Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Betegség szvsz. :/

Thanos was right.

(#2) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nekem eddig alsó és alsó-közép kategóriából voltak telefonjaim, de ilyeneket nem tapasztaltam eddig, mármint kijelző hibát és működésbeli zavarokat. Eddig főleg SE telefonjaim voltak utána jött egy LG meg később 1 samu, bár az LG akksija garancia után kifolyt gyakorlatilag megöngyilkolta magát a telefon. Most SE xperia mini pro-m van 22 hónapja. A kamerája elöl picit el van csúszva de kit érdekel? Működik, ritkán használom. Én készülék vásárlás előtt inkább körüljárom a témát, hogy ne sz##jam be és eddig be is vált úgy érzem. Kompromisszumokat szerintem kell kötni a készülékekkel, mert ezek is tűrésekkel készülnek és hát ilyen a műszaki világ. Remélem megtalálod a tökéletes cuccot, mellesleg nem volt rossz ezt a cikket olvasni.

(#3) Iampityu


Iampityu
csendes tag

Furcsa. én az első rossz telefon után elkerülném nagy ívben azt a helyet ahol vettem.
Lehet hogy valami outlet cuccot nyomattak, csak elfelejtették kiírni...
Nekem Lumia 520-as van, teljességgel hibátlan így 4-5 leejtés után is!!!
Vagy lehet hogy csak nem volt szerencséd.

(#4) Prevent válasza KISDUCK (#2) üzenetére


Prevent
aktív tag

Vásároltam a napokban egy LG L4 II telefont. Már a boltban ellenőriztem a telefont, pontosan hármat kellett kicsomagolni és beüzemelni mert olyan mértékben pixelhibásak voltak, hogy majdnem sírva fakadtam mikor ránéztem. Nem is az, hogy fekete képnél egy miniatűr hiba, hanem világos képnél látványos fekete pontok.

Kipróbáltam egy Nokia XL Dualt is de 30 másodperc után tűz forró volt a telefon processzora. Kicserélték de az meg pixelhibás volt. Döbbenet :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#5) Blyan


Blyan
félisten

Jó poszt, jó topik lesz ez. :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) Imifej


Imifej
senior tag

Gigabyte Tuku T2. Lányom kapta karácsonyra. Teljesen használhatatlan volt, mert ráböktem egy pontra a kijelzőn, és a 3 centire lévő app indult el. Lassú is volt mint a tetű, és lefagyott folyamatosan. Kicseréltük egy Galaxy Duos2-re, azóta semmi gond.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7) energy4ever


energy4ever
addikt

Ilyen irast is ritkan olvasni! :)
Kivancsi leszek a kommentekre. :DDD

(#8) AZ_


AZ_
csendes tag

A legviccesebb a cikkben, az iphone 4s-t lecseréli, mert annál van jobb ár/érték arányban.

Közel 3 éve vettem egy iphone4-et leárazva, amikor kijött a 4s. A készülék azóta hibátlan, nincs pixel hiba, nem sárgult, a gorilla glass kijelzőn egyetlen egy karc sincs. Megy rajta az új ios 7.1, a felesleges vizuális effekteket kikapcsolva az alkalmazások sebessége is korrekt, az akku még mindig egy napot kibír, 3g-t kikapcsolva két napot. Előtte lg, samsung, sony okostelefonom volt, azok másfél évente tönkrementek, nem jelent meg 15 hónap után frissítés, fagytak, a kijelző néha nem reagált.. stb.

(#9) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Olvasás közben valahogy az volt az érzésem hogy a világon nincs annyi pixelhibás telefon, mint amibe te belefutottál. Szerintem ez már paranoia, ott is pixelhibát látsz, ahol lósz####r sincs. Neked szerintem egy 3210-es való. :U

(#10) Prevent válasza AZ_ (#8) üzenetére


Prevent
aktív tag

99.990 volt a Médiában. Ok felelőtlen döntés volt tudom. Amúgy teljesen hibátlan volt, tetszett is de annyira elszoktam a 3,5-ös kijelzőtől , hogy már szinte zavart. De a legnagyobb baj a fix 8 Gb-os tárhely volt. Ott abban az időpontban volt jobb ár/érték arányú telefon.

Nordic: mint a cikkben is írtam, mindíg megnézték a telefont mikor visszavittem, és minden esetben tapasztalták a hibát. Csak a Trend Plust nem kapcsolták be de azt se jókedvemből vittem vissza...

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#11) Braddock


Braddock
őstag

A leveses képnél felnevettem :DDD Az írás érdekes volt, köszi!

(#12) halkow


halkow
őstag

nagyon jó írás,szomorú hogy ilyenek vannak . Sokszor elgondolkodok és nem hiszem el hogy egy galaxy s5 recseghet és szörnyű hogy kopik a kromkeret... álmaim telója ...

" mert mindig
élvezettel tölt el az, mikor kibontok
egy telefondobozt és kézbe
veszem"

ezzel én is így vagyok vele nekem első okostellom one touch 990 volt most is azzal írok :) nagyon szeretem vannak kissebb hibái így lassan 3 év után de állítom jobb anyag minősége van mint egy s2-nek ...
mióta szétszedtem +párszor leeset az ablakból azóta látszik hogy használt :)

remélem lesz folytatása cikkednek nagyon szórakoztató, csak így tovább ja és ha iPhone akkor csakis i5s az tartja az árát

(#9) Nordic: csak pusztán jó szeme van ha látja az eladó is a hibát akkor nem képzelheti

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#13) velastesia


velastesia
csendes tag

L520 beégés volt nálam is

(#14) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Először nagy hurrá hogy végre el tudtál szakadni a galaxy y-tól.
Vagy én kapom ki mindig a rossz hsz-eket tőled, de túlzottan sok SGy éltetést láttam nálad (amit aztán megspékeltél bunkó PÜkkel is)

A cikkhez. Amoled sávos. Hát ja. Mura effectnek hívják. Addig jó míg beégve nincs. Kettő együtt már nagyon ütős. 800x480-as pentile mellett meg pláne. (SGS)

L520-nál én is rengeteg hibásat láttam már. Pixelhibák, beégés. Kétféle kijelző.

Személy szerint ugyanígy nem szeretem a hibákat, de nagyobb azért a küszöb. N900-on egy-két pixelhibát még kibírok, amikor elkezdett terjedni akkor rohantam vele a bótba.
N95-ön meg egy műanyagszilánk van az előlapi kamera szenzora felett egy picivel. W810 meg szét van verve :DDD

K600-am meg foltos kijelzővel volt ellátva. Én kibírtam, a vevő már nem.

(#15) Prevent válasza halkow (#12) üzenetére


Prevent
aktív tag

Köszönöm! :R
Igen a 2010-2011-es években sokkal strapabíróbb okostelefonok születtek. Nem foglalkoztatott , hogy lehet hibája mert ezekben az időkben soha egy hibás darabot nem fogtam ki.

velastesia:
Sajnos nagyon sok embernek volt ilyen panasza. Szerintem az számít "hibás" darabnak amelyiknek nincs hibája :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#16) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Nem úgy kéne beállítani a dolgot, mintha mostanában lennének olyan rosszak a gyártók. A siemens m35-mnek 2 hónap után a hangszórója elkezdett random berezonálni. A moto k1-m króm festése fél év után lemállott (tanulság : Krómozott telefont csak ha acélból van). Nokia 5800 hangszóróhibás, N8 kupakjai repedtek, sorolhatnám.

A mostani 920amnál érzem azt, hogy visszakaptam a 6110es összeszerelési minőségét. A betont is bírja:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Valaki a jóban is a rosszat keresi valaki ötször megy vissza, hogy be van e zárva az ajtó valaki meg a vasaló miatt megy vissza ,hogy ki húzta e.
Úgy néz ki mindenkinek van valami defektje. :DDD
Nekem a monitoron is van kezdetek óta egy két pixelhiba de engem ez nem izgat fel!

(#18) scyllarus


scyllarus
veterán

"Tudom, hogy minden AMOLED kijelző foltos."
Hmmm. Az elmúlt évben 4 db AMOLED kijelzős telefont vettem, egyik sem volt csúcskategóriás (S Advance, Express) és egyiknél sem volt semmilyen kijelzőhiba, pláne foltosodás. Én vagyok a legszerencsésebb ember a Földön? :Y

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#19) Prevent válasza Döglött Róka (#16) üzenetére


Prevent
aktív tag

Régebben mondjuk nekem is volt gyári hibás, de nem ilyen 99%-os mértékben mint most.

quailstorm:

Galaxy y csak egy hónapig volt, és csak azért tetszett a hangzása mert egy minőségi Sennheiser fülest használtam, de már kinőttem belőle. :D Bár régebben is volt egy y-om de pixelhiba vagy rossz összeszerelés egyiknél se volt :)
Elismerem, hogy nagyon gagyi összességében..

scylarrus: halvány folt ok nekem eddig minden új Samsungomon voltak. Sőt az összes kiállított Amoledes Samsungnál láttam mikor néztem. Nagyon minimális, nem is zavar, nem egyenértékű egy beégéssel :)

Silentfrog: Nekem kb 30-40 pixelhiba van az LG monitoromon de az valamiért nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#20) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Hát ez már tényleg elég beteges... bocs, hogy ezt írom de sok esetben xarrágásnak tünik (520 kivétel, abból sok a gatyi)

(#21) Prevent válasza Fr0z3n (#20) üzenetére


Prevent
aktív tag

Másképp látja az ember a dolgokat, ha teljesen hibátlan telefont vesz és másképp ha folyamatosan szív velük. Mint már többször mondtam, mindig látták a hibát a telefonban és azonnal cserélték. Én még hibátlan telefont nem vittem vissza soha...

Nem bírom elviselni a terjedő pixelhibát, a sárga bevilágításokat, pár nap után recsegő-ropogó készülékházat. Természetes, hogy visszaviszem.

