Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) sonic8


sonic8
tag

Sziasztok!

Úgy látom sok mindenkinél kimaradt egy pár alap tézis, mely szerint egy rendszer olyan gyorsan mint amennyire a leglassabb eleme :) Ezzel el is mondtam elég sok mindent, ha sok éve tuningoltok és sokat teszteltek egy idő után ráfogtok jönni, hogy nem 1-1 elem teljesítményét kell kimaxolni hanem a teljes rendszer összteljesítményét kell úgy hangolni, hogy az a számunkra felhasználandó területen nyújtsa a legtöbbet. Alacsony felbontáson elkerülhető a CPU limit ezért lehettek eltéréseid a két generáció RAM-jai között. Az Én tapasztalataim azt mutatják, hogy egy "swoot spot"-ot kell letalálni ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy 1-1 adott alkatrészből a leggyorsabbat kell venni. Tehát lassú proci - lassú RAM páros nem baj, de egy gyors proci - lassú RAM párosból már a RAM visszafoghatja a procit (kevesebb adatot tud szállítani feldolgozásra), ezáltal a proci visszafogja a videokártya teljesítményét is, ami alacsony felbontáson és kis terhelésen nem fog jelentkezni. Játéknál nem elhanyagolható a HDD teljesítménye is, mert ha állandóan kerreg és tölt olyan mintha "laggolna" (direkt használtam ezt a szót, tudom, hogy nem laggol). A különböző tesztek másképpen terhelik a gépet, más-más kódokat alkalmaznak, nem mindegy, hogy csak pí számot számolunk, egyszerű grafikát vagy mint a Firestrike esetén egy komplex teszt fut. A DDR2 és DDR3 technológia között szerintem a legnagyobb vívmány az az alacsony feszültség volt, hiszen a legtöbb DDR3-as RAM ugyanazon frekvencián sokkal lassabb időzítéseket kapnak. DDR2-es RAM-okat nem ritkán hajtottam 2V-on, hogy kicsiholjak belőlük 1066-os frekit, a DDR3 pedig röhögve megy 1600-on 1.5V-on, ami az 1066-os DDR2-höz képest nem is nagy különbség, viszont ha azt nézem, hogy ugyanez a modul röhögve elmegy 10-10-10-29-2T időzítésekkel 1.65V-on is, nagyobb időzítéssel 2166-on akkor földbe döngöli a DDR2-őt és megfelelő adatátvitelt nyújt az újabb rendszereknek, a nagy frekvencia miatt a késleltetés is javul a DDR2-höz képest hiába a magasabb időzítések. Általában minden új technológiára igaz, hogy a belépő szint "kevesebbet tud" az előző generáció csúcsaihoz képest, ezért nem is illik összehasonlítani (hacsak áruk nem egyező) de 2 különböző generáció "csúcsai" között viszont az újabb javára tapasztalhatunk javulást, sajnos ez sem mindig igaz a kereskedelem és a PÉNZ PÉNZ PÉNZ okok miatt. (lásd pl. videokártyák újra "számozása" 7970=R9 280X) Nem tudom miért írtam ezeket le, egyszerűen kikívánkozott a cikk elolvasása után. A cikk jó irányban halad, a cikk írója biztos sokat tanult a végére :)

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.