Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nem bővíthető microSD-vel?

I humbly and respectfully decline™

(#2) Shyciii


Shyciii
veterán

És már elérhető rá a legfrissebb Oxygen OS 2.1.1-es is kisebb hibajavításokkal, illetve egyben fontosakkal is, mert sokan problémáztak, így gyorsan reagáltak rá:

This update includes:
- The aforementioned patch to fix Facebook crash on open.
- Landscape mode fix. Apps such as Google Maps should now work correctly in landscape.
- New language packs for Swiftkey keyboard.

[ Szerkesztve ]

(#3) Legendd válasza Shyciii (#2) üzenetére


Legendd
senior tag

Tudom, nekem még nem jelezte valamiért.

Alea iacta est!

(#4) hyperspace válasza Magnum_ (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

igen.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#5) süti5


süti5
őstag

Dual simes legjobb fotóst kerestem és örülök, hogy nem vártam a OPT-ra, inkább LG G4-et vettem dualban.
Sokáig filóztam, de külföldi tesztek sem emelik ki a kamerát és itt sem volt acélos a teljesítménye, pedig ígéretesek az adatai.
Ennek oka szerintem, hogy a nagy cégek sokkal több időt/energiát/pénzt tudnak a kamera optimalizálásába ölni és esetleg hasonló hardverből sokkal jobb teljesítményt kihozni. Nem véletlen, hogy igazán nagy fotós mobilokat az LG/Samsung és mondjuk régebben a nokia/sony gyártotta.

(#6) AS


AS
félisten

Amcsik véleménye :
Jol lehordták : 5.8 pont...

Pros
Solid build
Good display
The fingerprint scanner is excellent
The camera delivers very good stills on the whole, even in low light
The loudspeaker is seriously loud
Affordable at $389 for the 64GB model

Cons
Uninspiring design
Sandstone cover feels rough and a bit cheap
OxygenOS needs a LOT of work
The interface is slow and choppy — sometimes to an extreme!
No NFC
Extremely unreliable laser auto focus when shooting video
Panorama, HDR, and Clear Image modes all disappoint
Call quality is simply unacceptable
Battery life is underwhelming
:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Soha sem fogom megérteni, h egy mobilnál miért nem a tárcsázó, névjegyek, üzenetek az első, amit rendesen elkészítenek...:/
Amúgy jó készülék lenne, de nálam bukó az ilyen akadozások mellett.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) Szakiii


Szakiii
addikt

Ez most nem lett valami nagy szám, jó a hardver meg minden de valahogy mégis gyengusnak érzem az egészet az előző verziónál nem így volt.

(#9) ChrisDzsi95 válasza AS (#6) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Elég gáz, hogy egy telefonnál pont a telefonálás minősége van elhanyagolva :(

(#10) békön5 válasza AS (#6) üzenetére


békön5
csendes tag

PhoneArena annyira amerikai, mint amennyire te mexikói. A szerkesztőségük Bulgáriában van.. A másik az, hogy komolytalan banda, fizetett értékelésekkel. Vagy csak egyszerűen gyűlölködők. Még nem jöttem rá.

Tény, van vele probléma, de azért ennyire nem rossz..

[ Szerkesztve ]

( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)

(#11) M5Norbi válasza Szakiii (#8) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nekem is ez az érzésem. Jónak jó de az előd nagyobbat gurított.

De rosszul ezzel sem jár senki.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#12) hyperspace válasza AS (#6) üzenetére


hyperspace
őstag

hát egy ilyen cikknek nem hinnék. nem tudom a csávónak mi a baja, de egy jó szava nem volt a telefonról.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#13) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nem üt akkorát, mint az elődje. Elsősorban azért, mert a tavalyi Flagship készülékek mai napig több mint megállják a helyüket. Másrészt egyre nagyobb választék az olcsó és erős mobilok piacán.
Ez a telefon nem flagship killer, hiába a specifikáció, igaz nem is feltétlen kerül annyiba.
Viszont meg lehet nézni, a bolti garis csúcs telefonok sem lényegesen drágábbak.
Ha javul a szoftver simán lehet meg jobb ajánlat. Szerintem most nem a flagshipek ellen kell bizonyítani, hanem az olcsóbb konkurencia ellen. Lehet ott nincs s810, de ez nem biztos, hogy mindenkinek hátrány lenne.

