Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) citkar


citkar
addikt

üdv
jó h írtál a telórol, én is tervezek venni egy ilyet, csak ennyit még nem adnék ki érte

látom vannak gondjai, de ebből mondjuk egnem kevés zavar, talán csak a telefonkönyben való keresés

amiről nem írtál s engem érdekel, hogy wifi-n netezni mennyire jó, megfelelő rajta?
engem ez érdekelne leginkább, miylen böngésző, hogyan használható stb
erről pls mondj vmit, saját tapasztalatból

köszi

citkar

[ Szerkesztve ]

(#2) Typhoon47 válasza citkar (#1) üzenetére


Typhoon47
őstag

a böngészést az első részben taglalta.
köszönjük a II. részt, tanulságos volt.
az összeszerelés minősége és a használt anyagok az tényleg nagyon gyenge sajnos.
sw bugokat majd javítják szép folyamatosan. igazából a többi minden rendben van, számomra még kicsit sokba kerül(tekintve, hogy van jobb alternatíva is), de elindult a Nokia egy jó útvonalon, remélem kibővítik majd a palettát annak rendje módja szerint ;)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#3) ALI_G válasza citkar (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

Amikor szükség van netezni telefonon (wifin), akkor kielégítő, de még sem egy 15"-os laptop, olyat senki se várjon.
Használható, böngésző majdnem van olyan jó mint az opera mini. Bár az akkor is etalon. Lehetne ingyenes :)

(#4) Kickass


Kickass
őstag

hát, nem tudom, így a multimédiás rész engem annyira nem győzött meg, jó volt egy ilyen tulaj által készített tesztet olvasni főleg h ebben a 2 részben már az is benne volt ami legfőképp érdekes h gyakorlatilag végig lehúztad a telót aztán meg azt irod neked ez must have :D nekem nem kéne az olvasottak alapján de pont ezért kinek a pap kinek a paplan....

(#5) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nem "Leszállt a rózsaszín köd..." hanem elszállt.

(#6) ALI_G válasza Kickass (#4) üzenetére


ALI_G
veterán

...hát igen. Én mondtam, hogy köpködni fogok rá, de nem tehetek róla. Akartam ezt a telefont és még most is akarom. Szép és jó ;]

WonderCSabo: igazából tényleg leszállt :) (eddig fel se tűnt), de így számomra jobban cseng.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dare2Live válasza Kickass (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én egy nagy nevü WMes teló után használtam 5800át és hát az 5800 az itt is felsorolt minden baja ellenére maga a tökéletesség/gyorsaság/bugmentesség már jelenlegi "béta fws" korában is a körbehypolt WMeshez képest.
Nem kérdéses melyik jobb és nem is kicsivel.

és 5800hoz még jönni fog jópár FW frissítés amivel kvázi bugmenets lesz félév múlva míg a másik oldalon nincs féléve új FW a nem picit bugos telókhoz vagy ha van akkor komolyan nem tudok rá más mondani: Mint egy rossz kabaré.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Kickass válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Kickass
őstag

Értem így talán kicsit más a leányzó fekvése. Iphone-oz tudnád hasonlitani? Mmint nem ugy értem hanme h használtál-e és a kettő között sebességben kijelzőben mekkora a különbség? (a többi hacacárét h itunes meg bluetooth szinte semmire nem való stb hagyjuk) azt is megmondom miért kérdezem, iphone-om már volt és vissza akarok térni az érintőkijelzősökhöz, Omnia Diamond-ot elvetettem, WM még nem az én világom, most a Tube és a Szifon 3G között vacilálok.

(#9) ALI_G válasza Kickass (#8) üzenetére


ALI_G
veterán

Konkrét iphone összehasonlítást én nem olvastam, de szerintem van mit olvasni: [link]
Számomra az iphone sose volt alternatíva. Azt dizájn telefonnak tartom (még sose fogtam kézben), ezt pedig egy multimédiás készüléknek. Hiába néz ki nagyon jól, nagyobb kijelző stb, olyan sok részén nyújt kevesebbet, hogy amiben meg több, az kevés nekem. Symbian 9.4-et sokkal többre tartom mint az Apple termékét, de tény, hogy az S60 5. platformjára még nem érhető el annyi szoftver mint az előző verziókra, egyszer (remélem) eljut odáig.

