Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dhampir


Dhampir
félisten

Ilyesféle generátorral el lehet szórakozni, ha a fantáziára kevés idő jutna. :D

(#2) Tin


Tin
veterán

szerencsétlen zurkerberg is próbálkozik mindennel, dehát a facebook már divatjamúlt, a hype korszak pedig lassan elmúlik...

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Ki kényszeríti az embereket, hogy az igazi nevükön regisztráljanak? :F

(#4) gabor7th válasza Tin (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Viszont amire átvándorolnak a fiatalok azt megveszi.
A német döntésnek örülök, bár még lenne mit tenni. Pl. betiltani, hogy az okostelefon alkalmazások mindenféle privát adathoz hozzáférjenek.(persze lehet indokolt eset amikor kell)

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) daczkó


daczkó
aktív tag

Támogatom a valódi név használatát, hiszen ezért közösségi oldal. Oké, lehessen álnéven regisztrálni és álnéven használni (amivel értelmét veszti a közösségi oldal), de akkor ezek az emberek legyenek elszeparálva az ellenőrzött felhasználóktól, és beszélgessenek csak a Nap Szemcsi, Legjobb Barcsi, Vak Egér és társaikkal.
Személy szerint, amikor látok egy kamu nevet egy akármilyen híroldal kommentjei közt, a legtöbb esetben jelentem ellenőrzésre.

(#2) Tin: Divatjamúlt? Sosem volt ennyi aktív tag mint manapság, és még mindig növekszik a felhasználók száma.. Egyre több oldal / alkalmazás integrálja, szóval beletörődhetsz, ez a tendencia nem fog változni az elkövetkező 5-10 évben. Konkrétan a Skype-ot fogja hamarosan értelmetlenné tenni, amit csak üdvözölni lehet.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#6) gabor7th válasza daczkó (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Az a baj, hogy a Facebook követ mindenhová és olyan dologról is tud, amihez nem lenne joga, mert létezik privát élet is. Úgyhogy helyes, hogy nem tudja az igazi nevem, bár lehet, hogy ez is kevés... Az ember néha csodálkozik, hogy tudja meg, hogy kiket ismerek...
Amerikában a fiataloknál kezd lecsengeni és nem mindegy, hogy egy amerikai, vagy egy nigériai látja a reklámot amit nyomat a Facebook. Persze meglátjuk majd mi lesz...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) haddent


haddent
addikt

Én tök jól elvagyok álnévvel és teljesen privát/átlátszatlan/képtelen profillal egy ideje :DDD

(#8) gabor7th válasza haddent (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

Követi azt, hogy miket nézel a neten. Ha valahol beírod a neved már tudja. Vagy az ismerői körödből kikövetkezteti... Vagy egyéb rafinált dolgok. Akkor is követ, ha nem regisztráltál... Ezekről a dolgokról már születtek cikkek.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) daczkó válasza gabor7th (#6) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ebben van valami, de én még mindig több oldalon látom a Google adsense és a Gemius cuccait, mint a facebook-ét (többek közt itt a Prohardver lapcsaládon is). annyira tud egy cég követni, amennyire megengeded neki, minden böngészőre létezik legalább 10 privacy-ra kiélezett kiegészítő (még IE-re is ott a TPL).

Ezt a kezd lecsengeni dolgot 2010-ben hallottam először, mintha azóta furcsán "felcsengene" a dolog. 2015-ös Q1 es statisztika.

Kis érdekesség: 1,44 milliárd felhasználóból (4/22/15) 936 millió (4/22/15) napi szinten aktív.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#10) gabor7th válasza daczkó (#9) üzenetére


gabor7th
addikt

A Googlenek is, meg a többieknek is vissza kéne fogniuk magukat. Vagyis inkább a törvényhozóknak kéne már jól használható törvényeket hozniuk ebben a témakörben. Most minden kis szar alkalmazás a telefonokon olyan dolgokat akar elkérni, hogy elképesztő.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) daczkó válasza gabor7th (#10) üzenetére


daczkó
aktív tag

Persze, de amíg nincs erre vonatkozó törvény, hülyék lennének visszafogni magukat, ebből élnek. Amúgy a Google az lépett már ez irányban, és le tudod korlátozni, hogy mihez férjen hozzá az alkalmazás a stock romban is.

