Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Megjegyzés. Az első oldalon 1.0-s sebességet írsz az USB portra, a másodikon viszont 2.0-t.
Hol az igazság? :)

(Odaát? ;] )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2) Graphics válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

USB-re ír 1.0

A billentyűzet jobb oldalán 1db normál méretű USB port található.
Valamit azonban nagyon eltoltak a kínaiak, mivel csak 1.0-ás sebességet tud!

microUSB-re 2.0

A gépnek USB 3.0-s vezérlője van. Azonban zárkózott egyéniség, kívülre ezt csak az SD kártyaolvasónak mutatja, annak sebessége rendben van, így a tár jól bővíthető olcsó SD kártyával. Mikro USB port azonban csak 2.0-s.

Amúgy a 2-3. oldalon írja ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) fabicska


fabicska
aktív tag

Szia, nekem Chuwi Hi10-em van, majdnem pöccre ugyanaz a hardver (Wifi egységet kivéve, ami jóóval erősebb). Sok dolog nem megmagyarázható a kínából érkezett (és az ottani minőségirányítási irányelvek szerint készült termékeknél), lásd a wifi probléma. Ezt a hackelt CPU (alapvetően 2GB-ot támogat a Z8300) dolgot az intel sem érti, pontosan ezért adták ki az 'updételt' Atom procikat, amikben ezt zárolták. Pf...
AMúgy jó cuccok ezek, csak már szinte annyi benne a gány, hogyha a windows valamiért összeomlik, inkább vegyél egy másik tabletet... :D

Egy hibát találtam a cikkben, az utolsó oldalon az összegzésnél:

Összefoglalás

Ami sikerült :

-64BG elfogadható sebességű belső tár

Üdv: Ádám

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#4) tjb007 válasza fabicska (#3) üzenetére


tjb007
nagyúr

„ottani minőségirányítási irányelvek szerint készült termékeknél”

Írhattad volna nyugodtan azt is, hogy a minőségirányítási irányelvek totális hiánya szerint készült termékeknél. Nagyon nagy a szórás, legyen szó akármelyik márkáról is. Nekem Teclastom van, aminél olyan jól sikerült az összeszerelés, hogy a SoC melegedése miatt megolvadt a kijelző ragasztása. A felső rész gyakorlatilag ki-be jár, de legalább a működésével nincs gond.

(#5) this is life


this is life
Ármester

Kar ezert a tabletert pedig egy kis tervezesi oda figyelessel akar nagyon patent eszkoz lehetne. Nekem Chuwi vi 10 64 giga , droid lepucolva rola , es kop kop egy jol ossze rakott darab , semmi problemam vele... igaz a touch panelt es a girot eletre lehelni a szuz telepites utan kesse maceras volt de sikerult...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6) tjb007 válasza this is life (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az több időbe telik, az idő pedig pénz. Ha évente max. 10 modellt hoznának ki lehetne rá több időt fordítani, de ennek körülbelül a háromszorozást termelik ki magukból, és akkor még lehet keveset is mondtam.

(#7) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Miután megvetttük az ASUS transformerünket, utánna láttam ezeket a csodákat szinte fele annyiért,
szívtam is a fogam kicsit, dem most megnyugtattál, köszi a cikket.

(#8) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nagyon igenyes és kidolgozott cikk, gratulálok!
Maga a gép viszont nem győzött így a hibáival meg, főleg a Wi-Fi probléma veri ki nálam a biztosítékot.

(#9) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Jó cikk. Én tegnapelőtt vettem át a Teclast X98 Pro-mat, és egyelőre úgy néz ki, hogy szerencsés vagyok vele. A wifi erős, az összes windows frissítés települt, stabilnak tűnik. A rajta levő android viszont kicsit buta, nem megy pl. a helyszolgáltatás. Viszont ehhez van elég jó alternatív ROM legalább. Bluetooth billentyűzet, töltős OTG HUB, tempered glass protector majd kell hozzá. Ja, ennek a kijelzője csodás, ugyanaz, mint az iPad Air kijelzője.

