Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#51) moma válasza SmikOne (#46) üzenetére


moma
őstag

Talán csak arról van szó, hogy erősebb a verseny idén. Egy jó pár kínai gyártó szórja kifelé az elég jó ár értékarányú telókat.

we all deserve a bit of luck.

(#53) Nakivagyok válasza Shyciii (#41) üzenetére


Nakivagyok
tag

Nálam sem jelentkeznek a cikkben leírt hibák... 3 napja nyúzom.

(#54) kenwood


kenwood
veterán

A dual sim ennyit zabal?
Nekem az s5 kozel ket napot kibirt a 2800-as akksival,ez meg csak egyet a 3300-al ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#55) Nakivagyok válasza kenwood (#54) üzenetére


Nakivagyok
tag

Hány óra kijelzőidő van ebben az egy napban?

(#57) gergejly


gergejly
aktív tag

Amúgy a Millenárison nem szabad fotózni DDD szerintük :C

(#58) kenwood válasza Nakivagyok (#55) üzenetére


kenwood
veterán

Most 77 orabol 1:45-ben volt bekapcsolva,szoval picit kevesebb,mint 1 ora.
A teljes fogyasztas 6 szazaleka koszonheto a kijelzonek jelenleg.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#59) Shyciii válasza kenwood (#54) üzenetére


Shyciii
veterán

Elvben nem kéne ennyit zabálni. Az a fura, hogy nekem 5 és fél óra kijelzőidő meg szokott lenni másfél nap alatt úgy, hogy ebben játék is van, ami lezabáltatja, tehát közel sem olyan tragikus a helyzet, mint a cikkben, pedig én is féltem mikor a legelső cikkeket olvastam. Több helyen olvastam, de úgy látszik igaz, hogy a korai kínai webshopokba árult változat lényegesen rosszabb teljesítmény nyújt, épp ezért még most sem jó ötlet a kínai változatot megvenni (mondjuk az LTE miatt se jó, mert az EU-s változatot csak részben támogatja)

(#60) kenwood válasza Shyciii (#59) üzenetére


kenwood
veterán

Ha en kerulnek ilyen szituba,akkor siman odaadnam legednek 2-3 napra kolcsonbe a telot :)
Nezze meg, hogy nala ez mas-e ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#61) Shyciii válasza kenwood (#60) üzenetére


Shyciii
veterán

Én anno írtam, hogy 1 nap és a teló nálam lesz, és szívesen odaadom nekik 1 hétre. Addig simán el lettem volna még a Oneplus One-al. Azt mondták, hogy Wayteq már megígérte nekik, így nem kellett :) Egy biztos, nekem ezek az akadások nincsenek, pedig még gyári kernel használok, pedig már most kacérkodtam az AK, vagy Boeffle kernellel, mert Oneplus One-on is jók voltak. No meg ezek a fotók. Azt nem is értem. Jelentősen rosszabbak, mint nekem, sőt. A Oneplus One-al is jobb fotókat lőttem, ezért fura.

(#62) zazenke


zazenke
őstag

már rég összelőttem a fotókat a g4-el a gsm arénán és már ott látszott hogy homályosak a képek . nincs fókusza felbontása és ezt most megerősítette a magyar teszt is . nincs itt már mellé beszélés hogy ilyen meg olyan szoftver majd javítja. ez csak személyes de nekem inkább legyen normális kamera benne mint új lenyomat olvasó.a lopás védelem csak egy szűk körnek fontos.

(#63) maximilian4 válasza zazenke (#62) üzenetére


maximilian4
addikt

"új lenyomat olvasó"
Szerintem az új ujjlenyomat olvasó is fontos, mert gyorsabb és pontosabb mint a régi. ;]
Amúgy egyáltalán nem rossz a kamera. Én láttam jó pár ígéretes képet tőle flickr-en. :K

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#64) viano


viano
aktív tag

Nem igazán értem, miért a Snapdragon 810 -est kellett beletenni .. .

Mielőtt valaki ilyen SoC-pes telót venne, szerintem tanulmányozza ezt a nagyon alapos (német) összehasonlító tesztet, de aki csak a nyolcmagos rendszerekről szeretne többet tudni, annak is nagyon ajánlható.

