Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Mióta álmodom arról, hogy a saját ízlésem szerint válogathassam össze a csatornáimat. Bőven elég lenne kb 10-15 darab, a maradék 70 meg mehet a kukába...
2014-ben ez olyan nagy kérés lenne?
Persze tudom az okát, de akkor is...

Minden szavam magánvélemény!

(#2) sys25


sys25
aktív tag

Ezt a választható csatornás dolgot itthon úgyis kiforgatnák a szolgáltatók rendesen.Arányaiban horror áron adnák a csatornákat az fix.Itthon egy olcsóbb szolgáltatónál mondjuk 50-52csatorna havi ~3,5-4k ,szóval csatornánként mondjuk 70-80ft.Ha nekem csak mondjuk 5-6csatorna kéne,az pénz kiesés a havi 3,5-4k-s előfizuhoz képest!Magyarisztánban ezt nem fogják hagyni,már ha egyszer lesz belőle vmi,itt komoly árat fognak velünk fizettetni,főleg az olyan pénzéhes monopol helyzetben lévő szolgáltatók mint az én szolgáltatóm(52csatorna+30M net 2év rablánccal 9,5k...)!Akkor még mindig jobban megéri a mostani rendszer!
Bár ne legyen igazam,mert az ötlet tetszik,már évek óta ilyen szolgáltatásra vágyom(kit érdekel a sok hír csatorna meg a Nóta/Muzsika tv...)! :D

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Erről van szó. Hulljon a férgese :D
Mindjárt eltűnne a muzsika tévé és hasonló baromságok...

De szvsz itthon úgyse fogják beveztni kb soha. Pedig egy ilyen összeválogatható csomagért talán megérné újra előfizetni a tévére.

(#4) Dévacsen válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


Dévacsen
senior tag

+1 , Mondjuk én nem tv-zek,de szüleimnek is felesleges az kb 70,amit csak el hajtanak. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#5) PistiSan válasza Dany007 (#3) üzenetére


PistiSan
addikt

+1

(#6) vimes


vimes
senior tag

Na ez de fasza lenne. Meg lehetne ezt oldani úgy pl. hogy a MinDig TV-s csatornák ingyenesek, ha rendelsz legalább egy kábelcsatornát, és a kábelcsatornákra sávosan növekvő díjszabást becezetni, a csatornákat az áraik alapján mondjuk 3-4 csoportba beosztani és pá. Pl. egy HírTV/ATV-ért tudják mikor fizetnék ugyanannyit, mint pl. egy Discovery-ért. Istenem, de jó lenne... de erről jobb, ha álmodni se merek.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#7) glutamin


glutamin
őstag

Majd szépen azt a 10-15 értelmes csatornát össze lehet válogatni darabonként 3-500 Ft-ért. Egyébként már ma is megteheti az ember, hogy a fölösleges csatornákat egyszerűen nem hangolja be a TV-n/letiltja. Az biztos, hogy a szolgáltatók bevétele nem fog csökkenni, úgy variálnak.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8) Kbali válasza glutamin (#7) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyébként miért is csökkenne? Mindenki úgy fogja fel a dolgot, hogy ez a típusú műsorszórás/előfizetés csak egy kapcsoló. Hát nem...
A Mindig TV is lassan már a vicc kategória - lassan ugyanannyi és ugyanazon csatornák vannak, mint a többi szolgáltatónál és már elérték ugyanazt az árszintet.

(#9) jFox


jFox
őstag

Végre valahol került értelmes ember egy vezetői székbe. :C Támogatom az elképzelést. :K
Nekem is úgy volt eddig, hogy egy favorite csoportba összepakoltam amit nézünk, a többi meg ott volt a háttérbe, ha nagyon kellett esetleg valakinek. De ha nem is nézem miért fizessek érte? ...

De gondolom, ha be is vezetik valaha ezt a rendszert nyilván drágáb lesz, ha én válogatom össze mi kell nekem, mitha csomagot fizetnék elő. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#10) Button válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


Button
aktív tag

upc direktkártya 3100ft, saját box
88 csatornát adnak, azt állítok be, olyan sorrendbe amit csak akarok, a többi kuka
pillanatnyilag ezt látom az egyik legjobb megoldásnak
persze nyilván ezzel úgymond kifizetem a szemetet, de ha darabonként fizetnék akkor sem jönne ki 3100 alá..

