Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nordic:] Megható

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Aki ilyet tesz egy állattal, már, hogy kirakja csak úgy valahol, azt komolyan kikötném egy fához az erődbe és találja fel magát :W Minek egy olyan embernek bármiféle álltak, aki ilyet képes tenni? :((

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) lapa


lapa
veterán

a marha nagy fájdalomban / félelemben azért csak talált új gazdit 3 perc alatt. sunyi jószág mind, a híres kutyahűség legfeljebb a mesében van. kiképzők mesélik, hogy eltöltenek együtt évet-éveket, aztán átadják és 2 hét múlva mintha akkor látná őket először. vicces nézni, ahogy szarrá alázzák az elfogult gazdikat.

(#3) total90 válasza lapa (#2) üzenetére


total90
veterán

Azért erre a saját kutyámmal tudnék ellenpéldát mondani... Amikor kijöttem Németországba nem hozhattam magammal és mondták az ősök, hogy totál el volt kenődve a kutya, nem akart enni, nem pörgött (pedig nagyon pörgős kutya) és mint ha kicserélték volna. Amikor hazamegyek látogatóba, akkor mindig mint ha el sem mentem volna, de amikor visszajövök, akkor ugyanúgy kedvtelen.
Remélem, hogy idén ki tudom hozni... lesz neki hely végre :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) lapa válasza total90 (#3) üzenetére


lapa
veterán

a két helyzet szerintem nem ugyanaz. enyém is örül mikor hazajutok.

(#5) Mr X válasza lapa (#2) üzenetére


Mr X
veterán

Ennek ellenpéldájaként nézz meg pár videót youtube-on, amikben az Irakból-Afganisztánból hazaérő katonák találkoznak a rég nem látott kutyájukkal. Kevés dolgon hatódom meg, de azokon igen.

(#6) lapa válasza Mr X (#5) üzenetére


lapa
veterán

még mindig másról beszélünk, de hogy megnyugodjatok visszaszívtam mindent, oké?

(#7) Viszlát válasza lapa (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Miben más?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) SlayR


SlayR
senior tag

baromi hozzáértő "kiképzők" lehetnek....

(#9) Huma válasza lapa (#2) üzenetére


Huma
addikt

Nem értek veled egyet. A Hacsi című filmet láttad már? Igaz történeten alapul. Szerinted hány ember tenne hasonlót?
Valamint a kutyáknál is fellelhető az a jelenség, hogy ha már idősebb és meghal a gazdi akkor a kutya depressziós lesz és követi őt.

Más:
A Vallás topicban megtudtam, hogy a kutyáknak nincsenek érzelmei. Csak az embereknek vannak érzelmei mivel ő egy különleges lény akinek Isten megadta az érzelem képességét. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) Nordic válasza Huma (#9) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Bevallom őszintén azt a filmet megsirattam... :O

[ Szerkesztve ]

(#11) lapa válasza Viszlát (#7) üzenetére


lapa
veterán

falka kirakta, láthatóan más falkát keres. olyan gyengének akar látszani, amennyire csak lehet, hogy ne tépjék szét és besorolhasson alulra.

azaz vagy ez, vagy csak nagyon szereti, ha a hasát vakargatják.

nem akarok a szakik ellen lázani, visszaszívtam, már mondtam.

(#12) stangli válasza lapa (#2) üzenetére


stangli
senior tag

Nem tudom milyen kiképzők mesélik, de Én már hagytam ismerősél a kutyát hetekre és amikor meglátott majd összeszarta magát örömébe... ahogy mesélték pár nap alatt a kutya magába fordult és keresett folyamatosan... ugyanezt láttam én is, amikor ismerős kutyájára vigyáztam... ebből következőleg, vagy az oktató felejthető, vagy nem ismeri a kutya testbeszédét...

(#13) Viszlát válasza lapa (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem erre gondoltam, hanem a kiképzők és total90 sztorija közötti különbségre.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) Viszlát


Viszlát
addikt

Közben megnéztem a videót (az éjjel inkább nem, nehezen viselem az ilyet), de a bánatos zenét leszámítva (a Pearl Harbor-ből :D) nem nagyon értem, hogy honnan vette Nordic a szomorú körülményeket. Legalábbis a leírásban egészen más sztorit írt le a feltöltő. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) Nordic válasza Viszlát (#14) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Más oldalon találtam a vidit..ott írták...az persze az én hibám, hogy nem olvastam el a leírást... :W

sorry... :U

A bevezetőt töröltem...