/ignore wwenigma

(#12) haddent válasza gabor7th (#8) üzenetére


haddent
addikt

Világos, ezért van az emailcímeimen is álnén :DDD meg mindenhol. És élek, csak virtuálisan vagyok szellem. És nekem így jó. :K

(#13) gabor7th válasza daczkó (#11) üzenetére


gabor7th
addikt

Az a baj, hogyha nem egyezek bele, akkor nem használhatom az alkalmazást. A legújabb Androidon, már egyenként lehet jogokat megadni tán... Ezt inkább törvényileg kéne szabályozni, hogy pl. egy lámpa alkalmazás ne férhessen hozzá a telefonszámaimhoz, meg smsjeimhez. Bár az se jó, hogy már mindent törvénnyel szabályzunk, úgyhogy talán a hivatalos appstore-okban kéne tiltani az ilyet.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) cannibal válasza haddent (#12) üzenetére


cannibal
senior tag

Ez nem csak addig jó, amíg a privát vagyis a valós email-eddel nem léptél be ugyanazon a számítógépen? Onnantól már simán össze lehet kapcsolni.

(#15) daczkó válasza gabor7th (#13) üzenetére


daczkó
aktív tag

"hogyha nem egyezek bele, akkor nem használhatom az alkalmazást."

Ezzel mi a baj? Ha nem fogadod ez az EULA-t Windows telepítéskor, akkor nem használhatod a Windows-t. Ha nem fogadod el bankban a szerződést a számlanyitáskor, akkor nem fognak számlát nyitni. Ez így van rendjén. Nincs olyan, hogy "de nekem akkor is jár" opció.

/ignore wwenigma

(#16) #72042496 válasza hemaka (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

A használati feltételekben ez bennvan. Ettől még regisztrálhatsz álnévvel, de ha jól tudom, emiatt törölhetik a profilod ha észreveszik (jelenti valaki).

(#17) haddent válasza cannibal (#14) üzenetére


haddent
addikt

Oké, persze, mindent össze lehet, ip cím alapján is lenyomozhatják hol lakom és ki vagyok. De azért egy fokkal jobb mint a fosbúkra kirakni mindenem ami van :DDD

(#18) gabor7th válasza daczkó (#15) üzenetére


gabor7th
addikt

Az a baj, hogy normális világban nem férnek hozzá mindenféle hülye kis alkalmazások a privát smseimhez, telefonszámaimhoz meg mindenhez. Vannak olyanok amik még valamiért a modosítás jogát is kérik. Szóval ez nem normális. Szeretném úgy használni az alkalmazásokat, ha nincs értelme akkor ne kérjen ilyen adatokat rólam. Sokaknak a telefonja nagyon fontos az életében és pl céges dolgok is rajta vannak. Ezekhez se férjenek hozzá. Jog a privát élethez...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) daczkó válasza gabor7th (#18) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nem rakod fel az alkalmazást. Problem solved. Ezt kellene már megtanulni, ha nem tetszik amit az alkalmazás kér, nem telepíted fel. Nehogy azt mond, hogy nincs minden alkalmazásra legalább 50 másik alternatíva.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#20) gabor7th válasza daczkó (#19) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem, mert én fel akarom telepíteni csak fair módon. És mivel a nem fair feltételek elszaporodtak szabályozni kell a piacot.(persze, ha lenne elég normális alternatív app akkor nem kéne)

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) cannibal válasza haddent (#17) üzenetére


cannibal
senior tag

Ebben igazad van. :R Csak nem jó dolog a hamis biztonságérzet. :N

(#22) alevan válasza Tin (#2) üzenetére


alevan
őstag

A Facebook nem múló dolog, mivel jól csinálja a vezetőség a dolgát.

Annyira integrálva van már mindenhova, hogy a kisebb cégek, közintézmények, közszereplők, NGOk mind hozzászoktak. És miért ne tették volna, hiszen mivel "mindenki"nek van Fcebookja, ezért olcsón tudják tartani a kapcsolatot az emberekkel-kliensekkel-célcsoportokkal.