(#11) Bici


Bici
félisten

Ezzel a válogatós dologgal csak az a baj, hogy így sok TV adó lehúzhatná a rolót.
Ami azért baj, mert a rétegigények kielégítő csatornák (pl. komolyzenei adók), is közvetíthetnek értéket (sőt), de ha kevesen fizetnek rá elő, akkor tönkremennének.
Itt az a kérdés, hogy melyik a jobb: ha a társadalom eltartja a keveseket érdeklő műsorokat, vagy ha ezek kihalnak.
Szerintem nem egyértelmű a válasz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) Tapsi válasza sys25 (#2) üzenetére


Tapsi
addikt

És mégis miből gondolod, hogy ez magyar jelenség? A szolgáltatók abból élnek, amit te befizetsz nekik, nem pedig jótékonysági intézmények.

Egyébként vicces, hogy minden ilyen hírnél előkerülnek azok az arcok, akik azt hiszik, hogy a kevesebb csatornáért majd kevesebbet is kell fizetni. Hát szólok, hogy fel lehet ébredni, mert marhára nem.

(#13) haris


haris
őstag

azta, annyira bírom az ilyen fogyasztóvédő ötleteket. ők jól kitalálják, mi meg majd jól ráfizetünk. mint régebben, amikor kitalálták, hogy az autópálya matrica mennyire igazságtalan, mert mennyivel jobb, ha annyit fizeetsz, amennyit használod. aztán az a rendszer lényegesen drágábbra jött ki, mint az átalány matricás. kösz nekem jó így ahogy van. úgyis elrejtem, nem nézem ami nem érdekel, kinek fáj az ha ottvan. (pl muzsika tv, meg pax. konkrétan leszarom, de nem is zavar, nem veszek róla tudomást)

szerk bocs ha maradtak benne hibák, telorol vok.

button @10
pontosan, tök így gondolim én is, bár én 10ezret fizetek a t.home-nak, de még így is azt hiszem jó ez így

[ Szerkesztve ]

(#14) Andris837 válasza Button (#10) üzenetére


Andris837
senior tag

Ott a pont. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#15) Bozek válasza Button (#10) üzenetére


Bozek
nagyúr

És nincs DigiSport, szóval az fociszerető emberek nagy részének ki is lőve az ajánlat. Na meg ahogy néztem, ebbe a 3190 Ft-ban csak M1 HD van, az M2 és a Duna is SD. Amennyiben HD csatornákat is akarsz, fizess havi 500 Ft-ot még pluszban. Na meg az is kérdés, mennyiért adják a HD Box-ot, mert csak a hagyományost látom az oldalon, abból is 8 ezer Ft egy és ugye a UPC-nél nem vehetsz máshol, mert össze van kötve a kártya a beltérivel (amit ők kültérinek neveznek).

(#16) tothmaxy182 válasza Button (#10) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Igen, tudom. Ezért írtam, hogy tudom a buktatókat.
Ha én válogathatnám a csatornákat, valószínűleg megoldanák az árazást úgy, hogy egy fillérrel se jöjjek ki jobban, mintha megrendelem a 70 csatornás csomagot, aminek a 80%-át sosem nézem...

Minden szavam magánvélemény!

(#17) Button válasza Bozek (#15) üzenetére


Button
aktív tag

Hát igen, én nem nézek focik csak forma1-et, tehát ebben igazad van.
A HD csomag 500Ft, akkor ez 3690 Ft. De itt már extrázunk, darabárnál sem annyi lenne "1db HD" mint "1db SD"..
(Mindemellett mindigen van kapásból 3HD ingyér, hamár ennyire fillérezünk.)
Boxot magad kell vegyél és nem párosítják, ez a direktkártya lényege. Egy amiko miniHD 14-15 ezer Ft, azt csinálsz vele amit akarsz, beleértve a rögzítést is.
Ha jól számolok 36-40Ft így egy csatorna, ha a kétharmadát kikukázom akkor is ~100Ft max/hasznos csati.
Nem lenne olcsóbb darabra venni, higgyétek el :N
Egyébként értem az elképzelés lényegét, de akkor is ez a helyzet.