Note 3 Neo elsőre hibátlan volt és az LG L7 II is. Nem vittem vissza őket holmi szórakozásból. Ha nincs hiba marad a telefon :)

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#22) Silentfrog válasza Prevent (#19) üzenetére


Silentfrog
veterán

Most komolyan , a monitoron miért nem zavar?
Azt hittem az élet összes területén hasonló metalitásod van,de ezek szerint csak a telefonokra haragszol.
Nincs valami lelki háttér? Pl ..nem dobáltak meg valamikor Nokia 3110 -el valaha? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Garry84 válasza Silentfrog (#22) üzenetére


Garry84
tag

Biztos nem, azt nem élte volna túl! :D

(#24) Prevent válasza Silentfrog (#22) üzenetére


Prevent
aktív tag

Nemtudom. Az egyetlen hely ahol nem izgat. Bár a telefont többet használom mint a gépet.
Talán az a magyarázat, hogy gagyi gép-gagyi monitor kombó. :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#25) Silentfrog válasza Garry84 (#23) üzenetére


Silentfrog
veterán

:C

.: Ez rossz magyarázat,hisz a telefont még nem is használod máris a hibát keresed benne.
A monitort használod és tudod , hogy hibás ,de mégsem zavar? :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Prevent válasza Silentfrog (#25) üzenetére


Prevent
aktív tag

Najó talán az értéke miatt...És nem is annyira zavaró mint egy telefonnál.

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#27) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Az senkinek nem tünt fel, hogy hibás a cím?

(#28) quailstorm válasza Prevent (#19) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Beats pro-val se volt kaki. De nem kéne még egyszer.

(#29) Prevent válasza Silentfrog (#25) üzenetére


Prevent
aktív tag

De másképp megközelítve: Téged mi zavarna igazán? Egy sokéves szebb időket is látott kb 5.000 Ft-os LCD monitoron pixelhibák, vagy egy teljesen új kb 50.000 Ft-os telefonon kibontás után rögtön a pixelhiba?

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#30) Döglött Róka válasza Prevent (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

50000 forintert gagyi telefont kapsz, ilyen egyszeru.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31) Fenton


Fenton
tag

Nekem L520-am van, nincs vele semmi bajom. Igaz, hogy a tapasztalatok szerint a korai darabok belőle mintha jobb minőségűek lennének, mint az újabbak.
Engem speciel a Samsung nem kedvel. Bármilyen Samsung termékem is volt 1 hónapnál többet nem bírt ki. Így közös megegyezés alapján, kerüljük egymást a márkával. ;]

Van ezernyi hibám, mert ember vagyok. S talán ez az egyetlen dolog mely nem az én hibám.

(#32) Graphics válasza Narxis (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Dehogy.. En havonta valtok, mert tesztelek..
Ha meg szar miert ne cserelje le...

Mas: S5-tel igy szivni... A Neo viszont nekem is bejott.. De n vennem meg

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) lapi78


lapi78
csendes tag

Jo kis iras! Respect :)

Psn: Lapi_papi Xbox:lapi78

(#34) quailstorm válasza Fenton (#31) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, a korai példányok jók voltak.

(#35) Nigér


Nigér
őstag

Jó írás volt, köszi!
Nekem még egy telómat sem kellett visszavinnem ilyen hibák miatt, de átérzem a posztoló helyzetét.
Rohadtul mindegy hogy 30000 vagy 250000 JMF egy teló ára, azért egy tökéletes készüléket várok.
Ennyi.
:R

(#36) legiaap


legiaap
nagyúr

Nekem tetszett az írás. A Nokiánal még szerencséd volt, hogy egyből cserelték és nem bentfogták, bár ha felsős nokiát vettél volna ott már tuti nem cserélték volna.
Azt is sejteni lehetett, hogy az írásodra jön a sok huszár, hogy márpedig nálam minden okés, azoknak annyit üzennék nem azt mondta, hogy minden készülék hibás. Leírta, hogy van aki lesz..rja és nem érdekli ha van hiba a telefonjában vagy nem is keresi. Valószínüleg abba a kategóriába tartoztok vagy pedig azon szerencsések közé akiknél tényleg hibátlan.
Fura volt hogy az olyan hibákról nem is beszéltél, hogy laggolások, egyéb rendszer hibák, pedig azok is voltak/vannak a használt telefonjaid közt tuti.
:D
Amit az apple-ről írtál alátámaszthatom. Nem véletlen annyi az ára és tartja is. Minőség, elegancia és jó rendszer. Nem kevés telefont fogyasztottam el szinte minden márkától és eddig az 5S amire azt mondom a telefon hibátlan, míg a rendszer tökéleteshez közeli szervizükez meg nem volt még alkalmam megismerni ami jó jel.
Minden előző telefonoban találtam eddig hibát én is. Volt ahol keresnem sem kellett volt ahol vizsgálgattam, mint te.

Még egyszer tényleg jó irás lett.
Köszi
:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#37) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Elég durva az, hogy mennyi hibás Nokiát talált az író. Az ember nem is gondolná.... Kicsit aggódom is a 925-öm miatt. Le tudnátok írni, hogy milyen módszerekkel keresitek a hibákat meg egy telefonon (a cikkben egy van csak, a sötét szoba + max fényerő).
Átnézném ezután a telefont... Az egyetlen hiba amiről tudok az a fényképezés utáni durva melegedés.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#38) Döglött Róka válasza HaJózsi (#37) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nagyító.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39) Xaels


Xaels
félisten

Hát azért igazán kipróbálhattál volna több gyártót is, lehet máshol előbb találtál volna magadnak valót, nem csak ez a 3. van a világon.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) m1lan válasza quailstorm (#34) üzenetére


m1lan
őstag

Az én 520-asom kijelzője bevilágítós volt + olyan pixelhibás, ami csak sok nyüstölés után jött elő, aztán el is tűnt, ha nem nyomkodtam órákig. A cserekijelzőm már csak bevilágít, viszont ez már 2 helyen :DDD Többször már nem cseréltetem, mert kapok egy beégőset vagy egy másik pixelhibásat, és kirohanok a világból...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#41) Prevent válasza legiaap (#36) üzenetére


Prevent
aktív tag

:R Köszi

A rendszerhibákat, laggolásokat és egyéb szoftveres problémákat(voltak) kicsit hosszabb lenne kifejteni és erősen felosztaná a fórumot három részre :D

Igen valóban nem azt mondtam, hogy minden telefon hibás. De sokan észre sem veszik vagy nem törődnek vele. Nagyon jó példa erre az ismeretségi körömben lévő két Alcatel (POP C3 és C7). Ugye a cikkben is írtam a C3 kijelzője és az üvege között beporosodott.A tulajdonosát egyáltalán nem érdekli. A C7-es kijelzőjén sok-sok pixelhiba lett de a tulajdonosa minimálisan látássérült és azt mondja ő nem látja őket.

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#42) legiaap válasza Prevent (#41) üzenetére


legiaap
nagyúr

Így is megosztottad a fórumot rendesen.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#43) Prevent válasza Xaels (#39) üzenetére


Prevent
aktív tag

Ez csak az elmúlt 3 hónap és van Alcatel, LG, Samsung, Nokia, Apple...
Ugye van még a Sony amivel nagyon sokat szívtam (térerőprobléma, kijelzőproblémák).
Van a Huawei amivel még soha semmi bajom nem volt..Pedig volt Y200, Y210, G300, G510, G525, RBM2)

A jobb kínai telefonokról egyenlőre nem tudok nyilatkozni :)

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#44) legiaap válasza Prevent (#43) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na akkor a minimum öregem, hogy lesz ennek a cikknek folytatása.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#45) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Nem tudom írták-e már, de ha az S5-el tényleg ilyen probléma volt, akkor házhoz jövő prémium szerviz kijött volna személyesen és szó nélkül cserélték volna garanciában a képernyőt.

(#46) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek cikk. :C Ezen az S5 előlapi kamera elcsúszáson lehidaltam. Mit meg nem engednek maguknak...

"nincs rá lezsóidő"

(#47) Prevent válasza adequate_cou (#45) üzenetére


Prevent
aktív tag

72 órán belűl voltam:

Telenor álláspontja: 15-30 napos bevizsgálásra küldik, hogy jogos-e a cserekérelem.

Samsung: Próbál meggyőzni, hogy győzzem meg a telenort, hogy cseréljék a telefont.

A véleményemet inkább most nem írnám le ide az S5-ről. Sokan nagyon megutálták mikor megvették(fórum).

Hetedik nap kértem a szervizelést és fel is raktam eladásra. Előbb megvették, minthogy jött a szervizes. Persze a vevőt tájékoztattam hogysmint de nem érdekelték a fekete foltok. Nálam csak a kijelző volt "bajos" szerencsére ripp-ropp nem volt :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#48) KillHates


KillHates
nagyúr

Jó, gondolatébresztő írás volt. Köszi :R

Egyébként próbáltad már kivetetni a rádióaktív implantátumot a fejedből, ami tönkreteszi a kijelzőket? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49) Prevent válasza KillHates (#48) üzenetére


Prevent
aktív tag

Köszi :R

"rádióaktív implantátumot"- Ez kimondottan fájt :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#50) gghrtz


gghrtz
őstag

Nekem van pixelhiba a tabletemben, a telefonomban, a tévémben, a monitoromban stb. Szóval jó lenne, ha most már megpróbálnák normálisan legyártani pixelhibamentesre a kurva kijelzőket bevilágítás nélkül, mert engem is mocskosul zavar.... :U Ja és az illesztési hibák egy külön történet...

[ Szerkesztve ]

(#51) balu333 válasza Prevent (#49) üzenetére


balu333
tag

A cikk remek lett ,szerintem nem te vagy a szerencsétlen, hanem azt is észreveszed amit más nem ennyi....... Rengeteg hibás készülék van felső kategóriában is nem csak az alsóban. Ha ellehet adni így is akkor miért ne tennék meg, legtöbb ember nem is veszi észre vagy beletörődik. Nem beszélve rengeteg az utánajárás, hetekig nem kapod vissza a telefont, ha mégis visszakapod, akkor hogyan karcos kijelzővel esetleg jobban recseg ropog, más egyéb hibával jön vissza stb lehetne sorolni....
Addig mindig kedvesek amíg elkel adni valamit, a probléma akkor kezdődik, ha visszaviszed ;)

(#56) WinPho


WinPho
senior tag

Nálam is vicces kicsit a helyzet ilyen téren. :D Alapból olyan ember vagyok, akinek ha valami a kezébe kerül, az halálra van ítélve. Most például a fülesemnek az egyik fele nagyon halkan szólt, kicserélték egyből, no problem.

A L620-ammal is vicces a helyzet. Először a halkítógombbal volt a para, mert nem érzékelt, csak ha (most figyelj) benyomom a kijelzőt! A helyzet rosszabbodott, csak akkor halkított, ha egy bizonyos helyen nyomtam a kijelzőt!!! OK, szervíz. 10 nap... Visszaadták ugyanúgy (ekkor a bajszom alatt valamelyik embernek meg mertem tippelni az édesanyja foglalkozását). OK, vissza, de most határozottan ki lett emelve a probléma. Következő 10 körömrágós nap után visszakaptam, repdestem az örömtől.

