Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Mr. Y válasza Buci21 (#12) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Oké, legyen SOC, de akkor is processzor... Más kérdés, hogy mivel nem PC kategória, más a neve, de például egy PIC vagy egy sima IC is processzor, attól, hogy egyedileg külön nevet kaptak és ezt még lehetne sorolni.. Ezzel csak azt mondom, lényegtelen, hogy nevezed, mert nincs köztük akkora különbség, mint amekkora a képernyő és a kijelző között, amit az emberiség 89%-a kever.

Igazad van, helytelenül fogalmaztam, mert egy program nem egy szálon fut, csak arra akartam rávilágítani, hogy egyetlen programnak elég az adott memória. Hangsúlyoztam azt is, hogy ANDROID platformról van szó, valamint azt is közöltem korábban, hogy ha küldtök olyan progit, ami nem megy el 1GB RAM-al, azt szívesen letesztelem és közlöm is az eredményt. Windows alatt szinte már nincs olyan program, amely (kicsit komolyabbakról van szó) elmenne 1 gigával, de mégegyszer; ANDROIDRÓL van szó!!!

Másik: a memóriacímzéssel a kolléga teljesen pontos volt a ~(kb.) 4GB megadásával...

Tudnám, miért szerepel ott az a "megközelítőleg" jelzés... Mert igen, megközelítőleg 4GB, azaz 3,8.. De ebbe most ne menjünk bele, lehet valakinek brutális 32Bites gépe van és az többet tud... Khm..

...mutass már egy olyan telefont, ahol a "processzor" és a memória mérete nem tükrözte a kategóriát...

Kiemeltem, hogy eddigi ismereteim alapján mondtam azt, hogy nem CSAK ezek számítanak. Bár teljesen logikátlan, ha csak tényleg e kettő a meghatározó, bár nem kizárt, de szerintem van, akinek egy Octa-Core-os 3GB RAM-os telóhoz nem megfelelő egy 5MP-s kamera, főleg, hogy ha az alapján nézzük az alsó kategóriát, hogy már az ottani mobilokat is 1GB RAMmal tolják ki, akkor ez a tény lebutítaná az iménti konfiggal említett eszközt, amennyiben van olyan Dual-core-os 512MB RAM-os eszköz, melybe egy 13MP-es Sony kamera van...

Nem tudom továbbá, mit számít neked a magánéletem, de tessék;

A programozási ismereteimet kezdetnek egy Comodor64-esen bővítettem, a BASIC nyelv alkalmazásával, ennek is már jósok éve.. Azután Windows alatt folytattam ezen nyelvet, de hamar megtetszett a VisualBasicScript, így azt is kicsiszolgattam.. Kicsit komolyabb kezdetnek az excel volt (igen, nem tudom miért, nem sokan tudják, de abban is lehet programozni), majd a VBA. Nagyobb falatba haraptam a HTML-el, de gyorsan áttértem a Python nyelvre. Azzal sokáig elvoltam, majd belefogtam a JAVA programozásba, melyben idő hiányában nem tudtam annyira belemélyedni, mint amennyire szerettem volna, szóval ez még jövőév polcára van feltéve. Idő közben kezdett érdekelni az Android, kezdetnek csak Recovery-ket csináltam, próbálgattam, majd ROM mókolások, APK módosítások, de ez ugye nem programozó kategória, csak azért írtam, mert itt csapott belém az a gondolat, hogy Androidra is programozni akarok. Kisebb játékokat már írtam rá, unaloműzőket, mint például SUDOKU, Aknakereső, stb, de komolyabbakkal csak mostanában kezdtem foglalkozni, hogy egy 3D játékot hogyan, s miként. Windowsra Blender-ben volt már pár 3D-s aprójáték, melyet elkészítettem, de az számomra nem volt akkora kihívás, hogy lekössön.

És most, azt is elmondod, miért kérdezted?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.