Lehel elítélni a Facebookot, de ha értelmes emberek kezébe kerül, akkor egy nagyon erős ezköz. Az emberi butaságon pedig a Facebook bukása sem segítene. A buta emberek találnának valami mást maguknak.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) Tin válasza gabor7th (#4) üzenetére


Tin
veterán

na kb ez volt az a hsz a felvetésemre, amivel viszont egyet tudok érteni...

a divat az divat, és az IT-s dolgoknak eléggé rövid az életciklusa. felgyorsult a világ. az informatika egyik alapcégét, a digitalt megvette egy összeszerelő cég (compaq), ami aztán ment a levesbe szintúgy. 15 éve még az altavista volt a sztár, ma a google, holnap viszont ki tudja micsoda.

nokia, motorola, blackberry, hogy csak pár nagy nevet említsek a közelmúltból...

tehát visszatérve: azzal, hogy van sok pénze és felvásárolja a konkurenciát, ideig-óráig a felszínen tud maradni, de vannak még bőven kiaknázatlan területek, és mivel a net mindenkinek ott van a telefonján, hetek alatt képes a nulláról felnőni egy új ötlet a csúcsra, és elszívni mindent egy korábbi ötlettől. és ha annak a gazdája nem akarja eladni és 2 lépés előnnyel indít, akkor bedőlnek ezek a cégek.

szóval a számok azok csak számok, az internet elmúlt 20 éve pedig bebizonyította, hogy 1 év bőven elég ahhoz, hogy megreccsenjen egy cég, és még egy, hogy be is dőljön. csak egy pár rossz döntés kell hozzá.

na mindegy, nem akartam igazából ilyen mélyelemzésekbe belemenni... én elvagyok facebook nélkül, nincsenek logolt sessionjeim máshol sem, és még így is pontosan azt dobálják fel a célzott hirdetések, amit akarnak. szóval még így sem kergetek álmokat, hogy ha profilt kellene rólam adni, abban pontosan benne lenne minden.

a facebookos meg mindezt önként teszik, ingyér. sőt, még az idejüket is ingyen adják hozzá.

(#24) macman507


macman507
aktív tag

Amíg nem lesz jobb a facebook-nál, addig csomóan fogják használni, ha fejlesztik (és fejlesztik), sokáig fennmaradhat.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#25) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"a szolgáltatás használatának két legfontosabb feltétele a minimum 13 éves életkor, illetve a valódi személyazonosság megadása. Az utóbbit azzal indokolják, hogy így sokkal nagyobb biztonságban lehetnek a felhasználók és a közösség."

Aki ezt bekajálja jól pofára esett.

Amúgy meg miért ne lehetne álnéven használni bárhol? Majd pont egy olyan vicc oldalt kell komolyan venni mint a faxbúk (meg kugliplusz), holott szerte a neten szakmai fórumokban is álnéven írogat az ember.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) tatabike válasza alevan (#22) üzenetére


tatabike
őstag

Hát, sajnos gyakran pont az nincs fent a face-en, akit keres az ember. Pl. nagyon sok tehetős, de még nem a felső 10ezerhez tartozó emberke sincs regisztrálva, vajon miért. Az a fajta, akit hiába ismersz személyesen, fogalmad sincs, mitől jómódú, miközben példás családi élete, felesége, gyerekei vannak (akik szintén nincsenek fent...)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27) kaposznyak válasza tatabike (#26) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Tán kötelező?

Aki nincs fent, az rejteget valamit?

(#28) Kékes525 válasza Tin (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi jön utána?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Dezsike válasza tatabike (#26) üzenetére


Dezsike
tag

Én se vagyok fent, pedig nem tartozom se a felső 10ezerbe, se a közvetlen alattuk lévő csoportba. A gépemen meg hosts fájl szinten blokkolva van a FB összes domainje, így nem tud lekövetni.

