Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dickinson válasza SyMbioTe (#50) üzenetére


Dickinson
tag

Köszi, én is így gondoltam, csak fő a biztonság :)

(#52) Magnat válasza buvartacsko (#47) üzenetére


Magnat
veterán

Ez az egész retina baromságot meg kéne hagyni az Apple-nek szvsz ... amíg ismeretlen tényező, h milyen messziről nézi a user a kijelzőt, tök felesleges ilyen kifejezésekkel dobálózni, arról nem is beszélve a retina érzékenysége is erősen egyéni preferencia kérdése ... 7 collon az átlag user még a 720p és a 1080p között sem tud különbséget tenni. Sokkal beszédesebb jellemzők a kijelző méret, felbontás, alkalmazott technológia, esetleg ha van eszköz kimérni akkor kontraszt, fényerő, színhőmérséklet. Ezen túl pedig meg kell nézni saját szemünkkel, ha tehetjük.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#53) buvartacsko válasza Magnat (#52) üzenetére


buvartacsko
addikt

nyilván nem érted miről van szó. :)

(#54) Magnat válasza buvartacsko (#53) üzenetére


Magnat
veterán

Nyilván nem, rajtad kívül mindenki hülye..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#55) buvartacsko válasza Magnat (#54) üzenetére


buvartacsko
addikt

ha értenéd nem írtad volna le a fenti kommentet

(#56) Magnat válasza buvartacsko (#55) üzenetére


Magnat
veterán

Olvasd el a Wikin a technikai definíciót, plusz légyszi mondd el, hogy van implementálva az általad linkelt dolog az Iphone 4-ben, ami szintén retinának van kikiáltva.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#57) buvartacsko válasza Magnat (#56) üzenetére


buvartacsko
addikt

az apple eleve iosból rakta át az egész technológiát az osxbe.

(#58) sbazsi válasza tlac (#22) üzenetére


sbazsi
veterán

Android / win8 dualboot is működik?

(#59) Male válasza buvartacsko (#47) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor mégis mit takar még hardveresen és szoftveresen? Valami konkrétumot írjál már...

(#60) buvartacsko válasza Male (#59) üzenetére


buvartacsko
addikt

többször belinkeltem már ezt... senki nem olvassa el. ezt jelenti a retina. nem csak önmagában a felbontást és nem is azt hogy ips.

a fenti tablet sem retina... csak nagy a felbontása.

(#61) SyMbioTe válasza sbazsi (#58) üzenetére

Nincs, a dualboot az nem megy rajta azért. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62) tlac válasza SyMbioTe (#61) üzenetére


tlac
nagyúr

jah bár ha nincs semmi direkt korlátozás, akkor szerintem meg lehetne oldani

(#63) Magnat válasza buvartacsko (#60) üzenetére


Magnat
veterán

Amit te belinkeltél, az arról szól, h hogyan tudsz a cikkben említett MBP-n a retina felbontásokkal játszani, de alapvetően egy 15 collon fizikailag 2880x1800-as felbontással bíró gépről van szó benne és amit te említettél ellenpéldaként 220-as ppi, az egy logikai érték. Steve Jobs szerint viszont a retina felbontás kb ezt jelenti: [link]
Erre mondtam, h sem az Iphone 4, de még az Ipad Air felbontásai sem szerepelnek a cikkben, sőt tudomásom szerint nem is lehet így skálázni a kijelzőjüket, mégis retina kijelzőjük van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64) SyMbioTe válasza tlac (#62) üzenetére

Későbbre is hagyni kell valamit amivel eladhatják :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#65) buvartacsko válasza Magnat (#63) üzenetére


buvartacsko
addikt

ha egymás mellé teszed az ipad 2-t (1024x768) meg az ipad 4-et (2048x1536), betöltöd mindkettőn ugyanazt a webolalt, mindkettőn ugyanakkora lesz minden. ezért retina. minden ugyanakkora csak tűéles, a programok 1024nek látják a kijelzőt. teljesen ugyanaz a helyzet tehát a retina macbook pron is mint az ipaden is. csak iphoneon meg ipaden nem igazán szükséges logikai felbontást váltani.