(#18) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nem kell parázni, ha a világ boldogabbik felén megvalósul, nálunk úgy 30-50 év átfutással, kifacsarva, lesz@rva érkezik meg. mondjuk a nálam a tévé is csak árukapcsolás a net mellé a telefonnal együtt, inkább megyek bringázni egyet...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#19) bambano válasza sys25 (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne gondold, hogy ezt a kitolást a kábeltv-s szolgáltatók önállóan meglépik. sokkal inkább a műsorgyártók csinálják már most is ezt.

meg azt se gondold, hogyha hirtelen nagy átalakulás lenne a műsorpiacon, akkor egy adott műsor ára nem változna. a retekklubnak már eddig is voltak ötletei az árazással kapcsolatban, szerencsére megkapta érte a magáét (nem most, 1-2 éve).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Dezsike


Dezsike
tag

Most is az a tendencia, hogy egyre magasabb áron egyre kevesebb csatorna van a csomagokban. Amikor megrendeltük egy évtizede egy itteni monopol szolgáltatótól a kábeltévét kb 50 csatorna volt, most olyan 35 körül van, az ára meg nagyon durván felment, majdnem a duplája a megkötéskori árnak. A legtöbb csatornát nem hiányolom, de tavaly kivettek párat amit rendszeresen néztem - azokat most (talán illegális) netes streameken pótlom - kényszerből, mert ők bármikor variálhatnak, de én nem mondhatom azt, hogy mostantól csak a felét fizetem a havidíjnak. Azért lenne jó ha ezt bevezetnék, mert akkor visszarakatnám azt a pár csatornát, cserébe szívesen kidobok ugyanennyi másikat, ha az ára marad. Az lenne a jó megoldás, ha ugyan úgy mint most, adnának egy x csatornát tartalmazó csomagot y összegért, de az x csatornát te válogathatnád össze (kivéve a 4 vagy 5 közszolgálatit, ami mindig benne van fixen) - esetleg néhány prémium csatorna, mondjuk az HBO, Filmbox több "helyet foglalna", kompenzálva az áruk.

(#21) bambano válasza Dezsike (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gondolom azért vették ki, mert a műsorgyártó tarthatatlan feltételeket szabott.
nem akarok konkrét neveket mondani, de egy nézettebb ismeretterjesztő csatorna-csomag is így járt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Dezsike válasza bambano (#21) üzenetére


Dezsike
tag

Nem valószínű, mert a csatornák továbbra is elérhetőek az adott szolgáltatónál, csak más platformon, amin azért is plusz pénzt kérnek, hogy két tévén nézzem, meg azért is, hogy felvehessem a műsort, míg a mostanit annyi tévén nézem a házban egyszerre amennyin akarom és szabadon felvehetem a műsort saját berendezéssel, plusz költség nélkül.

(#23) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A legdrágább csomagokban van az a max 10 amit az emberek zöme néz. Ezért meg kell venni az összes vacakot.
10 csatornáért pofátlanság elkérni havi 4-5 forintot,de hát nem is annyit adnak hanem 90-et.
Ez bármelyik szolgáltatóra igaz szerintem.

Azt sosem fogom megélni itt Magyarországon, hogy egy alapcsomag mellé kérjek 5 ismeretterjesztő csatornát olcsóbban, és azt sem, hogy én mondjam el, hogy mekkora le és feltöltési sebességet szeretnék az internetcsomagomba a nullától addig amíg a szolgáltató tud biztosítani maximum.

(#24) McSpy


McSpy
őstag

Dream,Dream,Dream :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#25) BonFire válasza bambano (#21) üzenetére


BonFire
veterán

Csak nem az Animal Planet…?