(#10) QG válasza f(x)=exp(x) (#8) üzenetére


QG
tag

Jó cikk, egy gondom van csak, miért JPG a szöveges képernyőmentés? Elég szőrösek így a betűk, PNG nem csak kisebb lenne, de olvashatóbb is.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#11) zsigus


zsigus
őstag

Szerintem idővel ide fel fognak kerülni hozzá a ROM-ok.

Jó cikk, de a 720p felbontású kijelzővel nem vettem volna meg (ilyen méretben), inkább egy Cube iWork 10 Ultimate... Akcióban szintén a GB-ről az is ennyibe lett volna egy pár hete, bár nem EU-ból.

A WiFi-vel kapcsolatban pedig valamennyire látszik a képeken is, hogy teljesen fém a ház.

Nekem még a Win gomb helye is furcsa kicsit... Ilyen méretben a káva hosszabbik részére szokták tenni (fektetve tartásnál a kijelző alá). A 7-8 colosaknál szokták állított használathoz szabni.

Nem kötözködni akarok, nem ezért írom ezeket.
Sajnos az előző kínai tabomnál én is megjártam...

Aktív stylust támogat a gép? És ha igen kipróbáltad e?

Nekem ez mozgatja mostanában a fantáziámat...

Illetve a 4 GB RAM-ot én sem értem ezeknél a gépeknél hogyan oldják meg. De valószínű nekem is ilyen lesz a következő, amit az imént mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#12) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kb 60.000,- Ft-ra jött ki egy kvázi használhatatlan, ki tudja, hogy ellenőrzött kínai cucc?
én ilyesmi áron valami megbízható üzleti szubnotit vettem volna, amit lehet - adott esetben - szerelni, bővíteni, minden működik rajta normálisan és alig vastagabb ennél a gépnél, ami úgy néz ki mint egy macbook air (nem, nem néz úgy ki). igaz, azon nem lenne érintőképernyő.

a cikk viszont korrekt, jól sikerült, a választás nem megfelelő szerintem, főleg a gyereknek.

I humbly and respectfully decline™

(#13) kenand válasza fabicska (#3) üzenetére


kenand
veterán

Eddig kinn dolgoztam, nem is tudtam, hogy ma megjelent a cikk

Köszönöm javítom.

Kérdésekre...

USB a billentyűzeten 1.0 (normál USB, de csak 1.0 a sebessége)
A táblán 3.0-nak titulált, de csak kifelé csak 2.0-ás sebességű, mivel a micro USB az csak 2.0-át tud, a 3.0-ához kellene még egy port, de olyan nincs képen mellékeltem.

178USD volt, áfa vám nem, mivel EU storeból jött. Pont azért választottam ezt, mert az EU storeból nem volt más. Korábban szemeztem a Chuwi Hi10-zel is, de az drágább volt és nem volt EU raktárban. Nem akartam az ÁFÁval kockáztatni.
Amikor megreklamáltam a Wifit-t 3 opciót adtak, visszaadnak 15 USD-t (nem sok), visszaküldöm Kínába javításra (mivel utána olvastam nem lett volna javítva, típushiba). Talán az Ebay állta volna a költséget....aztán gondoltam 19-re húzok lapot, mert a 3. opció az volt, hogy 100USD-ért kapok egy másikat (postával).
Úgy gondoltam, még gyenge wifivel is megér 100 USD-t. Megvettem a másik fiamnak, de a wifi ott is gyenge, megreklamáltam megint 10 USD-t visszaadtak, így a második 90 USD volt. ....
Egyszerű játékokra, Officra mini laptopként jó. A tesztelt mini usb wifikkel használható.

