Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akoska07


akoska07
nagyúr

YEEEEEEE

Végre itt van,kíváncsi leszek az itteni árazására.
És a custom hűtésekre.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2) Crytek


Crytek
veterán

Sok esetban a min. fps elég kiábránditó :(

Várom a 970-et és a hazai árakat.

Next PC Upgrade: 2022

(#3) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Néztem a game24 eventet élőben... Jó volt megint.

Tetszenek az újítások is...

Ha az amerikai 549 USD áron menne itt is rohannék venni egyet. Fene vinné el ezt az európai "fogyasztásellenes" adó és árazási rendszert... :(

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Nem lett gyenge kártya.
Ez szerintem nagyon fájhat az AMD-nek főleg hogy árban se szált el olyan nagy mértékkel.

[ Szerkesztve ]

(#5) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Az árának pedig itthon is olcsóbbnak kéne lenni jelentősen a 780 Ti nál... Szóval elvileg olcsóbbnak kéne lenni annál ami a cikkben van.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Köszönjük a tesztet, korrekt.

(#7) Entryy


Entryy
aktív tag

Az első oldal alján egyértelműen le vannak írva a várható hazai árak. Gondolva az átfutókra is számmal kiemelve!

Nagyon várom már a 970 tesztjét és azt hogy a 980 165 W os TDP je mellett mekkora home made 24/7es tartalék maradt benne. Kár hogy nem rángattátok meg egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) Seregély


Seregély
tag

Nagyon durva ez a 165w-os fogyasztás (ha igaz). Ez kevesebb mint az AMD 270x-e! Ez talán jobban ki lehetett volna hangsúlyozni a cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#9) Entryy válasza Entryy (#7) üzenetére


Entryy
aktív tag

Milyen ro*adt kockák vagyunk,hogy hajnali 5kor...

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#10) Honzi válasza Entryy (#7) üzenetére


Honzi
senior tag

Máshol megtették.

GTX 980 Overclocked
Core Clock: 1126 MHz Core Clock 1326 MHz
Boost Clock: 1216 MHz Boost Clock: ~1452 MHz
Memory Clock: 7000 MHz Memory Clock: 8002 MHz

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#11) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Jó kártya, jó cikk :K

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#12) Entryy válasza Honzi (#10) üzenetére


Entryy
aktív tag

És ez a csekélyke kis tuning mennyit hozott?
Bár ez a rész a 970 nél válik igazán érdekessé.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#13) ST05 válasza akoska07 (#1) üzenetére


ST05
őstag

970 sli teszt
970itt egy 1404MHz es evga
970msi
970strix
a nagyokat meghagyom másnak :D :R

[ Szerkesztve ]

(#14) Honzi válasza Entryy (#12) üzenetére


Honzi
senior tag

[link]Szerintem korrekt. :D

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#15) Entryy válasza Honzi (#14) üzenetére


Entryy
aktív tag

:R

Köszönöm.
Közel húsz százalék órajel emeléssel alig tíz plusz jön csak. De ahogy látom a 970 jobban profitál az oc ból.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#16) csongi


csongi
veterán

Azert az a 40k elteres nem keves. ~30% es csak 10% al gyengebb.

(#17) r00r1


r00r1
aktív tag

Mivan gyerekek, insomnia?? :DD
Köszi a korai tesztet!! :R

(#18) big-J válasza Crytek (#2) üzenetére


big-J
őstag

Eszembe jutott, aztán nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy 1440p-ben vígan tartani fogja a lépést a 290-es a 970-nel, 40-50-nel kevesebbért... ismét piros győzelem árazás terén.

(#19) Attix82


Attix82
őstag

Le a kalappal az NV előtt. Nagyon jó lett ez az új VGA. :K

OCt is jól bírja: [link]

290x * 1,3 = NV 980 OC durva.

Azon csodálkozom, hogy a 256 bit még a nagyobb felbontásra is elegendő. Valamit nagyon eltaláltak / megtaláltak.

[ Szerkesztve ]

(#20) MZperX75


MZperX75
addikt

:C AMD kötheti a gatyát az a 68% -os Wat/ teljesítmény aggasztó ,mintha az Intel mutatóját látnám APU-ban az AMD hez viszonyítva.(de persze csúcs kártyánál főleg a fogyasztás nem számít annyira)

Ebből már lesz 2 magos szörny :) 165W TDP-vel könnyebb egy csúcskártyát beállítani.

