Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) szoszo1973 válasza jFox (#500) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszi az volt fent, csak ki akarom próbálni a többi romban is az akkukezelést.

Az AUXUS romba valamit nagyon elcsesztek a fejlesztők mert 1200-on megy a proci állandóan és semmivel nem lehet lejjebb állítani (természetesen root-oltam a cuccot).

Most felraktam a MA romot, rootoltam, beállítottam, tesztelem.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#502) szoszo1973 válasza jFox (#500) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Elfelejtettem mondani neked, hogy a Nofrills menüjében engedélyezni kell a deepsleep-et.
Vagy beállítottad? Mert éjszaka nem kéne merülnie, te meg azt írtad, hogy merül 3%-ot.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#503) jFox válasza szoszo1973 (#502) üzenetére


jFox
őstag

Beállítottam. Tegnap napközben meg 12%-ot merült. :( Lehet kéne neki egy újraindítás?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#504) szabof1 válasza szoszo1973 (#502) üzenetére


szabof1
őstag

"...a Nofrills menüjében engedélyezni kell a deepsleep-et..."
Hol kell ezt engedélyezni? Mi a menüpont neve?
A mi tabunk most szervizben van, de tegnap a telefonomon akartam beállítani így a deep sleep-et és nem találtam, hogy hol kellene...

(#505) jFox válasza szabof1 (#504) üzenetére


jFox
őstag

A menü gombot megnyomod és Beàllítások. A tabon meg asszem valamelyik sarokban van 3 pont egymás felett, az a menü gomb.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#506) szabof1 válasza jFox (#505) üzenetére


szabof1
őstag

Eddig én is eljutottam, de a menün belül melyik menüpont az? :)

(#507) jFox válasza szabof1 (#506) üzenetére


jFox
őstag

Kicsit legörgetsz és ott van. Mélyalvás hozzárendelése. Ha angol akkor deepsleep.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#508) szabof1 válasza jFox (#507) üzenetére


szabof1
őstag

Köszönöm. :R
Nekem az nem volt egyértelmű, mert a STATISZTIKA részben van.
Arra gondoltam, hogy esetleg egy olyan menüpontról írtok, amit valamiért az én készülékem meg sem jelenít. :D

(#509) helixP válasza jFox (#503) üzenetére


helixP
nagyúr

Én is kipróbálom a CPU-zást, bár nekem a fogyasztás eddig is nagyon baráti volt :)

(#510) jFox válasza helixP (#509) üzenetére


jFox
őstag

Azt hittem már elvesztél, olyan rég jártál itt. :DDD

Egy hangyányit javított az üzemidőn, de továbbra is merül alvó módban. És hiába tiltottam le a media scan-t akkor is fe-fel ébred. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#511) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Valaki próbált már 64Gb-os microsd-t? Vajon kezeli a tab? :U

Az a fázis amelyik ráz is!

(#512) szoszo1973 válasza helixP (#509) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Nálad hogy alakul az akku fogyasztás? Írhatnál egy pár szót róla. :R

Mindenkinek: Melyik a legkevesebbet fogyasztó médialejátszó program? Az enyém még mindig nagyon sokat fogyaszt filmnézés közben. A gyári lejátszót és az mxplayer-t próbáltam és sima 700 megás avi filmnél is zabálja az akksit és melegszik is a tab hátulja. Volt már egy pár tabom de eddig a filmnézés nem okozott egyiknek sem problémát. :(

jFox: Azt sikerült már kideríteni, hogy mi kelti fel a tabodat alvás közben? Nekem soha nem merül alvás közben.

[ Szerkesztve ]

Az a fázis amelyik ráz is!

(#513) jFox válasza szoszo1973 (#512) üzenetére


jFox
őstag

Sajnos nem volt időm vele foglalkozni.:(
A nofrills valamiért nem indult el nekem újraindítás után. :(
Mivel lehet kiszűrni, hogy mitől ébred fel?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#514) szoszo1973 válasza jFox (#513) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Én a Gsam battery monitor-al szoktam nézni a fogyasztást.
Pl: Este mielőtt leteszed aludni a tabot, lenullázod a gsam battery monitort. Reggel megnézed mi fogyasztotta az akksit.