Van android+ Windows változat is, át lehetne flashelni, de egyelőre nincs hozzá gyári flashelhető rom publikusan...talán később elérhető lesz. Képregény olvasásra, táblagépként jobb lenne az Android...egyszerűben kezelhető...

(#14) macskea válasza zotyesz66 (#9) üzenetére


macskea
őstag

Szia, egy linket tudsz dobni a cuccról?

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#15) kenand válasza this is life (#5) üzenetére


kenand
veterán

Nekem is volt (van) vi10, a fém ház itt jobb (stabilabb, de persze a faraday law is azért okoz hibát), a 4GB RAM is jobb, a belső USB 3.0 is(gyorsabb SD)
Ha a chuwi a táskában nem roppanik meg , nem is vettünk volna ilyet...
Chuwi sem tökéletes, de tény, hogy sokkal több info van róla és egy fokkal jobban támogatott és ilyen idegesítő hiba, mint a használhatatlan wifi nincs a chuwinál.

Mindenkivel egyetértek abban, hogy a wifi hiba rendkívül bosszantó, és ugyan kütyükkel pótolható, még is jelentősen csökkenti a használati értékét, főleg tábla módban.
Én sem vagyok lelkes, hogy ilyen...nem is bíztatok senkit arra, hogy ilyet vegyen :), de ha már megvette, adhatunk egymásnak tanácsokat...

(#11) zsigus

Mivel a fúknál a játék fontosabb, inkább előny a 1280x720p, full HD-ban már nagyon harmatos az Intel SOC 3d játékokban. Ha visszaveszed a felbontást meg elmosott a kép.

Magamnak én is inkább retinás táblát választanék, 4:3-as képernyővel (ala iPad), mert táblán leginkább könyvet vagy képregényt olvasok. De van TESCO gazdaságos OpenDott táblám 14900Ft-ért és amíg az húzza nem veszek másikat, képregényt meg a nagy képernyős összetört touch paneles Chuwi Vi10-en olvasok most, hogy megörököltem a kisebbik fiamtól... (időnként forgatni kell, mert a bal széle nem érzékel)

[ Szerkesztve ]

(#16) kenand válasza Magnum_ (#12) üzenetére


kenand
veterán

Kinek a pap, kinek a papné.
Ezek a gyermekeim hordozható gépei....ha kell szövegszerkesztés, ha kell egyszerűbb játék (nem otthon, ott van asztali

Nekem és a feleségemnek használt üzleti notink van, azt nyúzzuk már 3 éve, mindazt tudja amit mondasz, és 3 éve volt 70 ill 50E, most 30-35000Ft. (HP 2510p, HP 2530p)
Most is arról írok. Tényleg elnyűhetetlen és tökéletes.
De még a legegyszerűbb játék sem fut el rajta...régi Intel GMA, nekünk az nem fontos, mert nem játszunk.
Képregényt és könyvet sem olvasnék rajta....arra kényelmetlen....
200-300000FT-os új notit én sem vennék,mert amire használom arra nem kell új..
Ha komolyabb dolgot csinálok, akkor meg vannak asztali gépeink is.....(na az sem új)

[ Szerkesztve ]

(#17) Magnum_ válasza kenand (#16) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Epp ezert felek elore, hogy gyerekem lesz es ilyesmi igenyek lesznek...

I humbly and respectfully decline™

(#18) kenand válasza Magnum_ (#17) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Nem fogom a gyermekeimre, sok mindent azért veszek meg mert én kíváncsi vagyok :) Ez amolyan hobbi.
Nem mondhatok semmi rosszat róluk, soha sem követelőztek.
Tény, hogy az asztali gépnek/internetnek működnie kell....de ott sem kérnek soha erősebbet, jobbat...a fejlődés motorja ott is inkább az én kíváncsiságom... általában asztali gépeknél is korosabbakkal- így olcsóbbakkal- 775/771 ill 1366+Xeon játszom...új alkatrészt max RAM-ot vettem.....
de nem járok kocsmába, nem cigarettázom...

