Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Stauffenberg!! hol az ásítós szmájli? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2) HThomas


HThomas
senior tag

Mondjuk D7000-ről már szívesen váltanék...

(#3) tisn


tisn
addikt

a d80-am mar oskovulet :)

(#4) madgie válasza jjeahh (#1) üzenetére


madgie
titán

"Az érzékenységi tartomány ISO 100 és 25 600 között változtatható, de kiterjesztett módban akár az ISO 102 400 is elérhető – fekete-fehér módban"

Idáig elértem és ez jött:

(#5) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Összefoglaltam az érzelmeket, amiket a D7200 kiváltott belőlem.

[ Szerkesztve ]

(#6) Throme


Throme
veterán

Valahol azt írják a szenzor nem változott, valahol azt, hogy igen.
Valahol azt hogy kitobi csak 18-140 és 18-300, most meg már 18-105 is bekerült.

Nem mintha ezek fontos dolgok lennének.... :B

A -3Fé nem rossz,de ezért nem fognak cserélgetni vázat az emberek. Talán próbálnak válaszolni a canon érzékenyebb AF pontjaira (újabb modellekben).

(#7) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Videonál ha kiolvassa a teljes szenzort mint a D750, akkor azért érdekes lehet. Esetleg ha még a rekeszt is lehet állítani közben.. Kíváncsi vagyok.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

És a 15 db keresztszenzort megint sikerült ismét középre bezsúfolni?

(#9) Stauffenberg válasza hemaka (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mind az 51 AF mezőt sikerült középre bezsúfolni, nem csak a kereszt típusúakat. :)

Összehasonlításnak a fázis-kontraszt hibrid Sony A6000:

[ Szerkesztve ]

(#10) 7time


7time
senior tag

Hú de izgalmas.

(#11) hemaka válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#12) Forest48


Forest48
aktív tag

Lehet h ez lesz a befutó év vége felé nálam. D3100ről váltanék, már nagyon bánom, hogy nem D90et vettem, de ez van.
Vagy szerintetek érdemesebb áttérni Fullframe-es gépre?

(#13) arn


arn
félisten

Nikoneknal megallt az ido. De hihetetlen, hogy mindig sikerul ugyanazt elsutni. Csinaljanak mar egy milc verziot belole.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) jjeahh válasza arn (#13) üzenetére


jjeahh
nagyúr

meg amúgy dslr vonalon is lehetne fejlődni ha már annyira ragaszkodnak a tükörhöz, egy rakás hasznos ficsőr létezik milc fronton, amit a tükrösökbe is simán át lehetne emelni, de ők annyira sem képesek, hogy végre rakjanak rá egy forgatható vagy kihajtható (érintő)kijelzőt legalább, ami milc fronton már évek óta megszokott az alsó szegmensben is, ehelyett kis túlzással kicserélnek benne pár apró alkatrészt oszt piacra dobják új modellként :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15) Anubris


Anubris
őstag

Eddig rendszerint egy generációt kihagyva cseréltem a gépeket, de ahogy nézem most már elég ha ritkábban teszem meg. :D
A D3300/5300 (sőt D5500) is mekkora előrelépés volt már...

(#16) _csocso_


_csocso_
senior tag

A Pentax DSLR-jei elég régóta tudnak time-lapse-t vagy bárminek is hívják, külső időzítő nélkül.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#17) TeeJay


TeeJay
félisten

D90-ről azért én szívesen váltanék erre. egyedül az zavar hogy baromi drága a markolat rá illetve már nem dupla akkus mint a D90-nél még...
a szenzor az kb. hatalmas ugrás lenne a D90-hez képest, és a fókuszrendszer is annak ellenére hogy középre tették a fókuszpontokat. azért ritkán használja az ember a sarkokat.
a fullframe sajnos még drága pedig ha sok pénzem lenne egy D750 bőven elég lenne nekem pár fényerős FX objektívvel. na de majd 1x. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) Brett001 válasza arn (#13) üzenetére