Der Showdown: Qualcomm Snapdragon 810 vs. Mediatek Helio X10 (MT6795)

(#65) zeppike


zeppike
csendes tag

az irreverzilis szerintem visszafordíthatatlan. ;)

(#66) stevve válasza zeppike (#65) üzenetére


stevve
nagyúr

irreverzibilis, amúgy igen, visszafordíthatatlan. ;)

(#67) petipetya válasza Shyciii (#61) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan ezekre voltam kíváncsi. Fotók terén inkább neked hiszek. Emellett az aksi is érdekes kérdés, például a OnePlus One topicban is mindig van valakinek valamilyen nyűgje az ébrenléti idővel bizonyos appok esetén, míg nekem nincs. Pedig gyepálom rendesen, plusz a gyári Google appok + szinkronizálás is futnak orbba-szájba (meg a Drive-on lévő munkahelyi excelek is napi szinten vannak vele használva). Ilyenkor csak arra tudok gondolni, hogy telepítettek valami gáz appot, de persze az ilyen sosem fog kiderülni.

Száz szónak is egy a vége - örülök, hogy megszólaltál itt a topicban. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#68) viano válasza viano (#64) üzenetére


viano
aktív tag

A tesztalanyok egyébként:

Xiaomi Mi Note Pro és a
LeTV One (Helio X10 -zel)

(#69) macskea


macskea
őstag

Olvastam ezt a tesztet, a cím alapján arra számítottam, hogy ez igen, és a végére gyakorlatilag az jött le, hogy csúcshardverrel is lehet középszerű telefont csinálni. Szoftveresen gyakorlatilag semmivel nem ad többet a telefon, mint egy stock droid, amihez meg mégis hozzányúltak, akad, laggol, nem működik. Szóval tökéletesen kár volt hozzányúlni ezt a kicsit is. Antutuhuszároknak tökéletes, de egyébként nem is ér ez egy forinttal se többet annál, mint amibe kerül... :(

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#70) Shyciii válasza petipetya (#67) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszi :)
Amúgy ez a merül, nem merül kérdés elég fura. Oneplus One-al nekem is volt olyan, hogy semmi nem szipkázta és elértem 6 órán felüli SOT-ot. Rá pár nappal ugyanazzal a használattal olyan Alarm-om lett, hogy örültem a 4 órának, pedig semmi új dolgot nem raktam fel, semmi nem változott általam. Reboot, wipe cache sem változtatott a dolgon, majd 1-2 hét múva megint jó. Arra gyanakodtam, hogy időnként a Google Play Services frissül a háttérben, és hol nagyon elbasszák, hol csak kevésbé. Egy biztos, hogy ezt a Lollipop-ot nagyon elbaszerintotta a Google. Egyik kollégámnak Nexus 5-öse van, és 2 napja már Marshmallow-t használ, és azt mondta, hogy eddig tényleg igaz, hogy sokkal jobb lett a fogyasztása. Főleg készenléti időben, szal van ok a reményre, hogy végre normális oprendszert fogunk kapni :)

Amúgy most frissítettem OxygenOS 2.1.1-re, de csak azért, mert Boeffle kernelből kijött egy friss, ami végre tartalmaz vibration controlt, és csak az új verzióval megy, úgyhogy holnap Boeffle kernel telepítés lesz. Boeffle Oneplus One-on is facca kernelt írt :)

[ Szerkesztve ]

(#71) mikej95


mikej95
aktív tag

Elmaradt a csoda másodszorra. Én arra számítottam, hogy beszáll a túlárazott zászlóshajók rajába és az előd nevével adja el magát nagyobb áron, de ez így se jobb. Az alap funkcióknál akadozik az UI, szép. Persze jönnek majd hozzá a frissítések. Lézeres fókusz problémákat szintén lehet szoftveresen orvosolni, hardver más telefonban tökéletesen működik.