Gyermekeimet meg inkább kamaszaimnak kell hívnom..picik már,.
Én sem akartam mindegyiknek venni.... meg voltak nélküle, a sors( na meg a kíváncsiságom) alakította így, hogy a cikkben is írtam, ha a nagyobbik nem töri össze a kisebbik szülinapi ajándékát a Vi10-et nem vettem volna Obook 10-et egyet sem, nem hogy kettőt.....

[ Szerkesztve ]

(#19) #79335424 válasza kenand (#16) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te biztosan naprakészebb vagy a témában. Én a Teclast X16 pro -t szemeltem ki, a dual channel X8500 miatt. Tudsz erről valami használható infót? Én csak semmitmondóakat találtam.

(#20) kenand válasza #79335424 (#19) üzenetére


kenand
veterán

Teclast megbízhatóbb cég, mint az Onda, táblagépekben régebbi motoros. (de azért az is kínai.. )
Techtablestsen tesztelték

(#21) kenand válasza QG (#10) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a tippet, eddig én a méret miatt választottam JPG-t, PNG nagyobb szokott lenni, de megfogadom a tanácsod, ahol szöveg van ott PNG lesz.

#11
"Aktív stylust támogat a gép? És ha igen kipróbáltad e?"

Sajna nekem olyan nincs, nem próbáltam vele.

[ Szerkesztve ]

(#22) #79335424 válasza kenand (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

(#23) zotyesz66 válasza macskea (#14) üzenetére


zotyesz66
őstag

[link]
Ez az. Ebben az erősebb proci van dual channel RAM-mal. Viszont csak egy micro usb csati van rajta, amin keresztül tölteni lehet, mindenképp kell hozzá az OTG hub, olyan, amin keresztül tölthető is.

[ Szerkesztve ]

(#24) this is life válasza kenand (#15) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nem lenne a chuwim es ennek jo lenne a wifije , azert lehet hogy egy eselyt adnek neki ... de hatha lesz egy rev2 kiadas ahol mar a wifi atennanal muanyagot epitenek a hetlapba ... a belso usb 3, 4 giga ram egy kicsit csabito , akar csak a cherry trail .... amugy pofas eszkoz , nagyjabol a chuwi is , bar a vastagsaga , elek kisse zavaroak , de a tok sokat orvosol rajta...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#25) kenand válasza this is life (#24) üzenetére


kenand
veterán

Az a szívás, hogy sorozatszám alapján ez már rev 5 :(, és a ház még mindig full metál, wifi ablak nélkül.
Fogása a fém ház miatt stabilabb, mint a chuwinak és a billentyűzet is klasszisokkal jobb. Már nem a tapipad, mert sz ugyan olyan gagyi, hanem ahogy megtartja mini laptop módban a tabletet.
Az SD kártya bővítés is sokkal használhatóbb, mert rendes sebességgel ír/olvas SD kártyát.
De a WIFI hiba tényleg nagyon elszomorító...
A billentyűzet USB portja is lehetne legalább 2.0-ás...

Lesz pro változat x8700-as SOC-cal, fullHD-vel, de lehet, a wifi ott is el lesz tolva...

[ Szerkesztve ]

(#26) kenand


kenand
veterán

Oroszok már moddolják a tablet házát az antenna felett...
Jobban örülnék egy Aliexpressen kapható, utángyártott hátsónak, kis műanyag betéttel....csodálkozom, hogy még nem kaptak rá, nagy piaca lenne...

ipad inspirálta

(#27) kenand


kenand
veterán

Valaki tudja hogyan lehetne Baiduról letölteni?