(#30) #92253184


#92253184
törölt tag

Érthetetlen ez a hozzá állás. Mármint nektek tényleg nem tűnt fel, hogy a Facebook intézményesült? Ez ma már nem egy tech játek. Használják az oktatásban, a munkában lassan mindenhol.
Tíz év és megkerülhetetlen lesz. Olyan, mint a telefon volt. Az is érdekes játekszernek indult, nézzetek meg micsoda ma.
Persze, az amerikai fiatalok nem használják napi szinten, mert nem trendi. Csak ezekben a cikkekben az nem szokott benne lenni, hogy azért mindnek van Facebook fiókja és bizonyos fajta kommunikációt igenis ott folytat.
Aki nincs fent az csak magával és a baráti körével csesz ki és az is aki nem valódi névvel van fent. Ezt a luxust, amúgy is csak egy bizonyos kortól felfelé teheted meg, egy huszon éves nem engedheti meg, hogy ne legyen fent. Már csak az egyetem, főiskola miatt sem.

Félre értés ne essék, én sem örülök mindennek. A személyes adataimat nem adtam meg. A születési adatait is minden módon elrejti az ember. Persze a megfigyelésnek sem örülsz, törekszel mindent megtenni ellene.

A cikk amúgy is egy politikus önfényezéséről szól. Megtámadjuk a Facebookot, mert az szavazókathoz. Aki ezt megeszi az meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

(#31) tatabike válasza kaposznyak (#27) üzenetére


tatabike
őstag

Talán tájékozodj, hogy kinek és miért írtam, amit írtam...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#32) tatabike válasza Dezsike (#29) üzenetére


tatabike
őstag

Szövegértelmezés, légyszíves...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33) haddent válasza #92253184 (#30) üzenetére


haddent
addikt

Ennyi hülyeséget egy hsz. -be összeszedni, minten tiszteletem :R
Attól, hogy nem játék és ki hol használja fel, attól még Te vagy én személyesen pont leszarhatom és nem kell használjam.

Tíz év, azt várjuk még ki. Mellesleg épp az emailek, instant-messengerek stb. miatt a telefon egyre kevésbé van használatban tehát a példa amit hoztál épp a halandóságát mutatja a telefonnak is, mint mindennek.
Aki nincs fennt az nem cseszik ki senkivel, csak élvezi az anonimitást. Én azt gondolom, hogy ma már sajnos nem lehet anonímitást fenntartani teljes, vagy legalább olyan szinten mint 30-40 éve. Ezért egy álnévvel, áladatokkal stb.. el lehet bóklászni. Aki meg akkora hozzáféréssel / erőforással bír, hogy ettől még össze kösse a dolgokat, az amúgyis megtalálna hiába nem regisztrálsz sehova sajnos, ez ilyen. Ez személyes vélemény ( a dőlt betűs ), meg lehet vétózni, lényegtelen.

Huszonéves vagyok és egy dologra használom a facebookot: üzenetváltásra. Azt is megmondom miért a facebookot: mert jó az integrációja, megy telefonon és pc -én, félpillanat alatt válthatok ide-oda és minden megy zökkenőmentesen. Ezt talán a skype tudná de sajnos az is nyögvenyelősebb és azt meg az ms figyeli szóval hót mindegy.

Huszonéves és egyetemista is vagyok sőt mondok jobbat, programozónak tanulok tehát teljesen IT irányzat. És garantálom neked, hogy teljes mértékben simán tökéletesen el tudnám végezni facebook nélkül is, semmi haszna, semmi pótolhatatlan és szükséges.

Személyes adatot meg születési dátumot meg miegyebet meg minek adnál meg egyáltalán? Nem rejtegetni kell, meg sem kell adni a valósat. Ja vagy akkor kiderül, hogy az 1267 barátod közül jó ha van 5 aki tudja a szülinapod dátumát facebook értesítés nélkül? :DDD

Na tényleg nem vitázni szeretnék de ez hülyeség. Nincs olyan, hogy "nem engedheti meg", meg "szükséges" meg társai. Ma nem. 10 év múlva elképzelhető mert minden lehetséges, de nem valószínű.

Az összes többi "jó eszköz okos kezekben" hsz.-re: ehhez nem kell facebook. Voltak és vannak más instant messengerek is.

[ Szerkesztve ]

(#34) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Valaki kötelezze már a bankokat, elmüt, mobiltársaságokat is, hogy álnéven lehessen velük szerződést kötni.

