Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) seolwon


seolwon
tag

A "kiír valamit a gép" szövegtől agyvérzést tudnék kapni. Soha senkinek nem jutott még magától az eszébe hogy azt fel is kellene olvasni, de sokszor volt olyan is hogy ha megkérdeztem mit ír ki akkor jött a válasz hogy "nem tudom".

Egy ideje már nem is szoktam segíteni senkinek ilyen ügyekben, egyszerűen elegem lett. Azt nem hiszem hogy az emberek ennyire hülyék lennének, egyszerűen nem érdekli őket a téma, lusták.
Az a lényeg hogy a probléma megoldódjon, lehetőleg anélkül hogy nekik kicsit is gondolkodni kellene. Erre példa hogy keresnek valamit, kérdezem: "google-ben kerested már", jön a válasz: "persze már csomó helyen megnéztem". Aztán ha beírom a keresőbe biztos hogy az első találat lesz a válasz. Tény hogy azt sem tudják sokan hogy kell rákeresni valamire, de azért ez nem atomfizika, csak egy kis józan paraszti ész kell hozzá.

A legdurvább az volt amikor felhívtak hogy rossz a másik telefon ("kiír valamit"), természetes kérdeztem hogy mit ír ki: "nyomja meg a kiold, majd a * gombot". Kérdeztem hogy mit nem ért ezen, azt mondja nem tudja mit kellene csinálni. Nyomd meg a kiold majd a csillag gombot!! Pár másodperc után jött a válasz: "nahát működik, te honnan tudsz ilyeneket?"...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.