Support oldalon elviekben fenn van a dual os fw is

(#28) bbrain válasza kenand (#27) üzenetére


bbrain
tag

Katt a zöld gombra, amelyik pack kell.
A következő oldalon a név mellett megjelenik a letöltés ikon, ha ráállsz a sorra.
pack.zip -ként töltődni kezd pár mp múlva. Nem egy sebesség bajnok, de egy éjszaka alatt lejön valszeg.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#29) this is life válasza kenand (#25) üzenetére


this is life
Ármester

A billentyuzete tenyleg korrektre sikerult, meg alapjaba veve minden , csak a wifinel es az usb portoknal aludtak be a szakemberek, pedig ennyihez sok figyelem , tudas nem is kene ... ahogy nezem a nagy teso renderelt kepeit sanszos azon is a full fem ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#30) kenand válasza this is life (#29) üzenetére


kenand
veterán

Elég furcsa, hogy nem tesztelik és ha észlelik a hibát nem javítják... és még kiadnak ugyan így egy másik készüléket is...Orosz oldalon azt írják a forrasztott antenna sem tökéletes, de kivágott hátsóval már használható....De úgy elég csúnya lenne...én még nem állok neki moddolni.

(#31) kenand válasza bbrain (#28) üzenetére


kenand
veterán

Sajna a letöltés nem megy nagy fájlok esetén.
Regisztráció kellene, a baiduhoz meg azt hiszem kell kínai telefonszám......
Az orosz fickók is levették, de oda is reg kellene a letöltéshez...cirir betűs capta beíráson megbukom :(

[ Szerkesztve ]

(#32) kenand


kenand
veterán

Oroszok feltették a google driverra:
Dual os Win 10 Obook V5

(#33) kátú


kátú
őstag

Csak én siklottam át a RAM mennyisége felett?

It still works!

(#34) Graphics válasza kátú (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hardver specifikáció...

Minden le van írva :) [link]

Tehát igen, Te siklottal at felette

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) kenand válasza Graphics (#34) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, hogy segítesz, az emberek sokszor nem olvasnak figyelmesen...
771 Xeont 775-ös lapba cikkemben még topik összefoglalót is készítettem, így sok dolog 2x is le van írva, de még is újra- meg újra rákérdeznek..

4GB DDR3L RAM, 1 csatornán, Aida mem teszt mutatja, hogy így is használható sebességgel. (valahogy a kínaiak meghackelték, Intel csak 2GB-t engedélyezne...)

Egyébként már van V7 változat, a Wifi javításól még nem olvastam... de lehet hogy csoda történt és abba már jó..

Egyébként már nem is tudom milyen Wifi van a lapon, Wndows Broadcomot ír, de a szétszedéses képeken Ampak AP6212 van...

[ Szerkesztve ]

(#36) tjb007 válasza kenand (#35) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Broadcom gyártja az Ampak chipek egy részét, ami gyakorlatilag csak rebrandinget takar. Az AMPAK AP6212A például 1:1 Broadcom BCM43438, de például a CC&C CM-43438-V1-e is ugyanez.

(#37) hampidampi válasza #79335424 (#19) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nekem olyanom van. Ha kérdésed van szívesen válaszolok.
Bár az androidos részéről ne kérdezz, mert én azzal kezdtem, hogy legyalultam az egészet és a saját windowsomat tettem rá.

(#38) kenand válasza tjb007 (#36) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm akkor így már világos, hogy a chipen AP6212 van, a Windows meg Broadcomnak látja...

A külső USB wifiket most kö vetkező képen használjuk: a nagyon pici Realtek 8188 (1.6 USD postával), ami 150-es megy a billentyűzet USB portjába, ami csak 1.0-ás ezért a max átvitel 1 megabyte/s, de böngészéshez elég. Alig lóg ki, így "fájdalmatlan". Ha nagyobb sebesség kell akkor megy a 2.0-ás micro USB-be a 300-as , jobb rádiós Reltek 8192 (4.7 USD) azzal már a HD vido streaming is megy. Mivel 1.5cm-es jobban kilóg, így állandóan nincs bedugva, csak akkor ha használjuk...