(#35) -Skylake- válasza daczkó (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezekszerint akkor gondolom teged daczkó-kent anyakonyveztek. Viszont ha nem akkor epicfacepalm.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) Tin válasza Kékes525 (#28) üzenetére


Tin
veterán

a következő nagy lépés, hogy a személyi számítógép személyes asszisztens lesz: tudni fog mindent rólad, a szokásaidat, egyfajta barátod lesz, ami elintéz helyetted mindent. rendel mozijegyet mert tudja mit érdekel, befizeti az ebéded, ajánl recepteket főzéshez. ez a kezdődő siri és cortana később egy teljesen "intelligens" kis társsá válik. az, hogy szóban/írásban/gondolatokkal kommunikálunk vele, az tökmindegy. az agy egyfajta kiterjesztése lesz, tehát később biztos beépül az emberi fejbe is.

utána jön az erős MI. ha az megjelent, onnantól viszont már nem mi, hanem a gép mondja az irányt. ő meg tök másképp fog gondolkozni, mint az ember.

egyébként pedig NEM a facebook a megkerülhetetlen, hanem a közösségi szolgáltatások. tökmindegy, mi hostolja és milyen feature-ei vannak, a kapcsolattartás a lényeg, ahogy mindig is az volt: régen személyesen, aztán telefonon, most meg így.

szerintem amúgy ezt a "mindent megosztok magamról" hype-ot a következő generáció már levetkőzi magáról, mert rájön, hogy csak felesleges időpocsékolás. a crackerek pedig mindig gondoskodni fognak róla (és egyre durvábban), hogy az adatlopások miatti károk egyre több ember kedvét vegyék el ettől.

(#37) macilaci78 válasza haddent (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én tök jól elvagyok úgy is, hogy idén még nem léptem be a profilomba. Az a 6 ismerősöm meg tud e-mailt, sms-t írni, telefonálni, ha akar.

A fészbukk kiválóan alkalmas olyan emberi kapcsolatok fenntartására, amelyben a résztvevő felek le se sz@rják a másikat... :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38) kaposznyak válasza -Skylake- (#35) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Azért egy nick-et ne keverjünk össze egy pl. gázsszolgáltatónál megadandó szerződő fél nevével.

Ott más adatok (anyja neve, születési hely, gázóra száma, fizetési hely, stb) egyértelműen meghatározzák, kiről van szó.

Ha Kiss Péter, John Smith, Cheng Lee a neved, akkor hogyan leszel regisztrálva a Facebook-on? Ezek a nevek már rég foglaltak.

Te leszel Kiss Péter21342? Mégse azon a néven vagy anyakönyvezve...

tatabike (26): Elolvastam. Biztos az én hibám, de nem találtam összefüggést a két hozzászólás között..

[ Szerkesztve ]

(#39) Kékes525 válasza Tin (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

A "személyes asszisztens" úgy ahogy te érted még egy darabig nem fog elterjedni. Majd kb. 10 év múlva...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Foglalt név válasza macilaci78 (#37) üzenetére


Foglalt név
addikt

Egyre ritkábban írok, de ez az utolsó mondat epic :R

(#41) szupermacs válasza gabor7th (#4) üzenetére


szupermacs
veterán

Én hülyeségnek tartom az álneveket. Mindenki használja nyugodtan a nevét. Becenevet meg így is meg lehet adni zárójelben, szürkével mutatja a név után. Sok ismerősöm álnéven volt fent és sosem értettem miért jó ez. Ha valaki hamis adatokat akar megadni magáról, vagy nem publikusak a részéről az adatai, ne regisztráljon közösségi oldalra, ahol az ismerőseivel tarthat kapcsolatot.

(#42) tatabike válasza kaposznyak (#38) üzenetére


tatabike
őstag

alevan "...hiszen mivel "mindenki"nek van Fcebookja,"

erre én ezt reagáltam: "...sajnos gyakran pont az nincs fent a face-en, akit keres az ember."

Egy rágalmazás miatt kerestem valakit, de most is bebizonyosodott, hogy hülyeségekre nagyon jó a FB, de amikor tényleg egy kis segítség, egy kis infó kéne, akkor már csődöt mond.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#43) szupermacs válasza Apollyon (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha a valódi nevünket és a profilképünket igazolványképre kellene cserélni, máris csöndesebb lenne az internet. :) Nem lenne annyi hangos hülye. Baj ez? (Szerintem nem.)