[ Szerkesztve ]

(#16) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ritkán láttam olyat, hogy egy kutya így közeledett volna egy vadidegen emberhez. A zenei aláfestést annyira nem értem, persze hangulatfokozó, de ez nem olyan pillanat :U

Mellesleg egyetértek total90 javaslatával, megspékelve azzal, hogy a szerencsétlenje legyen full pucér, hogy a városba való bejutás se legyen olyan egyszerű.... Vadbarmok :W

All→M8

(#17) Mr X


Mr X
veterán

Azért elragadó a videó leírásában a pénzkunyerálás is...

(#18) Lauda


Lauda
félisten

:R :)

lapa muszaj neki tulelni. Te is elfogadnal barmit, ha mindent elveszitenel. Neki csak a gazdaja van, ha mar az sincs, kell valaki helyette, aki eteti es gondozza, ettol meg nem lesz sunyi es huseges marad. Nem a kutya hagyja el a gazdajat, hanem forditva.

(#19) lapa válasza Viszlát (#13) üzenetére


lapa
veterán

én csak annyit tudok mondani, hogy nekem jelentős időbe telt, mire a fejembe verték, hogy a kutyák "csak" (vagy idézőjel nélkül) kutyák. nem többek és nem kevesebbek. akármennyire is jólesik mindenféle emberi érzelemmel felruházni őket, nem lesznek emberek. kutyák lesznek, akik nem éreznek érzelmeket ahogy mi tesszük. reagálnak a környezetre és ránk, de nem hiszem, hogy szomorúak.

persze nem hülyék, és mivel még magunknál is pontosabban ismernek minket (testbeszéd, szagok stb.), igyekeznek érvényre juttatni a saját akaratukat. én - annak ellenére, hogy józanul álltam hozzá a dologhoz (eleve munkakutyát terveztem) - számtalanszor kellett szembesüljek azzal, mekkora hülyét csinál belőlem. és ugyanezt látni nagyjából minden kutyánál, amelyikkel szemben komolyabb elvárásokat támasztanak a gazdik.

rendszerint csak úgy jött ki nálam is, hogy a kiképző kényszerítette ki és mutatta meg nekem, hogy lám mégis centire (!) érti. elég sok ilyen után az ember kicsit ha szabad így mondanom kiábrándul. és ez biztos félreérthető így, de csupán arról van szó, hogy képessé válik felismerni a viselkedését és kellemetlenné válni az eb számára, ha az épp elkerülő tevékenységet folytat. és azért arra szükség van a "tudja" és a "bármikor megcsinálja" közötti csöppnyi szakadék áthidalásához.

én is gyakran vagyok távol, mikor hazamegyek majd szétszed, összebüdösít, felborít, akármi. aztán 5 perc múlva elmúlik, visszatér a rend, alszik tovább. nyilván nem kutyuli mutyuli könnyes családtagként búcsúzom el tőle, hanem megdöngetem az oldalát és azt mutatom, hogy a dolgok így rendben vannak és hogy a feladata továbbra is a család őrzése. tudja, érti, hogy hol a helye míg nem vagyok otthon. hozzáteszem mi a macskákkal kisimogattuk-kihízelegtük magunkat egy életre, szóval eleve nem úgy álltunk hozzá.

így látatlanban azért elég merész lenne bármelyik másik kutyáról nyilatkoznom, de ha a gazdi amúgy naponta sétáltatja vagy foglalkozik vele (én nem teszem, lehet prüszkölni), akkor ennek az ingerhiánya nyilván látható. vannak még szórványos tippjeim a távollét alatti viselkedésre is (elment a főnök, be vagyok zárva, senki nem veszi át a helyét stb.), de ez tényleg csak levegőbe lövöldözés a konkrét eb-család kapcsolat ismerete nélkül.

mindenesetre gondolom a fentiekből nagyjából kijön hogyan gondolom. szerintem a kutya irántunk érzett igényét jellemzően mi rakjuk bele, és ez az, amit a kiképzők nyilvánvalóan nagy ívben elkerülnek. ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne szereznének örömet neki és ne szeretnék. csak nem szerelmesek belé, arra magától nincs nagy szüksége, lásd még falka. de ezt a falkatémát is lehet etológiai szempontból ezerfelé húzni, hogy mi a természetes meg mi nem.

