Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

kreatív-kreatív :)
a végeredmény vároakozáson felüli nálam :)

a bicóhoz meg plusz1! én ebben a hidegben meg szmogban lerakom inkább

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#2) Hejja1234


Hejja1234
tag

Ez a tavcsoves mod nagyon durva, hatalmas grat!

(#3) Spitzespityu válasza Hejja1234 (#2) üzenetére


Spitzespityu
csendes tag

Mekkora! :DD

(#4) capulet75


capulet75
addikt

Nagyon ötletes és leleményes! Gratulálok! :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5) avika


avika
csendes tag

Tiszteletem! :C
Én is kedvet kaptam :))

PÜ-re illik válaszolni!

(#6) Auratech


Auratech
őstag

A két nap alatt, amióta használom a tokot, rendesen működik. A tépőzáras tartó életképes. sokkal inkább, mint a satus megoldások. Lépcsőztem, padkáztam, meg se nyekken.
Lőttem néhány sokkal többet mutató képet is azóta. Hát nem tipikus mobilos képek....mobillal. Ha lesz képfeltöltés, tolok kettőt-hármat.

Auratech Field Recording

(#7) kiskaktusz válasza Auratech (#6) üzenetére


kiskaktusz
addikt

én várom a képeket, mert még abban rossz időben lőtt képen is látszik, hogy több fény jut az optikába :)

kár, hogy már nincs szép idő, kíváncsi lennék mit produkála akkor :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#8) blueMerle


blueMerle
veterán

Nem rosszból, de szerintem kár volt tönkretenni azt a tartót... :U

Ezek nagyon rossz minőségű képek, az érzékelővel és a bolhafingnyi optikával semmit sem tudsz kezdeni semmilyen moddal ami a telefonon van. Egy filléres használt ultrazoomos géppel (15-20k) csilliószor jobb minőség hozható ki ha a zoom a lényeg, ezek a képek legfeljebb elborzasztó példának jók.

Hogy egyszerűen fogalmazzak: ez a project nagyon nem éri meg a belefeccelt időt és energiát, mert a végeredmény (azon kívül hogy van optikai zoom) bizony siralmas lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9) capulet75 válasza Auratech (#6) üzenetére


capulet75
addikt

Tiszteletem. Hagyjuk már ezt a képfeltöltést ha lehet. Ott az ImageShack, sokkal jobb és meg is maradnak a képeid évek mulva is. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#10) Auratech válasza blueMerle (#8) üzenetére


Auratech
őstag

Van egy fujifilm hd 2000 bridge kamerám 15x zoommal. Egymás mellé teszem őket holnap, ha egy cseppet világosabb lesz. A fuji 50 ropi. Nem vagyok gépközelben. Amùgy D90 is volt a kezemben párszáz kép erejéig a héten. Tudom milyen egyrendes fotó. A feltett képek nem mutatják az általad is értékelhető változásokat. Csinálok galériát. Amúgy nem tettem tönkre. Csak rá van ragasztva ez-az.

Auratech Field Recording

(#11) beefjeez


beefjeez
senior tag

Remek, szép munka! :)

(#12) Auratech válasza capulet75 (#9) üzenetére


Auratech
őstag

Pár szombati kép apróra méretezve, 80%-os jpg tömörítéssel. Előzetesen.
[link]

A varjú a dióval a szájában kb 80m-re volt. Ami nekem jónak tűnik, hogy a távcsöves fotókon mennyivel szaturáltabb a kép és éles, ahol szeretném.
Az összehasonlítást megcsinálom, ha lesz egy kis fény. Ködben semmi humorom fotózni. Ezt a cuccot természetfotózásra - madármegfigyelésre csináltam. Arra jó lesz.