Aztán továbbra sem kíméltem, kapott az tőlem mindent, betonkőre esést, nagy esést, betonon végighúzást, mindent, szinte semmi. Bezzeg, amikor haverom meglökött és kiejtettem a kezemből, egyből betört mindene... Még azelőtt a sajnálatos esemény előtt telelett karccal, nomeg miután kipróbáltam a fent említett fülest, akkor vettem észre, hogy a jack csatlakózóval valami iszonyat nagy szar van. ha egy 180°-os fordulattal erőszakolom a jacket, akkor csak a hangok fele hallatszik. Aranyos (osztálytársam úgy nevezte, vízcsap). Nomeg, ha mozog benne a csati, akkor recseg össze-vissza. A zsebem átalakult egy mobil DJ pulttá, ami neméppen hasznos.

Egyéb hibák még a kijelző ritka gyakorlatilag meghalása, az álló hangyafoci, és a jobb-alsó sarokban lévő por(?). Nameg, most a hangosítógomb mondta be az unalmast...

Még egyszer nem viszem szervízbe, mert még 10 napot holmi cseretelefonnnal (Azalatt a 20 nap alatt Galaxy Gio-t használtam... No az még rosszabb volt, minden tekintetben!)

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#57) legiaap válasza #32839680 (#55) üzenetére


legiaap
nagyúr

[link]
;)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#58) sys25


sys25
aktív tag

Előre leszögezem nem vagyok apple fan,volt már mindenféle telóm,most is egy Samut nyúzok (remélhetőleg már nem sokáig),de az összes közül az i4S-em volt a legminőségibb,se szoftveresen,se hardveresen nem volt vele gond.A mai napig verem a fejem a falba hogy eladtam,de sose tudok elülni a seggemen és cserélgetem a telókat ha kell,ha nem. :D
Egy valamiben viszont nem jó,mégpedig az ár/érték arányban,de szerintem használtan 60k körül még mindig jó és gyors teló,megállja ma is a helyét.

(#59) legiaap válasza sys25 (#58) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ár érték arányban miért nem jó? Drága de jól tartja az árát. Ergó bukás nélkül tudsz venni másik komolyabb telefont akár.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60) Prevent válasza angyalpc2 (#52) üzenetére


Prevent
aktív tag

Mindenre van logikus magyarázat! :)

Az első két Lumia vásárlása között 5 hónap telt el. Ok mindkettő kijelzője hibás volt. Gondoltam megemberelik magukat és a sok panasz/szervizelés miatt majd tesznek bele jobb kijelzőt. Hát nemígy lett. Általában utánanézek a dolgoknak fórumokon mielőtt megvenném de annyira dícsérték az 520-at, hogy gondoltam felesleges. Akkor voltam "kretén" mikor ötödik alkalommal is ezt a hulladékkijelzős típust választottam.

Nem eladtam a 4S-t hanem visszavittem oda ahol vettem, lecseréltem az 520-ra és a különbözetet visszaadták. Iphone 2G és az 5-ös között nem volt más típusom így hát kipróbáltam a 4S-t. Ennyi, más bonyolult oka nincsen. És bár igen jó telefon de 99-ért sok volt így utólag.

Xperia S valóban egy jó telefon. 2012 Szeptemberében még nem voltam ennyire fórumorientált, elején azt se tudtam, hogy hiba de ha tudtam volna se érdekel mert csak a telefon funkcióját használtam, néha keveset böngésztem. A cikmben csak megemlítettem, hogy igen volt régen is hibás telefonom.

Telenor: Galaxy S5 , Lumia 520, Trend Plus. Ezeket vettem ott... Mindhárom típusra szép számmal van panasz a saját topikjában(a függetlenekre is).

"Nem veszünk olcsó gagyit 30-40e". Ebben az árban már mindenképp olcsó gagyi? Már tudatosan számolni kell a hibákkal ha az ember egy 30.000 Ft-os telefon vásárlásra adja a fejét? Ez a kreténség a mai világban szerintem. És csak úgy megemlíteném 50 fölött több volt a hibás telefon mint alatta...

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#61) virkir válasza KillHates (#54) üzenetére


virkir
veterán

Az olyan telefon aminek a kijelzőjét jégermájszterrel törölték le a fólia felrakása előtt.
A magyar desztinációs meg a házipálesszel kezelt.
Ijjet ne dudni...

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#62) gghrtz válasza KillHates (#54) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy olyat kell venni, amit Németbe szántak eladni, mivel oda (állítólag, de több mint valószínű), jobb minőségű termékeket gyártanak, nem hulladék selejteket.

(#63) KillHates válasza virkir (#61) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y :C :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#64) KillHates válasza gghrtz (#62) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aha... És olyat meg hogyan lehet beszerezni? Eléfexik az ember a kamionnak Hegyeshalonál, ami viszi a Galaxy S5-öt fritzlandiába?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#65) gghrtz válasza KillHates (#64) üzenetére


gghrtz
őstag

Hát én úgy hallottam, de lehet ez csak egy városi legenda, hogy ma már lehet az interneten is vásárolni. :Y

(#66) Prevent válasza KillHates (#64) üzenetére


Prevent
aktív tag

Egészen megvalósítható szerintem :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#67) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én ezek miatt fordultam el a céltudatosan EU-ba szánt készülékektől, és kezdtem el olyan telefonokat használni, amiket:

Öröm várni :D
Öröm használni
Öröm geek-nak lenni vele ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68) Prevent válasza Graphics (#67) üzenetére


Prevent
aktív tag

made in kínai :D

Lehet nekem is azt kéne

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#69) Graphics válasza Prevent (#68) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nem igazán bántam még meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70) gghrtz válasza Prevent (#68) üzenetére


gghrtz
őstag

Jók ám, csak tudni kell választani. Xiaomi, Lenovo, iOcean, esetleg Jiayu. De az első 2 különösen ajánlott!

(#71) bagkri01


bagkri01
őstag

Én ezt nem akarom elhinni, volt már egy pár telefonom, de ennyi szart még nem sikerült venni, sőt nekem eddig még soha egyet sem kellett visszavinni. A mostani telóm is csak egy wayteq talk 5h, de semmi baja, van rajta 4 pixelhiba és csókolom.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#72) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

több, mint 100 okostelód volt eddig? :Y
nekem messze nem volt még annyi, pedig volt egy pár telóm már. :D

mondjuk ezt a hibakeresési mániát nem tudom hova tenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#73) beefjeez


beefjeez
senior tag

Nekem is volt azért pár telefonom már, meg a családban is van, de én ezt nem tudom elképzelni hogy neked minden rohadt telefon full pixelhiba meg így meg úgy beég stb...

(#74) dragon1993


dragon1993
őstag

Note 3 helyett Nexus 5 kellett volna :)

(#75) sys25 válasza legiaap (#59) üzenetére


sys25
aktív tag

Jó ebben teljesen igazad van. :)
Az i4s 8Gb viszont rohadtul nem ér 100rugót!Viszont használtan a 16 vagy 32-es 50-70 között szerintem jó vétel tud lenni,főleg ha olyat talál az ember amin még az ios 6 fut!
Valószínüleg ebben a hónapban veszek is egyet magamnak,"kispénzért" kis kijelzős de erős és gyors telókból nincs nagy választék,a tepsik meg nem érdekelnek,na meg az androidot is szeretném örökre elfelejteni! :D

(#76) macskea válasza KillHates (#54) üzenetére


macskea
őstag

Ne foglalkozz vele, hülyeség.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#77) KillHates válasza gghrtz (#65) üzenetére


KillHates
nagyúr

Juj! :B Ott a pont. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78) KillHates válasza Graphics (#67) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, ja! :K

Ma volt a kezemben egy Kingzone K1 Turbo (Jesszus, micsoda cicerói név :W) ami a nevével ellentétben nagyon ott volt a szeren! Kb 8 másodperc alatt beboot-olt a 4.4-es! Elképesztően szép volt a kijelzője is, teljesen használható képeket lőtt és az összeszerelési minősége is elfogadható volt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#79) pystha


pystha
újonc

Nagyon tetszett.
Gondolom imadnak teged az eladok.

(#80) Prevent válasza pystha (#79) üzenetére


Prevent
aktív tag

A szokásos "jajj istenem már megint" kíséretében cserélik a telefont, ha látják a hibát. Minden alkalommal látták így hát cserélték :) Maximum az volt a bajuk, hogy dolgozni kellett kicsit. Soha nem láttak volna viszont ha hibátlan telefonokat emelek ki a dobozból.

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#81) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Ilyen "betegségem" nekem is volt egy időben, hálistennek múló szeszély volt csupán.Azóta rájöttem vannak fontosabb dolgok is az életben, mint hogy ilyen dolgokkal foglalkozzak, és idegesítsem magam :DDD

(#82) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Szerintem is betegség.
Mi alapján merted egyáltalán feltételezni hogy bármely L520 jó lesz?
Ami tény okostelefon szinten, alsó szegmens->kaka, samsung->nagyonhígkaka.
De azért jól elszemezgettél a két fekáliás vödörből.

(#83) razorka777


razorka777
veterán

Ezt a cikket én sem értem.
Mennyi az esélye annak, hogy ha veszek tíz telefont, az mind szar lesz.
Szerintem nagyon minimális, márkától függetlenül. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#84) fuximaxi válasza scyllarus (#18) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Akkor te tényleg nagyon szerencsés vagy, volt SGS,SGS2,SGS3 az utóbbit kétszer le is ejtetettem = két kijelző csere, és kivétel nélkül foltos volt az összes kijelző, nem túl zavaró, csak sötétben lehetett észrevenni fekete képnél, de akkor is foltos volt.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#85) pulcsi


pulcsi
tag

Jelenleg most 6 sonym van x8,mini pro,neov,u,p,z1c ebből a neovn van 3 pixel hiba amit már észre se veszek, és a Pn van egy háztető szerű nagyon halvány fehér folt igaz ezeket 1-2 év használat után kaptam meg a többinek semmi baja, eddig szerencsém volt remélem marad is :) a szerzőnek nagyon balszerencsés keze van :)

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#86) Prevent válasza Fr3eWar (#82) üzenetére


Prevent
aktív tag

520 topikban írták, hogy az 1.5.0.1-es hardveres verzióval rendelkező darabok nagy eséllyel hibás kijelzőt kaptak. Ugyanakkor annyit érdemes tudni, hogy a 1.5.0.9-es telefonok majdnem kivétel nélkül hibátlanok. Mivel rákérdeztem a boltban az eladó azt mondta, hogy két külön szállítmánnyal is érkeztek 520-ak , így abban reménykedtem, kifogok egy hibátlan példányt . Valóban az utolsónak 1.5.0.9-es hardveres verziója volt, de egy nap után jött a hidegzuhany, hogy ez is hibás.