(#20) hoffman_ válasza lapa (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én csak annyit tudok mondani, hogy nekem jelentős időbe telt, mire a fejembe verték, hogy a kutyák "csak" (vagy idézőjel nélkül) kutyák. nem többek és nem kevesebbek. akármennyire is jólesik mindenféle emberi érzelemmel felruházni őket, nem lesznek emberek. kutyák lesznek, akik nem éreznek érzelmeket ahogy mi tesszük. reagálnak a környezetre és ránk, de nem hiszem, hogy szomorúak.

Van kutyád, és ezt így gondolod? Akkor ott valami nagyon el van rontva. Ez a bekezdés úgy baromság, ahogy van, már ne haragudj. Nem Veled van bajom, zömmel konstruktívan nyilvánulsz meg, ahol írsz, de ez egyáltalán nem igaz, nem is olvastam tovább. Na jó, azért ennyit meg tudok még tenni.

Nem állítom, hogy nincsenek valós pontok az összegzésedben, mert mégiscsak sokat írtál, de hogy a kutyáknak nincsenek érzelmei, ilyet leírni, egyszerűen balgaság. Nem egy, nem kettő kutya fordult meg nálam, jobban szerettem néhányukat, mint a legtöbb embert, és ha amit kaptam tőlük nem érzelem volt, akkor kisnyúl legyek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) lapa válasza hoffman_ (#20) üzenetére


lapa
veterán

tekintve, hogy ez egy elég nehezen megfogható kategória, nem egyszerű. próbáld meg azért nem a feketét és fehéret látni abban, amit írtam, hanem az értelmét. a kutyát leginkább te szocializálod olyanná, amilyen. ha te felépíted benne, hogy folyton egymást nyaljátok-faljátok és ő látja - szagolja hogy ettől vagy boldog, akkor nyilván reagálni fog.

nem tudom hány munkakutya kiképzését láttad eddig, de ott kőkemény programozás megy. végig lehet nézni, hogy hogyan épül fel minden egyes mozzanat. sportkutyáknál pláne, kínosan ügyelnek arra hogy mindig csak a helyes inputot kapja. ha végignézed mi történik egy ilyen ingerszegény és specifikus környezetben nagyjából kirajzolódhat hogyan épül fel (csak az ingerbőség miatt sokkal bonyolultabban) a kutya viszonya a környezethez, családhoz, satöbbt. ott sok "szeretetet" le tudsz bontani szimpla akció-reakció összefüggésre.

mondjuk mi a kerti kutyával mindketten pszichopaták vagyunk, szóval lehet hogy rosszul látom. mindenesetre az emberhez hasonlítani őket nagyobb hiba, mint csupán egy intelligens állatot látni bennük. de nem vártam, hogy népszerű lesz amit írok, és pontosan tudom miről beszéltek. a kis provokáció szándékos, mert alapvetően fontos a téma.

(#22) Mr X válasza lapa (#21) üzenetére


Mr X
veterán

Milyen meglepő, hogy a kutya robotként viselkedik, ha robotként kezelik. Mintha ugyanez meglenne embereknél is. Ott van a tévedésed, hogy attól, hogy a kutya butább nálunk, attól még vannak érzelmei. Sosem láttál például rosszat álmodó kutyát?

(#23) Huma válasza lapa (#21) üzenetére


Huma
addikt

Az emberre is mind igaz amit írtál. Szóval ennyi erővel az embereknek sincsenek érzelmei csak akció-reakció.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) Mr X válasza Huma (#23) üzenetére


Mr X
veterán

Ami amúgy még logikus is bizonyos értelmezésben, mert minden érzelem reakció valamire, akár ember, akár állat.

(#25) Viszlát válasza lapa (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem nincs semmi bajom azzal amit írsz, egyszerű racionalizálásról van szó, számomra nincs benne bántó állítás, még akkor sem ha nyilvánvalóan provokálóan írtad le. :)

Mindössze a gyakorlati hasznát nem látom, leszámítva azokat az eseteket, ahol nagyon csúnyán eltorzult az ember-állat viszony. Nekem vizsláim vannak (illetve a külföldre költözés óta exbarátnőnél meg szülőknél sajnos), számomra ők a tökéletes kutya megtestesítői, imádom a kelekótya fejüket, remek társaság mindegyik és ráadásul hihetetlenül intelligensek is. Számtalan vidám, szép emlékem kötődik hozzájuk. Érdekes, hogy mint falkavezér, mindig is én voltam a legszigorúbb velük, mivel erre érzékenyek, hiába nem látnak több hónapig, nem veszi át a szerepemet senki a távollétemben és hozzám kötődnek a legerősebben. Miközben édesanyámnak kifejezetten jót tett, hogy hozzájuk kerültek, elég nehezen viselte az egész korai kényszernyugdíjazást.

