próbáltam volna szóra bírni pendrive-on. Próbáltam simán pendrive-val és kettővel is, hogy a másikra telepíti.

Lehet ott elrontottam, hogy rosszat töltöttem le? Próbáltam a generic stable változatokat x86, x86_64, i386...
Kiírja, hogy fc-cache: not found és utána ritkán megvillogtatja pendrive-ot és megáll, semmi nem történik...

Cpu: AMD A10-6800K
Chipset: A88X

Mi a teendő ilyenkor? Fordítani kellene egyet a hardveremhez? (linux nincs kéznél egy gépen sem)

(#227) Ta`uri


Ta`uri
csendes tag

Egy kis segítség kellene torrent témában. Eddig win7 futott a htpcmen ami folyamatosan üzemel uTorrent+xbmc. Most gondolkkodom hogy openelecre váltok egy pendrivera már felraktam de hogyan lehetne a régi torrenteket visszarakni rTorrentbe vagy Transmissionbe? Az a gondom hogy a letöltési hely úgymond fix, létezik olyan verzió ahol ha megnyitom a torrentet rákérdez hova töltse le?

(#228) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Valaki próbálta már az AMD új AM1 platformján?
Ha igen melyik verziót, tapasztalatok?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#229) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#228) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megpróbáltam, de bár a telepítő látszólag felment a telepített rendszer indításkor hibaüzenetet dobott :U esélyes, hogy maga az install volt hibás vagy a 2 részre osztott CF-fel volt gondja (de a logban ez nem látszik) mert FM1-es rendszeren is ugyanezt játszotta el a 64bites legújabb full verzió (4.0.2)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#230) Cinibn


Cinibn
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy médiacentert, ami egy Raspberry Pi és egy Openelec házassága volna. Érdekelne, hogy egyszerre tud-e a kicsike vezetékes LAN-t és USB-s Wi-Fi adaptert kezelni? Természetesen két külön alhálózattal. Illetve, ha igen, akkor be tudom-e állítani, hogy a multicast forgalom a vezetékesen továbbítodjon, a többi Wi-Fi-n?

Köszönettel:
Cinibn :R

(#231) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Doberman kolléga javaslata alapján találtam erre a topikra. Az eredeti problémám a következő volt:

"Van egy LG smart TVm, PCm, routerem. Jelenleg a filmezés úgy néz ki, hogy Windows media playerrel osztom meg a TVre a tartalmat. Ez több ok miatt sem tökéletes: egyrészt fölöslegesen megy a PCm, másrészt a WMP problémázik, ha kétnyelvű a file, akkor szinte tuti, hogy nem az elsődlegest, hanem az angolt indítja el és a TVről már nem tudom állítani (az mkv -> m2ts átnevezéseket már meg sem említem). Továbbá ha megoldható, akkor szeretném a TV "time machine" funkcióját is kihasználni (gy.k: műsor felvétel) ugyanezzel az eszközzel."

A cégnél korábban már építettem Synologys rendszert E350es alapra, így első körben arra indultam el, de messzire nem jutottam. Ekkor jött doberman kolléga és javasolta az XBMC-t.

Ha jól értem akkor az OE egy linux alapú operációs rendszer, ami kis méretű/erőforrás igényű, plusz integrálva van az XBMC. Az első kérdésem egyből hardveres lenne: a támogatott alaplapoknál csak néhány típust látok, de gondolom, ha pl egy E350es procis Gigabyte alaplappal megy, akkor menni fog pl egy Asrockkal is, ugye?

Gyakorlatban hogy működne ennek az összekötése? Összerakom a kis miniPct, azt felkötöm a hálózatra és annyi, mintha egy sima NAS lenne? Vagy HDMIvel kéne a TVhez kötni, hogy legyen képe? Ahogy fentebb írtam igazából csak TVnél felvételhez és különböző filmek lejátszására használnám (főleg 1080p mkv fileok, köztük néhány 3Ds is). Az 1080p-s felvételhez/lejátszáshoz elég egy E350es processzor vagy az alá egy kicsivel komolyabb kéne?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#232) CactuS válasza CactuS (#231) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az még kimaradt, hogy gondolom egy OEs rendszernél, ha be van kapcsolva, akkor gondolom hálózaton keresztül ugyanúgy másolhatok rá, mint pl egy rendes NASra?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#233) wopi válasza CactuS (#231) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

