Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) konyi79


konyi79
addikt

Lehet félreérthetően fogalmaztam. Az "azon is elgondolkodnék" kifejezést magamat a kérdező helyzetébe képzelve ejtettem el. (Nem nincs tumorom, milcem van)
Azaz szerintem 5100-7100 update helyett érdemes lehet kivárni, nem olyan égetően használhatatlan az 5100, ne lehessen használni, míg nem csúszik hasonló szintre a 7200 ára.

[ Szerkesztve ]

(#152) MC Pite válasza Horvla (#150) üzenetére


MC Pite
veterán

Meg lehet tudni hogy milyen obijaid vannak? Nehogy elbeszéljünk esetleg egymás mellett; pl hogy egy huszad-harmincad fényértéknyi zaj előnye van az egyik szenzornak a másikhoz képest, és 2-3 fényértéknyi hátrányban vannak az üvegek...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#153) Horvla válasza MC Pite (#152) üzenetére


Horvla
csendes tag

Persze. Semmi extra.
Egy 18-55-ös, és egy 55-200-as.

(#154) Ijk válasza MC Pite (#152) üzenetére


Ijk
nagyúr

18-105. ;]

szerk: És majdnem. :D

Horvla: Maguk nevében egész jó kis obik, főleg ár érték arányban, de inkább valami célobira, világításra kellene költened, miután végiggondoltad hogy szükséged van-e rá. Egyáltalán mit fotózol, milyen témákat kedvelsz, valóban korlátoz-e a rendszered. Hiába van kicsit jobb AF, amikor egy fényerős fix-szel fényévekkel többet érsz el AF-ben is rossz fényviszonyok között. Képminőségben meg garantálom hogy semmit nem fogsz észrevenni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#155) Horvla válasza Ijk (#154) üzenetére


Horvla
csendes tag

Mit fotózok?
Hát elsősorban: tájkép, természet, csendélet, utca, város, vidék, épület...

(#156) Ijk válasza Horvla (#155) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én egy Ricoh GR-t ajánlanék erre a célra. :)
Teljesen felesleges egy fillért is költened egyébként DSLR rendszerben, mindenre alkalmas a 18-55 amit felsoroltál, ahogy a d5100 is.
Persze ha jobban érzed magad felesleges kiadással és az új cucc érzésétől, akkor nyilván nem beszéllek le róla.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#157) Horvla válasza Ijk (#156) üzenetére


Horvla
csendes tag

Nem, nincs még eldöntve semmi. A D7100-on, meg egyáltalán az egész váltáson, újításon már egy ideje gondolkozom. Nem kapkodom, csak most be jött a képbe a D7200 is. Próbálok tájékozódni, hogy mivel tudnék fejlődni technikai vonalon. Milyen objektívvel (vázzal) tudnék előrébb lépni? Viszont szeretnék a Nikon DSLR vonalon maradni.

(#158) schawo válasza Horvla (#153) üzenetére


schawo
titán

Ha pénzt akarsz tolni a hobbidba,akkor azt ne vázra, hanem objektívre költsd. Az esetleges tudásbeli hiányok mellett ezek a setét kitobik a kerékkötői a képminőségednek (feltéve, hogy elégedetlen vagy a gyártott képek minőségével).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#159) Horvla válasza schawo (#158) üzenetére


Horvla
csendes tag

Igen, szeretnék fejlődni képminőség terén (is). Milyen objektívet érdemes venni?

(#160) schawo válasza Horvla (#159) üzenetére


schawo
titán

Én leginkább valami 17-x/2.8 irányba mennék. A kérdést az objektíves topikba vidd át inkább. [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#161) Ijk válasza Horvla (#159) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mire van igényed? Miben korlátoz a 18-55?
Nagyobb látószög kell? Akkor sigma 10-20, nikon 10-24 például.
Nagyobb fényerő kell, nagyobb játék a DOF-el? Simga 18-35
Állványod van? Szűrőid vannak?

El kellene jutni odáig hogy egyáltalán legyen valami elképzelésed, konkrét igényed és célod, mert az hogy milyen objektívet érdemes venni azt jelenti számomra hogy fogalmad sincs mit akarsz, csak valami új cucc legyen.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#162) TeeJay válasza Horvla (#159) üzenetére


TeeJay
félisten

14-24 + 24-70 + 70-200 (mindegyik 2.8) :D
mellé még a 85/1.8 fixet legalább és indulhat a buli :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#163) Horvla


Horvla
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszotokat srácok!

Schawo: Igen majd átmegyek oda, csak itt tették fel a kérdést az obikkal kapcsolatban. :)

Ijk:
Nem gondolod, hogyha mindent tudnék a témával kapcsolatban, akkor nem érdeklődnék itt olyan emerektől, akiknek már több tapasztalatuk van ezen a téren?
Valójában nincs viszonyítási alapom. Nem tudom, pl. az obikkal kapcsolatban, hogy melyik objektívvel tudnék minőségben előrébb lépni (ha lehet). Gondolok itt például a sokat emlegetett rajzolatra. Nem tudom, hogy az én objektívjemhez képest pl. ezen a téren melyikkel lehetne fejlődni. Ezért szívesen fogadok minden jó tanácsot a tapasztaltabb emberektől.
Valamint schawo megjegyezte, hogy: "ezek a setét kitobik a kerékkötöi a képminőségednek". Ezért gondoltam megkérdezem, hogy mit javasol, mit érdemes venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#164) Mr.Csizmás válasza Horvla (#163) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

35/1.8, 50/1.8

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#165) Ijk válasza Horvla (#163) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy olvasnod kellene akkor a témában, azért elég sok cikket lehet találni.
Így nem tudunk segíteni hogy nincsenek elképzeléseid.
Jó lenne ha legalább összefoglalnád mi a probléma a jelenlegi rendszerrel, mit érzel kevésnek, miben szeretnél többet. Hiába veszel 200k-s obit, amikor lerekeszelve 1920x1200-as monitoron nem mondod meg a különbséget a 18-55-höz képest.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#166) MC Pite válasza Horvla (#163) üzenetére


MC Pite
veterán

Fordítok: kitobikat D7200re tekerve nen leszel előrébb. 17-50 2,8-al, 35/50/85(ami kell) 1.8G-vel a mostani vázon ezerszer többet ér! Meh pár ezerért mehet egy gyári kereső nagyító (DK21M asszem) a vázra

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#167) Horvla válasza MC Pite (#166) üzenetére


Horvla
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#168) szarnyalosas válasza jjeahh (#64) üzenetére


szarnyalosas
tag

Értem én a linkelt videót, de ha egy jó pentaprizmás keresőbe belenézhetek még gyorsabb adott esetbe, s megnézném mozgóm futó emberkénél hányfelé ugrik amikor a lábra fókuszálsz, főleg, hogy itt középfókusz volt :)

(#169) darvak


darvak
senior tag

Azért a -3EV fókusz nem pont szar :))

Mondjuk szerintem a 70d /7d mkII nagyobbat szólnak :U

(#170) oszy


oszy
veterán

Először azt hittem le kell cserélnem a D7000-es gépemet, de nem győzött meg annyira. :) Talán jobban megéri befektetni egy nagyfényerős objektívbe. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#171) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

D7200 tulajok.... felvétel közben módosítható a rekesz v nem? ha igen tud valaki példa videót küldeni? mert két tesztoldal eltérően ír.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.