Én azt sem tudom pontosan, hány tévécsatornám van. Harmincon felül, de sose számoltam össze. 5800 Ft-ért van net + tévé, ebből a net, ami érdekel. A tévéadás, SD-ben, tropa hanggal full gáz. Nem tudnak egy natív 16:9-es képet kiadni, hanem egyik letterboxba, a másik pillowboxba van gyömöszölve, a harmadik a változatosság kedvéért 4:3, aztán nem elég a vízfesték-hatású képminőség (mert a digitális adást is visszabutítja a szolgáltató analógba!), feszt nyomkodhatod a képméretező gombot is pluszba, és hol pixelekre esik a kép, hol pedig szellemképes (mert ugye a végén csak analógban kapom meg). A tévé digitális szolgáltatásait nem tudod kihasználni (műsorújság, PIP stb.).

Az egyiknek motyog a hangja, a következőnek üvölt. A Disney-channelnek akkora Mikiegér-logója van, hogy a képernyő egyharmadát elfoglalja; vicc az egész. A késő éjszakába nyúló filmeket sokszor egyszerűen a reklám után abbahagyják, gondolván, úgysem nézi már senki! Mert persze a fizetett éjszakai TV shopnak menni kell, a kombucsa-szarnak meg a prolong-reklámnak…

5, azaz öt db sportcsatornám van: EUS-1, EUS-2, Sp-1, Sp-2, DigiSp. Mindegyiken egyformán gurigáznak, soha a büdös életben szándékosan nem kapcsolnék oda. De ez is minek, amikor a világrengető sporteseményeket (foci VB, Forma 1, olimpia) úgyis közvetíti az összes közszolgálati és egyéb ingyen fogható szar, ki se lehet kerülni.

Sem sorozatot nem nézek, sem „ismeretterjesztő”-t, mert ezek a csatornák is újabban tele vannak áltudománnyal meg összeesküvés-elméletekkel. Vagy nézhetem a Discovery-n meg a NGC-n a X-ezredik dokfilmet a dínókról, meg a világegyetemről, mert egyszer megvett a filmstúdió egy 125 dolláros modell pakkot, aztán csak úgy ontja egymás után ezeket az animált szemeteket. Egyszerű munka, nem kell hozzá stáb, kamera, lámpa, mikrofon, nem kell felkeresni helyszíneket, kutatómunkát; elég egy közepes szkript hozzá, meg egy 3D szoftver. És kész a végtermék, ami 20 perces, de közben háromszor van félbeszakítva „cillitbeng”-gel.

Köszönöm, de ez nekem ingyen sem kell. Viszont egyelőre csak így tudom olcsón megkapni az internetet, mert árukapcsolás van.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26) Vladi


Vladi
nagyúr

IgennNNnn! :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) bambano válasza Dezsike (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

maradjunk annyiban, hogy te valószínűségek meg hiedelmek alapján alkotsz ebben a témában véleményt, én meg személyes tapasztalat alapján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) bambano válasza BonFire (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Nem tudnak egy natív 16:9-es képet kiadni, hanem egyik letterboxba, a másik pillowboxba van gyömöszölve, a harmadik a változatosság kedvéért 4:3,": ki nem találnád, miért így adják a kábelesek az adást: TÖRVÉNYI KÖTELEZETTSÉGÜK VAN RÁ.

le lehet szakadni arról a baromságról, hogy minden hülyeségért a kábeltv-t okoljátok akkor is, ha köze sincs hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) róland


róland
veterán

Kicsit továbbgondolva az ötletet:

- a mobil korában miért is nem lehet megoldani, hogy csak akkor fizessek egy csatornáért, amikor nézni akarom azt? (Mintha elég elterjedt lenne a mikrofizetés, s nem csak a mobil eszközöknél.)

(Talán félnek a műsorszolgáltatók, hogy végre valós nézettségi adatokkal kellene újraosztani a reklámpiacot?)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#30) BonFire válasza bambano (#28) üzenetére