Majd fél év távollét után mikor meglátott az egyikőjük (a középső kislány) Ferihegy T2-n kifelé ballagni a vámról, a Bud Spencer-i méretekkel rendelkező fateromat úgy elhúzta, valószínűleg a törökök sem tudták volna feltartóztatni. Tuti fent is vagyunk valahol youtube-on, de még nem találtam rá, nagyon felpörgött, biztosan a te kutyádnál is van az az állapot, amikor már nem tudja hogyan kifejezni az örömét, sikongat, ugrál, harapdál, minden van. :)

Nem akartam őket katonának nevelni, sem robotnak, az én elvárásaimat könnyedén teljesítik, mert tulajdonképpen az együtt létezéshez szükséges alapvető dolgokról van csak szó. Persze, letudtuk az akaratok harcát, de ugyanúgy mint a gyerekek, a következetességre nagyon jól reagálnak, úgyhogy ez egy nagyon rövid fázis volt, azóta nincs gond velük. Nem arról szól a kapcsolatunk, hogy kinek az akarata valósul meg, nem azért tartok kutyákat, hogy legyen kinek parancsolgatni meg az egómat kenegetni, ha engedelmes. Társaságnak, örömforrásnak tökéletesek, meg is teremtődik az egész romantikája, miközben nyilvánvalóan az állat részéről a függőségi viszony és az ösztönök dominálnak, de ez nem változtat lényegében semmin. Amit negatívumként tüntetsz fel, miszerint alkalmazkodóak, számomra abszolút pozitív tulajdonság, hiszen így mindenkinek jó. Biztos van akinek a szemében a kutya ilyetén jelleme visszatetsző, de én ettől függetlenül látom az "egyéniségüket", mert nincs két egyforma közöttük, még akkor sem ha nagyon sok apróságban hasonlóan is viselkednek (főleg a vizslák).

Szóval igen, a kutya "csak" kutya, meg mi ruházzuk fel, aggatunk rá dolgokat, de nincs ezzel semmi gond szerintem. Kivéve ha a józan határokat átlépve elvesztjük magunk alól a talajt, de hát nem igazán van olyan dolog a Földön, amit ha túlzásba visznek akkor sem lesznek ártalmas következményei.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26) Viszlát válasza Viszlát (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Na basszus, ez jó zagyva lett, többször is megzavartak közben. Remélem azért a lényeg érthető belőle.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) stangli válasza lapa (#21) üzenetére


stangli
senior tag

mindenesetre az emberhez hasonlítani őket nagyobb hiba, mint csupán egy intelligens állatot látni bennük.

így van, a kutyák, a pillanatnyi érzelmet mutatják, az emberrel ellentétben, akik intelligensen póker arccal, akár végig is nézik egy másik embertársuk halálát...

munkakutya kiképzésben még nem vettem részt, de kutyasuliba már jártam/járok, és tudom, hogy ott miként működnek a dolgok. az tény, hogy egy munkakutya, amit drog, vagy emberkeresésre használnak másképpen történik, mint egy családi kutya nevelése. ezt ne is hasonlítsuk össze. mert ahogy a kutyát lehet programozni, ugyanúgy az embert is lehet.

(#28) TazLeacher válasza lapa (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Atya úr isten...ilyen embernek minek kutya...az eddigi hozzászólásaid alapján is volt rólad egy képem, ami most még jobban megerősödött. Annyi mindent tudnék írni, de ennyi erővel a WC falára is felírhatom, mert kb. annyi értelme van.Egy dolog ebből a hozzászólásból megint kiderült. Akármelyik kutya jóval több, mint bizonyos emberek...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) Lauda válasza TazLeacher (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Felesleges is. Ahogy olvasom a macskakkal valo hizelges az ment. Pedig a macska aztan pont telibeszarja az egesz vilagot, a gazdajatol kezdve minden masig. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) TazLeacher válasza Lauda (#29) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Van, akinek ez kell. Vannak olyan nők, akik élvezik, ha jól lesz@rják őket, meg néha elgyepálják őket. Sosem értettem, hogy ez mire jó. Nem gondoltam, hogy vannak olyanok, akiknek minden élőlénnyel szemben ilyen vágyuk van...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31) lapa válasza TazLeacher (#28) üzenetére


lapa
veterán

mesélj, mit tudtál meg rólam meg a kutyámról? mert nem ismerve sem engem, sem őt azért olyan nagyon sok értelmeset valóban nehéz lenne összeszedned a témáról.

