Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stewe2


stewe2
aktív tag

Én is sokat agyaltam ezen a kérdésen (virtual-real), de végül is Creativ SB Sigmát vettem, kb fele ennyiért. Zenére tényleg nem való, gyenge közepes, de játék, film nagyon durva. Szívesen meghallgattam volna többet is, pl ezt is, de kisvárosban lakom (Pécs :DDD ), és sajna az éppen polcon lévőtermékeknek még a dobozát sem voltak hajlandóak LEVENNI!!! :Y Persze netről rendeltem, teszt nélkül, de bejött. Szal grat a cucchoz, köszi az infót, jó volt olvasni. :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#2) N.Ferry válasza stewe2 (#1) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Kisvárosban?
Én Orosházán lakom,semmi esélyem nem volt még doboznézegetésre sem,szóval teljesen a netre voltam hagyatkozva. :DDD

Kicsit finomítottam a beállításokon,így még jobb,ez a rezgő funkció meg egyenesen beteg. :DDD
Egyébként köszönöm! :R

Walking Dead

(#3) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Ugyanilyenem van. Soha nem fogom lecserélni. Zenére is lehet jól használni, driveres hangszórókitöltéssel, hogy mindenfelől szóljon (sztereó fejeseken is reprodukálható, de ott visszhang is társul hozzá), mélyhangkezeléssel átkapcsolod a basszust rezgőre, alaposan feltuningolod a mélyfrekvenciákat, hogy a "szatelitekre" is jusson, és megkapod egy agybadugott régi Apple-füles hangminőségét, ami már elég nagy szó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4) N.Ferry válasza VoidXs (#3) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Látom,te aztán már rendesen kiismerted! :Y :)

Walking Dead

(#5) horush


horush
addikt

Valóban nagyon jó füles, 4 éve van meg kb. az enyém (vagyis ez egy másik, mert az elsőn kb. 1 év alatt meghibásodott a mikrofon, de gariban gyorsan cserélték), de nem cserélném el semmire, amit 20k körül meg lehet kapni, minimum 2x ennyibe kerülne, amin esetleg elgondolkoznék, de annyit meg esélytelen, hogy kifizessek, mikor ez is szinte tökéletes számomra. :)

(#6) r-chee


r-chee
őstag

Nekem is ilyen fülesem van. Nem is tudom, mikor vettem, talán 4 éve. Mivel napi szinten állandóan ezt használom, idén le kellett cserélnem a fülpárnáit (külön nem kapható hozzá), mert rendesen megkopott, s több helyen mállott le a műbőr(?).
De funkcionalitással nincs gond. Játékban tökéletesen meg tudom különböztetni hogy egy helikopter merre tartózkodik a levegőben stb. Mikrofonja is jó, s dizájnos darab. És frankó, hogy levehető.

Az árát amúgy baromi rég óta tartja viszonylag.

Használd sokáig. ;)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#7) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Kicsit kiegészítettem az írást,az ígért hangkártya gyors elemzésével.
:R

Walking Dead

(#8) aker


aker
csendes tag

Magam is szemezgetek egy ilyen fejhallgatóval. viszont a laptopon csupán egy jack kimenet van (Inspiron7720). A térhatás izgat, a hallásom nem túl kifinomult :/, így szükséges lesz egy külső 5.1 hangkártyát beszereznem. Ha bármi javaslatotok van szívesen hallgatom!

˘Lˇ

(#9) N.Ferry válasza aker (#8) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Laptopra tuti nem lenne jó szerintem,de ebben a topikban tudnak neked a legjobban segíteni! :K

Walking Dead

(#10) aker válasza N.Ferry (#9) üzenetére


aker
csendes tag

Köszi!

olvasok és okosodok :)

Külső hangkártya nélkül nem fogom megúszni az tuti .

˘Lˇ

(#11) horush válasza aker (#10) üzenetére


horush
addikt

Jó nagyon a kave, de ha hordozni is akarod a laptoppal, akkor jobban jársz egy usb-s fülessel, azokban beépített hangkártya van (csak arra figyelj, hogy valódi 5.1 legyen, ne csak valami virtuális marhaság 1-1 hangszóróval).

[ Szerkesztve ]

(#12) aker


aker
csendes tag

Tegnap vettem egy Kave-t az apródon, elég masszív darab.

Már csak egy hangkártyát kell beszereznem :)

Nem sok játék van a gépemen, QuakeLive Tribes Ascend, nemt udom ezeknél mennyire dominál a térhatás, de roppant kíváncsi vagyok rá ;]

˘Lˇ

(#13) VoidXs válasza aker (#12) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon változó egyébként, sorozatokon belül is. Mass Effect 1 mintha sztereó lenne, annyira gagyi a térhatás, ugyanakkor a második része az 5.1-es játékok mintapéldánya.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#14) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Igen,sajnos játéka válogatja,ez kevésbé függ a fejestől.
De érdemes mindig megnézni menüben,ha van külön 5.1 vagy külön fejes beállítás.