Brett001
aktív tag

Nyugi, a Canon-nál is megállt.
Egy kihajtható kijelző elfért volna....jó lenne már váltani a D5100-ről, elsősorban a jobb fogású váz, jobb fénymérés, jobb fókuszrendszer miatt. Nekem a D7100 is jó lesz, hátha lentebb megy így az ára, hogy kint d7200... :)

sos456 A többi Nikon is tud time lapsot, van időzitett sorozatfelvétel az én 5100-ben is.... :) itt arra gondoltak, hogy ez az első olyan APS-C Nikon gép ami össze is fűzi neked videóvá. Nem utólag kell számítógépen.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#19) bteebi válasza jjeahh (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Az a poén, hogy egyelőre még így is működik - akkor meg miért igyekeznének? Mondjuk azért, hogy ne a CaNikon legyen a következő Nokia, vagy épp Kodak. A Samsung a fényképezőgépek területén is jön fel, mint a szennyvíz, bár DSLR-ük talán még nincs, csak MILC-ük.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Stauffenberg válasza TeeJay (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"a fullframe sajnos még drága"

Nikon D7200 váz - 384.990 Ft
Sony Alpha A7 váz - 399.990 Ft

(#21) tecsu


tecsu
addikt

"Természetesen aluláteresztő szűrő nélkül."
Ez miért olyan természetes, vagy lemaradtam valamiről?
:F

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) tecsu válasza bteebi (#19) üzenetére


tecsu
addikt

DSLR már nem is kell, csak FF MILC majd egy középformátumú és mindenki mehet a levesbe. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) jjeahh válasza bteebi (#19) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"még nincs"
inkább már nincs :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24) TeeJay válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

vegyen Sony-t akinek két anyja van :U
Nikonos vagyok, maradok is ennél a gyártónál, és ami tetszik a D750 picit drága :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) jjeahh válasza TeeJay (#24) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mintha abban a d750-ben ugyanaz a sony lapka van ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26) TeeJay válasza jjeahh (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak a váz pöppet jobb, meg objektívből is 10x jobb a választék :U
az hogy az érzékelő azonos az csak egy dolog :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) jjeahh válasza TeeJay (#26) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nos inkább nem írok semmit, majd más jól megmondja a tutit úgyis helyettem, pattogtatott kukorica betöltve :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28) tisn válasza TeeJay (#24) üzenetére


tisn
addikt

az nem sony, hanem minolta :)

hu de vagytam egy 7d-re, mikor a1-em vo't...

(#29) tisn válasza tecsu (#22) üzenetére


tisn
addikt

nem flame, de en tenyleg nem ertem mire jok a milcek
vannak hasznalhato kompaktok, vannak olcso dslr-ek

(#30) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Öhm... oké. Ezennel inkább kihátrálnék a topikból. :D Amit akartam, elmondtam.

(#31) arn válasza tisn (#29) üzenetére


arn
félisten

Az hogy milc vagy hogy slr vmi, csak a kereso, semmi mas. Illetve a tukor akadalya mar par dolognak, ami milcnel konnyen megvalosithato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) tisn válasza arn (#31) üzenetére


tisn
addikt

most kicsit utanaolvastam, a fokusz meg mindig lassabb a milceknel?
kb. ez az egy hatranyukat olvastam, no meg a kis meret :)

(#33) Brett001 válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


Brett001
aktív tag

Köszönjük Emese.... :U

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#34) tecsu válasza tisn (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Néhány (fejlesztéssel teli) év és a tükör CSAK hátrány lesz; Tudomásul kell venni, hogy a MILC a jövő.
Egy ygártó sokat spórolhat azon, hogy kihagy fejlesztési lépcsőfokokat pl. nem invesztál tükörrendszer gyártásába stb. Csak a pillanatot kell jól belőni, amikor viszont gőzerővel rákapcsolhat bizonyos piacokra - kiváltva a régit. Az nem lesz egyszerű, de a Samsungnak van rá remény. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) TeeJay válasza tecsu (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a DSLR még jó ideig meg fog maradni
a prizmás keresőt nem hiszem hogy sokan cserélnék le egy kijelzőre :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) madgie válasza tisn (#29) üzenetére


madgie
titán

Semmi baj,tegnap a koncerten is megmondta az egyik koma, hogy sz@ramilc, a szonizéegy a dof kivételével jobb :D

(#37) tisn válasza madgie (#36) üzenetére


tisn
addikt

van valalmi milc.hu, ott tajekozodtam

ott irjak, hogy elonye a kisebb meret, kisebb obik
viszont lassabb a fokusz

ez utobbi plusz a prizmas kereso nekem fontosabbnak latszik (most azt, hogy 1kg-t, vagy 70dkg-t kell egy kirandulason cipelni a fotos cucc miatt, az kb. mindegy.)