BonFire
veterán

Sajnálom, ha magadra ismertél, nem rólad beszéltem! De, a kábelszolgáltatót fogom okolni, ugyanis tőle veszem a szolgáltatást! Jó, hogy minden szirszarért nem fordulunk rögtön a Köztársasági Elnökhöz! A törvényt nem én hozom, és azt hiszem, nem is rám tartozik. Ha idiótaság van benne, mint például „a kábelszolgáltató köteles a 16:9-es képarányú full HD digitális képet analógba konvertálni és eltorzítva továbbítani” – akkor a kábelszolgáltató dolga (saját, jól felfogott érdekében), hogy ez ellen lobbizzon, miszerint „Kérem, ez hülyeség! A fogyasztó ezt utálja. Nem praktikus.”.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#31) trufa12


trufa12
addikt

Lenne mondjuk 500 egy csatorna ára , úgyse kell 10 nél több, és mondjuk ne 80 év hűséggel, úgy jó lenne, mellé szabadon választható net. Szép álom .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32) bambano válasza trufa12 (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát most, a te szempontodból nézve, kapsz 2-3 rugóért 10 hasznos meg 70 töltelékcsatornát, de inkább vennél kétszer ennyiért 10 csatornát összesen?

csak én nem értem, hogy mi ebben a biznisz a te szempontodból? mert a kábeltv-s szolgáltatód nagyon szívesen emel nálad árat, 250%-ra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) talamasca válasza BonFire (#25) üzenetére


talamasca
senior tag

Paszek, Ember!

:C :C :C

Minden elismerésem! Az egy dolog, hogy szembeköptem a monitort, mert annyira röhögtem, de az igazán jó dolog a kommentedben, hogy tökéletesen írtad le a magyar kábel-tv szolgáltatást.

Az megvan emberek, hogy Full-HD-s tévékkel, digitális mif@szos csomagokkal a HD minőség a legtöbb helyen feláras? Érted, mintha 1983-ban azt mondták volna, hogy ha nem hangyásan szeretnéd látni az adást, akkor fizess felárat... Vicc.

[ Szerkesztve ]

“Black as midnight on a moonless night.”

(#34) Alchemist


Alchemist
addikt

...jééé még van, aki néz tévécsatornákat...? :D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#35) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Anno herélték a MS-ot, hogy ne rakjon mindent bele a windowsba, árú kapcsolásként (IE,MP). Anno kötelezték a Shimano-t, hogy ne egyben gyártson fékváltó karokat, így kiszorítva versenytársakat esetlegesen, hanem külön fék és váltó karokat.
Az bezzeg nem zavarja a kedves versenyhivatalokat, média hatóságokat hogy ha nekem csak (szélsőséges esetben) egy csatornára lenne szükségem, ami a legdrágább csomagban van, akkor ne kelljen kötelezően mellé másik 70+ -t megvenni. 2014ben.... :U

(#36) Silentfrog válasza Alchemist (#34) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mert te a híradót is letöltöd? :P :DDD

(#37) emelhu


emelhu
aktív tag

És milyen érdekes lenne, ha helyére tennénk a dolgokat.

A kábel tv cég egy műszaki szolgáltató, a műsor előállítók meg műsort szolgáltatnak.

Vagyis a kábeltv szolgáltatót nem érdekli, ne is érdekelje, milyen músor megy (mint a netsemlegesség elve).

Pl. egy alapdíjat kell fizetni (2000 Ft/jhó) és ezen felül SD csatornánként 20 Ft/hó, HD csatornénként 40 Ft/hó.

A többi díj értelemszerűen a TV músor előállító díjszabása szerinti.

Merthát versenyezzenek!!!

Ha meg túl magas árat szab és nem lesz nézője... az az ő dolga.

(#38) weiss válasza bambano (#28) üzenetére


weiss
addikt

:Y Azt meg hogyan?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39) BonFire


BonFire
veterán

„Mert te a híradót is letöltöd?”

Hát, az a helyzet, hogy egy héten át ugyanazt csócsálják az összes híradóban és hírportálon, tehát elég egy héten egy összefoglalót megnézni. Régen voltak ilyen műsorok, pl A HÉT.