Nekem most csak Max3 meg Skyrim van fent,de Sky-ban sokkal jobban kijön a térhatás. :K

Walking Dead

(#15) aker


aker
csendes tag

A Mass Effect 2 nagy kedvencem, jó tudni, hogy 5.1 :D

˘Lˇ

(#16) VoidXs válasza aker (#15) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Annál jobban megoldott 5.1 tényleg nincs, még az FPS-ekben sem. Minden hang irányát szögpercre pontosan meg lehet mondani, máshol belelóg 3 hangszóróba is, na meg az Afterlife aurája, az valami eszméletlen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#17) Dany007


Dany007
veterán

Meghoztad a kedvem a hangkártyákhoz, meg a Kave-hez is. :D
Tényleg ekkora a különbség az alaplapi meg a kártya között? Csak mert most találtam egy ilyen hangkártyát kemény 5 ezer forintért... Túl olcsónak tűnik, tényleg lehet ilyen jó? :)

(#18) N.Ferry válasza Dany007 (#17) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Hidd el én is szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban,mert hogy az alaplapon van hiper-szuper integrált hang,de közelébe se ér egy Xonarnak,szóval igen bőven megéri azt a pár ezer forintot egy hangkártya!

Walking Dead

(#19) Dany007 válasza N.Ferry (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Okés, amit találok egy eladót a ha-n megvételezem. Illetve találtam csak az eladó még nem jelzett vissza..
Már csak egy Kave kellene jóáron...

(#20) N.Ferry válasza Dany007 (#19) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Szerintem a Kave újonnan is jó áron van,legalábbis true 5.1 nem nagyon van ennyiért.

Walking Dead

(#21) Dany007 válasza N.Ferry (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom tudom, de a 25-26k kicsit sok. Nemrég vettem Sony XB-500-at. Stereo brutális méllyel.
Kicsit félek is emiatt egy 5.1-es fejestől. Azt mondják a hangja közelében sincs egy 5.1-esnek. Főleg ugye ez mélyre van kihegyezve...
Meg ugye nyilván a Kave-ben van vagy 8(?) hangszóró a Sony-ban meg 2. 50mm-es. Nyilván minőségibb hangzást ad, de ugye nem 5.1- ben :D
Szóval nem egyszerű. Most láttam amúgy a hardveraprón 10-15k-ért Kave-et. Na ennyit simán megérne. Szal ha eladod a tiedét... :DDD

(#22) N.Ferry válasza Dany007 (#21) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Igazából én is sokat kattogtam rajta komolyan,hogy true vagy virtuális,de ezek után nem is akarok váltani.
Ebben valóban 8 hangszóró van,jó nagy kanik :DDD ,de való igaz nem próbáltam ki 2 hangszórós fejest,így igazából ilyesfajta viszonyítási alapom nincs.
Szerintem ha tudod szerezz be egyet olcsóért,aztán amelyiket jobbnak érzed azt tartod meg,de el kell szomorítsalak,mert ezt nem tőlem fogod megkapni. :P :DDD

Walking Dead

(#23) VoidXs


VoidXs
nagyúr

A Dead Space 2-t pont ezzel a fejessel vittem végig. Néha le is vettem :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24) N.Ferry válasza VoidXs (#23) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Akkor minden elismerésem! :Y :R
A Deap Space sorozat szerintem még hang nélkül is be*zaratós,nemhogy ilyen fokú hangélményekkel párosítva.

Walking Dead

(#25) VoidXs válasza N.Ferry (#24) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor te még nem játszottál a Metrók valamelyikével.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26) N.Ferry válasza VoidXs (#25) üzenetére


N.Ferry
senior tag

:K
Kitoltam őket,igaz akkor még nem volt meg a fejes,de nekem a Space világa,atmoszférája,mindene sokkal félelmetesebb,mint a Metro-é.

Walking Dead

(#27) VoidXs válasza N.Ferry (#26) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A DS-el annyi volt a baj a horrorság szempontjából, hogy mögéd soha nem került semmi, csak eléd ugrottak ki. Ennek ismeretében már közel nem annyira félelmetes.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28) N.Ferry válasza VoidXs (#27) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Meg a mobok se voltak annyira félelmetesek,nem úgy mint a Space ocsmány lényei :) ,és kevés fajta is volt belőlük szerintem.

Walking Dead

(#29) Dany007 válasza N.Ferry (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Na megvan a cucc! Tényleg érezhető a változás!
Az nekem is egyből feltűnt, hogy többmindent hallani, jobban elkülöníthetőek a hangok. Bár még csak filmben próbáltam játékban nem.
A vitrual Dolby se rossz. Bár azért nem vagyok hanyattesve tőle, elvégre csak egy sima stereo fejesen próbálom, de azért na. Érezni a térhatást rendesen! :D Elég kellemes! Nem volt ez rossz vétel úgy érzem. :)

Egyébként a Kave-et hogy használod? Mármint miként 6 hangszórós valamiként vagy dolby headphone-ként? Mert elvileg abba tényleg megvan a 8 hangszóró szal...
Csak kíváncsi vagyok hogy próbálgattad-e és melyik beállítás adta a legjobb eredményt?

[ Szerkesztve ]

(#30) N.Ferry válasza Dany007 (#29) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Na ügye-hogy ügye! :D

Én természetesen "sima" 5.1 fejesként használom,meg hát mivel true nem is lenne értelme virtuális keveréssel szórakozni.

Szerintem ha teheted,próbálj ki egy true 5.1-es fejest is,hogy meghalld mi a különbség a kettő között.

Walking Dead

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.