azért próbáld meg, ha már nekiálltál. szerinted milyen ember vagyok én? hogyan bánok vele? hogyan bánhatok a családommal? hogyan beszélek hozzájuk? hányszor csattan a pofon naponta?

nem kell aggódnotok a kerti kutya bolgogsága miatt. viszont a macskákat már leszarjuk (főleg, hogy a kutya sokkal fájdalmasabban néz rád, mikor naponta jól megvered miután ismeretlenek lealáztak a neten).

[ Szerkesztve ]

(#32) lapa válasza Viszlát (#25) üzenetére


lapa
veterán

nem volt szándékom negatívumként leírni, csak a viselkedés alapvető modelljét, motivációit próbáltam megfogalmazni. tudom, hogy vizsláid vannak. és azzal is teljes mértékben egyetértek, amit leírtál. én csak lecsupaszítottam meg kicsit sarkosan adtam elő. mai, igazság kimondása miatti máglyára kerülésem ezzel meg is volt.

mindenesetre ahogy említed a gyerekeket is, úgy érzem, hogy te legalább érted miről írtam. katonázás nálunk legfeljebb a pályán van, alaposan és tudatosan szét van ez választva. a következetesség ugye először a gazdiból és a saját magával szembeni fegyelemről szól, persze. (hozzáteszem azért a pályán is sokan szeretnének kutyák lenni mellettem, olyan mézesmázos varázslatot ritkán látsz, mint amit leművelünk).

de ugye emlegetve lett itt a feleségem (akit verek, ha jól értettem). ugye a nőknél is hasonló a helyzet. az, hogy elképzelhetetlenül szereted egy életen át nem kell megakadályozzon abban, hogy tudd hogyan működik. fordíthatnám úgy is, hogy mégis hogyan tudhat az ember a kedvére tenni, ha nem ismeri a működését? szóval a kettőt azért szépen szét lehet választani, legfeljebb a feltétel és elvárás nélkül majomszerető álgazdik nem értik.

egy hétnél tovább szerencsére nem szoktam távol lenni, mikor benyitok egyszerűen négykézlábra esek és csak megpróbálom túlélni és csak annyira csitítani, hogy ne tegyen kárt magában a csúszós padlón. szóval valami rémlik, ja. amikor meg a kutya megnyugszik leveszem a nadrágszíjat és végigverem a családot, hogy tudják hogy hazaértem. ilyen az élet nálunk.

én is nagyon hajlok arra, hogy édesanyám kapjon egy kutyust, de nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#33) Viszlát válasza lapa (#32) üzenetére


Viszlát
addikt

"... mikor benyitok egyszerűen négykézlábra esek és csak megpróbálom túlélni és csak annyira csitítani, hogy ne tegyen kárt magában a csúszós padlón."

Epic. :))

Egyébként én teljes mértékben egyetértek veled, az ahogy előadtad az nem feltétlenül volt emberbarát, de a lényeg stimmel.

Szerintem a felhőtlen kapcsolathoz mindenképpen kell, hogy szigorúan és jól érzékelhetően felállított helyzetek és határok legyenek a kutya számára. Legalábbis nem igazán értem mi a jó abban, hogy folyamatosan fegyelmezéssel kell foglalatoskodni (ami igazából csak mérgelődés és szidalmazás), mert nem lett megtanítva rá (újabb hasonlóság a gyerekkel). Iskolába mondjuk nem vittem őket soha, de a különböző élethelyzetekre érvényes dolgokat megtanítottam nekik, így aztán nincs is gond, az esetek 99%-ban pontosan tudják már parancsszó nélkül is, hogy mikor mit lehet. Mikor lehet eszetlenkedni és mikor nincs apelláta. Mivel remekül alkalmazkodnak, halál vicces, hogy kapásból felismerik a ruházatomat, amikor a sétálós öltözet van rajtam, akkor egyből őrült pattogás, visongás egyből, de ha öltönyt veszek fel, akkor tudják, hogy még nekem dörgölőzni sem szabad. És ez szerintem így jó igazán, mennyivel másabb az, hogy még aranyosak is közben, ahogy látom rajta, hogy jönne, bújna, de okosan nem teszi, mintha veszekednem kéne vele, hogy ne szőrözze már össze a ruhámat.