Én a One Plus Mini megjelenés+teszt-re várok, szívesen látnék egy a lehetőségekhez mérten csúcs telefont 5" alatt.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#72) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Kedves OnePlus Two tulajok! Mennyire melegszik az S810? Illetve egy 10-es skálán mennyire értékelnétek a telefonotokat?

(#73) Shyciii válasza Just_Reboot (#72) üzenetére


Shyciii
veterán

Annyira melegszik, mint a Oneplus One-om tette. Kellemes meleg a kamera részénél (még Real Racing 3 esetén sem forrósodik fel). Természetesen ugyanazon játékokkal, programokkal.A telefon értékelése nekem még korai, mert 4-5 napja van meg, de azt már elmondhatom, hogy nem bántam meg. Minden szempontból jobb, mint a Oneplus One. Nekem kinézetre is jobban tetszik letisztultabb, nagyon össze van rakva, sokkal reszponzívabb, sokkal folyamatosabb-simább a működése (ezt egyik kollágám is megerősítette, sőt szerinte a HTC One M9-nél is simábban fut. Ő most abban csalódik épp). Kamerája szebb képeket készít, mint a Oné, pedig az se volt rossz. Egy-két CM-es funkció hiányzik csak, de hálistennek fejlődik az OxygenOS. Legutóbbi nagy frissítése meghozta azt, ami nekem nagyon kellett (kamera manuális beállításai). Illetőleg már élelmes fejlesztők dolgoznak a CM 12.1-en, és persze más híresebb romok is egész jól állnak már: Exodus, Resurrection Remix, Blisspop, CM 12.1 Temasek, Paranoid Android.

(#74) S e t h válasza Shyciii (#70) üzenetére


S e t h
nagyúr

Oneplus One-al nekem is volt olyan, hogy semmi nem szipkázta és elértem 6 órán felüli SOT-ot. Rá pár nappal ugyanazzal a használattal olyan Alarm-om lett, hogy örültem a 4 órának, pedig semmi új dolgot nem raktam fel, semmi nem változott általam. Reboot, wipe cache sem változtatott a dolgon, majd 1-2 hét múva megint jó. Arra gyanakodtam, hogy időnként a Google Play Services frissül a háttérben, és hol nagyon elbasszák, hol csak kevésbé. Egy biztos, hogy ezt a Lollipop-ot nagyon elbaszerintotta a Google.

Ezt akár magam is írhattam volna.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76) viano válasza Just_Reboot (#72) üzenetére


viano
aktív tag

Nézd meg a tesztet, amit linkeltem, pontosan ezzel a témával foglalkozik.

Talán a G Translate-tel is átjön a lényeg.
Én biztos, hogy nem vennék semmit SD810-zel . . .

(#77) hemaka


hemaka
nagyúr

Szomoru, hogy az alapveto funkciok nem mukodnek rendesen egy mobilban.

(#78) maximilian4 válasza hemaka (#77) üzenetére


maximilian4
addikt

Mi számít alapvető funkciónak egy telefonban (telefonhívás, üzenet...) ? :D

Maxi

(#79) MartOOn


MartOOn
addikt

Nem szoktam ilyet irni de ez a "teszt" fabatkat sem er.
Kamerat tudni kell hasznalni,
S810 marhara nem melegszik benne (most g4-em van sokkal jobban melegszik)

UI kicsit sem akad,

4GB RAM - sosem latott multitasking! A cikkben egy tetves betu nem esik rola,

Gombok? On screen gombokrol egy szo se?

Nem ajanlotta fel a 2.1.1-et? Van ra egy sportszeletem, hogy kinai belpiacos (hidrogenrol oxygenre berhelt) telot teszteltetek. Hiaba allitja a wayteq hogy global verziot arul mar OPO idejeben is ezt kamuztak.

