Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Napfogyatkozás

Hozzászólások

(#45) Dany007 válasza Hieronymus (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként szerintem is kissé eltúlzott az amilyen hisztit letudnak vágni egyesek az óraátállítás miatt. Nem tudom miből adódik, talán az elkényelmesedett, kiszámítható életmód... Az egy dolog, hogy van akit megvisel, rendben, de azért a többség túlzás lenne.
Evolúcionálisan sincs sok értelme, mert erősen kétlem hogy az ember minden korban hajszál pontosan kelt és feküdt volna le aludni majd hajszál pontosan ugyanakkora időtartamot töltött volna alvással.

Ugye egy óráról van szó. Ami annyit jelent, hogy kb fél órával korábban fekszik le az ember és fél órával korábban kel fel. Aztán máris ott van az az egy óra "kiesés". Nehéz elképzelni hogy ennyire rugalmatlanok lennének az emberek.

Egyébként akármilyen hétköznapi okból is előfordulhat, hogy az embernek egy órával korábban kell felkelnie. Legyen az akár utazás, sürgős munka, vagy ahogy előttem is írták véletlenül nem ébreszt az óra. Nehéz elképzelni hogy akkor ilyen esetben mindenki "összeszarja magát" mert jujj egy órával kevesebbet aludt...

Persze lehet, hogy mi vagyunk ilyen "szerencsések" de nálunk a családban még soha senkit nem érintett meg az átállás. Még a pici gyerek se veszi észre. Első nap kicsit kómásabban ébred, de aztán másnaptól úgy megy minden, mintha mi se történt volna.

De egyébként szerintem akit ez ennyire mélyen érint az feltudna rá készülni előre ha akarna. Ahogy az elején is írtam csak lassabban. Mondjuk minden nap 10 perccel előbb lefeküdni aludni, majd 10 perccel korábban felkelni. És mire eljön az átállítás napja pont odajut a 30-30 perchez és kész. És akkor nem kell miatta hisztizni minden évben.
Az már más kérdés, hogy az átállásnak én se látom sok értelmét.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Napfogyatkozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.