Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) trydium válasza ImpersonatoR (#4) üzenetére


trydium
csendes tag

Nem írtam hogy az enyém a kompresszor :P
Egy autószerelő barátom műhelyébe, hordom a cuccokat takarításra.
Nagyon komolyan van nála kialakítva a dolog, a kompresszor, légtartály külön helységben, hozzáépítve a víz és olajleválasztó szűrők.

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#52) trydium válasza Vladi (#21) üzenetére


trydium
csendes tag

Ez itt a reklám helye:

Kontakt Tuner 600 200 ml. a termék neve.
Kicsit trükkösen használom. Egy kis kupakba kinyomok belőle, majd fecskendővel, tűvel feltöltöm a tisztítani kívánt potit nyakig. Párszor megjáratom, utána még kap belőle hogy a szmötyi ki tudjon folyni belőle. Aztán már csak ki kell száradnia teljesen. Néha bevetem a hajszárítót a jobb párolgás érdekében.

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#53) nebancsa


nebancsa
senior tag

Remek írás, élveztem az elejétől a végéig, főleg hogy nekem is volt ugyan ez a típusú erősítőm. Emlékszem nagyon sok spórolt pénzembe került még használtan is megvenni. Amikor pedig meglett madarat lehetett velem fogdosni. Na ennek tett véget egy kedves barátom, akit én audiophile-nek tartok, de ő magát szerényen nem tartja annak. Felajánlotta hogy vigyem el az erősítőt és az ő rendszerébe hallgassuk meg. Beüzemelte, be rakott egy cd-t és vártuk a hatást. Szépen szólt nekem fülig ért a szám, ő ezt látta és az orra alatt mosolygott. Majd visszarakta az ő erősítőjét, (csöves, házilag barkácsolt) és elindította ugyan azt a zenét. Hát leültem a döbbenettől, a két hangzást nem lehetett összehasonlítani, és akkor megértettem mit jelent az a fogalom hogy audiophile. :R

(#54) trydium válasza Dare2Live (#38) üzenetére


trydium
csendes tag

Jómagam is olvastam a kapcsolódó cikket.
DE !
Sajnos rá vagyunk utalva lehetőségeinkre és főleg a szubjektív véleményünkre.
Ha az a Dire Strait szám olyan "nyersen" szólalna meg mint ahogy rögzítették, lehet nem is tettszene.
De így hogy, átmegy ezeken a "gagyi" komponenseken SZÁMOMRA előállítja azt az érzést mint amikor ezt a számot először halottam.
Nem mondom azt hogy ennek így kell megszólalnia minden rendszeren.
Nálam így szól, én ezt szeretem.
Mint a cikk elején írtam ízlések és pofonok ugye...

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#55) dlaj válasza Upo (#49) üzenetére


dlaj
őstag

(Unokatesómnak valami alap sony deck volt, amit azzal fölvett, az máshol elég vacakul szólt, bár saját magában visszajátszva meg jó volt).

Valószínűleg csak a fej volt másképp beállítva.

(#56) Dare2Live válasza trydium (#54) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Félreértesz nekem semmi problémám a véleményeddel és tökéletesen értem/megértem amit mondasz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57) Vigilante


Vigilante
őstag

Xonar DS-ből mit lehet kihozni!? A gyári hulladék műveleti erősítő le lett cserélve, egy OPA2604AP-ra.