Auratech Field Recording

(#13) csabi94


csabi94
őstag

Ez nem semmi :D Ötletes :C

(#14) Levin01


Levin01
őstag

Ezt [link] HTC DesireHD-vel csináltam
egy ilyenen [link] keresztül ;)

(#15) Auratech válasza Levin01 (#14) üzenetére


Auratech
őstag

Desihez képest egész jó kép. :D Kicsit életlen. Makró módban fotóztál? Csak úgy odatartottad, vagy valami adapter is közrejátszott?

Auratech Field Recording

(#16) Auratech


Auratech
őstag

Szép idő ígérkezik. Kíváncsi vagyok, mit hoz az összehasonlítás. Érdekel, mit lehet kihozni a teló képi lehetőségeiből. Az iso beállításával, állványon, szép fényben....
Ma Omnia7-világítással jöttem hajnalban. Jó lenne, ha a zseblámpa mehetne background taskként..

Auratech Field Recording

(#17) kiskaktusz válasza Auratech (#16) üzenetére


kiskaktusz
addikt

androidra van. wp7re is van már sokezer alkalmazás... szerintem lesz ilyen, csak kitartóbban kell keresni ;)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#18) Maxentius


Maxentius
addikt

Zseniális ötlet az optikát illetően! :D

Ami a bringás tartót illeti, nekem is van ilyenem, de 3 éve Balaton melletti bicajozás közben egy ilyenről esett ki az N82-esem és repült vagy 5 métert... de legalább csak a kijelző karcolódott egy picit, meg a mikrofon csúszott el, ami kifejezetten szerencse volt, mert egy terepjáró centikkel suhant el mellette pont az esés után. :(

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#19) Auratech válasza Maxentius (#18) üzenetére


Auratech
őstag

Tépelődőzáras?
Olyat még nem láttam, eddig :D Csak szorítósat, meg típushoz illesztett beklattyanósat. Kicsit félve, bár de bízva, egész komolyan triáloztam hazafelé. Ez 3-as lépcsől le- padkázások, macskakő, huppanó, gödör. Aki járt a győri Jedlik-híd környékén-tudja, miről beszélek. Ha egyszer is leesik a telóm róla, miután alaposnak tűnően rátettem, lerúgom a vázról a tartót.
Egyszerűen a telefon eltávolításához függőleges irányban több kiló erő szükséges. Ez 20-30g direktben, miközben a tépőzár rugalmas és csillapít is. Levenni úgy lehet, hogy lefeszítem az egyik végét emelve, nagy recsegések közepette. Füvön próbáltam úgy rázni a bicajt, hogy legyógyuljon róla. Nem ment. (tuti bolondnak néztek volna, ha nem a zárt kertben csinálom - Muksó áll és rázza a biciklikormányt, mint a vadállat!) Ha csak épp ráteszem a tartóra, akkor lehet nagy nehezen lerimánkodni, de a rázástól inkább összegyógyul. Amúgy meg a case-mate tok rajta van. Az is védi.

Auratech Field Recording

(#20) Maxentius válasza Auratech (#19) üzenetére


Maxentius
addikt

Mondjuk azt, hogy rosszul rögzítettem, de így most nem emlékszem rá, hogy ténylegesen hogy volt... :D Mert igazából a többi telómmal is kipróbáltam azóta, szinte az összessel betonstabil volt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#21) rep3at


rep3at
őstag

Biciklire én semmi pénzért nem tenném fel a telefont, én inkább bt stereo headsetet használtam ilyenkor (azért halkan megjegyzem hogy tesóm pont úgy csinálta meg az Xcover 271es telójához a biciklis tartót mint te). A távcsöves ötleted viszont nagyon tetszik!

