Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Igényes írás külön kiemelném a grafikonokat és a képeket, biztos sok munkád volt benne :R
Magánvélemény: az lenne a legkirályabb ha a 4850-et adnák a 4830 árában :DDD

(#2) pohár válasza cannibal (#1) üzenetére


pohár
félisten

Inkább 4870-es 4830 áráért :D

Szép és igényes cikk!! :C :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Szép, részletes munka !!! :R :R :R
Gratula!
Azért még mindíg nem gyenge kártya a 8800 GT ! :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez egy gyönyörű írás, látszik, hogy sokat dolgoztál vele. Le a kalappal!

(#5) Taranti


Taranti
senior tag

Szép volt, köszi! Jelenleg úgy látszik, hogy a 4830 a legjobb ár/érték arányú vga.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#6) kokyt


kokyt
senior tag

Az ilyen cikkek miatt érdemes olvasni a logout-ot :D
Gratulálok! Nagyon szép munka :R

(#7) mokus1


mokus1
addikt

Szia!
Nagyon jó írás de vannak dolgok amik nem igazán tetszettek.Miért nem tetted az összes tesztbe a 8800GT-t?? :F Mert nekem leginkább úgy tűnt oda ahol erősebb lenne mivel azok a játékok az NV-nek fekszenek.

(#8) aginor


aginor
addikt

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat! :R

mókus1:
azért mert a 8800gt eredményeit egy korábbi tesztemből emeltem át, és akkor még nem jelentek meg az újjabb játékok, így csak ott szerepel ahol még le tudtam tesztelni, de ha adsz egyet kölcsön akkor szívesen leteszetlem az újabb játékokkal is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Jó kis kártya ez.

(#10) rootkiller


rootkiller
őstag

Ha most vennék gépet, tuti ilyen menne bele. Amúgy csnál6nának ebből AGP-s verziót is akár.

Artengo TR 990 Pro

(#11) mokus1 válasza aginor (#8) üzenetére


mokus1
addikt

Épp nincs egy se :DDD De van egy 2900 pro-m ami még érdekes lehet :K
Ami még érdekes hogy a memória vezérlő újításai.Neked az újon már 2200mhz-en eléri 76,8GB/s sávszél míg neki már ehhez 2560mhz kell.

[ Szerkesztve ]

(#12) Hunter2 válasza cannibal (#1) üzenetére


Hunter2
addikt

Én még annyiért vettem a nyáron. 33k volt a 4850 :DDD

(#13) Kickass


Kickass
őstag

emberek, tessék tanulni, ez egy igazi logout szakmai írás, sok szép kép, tartalom is van benne, jókis nyúzós teszt tetszetős grafikonokkal, fogadd Őszinte Gratulációm sok ilyet még :C :R
élvezet volt olvasni, annyira h komolyan elgondolkoztam a 3850-em lecserélésén egy ilyenre :D

(#14) kts88


kts88
senior tag

Jó kis teszt volt, jó látni, hogy az amd/ati mérnökök nem tétlenkednek :C . Bár érdekesnek tartom azt a tápellátást, jó brutális. Nekem a sapphire 4850 dual slot fan-on csak 2 fázisú, de így viszi a 700Mhz-s Gpu frekit :DD

(#15) sasha007


sasha007
tag

NAGYON igényes a teszt, GRATULÁLOK!

(#16) Gyusz válasza aginor (#8) üzenetére


Gyusz
őstag

Én meg azt akartam kérdezni, hogy miért nem újabb driverrel nézted a 8800GT-t, de akkor így érthető.

(#17) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Először is gratula a teszthez :R

Most pedig jöhetnek a hibajavítások: (ha nem gond akkor csak sorolnám)

1. "kideríteni azt, hogy hogyan felel meg" a "hogy" nem szükséges
2. "jól tuningolhatóak hírében állnak, hát, később majd meglátjuk" így szebben nézne ki: "jól tuningolhatóak hírében állnak. Később majd meglátjuk"
3. "a mérnökök kicsi könnyelműek voltak"
4. "az Ati 100W körül határozta meg a maximális fogyasztását" mivel hiányzik a tárgy, így inkább csak "fogyasztást"
5. "DVI és egy componens" ha már magyarul írunk hasznájuk magyarul "komponens"
6. "4830-is" ide nem kell kötőjel
7. "feszültségeken üzemelnek, a „tesztlaborban” járt" inkább "feszültségeken üzemelnek: a „tesztlaborban” járt"
8. "Összehasonlítás képen" javítva "Összehasonlítás képpen"
9. "a Sapphire 4850 Toxic, mindössze 1,12V" javítva "a Sapphire 4850 Toxic mindössze 1,12V"
10. "kapcsolódik a grafikus maghoz, részemről ezt csak üdvözölni tudom" vessző helyett pont illetve zárójeles megjegyzés illene
11. "Az MSI ezen terméke megkapta a hangzatos OverClocked jelzőt is, de bár ne kapta volna, mivel a gyári tuning kizárólag a magot érintette, és ott is a nevetséges kategóriába sorolható 10 MHz-et vállattak csak be" javítva "Az MSI ezen terméke megkapta a hangzatos OverClocked jelzőt is, de bár ne kapta volna. A gyári tuning kizárólag a magot érintette és ott is a nevetséges kategóriába sorolható 10 MHz-et vállaltak csak be"
12. "bővítő helyet foglal, és csak a grafikus mag" és elé nem kell vessző
13. "függőlegesen ált" inkább "állt"
14. "szabályozó" ez többször is feltűnik az írásban. Inkább így használd: "szabályzó"
15. "sokakat érdekel, hogy teljesítményük, hogyan viszonyul egymáshoz" hogyan elé nem kell vessző
16. "kitérek az alkalmazott beállításokra is, egy kép erejéig" vessző nem kell ide
17. "ezáltal a 8800GTS/9800GTX kártyákat is, az viszont érdekes, hogy" valahogy így "ezáltal a 8800GTS/9800GTX kártyákat is. Az viszont érdekes, hogy"
18. "a G92-hőz képest" rövid "ö" kellene