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#58) Day 'n' Nite válasza trydium (#52) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Nagyon jó cikk lett, gratulálok!
A hangfalakkal kapcsolatban kérdeznék. Csillapító anyagnak mi került bele? Hangzás szempontjából mennyivel lett jobb? A másik a csónaklakk. Ettől mi és mennyire változott meg?
Amiatt érdeklődöm, mivel ugyan ilyen hangfalaim vannak, és épp felújításra várnak. Egyébként a mélyek nálam két különböző fajta (HA 25/10KS és HA 25/1018), jó kérdés miért... :F

[ Szerkesztve ]

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#59) trydium válasza Dare2Live (#56) üzenetére


trydium
csendes tag

Oh, akkor viszon én kérek bocsánatot !
Maximálisan értem azokat akiknek van lehetőségük sok milliós rendszereken hallgatni a zenéket.
Megint itt az bizonyos DE !
Nézem a Virtuózok című műsort. Ekkor a kicsi családom máshová van elzavarva.
Hegedűt még ilyen szívhez szólóan nem halottam szólni, mint az én régi csónaklakkal kezelt, átkábelezett Vidi hangfalaimon. A zongora, fagott, fuvola, hárfa megint más tészta, az nem jön át szépen szerintem.
De ott az AKG K-242, ott minden teljesen rendben van, és élvezem a zenehallgatást.
Ha lehetőségem lenne építenék 2m magas, tölcsér csöves mélynyomós, 2 mázsa tömegű hangfalakat.

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#60) Angie™


Angie™
addikt

Nagyon jó lett az írás, gratulálok :)

És mivel van szerencsém a cikk íróját személyesen is ismerni, ez úton is köszönöm neki, hogy a "több mint 20 éve elektronikus zenét szerető" szívemmel képes megszerettetni a Dire Straits-t :R :B

Várok még sok hasonló cikket!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#61) Kisgépkezelő válasza Dare2Live (#50) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Pontosan torzítás nélkül a Dire Straits? Már a hangszedőikben több zaj keletkezett mint jel. Utána már szerintem sokat nem ront, vagy javít, hogy Orion, vagy Technics hifin hallgatom, ígyis-úgyis elképesztően rossz a hangminőség, de szerintem mind így szeretjük.
Nekem fater régen azt mondta, hogy a jó zene egy Szokol rádión is odab@sz, rosszat meg minek hallgasson az ember? :)

[ Szerkesztve ]

(#62) trydium válasza Day 'n' Nite (#58) üzenetére


trydium
csendes tag

Igazán köszönöm !

Hangfal töltés:

50-50% műszál-gyapot vatta, kézzel kicsit fellazítva. Egyébként ezzel a matériával a doboz nyakig megtöltve. A kicsit „doboz” hang csillapítva, de nem megszűntetve ezzel a művelettel.
A mélyek nem ütnek nagyot, viszont kiegyensúlyozottabbá vált a mély visszaadás.

Csónaklakk:

Csak nagyon vékony rétegben került felvitelre az újraperemezett mélynyomókon.
Nem tudom máshogyan leírni: Csillapított a hirtelen mélyek erőszakosságán, ugyanakkor a nagyon mélyek mélyebbé és testesebbé váltak.

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#63) trydium válasza Kisgépkezelő (#61) üzenetére


trydium
csendes tag

Freddie Mercury egyszer azt mondta hogy:
"Van jó zene, és van rossz zene..." :))

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#64) trydium


trydium
csendes tag

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat !

(#5) direwolf

Nem állok ellen az új dolgoknak. Sőt ! Nagyon érdekel a technikai fejlődés.
De amikor úgy hozza a dolog inkább a srácok vagy a párom kapnak valami új kütyüt és nem apu új hangfalat. :O

(#17) balazskubik

Hogy miért mp3 ? Megszokásból, kényelemből és azért mert én digiztem be az anyagokat még anno. Rengeteget melóztam vele. Több száz lemezről és kazettáról van szó.

(#19) DarthSun

Engem most egy ONKYO erősítő hangja babonáz meg. A pontos típust előtúrom.
Vágyaim, álmaim nekem is vannak. De van kis saját lakás, egy szerető hitves és 2 ivadék is. A hitelt kinyögtük tavaly. Talán még apunak is jut valami a felszabaduló forrásokból. :DD

(#24) johnnyv

Igen, köszönöm az észrevételt, már javítva !

(#35) .LnB

Nekem javított a D1 hangzásán. A gyári Windows 7 driver pocsék volt. A különbségeket persze jobban hallom a fülessel mint a hangfalakon keresztül.

