Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) myteve


myteve
csendes tag

Egy kérdés: ezek az akkuk 1,2 vagy 1,5 voltosak?
Különben érdekes, hogy sosem nagyobb, hanem kisebb értékeket eredményeznek ezek a mérések.

[ Szerkesztve ]

(#2) Ndruu válasza myteve (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

1,2V, mint a többi NiMH akkumulátornál.
Az Eneloopra például az van írva: Typ. 2000mAh, Min. 1900mAh, ott tehát nem hazudnak. A Panasonic Infiniumra is 2100mAh-t írnak, holott az átcímkézett Eneloop. Szerintem a Varta is ugyanazzal az eljárással készül, úgyhogy sokkal nagyobb kapacitású ez sem lehet (és nem is lett).

Harrrr!!!!

(#3) #27483136 válasza Ndruu (#2) üzenetére


#27483136
törölt tag

Hali
A kapacitás függ a kisütő áramtól is. Minél nagyobb a kisütő áram, annál kisebb kapacitásúnak látszik az aksi. Valószínű, hogy 25mA-es kisütésnél már adná a 2100mAh-t.

(#4) Ndruu válasza #27483136 (#3) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez igaz, bár nem bízom abban, hogy 2100mAh-t ki lehet belőle csalni (viszont a mostani 2000-rel teljesen elégedett vagyok). 100mA a legkisebb kisütő áramom, a másik csomagon lehet megpróbálom majd úgy kisütni és feltölteni.

Ugyan most vétel előtt nem néztem körbe, mennyibe kerül a Sanyo Eneloop, de utána megnéztem és ahol a múltkor vettem őket, ott most megint akcióban vannak (4-es pakk, műanyag tárolóban - 2800Ft). A Varta 2300Ft, de amúgy is ki akartam próbálni, mennyivel jobb/rosszabb a Sanyonál.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#5) #27483136


#27483136
törölt tag

Ja, és kösz az írást, én is készülök ilyet venni. Nagyon bosszantó, hogy 1 hónapig nem nyúlok a fényképezőhöz, amikor meg kellene hirtelen, addigra kisült az aksija.

(#6) Ádyka


Ádyka
őstag

A varta egy idelye változatott akkuik csomagolásán/festésén (talán a minőségén is, bár ki tudja?).
A Ready 2 use, már nem az alacsony az önkisülést jelöli, mégha a weboldalukon úgy is van feltüntetve.

Vartánál már a Long Life felirat jelöli az alacsony önkisülést.

A ready 2 use felirat is megmaradt egyes modellnél, viszont az csak annyit jelent, hogy valamennyire töltve vannak, tehát felbontás után használhatóak.
Csalóka, de pl létezik 2300-as ready 2 use felirattal rendelkező akkujuk is (elég drágán), amire még az is rá van írva, hogy POWER ACCU(és nem long life). Tehát feltöltött, de nem alacsony önkisülésű. Ugyanezt láttam már baby és 9V-os akkuban is. Most meddig tart nekik feltölteni egy akkut, és úgy eladni? Semeddig. De jól hangzik.

Amúgy nem kell teljesen betojni a "nem alacsony önkisülésű" típusoktól sem. Első 10 nap állás után 100 mA körül veszítenek töltöttségükből, ami szerintem elhanyagolható. További napok elteltével ez a csökkenés még kisebb mértékű.
Tehát aki viszonylag rövid időn belül (itt pár hétre gondolok) nagy energiát akar kinyerni egy feltöltés után, annak a nagyobb kapacitás lehet a nyerő választás.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7) Ádyka válasza myteve (#1) üzenetére


Ádyka
őstag

A duracell új 2650-es szériája 2700-2800 között teljesítenek formázás után. Egy ellenpélda, de mondjuk tényleg az a jellemző, hogy valamivel kevesebbet tudnak a ráírtnál.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8) Ndruu válasza Ádyka (#6) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Át is írtam a címet, de a kulcsszavak között meghagytam a Ready2Use címkét, mert legtöbben úgy ismerik.

Nekem fontosabb a hosszabb élettartam és az, hogy töltés után szinte bármikor használható legyen. Sokszor előfordul, hogy 1 hónapig nem is nyúlok az akkukhoz, aztán használnám őket a fényképezőgépben, de csak pár képet tudok készíteni, aztán lemerülnek. Ezekkel a fajta akkumulátorokkal a vaku is hamarabb újratölt egy-egy villanás után, és a géppel is több képet tudok készíteni.

Harrrr!!!!

(#9) #27483136


#27483136
törölt tag

Ha a Ready2Use nem jelöli az alacsony önkisülést, akkor hogy veheted meg a boltban feltöltve?
Mivel lehet hónapokig is ott van a polcon mire valaki hazaviszi. Ezt egy mezei aksi nem bírná ki.
Szóval ezért szerintem a R2U-nak együtt kell járnia az alacsony önkisüléssel.

(#10) Ádyka válasza #27483136 (#9) üzenetére


Ádyka
őstag

Jó kérdés, ez nekem is eszembe jutott annó, dehát beszéljenek a képek.
Power széria

Ezek mind sima power akkuk, előre töltve. Új korukba még nagyon jól tartják az energiát, fél év alatt a fele kapacitás simán bennük van. Ezért mondtam,hogy csalóka.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11) hamyka válasza Ádyka (#10) üzenetére


hamyka
senior tag

érdekelne hogy az eneloop a jobb vagy a Varta termékei ??

Ahogy látom a varta is csinál alacsony önkisülő akkut :)

Illetve érdekelne Varta 15 perces akku cucca is, vélemény róla? :)

előre is köszi :R

Comodó új távlatok...........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.