Az a helyzet, hogy média terén minden fronton borzasztó túlkínálat van. Legyen az film, sorozat, zene, bármiféle fogyasztható szellemi termék, pl e-könyv és könyvek stb. Roppantul felhígult minden, iszonyat dömping árad, mindenki azon igyekszik, hogy minél olcsóbban tudjon szórakoztató terméket előállítani és a konkurenciát lenyomni, miközben a színvonal rémesen esik. Így persze, hogy csomagban adnak mindent, hiszen mint tudjuk, tucatjával minden olcsóbb, és nem hiszem el, ha darabra kéne beárazni akár a tévécsatornákat, akár a műsorokat, hogy megfelelő kompromisszumok születnének. Hogy árazzunk be egy RTL klubot? SD-ben havi 40 Ft az sok, vagy kevés? És hogy árazzunk be egy Trónok harcát? Full HD-ben per epizód per megtekintés megér 100 Ft-ot? De akkor egy komplett tévécsatorna havi előfizetése az miért nem ér meg kétszer annyit? Egy komoly, tudományos folyóirat cikke mennyi legyen, hogy az olvasó se meneküljön el, és a szerző se legyen hülyének nézve? Mondjuk 50 Ft? :F

Azért ülnek a tévék a jelenlegi állóvízben, mert a mai modell a legkifizetődőbb mindenkinek. Még akkor is, ha 50 olyan csatornáért fizetsz, amit nem nézel soha. Mert csak ezekkel együtt tud lenni olyan olcsó a többi, hogy meg tudjuk fizetni. A költségek nagy hányadát a hirdető állja, ami évek alatt megtérül neki, mert megvesszük a termékét. A szolgáltató így nagy csomagokat adhat, mi meg keveset költünk rá. Cserébe így tud elérni a legtöbb hirdető.

Ha megváltozik ez a felállás, akkor az történik, hogy a mai tévék 98%-a megy a levesbe, mert senki nem fizetne érte. A maradék 2% pedig hirtelen nagyon felértékelődik, mivel kvázi monopolhelyzetbe kerül a piacon, így drágább lesz a hirdetés is. Meg a csatorna előfizetési díja is.

Engem sokkal inkább zavar az, hogy nem tudok úgy internetet előfizetni, hogy ne kelljen egy bármilyen tévécsomagra előfizetnem mellette, mert úgy olcsóbb. Jó, hogy most már a vezetékes telefon előfizetéshez annyira nem ragaszkodnak a szolgáltatók, mint néhány éve!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#40) Alchemist válasza Silentfrog (#36) üzenetére


Alchemist
addikt

Minek pazaroljak időt hiradóra, ha ugyanazt az infót kb. 2 perc alatt átnézem a neten?
Így már minden videós híranyag lassssúúúú...
(ha egyáltalán érdemes bármit is elhinni a médiának...)

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) bambano válasza weiss (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jogszabályi előírás van rá, hogy a tv műsort a lehetőség szerint az eredeti forrás által kiadotthoz minél közelebbi formában kell továbbítani. tehát ha a műsorszolgáltató alacsony bitsebességgel, rosszul kiadott formátumjelzővel küldi a műsort, akkor azzal kell kitolni a kábelre.

ennek a be nem tartásáért büntet a hatóság. igazság szerint ennek nagyrészén nem tudsz vagy akarsz változtatni, mert minek kódolnád újra a műsort, de pont a formátumjelző az egy olyan kritikus pont, amin sok szolgáltatás elvérzik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) bambano válasza BonFire (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a jelenlegi helyzet az, hogy fajlagosan mindenképpen olcsóbb csomagban venni a műsort, de néha abszolút értelemben is.
a másik, hogy eszement különbségek vannak az árakban attól függően, hogy hány nézőhöz jut el a program. ha beteszed a műsort az alapcsomagba, ami minden nézőhöz eljut, akár felébe kerül, mintha a nagyobb programcsomagba teszed be, ahol csak ahhoz jut el, aki kifizeti a magasabb díjat.
a harmadik meg, hogy gyakran nem hajlandók a műsorosok szólóban eladni a műsort. tehát nem biztos (példa kedvéért), hogy meg tudod venni az rtlklubot a cool nélkül. és ezekbe a kábeltv-s szolgáltatóknak kevés befolyása van, pláne, ha nézettebb műsorról van szó. egy retekklubbal nemigen tudsz vitatkozni, mert az előfizető széttép, ha kiveszed a retekklubbot a kínálatból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Coix válasza BonFire (#39) üzenetére


Coix
tag

A tévétársaságok (és közvetetten a műsorszolgáltatók) abból élnek, hogy nézik őket. Mivel profitérdekelt cégek, olyan műsort gyártanak, amit megnéznek. Ha szar a színvonal, akkor azért szar, mert a néző az szart akarja nézni. Kicsit álságosnak érzem, amikor a tévétársaságokat szidják emiatt.