[ Szerkesztve ]

(#39) jana87


jana87
tag

sziasztok! én is beleszaladtam ebbe a gépbe...nekem mindenben megfelelne, leszámítva ezt a borzasztó wifit! :( viszont nem értek kellően hozzá, így kérnék egy kis segítséget, hogy mit mentsek le (windows szám, stb) még amíg megy és azt pontosan hogy is kell csinálni? hálás lennék, ha valaki elmagyarázná hogy kell ezt csinálni. köszi

(#40) ronroli


ronroli
tag

Borzasztók ezek a nagyon gazdaságosan rendelhető vackok.
Az ASUS T100 már rendesen le van árazva, van drivere és nem kell szívózni vele, csak bekapcs és működik. Stream megy wifin gond nélkül, nem is volt kérdés, hogy így is működik-e.
Persze lehet tudni a tuti megoldást és spórolni 20-30k pénzt, abból már egy jó jingijangi teló is kijön.
Akkuidő meg nem 4 óra, még akkor se, ha tv-t (mediaklikk) nézek rajta.

Amúgy az írás korrekt, köszönet érte.

Ahogy más is írta: nem bántam meg, hogy T100 lett.

Szerintem.

(#41) kenand válasza jana87 (#39) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Belarc advisor vagy produkey segítségével le tudod menteni a Win 10 termékkulcsát (ami a BIOSban van). (vi10-es gépnél ami 8.1-el jön ott még ajánlatosabb, Obookról elviekben mindig le lehet kérdezni utólag is, de jobb ha le van mentve)
Double driver segítségével a gyári drivereket.
Marcium reflect free-vel meg a teljes lemezt lementheted és USB recovery boot driveot is csinál, így ha valami eltolódna akkor onnan teljesen újra lehet tolni az egészet.

(#40) ronroli

Sajna a Wifi hibát nem tudtam vétel előtt, ha az nem lenne többi már nem lenne zavaró. És akkor az ár már nem lenne rossz. 2-náé pedig sejtettem hogfy Wifi hiba lesz de 27 000Ft-ért még wifi hibával is megérte...

[ Szerkesztve ]

(#42) jana87 válasza kenand (#41) üzenetére


jana87
tag

köszönöm segítséget. Asszem sikerült :)
kérlek most abban segíts, hogy vettem egy approx usb nano wifi adaptert, de egyszerűen nem megy. Letöltöm és telepítem a drivert, de az adapter beállításoknál nem jelenik meg az új vezeték nélküli hálózat. A windows vmi hibát hoz, amikor csatlakoztatom a tablethez az adaptert. Van valami ötleted, hogy mi lehet a baj? köszönöm a segítséget

(#43) kenand válasza jana87 (#42) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Eszközkezelőben sem jelenik meg?
Ha bedugod ott mint hálózati adapter meg kell hogy jelenjen

Nekem a legtöbb USB wifi minden driver nélkül megy. Pontosabban a Win 10 magától telepíti.
Az az approx Win 10 kompatibilis?
Meg tudod próbálni másik win 10-es gépen?

Több kínait rendeltem egy nekem sem ment, hibás volt. De Kínából 1.5-4 USD között több féle is van.
(cikkben benn vannak)

(#44) jana87 válasza kenand (#43) üzenetére


jana87
tag

Szia!
A csatlakoztatott eszközöknél is ott van, csak illesztőhibát ír. Az eszközkezelőben is megjelenik usb wireless lan card néven, de sárga felkiáltójellel. Tulajdonságokban meg azt írja, hogy "az eszköz nem indítható el. (kód:10). A kívánt művelet sikertelen maradt." Illesztőprogramot próbáltam frissíteni, azt írja "illesztőprogram naprakész". Ezt vettem: http://approx.es/Communications/Adaptadores-inal%C3%A1mbricos/APPUSB150NAV2
A dobozán rajta van, hogy win10 support., valamint new windowes drivert is találok a honlapjukon, amit telepítek, de mégis gond van vele. Írtam a gyártónak, hogy valóban tudja a win10-et, vagy esetleg mi az ötletük.
Te pontosan ezt a típust használod? http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_136647.html mert akkor rendelek egy olyat, ami máshol tuti működik az obook 10-el.