UNi Xonar driverek:

maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

(#41) orion1025

Tisztában vagyok azzal , hogy a rendszerem leggyengébb láncszeme a hangfalak. Van olyan hangfal, aminek nagyon tetszik a hangja. De mindig ott a kérdés, hogy a jelenlegi rendszer mellett hogyan hangzana. És még mindig tartja magát az amit a fentiekben írtam, hogy sokkal előbb szerzem be a srácok által áhított új tárgyat, mintsem magamra költsem. A nagyszobában a házimozi alatt továbbra is a Vidi dübörög. Hozzáteszem, hogy a felújításuk után teljesen megváltozott a hangjuk pozitív értelemben.

(#44) zoltanz

Hát igen, megint a hangfalak !
Engedni fogok a köz nyomásának és beszerzek új (használt) recsegő dobozokat.
Akkor viszont új poszt fog születni a tapasztalatokról.
És ezt nyugodtan vehetitek fenyegetésnek is ! :DD

(#48) Gertrius
Max RESPECT !
Én az apámtól örökölt Orister 1015-őt cseréltem a cikkben szereplő erőlködőre. Egy házibuliban úgy meghajtottuk szegényt, hogy a végfok feletti műanyag burkolat megolvadt.

(#49) Upo

A Win2000 Server a mai napig az egyik kedvenc oprendszerem. Akkoriban még azért játszottam is a géppel, mindenki azt hangoztatta, hogy a Server nem alkalmas játékra. Hát nem nem tudom! Nálam egy friss telepítés után még 2 napig optimalizált 2000 Server futott a házi PC-n, közel 4 éven keresztül újratelepítés nélkül (!). Minden akadályt remekül vett, nem is emlékszem kék halálra. Nagyon jó oprendszer volt. Azonban a hangoknál ott is lötyögött szegény ide-oda.

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#65) Day 'n' Nite válasza trydium (#62) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Lakknak valami fához használható is jó lehet? Olyat egyszerűbben szerzek, mint csónaklakkot.
De ez még messzebb van, előbb a peremezés jön...

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#66) mcs válasza trydium (#63) üzenetére


mcs
veterán

Milyen igaza is volt. Csak meg kell nézni Kanye West egyik fel(inkább bal) lépését, amikor a Bohemian Rhapsodyval próbálkozott. ;]

(#67) Dr.Zoo válasza trydium (#59) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha lehetőségem lenne építenék 2m magas, tölcsér csöves mélynyomós, 2 mázsa tömegű hangfalakat.

Építhetsz, DIY-ben. :K

Őket ismered?
Rengeteg segítőkész ember jár ide, csövest konkrétan picipénzből lehet jót építeni...
Ami húzos a kimenők, illetve a táp. De erre is van fent vállalkozó, aki nem kokain árban dolgozik. :K

Ezt [link] annó 40 ezerért vettem Mayky barátomtól, tokkal-vonóval 2x8W kimenő, olcsó PCL86-os csövekkel, ALPS potival.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#68) trydium válasza Day 'n' Nite (#65) üzenetére


trydium
csendes tag

Azért választottam a csónaklakkot, mert nem ivódik be teljesen (előbb megszárad, mint hogy teljesen átitatná a papír membránt). Nem akartam, hogy teljesen merevvé tegye a hangszóró membránt. Inkább a papír felületnek szerettem volna egy kis plusz tartást biztosítani.
Vigyázat a csónaklakkal ! Kíméletlenül megtorol minden porszemcsét és elemi papír szálacskát, és „rücskösen” szárad meg.
Csak ezért jött ez a megoldás, mert akkoriban nem volt pénz új mélynyomókra. Mi is ellenőrző kísérleteket végeztünk már nem használt hangszórókon mielőtt bevetettük volna ezt az eljárást !