AMD árengedménye a 290-290X-re! jó lesz nekünk, majd az új kártyája ,de legalább lesz ideje szépen behangolnia 390-est.

Apropó 390-es széria?

[ Szerkesztve ]

(#21) Muerte


Muerte
addikt

Ez a sorozat nagyon várós :K , számomra főleg mobility fronton lesz aktuális.A Keplerhez képest lényegesen jobb fogyasztás/teljesítmény érték miatt brutális ~80%-kos gyorsulást fog hozni 780M vs 980M esetében,mivel meg fogja majd kapni a 100W TDP-t a 980M is :C

(#22) mghltm válasza big-J (#18) üzenetére


mghltm
addikt

ha a piros nalad az nvidia-t jelenti, akkor tenyleg piros gyozelem az arazas teren: a gtx 970 az r9 290x-et szorongatja r9 290-es arral

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#23) smkb


smkb
őstag

Hatalmas mozgástere maradt az Nvnek fogyasztásban és tranzisztorszámban, hogy bevethessen egy mégmorcosabb gput, ami biztos meg is fog történni idővel ha szükség lesz rá.

A tápgyártók meg szegények elkezdhetnek gondolkodni...

(#24) deicide


deicide
veterán

Hozta a 980 amit vártam, kisebb fogyasztás, nagyon teljesítmény, mennek is hamarosan a 780Ti-k a gépből. És a táp is csendesebb lesz gondolom kicsit.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát nem lett gyenge az már biztos. 10%-os előny a 290-el szemben, pláne úgy hogy már az is kegyetlen erős volt, nem semmi.
Viszont ha jól megnézem az AMD megoldásai mostanában stabilabbak, mármint ami a minimum fps értékeket illeti.
Kíváncsian várom az AMD válaszát. De ahogy sejtem hatalmas nagy ugrásokra már nem lehet számítani, mint pl. anno a 4850, vagy a 8800GT idejében. Erre rápakol 10-15%-t, és megvan a korona. Pünkösdi királyságok kora ez, szvsz.

(#26) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Király :DD 780Ti-d van? Válts 980-ra. Akár 10fps előrelépés újabb 180ezerért :C Munkában jó nagy visszalépés, de sebaj :U

NV oldali vagyok, ezt azt hiszem mindenki tudja. Ez a kártya egy kupac szar :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#27) Zodicus


Zodicus
senior tag

Tetszik a cikk és a 980 is bitang lett. :C

(#28) HSM válasza akoska07 (#1) üzenetére


HSM
félisten

Korrekt kártya, jó teszt. :)

Bár azt kicsit szúrta a szemem, hogy a G-syncet felhoztátok előnynek, amikor a 290-es vezérlője is fel van készítve az AMD ugyanazon problémát kezelő FreeSync megoldásával, amiről épp a napokban volt hír, hogy jövőre érkeznek a kompatibilis megjelenítők is.... Azért azt is meg lehetett volna említeni... ;)

(#29) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

970 teszet mikorra varjunk?

-

(#30) deicide válasza BlackSoft (#26) üzenetére


deicide
veterán

Pénzt én sem adnék a cseréért. :)

Abba azért gondolj bele, nem mindenkinek van 780Ti-je, 660-ról pl jó ötlet most már 780Ti helyett 980-ra váltani, mert hasonló áron nagyobb teljesítményt kapsz. Az, hogy Neked nem éri meg a váltás, nem jelenti azt, hogy másnak sem. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

laikusként nem nagyon értem néha ezeknek a teszteknek, de főleg az itteni hozzászólók túlnyomó többségének hozzáállását..

Hol a mimumum fps a nyerő, hol a teljesítmény/fogyasztás mutató, mindegy mi, csak az nvidia-ra rálehessen sütni a plecsnit, illetve tombolhasson a nép. uezt láttam pl a gtx 750ti-es teszteknél, h ment értük a hajbókolás, miközben 6-7k-val többért már r9 270x-et vesz az ember, ami teljesítménybe fényévekre van. (utóbbi most csak egy példa volt)

10% plusz 40ezer forintért, hát nemtudom..tényleg nemigazán értem h mitől olyan nagy durranások az nvidia kártyák jókora felárért az amd vonalhoz képest, mert a tesztek erre nem igazán erősítenek rá.