(#10) Typhoon47 válasza Kickass (#8) üzenetére


Typhoon47
őstag

Én tudom hasonlítani bár, huzamosabb ideig nem fogtam 5800át csak úgy 10 percre.
Külsőleg(minőség, anyagok, összeszerelés, design) oda vissza veri az almaFon a Tubit.
Sebességben is gyorsabb(azért annyira nem sokkal, de bőven észre lehet venni...) az iPhone (+ multitouch). Kijelző is szebb, kontrasztosabb(bár azért a Tube kijelzője is nagyon szép).

Ennyi. Belsőleg lehet vitatkozni, ki milyen funkciókat használ aszerint döntsön, én ezt mondom. (mindkettő erősen bővíthető készülék további programokkal, bár tube-nál szignózni kell viszont tud alapból pár dolgot amit az almalogós konkurens nem tud.)

(így végigolvasva elég almafanatikusnak tűnök, mindenesetre tényeket közöltem csupán)

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#11) ALI_G válasza Typhoon47 (#10) üzenetére


ALI_G
veterán

Én talán a multitouch-ot és az anyaghasználatot irigyelem az iphone-ból. De akkor 100.000 magyar forint helyett annyi lenne mint az iphone 3g. Nokia eleve nem akart drága telefont, de tudást azt belepakolta keményen.
Él Londonban egy barátom,ugye az angoloknál iszonyat olcsón lehet kapni, szinte filléres ez a telefon, de az iphone-ért se kell eladják a TV-jüket, hogy megtudják venni. Ott a szifon (olyan jó ez a név :D) már elterjedt. Meg fogom kérdezni pár hónap múlva, hogy hány nokia tube-ot lát.

(#12) Typhoon47 válasza ALI_G (#11) üzenetére


Typhoon47
őstag

nem 100.
88 :) igaz, 2 év hűséggel. de valahova tartozni kell. meg különben is ott a Turbo-Sim vagy yellows.

Angliában 76e. tényleg jó ár ;)

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13) Typhoon47


Typhoon47
őstag

mármint az iPhone :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14) ALI_G válasza Typhoon47 (#12) üzenetére


ALI_G
veterán

95-100 a nokiánál függetlenül, attól függ melyik városban.
a szifon kint mennyi? Bár mivel szolgáltatósan lehet kapni (vagy már londonban is van független? turbo sim-et most ne nézzük, úgyis kell egy hozzá rabság, max nem abban a telefonban használod) nem igazán összehasonlítható a független ár. De 1000-1500 fontos fizetésből nem sokáig kell spórolni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15) Kickass válasza Typhoon47 (#10) üzenetére


Kickass
őstag

Erősen korrekt válasznak érzem :D
Az a nagy bajom nekem ezekkel a telókkal h sok kompromisszumot kell ám kötni.......lehet mégis Innov8 lesz belőle? :D Régebben nem voltam oda ezek a táccs fónokért (erősen kontrasztos főleg h voltam iphone tulaj nem is egyszer :D) de most vmiért rámjött a hoppáré :D de lehet mostmár kivárom azt az időt amíg végre egy touchphone esetében kell annyi kompromisszum.....

(#16) Dare2Live válasza Kickass (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Persze.

Szifon más világ.
Bizonyos szempontokbol sokkal jobb. pl kezelhetőségben az 5800 sokkal jobb mint WM de szifon még annál is jobb. Ismered nem? Aztán anyagminőség. Oké lehet, hogy szifon hátulja is szarrákarcolódik de akkor is sokkal jobb.

De mindezek ellenére én sose vennék szifont. Nekem szarrá van korlátozva az a teló... tépném tőle a hajam.
De kinek mi....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) Typhoon47 válasza ALI_G (#14) üzenetére


Typhoon47
őstag

az iPhone kint legtöbbször drágább mint itthon, olyannyira hogy szerintem nálunk a legolcsóbb a mobil.(a mostani valuta helyzet miatt). van független, de hát sokkal drágább.