Ha nem lett volna semmi bajuk, a mai napig ezt a típust használnám, mert szvsz nagyon jól használható telefon. Régebben SGS, SGS2, Galaxy Mini, Mini 2, SGS3, Gio, ezekkel soha semmi bajom nem volt ezért adtam annyi esélyt a Samsungnak. Belátom hiba volt és annyit még hozzátennék, hogy a felső kategóriában is ultrahígfos. Többnyire, a Note 3 Neo-val szerencsém volt. :)

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#87) Juliuska


Juliuska
senior tag

" mert mindig
élvezettel tölt el az, mikor kibontok
egy telefondobozt és kézbe
veszem
" -> mi tagadás, eléggé mások vagyunk :) Engem akkor önt el hasonló élvezet, amikor egy NŐ-t bontok ki és veszem kezeim közé :D

Viszont írásod rettentően jó, köszi, h közzé tetted :C Xaels postjában leírtakkal ettől függetlenül maradéktalanul egyet értek. Bár megválaszoltad ugyan (#43) úgy érzem, nem pont azokra az andoidos telókra gondolt, amiket Te ott felsoroltál... ;)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#88) rmconvex


rmconvex
csendes tag

A telefon hibna kereső cikkhez szólva, akkor nekem olyan lumia 520 van aminek nincs kijelző hibája, ez megnyugtató! Olvasás után 40 perc aktív tesztelés után nincs rajta pixel, sávb és sárgás bevillágítás sem, igaz az enyém nem kártyafüggetlen ami ugye nem befolyásol, de lehet oönnan ahonnan vettem nem dobálták a dobozokat szállítás közben. De viszont már több mint egy éves és jól müködik nincs vele gond!
Grat a cikk írójához, nagyon kitartó! ÉS sajnos igen a Samsung gyárt hűtőt is akkor miért kellene tőle pont mobil. Az LG meg kellemes csalódás , hogy hiba mentes lett!

(#89) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Hallod nem akarsz ezzel penzt keresni? Az itteni forumokrol barki vihetne hozzad a telefonjat, hogy megvizsgald nem-e hibas darabot vasaroltak. :) Tuti lennenek jelentkezok nalad.Amugy remek cikket irtal. ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#90) Fr3eWar válasza wertigo1984 (#89) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Vagy adás-vétel lebonyolításnál jelen lennél mint felülvizsgáló személy (te lennél az "ügyvéd") Ha látsz hibát egyből mehet az alku is, ha a vevőt még a hiba mellett is érdekli a telefon :D

(#91) wertigo1984 válasza Fr3eWar (#90) üzenetére


wertigo1984
őstag

Meg a kakan is csomot talalnek. :DDD

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#92) Prevent válasza wertigo1984 (#89) üzenetére


Prevent
aktív tag

Jó kis munka lenne :D

De sokan utálnának ha miattam nem jönne létre az adás-vétel :D

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#93) Fr3eWar válasza Prevent (#92) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mondjuk az lehet, de akkor legalább annyian szeretnének is (azok akiknek segítesz, hogy ne nyúljanak mellé)

(#94) kelly416


kelly416
veterán

Nekem az a furcsa, hogy miután egy lapátnyi közepes Samut visszavitt a cikk írója, és még bevállalt egy drága Samut is, ami szintén hibás, még mindig Samut vett.
Nálam már rég szóba jött volna az LG, a Sony, de Nála a végső picike erőfeszítés volt csak, hogy a gyenge fröccsöntött termékeket elcserélje egy kicsit jobb fröccsöntött termékre. Arról nem is beszélve, hogy talált egy jó kis telefont, azt gyorsan vissza is vitte, mert van jobb is ebben az árban. (Sajna nincs facepalm smiley, így marad ez: :W )

Ha összeszámolná a hozzávetőleges bukást a sok-sok készülék csereberével, akkor simán vehetett volna egy Sony Z1; Z1C; Z2, LG G2, I5 vagy akármilyen felső kategóriát, amivel elsőre elégedett lehetett volna.

(#95) Luck Dragon

Jókat kacagtam a cikken, igen színes fogalmazásokon, és fele-fele arányban értek egyet. Az általad áhítót Ace3 kijelzőjével szerintem nem lett volna gondod hiába van másik galaxy készülékekben. Jó készülék csak wifi gondokkal van felvértezve (típus hiba).

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#96) HuMarc válasza kelly416 (#94) üzenetére


HuMarc
addikt

Csak neked, csak most ;]

(#97) Prevent válasza kelly416 (#94) üzenetére


Prevent
aktív tag

A visszavitt telefonokkal egy forintot se buktam :R

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#98) sixpak válasza sz.balazs.95 (#72) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát, ha minden nap cseréli őket akkor hamar összejön. :D
Nekem is volt már pár telefonom, de még nem láttam pixelhibásat...ráadásul én netről rendelem az összes telómat, de még így sem volt semmi gond soha.
Szerintem a posztolónak van pár pixelhibája.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#99) sys25


sys25
aktív tag

Ennyi kijelző hibával még sose találkoztam,pedig volt vagy jó 40telóm,ebből cirka 20 okos teló volt.
Egyedül az S2-m amoledjén volt 1 folt(tipus hiba,a ragasztás miatt),és az S Advance amoledjén 1piros pixel beragadt+sávosodott,de ez 1,5 használat után talán nem meglepő. :)
Pedig elhiheted én is észreveszem a legkisebb hibákat is.
Nem azt mondom hogy nem lehetséges hogy ennyi hibás készüléket fogtál ki,de hogy pechesebb vagy az átlagnál az biztos. :)

(#100) M5Norbi válasza Prevent (#97) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hi!

És pl HTC? Mert azért ők eléggé minőségi telókat csinálnak.

Egyébként hogy mennyire lehet valakinek mázlija avagy épp gyártási különbségek:

Egy szürkeimportos,gsm garis SGS-em volt vagy két-két és fél évig amit rengeteget nyúztam,játék,film,net de naponta sokszor hosszú órákig. Hibátlan volt a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#101) lazlogogola válasza AZ_ (#8) üzenetére


lazlogogola
tag

Jogos.
Eléggé jól összerakott készülék és nem is nagyon volt vetélytársa abban az időben amikor vettem.

Mondjuk amikor én vettem nem ennyi volt az ára és nem volt 8 gigás (ami helyből bukta)
Tehát ezt mostanába vetted és akkor már volt egy pár jobb.

Amikor én vettem akkor a Playen nem volt annyi program hozzá,mint IOS-hoz az itunes-on.

Érdekes cikk volt.
Mélyen szántott,melankólikus,retró.
De jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#102) Alert89


Alert89
tag

Ki hibát keres, hibát talál.

Azzal egyetértek, hogy nagyon sok a hibás vagy kvázi-hibás telefon, amit eladnak és sokan úgyis használják, viszont úgy gondolom - a vonzás törvénye alapján -, hogy mindenki azt kap, amit bevonz. Ha mindig a hibát keresed, meg is találod. Koncentrálj inkább a tökéletes, hibátlan telefonra.

Lehet 4 okos-eszköz nem sok, de nekem egyiknek sem volt pixel vagy sávosodás hibája (Super-LCD és IPS kijelzőkről beszélünk), bevilágítás a tableten látszik, de azért az árért nem is vártam el egetrengető minőséget.

(#103) gabro0 válasza dragon1993 (#74) üzenetére


gabro0
őstag

:K

(#104) Béééla válasza gghrtz (#62) üzenetére


Béééla
őstag

Németben vettem 620-as Lumiát, ment is vissza Amazonnak.
Amit meg itthon vettem, egy kamera-csíkon kívül semmi rosszat nem tett soha.

A ruhánál, játéknál, meg egy csomó cuccnál igaz hogy van a Wesztojrópa meg Eastern-Europe régió, itt nem hinném.

Na nekem is volt pár szar telóm az életemben, de ilyen szintű szívást nem láttam.

Bélabá

(#105) Chopper90 válasza AZ_ (#8) üzenetére


Chopper90
csendes tag

Az én iphone 4-em amit 2 éve vettem használtan két hónapig működött aztán elkezdte nem felismerni a simkártyát (mindig újra be kellett rakni , meg kivenni) , elromlott a hangszóró és a mikrofon is egyik napról a másikra.Ráadásul azt hallottam h ez a simkártya dolog szériahiba, mert sok 4s-sel rendelkező ismerősönek volt ue. a problémája.

(#106) legiaap válasza Alert89 (#102) üzenetére


legiaap
nagyúr

Filozófus vagy-e?
:)
Amúgy aki egyszer már kereste a hibákat az elég nehezen tud a tökéletesre koncentrálni, mikor a szeme már kiéleződött a keresésre. Nem fogja tudni nem észrevenni.

Amúgy meg nagyon gáz ez a tendencia, hogy az olcsó telefonoknál elég nagy az esély, hogy selejtet fogjon ki az ember. Felsőkategóriában meg megengedhetetlen lenne.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#107) Hintalow válasza legiaap (#106) üzenetére


Hintalow
senior tag

Persze, csak amikor már betegesen keresi valaki a hibát, akkor lát olyanokat is, amik nem léteznek. (nem túl újkeletű dolog az emberiség történelmében:) )
Amikor retail területen dolgoztam, volt olyan eset, amikor ilyen kényszeres keresgélőnek azért cseréltünk valamit (ami egyébként hibátlan volt, több főnyi szervíz, meg aki éppen arra járt vizsgálta a monitort "csakazértis megtaláljuk már a hibáját" alapon) hogy ne járjon a nyakunkra, és foglalja a szervíz kapacitását, ő lenyugodott, nekünk meg megért ennyit a dolog :K
Nem csodálkoznék, ha a szerzővel egyik másik cseréje is ilyen háttérrel zajlott volna le.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#108) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Lakótársam vett egy lumia 620-at. Nem kapcsolt be a telefon, boltba azonnal cserélték. Az újba ahogy rakta bele az eladó a sim-et megrepedt az üveg. Volt még 1 raktáron, de kb 30 pixel nem ment... Amiért ennyit szivott 5perc alatt kapott egy 720-at. 1 éve tökéletes :D

(#109) legiaap válasza Hintalow (#107) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azért a cikk írója nem ilyen. Amiket talált hibákat, azokat az eladók is látták ezért is cserélték neki. Ez a gyártókra nézve ciki és gáz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#110) ricsidealer


ricsidealer
tag

nemhogy vennél vmi normálisabb kínait,azoknak bezzeg semmi bajuk xD

Nokia 6.1

(#111) jonnyjoker01 válasza Prevent (#97) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tényleg, mennyit költöttél? ;]

Nagyon jó a cikk, felnyitotta a szemem (nem fogok pixelhibákat keresni minden egyes telón, nem arra gondoltam :) ).