A harmadik bekezdésedben leírtakkal viszont egyetértek. Sajnos amíg nem találnak ki életképesebb üzleti modellt, addig a csatornánkénti válogatás bevezetése a kisebb és közepes csatornák halálát jelentené. Aki itt veri a mellét, hogy ő bizony csak NatGeot meg Discoveryt nézne, azok egy részének csak a szája jár, mert valójában sajnálná rá a pénzt. Azon kevesek, akik pedig tényleg megvennék, végül olyan kevesen lesznek, hogy ahhoz, hogy ők eltartsák a csatornát, több száz, ha nem ezer Ft-ot kellene érte fizetniük.

Úgyhogy csak óvatosan a lelkesedéssel, mert ha rosszul vezetik be, akkor ez az új rendszer azt fogja eredményezni, hogy csak néhány, tömegigényt kielégítő csatorna fog megmaradni. A Tv2 megmarad, a NatGeo meg nem. Az igényesebb műsort követelők szépen tökön szúrják saját magukat. És ha ezt egyszer elcseszik, visszacsinálni már nem lehet majd.

[ Szerkesztve ]

(#44) bambano válasza Coix (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ha szar a színvonal, akkor azért szar, mert a néző az szart akarja nézni.": ez részben téves, ugyanis a néző csak abból választhat, amit a csatorna elérak. tehát a nézők nem maguktól kezdték szeretni a szemetet, hanem azért, mert abból a választékból az tetszik nekik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) BonFire válasza Coix (#43) üzenetére


BonFire
veterán

„Mivel profitérdekelt cégek, olyan műsort gyártanak, amit megnéznek. Ha szar a színvonal, akkor azért szar, mert a néző az szart akarja nézni. Kicsit álságosnak érzem, amikor a tévétársaságokat szidják emiatt.”

Nem így van. Mivel profitorientált cégek, arra törekednek, hogy minél több műsort tudjanak előállítani minél kisebb költséggel. Ezért van most nagy divatjuk az ál-reality-knkek; sem képzett színészek nem kellenek hozzá, sem forgatókönyv. Összeültetnek pár fiatalt egy díszletbe, aztán mehet a spontán eszementkedés.

Ahogy a beszélgetős műsorok is nagyon népszerűek. Fekete háttér mellett fekete öltönyös urak hosszasan fejtegetnek ki egy-egy témát, és kész a műsor. Vagy a reggeli baba-mama családbarát műsorok. Néha bemondják az időjárást, a híreket, megfőznek egy-két ételt, gyöngyöt fűznek etc. Behívnak a műsorba vendégként kevésbé ismert vagy fontos személyiségeket, akiknek nem kell gázsi, örülnek, hogy szerepelhetnek a médiában. És már el is telt a délelőtti műsoridő, a reklámok pedig lementek.

Egy-egy tévéfilm-sorozat vagy egész estés film előállítása jóval költségesebb ennél, nem fognak bele, mert drága. Egy Barátok köztnek is egyedül az a kizárólagos szerepe, hogy

1. függővé tegyen. – ha rákapott az ember, bizony nem hagyja ki egyetlen este sem;
2. ne nézd a konkurenciát. Ha már végignézted az epizódot, oda vagy szögezve az RTL elé, ugyanis a többi adón már rég megkezdődött a film és egyéb más műsor, aminek lemaradtál az elejéről. Valószínűleg így nem kapcsolsz át már utána máshova.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#46) bostone