Forward thinking. كرر

(#22) molinero


molinero
csendes tag

Pont láttalak mikor csináltad a képet a távcsővel! :)
Gondoltam is hogy kinek van erre energiája mikor ilyen hideg van és nekem zh-znom kell menni :D

"Azt sem tudja sok droid, hol van az a Detroit"-Belga

(#23) Auratech válasza rep3at (#21) üzenetére


Auratech
őstag

Valamilyen szinten a tartó ötlete adja magát... Sajnálom zsét olyan minőségű bt-setre mint a Sennheiser CX 400. A Sony Ericsson HBH-IS800 pld 30 felett itthon és nem olyan szép a hangja. A zsebemből már pottyant ki telefon...
Tesódnak tiszteletem! :D

Auratech Field Recording

(#24) Levin01 válasza Auratech (#15) üzenetére


Levin01
őstag

Nem volt makro mód és csak simán odatartottam.

(#25) rep3at válasza Auratech (#23) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem S9-HD headsetem volt és az elég jól szólt, de ott vannak pl. az újabb Nokiák, azokról is elég szépeket írnak itt Mobilarénán, érdemes őket megnézni. Kihangosítva biciklin, hát..

Forward thinking. كرر

(#26) Auratech


Auratech
őstag

Azt hittem, valami maszat ment a távcső üvegére, de nem, csak egy napfolt...pont ott ahol a soho képén is. Több képen is, tehát nem lehet maszat.
[link]
Éppen befelhősödött. "kinomban" fotózgattam az irodából az elbújt napot. Még mindig nem tudtam kijutni normális terepre - normális fénnyel. Tegnap meg jól lekéstem..:(

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#27) kerekfej


kerekfej
addikt

Ez nem semmi. Grat! :)

(#28) Auratech


Auratech
őstag

Köszönöm a csaknem 2000 megtekintésben bizonyított érdeklődést!
Az eszközök jól működnek. Adós vagyok még magamnak is egy alapos összehasonlító teszttel egy ultrazoomos bridge kamera Fujifilm HD2000 képességeinek bevetésével.
Amint picit világosabb, eső nélküli idő van...Megcsinálom.

A Tangóhoz fabrikált periszkóp elve rendben van, csak fordít a képen egyet. :( Szoftveresen lehetne egy flip opció, de talán annyit nem ér a dolog..Esetleg 3tükör... Ha fontos, elő a "kistükörrel"...Nekem jobban tetszik, hogy közvetíthetem, amit én látok.
A "periszkóp" egy tükörrel arra szolgál, hogy a led fényét csóvába tegye, amikor a bicajon használom.

Auratech Field Recording

(#29) Auratech


Auratech
őstag

Mivel ma szép idő volt, nem hagytam ki, hogy pár fotó erejéig ne hasonlítsam össze az omnia7 felturbózott képalkotási képességeit. A fuji hd 2000-el is csináltam egy tucat fotót, amik az album vége felé fuji elnevezésűek.

Természetesen látom a hibákat is, amit ez a távcsöves optika sem képes elfedni. A színtér középső vöröses elszíneződése a leginkább észrevehető. Viszont a nagy fénymennyiségnek hála az auto iso 50-100 közti értéke mellett is alacsony a zársebesség. Az elszíneződést egyébként a fehéregyensúly állításával a telefonon is lehet kompenzálni némileg.
A képek az albumból letölthetők eredeti méretükben is a beállítások- letöltés menüponton.

A fuji 10 megapixele ellenére sem volt nekem olyan meggyőző, mint a telefonos kép. Az optika hozománya egyértelműen látszik. A gyenge szenzor a sok fényből erején felül szép képeket csinált. Szerintem. És éleseket, ahol kell. Kis gyakorlással még javulhat is.

Google album-az összehasonlításról.

A további lehetőségeket a telefon beállításainak próbálgatása jelenti, de ahhoz kell egy külön nap. Ami remek, hogy a fényképező készség geotaggel, és azonnal felkerülhet a netre, töltögetés nélkül. Videó módban is éles a képe és jó az autófókusz.

Auratech Field Recording

(#30) Auratech válasza blueMerle (#8) üzenetére


Auratech
őstag

Azért érdekelne a véleményed az újabb képekről is. Szerintem annyira nem siralmas. Nekem kifejezetten tetszik a gyenge érzékelő miatti szemcsésség a képeken. Az 50 ezer forintos fuji nem győzött meg arról, hogy csilliószor jobb minőség hozható ki belőle. Persze nem mondom, hogy ez a legjobb...