Üdv. Johnny

(#112) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Vegyél üzleti telefont és alle probleme gelösen :D

(#113) Pttypang válasza gghrtz (#50) üzenetére


Pttypang
veterán

Pixelgari :) Dell u2312hm meg mindig boldogan alldogal az asztalomon, nem talaltam meg rajta hibat :) A lumia 800bol is normalisat fogtam ki, de mar elore felek, lassan lejar a huseg, mit fogok majd ki :D:D

Everybody lies.

(#114) #68372224 válasza Döglött Róka (#30) üzenetére


#68372224
törölt tag

Biztos? :B :U

(#115) zsolty28


zsolty28
tag

Nekem volt egyszer egy iPhone 3GS telóm tök sárga kijelzővel, amivel kénytelen voltam megbarátkozni, mert a T szerint benne van a megengedettben.

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#116) zsolty28 válasza M5Norbi (#100) üzenetére


zsolty28
tag

Kivéve a HTC Sensation, aminél 1 hónap alatt úgy beporosodott a kijelző, hogy kénytelen voltam eladni.

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#117) Tommee


Tommee
aktív tag

Én Alcatel POP C7-et vittem vissza 3 napon belül pixelhibával, a cserére kapott példányon pedig 3 hét után lett 1 pixelhiba a kijelző alján középen, de ezzel egyelőre együtt élek, mert ki nem várom a több hetes szervíz procedúrát és annyira nem zavaró. :(((

(#118) janos1988


janos1988
addikt

És a Föld meg lecserél téged, mert kicsit hibás vagy. Mondván, hogy ő ilyen embert nem hord a hátán. ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#119) SLYM


SLYM
veterán

bár nem szorosan ide kapcsolódik, de egyes cuccok minőségéről én is tudnék mesélni. a családban járt eddig 5 laptopból 3-at kellett eddig szervizeltetni, ebből az egyiket 3x, vagy 4x küldtük postára. ami azért már elég vicces volt, főleg, hogy 2 évnél tovább egyiket se használtuk (talán csak az elsőt, de azt se sokkal tovább). összehasonlítás képpen: PC-ből azt se tudom hány járt már itt, de addig amíg a garancia élt egyik komponenst se kellett soha gariztatni. itt most hasra úgy 50 komponensről beszélek. garancián túl eddig 1 vinyó és 1 alaplap halt meg, ami azért nem tragédia tizen jópár év alatt. telefonokból is volt már nálunk kb 15 darab, volt itt minden, behalt érintőképernyő 2 telefonnál, kb a semmitől betörő kijelző 1 telefonnál 2x, anyagfáradás szintén 2 telefonnál, de az egyiknél olyan szintű, hogy baszki a műanyag komponensek szétfolytat, de tényleg. igaz az vagy 6-7 évig volt használatban :D. nade értitek, TV, DVD, hangrendszer, hűtő, mikró, stb, semmi az életben nem romlott el, talán egy mosógépet leszámítva, a laptopok meg a mobilok meg úgy hullanak, hogy öröm nézni. elég érdekes dolgok ezek azért

[ Szerkesztve ]

(#120) zdanee


zdanee
őstag

Vadász, vadász ... :(

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#121) jacis


jacis
nagyúr

Én is elég sok telefont vettem az elmúlt évek során, de abban különbözök Tőled, hogy én nem a hulladék kategóriában nézelődtem hanem a drágább kütyüket céloztam meg így szinte semmi komolyabb problémával nem találkoztam.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#122) Prevent válasza jacis (#121) üzenetére


Prevent
aktív tag

Note 3 Topik: Állandó panaszkodás a szenzorok és az előlapi üveg közötti porosodásra. Teljeselen elfogadható szerintem :U

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#123) jacis válasza Prevent (#122) üzenetére


jacis
nagyúr

Én nem mondtam, hogy a Note 3 topikban nem írnak hibákról...
Én azt írtam, hogy ne az ipari hulladék kategóriát vásárold fel hanem vegyél normális telefonokat. Gyanítom, hogy kevesebb hibáról tudsz majd beszámolni a következő néhány évben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#124) legiaap válasza jacis (#123) üzenetére


legiaap
nagyúr

Felsőkategóriában is van bőven szórás. Sokkal több mint régebben. Főleg a Nokia háza táján.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#125) jacis válasza legiaap (#124) üzenetére


jacis
nagyúr

Teljesen igazad van, de azzal biztos nem vitatkozol, hogy jóval kevesebb mint a 30-40eFt-os kategóriában. A cikk írója szinte csak ilyen vackokról ír.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#126) legiaap válasza jacis (#125) üzenetére


legiaap
nagyúr

:K

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#127) Prevent válasza jacis (#123) üzenetére


Prevent
aktív tag

Drágább HTC volt egy pár és soha semmi bajom nem volt vele. Hidd el nagyon sok normális telefonom volt, és szép számmal akadtak olyan hibák amik nem megengedhetőek ebben az árban. Nexus 5: Kettő volt kirakva a boltban az egyik előlapi kamerája igencsak "elcsúszott", amit én nem tolerálok, mert hanyag összeszerelésre utal. Bár N5-öm soha nem volt de elég volt ránézni a külső hibária. A másik hibátlan volt ugye de volt egy adásvételem HA-ról és az úriember Nexus 5 telefonján szintén elcsúszott az előlapi üveg. Van a Note 3 amire számos panasz érkezik a saját topikjában. Ennél már csak az S5-öt szidják jobban, hogy mennyire sz@r. LG G2 hátsó gombjait se szeretik, mert egy idő után erősen a lötykölődő kategóriába tartozik. Z1C is megemlíteném de itt nem olyan vészes a helyzet a néhol jó, néhol nemműködő de nagyon gyakran foltos kamerájával.

Ezeknek a gyártóknak a felső kategóriában van a legnagyobb haszon egy telefonra levetítve majd pont itt nem spórolnak? :U

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#128) talmida válasza gghrtz (#50) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nekem a szememben is van egy kis "pixelhiba". :DDD Na, nem születésem óta.. :P Szóval a hiba nem mindig az ön készülékében van. ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#129) sz.balazs.95 válasza talmida (#128) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és még van rá garancia? :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#130) talmida válasza sz.balazs.95 (#129) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jó, hogy mondod. Igen, van!!! :)) Ésaiás 53:5, 1 Péter 2:24. :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#131) ripla


ripla
őstag

blackberry z10, vagy z30-at nem próbáltad még?
ha tényleg jó okostelefon kell, akkor szerintem nyugodtan tegyél velük egy próbát. mindkettő érintőképernyős, fizikai gombsor nélkül.

(#132) Nigér válasza janos1988 (#118) üzenetére


Nigér
őstag

Ez mekkora jó duma! ;]

(#133) Soybex


Soybex
őstag

Jó cikk :R

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#134) Prevent válasza ripla (#131) üzenetére


Prevent
aktív tag

Z10-et már próbáltam és nagyon bejött :)) Bár a rendszert kicsit szokni kellett, de utána minden szuper :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#135) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Ahogy olvastam, egyből az ugrott be, hogy "Vegyél bazzeg iPhone-t", de láttam, az is megvolt. :DD

El kellene fogadni, hogy ennyiért (20-30-40k) csak hulladékot kompromisszumokkal tűzdelt készüléket lehet venni.

Ez a bevilágítás-dili mondjuk a végére már rendesen idegesített... Tényleg vegyél egy iPhone-t, nem tudom elképzelni, hogy megérte neked ez a sok utánajárkálás...

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#136) csanadjatek


csanadjatek
tag

Nekem egy Lumia 520-am van, és azt kell mondjam, az iPhone-om óta ilyen korrekt gépet én nem láttam - meg kell mondanom, hogy a srác is korrekt volt, akitől vettem, mázli volt a javából.Konyhán dolgozom, napi 3-szor ejtem a csempére + zsír, gőz, és az égvilágon semmi baja nincs - a Lumiák visszahozták a régi Nokiák minőségét. Én régen úgy gondoltam, hogy nem szabad apróhirdetési oldalról beszerezni műszaki cikket, mert nagy zsákbamacska. Azt kell mondanom, a boltok sem rejtenek kevesebb kockázatot, nincsenek ellenőrizve a termékek. Ráadásul egy személyes találkánál - mert az utánvét főleg egy ilyen oldalnál 99%-os bukó - több időd is van, mert az eladó legtöbbször megvárja, hogy megnézd, míg ott sürgetnek az eladók, és nem tudsz odafigyelni, és még a mögötted sorban állók is cseszegetnek, hogy mikor végzel már. Én webáruházból elvből nem rendelek, és inkább bemegyek egy szakboltba, és megveszem kicsit drágábban és megnézem türelmesen, minthogy hibás terméket hozzak el egy szolgáltatótól, vagy egy nagyobb áruháztól.

(#137) gery2123


gery2123
őstag

Hát én alapból egy nexus 5 kezdtem volna, vagy valami értelmes Sony - val. A Samsung már csalódtam, és nem is jön be a külső. Mondjuk nem vágom miért kell 2 telefon, pláne egyik se egy apró cucc, de kinek mi. Azért jó volt olvasni azt, hogy nem csak egy ember van így néha

-- PSN_ID: GerY2123

(#138) Mixmonsterx


Mixmonsterx
csendes tag

Sziasztok!

Nekem edig nem nagyon volt gondom eddig az okostelefonok és a tabletek minőségével.
2 évig volt meg a Myaudio Series 8 808Dcc és egyszer sem járt szervízben ráadásul akkuja sem púposodott fel. :)
Az Alcor Zest csak 1 napig volt meg annyi problémája volt.Pl.:szétválás a kijelző és a hátlapnál. :(((
Most ahelyett egy Beex minibee 3g van aminek az összerakási minősége jó.Nem recseg fém hátlap üveg előlap.

A samsung galaxy giot is több mint két évig használtam. Az összerakási minőség jó volt a de a hardvere elavult volt.

Jó írás lett!