Mindemellett amikor megtámadott minket egy pitbull és Mini hátába belemart, én két napig képtelen voltam aludni utána, pedig hálisten nem lett komoly baj, de traumaként éltem meg (főleg a tehetetlenségem miatt, azóta paprika spray alap felszereltség minden sétához).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) hoffman_ válasza Viszlát (#33) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Végignéztem, amiket írtál, és cakkumpakk osztom. Emiatt sem értem lapát, mert mintha nem ugyanarról beszélnénk. A mit lehet, mit nem, és tudja, a kutya, hol a helye illetve egy munkakutya és/vagy sportkutya kiképzése hogy jön ahhoz, hogy a kutyának érzelmei legyenek. Tiszta sor, amit lapa ír, egy munkakutya idomítása teljesen máshogy kell, hogy kinézzen, mint egy családi kedvencé, utóbbihoz nem is feltétlenül kell szakember, ha a gazda jártas a témában. De mindezek mellett nem tudom belenevelt reakcióként felfogni azt, amikor meglát napok/hetek/hónapok óta, és szétrobban az örömtől, ez igenis színtiszta érzelem.

lapa:

Igyekszem nem csak feketén-fehéren látni(bár úgy írtad le :D ), de elfogadni, legalábbis teljes egészében nem tudom :N

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) TazLeacher válasza lapa (#31) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Félreértettél, nem kicsit, nagyon.

1. Amit rólad megtudtam az eddigi hsz-eid alapján, az nem ebből a topicból származik. Azok alapján alkottam rólad egy véleményt, amit összességében a "kis lego ember arca mellett láttam", ahogy gondolom itt sokan, sokakról, amit nem tagadok, erősen negatív részemről az irányodba, de ha már konkrétan rákérdeztél: szerintem nem vagy normális. Nem sértés, nem kötözködés, de a témák 90%-ban olyan szinten ellene mész az általam, sőt, rendszerint a többség által elfogadott normatívának, hogy ez a véleményem. Most lehet mondani, hogy szerinted meg én nem vagyok az - ami ettől függetlenül lehet még igaz is - de ezt majd kategorikusan akkor jelentsd ki, ha majd Ti lesztek többen.

2. Az értelmezéseddel is komoly gondok akadtak. Nem azt írtam, hogy "hogyan bánsz ezzel vagy azzal", hanem azt, hogy vannak olyanok, akik annyira lelki szegények, hogy egyszerűen élvezik, ha "lesz@rják" őket ("ilyen vágyuk van", és nem ilyet tesznek másokkal). Ahogy kiderült, Te ezt még a kutyádtól is elvárod/viszonzod neki. (Természetesen nem fizikai szempontból, bár erről is van véleményem, de a jelenlegi állattartási kultúra itthon még nem áll olyan szinten, hogy egy hozzád hasonló ember ezt a részét felfogja, vagy egyáltalán érdekelje.) Mire alapozom mondjuk a zárójeles részt? Erre:

naponta sétáltatja vagy foglalkozik vele
(én nem teszem, lehet prüszkölni)

De egyik témával kapcsolatban sem fogok veled vitatkozni. Az első része egy vélemény, ami nem vita tárgya, konkrétan megkértél, hogy írjam le, megtettem, de ez nem egy eldöntendő kérdés, ez egy állapot. A második résszel kapcsolatban meg van egy elképzelésem, ha úgy tetszik egy életfelfogásom, ami merőben a tieddel ellentétes, így arra az esély, hogy bármi ilyen jellegű témában akár csak megközelítőleg is hasonlóan vélekedjük, esélytelen, így fölösleges egyszerűen belemenni.

A kérdés mindössze az, hogy egy ilyen ember, mint Te, minek jön egy ilyen bejegyzéshez, mint ez...vagy az volt a célod, hogy majd jól felnyitod a sok kutyaimádó hülye szemét, és kivezeted őket a Mátrix-ból? Ez a kérdés, ami jobban foglalkoztat...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) e=mc² válasza TazLeacher (#35) üzenetére


e=mc²
őstag

Ez a topic pontosan arra jo, hogy en, mint egy egyszeru olvaso jopar ember velemenyet, vilagkepet, es nezeteit megfigyelhessem, es ezaltal kicsit elgondolkodom dolgokon. Amitol nem kizart, hogy az en vilagkepem is megvaltozik ettol.