Na itt elfáradtam. Rengeteg helyen fölöslegesen pakolod tele a mondatot vesszővel. Sok mondatot vessző helyett ponttal illene tagolni. Az "és" előtti vessző több helyen is előfordul.

Sajnos kötözködés lett a hozzászólásomból, pedig nem ilyen célból fogtam neki, ezért utólag is elnézésed kérem. :R Mégegyszer gratula a cikkhez

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Helyesírás. Vesszők és azok helyének használata, igekötők, egybeírom-különírom bizonytalanságok.
Az 1280x1024-es felbontás (TFT-k) 5:4 arányú, 1280x960 (képcsöves monitorok) adja a 4:3-at. Említve volt a cikkben 1280x768-as felbontás is, mely több szempontból érdekes számomra.
A többit majd leírják mások. (szerk: ahogy látom, nemcsak az én szememet szúrják a hibák)

Szerkezetileg viszont elfogadható, a tartalom összehozásához nyiván sok idő kellett.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Grat a teszthez,és a karihoz is,csak egy vmi bökte a szemem,az Nv driver,hát azért nem a legújabb. ;) ;)

(#20) subaruwrc


subaruwrc
félisten

szégyen ez a hűtés. :((( de legalább gyepálja az nv-ket :C korrekt írás. grat.

(#21) yolan


yolan
őstag

Frankó kis cikk és teszt lett, külön tetszenek a grafikonok hátterei, ötletes.
Egyedül az nem szimpatikus a 4830-al hogy hibás 4850-es magokat tesznek rájuk, és ezért magasabb feszt kell nekik adni :(

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#22) PH-User


PH-User
addikt

Gratulálok a teszthez, de én megmaradok a Galaxy 8800GT OC kártyámnál még egy jó darabig. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#23) milbo


milbo
aktív tag

Köszönöm az ezt igényes tesztet a 4830-as tulajok nevében. :R

(#24) plaszy


plaszy
őstag

Szép munka! Remek olvasmány! Elgondolkodom egy ilyen karácsonyi ajándékon :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25) Mystic


Mystic
tag

Nagyon szép, részletes teszt! Gratulálok! :K

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#26) Taky


Taky
senior tag

Hiánypótló cikk... :K

Gratula és hatalmas THX! :R

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#27) pcsabat


pcsabat
őstag

Nagyon jó írás, biztos sok munkád volt vele ezért gratulálok. Viszont nekem annyi lejön hogy az öreg G80 még mindig jó harcosnak számít, ref hűtővel sem megy játék közben 70-72 fok fölé és talán a Bioshock-ot kivéve mindenhol beelőzi a két radoent :)

(#28) pcsabat


pcsabat
őstag

Ja, hát igen a 180.48-as nv driverrel legalább 10-15%-al gyorsabbak lettek volna a geforce-ok, hanem többel (de inkább többel)

(#29) Depression


Depression
veterán

Élmény volt olvasni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Szép teszt lett gratula. :C

Nem pont ide tartozik de nem tudja valaki hogy a Sapphire 4830-ra rámegy úgy az Accelero S1 hogy a gyári mosfet-hűtő rajtamarad?

"Csak úgy mondom"

(#33) Kleroo


Kleroo
veterán

Gyönyörű munka.Részletes, és horror munkád lehetett vele.
De a konklúzióhoz feltétlenül írd oda,hogy a 8800 gt-ket régebben tesztelted, és a driver hát khm...régi. A legújabb drivereivel már sokkal gyorsabb.(nem győztem olvasni a honlapján, hogy driverről driverre gyorsulnak játékok 10-20 %-okat)
Nem is csoda, hisz ilyen ellenfél mellett rá kellett feküdniük a driverheggesztésbe. :DDD

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nagyon igényes, jól kidolgozott, átlátható cikk, tényleg le a kalappal! :R

(#35) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Köszönjük a tesztet.Bár valóban igaz,hogy a Nvidia driver nem mai darab,de igazából engem a 4830 és a 4850 közti különbség érdekel.Néhány NV csalódás után Ati párti vagyok,tehát csak az a kérdés hogy ismerősömnek való gép összeállításnál melyiket javasoljam számára.