Nofrills: van olyan beállítás a menüben, hogy más alkalmazások kizárása a vezérlésből és biztonsági szelep letiltása, én mindkettőt bepipáltam és így semmi nem zavarja a működését.

Van egy két érdekes tapasztalatom, megosztom mindenkivel. :

Próbálkoztam mindenféle battery saver programokkal, hogy javuljon az akkuidő. A battery doctor azt mutatta, hogy be van kapcsolva a szinkronizálás, pedig a tab menüjében ki volt kapcsolva minden szinkronizálás. Letiltottam itt is és ezek után javult az akku idő: már elmegy 4,5 órát.
Egyébként a battery doctorral be lehet állítani elég sok mindent (pl: éjszaka kapcsoljon ki mindent: wifi, bluetooth, szinkron stb) és az akksit is intelligensen tölti 3 lépcsőben. Érdemes használni.

A másik érdekesség: filmeket mindig az sd kártyáról néztem, most kipróbáltam, hogy átmásoltam a tabra a filmet utána leválasztottam az sd-t és most így tesztelem. Ezzel a módszerrel csak 24%-ot evett meg az akksiból egy film alatt.

A harmadik amit beállítottam az a wifi fogyasztás. Be lehet állítani, hogy a wifi kevesebb energiát használjon. (ha valakit érdekel leírom, hogy hogyan kell)

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :DD

Az a fázis amelyik ráz is!

(#515) szoszo1973 válasza jFox (#513) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Még annyi, hogy a gmail appot lefagyasztottam mert az akkor is hülyéskedik ha ki van kapcsolva a szinkronizálás. Az email-eket meg operában megnézem és kész. És egyébként is érdemes a nem használt appokat vagy törölni vagy lefagyasztani, mert ezek olyanok mint a tyúkok a kertben: oda sz@rnak ahová ők akarnak.

Egyébként a facebook alkalmazás a legrosszabb ilyen szempontból. Azzal akármit csinálsz állandóan megy.
Érdemes azt is böngészőből kezelni úgy csak akkor megy amikor te akarod.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#516) helixP válasza szoszo1973 (#512) üzenetére


helixP
nagyúr

jFox: Sosem hagynám itt ezt a bandát ;)

Hát, mindenféle buhera nélkül, nexo rommal ha végignézek egy mozi filmet kb 2/3-ad fényerővel, marad még vagy 30-40%. Ha csak óránként netezgetek, válaszolgatok az e-mailekre, akkor ment már el 22-órát is.
Ha reggel megnézem az e-mailemet, fórumot, lemegy 5%, ha nem nyúlok hozzá délutánig, 2-5%-ot esik.
Szerintem 4-5 óra screen on time-ot bírnia kellene.

Battery saver programok tapasztalatom szerint placebo hatásúak, sőt, többet árt, mint használ némelyik.

Greenify-appal lehet intelligensen fagyasztani appokat (listára pakolod a fagyasztani kívánt alkalmazásokat, amiket elindíthatsz ennek ellenére, de ha nem használod, fagyasztódnak ismét)

[ Szerkesztve ]

(#517) szoszo1973 válasza helixP (#516) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

nexo rommal ha végignézek egy mozi filmet kb 2/3-ad fényerővel, marad még vagy 30-40%.

Ez elég rossz, 2 film után kellene maradnia 30-40%-nak.

A greenify appot majd kipróbálom. Köszi.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#518) jFox


jFox
őstag

No teszteltem a GSam-mal és kiderült mi ébresztgeti a tabot.
A MagyarNévnapok widget tette. 12 óra alatt több mint 500 szor felébresztette. uh. repült is.
Most már a google szolgáltatások a listavezető, de azzal nincs mit tenni, meg nem is sokat ébreszt. :K
A telefonomról is leszedtem, hátha az is jobban fogja bírni.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#519) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, teszteltem néhány médialejátszót.
Abból indultam ki, hogy az mxplayer és a gyári lejátszó iszonyatosan pazarlóan bánik az energiával. Az mxplayer például olyat produkált, hogy egy sima avi film alatt 70%-ról lement 28%-ra az akkuszint és elég meleg volt a tab hátulja.
A VLC media player beéri 20-25% akku fogyasztással egy film alatt és nem melegszik. :D

Egyébként most már elég jó akkuidőket érek el. 4,5 - 5 órákat elmegy screen on -ba és átlag 2 naponta töltöm (alvó állapotban nem fogyaszt semmit).