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#69) macskea válasza Dare2Live (#50) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem nem igenytelenezett itt le senki senkit. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#70) zoltanz válasza trydium (#64) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Engedni fogok a köz nyomásának és beszerzek új (használt) recsegő dobozokat.
Akkor viszont új poszt fog születni a tapasztalatokról.
"

Hidd el megéri majd minden forintját a befektetés, bár bakelittel is így szépen szólhat a rendszer most is. Amúgy sem nagy összeg használtan egy ekkora láda, de így a többi forráson keresztül is élvezetesebb lesz a zene :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71) Day 'n' Nite válasza trydium (#68) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Köszi minden infót! :R

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#72) trydium válasza zoltanz (#70) üzenetére


trydium
csendes tag

„Hidd el megéri majd minden forintját a befektetés majd, bár bakelittel is így szépen szólhat a rendszer most is.”

Én minden hangzást a Deep Purple - Perfect Strangers és a Supertramp - Live in Paris albumához mérek füllel. Természetesen csak bakelit (vinyl) hordozóról. Ezek számomra a legnagyszerűbben rögzített albumokok. Ezekhez tekerek mindent ha más albumot hallgatok, bármilyen forásból. Nekem ez a hangzás kell.

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#73) #15419392 válasza trydium (#64) üzenetére


#15419392
törölt tag

Nem értem minek ragaszkodni a régi, megszokotthoz... rákötsz egy denon heos-t és megy a tidal róla cd minőségben, az összes zenéd. Ami meg esetleg nincs fent azt tudod ugyan úgy "megszokásból" hallgatni.

(#74) orion1025 válasza trydium (#64) üzenetére


orion1025
őstag

Igazából alapvető dolgokat kell eldönteni az építgetés elején. Az első fontos paraméter, a rendelkezésre álló hely. A második lépést a zenei stílus határozza meg, itt kell választó vonalat húzni, hogy zárt, vagy reflex lesz-e a doboz. Ha reflex, abból elég a kisebb méllyel szerelt, így helyet is lehet spórolni, illetve bizonyos zenékhez illik ilyen zajkeltőt használni. Az utolsó fontos szempont pedig az, hogy két, vagy három utas.

Mint írtam, a magyar termékeknél csak jobbat találsz, ráadásul nevetséges áron kapni elég sokszor, és nem kell Philips, JBl, jamo, Pioneer, Denon, Pilot, stb. szintig elmenni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#75) bambano válasza orion1025 (#74) üzenetére


bambano
titán

ha mindenáron márka flame wart akarunk, akkor:
1. az orion a maga idején világszínvonalú volt, tehát az, hogy a magyar élmárkák nem voltak jók, csak a vidire igaz.
2. mai hifiben a philips, a denon, a sony, a technics, a pioneer, a wharfedale nem szint. az általad felsoroltak közül egyedül a jbl az, ami megüti a mértéket.

de akárhogy osztunk, szorzunk, a vége úgyis az, hogy az első ugyanúgy meghatározó volt hifiben, mint bugyilehúzásban :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76) orion1025 válasza bambano (#75) üzenetére


orion1025
őstag

A mai hangtechnika sehol sincs, nálam is a 80-as évek termékei az etalon darabok, így ezekre gondoltam a mondandómmal.

Az Orion tény, hogy egy hajszállal jobb a Videotonnál, de harmatos produktum még így is. A HS-500 ugyebár az etalon darab a cég történetében, hát nekem vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban... A mély lafog kicsit nagyobb hangerőnél, ebből adódóan torzít, illetve lomha is, a magas csapnivaló ami a váltó hibája is, de a 280-ban sem szuperált jól az a típus, illetve a Remix kondik förtelmes, fémes hangúak.

