Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Munkahely probléma

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Gondolom két gyorsétterem párharca és jelenleg Burger Kinges lehetsz, a célpont meg egy McDonald's.

Ha a megállapítás igaz:
1) nyelsz egy nagyot minden műszakkezdés előtt, a tagok egy része negyedévente úgy is cserélődik
2) beszélsz az étteremvezetővel, hogy nagyon nem jó neked a jelenlegi helyzet, de nem is szeretnél kilépni, megkérheted, hogy segítsen elhelyezkedni egy másik étteremben.
+1) remélem nem a munkatársam vagy :DDD

Ebben a szakmában az oktatott munkaerő fontos, így ha nagyon durva a helyzet és ezt látja az étteremvezető is, akkor át tudnak helyezni, mivel itt minden étterem központi és nagy a flexibilitás munkaerő és áru teren is akár. A bér elég jó ahhoz képest is, hogy csak az SZJA-t vonják, én 100 munkaóraval hazaviszek 65k-t nettóban ettől a hónaptól. (Azaz az előzőtől, csak azt most élvezem majd keddtől)

Ha váltanál:
- lehet nem tetszik majd az új közeg, McDonald'sban magasabb az elvárás, a munka monotonabb, esetenként sokkal megterhelőbb
- sokáig fog tartani, mire megint eléred ezt a bérszintet, sőt, írtad, hogy előrelépés sincs (ami vagy baromi furcsa McDonald's terén vagy KFC-ről van szó), tehát többet kell dolgozz
- Mekiben, franchise éttermekben (amit vállalkozó üzemeltet és nem tartozik közvetlen a központhoz) nem kötelesek italfogyasztást és étkeztetést biztosítani, sőt, dolgozói kedvezményt sem. Legalábbis, két évvel ezelőtt, amikor én voltam mekis, ez volt. Ki lehet fogni rendesebb éttermet, de BK-hoz képest semmik.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) Regonelix


Regonelix
csendes tag

Én amondó vagyok, hogy próbáld ki a mozit - egy fokkal jobb, mint a gyorsétterem.

(#3) Blasius0704 válasza Mister_X (#1) üzenetére


Blasius0704
tag

Jelenleg vagyok egy központi McD-ben, a cél pedig egy KFC :)

(A nem licensee étteremben akãr üzletvezető helyettes is lehet diák a mekiben..)

Beszéltem az étteremvezettővel, azt mondta ne menjek el, mert szerinte jó munkaerő vagyok. Mégis a legtöbb müszakommal szivatva vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#4) Blasius0704 válasza Regonelix (#2) üzenetére


Blasius0704
tag

Mozival az a baj hogy nem tudok 10-12 órát dolgozni egy müszakban..illetve egyszer már egy háromnegyed éve néztem, mielött kezdtem a jelenlegi helyemen és akkor 580-as bére volt..

(#5) Stanlee


Stanlee
őstag

A kerdes, meddig birod a rosszabb helyen meg? Ha csak azert kell a munka, hogy kifizesd a tartozasod, es utana nem dolgoznal tovabb, akkor szamold ki, hogy mennyi ido lenne az egyik es a masik helyen a szukseges penzt osszeszedned. Aztan ha az jon ki, hogy erzesre annyival tobb honapot nem birsz ki a mostani helyen, mint amennyivel tobbet kellene dolgoznod a feltetelezhetoen nyugodtabb kornyezetben, akkor otthagyod a mostani helyet. Tudom, konnyu tavolbol osztani az eszt. Nekem a legutolso munkahelyemen elegge kibirhatatlan volt a helyzet, juniusban kezdtem el gondolkozni, hogy otthagyom oket, tudtam, hogy szeptember 1-ig kell kibirnom, hogy kaphassak munkanelkuli segelyt. Oktoberben fel is mondtam, mert egyszeruen nem tudtam mar tobb napot elviselni a feletteseimmel. Az osz hajszalak szama masszivan redukalodott, igaz meg mindig munkanelkuli vagyok :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#6) Met


Met
nagyúr

Ha anyagilag belefér hogy kevesebbet keresel akkor menj át, nem tudnak annyit fizetni hogy utálod minden percét az ottlétnek.
Tapasztalat :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7) Lauda válasza Blasius0704 (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Beszéltem az étteremvezettővel, azt mondta ne menjek el, mert szerinte jó munkaerő vagyok.

Akkor kapj a lehetosegen es kerd meg, hogy rendezzetek a problemakat. Ervelj azzal, hogy te szeretnel ottmaradni, de bizonyos dolgok megis abba az iranyba terelnek, hogy elmenj mashova. Nekik pedig erdekuk megtartani egy jo munkaerot. ;)

(#8) Blasius0704 válasza Lauda (#7) üzenetére


Blasius0704
tag

Nem érdeke, egy hónapon belül másik éttermet fog vezetni, ráadásul licenseet vagyis 'velemenni' sem tudok nagyon..

(#9) mqm válasza Blasius0704 (#8) üzenetére


mqm
senior tag

Küzdj! Ha persze nem akarsz váltani.. Engem is szét szívattak az elején és végül sikerült a ló másik felére kerülnöm! :) De ha persze ez már régóta fent áll és nem látsz lehetőséget a körülmények változására akkor Menj. Szóval ez tényleg csak rajtad áll! Hajrá! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#10) Blasius0704


Blasius0704
tag

Na ma kaptam eg yzeljesen indokolatlan irásbeli figyelmeztetèst. Megyek. Nemèrdekel a pènz.

(#11) Met válasza Blasius0704 (#10) üzenetére


Met
nagyúr

Jól teszed :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) Regonelix válasza Blasius0704 (#4) üzenetére


Regonelix
csendes tag

Milyen 10 - 12 órát?
A diákoknál nagy ritkán van ilyen, ott inkább 6 - 8 óra szokott lenni (és van úgy, hogy annyi sem, mert ha sokan vannak, akkor hamarabb elküldik őket).