bostone
addikt

A natgeo-t emlegetni, minőségi műsorsugárzás címén, enyhe túlzás. A legutolsó Ismeretterjesztő alkotásban, egy 5 perces anyagot nyújtottak 25 percesre. Ez a tipikus, nem tudok miről forgatni, az ötlet és az anyag is kevés, de megrendelő már kopogtat és az a kis pénz is jól jönne, összevágok valami salátát belőle, nem baj, ha belekeveredik egy kis patkányszőr, attól még értékesebbé válik.
Amikor elindult a lavóros őrület kis hazánkban, mindenki dicsekedett, hogy neki ennyi meg ennyi csatornája van, igaz egy szót sem értett belőle, mivel oroszul "tanult".
Tutti-frutti, vagy mi volt annak az ominózus műsornak a címe, ahol csöcsbe öltözött csajok csellengtek a színpadon. Kiszel Tündét is onnan ismerjük. (sat1 vagy pro7)
Az MTV 150 perc reklám után leadott 3 klipet. (tango, fruit of the loom)
Az euro sport vetítette az összes forma 1-es futamot, és fogható volt még egy sportcsatorna, ahol motorsportok kaptak főszerepet a focival szemben.
Szóval a minőségnek odatettek, ezelőtt húsz évvel is.
Jah, a skandináv országokban nem szinkronizálják a filmeket? Mi történne itthon ilyen esetben, mindenki elzárná a tv-t?
Én személy szerint nem tudok 5 percnél több időt tölteni a tv előtt. Jön a reklám, átkapcsolok, és milyen meglepő, ott is reklámot találok. Ez milyen már?
Azt hiszem én vagyok a réteg néző. Engem már a Mónika show is zavart.
Emlékszem még ment a lehetetlen című műsor és éppen kórházban voltam. A jónép nézett valami gagyit az ebédlőben, amikor kezdődött a lehetetlen, csak ketten maradtunk a teremben.
A cikkben említett kezdeményezés tényleg jól hangzik, de valódi választék nincs. A "magyar" szolgáltatók tükrözik magukat ezer felé. Gondolom ez máshol is így megy.
Gondolkodtam, hogy előfizetek az HBO-ra, viszont amikor az ingyenes napokon szembesültem vele, hogy mennyi ismétlést erőltetnek, úgy éreztem, nekem elegem van a hagyományos műsorszórás áldásaiból. 10 vagy 14 csatorna fogható itthon (2 gyerek, 1 sport, 1 felnőtt senkit nem érdekel a családból) engem egyik sem szolgál ki. Volt sokcsatornás előfizetés is, de minek.
Szeretek filmeket vagy sorozatokat, normális dokumentumfilmeket nézni és nem találok kedvemre valót.
Remélem, hogy a netflix megerősödik és elterjedett/elérhető lesz ez a forma.
Amikor a tecső reklámokat implantált a videókba, éreztem, hogy valami itt is félbeszakadt.
Azt hiszem megnézem a mad max-et, német szinkronnal, magyar hangalámondással videokazettán.
"Forróvá tegyed a malmot ember!"

[ Szerkesztve ]

(#47) tecsu válasza sys25 (#2) üzenetére


tecsu
addikt

A cégek mindenhol ugyanúgy a több profitot hajszolják. Lassan pedig már mindent az EU határoz meg, ez sem lesz másként szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) Button válasza róland (#29) üzenetére


Button
aktív tag

hiszen a mobil előfizetések 90%-a is perc alapú
és nem azért mert nem tudnának akár ezredmásodperc alapon számlázni

ez ugyanúgy kenyér+tej árukapcsolás, amikor 6 másodpercre megveszek egy percet, engem még jobban zavar mint a csatornás dolog..

(#49) nap


nap
addikt

Utópia. Az emberek többségének a szemétre van igényük. Az értékesebb csatornák eltűnnének, a többinek még kevésbé kellene igyekezni, hogy adjon valamit a reklámok között.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#50) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Régebben még én is szorgalmaztam volna ezt, de így, hogy 4k a net + tv + telefon és aminek van, ott van ingyen a HD adás is, felesleges. Inkább Digit mindenkinek! :DDD

Egyébként én nem hinném, hogy Kanada a világ közepe és akkor emiatt már hirtelen globálisan elterjedne bármi is. Az már persze megint egyéni preferencia kérdése, hogy szvsz az ismeretterjesztő csatornákon kívül az egész egy rakás sz*r.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.