Videoton fonton gyászosabb a helyzet, mert vagy mély nincs, vagy magas van fogytán, de ha netán kicsit egybe is van a hangkép, az is csak egy csim-bum valami. Erre a legjobb példa, a DC 4014, amiből szintén volt saját példányom, hát az valami borzalom volt tíz évvel ezelőtt is, gyakorlatilag itt hagytam abba a magyar vérvonalat, egy HS-500 volt még beiktatva tavaly, csak azért, hogy hozzam a kötelezőt, és letudjam a "nagy legendát", de szerencsére gyorsan távozott.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77) #15419392 válasza bambano (#75) üzenetére


#15419392
törölt tag

ugye csak viccelsz XD egy denon nem szint, de egy jbl igen...ezen jót nevettem!

(#78) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ááá emberek, Spendor BC1- et, esetleg SP1- et kell beszerezni, mindkettőt hallgattam már és megtudtam milyen az a hangzás melyre mindíg is vágytam.

(#79) bambano válasza orion1025 (#76) üzenetére


bambano
titán

az orion torony erősítője kiváló volt a maga kategóriájában anno. még talán a rádiója is, a vidi rádiója se volt rossz. a vidinek a tv-je volt világszintű, a ts4351 mellett a sony is elbújhatott.
a hangfalaik nekem nem tetszettek. azt a szintet orosz s90 buherálásával sokkal olcsóbban el tudtuk érni.

persze amikor megvolt a módszerváltás és elkezdtek nyugati cuccok meg alkatrészek bejönni az országba, attól kezdve másképp néztünk a vidire meg az orionra. volt hamis összehasonlítás is, mikor meghallgattam egy heed monoblokkokból összerakott láncot, olyan árban, hogy nem tudtam kiszámolni a végösszegét, az nyilván jobb volt, mint a vidi meg az orion magyar fizetésekhez mért ára.

nekem saját cuccban nem volt se orionom, se vidim, azokat kollégiumban meg más helyeken hallgattam sokat. ugyanígy volt ct506, meg hasonló akkori cuccok. meg építettünk quadot mázsaszám. utána jött egy szerencsés maszek meló, aminek az árából tudtam venni egy nad 5325-ös cd-t meg egy nad 3020i-t standart1-gyel, ezzel léptem be a rendesebb hifi kategóriába. most is megvannak, most is jól szólnak 25 évesen. pár éve hallgattam sokat nad c320bee-t kef q1-gyel. ezek nyilván nem az orion meg a videoton szintjét képviselték, képviselik, de egy nosztalgiázó logoutos blogbejegyzésben jók a régi cuccok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) bambano válasza #15419392 (#77) üzenetére


bambano
titán

először is úgy indult, hogy ha már flame wart akarunk... flame war keltésre teljesen hibátlan kijelentések voltak :P
másodszor a japán cuccoknak olyan karcos hangja van, hogy elviselhetetlen. technics meg denon cd lejátszó? meg nem venném semmi pénzért. normális hangú hifit szerintem angliában meg dániában gyártanak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) orion1025 válasza bambano (#80) üzenetére


orion1025
őstag

Ezzel egyet kell értsek, a Japán Hi-Fi nem igazán képviseli azt a kategóriát, mint az európai nagy nevek, persze ott is akad pár jó holmi, de más világ. Ugyanez igaz az amerikai darabokra, az megint megérne egy misét, bár ott legalább vannak kiemelkedő nevek, darabok. Nálam ez a távol-keleti életérzés már önmagában nem nyerő, kicsit túl vannak értékelve a buzgóságuk és alázatosságuk miatt az ottani emberek, csak ez nem egyenlő a minőséggel, ezt felejtik el sokan.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#82) #15419392 válasza bambano (#80) üzenetére


#15419392
törölt tag

Mikor hallgattál utoljára denon vagy marantz cuccot? Nekem pár éves szett van denonból és árához képest nagyon jó...és még sufnizni sem kell. A marantz meg ugye komolyabb már árban és tudásban is.