Kicsit túl van hypolva ez a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#14) Shyciii válasza Legendd (#3) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem már kidobta, de szerintem nem frissítem le, mert Facebook, Messenger párossal nem volt gondom, a Maps is normálisan működik Landscape módban, a swiftkey-t meg nem használom :)
Jobban örülnék egy olyan frissítésnek, ahol végre megoldható, hogy a csengőhang, és az értesítések hangerejét külön lehet szabályozni. Sajnos ezt ax xposed + Gravitybox páros sem oldja meg, mert valamiért OxygenOS alatt nem működik :(

(#15) konczy3


konczy3
senior tag

Előd azért is tudott nagyobbat szólni mert újdonság volt. Itt már alapból nagyobb elvárások voltak ezáltal nehezebb dolga volt. Aki megvette bizonyára meg van vele elégedve maximálisán.
Nekem így látatlanban a design és méretei nem tetszenek, illetve a bővíthetőség hiánya.
Mondjuk lassan meg kell szoknunk hogy a legnagyobb extra a bővíthetőség lesz, ezt nem kellett volna copyzni almáéktól.
Illetve ha tényleg ez a zh gyilkos akkor miért nem szerelik minimum 128 gb-tal? 64 még ok na de 32???

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#16) Shyciii válasza AS (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Phonearena-t szerintem mellőzd, mert abszolút hülyeségeket írnak (nem csak ennél a telónál):

Kapásból hülyeség, hogy a hangminőség rossz. Semmivel sem rosszabb, mint az elődjénél. OxygenOS-ből bár én rögtön a 2.1-es verziót próbáltam ki, de sosem lassult be az interface. Sőt. Kollégáim meglepődtek, hogy még rezponzívabb lett, mint a Oneplus One-om. A Sandstone hátlappal nem tom mi bajuk van. Elődön is ilyen volt, és én szeretem, mert ez nem csúszik ki az ember kezéből, és egyáltalán nem tűnik olcsóbb hatásúnak, mint a többi telefon műanyag hátlapja.
Persze megint arról van szó, hogy a phonearena csak azt szereti, amit megfizetnek neki...

(#17) Obyboy


Obyboy
addikt

Tesztek alapján tényleg nem lett annyira Flagship Killer mint tavaly a OPO. Remélem tanulnak a hibáikból meghallgatják a felhasználók és a szakmai tesztelők véleményeit és ezek alapján készítik el a OPX és jövőre a OP3-at.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#18) madarasz92


madarasz92
őstag

334dollárba szerintetek megéri ez a telefon ? Ez és az Asus Zenfone között vacillálok .

(#19) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nem bántam meg, hogy maradtam a Motorolánál - lehet gyengébb a proci, de minden másba jobban teljesít az X Play - nagyobb aksi, jobb kamera, van micro SD, nfc. + jobban kezelhető méret. Amúgy mindkét telónál vannak laggok...

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#20) Szakiii válasza ghiottone (#19) üzenetére


Szakiii
addikt

nem divat az optimalizálás :) nekem note 4em van de most ért be csak 5.1.1-el oda ahova kellett, végre hozza az előző telóm (i5s) szintjét 4.4-el 5.0-val is akadozgatott nem értem miért nem lehetett ilyen szintű optimalizáltsággal kiadni mint most az 5.1el van de legalább megcsinálták...

(#21) ghiottone válasza Szakiii (#20) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hát nem. :( CM-el az X Play-en viszont nincs laggolás, de sz@r a gps. Valamit valamiért, így marad a gyári rendszer, majd javít rajta remélem a 6.0.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#22) cenzor válasza Shyciii (#16) üzenetére


cenzor
tag

PhoneArena helyett tudnál ajánlani néhány angol nyelvű mobilos hír / teszt oldalt?

(#23) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Én max az árban látom a killerséget, amúgy semmi must have. És böszme nagy.

Nem a lényeg a fontos.