Időközben volt szerencsém kipróbálni a hdmi kimenetet. Filmeknél egész jó a kép, viszont a szövegeket elég gyatrán jeleníti meg, böngészéshez nem igazán jó. Pedig 1920x1080 van beállítva, de a képnek köze sincs ehhez a felbontáshoz. Ez vajon miért lehet?

De összességében meg vagyok elégedve. Ez a nexo rom tényleg jó. A 3G is elég jól megy rajta.

jFox: le tudnád írni röviden, hogyan tudom megoldani az sms küldést? Előre is kösz. :R

Mindenkinek szép estét!
Üdv ;)

Az a fázis amelyik ráz is!

(#520) jFox válasza szoszo1973 (#519) üzenetére


jFox
őstag

Tárolómból letölt a NEXO_TEL_SMS_by_Kauczu_hu.zip (link a cikk utolsó oldalán) kicsomagol - USB hibakeresés bekapcsol pc-re rádug - Runbe.bat elindít - követ utasítások - örül. :)
Ha valami nem világos írj nyugottan, segítek!

mod: szóval vlc a király itt is, mint PC-n. PC-n már nyon régen használom. Kipróbálom itt is. :R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#521) jFox


jFox
őstag

Na meghülyült a tabletem. :( Tegnap este le akartam tölteni a kolléga álltal javasolt vlc player-t , de nem tudtam. Sőt azóta semmit nem tudok telepíteni, se frissíteni a Play-ről.
Kikapcs/bekapcs meg volt, a Play-nél töröltem az alkalmazás adatokat, de semmi eredmény. :O
Valaki találkozott már ilyen hibával?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#522) helixP válasza jFox (#521) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, amikor ilyen volt nálam, az a google- szerverek hibája volt.
De legrosszabb esetben újrahúzod a romot.
Azt hittem, már valami komolyabb (nekem a héten hardver-katasztrófa van: telefon kijelző, videókártya, autó akksi, biztosítékok a lakásban ... :) )

[ Szerkesztve ]

(#523) jFox válasza helixP (#522) üzenetére


jFox
őstag

Én is arra gondoltam, de a telefonom meg ugyan azzal az acount-tal lefrissített mindent.
Ezt szeretném elkerülni. Mondjuk előtte még egy hardreset is bejátszik, de hátha van más megoldás.

Az igen! Biztos a napfolt tevékenység... :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#524) szabof1 válasza jFox (#521) üzenetére


szabof1
őstag

Velem a 4.0-ás és a 4.2-es Android telefonjaim játsszák ezt el 1-2 hetente, hogy nem töltenek le semmit sem a Marketből.
Én ezt a megoldást találtam: az alábbi 3 alkalmazást megnyitom a "Beállítások" / "Alkalmazások"-ban és sorban törlöm a gyorsítótárat és az adatokat:
1. Google Play Áruház
2. Google Play Szolgáltatások
3. Letöltéskezelő
és ezután újraindítom a telefont. Persze újra be kell állítani a Marketet, de az egész művelet csak pár perc.
Amíg ezt nem csinltam végig, addig nem indult el a letöltés, de most már könnyedén túljutok a problémán (ami valamiért mindig újra és újra felbukkan).

(#525) jFox válasza szabof1 (#524) üzenetére


jFox
őstag

Köszi! Este megpróbálom. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#526) jFox válasza szabof1 (#524) üzenetére


jFox
őstag

Sajna nem jött be. :( Meg próbálom még visszatenni a cwm mentésemet. Még jó, hogy nem rég csináltam egyet. :D

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#527) szabof1 válasza szabof1 (#450) üzenetére


szabof1
őstag

Ma jött meg a tab a szervizből. Szeptember 90-án adtam fel. 40 napig volt távol.
Most már a gyári töltővel és USB-n is szépen tölt. ( Remélem, más nem romlott el, amig javították. ;] )
Nagyon fogunk vigyázni rá, hogy ne feszüljön meg: a fiúknak tilos lesz töltés közben használni. :D