Nekem a Sapphire 4850 Toxic tökéletesen működik,a gyári OC-n,hangtalanul.Mellette még hűvös is.

[ Szerkesztve ]

(#37) Havajava válasza Havajava (#36) üzenetére


Havajava
tag

teszt
Tessék csak ezt megnézni hova skálázódik a 4850! Itt valamivel reálisabb eredmények láthatóak.
Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

Milyen hosszú az a pad amin 3 nő ül? - 6 láb 3 hüvely!

(#38) Biomokus


Biomokus
tag

Borzasztó igényes írás! Valóban le a kalappal a munkád előtt! Köszönöm! :R :K

Üdv: Biomokus

(#40) Solten


Solten
addikt

Igényes, jól átgondolt, alapos, hasznos írás :C Well done Aginor! :K

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#41) Solten válasza Solten (#40) üzenetére


Solten
addikt

Ja, és ez a 4830 tényleg kiválóra sikeredett. Best buy.

Saor Alba

(#42) kisedi válasza pcsabat (#28) üzenetére


kisedi
tag

Csatlakozom Pcsabathoz: "Ja, hát igen a 180.48-as nv driverrel legalább 10-15%-al gyorsabbak lettek volna a geforce-ok, hanem többel" és
annyi hozzáfüzni valóm van hogy az új Catalyst kb 15-25% ot hozott volna a 4850 eredményeken.
Viszont aki szidja a tesztet a régi driverek miatt az NEM TUD olvasni. A hsz-ek elején írja a
srác hogy a GT kártya eredményeit egy régi tesztből emelte át.
Így kb egálban van a teszt, mert a cheat-ekkel az új driverek kb u.a. gyorsulnak mindkét oldalon. (Kivéve a 4830-at amin nem megy az uj Catalyst, s ezzel egyenlőre el is ásta
a kártyát az ATI pont a riválissal szemben(9800GT) )

[ Szerkesztve ]

(#43) Kleroo válasza kisedi (#42) üzenetére


Kleroo
veterán

Hát azért ez sem igaz.nézzük objektíven a dolgokat.az nvidia drivere kb 1 éves, amióta már többszörösen gyorsult 10-15 % okat.De a 8.10es catalyst..khm... nem öreg...egyáltalán nem..
De ez csak neked szólt, nem a cikk írójának, mert neki már említettem, hogy írja oda a végére, hogy a 8800gt teljesítménye nem teljesen reális.
De így is köszönet hogy beollózta őket, hogy valamennyire hasonlíthatóak legyenek.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#44) mokus1 válasza subaruwrc (#39) üzenetére


mokus1
addikt

Igaza van a srácnak amúgy!Megjegyezte hogy az új driverekkel erősebb a 8800GT tök jogosan.De viszont az tény h kb 10hsz-el az ő hozzászólása előtt megírta hogy miért.

(#46) s200 válasza Biomokus (#38) üzenetére


s200
tag

Borzasztó igénytelen írás!

Kedvenceim (a korábban említetteken kívül):
csippek
összehasonlítás képen (2x is! :W)
két eres kábelről
függőlegesen ált
poszt apokaliptikus

(#47) s200 válasza DuplaZso (#18) üzenetére


s200
tag

Említve volt a cikkben 1280x768-as felbontás is, mely több szempontból érdekes számomra.
Valóban érdekes, PC-s világban nem annyira elterjedt.
Inkább projektorok, plazmák szokták használni, ritka ronda (15:9) képarány.:DD
Ha neki 1440x900-as felbontású monitora van, akkor a képarány megtartása mellett 1280x800-as felbontást kellene választania abban az esetben, ha valamiért el akarna térni a monitor natív felbontásától.

(#48) Havajava válasza mokus1 (#44) üzenetére


Havajava
tag

Én is olvastam, hogy miért. De akkor példáúl valaki hasonlítson össze egy 3870-est egy 7.12-es Cat-al , és a 8800GT-t a 180.48-an forc-al. Az is érdekes eredményeket hozna az tuti és kb. annyi értelme lenne mint ennek. Inkább bele se kellett volna rakni a 8800-at a tesztbe.
Egyébként semmi bajom sincs a 4830-al ha kártya vásár előtt lennék tuti én is ezt választanám.

Milyen hosszú az a pad amin 3 nő ül? - 6 láb 3 hüvely!

(#49) Bluegene válasza Kleroo (#33) üzenetére


Bluegene
addikt

ennyi erővel a 8.12-es driver is gyorsította az Atit :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.