[ Szerkesztve ]

(#139) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Érdekes... Régen, ha egy telefon olcsóbb volt, nem az összeszerelési minőség és a hibákból volt több, hanem a funkciókból kevesebb. Érdekes, anno gagyinak számító sharp gx 17-nek semmi baja nem volt azon kívül, hogy nem lehetett bővíteni a memóriájátw, gagyi kamerája volt és 1 mb tárhelye. Ma ha egy gagyinak számító telefont megnézünk, nem csak a telefon tudásán spórolnak, hanem minden máson, amin csak lehet, és ez elkeserítő.

Üdv. Johnny

(#140) sz.balazs.95 válasza jonnyjoker01 (#139) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, ezt én sem teljesen értem, hogy miért van így. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#141) gghrtz válasza sz.balazs.95 (#140) üzenetére


gghrtz
őstag

Haszon.

(#142) sz.balazs.95 válasza gghrtz (#141) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de ez még önmagában nem indokolja (szerintem).

sys25: ebbe mondjuk van valami.

bár szerintem aki minőségre vágyik, az eleve drágább telefont vesz magának.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#143) sys25 válasza sz.balazs.95 (#140) üzenetére


sys25
aktív tag

Nem nehéz kikövetkeztetni!Ha gagyi a teló összeszerelése/anyagai akkor a jobb minőségre vágyók kénytelenek drágább telót venni,még akkor is ha konkrétan a gagyi sebessége/hardvere/képességei ki is elégítenék az igényeiket!A drágább telókon meg nagyobb a haszna a gyártóknak!Tisztán a pénzről szól az egész!
Ugyan ez megy az android frissítésekkel is!Régebbi a telód?Frissebb androidra és vele új funkciókra vágysz?Nem akarsz vagy tudsz főzött romokkal foglalkozni?Akkor vegyél új telót,még akkor is ha a régi hardveresen alkalmas lenne az új os futtatására és neked a régi teló bőven megfelelne még jó ideig...

[ Szerkesztve ]

(#144) legiaap válasza jonnyjoker01 (#139) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem teljesen értek ezzel egyet. Régebben is, sőt inkább régebben volt jellemző minőségbeli probléma. Recsegő, ropogó ház, illesztési hézegok, lötyögő akksifedlap, stb. Siemensek, alcatelek, nokiák, minden gyártó tele volt ilyen hibákkal.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#145) sz.balazs.95 válasza legiaap (#144) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

persze, gagyik akkor is voltak, de ma már jóformán mindegyik alsó(bb) kategóriás telefon gyenge minőségű, míg azért régebben sokkal jobb volt az arány.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#146) legiaap válasza sz.balazs.95 (#145) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ne keverd a minőséget a megbízhatósággal. Inkább az utóbbi volt jellemző régebben. Elmentek a telefonok napokig, leejtettük darabokra esett, de még utána is tudtunk vele hívást indítani fogadni sms-t írni. Akkor ennyit tudtak. Most meg a minőség jobb, de megbízhatatlanok a rendszerek miatt. Laggolnak, fagynak, stb.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#147) sz.balazs.95 válasza legiaap (#146) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én is a minőségre mondtam. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#148) haddent válasza Narxis (#1) üzenetére


haddent
addikt

Az betegség lenne, hogy kicsenget 1-2százezer és felette lévő összeget valamiért és nem azt és nem úgy kapja ahogy ráírták?
Az a betegség, hogy manapság már nem is a "tervezett elöregedés" a menő hanem egyből a szemét hulladék árulás.

(#149) beefjeez válasza csanadjatek (#136) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nagyon érdekelne, számodra mi korrekt azon a "telefonon"?

(#150) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Jò kis cikk volt,megerõsitett abban amit már tudtam:a HTC ONE tavaly nagyon jó választás volt a fos samsung helyett...:)

(#151) elmepocok


elmepocok
tag

Na, most megnéztem, hogy az én 520-ammal mi a helyzet és azt kell mondjam, igazad van, a bal alsó sarka max fényerőn bevilágít. Az más kérdés, hogy eddig valószínű azért nem vettem észre, mert nem használom vaksötétben full fényerőn :D
Ami viszont érdekesebb, hogy 2 hete megjelent egy világos folt a kijelzőn, 9 hónap után. Nem vagyok boldog...

(#152) Prevent válasza elmepocok (#151) üzenetére


Prevent
aktív tag

Még mindíg, jobb a bevilágítás ami amúgy a 95%-át érinti(hol gyengén, hol erősebben), mint a rengeteg apró terjedő pixelhiba. Ez az én bajom ezzel a típussal. VADÁSZNI kell egy hibátlan darabra.

Annyit ha megnéznél még, hogy max fényerőn, amikor például beállítod az ébresztőórát és az időt állítod be ,akkor ugye szűrke a háttér, sávosodás látszik a kijelzőn? Az a szűrke háttér tökéletesen alkalmas a sávos kijelző tesztelésére :)

A világos folt miatt vinném a Nokia Care-be. Ami amúgy nem garancia, hogy tökéletes kijelzőt kapsz a mostani helyett...

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#153) Roadhammer


Roadhammer
tag

Igen, nagyon jó cikk... Eleve nem értem, hogy alsó-közép kategóriás telefonokkal minek szőrözni? Aki olcsó telefont vesz, annak ne legyenek nagy elvárásai. Második androidos telefonom van, sose fagyott, laggolt, szarakodott egyik se, igaz mindkettő felső kategóriás volt. Kötekedni a felső kategóriában kell, és ott is annak figyelembevételével, hogy a telefonod árának egyharmada simán ÁFA, a másik harmada meg a kereskedők haszna, és akkor még a gyártót nem is említettem...
Samsung Galaxy S2-m volt, használtan vettem anno egy GSM boltban, most adtam el két évvel később, ugyanolyan szép állapotban. Párszor leesett, de mindig tokban volt, semmi baja nem lett soha, minden működött rajta. Most egy Galaxy S5-öt használok, és amíg nem olvastam ezt a fasza kis cikket, azt hittem, hogy kib@szott jó telefonom van, de mióta látom az előlapi kamera minimális elcsúszott helyzetét, fel vagyok háborodva! 200 (!!!) rongyos telefonon ilyet! Hát ezek a csíkszeműek nem tudják, hogy hol a határ!
Eddig maximalistának tartottam magam, de a cikk felnyitotta a szemem, hogy csak egy mocskos kis igénytelen lúzer vagyok, az S5-ömmel. A maximalisták, azok ti vagytok! Hátécével, meg alkatellel, meg ájfon néggyel!

Ja, egyébként, akinek baja van a homogén képernyőn látható foltosodással, próbáljon beállítani magának háttérképet. Gyerekek, ne szürke egyszínű háttérképetek legyen, mert az olyan unalmas, mint ti vagytok!

(#154) jonnyjoker01 válasza Roadhammer (#153) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönjük Emese... :W

Üdv. Johnny

(#155) Prevent


Prevent
aktív tag

Akik azt mondták, hogy drágább telefonoknál nem nagyon fordulnak elő ilyenek: Igaz nem a cikkben, de néhány hozzászólással ezelőtt leírtam, hogy 50.000 Ft fölött több gyári hibás darabbal találkoztam mint 50.000 Ft alatt.
Rövid iromány mely a cikkem lényegét kiemeli: Nézzük csak meg megint a legalját! 4 Db Samsung Galaxy Minim volt elvétve 2012-2013 között. Esküszöm nagyítóval néztem át, kerestem a hibákat, ellenőriztem az összeszerelést, de semelyiknél még egy tűhegyni pixelhibát nem találtam. Első szériás volt mind a 600 MHz-es kiadás. Az újabbak a 832 MHz-es darabokról viszont nyilatkozni nem tudok.

És akkor most nézzük meg a mostani legalját: Galaxy Pocket Neo. Már bekapcsolásnál több pixelhiba is látszott, és ami egyedi szériahiba (sokan szidták, nekem is előjött), hogy egyik percről a másikra nem érzékeli az érintést. Nem azt mondom, hogy a Mini olyan jó telefon , de sokkal megbízhatóbb volt ilyen téren. Ez a fő probléma, minél több haszon minél gyorsabban a minőség teljes rovására.

És amelyik három gyártóval még nem volt problémám: Apple, HTC és a Huawei. Több típus is megfordult a kezeim között és mind hibátlanok voltak.

A két legmegbízhatatlanabb a Samsung és a Nokia szvsz.

Roadhammer: Az én S5-öm foltosodása mindíg látszódott bármi lehetett a kijelzőn. Elcsúszott előlapi kamerád van? Víz alatt ne próbáld ki, hogy vízálló-e ;]

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#156) Roadhammer válasza jonnyjoker01 (#139) üzenetére


Roadhammer
tag

Azért annyira ne keseredj el Feri.

(#157) Roadhammer válasza Prevent (#155) üzenetére


Roadhammer
tag

Igen, elcsúszott előlapi kamerám van. Annyira durván, el van csúszva, hogy csak a fél arcomat veszi. A vízállósággal kapcsolatban igazad lehet, de nem aggódom miatta, mert nekem nincs igényem vízálló telefonra, csak egy fölösleges extra. Egyelőre megvagyok telefon nélkül a fürdőkádban.

[ Szerkesztve ]

(#158) jonnyjoker01 válasza Roadhammer (#157) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Oh, bocsi azt hittem cinikus vagy :B Azért írtam amit. :DDD

Üdv. Johnny

(#159) petipetya


petipetya
nagyúr

Szorosan kapcsolódik ide, ezért leírom. A kollégának volt egy Iphone 4S-e, amit szeretett, de sajnos vízbe ejtette.

Vett helyette egy Iphone 5S-t. A vásárlás napján felrakta töltőre, ahonnan éjjel 1-kor lehúzta majd nem nyúlt hozzá és elment aludni. Éjjel 3 körül felébredt, megnézte és az aksi 50valahány százalékon volt, holott hozzá sem nyúlt és a telefon nem volt neten. Másnap a munkában többször is elment a térerő és kikapcsolt a telefon, ezért visszavitte és kicseréltette.

A következő nap reggel mutatta az új Iphone 5S telefont, melynek a kijelzőjén egy kisujjkörömnyi folt volt látható, ami csak bekapcsolt kijelzőnél látszik (sajnos előző nap nem kapcsolta be az átvétel során). Említettem neki a pixel teszt progit nálam (Androidon), ezért ezt beírtuk a keresőbe. Kiadott egy YouTube találatot, amit teljes képernyőn lejátszva nagyon erősen látszódott a folt a fehér és sárga szín alatt, de a többinél is. Úgyhogy elvileg tegnap délután megint csak vitte vissza kicseréltetni.