(#528) szabof1 válasza szabof1 (#527) üzenetére


szabof1
őstag

Természetesen szeptember 30-án adtam fel és nem "90-án". :D

(#529) szabof1 válasza szabof1 (#527) üzenetére


szabof1
őstag

:W
A frissen javított tab touch panele hibás. Felülről kb. 2 cm-től 1,5 cm szélesen hosszában nem érzékel.
Ilyen lett egy teszter programmal az eredmény.
Most küldhetem megint vissza! :(

(#530) helixP válasza szabof1 (#529) üzenetére


helixP
nagyúr

Sajnálom :( marha idegesítő dolog az ilyen. Kis vigasz, de addig jó, amíg még garinidőn belül vagy.

Milyen programmal ellenőrizted?

(#531) szabof1 válasza helixP (#530) üzenetére


szabof1
őstag

Ezzel csináltam a touch panel tesztet: Yet Another MultiTouch Test
De persze nem a teszt miatt derült ki a hiba, hanem úgy, hogy a Beállításokban nem tudtam egy bizonyos sort kijelölni, mindig vagy a felette vagy az alatta levőt jelölte ki, pedig nem arra böktem. Ezért jött a teszt.

(#532) jFox válasza szabof1 (#529) üzenetére


jFox
őstag

Ez bosszantó. Mondja már meg valaki, hogy miért ilyen "minőségi" munkát végez minden mobilszervíz? Én tekefonokkal jártam így nem egyszer. Én elhiszem, hogy nem lehet ezeket a modern kütyüket javítani, de akkor meg miért nem cserélik az egészet, ha nem tudják rendesen megjavítani?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#533) jFox


jFox
őstag

Nagy itt a csend. Mindenkinek működik minden? Senki nem talált semmi újdonságot? :)
Van egy játékos kérdésem:
Most telepítettem újra a céges notimat Win8.1 lett rápakolva, és a Marketben ajánlott egy játékot, amire rákattantam : Adera a címe. Ilyen nyomzós, kalandjáték mint anno a Jack the Ripper volt. És radásul teljesen magyar nyelvű. :C
Nem tudtok valami hasonlót Androidra?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#534) helixP válasza jFox (#533) üzenetére


helixP
nagyúr

Jól működik, minden oké! Ma írtam az elhagyott Sim-takaró ajtó helyett egyet a MyAudio-service-től, kíváncsi vagyok, mennyire röhögnek körbe :D

Sajna Android játékokban nagyon nem vagyok képben...

[ Szerkesztve ]

(#535) jFox válasza helixP (#534) üzenetére


jFox
őstag

Ez az, hogy én sem.
De találtam egyet : Empress of the Deep van két része is és csak 450Ft, de nem tudom megvenni, mert a bankkártyámat nem eszi a rendszer. :O

Más: amióta a DisableService progival letiltottam a médiascann-t, ugye az ébredések miatt, azóta nem jelennek meg az új képek a Galériában. :F Ezzel nem lehet valamit csinálni?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#536) helixP válasza jFox (#535) üzenetére


helixP
nagyúr

Én quick pic-et használok, nincs ilyen gondom.

Másik témában dobtam egy privit :)

(#537) jFox válasza helixP (#536) üzenetére


jFox
őstag

Azt használtam én is annó 2.2 droidos telefonomon. :C Nagyon jó kis progi. De mintha nem ment volna már 4.0-n sem. Ezexerint fejlesztettek rajta.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#538) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Lol, az előbb hívtam az Arénát, ezt a cuccot durván leakciózták 35 rugóra, ráadásul ajándék tokkal és stylus-szal. Barátnőmnek pont ilyesmit akartam venni, holnap megírom a tapasztaltakat.

(#539) helixP válasza turbulencia8 (#538) üzenetére


helixP
nagyúr

Jól hangzik :-) milyen tokkak adják?

(#540) turbulencia8 válasza helixP (#539) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ma túl későn értem volna az Arénába, holnap megírom és lefotózom.

(#541) jFox válasza turbulencia8 (#538) üzenetére


jFox
őstag

Annyiért nagyon jó! :K Én még 50-ért vettem tavasszal.
A tok engem is érdekelne. Most egy Lazer tokban van nekem ami egész jó, de a tápnyílásnak nincs rajta hely.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#542) helixP válasza jFox (#541) üzenetére


helixP
nagyúr

Én 39-ért outletből, refurbished verziót.
Ha már tartozékozunk, nálam: prestigio tok,és atab billentyűzetes tok.

