Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Grat a cikkhez és a géphez is. Ennyiért tényleg nagyon jó választás.

Alister from Hell

(#2) dragon1993


dragon1993
őstag

Nekem egy Window N101-em van a fent említett Rockchip RK3066 SOC-al.
Nem hiszem ,hogy erősebb lenne mint a Tegra 3.

[ Szerkesztve ]

(#3) Ace owner


Ace owner
addikt

Nagyon jó teszt, részletes, mindent megtudtam belőle amit szerettem volna.
Én is keresek tabletet, nekem az okostelefont váltaná fel (mellé egy galaxy mini és viszont látásra) viszont maximum 30-35000-ret költenék rá. Nálam az a lélektani határ amiért érdemes 7colos tabot venni.
Nem igazán hittem a Myaudio tabletekben, de ezek után nem fogom alábecsülni őket :)

Galaxy Fold 4

(#4) sztanozs


sztanozs
veterán

Jó cikk, jó cucc...
Negatívum még esetleg a GPS hiánya.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszi a cikket, érdekes volt.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#6) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nekem van egy bajom ezzel a szériával, Wifi-t néha ki kellet kapcsolnom, mert nem működött rendesen, aztán meg vissza és tökéletes volt...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7) =Mentor= válasza Ace owner (#3) üzenetére


=Mentor=
őstag

Neked a Prestigio Multipad 7.0 Pro Duo kell, szinte hajszálra megegyezik ezzel, abban ugyan nincs 3G viszont cserébe csak 36 900 Ft. Mellesleg egy külső 3G sticket olcsóbban megkapsz mint a 2 gép közötti árkülönbözet.

;]

[ Szerkesztve ]

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Köszönöm az elismerő szavakat!

#6: Igen, nekem is írták itt a fórumon. Ezért is csináltam a tesztet. A 708AG szériát nem érinti ez a probléma. Tökéletesen stabil a WLAN (1043ND), és a kollégának is hibátlanul működik.

#7: Igen, a hasonló készülékek 3G nélkül megállnak 35 körül. Bár az általad említett készüléknek nincs ilyen kijelzője, de aki nem igényli, annak tökéletes választás lehet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Ace owner válasza =Mentor= (#7) üzenetére


Ace owner
addikt

Valószínűleg kínai Ainol lesz belőle. :) De még messze van az..

Galaxy Fold 4

(#10) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Nagyon jo lett a teszt, vegre el tudtam rendesen olvasni, mert 2szer estem neki, de folyton megzavartak. :C :R
En sem hittem a Myaudioban, ugy voltam vele, hogy megint egy utanzat. Mostanaig. :))
Youtubenal nem szaggat? Alapbol milyen a hangszoroja?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11) Jim Tonic válasza wertigo1984 (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Youtube-ot meg sem érzi még HD videónál sem. A hangszóró kellemes meglepetés volt. Ennél többet nem nagyon lehet kihozni 7"-os tabletből. Teljesen oké.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

"Szemből a 7 hüvelykes WXGA kijelző uralja a felületet, az 1280x800 pixeles (215,63 ppi) felbontás ebben a méretkategóriában átlag feletti, ráadásul IPS. A képminőség meglepően jónak mondható, első és második pillantásra sem maradt el a Nexus mellett, a színek élénkek, a kontraszt megfelelő, a betekintési szögek is rendben vannak."

Azt mondod ez a kínai cucc megközelíti egy nexus, vagy egy samsung kijelző minőségét!??

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim Tonic válasza -NOKIA- (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sajnos nem vagyok szakembere a kijelzők tesztelésének. Amatőr szemmel a színei, kontrasztja hasonlóan szépek, mint a Nexus 7-nek. A fényereje viszont nagyobb. Amúgy olyan sokan nem gyártanak szerintem IPS kijelzőt, nem hinném, hogy teljesen noname cucc lenne benne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) ABal


ABal
őstag

Már korábban is megakadt a szemem ezen, most meg éppen egy ismerősnek nézek olcsó tabletet, lehet, hogy a végén ez lesz belőle. Köszi az ismertetőt!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#15) Švejk


Švejk
őstag

Grat, a cikkhez :R Profi munka! Éppen ma néztem én is a tableteket, és hát ez is számításba jött, illetve kicsit olcsóbb testvérei a márkán belülről. Komolyan, már azon gondolkozom, hogy veszek valami ilyen cuccot és eladom a betegeskedő Live with Walkmant, meg veszek mellé egy butafont. Nem tudom mi ütött belém, kedvet kaptam a tablethez :K

(#16) btf


btf
aktív tag

"Azt mondod ez a kínai cucc megközelíti egy nexus, vagy egy samsung kijelző minőségét!??"