böngészgetni stb kényelmes nagyon 1280x800 MÉRETBEN (tűéles 2880x1800as kijelzőn) de ott nem árt - ha csinálsz valami komolyabbat - ha át tudsz váltani egy nagyobb logikai felbontásra. (hiszen a kijelző egyébként képes rá)

attól hogy sokak szerint marketing bullshit mert azt a nevet adták neki hogy retina, még nem az.

az persze már nem gáz ha valaminek super hd amoled plus a neve. mondjuk ott is eleve a panel típusról van szó. a retina meg nem panel típust jelent, de nem is feltétlenül egy bizonyos felbontást.

egy telefonon tableten nem árt ha van 300+ ppi, de egy notebookot sokkal távolabbról nézel, a 220 is brutálisan éles (javaslom nézz meg élőben egy retina macbook prot, tátva marad a szád, nagyon állatul néz ki és jó használni. utána nem szívesen ül vissza egy "sima kijelzőhöz" az ember)

bocsánat ha bárkit is megsértettem ezzel az egésszel, csak nem látom be mitől lenne a fenti androidos tablet retina ... 0 apple technológia van benne

[ Szerkesztve ]

(#66) gghrtz


gghrtz
őstag

Nekem volt ilyen tabletem, és a következők voltak vele a tapasztalataim:

-Szinte 0 szoftveres support. Kiadták rá a 4.4-et, de egy bugos szar az egész, és szívja az akksit, ami egyébként is nagyon merül
-Napfényben teljesen használhatatlan
-A processzor órajele csak Antutuban 2GHz, egyébként mindig 1,6-on fut (tessék kipróbálni Antutu X-szel, meg fogsz lepődni, mert jóval kevesebb pontot fog kapni az eszköz, bár még így is korrekt)

Ami viszont pozitív volt benne:
-Gyors
-Szép kijelző
-Átgondolt tervezés. Fém hátlap, de a tetején a műanyag rész alatt van elhelyezve az antenna, ennek köszönhetően jó a wifi jelerősség

(#67) Male válasza buvartacsko (#65) üzenetére


Male
nagyúr

"a egymás mellé teszed az ipad 2-t (1024x768) meg az ipad 4-et (2048x1536), betöltöd mindkettőn ugyanazt a webolalt, mindkettőn ugyanakkora lesz minden. ezért retina."

Amit írtam, hogy DPI állítás az OS-ben, és kinevettél... gondold el, az pontosan ezt takarja amit most írsz :U
(ráadásul véletlenül a cikkbeli tabnál is 1024x768 vs. 2048x1536 a két felbontás)

Linkelgeted ugyan azt a cikket, de még mindig nincs benne semmi, ami cáfolná, hogy ezt retinának lehet nevezni...

(#68) gghrtz válasza buvartacsko (#65) üzenetére


gghrtz
őstag

A retina kifejezés egy marketing bullshit. (A parasztok jobban tudják emészteni, mint azt, hogy 320ppi stb.)

[ Szerkesztve ]

(#69) buvartacsko válasza gghrtz (#68) üzenetére


buvartacsko
addikt

Akkor te hogyan nevezted volna el ? Nem a 320 ppitol lesz valami retina.

(#70) gghrtz válasza buvartacsko (#69) üzenetére


gghrtz
őstag

Azért írtam oda, hogy stb. Egyébként szerinted mitől lesz valami retina? Attól mert alma van a hátulján? Ugyan kérlek. Hogy neveztem volna el? Sehogy.

(#71) Gergosz2 válasza buvartacsko (#69) üzenetére


Gergosz2
veterán

Pedig a wikipedia is egyértelműen leírja: [link]

Csak a lényeg:

....are brand names used by Apple for screens that have a higher pixel density than their previous models.....