Auratech Field Recording

(#31) Blyan válasza Auratech (#30) üzenetére


Blyan
félisten

Ki kellene próbálni a Fuji elé aplikálni a távcsövet, és úgy lőni pár képet, kíváncsi lennék a képérzékelők ilyentén összehasonlítására. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32) Auratech válasza Blyan (#31) üzenetére


Auratech
őstag

Az nem megy, mert a fuji lencséje nagyobb, mint az okulár által vetített kép. Nem lehet illeszteni.
A lehetőségekhez képest profi megoldást egy profibb, belső optikás (nem tologatja a csövet) vízálló kiskompakt kamera biztosítja optikai zoommal, opt. képstabival. és természetesen jóval nagyobb, minőségibb képérzékelővel...
Korábban egy Minolta f300-segítségével csináltam. Tökéletes volt, csak a zoom-kitolás miatt nem lehetett egyszerűen rögzíteni.
A telefonos megoldás előnye, hogy kéznél van. Nyáron jó hasznát vettem volna Horvátországban a szigetek közt hajókázva.

Később, amikor a telefonok érzékelője szintet ugrik, akár az n8 fölé vastagon, a Szovjet örökség még mindig kéznél lesz.
Tegnap óta két HD- Pana kamerával szórakozom. Nagyobbat nagyítanak-(40~) 160-E-ért/db.
Egyébként a távcső optikájának is van olyan tartománya, ahol nem csak a középső tartományban elfogadható a képélesség. Van az egyik fotón rá példa. (opposite bank..)

Auratech Field Recording

(#33) joecontra


joecontra
addikt

Most találtam csak ide. Nagyon jó a cikk! :D

Üdv,
J

(#34) Auratech


Auratech
őstag

Makró fotók távcsövön keresztül:
Délutáni bicajozás
Kár, hogy kevés a fény.
A paci zámolyi...

Auratech Field Recording

(#35) cellpeti


cellpeti
veterán

Győri vagy? :Y :Y Upp a képnek és a technikának is! :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#36) Auratech válasza cellpeti (#35) üzenetére


Auratech
őstag

Győri-Győr-melléki-:) adyvárosi....

Auratech Field Recording

(#37) Auratech


Auratech
őstag

Egy pár napos kép a holdról, kézből..Az exifben ott a Gt8700 +színegyensúly a PS-ból..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#38) Auratech


Auratech
őstag

A telefonos tartót tovább gondoltam. Szilikonos tokot használok, amiből erős rázkódáskor sem bújik ki a telefon, Ráadásul a fülesdugasz is úgy viselkedik, mint egy csapszeg.

Auratech Field Recording

(#39) Auratech


Auratech
őstag

A mobilkamerás-távcsöves elgondolás csúcsa a Nokia 808 applikálása lenne a fos omnia7 kamera helyébe. A sokszoros nagyságú érzékelőt igencsak meghálálná a fincsi szovjet kémoptika. A veszteségmentes digitális zoom pedig plusz hab a tortán. Nem beszélve arról, hogy ezt fullHD-ben is hozná a kicsike. A távcső nagyítása megfejelve a Nokia nagyításával már olyan kategóriájú és megkockáztatom-minőségű közelképet ad, ami a csaknem megfizethetetlen eszközök között is teljesen egyedi.
Egy 808 tokot beáldozok a kíváncsiságomnak. és ha beválik, beruházok egy 808-ra vagy esetleg egy valóban PV. lumiába, ha az érkezik titokban...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#40) akaido válasza Auratech (#39) üzenetére


akaido
addikt

"Ócseny bálsój grat" az ötlethez és a kivitelezéshez
Szintén "csajozós" vónék--öööö-bringás, :) így kaptam egy nagyon jó telórögzítős ötletet!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.