A Tube angliában hivatalos Nokiánál 250 GBP tehát 75e ft.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18) Champipi


Champipi
senior tag

HTC telefon után az 5800 tényleg maga volt a kifinomultság, a tökéletes svájci óra :DD

(#19) Champipi


Champipi
senior tag

Viszont valahogy inkább az Innov8-re vagyok ráizgulva, de 115 000 Ft-ért az is drága, mert pár hónap és jön majd ki a zommos új Samsung, és az Innov8 egyből történelem lesz, és fele annyit fog érni... :(

[ Szerkesztve ]

(#20) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szeva!
megvettem a telót. lassan második hete nyüstölöm. egyelőre hibamentes, deha vanis baja, garanciális! :C
amúgy a készülékről csakis jót tudok mondani, hiszen alapból egy 6288-ast váltott! megeshet, hogy egy alap Logouttal előállok énis....+ egykis Garmin teszt, ha engedik fentről ;)

de én köszönöm a segítséget, és a motivációt!:R

üdvZk

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21) ALI_G válasza - = Zk = - (#20) üzenetére


ALI_G
veterán

szívesen, használd egészséggel :)
Milyen baja volt ami garanciális? Úgy tudom már nem lehet rossz hangszórós modellt kapni még véletlen sem, nagyon esetleg egy-egy beragadt darab esetén valamilyen sufni boltban.

(#22) - = Zk = - válasza ALI_G (#21) üzenetére


- = Zk = -
félisten

semmi baja,dehogyis :Y :R
csak írtam, ha vmi olyan baja lenne, ott a garancia :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) ALI_G válasza - = Zk = - (#22) üzenetére


ALI_G
veterán

jajó :)
Sok-sok programot bemutathatod, azt szívesen olvasnám.

(#24) - = Zk = - válasza ALI_G (#23) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R
mivel feltört progik vannak rajta javarészt, így megkell érdeklődnöm, hogy szabad-é. :U
de ha engedik akkor szeretnék mindent letesztelni. (adobe, ídőjárás, net stb stb)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25) ALI_G válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


ALI_G
veterán

upsz,hát azt nem szabad :) Alapelvbe ütközne.

(#26) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Holnap szándékozok egy ilyen telefont venni! Majd meglátjuk, hogy milyen lesz... :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#27) - = Zk = - válasza ALI_G (#25) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen. ettől tartok énis :O

(#26) (Darkwood): hűségnyilatkozatos?:U

(#28) (Darkwood): okés, csak kérdés volt. (ára titok?):R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28) (Darkwood) válasza - = Zk = - (#27) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Független és kéz alól.
72K úgy, hogy be lesz számolva egy 6070.

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#29) - = Zk = - válasza (Darkwood) (#28) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R
szvsz jóüzlet, demajd Te úgyis döntesz:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) (Darkwood) válasza - = Zk = - (#29) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Köszi! :R
Mindenképp le fogom írni, hogy nekem mennyire tetszik. Bár igazából a páromé lesz, de látni fogom, hogy mit tud! ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#31) - = Zk = - válasza (Darkwood) (#30) üzenetére


- = Zk = -
félisten

oh, kedves gesztus :K :C :R

(#32) (Darkwood): hát énis örülnék, ha igy kaptam vna a telómat ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32) (Darkwood) válasza - = Zk = - (#31) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ohhh... köszönöm! :B
Persze örül is neki! :K

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#33) ALI_G válasza - = Zk = - (#31) üzenetére


ALI_G
veterán

én is örültem volna, ha megkapom ajándékba :)
Az első PH-s 5800 tulaj is egy hölgy volt, karácsonyra kapta ajándékba.

(#34) joey04 válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


joey04
titán

nem kell azt az orrukra kötni, hogy honnan és hogyan szerezted be a progikat! :)
csak írj róluk teszteket és kész. a telepítés részét ne nagyon emlegesd! :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) - = Zk = - válasza joey04 (#34) üzenetére


- = Zk = -
félisten

;]
igyvan, csak tudtommal a Garmint, hivatalosan nem adták ki az 5800XM-hoz. :U

(#33) ALI_G: :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36) ALI_G válasza - = Zk = - (#35) üzenetére


ALI_G
veterán

Ebben nem vagyok olyan biztos.

(#37) - = Zk = - válasza ALI_G (#36) üzenetére


- = Zk = -
félisten

utánnajárok...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.