...the amount of pixels needed for a Retina Display is about 300 PPI for a device held 10 to 12 inches from the eye....

Egyértelműen marketing bullshittel állunk szemben , ezen nics mit fényezni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#72) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Cube TALK 9X
- Ez hasonló áron modernebbnek tűnik.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#73) SyMbioTe válasza andrisbandi (#72) üzenetére

Ennek is van egy erősebb változata már, 52.000Ft-ért, a V989
8 magos, 1.8GHz-s proci, 2Gb ram, 32Gb rom és 3G. :))

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#74) Male válasza andrisbandi (#72) üzenetére


Male
nagyúr

Hiába 8 mag, ha Cortex A7-ek... azért azok gyengébbek mint az A9r4, ami ebben van. (összteljesítményben valószínűleg azért több, hiszen kétszer annyi van belőle, de ehhez az is kell, hogy normálisan ki legyen használva)

(#75) vlevi válasza gghrtz (#66) üzenetére


vlevi
nagyúr

"-Szinte 0 szoftveres support. "
Azt vettem észre, ez általános kínai hozzáállás, kevés kivételtől eltekintve, lásd lejjebb.
Ugyanez van az rk3188-as táblákkal is, nincs hozzá normális, kész fw. se 4.2-es, se kitkat.
Annakidején nézegettem a cube talk9x-et, de azzal is ez a helyzet fw ügyben.
Aztán vettem használtan, feleáron egy wayteqet. Igaz, az se tökéletes, sőt, gyengébb, de a célnak megfelel. Nem jáccok, inkább olvasok, azt még bírja.
De van Amlogic S802-es androidos eszközöm, egy M8N "tévé okosító" doboz, tehát látom, hogy fullhd-ban mennyivel jobb lenne, mint az rk3188-as. És itt kicsit ellent is mondok magamnak, mert az M8N-hez adott gyári kitkat ROM számomra használható, azt nem buheráltam.

"SyMbioTe": Asszem egyelőre az Allwinner A80-as vonalat is hanyagolni kéne, a freaktab fórumot nyáron nagyon sokat olvasgattam, és mindegyik (rk3188, r3888, Amlogic S802, Allwinner A80, vagy a Cube-nak a Mediatekes CPU) ment a nyafogás, ROM reszelgetés. Ezért is nem mertem belevágni újabb kínai tabletbe, hanem itthonról vettem.
De abban igazad van, ha a wayteq, prestigio, vagy akármelyik, kiadná ezeket az eszközöket, és magyar supporttal látná el (mint ahogy a Wayteq xtab-100qcr is a "testvére" a Cube U65GTV-nek), akkor meg mertem volna kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#76) maximilian4


maximilian4
addikt

Jó kis masina és az írás is jóra sikeredett. Grat!

Maxi

(#77) noobsaibot válasza SyMbioTe (#20) üzenetére


noobsaibot
tag

Mp8 egyébként az amlogic szerint,de az onda oldalán ír mp4-et is :C .Jelen esetben ez a fragment processzorok számát jelöli,amiből van 8,nem komplett GPU mint egy powerVR esetében az mp" jelölés,ezért nem is skálázódik úgy a teljesítménye több maggal,mert a többi részegységből ugyanannyi van mint az mp4 konfigurációban.Máz mp6 nem tudom honnan van.