Mindezt az egyik szolgáltatónál egy 180ezres telefonnal... A következő eredmény hétfőn derül majd ki, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#160) #68372224 válasza petipetya (#159) üzenetére


#68372224
törölt tag

Még mindig kisebb a hibaarány, mint sok más gyártónál.
Sok iPhone van a családban, de mindenki tökéletesen meg van elégedve vele.
De pl. a Lumiák is hibátlanok, szóval nagyon pechesnek kell lenni...

(#161) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem van egy L520-as telefonom. Használtan vettem egy anyukától. 2013 augusztusi vásárlás, teljesen hibátlan! Idén áprilisban vásároltam. Semmi baja. Azért vettem haszáltan, mert sajnos sok hibásról olvastam. A hibák az első hónapban előjönnek és tetőznek a telefon használatával. De ha nincs hiba, akkor oké.
Van egy HTC Wildfire S-em, most vettem, teljesen jó.
Van egy Alcatel Pop C3 is, semmi gondja nincs. Nincs porosodás, se kijelzőhiba, semmi. Tökéletesen működik!
Lehet szerencsés vagyok.

Más: én már szövegeltem párszor, hogy oké, gyorsabbak a Qualcomos megoldások ,de annyira melegszenek, mint az állat. Ezért vagyok MTK rajongó (nem foci). Lassabb, de jó minőségű, nem melegszik.

Mi a baj a melegedéssel? Nem tesz jó a ragasztásnak (minél vékonyabb egy telefon, annál biztosabb, hogy csak ragasztva van). Ezért vannak ezek a terjedő pixelhibák, amik a telefon kikapcsolása után megszűnnek, majd a teló használatával újra előjönnek. De olvasam már elengedett jackről, elengedő kameráról (Lumia 925, a melegedés bajnoka) stb.

Amúgy a 2012 előtti telefonoknak sokkal jobb a minőségük. (Pl LG Optimus One P500 vagy Optimus Net P690, mindkettő kiváló minőségű. Samu Galaxy minik is remekek.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#162) legiaap válasza Prevent (#155) üzenetére


legiaap
nagyúr

A két legmegbízhatatlanabb a Samsung és a Nokia szvsz.

Totálisan egyetértek! Bár szerintem a Nokia rosszabb.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#163) jacis válasza legiaap (#162) üzenetére


jacis
nagyúr

Nokiából tényleg több hibás készülék került ki sztem. Bár ez is inkább az 5800-ás időszak után mondható el.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#164) legiaap válasza jacis (#163) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azelőtt is bőven volt csak akkor az emberek többsége lesz..rta, mert nem volt nagy igény. Nekem a 3310, 3330, N73 és a két N82-őm is megjárta a szervizt. Mindnél illesztési hiba volt. Plusz még mind recseget, ropogott. Talán az E szériára mondható el összességében a minőség szó.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#165) elmepocok válasza Prevent (#152) üzenetére


elmepocok
tag

Tényleg vannak rajta halvány sávok is... De ez azért már nekem a 'soha az életben nem vettem volna észre' kategória, azért durva, hogy tényleg ilyen hibaaránnyal/minőséggel dolgozik a Nokia.

(#166) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

szerintem egyszerűen csak srosszul választasz, évek óta köztudott tény, hogy a Samsung egy hulladék összeszerelési és anyagminőség terén. Az alcatel nyilván nem egy prémium márka, nem szabad meglepődni ha hibás valami. az 520ra annyit h a pórnépnek szánta a nokia, brutál olcsó a tudásához méárten, itt is lehetett volna rá számítani.

Egy Blackberry z10/z30, iphone 5/5s, vagy valamelyik sony-t kellett volna venned, ezekkel viszonyag kevés a baj manapság, tudom a Sonynak volt egy malőrje, ezt leszámítva szerintem androidos köölbeb megbízhatóak.

(#167) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Örülök, hogy te az LG L7 II-vel nem szívtad meg. Nekem egy tízforintos nagyságú sötét folt volt a kijelzőn. Az első cserét követően három fehér pixel lett a jutalmam, második csere után pedig egy nagy fekete pötty.

Redmi Note 9 Pro

(#168) ATEE77


ATEE77
tag

"Betegség? Mánia? Hobbi? Ezek a kérdések jutnak eszembe mikor arra gondolok, hogy az elmúlt két évben mennyi okostelefonom volt. Több mint száz."

Hetente cserélgeted a telefonokat?Gratulálok! A fogyasztói társadalom oszlopos tagja vagy.Remélem,ha van autód/motorod,Azt is 3év/100000Km-enként cseréled.Ezért tudják eladni a sz@r háromszoros áron.Te meg büszke vagy a phos Mercidre,Audidra,Fordodra.És lenézed azt aki egy kettes golfban ül. "Ó szegény csóró."

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#169) Restless19 válasza ATEE77 (#168) üzenetére


Restless19
tag

mélységesen egyet értek veled egy átlag ember nem cserélget semmi nagyobb értékű tárgyat hetente havonta évente :R de hát a "csóró parék" már csak ilyenek

Mentally sick, I'm meant to be rich But I'm the opposite, I pop the 5th and empty the clip No smile and the fucked up grin Profile with the scuffed up timbs Past the point of no return Blast the joint, ignore the burns Lost contact with reality Psychosis who the fuck wanna battle me!

(#170) gghrtz válasza ATEE77 (#168) üzenetére


gghrtz
őstag

Az gondolom eszedbe sem jutott, hogy esetleg neki ez a hobbija... Valakinek az okoz örömet, ha kifog egy halat, valakinek meg az, ha egy új telefont próbálhat ki.

(#171) legiaap válasza gghrtz (#170) üzenetére


legiaap
nagyúr

De ezt mintha le is írta volna a cikkben... :U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#172) gghrtz válasza legiaap (#171) üzenetére


gghrtz
őstag

Annyira nem olvastam el. De sok embernek összeesküvéselméletetes manipulálnakésvásárolsz megkulonbenis a fogyasztoitarsadalomrabszolgája vagy szellemben gondolkodnak sokszor. Ja és a szabadkomuves az okai mindennek! :U

(#173) dhstyle


dhstyle
tag

amúgy vicces , mert ha kicsit komolyabb módszerekkel megvizsgálnánk a telefonjainkat bizony mértéktelenül sok kijelző pixelhibás... nekemis az volt nem egy telefonom de napi használtba egyszerűen észrevehetetlen..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#174) gghrtz válasza dhstyle (#173) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem véletlenül van az, hogy sok gyártó 1 pixelhibával ki se cseréli a termékeket... :U
Nem baj, legalább így olcsóbb... Vagy mégsem?

[ Szerkesztve ]

(#175) Prevent válasza BE4GLE (#167) üzenetére


Prevent
aktív tag

Látod ez a fajta LG se tökéletes, de ezzel hál' istennek szerencsém volt.

A nagy fekete pötty az nekem is jelen volt egy LG L4 II esetében. Kétszer kellett cserélni mire hibátlan darabot kaptam. De a fekete pötty... Hát annál nincs lejjebb annyira látványos hiba :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#176) m1lan válasza csanadjatek (#136) üzenetére


m1lan
őstag

"a Lumiák visszahozták a régi Nokiák minőségét."

Hát akkor régen nagyon szutyok Nokiák lehettek. ;]
Az 520 topikban 10-ből 5 (de lehet, hogy keveset is írtam) kijelző bevilágít, pixelhibás, beég, vagy csíkozódik. Nekem ebből kettő is jutott, a cserekijelzőmön már csak egy van. Persze, minden típusnál előfordul hibás darab, csak éppen nem ennyi.

@No!Artist: "De pl. a Lumiák is hibátlanok, szóval nagyon pechesnek kell lenni..."
mint ahogy írtam fent is, a Lumia 520-nál pont ahhoz kell nagyon pechesnek lenni, hogy hibátlant kapj :U

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#177) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én meg meg már rendeltem csájnából 4db telefont, egy psp klónt és két tabletet. Egyiknek a kijelzőjével sem volt semmi probléma. Bezzeg a 2003-ban jó drága pénzért vett Nokia 6600-ám bal alsó sarkában volt 1db piros döglött pixel. Mindenesetre furcsa hogy ennyi problémás eszközbe futottál ilyen rövid idő alatt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#178) Restless19 válasza Dr. Romano (#177) üzenetére


Restless19
tag

úgy gondolom a mai napig és ezután is lesznek ilyen esetek ez a tömeggyártás hátránya :K

Mentally sick, I'm meant to be rich But I'm the opposite, I pop the 5th and empty the clip No smile and the fucked up grin Profile with the scuffed up timbs Past the point of no return Blast the joint, ignore the burns Lost contact with reality Psychosis who the fuck wanna battle me!

(#179) Prevent válasza Dr. Romano (#177) üzenetére


Prevent
aktív tag

A cikket kb, 25-26 napja írtam (ennyi idő volt mire megjelent), azóta a már említett LG L4 II-őt kétszer kellett cserélni és egy Nokia XL Dualt "csak" egyszer. A Nokiánál az volt a probléma, hogy olyan mértékben forrósodott a telefon processzora 1-2 perc menüben való lépkedéskor, mintha 40 fokban, töltőn már 3 óra aktív játék mellett használtam volna. Viszont a kijelzője hibátlan volt. Sajnos csak egy fehérre tudták kicserélni mert a másik 17 db feketét még aznap délelőtt elvitték(!) és fehérből is csak két darab maradt. Az elsőnek ugyan olyan undorító sárga bevilágítása volt mint a Lumia 520-nak(és mint a cikkben a képen). Mondtam az eladónak mi a helyzet még ott a boltban, megnézte ő is és azt mondta ezt nem hiszi el. Le is vette a polcról, mert ez így eladhatatlan(nagy eséllyel vissza vitték volna). A másodiknak volt egy kicsi bevilágítása, nem volt zavaró. Pixelhiba keresésnél egyetlen egy pixelhibát nem találtam, csak 1 héttel később egy kis fehér tűhegyni pont jelent meg. Rá egy napra kettő is. :U

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#180) halkow válasza Prevent (#179) üzenetére


halkow
őstag

elképzeltem ahogy kibontja neked az eladó az összes telefont a boltba és te kiszúród a legapróbb hibájukat is és kéred a következőt ,az eladó haja pedig már az égbe ál :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#181) sys25 válasza m1lan (#176) üzenetére


sys25
aktív tag

" Hát akkor régen nagyon szutyok Nokiák lehettek."
Az a vicc hogy az régi még nem színes kijelzős nokiák nem voltak ilyen moslékok!Az összeszerelés nem volt ilyen precíz,de senkit nem is izgatott 1-2 illesztési hézag és az hogy ropog/recseg a burkolat,viszont ennek ellenére elnyűhetetlenek voltak!Van itthon egy 3210 és egy 3310,de a mai napig hibátlanul működnek,egyedül az akksijuk van oda,pedig azok amit kaptak már az élettől... :D
Havernál a régi "Mátrixos" nokia is működik.
Leestek,pattogtak a betonon,atomjaikra hullottak,de összapattintás után működtek tovább hibátlanul.
Akkoriban egy izomból földhöz vágás után lett annyi bajuk mint a mai telók nagyrészének egy zseb mellé rakás utáni kis esés után. :)

(#182) Prevent válasza halkow (#180) üzenetére


Prevent
aktív tag

Nem fényezni akarom a Media Markt-ot de baromi korrektek. Kicsit drágábbak a telefonok, meg úgy minden de nekem megéri a felárat az, hogy ilyenekre van lehetőségem. Más helyekkel nagyon rossz tapasztalataim vannak. Kétlem, hogy aluljáróban vásárolt telefonnak a -hiba rámutatásával- kérhetném a cserét vagy akár a pénzvisszafizetést. Persze tisztelet a kivételnek.