Köszi a segítséget és megpróbálok egy tesztet csinálni másik win10 gépen.

(#45) kenand válasza jana87 (#44) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Igen az a drágábbik Gearbestes Wlan
Sajna valamikor csinál ilyet a Win 10 és én sem tudom mi ilyenkor a megoldás, talán safe módban indítva a teljes eszköz/driver eltávolítás és újratelepítés. Ez nem a táblád hibája. Egy 1366-os X58-al lappal+ USB bluetooth vezérlővel jártunk hasonlóan win 10 alatt. Ugyan ezt csinálja és emiatt nem tudok feltelepíteni egy bluetooth headsetet, pedig korábban már használtuk ugyan azon a gépen és telefonnal/táblagéppel jó most is..
Esetleg van win 10 topoik kérdezz rá, hátha ott tudják

Ez meg az olcsóbbik wlan forrása

Mindkettő realtek chipset, a tiéd meg mediatek
Chipset: Mediatek MT7601
Én nem láttam hozzá win 10 drivert...

[ Szerkesztve ]

(#46) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Köszi a tesztet.
Gondolkozok,hogy lecserélem az Onda V919 Air tabletem,lenne 1-2 kérdésem.
Az akkutöltés ennél is lassú?
Windows alatt csinál furcsaságokat ennek is a wifije.
De nem tudom,hogy ennyire rossz lenne mind1ik obooknak a wifije? :/

Avatar

(#47) kenand válasza GAbre (#46) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Windows alatt sajna katasztrofális a belső Wifi... kell USB wifi stick. Van töltő portja, de az is 5V Max 2.5A, tehát nem gyors.
De legalább van +1 töltő port (micro USB-ről is tölthető)
Most jelent meg a Teclast Tbook 10 , annak 9V-os töltő portja van, csinos is, billentyűben plusz akksi (bár egy kicsit drága) A gondom vele, hogy egyelőre nincs semmi teszt, full fém ház, mint az Obook 10-nél, így nem tudom Faraday bácsi törvénye ott is működik-e (azaz csapnivaló a Wifi)
Hamarosan kezemben lesz egy Cube iWork 10, annak fém háza van, kis műagyag betéttel. Garantáltan jó Wifi-vel. Sokkal több róla az info... Ha ráér - 3 héten belül kezemben lesz- akkor megmondom tényleg jobb-e...

(#48) GAbre válasza kenand (#47) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi!
Lehet kipróbálom ezt akkor Teclast Tbook 11.
Kicsit nagyobb,meg full hd-s.

Avatar

(#49) jana87 válasza kenand (#41) üzenetére


jana87
tag

szia!
Nem teljesen vág a témába, de segíts már nekem légy szíves, hogy a gearbesten milyen formában érted el, hogy visszaadjanak valamennyi pénzt? Én egyszerűen nem jövök rá, hogy hol és milyen formában tudnék velük kapcsolatba lépni. A support centeren belül, ahogy kiakarnám választani a refund, warranty részt, azonnal kidob, hogy jelentkezzek be és elvisz egy másik oldalra. Ha jól sejtem nem véletlenül csinálták így, nehogy könnyen lehessen reklamálni. Live chattel is próbálkoztam, az sem működik. Köszi

(#50) kenand válasza jana87 (#49) üzenetére


kenand
veterán

A megvásárolt terméknél kell ticketet nyitni- kicsit megbonyolították, de bejön egy oldal és kiválaszthatod amit akarsz.
Lehet a rendszer variálás miatt nem ment, most megy kipróbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.