Szia

A hangsúly szerintem az IPS panelen van, aminek az egyik legnagyobb gyártója az LG

Ők is tőle szoktak berendelni: Dell, NEC, ASUS, Apple (including iMacs, iPads, iPhones, iPod touches)

Ráadásul már nem egetrengető az ára egy ilyen panellel szerelt monitornak otthonra sem: LG IPS231P-BN (A TN panelek nagy részénél szebb képet ad)

Simán lehet, hogy ebben a tabban is egy jó kis LG panel lapul. ;)

A tesztért köszönet, épp mostanában kezdtem el gondolkodni egy tablet beszerzésén.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#17) blade zte


blade zte
őstag

Ööö azt kell mondjam, hogy ez csak a jéghegy csúcsa. A lényeg kínában van:
[link]
Ezeknek 2048x1536 felbontásuk van, és az rk3066 melett négymegos a31-esek is vannak, mind 50ezer körül. Na ez az igazi kínai. :D (na bár az a31 csak cortex a7, de láttam videót, hogy kiraknak 4+ kisablakot és mindegyik egy külön videót futtat, miközben ügyködik rajta)

Az rk3066 az néhol leelözi a tegra 3-at, de az igazi elönye a malimp4. Mivel ez van a galaxy s3-ban is. Szerintem idötálló. Amúgy kínában egy ilyenfajta tablet nem több, mint ~30ezer forint.

Oppo find 7 astro black

(#18) Ace owner válasza blade zte (#17) üzenetére


Ace owner
addikt

pandawill rulz

Galaxy Fold 4

(#19) Jim Tonic válasza blade zte (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A MyAudio inkább csak az árában kínai, vagy pont annyira kínai, mint bármelyik más. A terv/dizájn a MyAudio-é, a gyártás zajlok Kínában. Annyiban azért mégis más, hogy a MyAudio a panelt biztosan kompletten vette (CRANE), a többieknél valószínűleg saját tervezés az is.

Erre a méretre szerintem felesleges nagyobb felbontás. Biztosan még szebb lenne, de jobban terheli a CPU/GPU-t, ami önmagában is nagyobb fogyasztást jelent, ehhez jön önmagában a kijelző plusz fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) highwayman


highwayman
csendes tag

Sziasztok,

Köszi a tesztet - sokat segít a vásárlásnál.

Külső bluetooth-os GPS-t próbáltál esetleg csatlakoztatni a géphez? Ehhez kapcsolódóan a Google Navigáció, Térkép stb. telepítve van rajta? TV-re esetleg küldtél full hds filmet lejátszani HDMI-n?
És hol lehet megvásárolni?

Üdv,
H.

(#21) Jim Tonic válasza highwayman (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szia,

ed.g.tal-nál érdemes megvenni. Én megvettem hozzá a plusz 2 év garit is, így már elvileg 4 van rá.
Nem próbaltam a HDMI-t, de egészen biztosan megy. Látszik az Androidban, konfigurálható is.
Navi számomra nem érdekes, de az Android több fajta BT-os GPS-t is támogat. Erről rengeteg infó van a neten.

Az az igazság, hogy én netezésre használom elsősorban, plusz olvasásra utazás közben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) highwayman válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


highwayman
csendes tag

Köszi az infot.
És a Google Navi cuccok telepítve vannak? Már csak azért mert ez egy indikáció lehet, hogy működik külső GPS-el is.