Xiaomi MI8

(#78) vlevi válasza maximilian4 (#76) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is így vélem, ellentétben azzal, amit írtam. Vannak, akiknek semmi sem jó, állandóan reszelik, cserélgetik a ketyeréiket, és van, aki vagy belenyúl véletlenül a jóba, vagy nem használja azokat a funkcióit egy gépnek, amivel bajok vannak, és ezért számára tökéletes a készülék :)
Volt 1 évig Allwinner A10-es táblám, próbáltam reszelni, romolgatni, kevés sikerrel. Az az 1x1Ghz processzor kevés dologra volt elég. Aztán Cube U30GT2, ami egyesek szerint sokkal jobb, mint a vacak wayteq xtab-100qcr. Hát, nekem pont fordítva volt, az U30GT2 nem tudta magát megszerettetni velem bő 1 év alatt, a wayteqet viszont tudom használni.
Ugyanígy lehet ezzel más is más készülékkel, nem csak a kínai táblával, mert biztos van olyan, aki földhözvágja a 200ezres ájfónt, és vesz samu galax s5-öt, aztán azt fikázza :D

(#79) gghrtz válasza vlevi (#75) üzenetére


gghrtz
őstag

Azert ez nem igaz, hogy altalanos kinai hozzaallas. Megbizhato markat kell venni.

(#80) noobsaibot válasza SyMbioTe (#20) üzenetére


noobsaibot
tag

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI8

(#81) vlevi válasza gghrtz (#79) üzenetére


vlevi
nagyúr

Melyiket?
Mert amit én ismerek, cube, pipo,... allitolag ezek a nevesebbek, de ugyanaz a szivas volt eddig velük.

(#82) fewq001 válasza vlevi (#81) üzenetére


fewq001
csendes tag

Pl:Xiaomi?

[ Szerkesztve ]

(#83) gghrtz válasza fewq001 (#82) üzenetére


gghrtz
őstag

Lenovo? Meg SoC fuggo is mennyire megbizhato egy eszkoz szerintem.

(#84) maximilian4


maximilian4
addikt

Xiaomi, oppo, meizu, OnePlus, lenovo. Most ezek a "prémium" márkák az ázsiai piacról.

Maxi

(#85) vlevi válasza maximilian4 (#84) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Xiaomi, oppo, meizu, OnePlus, lenovo"
Nnnnaaa, ezek azok, amikről nemnagyon találok táblagépet :)
én a geekbuying, tinydeal, aliexpress oldalakat nézegettem eddig, de nemigazán van. Vagy rosszul keresek?
Xiaominak van 1db tegrás gépe, de az kicsi.
Lenovotól sem láttam olyat, ami 10", fullhd körüli felbontású, emberi árú droidos tablet lenne.

[ Szerkesztve ]

(#86) gghrtz válasza vlevi (#85) üzenetére


gghrtz
őstag

Ha rám hallgatsz, MTK SoC-os tabletet veszel.

(#87) maximilian4 válasza vlevi (#85) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem azért írtam, csak hogy most ezek a menő márkáik. :D
Nyílván az ő gépeik drágábbak is mint a kevésbé ismert gyártóké. De simán lehet találni a kisebb gyártók termékei között is jó kínálatot, itt van pl. ez az onda is. Egyébként a xiaomi mipad is brutál jó gép, csak annak már borsosabb az ára ebből kifolyólag. Meg én pl. a xiaomit azért szeretem mert iszonyat jó a szoftveres támogatottsága. Nekem volt mi2 és hetente jött rá hivatalos dev rom és havonta egy stabil. Ugye a xiaomi fejleszti a miui rendszert. Az én szememben a xiaomi mi telefonok a "kínai nexus"-ok.

Egyébként én ajánlom [ezt]az oldalt. Èn már rendeltem egészen drága telefonokat is innen és ügyesen az áfát mindig meg lehet úszni. Ha írsz nekik nagyon együttműködőek. ;) Azért lássuk be áfa nélkül egészen jó vételek ezek a kínai cuccok.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#88) janitor01


janitor01
tag

Kedves Cikk Író!

Minden ilyen kínai kütyü teszt egész biztosan hiány pótló, ezzel nagyon sokat segítesz minden vásárlón aki vacilál, hogy bele ugorjon-e. Azrét azt meg kell mondjam, hogy a cikked elolvasás után nem igazán értem miért jó ez a tablet. Nem lehet rendesen tölteni, napfényben olvasni, főleg a tok miért jó amiből még ki is tud esni:).

