Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troller


troller
senior tag

"Nyugi: nem tűnik el a Facebook Európából"
Hú, pedig baromira rettegtem miatta... ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2) Syl


Syl
nagyúr

>Megelőzték a katasztrófát

De kár ;]
Úgy megnéztem volna egy facebook nélküli zombi apokalipszist :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) anulu válasza Syl (#2) üzenetére


anulu
félisten

ehh, pedig már készítettem a popcornt... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Televan74 válasza Syl (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Összedőlt volna a világ! Szüleimre kényszerzubbonyt kellett volna rakni. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"Nyugi: nem tűnik el a Facebook Európából" pedig úgy szurkoltam. ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Úgy látom, ennek a topicnak akár a "Facebook gyűlölők ide!" nevet is adhatnánk ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) dajkopali válasza Syl (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

ez persze poénos :) - de azért itt sokkal többről van szó, nyilván tudjátok :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Gondolom, ez a megállapodás nem csak a fb-ról szól, hanem érinti pl. az iCloud-ot, stb. Szóval jó dolog elméletben.

(#9) dajkopali válasza Fred23 (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

persze, pl. arról, hogy európai intézmények vagy vállalkozások hogyan használhatják a Google, a Microsoft vagy az Apple felhőszolgáltatásait - ez az igazi tét

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) Syl válasza dajkopali (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze hogy tudjuk :B de olyan jó poénkodni a facebook-on.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

"...az Egyesült Államok vállalta, hogy a jövőben kizárt a konkrét cél nélküli tömeges megfigyelés..."

https://www.coreinfinity.tech

(#12) tomazin válasza dajkopali (#7) üzenetére


tomazin
veterán

akkor esestleg nem ilyen címet kéne neki adni? :P

(#13) Richie86


Richie86
senior tag

Facebook nélküli Európa? Megindulna az USA-ba vándorlás :D

(#14) Syl válasza tomazin (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Na de ha azt írja, hogy "Nyugi: nem tűnik el az outlook.com (vagy az iCloud) Európából", a kutya nem nézne be ide :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) xmaas


xmaas
őstag

A fenebe peddig remenykedtem hogy latni fogom fater fejet amikor nem mukodik a fejszbuk meg a treinsztesion igy is ugy szokot szitkolozni mint egy koscis ha valami akadozik meg nem olyn gyors ahogy o elkepzelte :C .

Amugy szerintem nem gondolta ezt senki komolyan hogy nem fognak megalapodni ugye es csomo ceg megfogja szuntetni szolgaltatasait EU fele . Olyat nem engedhet meg maganak se egy kormany se peddig a cegek ott hatalmas penzosszegekrol beszelunk amiket be kell zsebelni senki se hagyna olyan bevetel kiesest

(#16) Tutu7030 válasza xmaas (#15) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mi a kölyökkel játszottunk már olyant, hogy lelőttük a wifit, és néztük, hogy hány másodperc alatt ér át a papa, hogy "nincs net!". ;] :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17) #24060160


#24060160
törölt tag

Nem tudtam kapcsolatot találni a cikk címe és tartalma között, igaz, csak gyorsolvasással futottam végig.

(#18) ntomka válasza sh4d0w (#11) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, ebből pont a cél nélküli fogják a legkomolyabban venni és határozott céllal fognak csak megfigyelni, de úgy nagyon. :D

ツ Headphones on - World off

(#19) dajkopali válasza #24060160 (#17) üzenetére


dajkopali
addikt

a Safe Harbor felmondására gyorsan reagáltak az amerikai cégek, ajánlom pl. ezt a hírt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) dajkopali válasza sh4d0w (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

történészi közhely, hogy az államközi - vagy egyéb - szerződések annyit érnek, amennyit betartanak belőle, lásd például a német-szovjet megnemtámadási egyezmény, vagy a magyar-jugoszláv örökbarátsági szerződés
de komolyabban: még egy napja sincs, hogy a "Safe Harbor 2.0-t" bejelentették, máris komoly kritikák érik, melyek többsége azt mondja, hogy semmire sincs biztosíték, elsiették

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#21) ntomka válasza dajkopali (#20) üzenetére


ntomka
nagyúr

Valahol el kell kezdeni. :)

ツ Headphones on - World off

(#22) balint355


balint355
aktív tag

Nagyon vicces olvasni a hsz-eket, komolyan az jön le belőlük, hogy mindenki az egész világon utálja a Facebookot, és persze senki sem használja, csak hallott róla valahol... :DDD

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#23) Richie86 válasza balint355 (#22) üzenetére


Richie86
senior tag

Szerintem mindenki használja, az is, aki azt mondja nem szereti. Én sem vagyok oda érte, de néha hasznos is tud lenni. Viszont a hiányát is elviselném. Illetve tényleg vicces lenne, ha mondjuk átmenetileg nem lenne fészbuk, és a sok függőnek "rendes életet" kellene élnie :DD

[ Szerkesztve ]

(#24) Syl válasza Richie86 (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

>Szerintem mindenki használja

Nagyon-nagyon rosszul gondolod!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Richie86 válasza Syl (#24) üzenetére


Richie86
senior tag

Bocsi, helyesbítek => majdnem mindenki.