(#23) devast


devast
addikt

Ez egy bitang jó ajánlat ennyiért. Őszintén, 7"-os rk3066-ot kínából sem nagyon kapsz jobbat mint ez, max olcsóbban. Nekem Novo7 fire van, aml8726-mx -el, kisebb gpu teljesítmény (mali400mp2) viszont 5000mah-es akku, az én céljaimra teljesen megfelel :) Kicsit recseg/ropog, de belefér :D
Aki habozik, hogy kínából rendeljen, nyugodtan vegye meg ezt 50k-ért, ha van rá ennyi keret. Ennél jobb ár/érték cuccot a közeljövőben 7"-on nem fog látni.
ps: Az allwinner A31 szerintem zsákutca, az exynos 4412 drága, az actions atm7029 gagyi, az rk3188 meg sehol sincs még. Egyetlen alternatíva ebben a szegmensben jelenleg a tegra3 lenne, ha a kínaiak nekiállnának ezzel szerelt tabletek gyártani, de erre nem látok sok esélyt.
Egyetlen gáz az a community support teljes hiánya lehet. Ha valaki tud custom romok/patch-ek nélkül élni, akkor nincs kérdés.

(#24) Jim Tonic válasza highwayman (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van fent google maps (térkép), hibátlanul fut. BT GPS vevőm nagyon régen volt utoljára.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) bloomberg


bloomberg
tag

Mostanában lanyhult az érdeklődésem a táblák iránt, de ez most megint felcsigázott.

Nálam 50 ezres a lélektani határ beépített 3g-vel, amit ez teljesít is.

Azt nem olvastam és a képeken sem láttam - persze lehet, hogy már túl késő van (vagy túl korán) - hogy sima sim-et fogad, vagy microsim-et.

Na ezt kérdésre akartam kihozni, de nem megy. Előre is köszi a választ.

(#26) Jim Tonic válasza bloomberg (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Beírom a cikkbe, normál méretű SIM.

#23: A custom romokkal pl. Defynél én csak szívtam, bár így legalább rajta van a 4.1. Ez a tablet mindent tud, amire nekem kell, nem sóvárgok újabb romokért, bár szakmámból adódóan én is a frissítés híve vagyok. Ennek ellenére így is ez tűnt a legjobb vételnek. Amúgy a MyAudio nem áll annyira rosszul a frissítésekkel, illetve reményt adhat, hogy elvileg a CRANE-EVB romoknak jónak kellene lennie ezekhez is. Ennek a szoftverében is észrevettem némi maradványt, a kijelzőt 9,8 hüvelykesnek írja, pedig nem az. Szóval valahol, valamin fut még.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) bloomberg válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


bloomberg
tag

köszke, ez jó hír, nem szívesen vagdosnám a simet, kell még a stickbe is :-)

(#28) capulet75


capulet75
addikt

Én is vettem Myaudió tabletet. Töltés közben használhatatlan, a support szám fel sem veszi a telefont soha.
-1. :(((

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#29) elgergho


elgergho
csendes tag

Jó cikk, nekem is ilyenem van, és hasonlók a tapasztalataim. Simán elvisz minden videót, nekem sem dobálja a wifit, és nekem az akkuidővel sincs gondom, még teljes (bár autora van állítva) sem. Az egyetlen dolog amit észrevettem, hogy a 3G néha nem indul el automatikusan, ha nincs wifi. ez sem vészes talán 2 alkalommal történt ilyen. Én egy Galaxy Tab 2.0.-t cseréltem le erre a gépre, és nem bántam meg.

(#30) violentSt válasza -NOKIA- (#12) üzenetére


violentSt
tag

Olyannyira megkozeliti, h esetleg meg ugyan az is lehet... erre merget azert nem vennek :U
[link]
Ez a kinai csoda van brandelve es, hogy hirdetik? "google nexus screen"
De valoban nagyon szep a kijelzoje :R

[ Szerkesztve ]

(#31) szilki


szilki
csendes tag

50.000.- ft??????? HAHAHAHAHAHAAAA!!!

Tessék:
[link]

Hyundai T7 Quad Core Tablet PC 7 Inch IPS Screen Exynos 4412 Android 4.0 8GB GPS Bluetooth Dual Camera HDMI White

38.000.- ft !!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#32) capulet75 válasza szilki (#31) üzenetére


capulet75
addikt

És itthon: [link].