(#24) ollie válasza Szakiii (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

iOS-on mindennél nagyobb prioritása van a user interakciónak, ezért nem akadozik soha. Vagyis inkább minden más folyamatot háttérbe tesz a rendszer, csak ne érje sokk a felhasználót. Androidnál ilyen nincs, ezért szoktak előfordulni ezek az akadások. Viszont már annyit fejlődött a hardver, hogy lassan nem fog számítani ez a különbség, és - némi optimalizációval - már most is ki lehet zárni a laggokat.

***

(#25) DjTaRsY válasza cenzor (#22) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Én őket figyelem a HTC HD2 óta, jó csapat: Pocketnow Valamint youtube-on követem többek között MKBHD-t, mostanában olvasom a 9to5google-t, mivel Dom Esposito ott is szokta publikálni remek videóit. Android Authority-t is sokan szeretik.

(#26) erahurka


erahurka
félisten

Ez a kamera rossz vicc. A makró is olajfestmény, úgy szétmossa az algoritmus :(

(#27) Jeanne d'Arc

Tetszik külsőre a készülék, de az elődje nagyobbat dobbantott. Nincs must have érzés...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#28) Shyciii válasza cenzor (#22) üzenetére


Shyciii
veterán

GSMArena relatíve hozza a korrekt teljesítményt.

(#29) stevve


stevve
nagyúr

Want a OnePlus 2? Just trade in your flagship Samsung phone

A marketing gépezet jól működik, bár ez az üzlet azért elég nagy ráfizetés a jelölteknek.

(#30) Janaboy válasza madarasz92 (#18) üzenetére


Janaboy
veterán

Bár nem ismerem a OnePlus-t és a Zenfone-ból se volt még kezemben a ze551ml, egy kicsi verziója volt, de szerintem szoftveresen nincs különbség..és én nagyon megvoltam elégedve vele, folyamatos frissítés (a beépített appokra is), nagyon jó a ZenUI, sok lehetőség, témázhatóság (ha ez kell vkinek), nagyon jó tárcsázó..jól megoldott naptár (pl olyan apróság, hogy a naptár ikonja mindig váltja a napot, éppen hanyadika van)...én nagyon szerettem..csak az a450cg gyenge hardverben, a 5"-os meg nagy másodlagos telónak..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#31) hyperspace válasza cenzor (#22) üzenetére


hyperspace
őstag

android authority

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#32) Notalab válasza Janaboy (#30) üzenetére


Notalab
tag

Hát ez most elég randára sikeredett. Megnéztem más hátlappal, úgy még csak-csak, de a cikkben lévő képek alapján kifejezetten nem tetszik. :(

...

(#33) meridarider válasza Notalab (#32) üzenetére


meridarider
tag

Nekem a o+1 van. A sandstone hátlapot annyi imádom mint még semmit. Volt hüvej p7 iphone4 Lumia 930 moto razr. Mondjuk a moto kevlár hátlapja eléggé rendben volt.

A gyári os 1 napig volt használva ment fel acm12.1, azóta is hibátlan.

God hates us all.

(#34) HeidBalu


HeidBalu
csendes tag

és ez mennyire ellenfél? http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6916&idPhone2=6902

majdnem azonos spec (- 1gb ram, de van sd, nem dualsim, a régi 2ghz-s proci), és kapható itthon 100-110 körül a kissebb. (A 32gb-t nem találom sehol.)

Vennék már valami szépetés a G Flex 2-nek eléggé lent van az ára.

(#35) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A cikket olvasva kicsit lehangolt. Tehát akkor telefon egyáltalán nem hozza egy pl. nexus 6 simaságát és sebességét?

(#36) Cheesy


Cheesy
őstag

"Flagship killer" és akad.
(B)android :D

www.vakbelmutet.hu

(#37) zdanee


zdanee
őstag

Van olyan főmenü-gombba épített ujjlenyomat-olvasó, amit optikai track-pointként is lehet használni? Nem fér a fejembe, ezt miért nem jut eszébe egyik gyártónak sem...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38) Picco válasza DeathAdder (#35) üzenetére


Picco
addikt

Android 101: soha semmi nem hozzza a nexusok szintjet rendszer sebessegben, semmi.

amugy szerintem ez a mindenaron siettetett start eredmenye, 3 honap es rendben lesz a keszulek.