- Egyrészt nekem is Asrock alaplapom van (E350M1), és tökéletesen működik vele az OE.
- Ha képet szeretnél a TV-re, akkor mindenképp kösd össze HDMI-vel őket! Hálózaton keresztül nem lesz kép, hiába okostv. Legalábbis én így tudom. Max a TV látja a HTPC-n tárolt filmeket, és lejátsza, de akkor felesleges az XBMC, megkerülöd azt.
- Engedélyezd a samba sharing-et az OE beállító felületén, és tudsz másolni, törölni, amit szeretnél, mint egy NAS esetén.
- 3D-ről nem tudok nyilatkozni, HD film esetében egyikkel sem volt gondja nálam, mindent szépen lejátszik, akadás nélkül.
- Felvételről szintén nem tudok nyilatkozni. Próbáltam én is ezt az irányt, de mivel nem találtam számomra elérhető áron tv tunert, ezért nálam a projekt megállt. Tapasztalatokat szívesen várok. :)

Kb ennyi! Ha valami nem kerek, kérdezz! Sok szerencsét!

(#234) wopi válasza CactuS (#231) üzenetére


wopi
aktív tag

Még egy megjegyzés: Nem árt valamivel irányítani is az XBMC-t. Érdemes vezeték nélküli billentyűzetet, vagy valamilyen távirányítót is csatlakoztatni. Bár tény, hogy megoldható okostelefonnal, táblagéppel, de... :)

(#235) fPApi válasza wopi (#233) üzenetére


fPApi
őstag

" ...Engedélyezd a samba sharing-et az OE beállító felületén, és tudsz másolni, törölni, amit szeretnél, mint egy NAS esetén. ..."

Azt azért tegyük hozzá, hogy így csak néhány részt lehet elérni, a teljes eléréshez SSH is kell.

(#236) CactuS válasza wopi (#233) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Itthon még nincsen semmilyen NASom, csak a cégnél. Ezért is képlékeny a dolog. Ha még TV kártya is kéne, akkor lehet egyszerűbb egy 1TBos külső HDD a TVhez kötni és arra menthet az LG TV, és külön építeni egy miniPCt a filmeknek. Arra lehet esély, hogy az LG Magic Remote kezelje az XBMC-t? Hardwarenek még elgondolkoztam a Raspberry Pin is, bár néhány helyen azt olvastam, hogy az már kevés az 1080p-hez.

Ha a miniPCben van a nagy HDD amin a filmek is vannak, akkor azt hálózaton keresztül elérhtem a PCről? (felmásolás, rendezés stb)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#237) wopi válasza CactuS (#236) üzenetére


wopi
aktív tag

"Ha a miniPCben van a nagy HDD amin a filmek is vannak, akkor azt hálózaton keresztül elérhtem a PCről? (felmásolás, rendezés stb)"
Persze!

Azt nem tudom, hogy az LG képes-e hálózati meghajtóra menteni. Az LG varázstávirányítóról szintén nem tudok nyilatkozni. Ezeknek utána kell nézni, vagy LG topicban érdeklődni, esetleg várni más, hasonló TV-vel rendelkező kollégát. :)

(#235) fPApi:
Elnézést, ezt nem értem. A kollégának az a célja, hogy NAS-ként használja a HTPC-jét. Én is úgy használom a gépemet, hogy pendrive-ra van telepítve az OE, arról bootol, illetve van benne egy 1 TB-os HDD, ami be van mountolva a /media/NAS mappába, amit megosztottam. Ez által a hálózaton a teljes meghajtó tartalma elérhető.

(#238) Cinibn válasza Cinibn (#230) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a vezetékes az elsődleges kapcsolat, viszont a Wifi-s adapter nem igazán akar működni. Természetesen a beállításokat megkapja DHCP-n keresztül, de az OE nem tud kapcsolódni az internetre. Valakinek valami ötlet?

(#239) Piedon válasza Cinibn (#238) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!

Nálam volt olyan gond, hogy hiába volt jó minden DHCP-n keresztül, a DNS szervereket mégsem érte el, és ezért nem volt internetkapcsolat, amikor átállítottam kézire akkor egyből jó lett.

(#240) Cinibn válasza Piedon (#239) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Szia!

Windows alatt (ezt óvatosan írtam most le) két hálókártyával egy asztali pc is ugyan ezt csinálta. Viszont ott pont fordítva történt. Az elsőnek inicializált kapcsolat volt a wifis, másodikként pedig a vezetékes. Ez esetben az alapértelmezett átjáró a wifi-s kapcsolat DHCP szervere által kiosztott ip volt, viszont egy "route add" paranccsal a multicast címet felvéve a routing táblába a kommunikáció helyreált mindkét adapter esetében.
(A hálózati beállításokat sajnos DHCP-vel tudom csak beállítani, statikusan egyik sem működött!)