A telefonos részlegen dolgozó eladók szerint a MM alapelvei közé tartozik a 72 órán belüli csere is ha nem vagyok elégedett a telefonnal. Sőt a pénzt is visszaadják, ha egyszerűen nem tetszik a telefon. Hárman dolgoznak a telekommunikációs osztályon, már mindhárman "jól" ismernek, nem probléma nekik a telefonok kibontása és üzembe helyezése, hisz mindhárman elismerik, hogy rengeteg mostanában a hulladék, gyári hibás telefon. Ráadásul 80 telefont vettem itt az elmúlt 2-3 év alatt és csak az utolsó néhány darabbal kellett visszafáradjak. Nagyon ritka kivétel mikor pl Telenornál vásárolok ilyen eset ha lejár az előző előfizetésem. Vagy ha az adott típust még nem lehet náluk kapni. Ilyen volt a Galaxy Core Plus amit rögtön a MM szomszédságában vettem meg egy kis használt GSM boltban "újként". Kaptam rá 1 hónap garanciát, amit utólag vettem észre. Ráadásul halál bunkók: Megkérdeztem, hogy meg szabad-e nézni a telefont? Erre az eladó: -Minek az neked meg akarod venni?. Erre én: -Egyetemesen ilyen bunkók a telefonosok és a használt konzolosok?. Mindegy végülis a telefont megvettem , használtam.

Megoldás lehet még a webshopos vásárlás, ugye ott 8 napom van de ezzel is vannak rossz tapasztalataim, illetve sok nekem az a lefutási idő mire kézhez kapom a cseretelefont. A MM csak itt van a szomszédban, átugrok és ennyi ha problémám van.

sys25: 22 éves vagyok, de a mai napig tudom mit jelent egy hibátlan újszerű Nokia 6310i fogalma, és itthon is van a fiókomban egy dobozos teljesen hibátlan, újszerű darab :) Ezt a telefont nagyon eltalálták véleményem szerint.
"Akkoriban egy izomból földhöz vágás után lett annyi bajuk mint a mai telók nagyrészének egy zseb mellé rakás utáni kis esés után."- Sőt semmi bajuk nem lett nagytöbbségben csak egy kis akksi kieseés és előlap leválás :D Gyorsan visszapattint, használ tovább :R

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#183) Xaels válasza Prevent (#182) üzenetére


Xaels
félisten

"A telefonos részlegen dolgozó eladók szerint a MM alapelvei közé tartozik a 72 órán belüli csere is ha nem vagyok elégedett a telefonnal." - Ennek semmi köze igazából az MM-hez...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#184) halkow válasza Prevent (#182) üzenetére


halkow
őstag

kíváncsiságból leszedtem egy fekete képet fényerőt maxra húztam és sötétbe megnézem puszta szemmel hány hibás pixelem van 3,5" on HVGA 165ppi a kijelző két szélén voltak 1 komolyabb és 3 félig meddig kiégett pixel csak fekete képernyőn jöttek ki és rengeteg amolyan fura mintha átfolyások lennének a pixxeleken vettem észre.... a

hibás pixeleket idáig sose néztem bekapcsolásnál néha feltünt de nem foglalkoztam vele...
majdnem 3 éves teló, sokszor le eset már az ablakból valszeg ez is okozhatta a hibákkat :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#185) Prevent válasza halkow (#184) üzenetére


Prevent
aktív tag

Amikor használtan veszek 1-2 éves telefont, engem se zavarnak az ilyen-olyan apró problémák vagy esetleg a pixelhibák. Tudom mire számítsak.

Viszont amikor újként kiemelem a telefont a dobozból és már akkor mindenféle hibája van, rögtön falra tudnék mászni :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#186) sixpak


sixpak
nagyúr

De hogy veszik észre?
Én az előbb végigpásztáztam az egész képernyőt egy makro lencsével, de még úgy sem látni a pixeleket. :F

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#187) gghrtz válasza sixpak (#186) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem latod a pixeleket? Akkor sürgősen menj el szemészetre! NEM VICC!
Egyébként a pixelhibát ugy a legkonyebb eszrevenni, ha a hiba szine és a kepernyo tobbi resze egymas ellentetjei. (Bocs ennél jobban most nem volt erom jobban megfogalmazni :))

[ Szerkesztve ]

(#188) sixpak válasza gghrtz (#187) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, makró lencsével lehet, de az a képernyőnek egy ekkora része:

Áruld már el, hogy szabad szemmel ki veszi észre?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#190) gghrtz válasza sixpak (#188) üzenetére


gghrtz
őstag

Ne haragudj, de azt írtad, hogy még a makrólencsével sem látod a pixeleket! :R FHD telefon? Azon már tényleg neccesebb észrevenni a hibát. 720p-nél még egészen lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#191) legiaap válasza sixpak (#188) üzenetére


legiaap
nagyúr

Keress rá neten, hogy kell tesztelni dead pixel-ket. Nem nagyítóval az tuti.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#192) St3ven válasza #32839680 (#189) üzenetére


St3ven
addikt

:C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#193) sixpak válasza legiaap (#191) üzenetére


sixpak
nagyúr

Tudom hogyan kell tesztelni a halott pixeleket vagy éppen a folyton világító pixeleket....
De nem hinném, hogy egy földi halandónak egy ilyen tesztkép lenne a háttérképe. :D

(#189) morgyi: ja, így még én sem láttam. :)
(#190) gghrtz: néztem 720-as telefonon is és a feleségem nokiáján is, ami csak 854x480, 4,3 inch, de szerintem ha nem nagyítóval keresi az ember akkor észrevehetetlen.
Mondjuk nekem rossz a szemem, ahogy mondtad....nem igaz. ;] :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#194) gghrtz válasza sixpak (#193) üzenetére


gghrtz
őstag

Én a G4S-emen bekapcsoláskor amikor fekete a kijelző (720p) vettem észre egy bazira világító fehér pixelt... De nem para. Csak akkor veszem észre, vagy ha 1cm-ről vizslatom sötétebb képnél a kijelzőt. Persze ha sokat nézem így a kijelzőt, lehet a végén még nekem is rossz lesz a szemem! ;]

(#195) Roadhammer


Roadhammer
tag

Engem meg az összes Iphone 4-ben, meg 4S-ben idegesít, hogy a képernyő jobb, és bal széle sokkal világosabb, mint a képernyő többi része, ha egy kicsit elfordítod a telefont, és úgy nézed.

(#196) domos


domos
senior tag

Az ilyen kijelzoproblemaktol en is agymenest kapok. Hala az egnek mostanaban normalis darabokat fogtam ki.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#197) Roadhammer válasza domos (#196) üzenetére


Roadhammer
tag

Azt el kell mesélnem az érdekesség kedvéért, hogy egyszer volt egy Nokia 6330 telefonom, aminek a közepén egyszer csak elkezdtek meghalni vízszintes csíkban a pixelek. Hétről hétre egyre több hibásodott meg, amíg a végén a teljes képernyőn végig ért a csík két egymás mellett lévő sorban, tehát elég vastagon. De nem foglalkoztam vele, mert többnyire telefonálásra használtam. És az érdekesség az, hogy aztán pár hónap múlva elkezdett megjavulni, míg végül pixelhibamentes lett az egész kijelző! Teljesen eltűnt a halott pixelsor!

Egy másik sztori: A Samsung 172x monitorommal történt, hogy egy barátom megmutatta hogy kell három teniszlabdával zsonglőrködni úgy, hogy dobálás közben az egyik a monitor közepébe csapódjon. Lett a közepén egy halott pixel csomó, ami engem, játékost, nagyon zavart! Úgyhogy az lett a monitor sorsa, hogy átkerült a faterhoz, én meg vettem magamnak egy másikat. A sztori érdekessége az, hogy kb. fél évvel az eset után arra lettem figyelmes a faterhoz átvitt monitoron, hogy nem láttam rajta sehol a hibát! Átnéztem közelről, meg pixel tesztelős programmal, és sehol nem látszódott a hiba! Majdnem leestem a székről, úgy le voltam döbbenve!

Szóval az ilyen pixelhibás dolgok az idő függvényében változhatnak is akár, és nem csak rossz irányba, meg nem pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#198) gghrtz válasza Roadhammer (#197) üzenetére


gghrtz
őstag

Persze, vannak ilyenek. Úgy hívjak, hogy beragadt pixel. Playen van is fent rá program, amivel lehet javítani.

[link]

(#199) Roadhammer válasza gghrtz (#198) üzenetére


Roadhammer
tag

Na, leszedtem ezt a programot, hogy végre kiderüljön, mi a helyzet az én kijelzőmmel. Konkrétan pixelhibát nem láttam, viszont észrevettem, hogy több helyen apró szösz került a kijelző, és a fólia közé, ami egyébként nem látszik, mert levegő nincs közte. És ezt csak úgy látom, ha nagyon közelről nézem a kijelzőt, egyszínű képpel, különben nem lehet látni, eddig nem is vettem észre. Ha halott pixel lenne rajta, valószínűleg az sem látszódna normál használat mellett egyáltalán. Csak az embert zavarja, hogy ennyi pénzért hibás kijelzőt kap. Nem a használhatóság miatt, hanem a tudat, hogy nem teljesen 100-as a telefon.

(#200) Roadhammer


Roadhammer
tag

Meddig leszek még újonc? Itt vagyok 6 éve. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.