(#13) Mister_X válasza Regonelix (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kiröhöghetlek? Látszik, hogy nem nálunk dolgozol :U Én 8-10 órákat dolgozok, van aki 200 órát egy hónapban.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) Regonelix válasza Mister_X (#13) üzenetére


Regonelix
csendes tag

Félreértessz - én nem magamról beszélek.
Ha tudom, mi a munkarendük, még nem jelenti azt,hogy abban a munkakörben is dolgozok.... .

[ Szerkesztve ]

(#15) Mister_X válasza Regonelix (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Te értesz félre: egy szóval sem állítottam, hogy ebben a munkakörben dolgozol és a megjegyzése arra irányult, hogy nem ismered a munkarendet ezek szerint.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) Regonelix válasza Mister_X (#13) üzenetére


Regonelix
csendes tag

Azt ne mondd, hogy helytelen a 6 órás állításom.... .

(#17) Mister_X válasza Regonelix (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nálunk dolgozik kb. 10 diák, abból kettő fiatalkorú és csak ők vannak néha hat órában. Mindenki más 8-12. Haza meg kb. senki sincs küldve, egyszer lett januárban hazaküldve az egyik diák.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) Blasius0704 válasza Regonelix (#16) üzenetére


Blasius0704
tag

Simán an hogy délre megyek és vagyok 23ug amikor zárunk..

(#19) Mister_X válasza Blasius0704 (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A kedvencem az volt, amikor a 27 éves libát, akinek ez az első munkahelye (!) berakták zárni hozzánk. Tudniillik róla, nem kommunikál munka közben, ami gyorsétteremben megengedhetetlen, ellenben annál naggyobb a hangja, amikor le van cseszve - és előszeretettel szólongat be másoknak és a munkamorálja is a béka segge alatt van. Odaraktuk, hogy mosogasson, azt csak tud egy érett nő nőnemű valami, de tiszta ideges lettem, amikor én a mosogatás bő harmadát hagytam meg neki és nem végzett vele. Amikor rákérdeztem, hogy hajlandó lenne-e emelni a tempóján, akkor az volt a válasz, hogy "hagyj már a francba, mindjárt végzek". Ránézek az órára: valóban még három percig van (vagyunk) fizetve. Visszafordulok hozzá ördögi vigyorral/vicsorral: "kis csillagom, nem tudom, hogy közölték-e veled, de a zárós addig marad, amíg be nem zárja a kib@szott éttermet, úgyhogy jobb ha nekilátsz mosogatni, mert nincs túlórapénz" - elkerekedett a szeme, hebegett valamit, majd megkérte a managert, hogy hagy szólhasson a pasijának, hogy még várnia kell rá... Másfél órával maradtunk tovább (0:50-kor vette át a manager az éttermet, 23:20-ig voltunk fizetve, 23:00-kor vagy legkésőbb félig végezni szoktunk).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) Blasius0704 válasza Mister_X (#19) üzenetére


Blasius0704
tag

mi nem zárunk csak instore-t illetve mccafet, a drive az 0-24...szóval nálunk nem kell zárni csak átadni a pályát, hál istennek

(#21) Mister_X válasza Blasius0704 (#20) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A grilleket le kell takarítani, a konyhát fel kell sikálni, a vendégteret ki kell gányolni, fel kell tölteni a hűtőket, stb, tehát gyakorlatban ez is zárás. Az már csak egy csavar, hogy közben ki kell szolgálni a részeg tizenéves csapatot hajnali kettőkor.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22) Blasius0704 válasza Mister_X (#21) üzenetére


Blasius0704
tag

Ez mondjuk igaz..hál istennek engem csak nagyon ritkán éjszakáztatnak..

(#23) che 1990


che 1990
tag

Ez nem tudom mennyire off, de én étt.vez. helyettes vagyok egy McD étteremben, nálunk kb. nincs oktató.
Óriási szükségünk lenne tehát jó oktatóra, ha érdekel írj privátot és megbeszéljük a többit.
;)

[ Szerkesztve ]

(#24) Blasius0704 válasza che 1990 (#23) üzenetére


Blasius0704
tag

Mint láthatod lekövetős bérben vagyok, ennek oka hogy nem volt pénze az étteremnek a béremelésre, így kitréningelve nem lettem, csak csinálom. Vagyis még a 100 kérdéses teszt meg a vizsgaoktatás elválaszt attól hogy oktatóként válthassak éttermet :/
Illetve egy írásbelivel, és 4 85százalék alatti SOC-al nemhiszem hogy az étteremvezetőd örülne nekem. És a közhangulat sem hiszem hogy olyan most az éttermemben hogy kedves, jó hangú referenciával léphessek onnan...

(#25) tomsics


tomsics
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna,hogy közös megállapodással ott hagytam a munkahelyem.Decemberben elküldtek gépkezelőire,szóban mondta a főnök,hogy 3 évet kell érte aláírnom,én sokalltam.Azt mondta,hogy késöbb megbeszéljük.A vizsga megvolt,de nem írtam alá neki semmi féle papírt,hogy itt maradok 3 évet.Múlt héten elváltak útjaink,az irodában mondta,hogy levonja a pénzt,én pedig mondtam neki,hogy nincs aláírva semmi papír róla.A titkárnője elő vette a szerződést de az valóban nem volt aláírva.Azóta se utalta a múlthavi fizetésem.Ilyenkor mi a teendő?Meg teheti,hogy nem utalja el?

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#26) alkatraz3000 válasza tomsics (#25) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Munkahely probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.