Ha megengedsz egy teljesen építő jellegű és jószándékú kritikát:

Ez a cikk hemzseg a fogalmazási hibáktól amik nagyon megnehezítik az olvasást! Például:

Nagyon szép képet ad a gép, egy élmény rajta internetezni vagy megnézni egy filmet rajta.

Ezek olyan mondatok amik - legalábbis számomra - megnehezítik az olvasást mert kizökkentenek. Ha lenne kedved még átnézni és kijavítani az ilyen hibákat szerintem még jobb lehetne a cikk.

(#89) pengwin válasza rdt89 (#3) üzenetére


pengwin
addikt

pont annyi PPI, mint egy iPad Air. ugyanaz a felbontás, képarány, képátló.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#90) pengwin válasza sbazsi (#58) üzenetére


pengwin
addikt

nincs olyan bootloader, ami támogatná mindkét rendszert.

Üdv, pengwin

(#91) Client válasza SyMbioTe (#50) üzenetére


Client
tag

Az nem a hivatalos weboldal.
Ez a hivatalos:
http://www.onda.cn/

Ex - WaterLo

(#92) Male válasza janitor01 (#88) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet rendesen tölteni... a gyári kábelével nincs probléma, a többivel meg változó, amelyik rövidebb csatlakozós, azzal tényleg előfordul, hogy mozgatástól megszűnik a töltés átmenetileg. ( nekem a Lenovo telefonhoz kapott kábelem is pont olyan hosszú csatis, mint a tableté )

A napfényben olvasás meg olyan, hogy ez igaz a tabletek és notebookok 99%-ra, mert egyáltalán nem vészes a helyzet, a közvetlenül rásütő napfénnyel van gond.

(#93) Rhino666


Rhino666
őstag

Minden iPad kínából való. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#94) SyMbioTe válasza janitor01 (#88) üzenetére

Szia!

Köszönöm, hogy szóltál a hiba miatt. Ki is javítom. Ha bárki talál valami hasonló hibát, szóljon és javítom.

Tölteni lehet, csak ahogy írtam az eredeti kábellel mivel mélyebb a micorUSB csatlakozója mint az itthoniaké.
Napfényben az a baj sok tabletet amúgysem lehet használni és sajna ez is közéjük tartozik. A tok, hát igen azt nem egy ilyen vékony tabletre tervezték, azért csúszik ki belőle.
Mellesleg azért előnye is van: CPU és a GPU bivaly erős, bármilyen programmal vagy játékkal megbirkózik, a kijelző gyönyörű, fém hátlap stb... :))

Köszönöm a kritikát, el is fogadom mivel részben igazad van. :R

Üdv.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#95) ittakary


ittakary
nagyúr

A pixeles háttér nem b...ssza a szemed?

Tessék nagy méretben:

[link]

(#96) kisnorbi


kisnorbi
csendes tag

Tudtok nekem hasonló ár/tudásban ajánlani olyan 10" tabletet, amiben lehet 3G kártyát tenni.

[ Szerkesztve ]

(#97) gghrtz válasza kisnorbi (#96) üzenetére


gghrtz
őstag

[link]

Ez AFA-val 65, nelkule 51k. Raadasul ez az mtk soc joval tovabb birja uzemidejileg, jobban fejlesztenek ra, es nem is melegszik annyira.

(#98) SyMbioTe válasza kisnorbi (#96) üzenetére

Itt van. Ez erősebb a V975-nél, de ebbe leírás szerint lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#99) gghrtz válasza SyMbioTe (#98) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez nem 3G-s es a SoC is ami benne van alltolag elegge kiforratlan.

(#100) kisnorbi válasza SyMbioTe (#98) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

"External 3G" ír, de az külső csatlakozás nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.