(#26) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Első sorban kapcsolattartásra használom, ha lenne alternatíva, amin szintén elérném az ismerősöket, akkor nem hiszem, hogy használnám a Facebook-ot. Mondjuk hazudnék, ha azt mondanám, hogy sose jött jól, hogy van. Volt, hogy azon láttam egy állásajánlatot, amire sikeresen pályáztam is. Néha jó, hogy van.

Sic Parvis Magna

(#27) Richie86 válasza 30z.Samu (#26) üzenetére


Richie86
senior tag

Ezt írtam én is. Nem létszükséglet, de nem is abszolút hülyeség. Csak nem ott kell leélni az életet.

(#28) pilóta válasza Richie86 (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kb. 1 millárd felhasználója van, ha jól tudom. Vagyis egy törpe minoritás hasznája csak ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) dajkopali válasza pilóta (#28) üzenetére


dajkopali
addikt

több mint 1,5 milliárd

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#30) pilóta válasza dajkopali (#29) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na jó, akkor nem törpe, de akkor is minoritás ;) , nagyon messze van a majdnem mindenkitől...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) Richie86 válasza pilóta (#30) üzenetére


Richie86
senior tag

Oké, de a fennmaradó milliárdokból hány ember az, akinek nincs is internet hozzáférése/nagyon idős/stb.?
Én úgy értettem a majdnem mindenkit, hogy aki civilizált országban él, és van internet hozzáférése, azok közül majdnem mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#32) Peter13 válasza dajkopali (#29) üzenetére


Peter13
senior tag

Nna, akkor azért van még majdnem 6 milliárd aki nem...gondolom ebből a fele az akinek internete sincs, de akkor is messze van a "majdnem mindenki"-től. Mondom én ezt úgy hogy fent vagyok rajta én is...(jöhetnek a kövek). Ugyakkkor azt sem bánnám ha nem lenne (a viccc az hogy azért csináltam anno a profilt, hogy az MBA-társakkal tarsam a kapcsolatot...el sem tudták képzelni hogy nincs profilom 2009-ben, komolyan úgy néztek rám mintha barlangból jöttem volna :D Aztán az "alumni" széthullott, a FB fiók maradt).
Továbbra is utálom viszont, és rendszerint a FB kliens az első amit levakarok az új telókról...deeee...csatlakoznom kell azokhoz akik azt mondják hogy néha jó ha van: én is találtam meg rajta keresztül 1000 éve eltűnt ismerőst, aminek kölcsönös örömködés lett a vége (mondjuk ilyen elég ritkán van, na...:) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#33) -=MrLF=- válasza pilóta (#30) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ha már törpe szerintem azt a létszámot lehet osztani 10-20-al annyi kamu profil van.
[Dulifuli 4db], [Okoska 18db], [Tréfi 7db]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#34) pilóta válasza -=MrLF=- (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Naja. A Wikipedia szerint Magyarországon 4,8 millió aktív felhasználó van. Ez akkora ordas nagy hazugság, hogy még...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) Richie86 válasza pilóta (#34) üzenetére


Richie86
senior tag

Na jó, ezt az egészet most az robbantotta ki, hogy azt írtam, majdnem mindenki használja. Abban igazatok van, hogy talán pontatlanul fogalmaztam. Nyilván nem úgy értettem, hogy a Föld népességének 99,9%-a. De abban egyetértünk, hogy rengetegen használják, ugye? Nem tízezren, nem százezren, nem is millióan, hanem milliárdos nagyságrendről beszélünk, (most ilyenkor mindegy hogy 1,5 milliárd vagy nem). A mondandóm lényegét szerintem érti aki akarja, de lehet nyelvészkedni is, legközelebb igyekszem pontosabban fogalmazni...

[ Szerkesztve ]

(#36) Syl válasza Richie86 (#31) üzenetére


Syl
nagyúr

Van internet hozzáférésem, nem vagyok (túl) öreg, civilizált országban élek, és mégsem használom a Facebookot :N

Skype is csak azért van a telefonomon, mert gyárilag benne van. És a Whatsapp szanálásán is gondolkodom.
Merthogy gyűlölök mindent amivel a telefonon írni kell... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) Richie86 válasza Syl (#36) üzenetére


Richie86
senior tag

Erre mondják, hogy kivétel erősíti a szabályt ;]

(#38) kevinium válasza Syl (#36) üzenetére


kevinium
aktív tag

civilizált országban élek
Bölcs ember vagy, mert elhagytad az országot... :D

Nekem sincs, és nem is hiányzik... (facebook)

(#39) Syl válasza kevinium (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

>Bölcs ember vagy, mert elhagytad az országot...

