Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Leírás nincs róla sehol?

szerk: annyit találtam róla, hogy a hangszórók átmérői 6,5" illet 1", ami azért nem olyan rossz. De meg kéne hallgatni az a biztos.

Amúgy mi alapján nézted ki? Genius-fél 2.0 nem lenne jó?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

lezso6: A nagy testvéréről (Solo 7) láttam már részletes tesztet, viszonylag jól szerepelt. Sajnos az már túl magas (55 cm), nem férne fel az asztalomra.

Aki esetleg jár Budapestről Romániába (vagy Ukrajnába) és vissza, az jelezhetne, egy ilyet be kellene szerezni.

A gyártótól is lehet lehetne rendelni, de mire Kínából kiszállítják, addigra az ára a duplájára kúszik fel.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#3) lezso6 válasza Ndruu (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ahogy látom ugyanazok a hangszórók vannak a nagy tesóban is, szerintem a hangváltó és az erősítők is passzolhatnak.

Egy kifogásom van csak a hangfalakkal kapcsolatban: a mélyközepek gumirozása elég vékonyka, kicsi a kilengés, azaz nagyon nem lehet majd őket hajtani emiatt. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Ndruu válasza lezso6 (#3) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem is döngetni kell, hanem normálisabb hangképre lenne szükségem, mint a mostani (Logitech Z-5300).
Igen, a Solo 7 és a Solo 6 ezért is testvérek.
Videó alapján nincs panasz a kilengésre, 6.5"-os hangszórótól teljesen jó.
A közép és a magas legyen kiegyensúlyozott, a mély pedig lágyan töltse be a szobát.

A mostani rendszerrel csak hangosan lehet zenét hallgatni, amit csak ritkán szoktam.

Harrrr!!!!

(#5) lezso6 válasza Ndruu (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Z-5300-énál csakis jobb hangképű létezik, mindegy mit veszel. :DDD
De az érdekes, ha eddig hangosan megfelelt neked a hangja, mert akkor vagy nem hallottál rendes 2-3 utas hangfalat, vagy pedig kb ilyen ( :DDD ) ,,zenét" hallgatsz. :))

Szerintem inkább szerezz normálisabb 2 utas szateliteket hozzá, s máris teljesen más, talán még olcsóbban is jössz ki. Én ezt csináltam a Z-2300-mal. Tettem rá két-két régebbi orion, illetve tesla hangfalat (4+4=8 ohm miatt kellett), ég és föld. :K
De majd lesz két rendes 8 ohmos FEKETE (azaz még jól is néz ki) Hs280-am is, csak még gyüjtök rájuk.

bal oldali a Hs200, a többiek hs280-ak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Ndruu válasza lezso6 (#5) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Annyira azért nem borzalmas a Z-5300, filmnézésre és játékokra például tökéletes, de manapság már mindkét tevékenység hátrányba szorult. Zenehallgatásra legtöbbet a fejhallgatót használtam, mert este nem szeretik a szomszédok a zenebonát.
Zeneileg sok műfajt meghallgatok, tehát mindegyikben (nagyjából) egyformán helyt kéne állnia az új jövevénynek (ha sikerül egyáltalán beszerezni. A pénzmag a Z-5300 árából fog megszületni, szóval a jelenlegi rendszert nem áll szándékomban bővíteni.
Szépek ezek a régi Orion és Videoton dobozok is, de az asztalomon már nem mutatnának olyan jól.

Csak egy megbízható embert kellene találni, akivel be tudom szereztetni a Solo 6C-t...

Nem olyan zenét hallgatok, teljesen más irányban kell kutatni. [link] [link]
Nem vetem meg Moloko-t és az instrumentálisabb zenét sem.

Harrrr!!!!

(#7) lezso6 válasza Ndruu (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért egy rendes 2-3 utas cuccnak meglepően jó hangtere van. Z-5300 egyetlen szerencséje talán az 5.1, de azzal se tud olyan hangteret csinálni, mint egy jobb 2.0 (2.1). Amúgy igen ezeknek a régi cuccoknak nagy hátránya, hogy a kinézetük már kiment a divatból, furán mutatnak egy mai asztalon. Esetleg max egy kis optikai tuninggal lehet segíteni rajtuk. :U

Dehát most, hogy mondod, hogy a Z-5300-as nem fog megmaradni, akkor már más a helyzet. Ajánlottam volna még esetleg valami Magnat Monitor 110 féleséget, hogy legalább az első 2 szatelitet lecseréled rájuk, mert akkor már tökjó lenne a cucc zenére - igaz konkrétan ezekből egy pár ~20k Huf. :( Nade akkor mindegy.