Rengeteget olvasok itt, lapa es a te kommentjeidet/blogbejegyzeseidet is. Mindketten mas vilag vagytok, ennyi. Ezert nem kell kereszteshaborut vivni, mert a kutyak most akkor erzo lenyek vagy sem, es ezert nem kell egymas nyakanak ugrani. Vagyis lehet, de akkor meg tartani kell azt a stilust, amit te is megkovetelnel masokkal szemben a tematol fuggetlenul.

En csak azt mondom, hogy csinaljatok tovabb (barki mas is, nem csak ti), ebbol en csak profitalok! Ezert jarok ide 10 eve...

Ambulimax Provider

(#37) TazLeacher válasza e=mc² (#36) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez az egy téma, amiben semmilyen szintű toleranciát nem tudok mutatni mások iránt, sem itt, sem a való életben. Éppen ezért nem tudom, hogy minek kell ide jönni - egy egyértelműen más hozzáállású bejegyzéshez - és megmondani az okosat. Bizonyára az ilyen ember is talál magának olyan témát, ahol olyan közösség gyűlt össze a bejegyzés/hír alatt, ahol teljesen elfogadott az ő általa vallott nézet. Már az első kommentekből is látszott, hogy ez nem az a hely...nem tudom mi volt a célja, azon kívül, hogy - mondjuk az én szememben - mélyebbre süllyedjen pár kategorikusan és dogmatikusan kijelentett elméletével.

Megj.: mi ebben a "profit"?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) Viszlát válasza hoffman_ (#34) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem is van különbség az emberi érzelmek és aközött amit az állatoknál érzelemnek hívunk, de őszintén szólva nem vagyok szakértő a témában, úgyhogy senki ne várjon tőlem professzionális levezetést. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a fogalmak hivatalos értelmezése szerint az állatok reakcióit nem lehet érzelemnek tekinteni, nem vagyok tisztában a szakmai definícióval. Valahol a lélek meglétében lehet a kérdés kulcsa, az értelem-érzelem-akarat hármasfogat működésében.

Ami lapát illeti, a nyers fogalmazáson és tömény irónián túl, ha egy kicsit figyel az ember, szerintem simán kiderül, hogy oda meg vissza van a kutyájáért. Nem tisztem megvédeni, meg ő is képes rá ha ez a szándéka, de sokkal kevésbé szimpi a fröcsögő személyeskedés amit a véleménye kapcsán néhány ember jogosnak ítél.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39) hoffman_ válasza Viszlát (#38) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem éreztem személyeskedőnek amit írtam, illetve tőle se láttam ugyanezt, bár nem tagadom, hogy elsőre kicsit kinyílt a bicskám az olvasottak alapján, ez való igaz :B Nem hinném, hogy rossz ember, sőt, azt sem kétlem, hogy szereti a kutyáját, és jobban ismeri őket, mint sok kutyatartó. Azért mindketten tettetek erről tanúbizonyságot a leírtakban.

Valahol a lélek meglétében lehet a kérdés kulcsa, az értelem-érzelem-akarat hármasfogat működésében.

Ezzel egyetértek, ugyanakkor azt is tudom - és furcsállom nagyon - hogy nagyon sok hitvita van ekörül. Én egyszerűen és gondolkodás nélkül elkönyveltem, hogy mind a három megtalálható a kutyáknál, illetve az ember társaságát és figyelmét élvező állatok közül még a lovaknál is. Afelől sincs kétségem, hogy van lelkük(sőt ennek kapcsán sokkal tovább is el tudnék menni, de most nem fogok).

Épp emiatt nehéz megpróbálnom elfogadni, amit lapa mond, mert bár sok helyen van igazság bennük, és rengeteg féle kutya-ember viszony alakulhat ki, vagy alakíthatunk szándékosan, nálam ezek egyike sem zárja ki az érzelmek meglétét.