(#38) Forest48 válasza jjeahh (#25) üzenetére


Forest48
aktív tag

a sonykkal az a bajom, hogy nagyon túlzásba vitték az elektrobikát. Kereső: lcd, mindent motor mozgat, stb.
Bridge-be csomagolt dslr.

[ Szerkesztve ]

(#39) madgie válasza tisn (#37) üzenetére


madgie
titán

Lassabb, de jobb esetben pontosabb. Mint mondjuk a szex, lehetsz te gyors a köldökbe, ha nem az a céllyuk :))

Szerk: ebből még baj/ban lesz, de evvan :)

[ Szerkesztve ]

(#40) jjeahh válasza tisn (#37) üzenetére


jjeahh
nagyúr

te troll vagy vagy csak erős a feketehumorod? :D

Forest48: basszus, motoros lcd meg kereső? ezt melyik sony tudja, nekem is kell :DD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41) arn válasza TeeJay (#35) üzenetére


arn
félisten

Az slr kb sehova se fog mar fejlodni, addig abban a kijelzoben rengeteg lehetoseg van. Nem ott kell leragadni, hogy ad kepet. Nem mellesleg ebbol a szempontbol is jobb lesz idovel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) arn válasza tisn (#37) üzenetére


arn
félisten

Maga a vaz kisebb a tukor hianya miatt, a tobbi rendszer sajatossag. Van ff milc is nagy obikkal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) tisn válasza jjeahh (#40) üzenetére


tisn
addikt

te troll vagy vagy csak erős a feketehumorod? :D

egyik sem, inkabb csak kocafotos, aki nem igazan tart lepest a foto-tekknolodzsi fejlodesevel (csak most beesett, es bamul)

(#44) tisn válasza arn (#42) üzenetére


tisn
addikt

ha jol ertettem, az ff-es milc obik is kisebbek (lehetnek), mert kisebb az erzekelo-lencse tavolsag

(#45) jjeahh válasza tisn (#43) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha nincs szükséged rá nem is fontos tartani a lépést sztem, én is tök elvagyok a régi vázammal is, de ha nem vagy képben a foto-tekknolodzsi fejlodesevel, akkor vakon nincs értelme ítélkezni sem :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46) arn válasza tisn (#44) üzenetére


arn
félisten

lehetnek, de ez is rendszerfuggo - lehetne az aktualis slr obikhoz is milcet csinalni. melyik gyarto hol huzza meg a kompromisszumot, minoseg, meret, stb teren.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) tabu3x válasza tisn (#44) üzenetére


tabu3x
tag

azért akadnak hátrányok is:

cAF milceken még mindig olyan, hogy vagy sikerül a kép, vagy nem
OVF hiányában WYSIWYG, szopóka jön ha komolyabb expó kompenzációt állít be az ember
fényerős obikkal oda a súly és méretbeli előny, sőt, van helyette ritka rossz balansz
kevés fény mellett, egy-egy vázat leszámítva, nehéz élességet állítani

per pillanat a Samu nx1-ese az, ami szinte mindent tud, amit egy komolyabb tükrös, de... méretben és súlyban is hozza a "szintet":-)

(#48) jjeahh válasza tabu3x (#47) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ebből egyedül a követő af igaz sztem ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49) arn válasza tabu3x (#47) üzenetére


arn
félisten

es melyik az, amelyiken nem lehet javitani a jovoben? :) egy evfet fel lehet olyan dolgokkal is vertezni, ami meghaladja az emberi szem es az ovf kepessegeit. az ovfen meg vannak olyan funkciok, amik a budos eletben nem lesznek megvalosithatoak.

minden ido kerdese, de a piac azert van beragadva, mert a ket nagy nem akar valtoztatni, sok embernek meg ott veget is er a fenykepezopiac.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) tisn válasza jjeahh (#45) üzenetére


tisn
addikt

vakon nincs értelme ítélkezni sem

igyexem nem itelkezni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.