110mm mélyközép, 15mm dóm

Amúgy az alapján amit hallgatsz valóban nem igazán érződik meg a Z-5300 szateliteinek zeneileg igencsak silány minősége, ez inkább instrumentálisabb, komplexebb múfajoknál jönnek ki. Pl egy ilyen betegségtől már bőven elvérezne a Z-5300. :D

Ja és még mint személyes tapasztalat, mikroszatelis vs nagyböhöm 2-3 utas:

Múlt héten kollégiumban volt szintbuli. Van egy gyerek, akinek ugyanilyen logiteche van, mint nekem, csak eredeti szatelitekkel. Kiraktuk a folyosóra hangosításnak a cuccunkat, neki eredeti hangszórókkal, nekem meg a relative nagy böhöm orion + tesla kombóval ment a tucc-tucc, konkrétan az a szám is, meg hasonló kategóriák - ez kellett a népnek... :P :D - , amit fentebbi hsz-ban linkeltem. Érdekes mód még azon is nagyon durván kijött a rendes 2-3 utas hangfal előnye. Gyakorlatilag az eredeti kis logik ugyanolyan hangerőn csak üvöltöttek, de úgy, hogy végülis nem hallottad, mert csak egy irányba képesek igazán adni a hangot. Szóval tökmindegy volt, hogy be vannak-é dugva vagy nem, a hangnyomás 98%-át az én kombóm adta. :D S akkor ez még csak egy ilyen középtartományilag kiherélt Dubfire Terror Planet Mix volt. :D Egy rendes középtartománnyal megáldott számnál még durvább lett volna a különbség.

S hát ugyanez miatt van ugyebár, hogy halkan nem képesek rendesen szólni, mert nincs hangterük. Ha meg üvöltenek, akkor van látszólag, de amúgy akkor sincs, csak úgy érződik mintha, mert üvölt. Szomszédok meg hajukat tépik.

Hát igen, ha sikerül beszerezned egy Solo 6C-t, akkor az kész megváltás lesz, ezt én is biztosíthatom. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Ndruu válasza lezso6 (#7) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Van itthon egy pár régi BEAG doboz, HX 125-4-es széles sávú hangszórókkal, de sajnos 4Ω-osak, így nem köthetem őket a Z-5300-ra (csak sorban, úgy meg nem jó, mert csak egy pár van belőle).
Már ennek a párnak is sokkal jobb hangja van, mint a Logitech szatellitjeinek, régebben egy Videoton erősítő hajtotta őket egy "házimozi" rendszer részeként.

Harrrr!!!!

(#9) lezso6 válasza Ndruu (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És ezek ahogy látom még csak egy utasok. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Ndruu válasza lezso6 (#9) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Naná, koaxálisan (két kónuszos) van megoldva, a tölcsér a magasabb frekvenciákat "erősíti", egészen tűrhető a hangja. Anno ez volt a "divat", az akkori TV-készülékekben sok ilyen felépítésű hangszórót lehetett találni.
A régi fadobozos TV-k mennyivel jobban szóltak/szólnak, mint a mai műanyag sz@rok...

[link] [link] [link] [link]
Mind a négy fajta volt nekünk...

Harrrr!!!!

(#11) lezso6 válasza Ndruu (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja ismerem ezt a dizájnt, de azt nem tudtam, hogy egész pontosan miért ilyen. :B

Nagyszüleim anno a HS-200-at (!) kötötték ilyen TV-re, na az lehetett nagyon leírhatatlan. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) csimav


csimav
senior tag

Szia!
Egyik ismerősünk most van kint Romániában. Majd rákérdezek, hogy nem e tudna hozni egy ilyet. Viszont csak 2 hét múlva jön haza.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#13) Ndruu válasza csimav (#12) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az nem lenne rossz. Az időpont mindegy, mert nem sürgős annyira.
MOD: Nekem az is jó, csak legyen megbízható az arc.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#14) csimav válasza Ndruu (#13) üzenetére


csimav
senior tag

Azt még elfelejtettem mondani:
Román a srác, vagyis már Magyar, 13 éve itt él. Szóval ha hozni nem tudna, akkor tudna segíteni a román webshop-ban.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Teszt 1
Teszt 2
Teszt 3
Teszt 4
Oroszról viszonylag jól fordít a google, a harmadik tesztet már nem tudta jól lefordítani.

csimav: Ha nincs Solo 6C, jó a Solo 6 is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#16) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Most már a hibáit is ismerem, de abszolút nem zavarnának. Bárcsak sikerülne beszerezni...
Miért marad ki Magyarország az ilyenekből? :U

Harrrr!!!!

(#17) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Vannak vicces kedvű emberek. 55k ezért :U
Nehogy már ennyibe (30k) kerüljön az importálása. pfff

Harrrr!!!!

(#18) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

csimav: Ha visszatérsz, várom a válaszodat. (Ezután tessék jól viselkedni a fórumon... :K)

Harrrr!!!!

(#19) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

up:K

Harrrr!!!!

(#20) Thunderzolee

Megpályázom a napi régész címet :D de azért megkérdezem, mi lett a történet vége?

Vettél végül Microlabokat, vagy azóta is a Genius 1250-esek vannak?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) Ndruu válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Genius van még mindig, sőt az asszonynak is ilyet vettem. Használtan vettem, az egyik oldal el volt pukkanva az erősítőjének, kicseréltem, de nem lett tökéletes, mert hosszabb járatás után elkezd búgni.

Passzívvá fogom alakítani, az erősítő már megvan hozzá (National Panasonic SU-2300).

A Solo árából kb. ez az egész kijött... :)

Harrrr!!!!

(#22) Thunderzolee válasza Ndruu (#21) üzenetére

Nekem is Geniusok vannak, de váltok feljebb. Az asztalomon elfér, akkor meg miért ne. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.