(#543) jFox válasza helixP (#542) üzenetére


jFox
őstag

Az enyém ilyen: [link]
És ha jól emléxem ugyanennyibe is került.
Most néztem, az outletben is 35. Hiába no, már kifutó darab. Jönnek a négymagosok.
De ahogy nézegetem a MA-n a teszteket, némelyik új 4 magvasat még kenterbe veri. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#544) turbulencia8 válasza helixP (#539) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ma délután megvettem a gépet az Arénában, a tok ilyen: [link].
Én a sötét lilát választottam, mivel barátnőmnek lesz, és sylus-ból is lilát kap. Kibontottam a tokot, szerintem neki nagyon jó lesz, mivel esősorban könyvként fogja használni a gépet. Amúgy mágneses a zárja, a belseje meg puha valami, biztosan nagyon fog neki tetszeni. A stylus-t nem teszteltem, azt nem akarom kibontani.

A gépről egy mondatban: ez állati jól néz ki, tűéles a képe, biztos, hogy párom imádni fogja, és a mobilinternetes előfizujával a buszokon sem fog unatkozni. Hétvégén lefotózom a pakkot a tokkal együtt, ma már késő van hozzá.

Ehhez amúgy mikrofonos headset csatlakoztatható? Viber-hez, esetleg Skype-hoz hasznos lenne.

(#545) turbulencia8 válasza turbulencia8 (#544) üzenetére


turbulencia8
őstag

Amúgy a gép sebességéhez képest a böngésző elsőre nem tűnik jól optimalizáltnak, firmware csere nélkül ezen lehet turbózni?

(#546) jFox válasza turbulencia8 (#545) üzenetére


jFox
őstag

Szia!

Biztos, hogy tetszeni fog neki. Ez egy jó készülék. :K
Érdemes feltenni legújabb Nexo rom-ot rá, eddig az a legjobb.
Skype, Viber megy, de csak a beépített mikrofont tudod használni. Jó hangja van annak is.
Telefonálni sajnos nem lehet rajta, de az SMS küldés ráhaxolható.
A rom-ot és az SMS haxot megtalálod a tárolómban. (A cikk utolsó oldalán ott a lik.)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#547) turbulencia8 válasza jFox (#546) üzenetére


turbulencia8
őstag

Köszi szépen, hamarosan neki is esek a firmware cserének! A tabletet meglepetésemre egy nap alatt kétszer fagyasztottam le (böngészéssel és filmnézéssel), úgyhogy a gyári rom nem fog hiányozni. Mellékelem közben az akciós pakkról készült fotót.

(#548) turbulencia8 válasza jFox (#546) üzenetére


turbulencia8
őstag

Még egy gyors kérdés/kérés: a tárolódban csak a Nexo_TEL_SMS_.. fájl tölthető le, ami csak 22 MB, míg az Auxus romja 252 körüli, szóval előbbi csak kiegészítés lehet. A 0805-ös Nexo romot tudnád frissíteni a tárolódban légy szí', mert az nem elérhető, Navroad sorozatszámot meg nem találtam. Hálás köszönet előre is! Vagy innen elérem ugyanazt (ez bétának tűnik)? [link]

[ Szerkesztve ]

(#549) helixP válasza turbulencia8 (#547) üzenetére


helixP
nagyúr

Rendszeres volt a fagyás a MyAudio-s szoftverrel nálam, napi 2-3-4, épp azon voltam, hogy 8 napon belül visszaküldöm, mert netes vásárlás volt, amikor feltettem a Nexo-t. Azóta elvétve fagy.
Jaszinak nagyon jó ez a szín :K

[ Szerkesztve ]

(#550) turbulencia8 válasza helixP (#549) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem is eltalálták Myaudio-ék ezt a tokot, karácsonyra bőven megfelelő. Közben sikerült a Navroad honlapjáról letölteni a nem bétás 0805 Nexo romot is az alábbi szériaszámmal.
OTP verzió: 1211i1301
NTP verzió: 1303
Melyiket telepítsem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.