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33) Jim Tonic válasza szilki (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha nem lennél write only módban, plusz esetleg lenyelnél párat a felkiáltójelekből, látnád, hogy leírtuk, hogy a 3G nélküli modellek mennyibe kerülnek.

Ezen kívül Te egy Kínából behozott cuccot linkelsz, amire fantasztikusan sok garanciát tudsz intézni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Gusztáv válasza szilki (#31) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hát eddig ők nem alakítottak túl emlékezetes dolgokat tablet fronton, persze lehet hogy ez lesz a kivétel. Az Exynos marha jó SOC, de pillanatnyilag még sok problémája van vele a kínaiaknak. Persze ezt pár új firmware orvosolni fogja, na de pont it kérdéses a support.

Laci

(#35) tjb007 válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ne legyünk már ennyire naivak.
A MyAudio nem tervez semmit, megvesz egy kész terméket amire rászitázzák a logójukat plusz rákerülnek azok az alkalmazások alapértelmezésként amit ők kérnek.
A 708AG az ILIFE Technology nevű kínai OEM/ODM gyártó terméke teljes egészében, az eredeti típusszáma a K707.

(#36) Gusztáv válasza tjb007 (#35) üzenetére


Gusztáv
addikt

Arról van info, hogy magába az androidba belenyúlnak-e, mert gondolom a hasonló forgalmazók max idáig tudnak elmenni (Wayteq, Concord, Prestigo). Azon mindig is jót mosolyogtam, hogy úgy hírdetik, mintha ők fejlesztenék a cuccot.

Laci

(#37) tjb007 válasza Gusztáv (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az esetek 90% -ában nem nyúlnak bele, bár kérdés, hogy mit kell érteni belenyúlás alatt.
Annyit azért még tudnak kérni a megrendelők, hogy legyen benne ez, ne legyen benne az, szóval valamennyire testre tudják szabni ha van erre lehetőség.

(#38) Osynho


Osynho
addikt

Jó cikk jó tablet! :C
Engem az érdekelne, hogy van-e ilyet tudású tablet, 3g nélkül, olcsóbban. :)
A Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo vastag, nem fém a hátulja és gyengébb a kijelzője. Akkuidejét nem tudom, de ennek a myaudionak a 6-6,5 órája tetszik.
Használsz hozzá sim-et? Milyen gyors úgy? Térerő jó? Egyáltalán mennyibe kerül hozzá a szolgáltatás (na, mindjárt rákeresek:) )

[ Szerkesztve ]

(#39) Egon válasza Osynho (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézegettem én is 7 colos tableteket karácsony előtt (aztán végül nem vettem).
3G nélkül, nekem a Wayteq új masinája tűnt a legjobb vételnek. Ebben is IPS panel van, ugyanolyan felbontással, valamint kétmagos proci. Nincs viszont pl. HDMI, és azt sem tudom, hogy a hardvere mennyivel jobb/rosszabb ennél a MyAudio-nál - viszont a tabletes topicokban elég sokat szidják a MyAudi-ot ahhoz, hogy be merjem vállalni...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) Osynho válasza Egon (#39) üzenetére


Osynho
addikt

Gyanúsan kicsi benne az akksi, pedig szimpatikus. Sajnos az összes ilyen kínai cucc hagy kívánnivalót maga után. Nem véletlenül kerülnek ennyibe. Nekem Aurora II-m van, ami lehetne egy nagyon jó gép, de én annyit szopok vele, mint kevesen, akik hasonló tabletet vettek. :W

(#41) Egon válasza Osynho (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez így van. Az elődben gyengébb kijelző mellett is egy picit nagyobb akksi volt (3300-as). Mondjuk legalább nem nagyságrendi a különbség a MyAudio megoldásához képest (Apple cuccokban ha jól tudom jóval nagyobb akksi van - igaz, nagyon nem egy kategória a kettő).
Nekem (egyelőre?) nem játszanak az Androidos tabletek, a Silverlight hiánya miatt. Meg nekem annyira nem kell "hurcigálós" tablet: inkább otthoni felhasználásra fogok venni, nagyobb méretűt. Viszont azok olyan árban vannak, amit nem nagyon vagyok hajlandó kifizetni. Remélem év végére esik némileg a 9-10 colos tabletek ára.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) Gusztáv válasza Osynho (#40) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azért az Ainol supportja legendásan szar. Pár amcsi webshop már azért nem forgalmazza, mert 3 havonta jönnek ki az újabb modellekkel, a régiek supportjára meg nagyívben tesznek.