Szoval kicsivel tobb mint egy honapig hasznaltam Oneplus Two keszuleket siman 1el jobb plecsnit erdemelne.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#80) szomjas


szomjas
csendes tag

sziasztok
én most vettem egy ilyen telefont, meg vagyok elégedve.a menü rendszere egy kicsit fura előtte egy lg g2-tőm volt ,nekem nem volt semmi akadásom vele,a cikk szerintem jó lett.viszont a cikkbe írták,hogy a bal oldali csúszkához hozzá lehet rendelni hang üzem módokat,ha valaki tudja,hogy hogyan lehet az megírhatná.előre is köszi :C

(#81) maximilian4 válasza MartOOn (#79) üzenetére


maximilian4
addikt

Van ra egy sportszeletem, hogy kinai belpiacos (hidrogenrol oxygenre berhelt) telot teszteltetek

Emlékszem anno a oneplus one-t sokan rendelték Kínából és azokon color os volt. Viszont minden további nélkül rá tudta rakni ugyanazt a cm-et ami a global verzión futott. 100%-ban ugyanazt...
Akkor miért is buherált, miben működik máshogyan mint ami alaból azzal jött?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#82) MartOOn válasza maximilian4 (#81) üzenetére


MartOOn
addikt

Haver kinait vett nekem meghivos volt.az enyem siman frissitett az ove megmaradt 2.0-n amin vette. Tehat a javitasok nem ugy erkeznek, kiveve ha kezzel felrakod.
Neki nincs 4g nekem volt.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#83) maximilian4 válasza MartOOn (#82) üzenetére


maximilian4
addikt

"Mindezt összefoglalva: a fentebbi adatok és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy Magyarországon a kínai és a global verzió is müködik hibátlanul az összes hazai frekvencián, és müködik a 2G/3G/4G mobilnet is."

Ezt most olvastam az opo téma összefoglalóban. Tehét akkor ott valószínűleg user error lehetett.

Mindkét teló támogatja azokat a 4g bandeket amiket a hazai szolgáltatók használnak.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#84) vinpilu válasza MartOOn (#79) üzenetére


vinpilu
senior tag

Legendd említi a videóban, hogy végül nem a Wayteq-től jött, hanem olvasói felajánlás. Meg a videóban látszik a modell száma: A2003, vagyis az Európai verzió.

Szerk. : Ettől függetlenül nálam sem gondolkodik tárcsázóból kilépve.

[ Szerkesztve ]

(#85) RaveForce


RaveForce
veterán

Egy dolog. iPhone-nál, Nexusnál, új, ufs2.0-s samsungoknál tudjuk miért nincs bővíthetőség... itt mégis mivel indokolja a gyártó?! De komolyan... kb. a G2-nél éreztem ezt, amikor előtte is bővíthetők voltak az LG-k, meg azóta is, de az nem... nemkéne ilyenekben majmolni a nagyokat... pláne ha indokuk sincs.. :(

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#86) Pöttön válasza TCsalogany (#45) üzenetére


Pöttön
őstag

Egykutya...
Mind a kettő 5,5-ös vágódeszka... :P
Eléggé elszomorító hogy a Flagship kategória már csak ilyen vágódeszka méretben érhető el szélesebb körben...
5 év alatt ide jutottunk 4"-ról 5,5-re.
5 év mulva mi lesz? 7" ??? ;]

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#87) tdhenry válasza MartOOn (#79) üzenetére


tdhenry
tag

Egyetèrtek, ez a teszt semmit sem èr. Komolyan arra kell áldozni fèl oldalt, hogy itt egy gomb ott egy kamera, meg kicsit melegszik, ez nem osztható kettővel. Egy kèt tesztet nèzhetne a kedves tesztelő, hogy mit szoktak nèzni, mèrni. A legjobb, hogy a sony z5 pár tízezressel drágább, ez se nagyon konkrèt... De legalább most nem csak a sablon szöveg volt, hogy 1 napot biztos de talán kettőt is kibír, hanem a kijelzőidőt is megemlítette. Szóval ez a teszt egy nagy nulla.