Különbséget vagy ekvivalenciát tenni "kutyai" és emberi érzelem közé hasonló okokból nem tudok/akarok, mint te. Azt elhiszem adott esetben, hogy van differencia, ha szabad egy kis személyes véleményt, akkor ez egyértelműen az intelligenciával van szoros kapcsolatban, minél magasabb, annál több fajta érzelemre vagyunk képesek(adott esetben ez nem is feltétlen jó ám :) ), de a kutya is messze meghaladta azt a szintet, ami az érzelmek meglétéhez szükséges lehet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) TazLeacher válasza hoffman_ (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem éreztem személyeskedőnek amit írtam, illetve tőle se láttam ugyanezt, bár nem tagadom, hogy elsőre kicsit kinyílt a bicskám az olvasottak alapján, ez való igaz

Szerintem nem is rád értette... :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#41) Viszlát válasza hoffman_ (#39) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom miért vetted magadra, szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem rád gondoltam. :)

Az biztos, hogy ez nagy részben hit kérdése is. Látod hogyan viszonyulok a sajátjaimhoz, mégis, én azt mondom, hogy az állatoknak nincs lelke, legalábbis nem abban a formában ahogy az embernek van (már eleve arról is nehéz megegyezni, hogy az emberi lélek alatt ki mit ért). Alacsonyabb rendűnek tartom az embernél, soha nem venném egy lapra őket, de ez nem jelenti azt, hogy a kutyákat lenézem, egyszerűen csak a helyén kezelem őket. Aki elfogult, annak valószínűleg ez bántó, pedig nyilván nem ez a célom vele, csak másként gondoljuk, nem nagy ügy. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42) hoffman_ válasza Viszlát (#41) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem tudom, nem éreztem úgy, hogy rám céloztál, valamiért mégis kiszaladt, biztos, ami biztos :D

Értelek, de egyet nem értek. Nem is kell, ahogy írtad, ez már hit kérdése, egészen más vizek, teljesen felesleges tovább ragozni. Bár meglepődtem, hogy a kutyáid iránti érzelmeid ellenére így vallod, de nincs ezzel semmi baj, fenntartások nélkül el tudom fogadni, nem is vettem vettem bántónak sem a Te részedről, sem lapa részéről :) Az meg, hogy lenéznéd a kutyákat(vagy ebben a topicban bárki), még viccből se fordult meg a fejemben, a különböző érvek/viták ellenére sem :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43) Thome


Thome
addikt

Szerk: Sömmi.

[ Szerkesztve ]

(#44) lapa válasza e=mc² (#36) üzenetére


lapa
veterán

köszi, ennyi. információ, erre való a net.

@jer1cho: remélem is, hogy nem vagyok normális, meg hogy nem osztom a többség véleményét. sehol nem lennék. bocs, hogy nem a többséghez viszonyítom-igazítom magam, hanem a saját gondolataimhoz, logikámhoz, tapasztalataimhoz. szóval ez inkább jólesik, de különösebb jelentőséget azért nem tulajdonítok neki. természetesen köszönöm, hogy végül rászántad az időt és kibontottad. részemről béke van, csak reagáltál az offenzre.

és ha a kettőt összerakod, akkor úgy gondolom az mutat belőlem a legtöbbet, hogy ezeket annak a biztos tudatában írom le, hogy az emberek nagy része nemnormálisnak néz majd miatta. a sokkal lényegesebb kisebbségnek ez hasznos (egyszerűen mert több információ), ez nekem is meggyőződésem. ezért látod ezeket a posztokat.

ezt a verős dolgot benéztem. mit csináljak, ha ezen jár folyton az eszem.

a kutyával foglalkozás nem feltétlen merül ki egy napi dédelgetésben-sétáltatásban. nekem erre nincs is lehetőségem, meg szaladgál kedvére. cserébe szombat-vasárnap (értsd az elmúlt jópár évben összesen 10-12 alkalmat kivéve) igen komoly szellemi (és némi fizikai) kihívás elé van állítva, utána majdhogy átalussza a napot. de megnyugtatásul azt a heti 2 x 1-1,5 órát végigörüli.

provokálhatok olyannal, hogy ki mikor állította utoljára komoly szellemi kihívás, (valós) teljesítési elvárás elé a kutyusát. majd megpróbálom összeszedni a saját morzsáimat ezügyben, hátha valaki kedvet kap a vadakat terelő csillagszemű juhászkodáshoz. nekem nagyon sokat adott, a gyerekek kezeléséhez is.

[ Szerkesztve ]

(#45) TazLeacher válasza lapa (#44) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amit viszont ott leírtál, az korrekt volt, emelem a kalapom. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#46) lapa válasza TazLeacher (#45) üzenetére


lapa
veterán

pedig épp trollkodni akartam, erre boldogsághormonom lett. majdnem le is vertem a gépet a far na mindegy. és köszi. azért remélem nem nagy baj, hogy nem tekintem nyugdíjasotthonnak ezt itt, hogy csak összebólogassunk folyton.

megható.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nordic:] Megható
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.