Az OE és Raspberry PI esetében az alapértelmezett átjáró pont a multicast forgalmat bonyolító vezetékes hálózat. Hiába veszem fel második alapértelmezett átjárónak a wifi-s kapcsolatot és törlöm az eredetit, újraindítás után a routing tábla visszaáll az alapesetre.
Erre kellene megoldást találni.

Köszönettel!

(#241) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Kicsit elkalandoztam az OpenElec felől, de most újra elkezdtem számolgatni. Közben láttam, hogy lett még pár integrált processzoros alaplap jelölt az E350-en kívül. Asrock lapokat nézve az E350-essel ~egy árban van a kétmagos J1800-as celeron is. Mivel jelenleg a nulláról építkezek, így bármelyik szóba jöhet. A kérdés az, hogy szerintetek melyik felel meg jobban OpenElec OS-sel 1080p 3D filmek lejátszásához?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#242) Uzi74 válasza CactuS (#241) üzenetére


Uzi74
senior tag

SBS/Bottom-Up 3D fájlokkal mindkettő elboldogul, frame packed bluray image-el nem. G1820 celeron-t használok, a az E350-et cseréltem le- mert ahol nem volt hardveres gyorsítás - ott kevés volt (pl. silverlight alapú videók nem OpenElec alatt)

(#243) Cinibn válasza Cinibn (#240) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Megoldva!

(#244) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.

Ma felraktam a openelec rendszert egy 4 Gb-os pendrive-ra.

Minden szuper, minden jó, csak valaki vágjon hozzám egy használható böngészőt :O

Chrome, firefox, ilyesmi. A lényeg, hogy online tv.-t ( streamet ), filmet tudjak vele nézni. Ami integrálva van benne azt sok mindennek lehet nevezni, de...... na, mind1 nem szidni akarom, hisz szupi kis OS. :D
Tehát várok rá megoldást, hisz ha nem tévedek valami linux lesz alatta ( bár, ahhoz nem értek ).

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#245) paler


paler
aktív tag

Hali All !

Valaki segítene elmagyarázni nekem hogyan is kell beállítani a Transmission klienst hogy működjön.
Op: Openelec 4.0.7
XBMC:13.1
Addig eljuttok hogy telepítem a klienst, de a beállításokat nem vágom :F
Host : ?
Port: 9091 ez ok
Felhasználó: ???
Jelszó ???
Hol tudom bekonfigurálni hogy melyik meghajtóra mentsen ?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#246) doberman válasza paler (#245) üzenetére


doberman
senior tag

hmmm

a host : az eszköz ip címe amin fut a transmission
a masik két kérdőjel az autentikációhoz szükséges felhasználói név és a hozzátartozó jelszó - persze csak ha ez be van állítva a host-on...

dióhéjban.

8lnu

(#247) paler válasza doberman (#246) üzenetére


paler
aktív tag

Tehát az a cím, amit a router fixen kioszt a HTPC-nek ? Mert azt írtam be, még sem működik. Magyarán ha nincs beállítva f.név és jelszó, akkor is működnie kellene. A kezelőfelülete az honnan indítható ? Én letöltöttem a Win alá ezt: Transmission Remote GUI. Ez sem találja a kapcsolatot a HTPC-vel, pedig beírtam neki a host-ot is. A XBMC alatt egyébként van GUI-je ? Mert az is olvastam róla hogy Webböngészőn keresztül is lehetne irányítani. Mit ronthatok el hogy nem akar működni ? A putty az simán működik a HTPC-vel, és Windows alól is látom a mappákat és a fájlokat. Egyedül ez a torrent nem akar összejönni. Sőt még a Yatse is be tudtam konfigurálni, csak a Transmission-t nem. Hol ronthatom el :F

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#248) kenand


kenand
veterán

Nem tudna segíteni valaki abban, hogy a kis Atomos+Broadcom HD-s kis gépemen 16:9-es monitor VGA bemenetén (sajna csak az működik) legyen 16:9-es kép?. OPENELEC és a GEEXbox is csk 4:3-as felbontásokat ajánl fel.

(#249) kenand válasza kenand (#248) üzenetére


kenand
veterán

Megoldottam.
Powerstrippel megnéztem a Linux modeline paramétereket Windows alatt az egyes 16:9-es felbontásokhoz, majd készítettem Intelhez illő xorg.conf fájlt. (A mintát persze módosítanom kellett)
Ezután ment végre!

[ Szerkesztve ]

(#250) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!
Volt egy kis gebasz az openelec-es gépemben lévő vinyóval. Kivettem és win7 alatt a checkdiskkel kijavítottam a hibákat. Ezután a visszapakolt vinyót ugyan látja a rendszer, de nem lép bele, nem játszik filmet.
Mi a f@sz baja lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.