(#88) sagit válasza ollie (#24) üzenetére


sagit
addikt

És ez a jó hozzaallas szerintem, minden más tökmindegy de ne vigye ki a hajamat a telefon... (G2 tulaj aki i6s vásárlásán gondolkodik)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#89) Weeman1 válasza sagit (#88) üzenetére


Weeman1
veterán

Meg ne őrülj. :D

Xiaomi 11T Pro

(#90) MartOOn válasza maximilian4 (#83) üzenetére


MartOOn
addikt

Csakhogy en UK-ban vagyok. :(

Vmi nem volt kerek azzal a OPT-val.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#91) Itsu


Itsu
tag

1 hónapja használom,lehet egy G4 jobban megérte volna,belaktam,real racing közbe beakad elég nagyokat,nem forgatja el a képernyőt elég gyakran,2 ujjlenyomatom nem müködik valami miatt,1 méteres zuhanást a cégnél pofára esve túlélt ,semmi lassulás semmi laggot nem fedeztem fel,tény smsezni meg telefonozni nem igen szoktam,akksi nem bírja jobban mint az lg f6omé,igazából mindegy milyen plecsnit kap,aki megveszi szerintem nem fog csalódni benne de ha valaki mondjuk g4et venne ő sem fog csalódni abban a telefonban,képekkel meg nem volt bajom,bár fotómágus sem vagyok.

(#92) petipetya


petipetya
nagyúr

Plusz amit hiányoltam a cikkből, a OnePlus Ona-al való összehasonlítás. Ha ez a tapasztalat hiánya miatt van így, az eléggé elszomorító.

Mindenesetre itt olvastam egy nagyon jó bemutatót a OnePlus Two-ról. Ha szimplán érdekel egy készülék, akkor a nagyobb külföldi oldalakon olvasok utána és nézem meg a hands on videókat a youtubeon. Ha komolyan érdekel (pl.mert kiszemeltem magamnak), akkor emellett a topicjában is elkezdem olvasgatni a posztokat. Persze ez utóbbi nem teljesen releváns, mert főleg azok írnak, akik valami hibát tapasztalnak. Összefoglalva: sajnos egyik-másik mobilarénás cikk nem igazán mérvadó az adott eszközt illetően.

"nincs rá lezsóidő"

(#93) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem az árához képest jó telefon, azt azért vitatnám, hogy flagship killer lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94) Shyciii


Shyciii
veterán

Most gyorsan reggel csináltam egy makró fotót. Aki kicsit fotózik az tudja, hogy ez az egyik legrosszabb időpont, mert a szobában még csak most szűrődik be a fény (most keltem fel, bocsi :D), kintről meg már erős fény jön be, szal nem ideális. Ennek ellenére így is simán jobb fotó lett, mint a tesztkészüléké, ráadásul ahogy nézem közelebbről is fotóztam, mint Legendd. Íme a kép. Természetesen a fókusz a kép közepénél van, ezért ott éles. Még a kézi kidolgozás hibáit is jól látni. Közel sincs akkor fátyolosság, homály, mint Legendd által készített teszt gépen. Ezért mondom, hogy azzal a készülékkel valami nem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#95) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Vodafonei Magyarország Zrt. Ez most komoly? :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#96) petipetya válasza oszkarfincs (#95) üzenetére


petipetya
nagyúr

Fordítási hiba? A teló nyelvét angolra állítva mit ír ki?

"nincs rá lezsóidő"

(#97) KraX válasza zeppike (#65) üzenetére


KraX
őstag

Irreverzibilist akartal mondani?

For the God Emperor!

(#98) K82 válasza maximilian4 (#83) üzenetére


K82
őstag

A kínai verzió nem támogatja a 800MHz-es LTE-t, és csak egy IMEI száma van - dual sim csak ott működik elvileg, szóval azért van különbség közöttük.

Pixel / OnePlus Pad

(#99) maximilian4 válasza K82 (#98) üzenetére


maximilian4
addikt

Érintett hozzászólásomban a oneplus one-ról van szó és a témaösszefoglaló adatai és leírása alapján egyik sem támogatja a band20-as(800mhz) lte-t.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#100) K82 válasza maximilian4 (#99) üzenetére


K82
őstag

Bocs, félreolvastam. :) OPO pont a B20 hiánya miatt maradt ki, a Vodafone-nál meg az van.

De ettől függetlenül tény, hogy az OPT-nél nagyon nem mindegy melyik verziót veszi meg az ember gyereke.

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.