Ezen a fogyasztáson lovaglás meg tényleg vicces :W

(#32) Attix82 válasza ggbuffon1897 (#31) üzenetére


Attix82
őstag

A fogyasztás azért lényeges mert egy laptopba jóval gyorsabb VGAt tudnak belepréselni mint az AMD....mivel ott a hűtés korlátozó tényező. Egy asztali gépnél nem annyira.

Viszont ha kicsi a fogyasztásod, akkor 250 wattig még több anyagot tud belepréselni.

AMD is biztos lépni fog.

(#33) MongolZ


MongolZ
addikt

Én a kicsi Maxwell után jóval többet vártam...
De a fogyasztás tényleg nagyon jó. Az ár sem nagyon vészes (itt a 970-re gondolok elsősorban).

"relatíve" - inkább használjuk már a relatív szót...

(#34) BlackSoft válasza deicide (#30) üzenetére


BlackSoft
addikt

"...hasonló áron nagyobb teljesítményt kapsz. "

Naaaa :D Munkára ez egy darab kavicsa 780Ti-hez képest, tehát ha összegezzük, akkor ez kevesebb teljesítmény szerintem. Játékoknál bár van 1-2 fps plussz, de az nem hiszem, hogy lényeges.

Viszont a 980-at 180-210k között lehet majd kapni, a 780Ti ára meg 1-2 héten belül úgy 130-ra csökken szerintem. Majd lehet aprón venni 100k-ért. Ez volt eddig a 780-nal, a 680-nal, és az 580-nal is, most sem lesz másképp. Csak most nem éri meg egyáltalán megvenni az új vga-t szerintem :N
Játékokban kb ugyan ezt, szoftverekben jobbat kap aprón az ember 80-100k-val olcsóbban majd.

Sima 780-nal meg lassan dobálóznak :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#35) ST05 válasza ggbuffon1897 (#31) üzenetére


ST05
őstag

a kissebbik 970 -330dollár, veri a 400 dolláros 290-eseket többnyire..
[link]
azt vered a fejed a falba ezen a kiragadott 40k-s dumán? :U

(#36) ggbuffon1897 válasza Attix82 (#32) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

oké, a notiknál értem, de itt most desktop vonal a téma nem?

nyers tény: 10% plusz vs ~40ezer ft többlet..

lehet ezt csűrni-csavarni jobbra-balra, h mi maradt még az nvidia fazékjába a jövőre nézve, de ez akkor sem segít ezen a kártyán.

ha szülném a pénzt én racionális fejjel biztos a 290x-et venném (sajnos nem szülöm ;] )

(#37) Csabroncka válasza MongolZ (#33) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezek a fogyasztási adatok felettébb kiválóak,
valaki nem tudja (sejti) esetleg, létezhet hogy lesz passzív hűtéses tagja a családnak???

"in medias res"

(#38) ggbuffon1897 válasza ST05 (#35) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

általában van h 20-30-40k felárral vannak az nvidia kártyák, ezen olyan sokat nem érdemes vitázni

itt viszont gondolom igazad lehet, mert én nem néztem utána a konkrét áraknak

(#39) Muerte válasza ggbuffon1897 (#36) üzenetére


Muerte
addikt

Ha nem lenne kismillió probléma az AMD driverekkel még akár igazad is lehetne,de mivel van-->így nincs :DDD

(#40) Attix82 válasza ggbuffon1897 (#36) üzenetére


Attix82
őstag

A laptop és a desktop nem választható szét....Laptop korlátozott teljesítmény és hűtés. Desktop nem, viszont TDP 250 watt fölé ott se mennek.

290x 250 watt 80 fps
NV 980 170 watt 95 fps

Laptopba korlátozzák mondjuk a VGAt 100 wattra. (elméleti értékek)

290x 100 watt 32 fps
NV 980 100 watt 56 fps.

(#41) mcwolf79 válasza ST05 (#35) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nyugodj meg! Az AMD árat fog csökkenteni az tuti. És akkor megint ugrik ez az előnye a 970-nek.