Hehe :DDD
Akkor mégsem élek civilizált országban ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) pomorski


pomorski
őstag

Mikor olvastam a címet, hogy "Nyugi: nem tűnik el a Facebook Európából", az első gondolatom, ami támadt az volt, hogy "KÁR!".

(#41) bambano


bambano
titán

valaki segítsen már kielemezni, hogy konkrétan mi történt, mert az én egybites agyam nem érti.
Eddig volt egy viszonylag jó, szigorú eu-s szabályozás erre a témára, amire az usákok nagy ívben tojtak.
Eddig volt egy viszonylag ócska amcsi szabályozás, ami egyrészt azt mondta, hogy nem amerikai állampolgárokat bárhol bármikor, ezt be is tartották, amerikai állampolgárokat meg csak engedéllyel, erre tojtak nagy ívben.

Meg eddig volt egy egyezmény, ami jól megerősítette, hogy mindenki tiszteletben tartja a másik törvényeit, és ezt annyira jól be is tartották, hogy ez még a lefizetett, agyonbürokratizált eu-s döntéshozóknak is egyrészt feltűnt, másrészt kezdett erősen kínossá válni.

És akkor most:
- született olyan törvény, miszerint az nsa ezentúl nem irogat router szoftverbe neki tetsző kódot?
- született olyan törvény, miszerint az ms a 0dayokat ezentúl nem adja át az nsa-nak, hanem 0day alatt ki is javítja?
- született olyan törvény, mely hatályon kívül helyezi az ócska usa törvényt?
- született olyan törvény, mely a beintésnél komolyabb retorziót helyez kilátásba olyan hatóságok ellen, amelyek megszegik ezeket a törvényeket?
- született olyan törvény vagy elhatározás, hogy az usákok ezentúl nem viselkednek tahó részeg cowboyként az egész világon?

vagy legalább fog? mert ha nem, akkor kb. annyi történt, hogy egy hitvány szófosásnak másik nevet fognak adni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) komputerdell


komputerdell
csendes tag

én egy éve nem használok facebookot, még élek.

(#43) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van olyan weboldal, ami összeszedte, hogy mi használata esne ki, ha megszakad a kapcsolat?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44) somogyib válasza bambano (#41) üzenetére


somogyib
őstag

"Eddig volt egy viszonylag jó, szigorú eu-s szabályozás erre a témára, amire az usákok nagy ívben tojtak."

Pont emiatt nem egyezményekre, meg "tiszteletben tartásokra" van van szükség, hanem jogharmonizációra. Viszont úgy látszik, hogy ez ebben az esetben - mint sokmás esetben is - nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#45) kovászos


kovászos
tag

Amerikának mi a fontosabb: a nemzetbiztonság, vagy az EU törvényeinek betartása?
Szerintetek?
Még a saját törvényeiket is kijátszák ha a nemzetbiztosnág a tét. Lásd Guantánamo.

(#46) Quasi_modo válasza komputerdell (#42) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De meddig? ;]

valami

(#47) bambano válasza somogyib (#44) üzenetére


bambano
titán

milyen jogot akarsz harmonizálni, ha semmi nem állítja meg őket a jogsértés terén?
egyetlen jogot ismernek: elrepül felettük egy század buff és megszórja őket bunkerrombolóval.
ezen kívül egy módon lehet velük beszélni: nem viszel oda semmilyen melót, és amikor ettől bedől az összes profitvárakozásuk, majd akkor észheztérnek.

(#45) kovászos : régen nem a nemzetbiztonságról van szó.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Hiftu


Hiftu
senior tag

Azt azért beleírhattátok volna a cikkbe, hogy az új egyezmény (Privacy Shield) nem lesz elég. Pontosan ugyanaz a baja, mint a Safe Habournek volt. Ha az Európai Bíróság következetes, akkor ez az elindulás előtt léket fog kapni, mert elkaszálják. Röviden: USA-ban egy papirfecni biztosítaná az EU állampolgárok jogait. Ellenben törvény van arra, hogy megfigyelhetnek az amerikai állampolgárok kivételével mindenkit. Papirfecni vs. törvény.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#49) somogyib válasza bambano (#47) üzenetére


somogyib
őstag

"egyetlen jogot ismernek..." Na ezért nincs nem működik a jogharmonizáció...

[ Szerkesztve ]

(#50) Jeanne d'Arc

Majdnem megállt a szívem, h
Ja mégsem. :D Kicsi Face nem hiányozna nagyon nekem.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.