Laci

(#43) Osynho válasza Gusztáv (#42) üzenetére


Osynho
addikt

Nem is a gyári szoftvert kell használni, főzött romokból viszont elég bő a választék. :) És nagyon jók is ezek!

(#44) Jim Tonic válasza tjb007 (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem naivitás, ha már ennyire támadsz, csupán azért gondoltam, mert rá van szitálva a hátuljára, hogy designed by MyAudio. Ettől még igazad lehet, de elmondhatod kisebb lóról is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) violentSt


violentSt
tag

Merne nekem valaki egyet az SD Card tester nevu appal (300MB-s fajlmeret mellett mennyit kellene hoznia?)
Mennyinek kene lenni az irasi sebessegnek?

(#46) Attila_26


Attila_26
aktív tag

mivel nem lehet telefonálni vele így leírta magát előttem :(

(#47) tjb007 válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez nem támadás, ha te annak vetted akkor nagyon sajnálom, a naivitás meg legyen akkor hiszékenység ha úgy jobban tetszik.
Ez a designed by XY meg designed in XY szöveg csak a szokásos körítés része ami arra szolgál amit nálad is elértek, elhitted, hogy ez a termék az ő kezük munkáját dicséri pedig ők se nem terveznek, se nem gyártanak semmit sem.
Akármilyen meglepő de például az MSI tableteket sem maga az MSI gyártja pedig róluk aztán tényleg senki sem feltételezné ezt. Ők is ugyanazt csinálják mint a gombamód szaporodó brandek, kiválasztanak egy konkrét készterméket amire rárakatják a logójukat és az esetleges plusz alkalmazásokat (aminek általában nagy része vagy teljes egésze bloatware).
Félreértés ne essék, ezzel nem a MyAudio -t támadom, nincs is velük semmi bajom, mindezt csak azért írom, hogy senkinek se legyenek téveszméi az itthon kapható B kategóriás táblagépekkel kapcsolatban.

(#48) kisgyerek96


kisgyerek96
csendes tag

Jó cikk lett, gratula a tabhoz. Én is ilyet vettem nem régen. Nekem az akku kicsit gyengécske, de még tűrhető. Wifi jelerőssége elég gyenge. 30 centis vályog falon át nem érzékel semmit, a nokia 5800-ám 70%-osnak látja ilyen körülmények között a jelet. Amúgy nagyon meg vagyok elégedve a géppel :)

"Roses are red, my screen is blue, and I'm sitting here WTF did I do?"

(#49) Alastair' válasza kisgyerek96 (#48) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezeknél a gépeknél a kijelző fényerejét max félig szabad felvenni aksi üzem alatt. Iszonyatosan meg tudja hosszabbítani az üzem időt.

Alister from Hell

(#50) Jim Tonic válasza tjb007 (#47) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Köszönöm, ez így sokkal jobban hangzik.

Viszont akkor valóban hiszékeny voltam. Bár azt azért el tudom képzelni, hogy valamilyen együttműködés keretében mégis saját dizájn, amit aztán odaadtak a gyártónak, de lehet, hogy erről sincs szó.
Most jelent meg egy cikk az Acer B1 tabletről. Már azon is designed felirat szerepel. :)

#48: Ahogy Lord Vader is írja, vedd le a fényerőt. Az nagyon zabál, és szinte feleslegesen erős. A wifinél sokat számít, hogyan fogod. A wifi szinte minden tablet gyengesége, és pont emiatt gondolom azt, hogy nem mindegy, hogyan árnyékol a kezed.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.