(#83) orion1025 válasza #15419392 (#82) üzenetére


orion1025
őstag

Általánosságban elmondható az, hogy az újabb generációs termékek gyengébbek a régebbi társaikhoz képest, tehát lehet feleslegesen dobtál ki egy valag pénzt, mert jobb minőséget vehettél volna olcsóbban... Az pedig vicces, hogy mert Marantz, akkor már jó is...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84) #15419392 válasza orion1025 (#83) üzenetére


#15419392
törölt tag

lehet valaki elment és meghallgatta, ezután meg összeválogatta magának a számáraegfelelő cuccokat... biztos egy 30 éves orion vagy videoton jobb, de ha már csak a designt nézzük a modern cuccok nyertek

(#85) orion1025 válasza #15419392 (#84) üzenetére


orion1025
őstag

Nem értelek... Kit érdekel a design? Én nem mondom azt, hogy lényegtelen szempont, de meg lehet nézni sok mai termék kinézetét, hát egyenesen gusztustalan tud lenni némelyik. Azért egy fekete erezett doboz bármilyen környezetbe illik, pláne ha normális szövet van az elején, világverő design a mai napig.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#86) #15419392 válasza orion1025 (#85) üzenetére


#15419392
törölt tag

Végülis csak ha belépek a szobába egyből azt látom. Másrészről nem mindenkinek van türelme felújítgatni meg használtan vadászgatni és lutrizni a cuccukkal.

(#87) dabadab válasza orion1025 (#83) üzenetére


dabadab
titán

"Általánosságban elmondható az, hogy az újabb generációs termékek gyengébbek a régebbi társaikhoz képest"

Ezt mondjuk milyen adatok támasztják alá?

DRM is theft

(#88) zoltanz válasza dabadab (#87) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lemezjátszókra mondjuk pont igaz.
(legtöbb áruházban, netboltban hasonlók vannak csak)
pl. Sencor STT 312 UR

Ránézésre nem így kéne kinéznie. Sztem ház mondjuk fa, és robusztusabb az egész. Az a kar egy vicc, minden csak nem precíz. :DDD Tányért nem látom, de gondolom 0 felfüggesztés, pille súllyal.
Még ha ők fizetnének, akkor sem engedném ezt rá a lemezeimre...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89) orion1025 válasza dabadab (#87) üzenetére


orion1025
őstag

Például a személyes meghallgatásuk?!

balazskubik:

Ami jó állapotú, azt meg is kell fizetni, de még mindig olcsóbb, mint újonnan gyengébb terméket venni. A drágább cuccokba senki nem fog belepiszkálni, mivel csak egy réteg engedheti meg magának, és ezek az emberek többségében olyanok, akiknek van egy kis igényessége.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90) dabadab válasza zoltanz (#88) üzenetére


dabadab
titán

Miért, húsz évvel ezelőtt ebben az árkategóriában lévő cuccok jobbak voltak? Kötve hinném.

(#89) orion1025: a személyes meghallgatás (főleg, ha nem vakteszt) az kb. semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#91) bambano válasza dabadab (#87) üzenetére


bambano
titán

például a kapcsolástechnika?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#92) #15419392 válasza orion1025 (#89) üzenetére


#15419392
törölt tag

Inkább veszek denont, marantzot mint oriont, philipset és ezek turbózásait. A hangfalak is óriási fejlődéseken mentek át, nem csak az elektronikák. Ilyen 30 éves cuccokat én biztosan nem vennék.

(#93) zoltanz válasza dabadab (#90) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1975-ből egy belépőszintű, kezdőknek ajánlható termék ilyen pl: Dual 1224

Amit link-eltem annál még a cikkben szereplő Pio is klasszisokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#94) #15419392 válasza zoltanz (#93) üzenetére


#15419392
törölt tag

Ma már újonnan kevesen vesznek bakelitlejátszót, szerintem nyugodtan nevezhetjük rétegterméknek, ahol a jobb minőségért sokkal többet kell fizetni, elérhető áron meg marad az olcsósított.