(#44) kaposznyak válasza tatabike (#42) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz a magyarázatot.

(#45) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"azt állapította meg, hogy a gyermekek biztonságának garantálása, illetve az online zaklatások megelőzése érdekében helyes a valódi név használatának előírása."

Ne fárassszuk már egymást, amikor IP alapján egy tengerentúli cég kiszúr, hogy jogosulatlanul osztod meg a legújabb Michelle Wild a rúdon c. dokumentumfilmet:U. Konkrét bűncselekmény (zaklatás) legkorábbi jeleinél azonnal IP-azonosítás - még ha van is olyan PC, amit többen használnak, előbb-utóbb adódik egy egyedi IP, pl telefon ->így még a delikvens helye is meghatározható.

Nekem is van egy álneves accom, nem tinilányokat molesztálok rajta, hanem a milliónyi 'lájkolj és nyerj" akciót használom ki, ill egyszerhasználatos fórumokba (pl kisebb angol techfórumokon kérdezni) jelentkezek be vele. Az "igazi" fiókom szép tiszta, se kép, se felesleges személyi adatok. Ha barátokkal meg akarok osztani valamit, akkor áthívom őket és élőben nézhetik a gyereket + nagy TV-n a legutóbbi nyaralós képeket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Tin válasza Kékes525 (#39) üzenetére


Tin
veterán

a mikornak nincs jelentősége. ez lesz a következő fejlődési állomás. még ha lineáris fejlődést és beszédalapú interfészt is nézünk, akkor sem lesz 10 év szerintem. de 10 év múlva már nagy valószínűséggel mindenki ezt fogja használni. az más kérdés, hogy ezek még csak jó keresők lesznek, nem több, de idővel majd ez is átalakul.

(#47) arnyekxxx válasza szupermacs (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem lenne annyi hangos hülye.

olvasgass olyan helyeken ahol csak fészbukkal lehet kommentelni. Névvelcimmeltelefonszámmalszületésianyakönyvikivonattal képesek az emberek ordenáré hülyeségeket írni.

(#48) szupermacs válasza arnyekxxx (#47) üzenetére


szupermacs
veterán

Most, hogy mondod nekem is leesett, hogy hülyeséget írtam. De ez inkább az ilyen embereket minősíti. Facebookon megosztott Index cikkek alatt szoktam olvasgatni a kommenteket és igazad van. :DDD ,,Welcome to the internet" :W

(#49) #92253184 válasza haddent (#33) üzenetére


#92253184
törölt tag

Ennyire szánalmas reakciókat is csak fórumokon olvasni. Hülyeség az, amivel te nem értesz egyet? Bajban vagyunk...

Nincs is min vitatkozni, itt ugyanis buktad az összes többit, amit mondtál.

"Huszonéves vagyok és egy dologra használom a facebookot: üzenetváltásra. Azt is megmondom miért a facebookot: mert jó az integrációja, megy telefonon és pc -én, félpillanat alatt válthatok ide-oda és minden megy zökkenőmentesen. Ezt talán a skype tudná de sajnos az is nyögvenyelősebb és azt meg az ms figyeli szóval hót mindegy."

Egy dologra jó a Facebook, kommunikációra.

(#50) fatal` válasza haddent (#33) üzenetére


fatal`
titán

"Ezt talán a skype tudná de sajnos az is nyögvenyelősebb és azt meg az ms figyeli szóval hót mindegy."

Meg a Viber, meg a Hangouts, meg az ICQ, meg az IRC, meg a...

Szerintem az összes chat közül a facebooké a leginstabilabb, nem küldi az üzenetet, vagy épp kiírja, hogy nem sikerült elküldeni, de közben a címzett mégis megkapta, stb. Sajnos elkerülhetetlen, mert a legtöbb ismerősöm ezt használja, pedig az elsők között dobnám a kukába. A hulladék mobilos appjaikról nem is beszélve (mind a kliens, mind a Messenger egy akkuzabáló bughalmaz).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.