(#37) zdanee BB Passport ilyen, lehet ok levedettek bar kotve hiszem. Egyebkent scrollozasra/nagyitasra meg ha egy karaktert kell javitani nagyon jo dolog.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39) Shyciii


Shyciii
veterán

"Vannak viszont nagyon zavaró lassulások, például a tárcsázóból való kilépés, vagy az üzenetek megnyitása olykor több másodpercet vesz igénybe, valahogy a felület optimalizálatlan, ezeket a hibákat nagyon gyorsan javítani kellene."

Azaz érdekes, hogy nekem ez még egyszer sem jött elő...Nem mintha hiányozna :) :)

(#40) DeathAdder válasza Picco (#38) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen ez jogos, viszont úgy látom ez igazából egy elég pure androidra hajazó rendszer néhány aprósággal megtoldva, ezért gondoltam hogy képes lehet nexus szintre főleg egy ilyen erős SoC -val :))

(#41) Shyciii


Shyciii
veterán

Legendd

Ez a teszt telefon honnan lett beszerezve? Meghívóval szerezte a tulaj, vagy vette valamelyik oldalról? Ugyanis gyanús. Egyrészt az általad említett lassulás, másrészt most megnéztem a lőtt fotókat, és valami nem stimmel...Egyszerűen mintha más telefon lenne. Egyrészt a makró nekem ennél jóval élsebb, a másik, hogy nézem a kingston kártyás fotót, és az egyiken alig lehet elolvasni a feliratot, pedig közel van. Tegnap poénból ágyból lőttem fotót félig sötétben és a túlsó falón lógó poszterről simán el lehet olvasni a szöveget úgy, hogy teljesen felnagyítom a képet. Szal ilyen problémák nálam nincsenek. Nem lehet hogy valami korai kínai verziós készüléket kaphatott?

(#42) ghiottone válasza Shyciii (#39) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Xiaomi Mi4-el mi lett?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#43) Riix válasza Shyciii (#41) üzenetére


Riix
csendes tag

Akit érdekel: a hétfői etapban megrendelt 1+2 telefon 1 nap 23 óra 51 perc alatt ért Shenzenből Budapestre háztól házig. DHL nem viccel.

(#44) Shyciii válasza ghiottone (#42) üzenetére


Shyciii
veterán

_ghiottone

Eladtam még tavasz végén. Székesfehérvárról jött fel érte a csávó annyira kellett neki. Közben vettem egy Oneplus One-t, bár fostam a méretétől. Szerencsére feleslegesen, mert kezelhető volt, és a használata sokkal jobb volt összességében, mint a Mi4-é. Egyetlen dolog hiányzott a Mi4-től: a A 6,5-7,5 órás kijelzőidő. Aztán pár napja váltottam Oneplus 2-re, a One-t pedig odaajándékoztam a tai chi mesteremnek.

Riix

Persze, mert csak DHL Express-el szállítják :)

[ Szerkesztve ]

(#45) TCsalogany


TCsalogany
csendes tag

Aki szerint böszme nagy az tegye egy LG G4 mellé. A G4 jóval szélesebb.

(#46) SmikOne


SmikOne
tag

A tavalyi nagyobb port kavart, ez nem lenne azonnali vétel nálam... De kitudja, hogy egy félév mulva mire lesz képes egy jó custom rommal...

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#48) S e t h


S e t h
nagyúr

Lehetne arról egy felmérést végezni, hogy mennyien használják az NFC-t és mennyiben várható pl az elterjedése itthon, Európában az elkövetkező időszakban, mert kicsit túlzónak tartom negatívumként felhozni a hiányát.
A képek meg kicsit furák, főleg a nappaliak középen azzal a nagy világos folttal.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#49) isti215


isti215
tag

Ez a hátlap nekem nagyon bejön.Jól néz ki jó érzés fogni nem gyűjti az ujjlenyomatot és nem is csúszós.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.