[ Szerkesztve ]

(#95) dabadab válasza zoltanz (#93) üzenetére


dabadab
titán

"1975-ből egy belépőszintű, kezdőknek ajánlható termék ilyen pl: Dual 1224"

Így most hirtelen csak a nagyobb testvéreinek az újkori árát találtam meg (140, 170 és 200 dollár), ez alapján azt tippelném, hogy ez 110 dollár lehetett 1973-ban, amit inflációval korrigálva plusz áfával 200 000 forint, vagyis egy nagyságrenddel(!) drágább, mint az a cucc, amiről szó volt.

Ha valami összehasonlíthatót akarsz a hetvenes évek elejéből, akkor keress olyan lemezjátszót, ami akkoriban 10-12 dollárba került, vagy ha ezt akarod viszonyítási alapnak használni, akkor kétszáz táján nézzél neki versenytársat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#96) DarthSun válasza dabadab (#95) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már a magasabb árkategória is szóbakerült :D

(#97) orion1025 válasza dabadab (#90) üzenetére


orion1025
őstag

Már ~12 éve "hallgatózok", volt szerencsém pár dologhoz ez idő alatt, hidd el, sok esetben jobb egy korábbi darab. A 2000-es évektől már csak hamu maradt a normális zenélésből, már ami az elérhető árkategóriát képviseli, ezt a lyukat igyekeztek a piacon betömni az 5.1 szörnyekkel.

balazskubik:

Egészségedre!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#98) Dare2Live válasza trydium (#59) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez igazából nem a pénzről szól, főleg, hogy a bakelites hifi baromi pénzes dolog.

Nagyon szarul valótlanságokkal tüzdelve!!!

A jel a háttértáron(hdd/ssd/más forrás) nem torzul, bitpontos-> kijön a jel toslinken bemegy bitpontosan a -> DSDs DACba kimegy az analóg jel XLRen keresztül (nem szed össze zajt)-> a genelec 8040/50be amiben benne van a genelec 8040/50hez tervezett erősítő, tápegység. Nincs torzulás sehol amit meg a genelec megkap az kijön +-2dB(A)val, brutál dinamikával, nem elkenve...

vs

A lemez amikor kijött a gyárból is erősen nem azt rögzítette amit lejátszottak neki, jel/zaj arány problémás, ahogy a magasak is.... -> analóg lemezjátszó, ami a lemezt még koptatja is -> analóg már 2(3) helyen torzult jel bemegy egy csöves "meleg" erősítőbe -> bemegy a jel a hangfalba, de a hangfal és erősítő sosincs igazán egymáshoz belőve.
És a rendszerben ott vannak még a kábelek amikről elképesztő hitviták mennek, hogy melyiknek jobb, melegebb, ércesebb a hagja.

De te a másodikat hallgattad éveken át, megszeretted baromira élvezed és ha meghalgatnád a Geneleceket hááát sanszosan nem tetszene.

Erre akartam rámutatni aztán mi lett belölle...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99) #15419392 válasza Dare2Live (#98) üzenetére


#15419392
törölt tag

Pedig egy genelecnek milyen jó, dinamikus hangja van :)

(#100) dabadab válasza orion1025 (#97) üzenetére


dabadab
titán

"A 2000-es évektől már csak hamu maradt a normális zenélésből, már ami az elérhető árkategóriát képviseli"

Ez azért nekem elég gyanús állítás. A régebbi cuccok árait az ember hajlamos alábecsülni (lásd pár hozzászólással feljebb a a lemezjátszós példát, ahol tízszeres(!) árkülönbség nem tűnt fel), másrészt a technikai fejlődés miatt elég jól láthatóan ez nem igaz: néhány tízezer forintból jobb lejátszót lehet ma venni, mint bármelyik lemezjátszó.

Hangfalaknál se látom ezt a hatalmas hanyatlást: az előbbiekben "világszínvonalúnak" titulált Orion HS500 7800 forint volt 1981-ben, ez inflációval meg áfával kb 330.000 mai forint - ennyi pénzért meg ma sokkal jobb hangfalakat lehet kapni annál.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.