Muerte75:
Felejtsd már el ezt az idióta beidegződést! Az ég világon semmi baj sincs az AMD driver-ekkel. Én lassacskán 1 éve használom a 290-et, és még sosem volt problémám az AMD driver-ekkel.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#42) smkb válasza ggbuffon1897 (#36) üzenetére


smkb
őstag

Gondolkozz... ha 100 wattal kevesbből többet hoz ki, mint az R290x, illetve 1mrd-al kevesebb tranzisztorból az nem csak azt jelenti, hogy notikban mit fog ez eredményezni, hanem, hogy bőven nem ez a csúcs Maxwell gpu, hanem ennél sokkal komolyabb is belefér (valószínűleg már létezik is), pl egy gtx 780 ti szintű ( plusz 2mrd ) tranzisztorral, és még mindig az r290x fogyasztása alatt lenne.

(#43) Stonerice válasza mcwolf79 (#41) üzenetére


Stonerice
őstag

"Az ég világon semmi baj sincs az AMD driver-ekkel."

Hogyne! Az egy évvel ezelőttiekkel ;]

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#44) ggbuffon1897 válasza smkb (#42) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

én mindössze arra próbáltam célozni, h eddig a minimum fps-eken ment a lovaglás, mondván h az az igazi fokmérő, most h ott nem igazán "jó a buli" átnyergeltünk a de hát kevesebbet fogyaszt mantrára.

Számomra csak érdekes..ennyi.

(#45) mcwolf79 válasza Stonerice (#43) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ha neked bajod van velük,akkor az user error! ;]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#46) Stonerice válasza mcwolf79 (#45) üzenetére


Stonerice
őstag

Kizárt dolog. Egy drivert azért feltudok telepíteni. És nem csak én vagyok így vele.

13.9 után bugzik az összes verzió.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#47) Muerte válasza mcwolf79 (#41) üzenetére


Muerte
addikt

Az "idióta beidegződést" sajnos a SAJÁT! gyakorlatbeli tapasztalataim támasztják alá,vagy hozták elő ha úgy jobban tettszik... igaz csak mobil vga-kkal volt tapasztalatom,de az már kezdve 4870m,5870m,6970m,7970m szériákkal egy és CFX módokban is használva.5 év alatt 1 azaz 1db hibátlan driver nem volt köztük! Volt hogy csak apró hibák voltak némelyik driverben,de voltak! és ahogy olvasom az AMD driveres topikot,vannak és lesznek is hibák.Vannak nV-nek is gyatra driverei,a mostani béta is az mobil vonalon,de ez még mindig sokkal jobb mint az AMD whql-ként kiadott driverei,amik egy egyszerű youtube videó alatt is képesek voltak kékhalállal levágni a gépet...

(#48) edari


edari
őstag

Tetszik ez a 980 :) Ha belegondolok, hogy most van 1 660-am, aminek 140W-os TDP-je van, és a 980 kb 2x-es (minimum) teljesítményt hoz, +25W árán. Szép.

Ha a 960 jó árazást kap, megyek is megvenni.

(#49) ST05 válasza ggbuffon1897 (#38) üzenetére


ST05
őstag

látom 280asod van ami 250 dollár, most kijött a 285 szintén 250$-ért, erre 1 hét sem kellett hogy be van jelentve a gtx760 nvidia riválist 220$ csökkenti ,nem egészen értek 1et a felár dologgal... :U :R

mcwolf79: az is biztos, hogy erre reagálnia kell a 290-eknek.... :K :R
és nyugodt vagyok, mert úgy is mindig az nvidia lép az amd-re és nem fordítva :P
mint ahogy a 290-ekre is azonnal léptek egy 780/770 árnyirbálással.. meg most a 760gtx el hamarosan...

[ Szerkesztve ]

(#50) mcwolf79 válasza Stonerice (#46) üzenetére


mcwolf79
veterán

& Muerte : akkor én biztos valami csoda-drivert kaptam, mert mint mondottam, mióta megvan a 290-em (tavaly november) azóta talán 1 driver volt, amit lecseréltem régebbire. De az sem bug volt, csak valami cata menü baxakodás.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.