Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr X


Mr X
veterán

Jöhetnek a tippek. :)

(#2) The DJ


The DJ
addikt

Otthoni gépre így ebben a sorrendben ezeket ajánlanám: Ubuntu, Linux Mint, Debian

Én megrögzött Debian fan vagyok, bár én nem otthon használom, hanem céges szervereken. Volt már 2 éves uptime-om is velük 0-24-es üzem mellett, ami szép teljesítmény.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) Mr X válasza The DJ (#2) üzenetére


Mr X
veterán

Azt elfelejtettem írni, hogy egyszerű otthoni user vagyok, nem kellenek speckó programok, és az uptime-rekord is mellékes. Persze előny, ha nem hal le naponta. :)

Ubuntu helyett szeretnék mást kipróbálni. A Mint Ubuntu alapú, ugyanaz a rendszer.

(#4) rt06


rt06
veterán

ha melyebben szeretned megerteni, mi hogy mukodik, akkor pl gentoo (bar megjegyzem, maga a telepitesi utmutato tobb, mint 10 oldal, illetve kernelforgatas nelkul nem uszod meg)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#5) Mr X válasza rt06 (#4) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, ez a célom. Gentoo-t azt hiszem anno már néztem, de akkor nem volt elég lelkierőm hozzá. De lehet megpróbálkozom vele, maximum első próbánál még fennmarad a win.

(#6) Cathfaern válasza Mr X (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Személyes vélemény, hogy ha mindennapi használat, akkor ubuntu, vagy valami arra épülő dolog. Egyszerűen az elterjedtsége miatt, nagyon sok program van rá, és szinte bármi probléma adódik, google-el található hozzá megoldás.
Ha pedig a rendszert szeretnéd jobban megismerni (szóval nem is annyira a használat a lényeg, hanem hogy ismerkedj a linux belső lelkivilágával), akkor meg gentoo.

(#7) Mr X válasza Cathfaern (#6) üzenetére


Mr X
veterán

A napi használatom annyi, hogy neten böngészek, illetve időnként filmnézés. Ezek mellett azt hiszem belefér, hogy "kísérletezős" rendszert használjak.

(#8) danih


danih
addikt

"Melyik Linux disznót?"
Megint nem tudok olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mr X válasza danih (#8) üzenetére


Mr X
veterán

Én viszont még le is ellenőriztem, hogy tényleg elírtam? :D

(#10) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Én most épp az OpenSUSE 11.4-et töltöm GNOME3-al, a Unitys Ubuntu nem jött be, erre meg kíváncsi vagyok, úgy a SUSE-re, mint az új GNOME-ra.

Nyáron majd lehet én is nekifogok kisérletezgeni gentoo-val vagy arch-al :D

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#11) Mr X válasza sz4blya (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom miért, de amennyire bejön a Suse kinézete, a működése valamiért annyira nem...

(#12) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Esetleg vess egy pillantást a Slackware-re is.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) Mr X válasza sh4d0w (#12) üzenetére


Mr X
veterán

Megtörtént. Jön le a Gentoo és a Slackware install média, meglátjuk mennyire jutok :)

(#14) Mr X


Mr X
veterán

Pár hete találtam egy projectet. Linux from Scratch.

Kipróbáltam. Addig eljutottam vele, hogy az X fent volt, üzemelt. De a Gnome-ot nem sikerült rávarázsolnom. Pedig nem lett volna rossz ötlet szinte nulláról saját magamnak összerakni a rendszert.

(#15) CPT.Pirk válasza Mr X (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én a Debiant javaslom. Neked Kubuntu tetszett, akkor szerintem tegyél fel egy Debiant grafikus felület nélkül, húzd rá terminálból a KDE-t, aztán jönnek az apróságok, mint meghajtó csatolás, stb.
Használgatom rendszeresen a Debiant, nekem bejött. Előtt már én is végigjártam az Ubuntu - Mint - OpenSuse utat, és most a Debiannal kötöttem ki. Szerintem megéri. KDE, belőtt Compiz effektek, asztalváltó kocka, stb. és a Windowsos ismerősök csak néznek, mikor darabokra hullik a bezárt ablak, vagy váltok munkaasztalt és elfordul a kocka. Na olyankor dagad a májam. :K

Ahogy olvasom a többieket, a Gentoo egyenlőre szerintem túl nagy lépés lenne. Akár már az Arch Linuxot is nézhetnék. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) Crystalheart válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Nekem Win alatt első dolgom kikapcsolni az áttűnéseket meg effekteket. Engem csak ne lassítson, ha én kattintok, rögtön jelenjen meg a cucc. :D)

(#17) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem Debianozz. Ha meguntad, jöhet az Arch linux. Aztán ha ezt is, akkor Gentoo.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Mr X válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


Mr X
veterán

FSC Amilo Pro V3505-ös a laptopom, integrált Intel videovezérlővel. Nem szoktam sok effektet engedélyezni, mert nem erőgép :)

lezso6:

Debianról azt írják, hogy régiek a csomagjai. Ez mennyire igaz, illetve mennyire probléma?

[ Szerkesztve ]

(#19) CPT.Pirk válasza Mr X (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont ugyanilyen integrált VGA-s ThinkPadem van, de nem viselik meg az említett effektek. (sőt mindezt csak sima CoreDuo 2*2GHz proci mellett, nem is Core2Duo) Minecraftot képes elvinni játszható sebességgel, akkor pár compiz effekt nem lehet akadály. ;]

Ismerős az a laptopod, nem beszéltünk már erről valamerre egyszer?

Crystalheart: MR.Speeeeeeeeeeed :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) Mr X válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


Mr X
veterán

Elviszi, de ha sokminden fut egyszerre, nem akarom, hogy emiatt lassuljon be.

Nem rémlik, hogy beszéltünk volna már valahol, de elég rövid a memóriám. :B

(#21) 7 válasza Mr X (#18) üzenetére


7
addikt

A Debiannál a stable csomagok kegyetlenül lassan frissülnek (cserébe tényleg betonstabilak, amik onnan leszedhetők), a testing meg unstable repókból viszont lehet trükközni. :)

Jómagam Archot használok, kocajúzernek bőven jó az. Viszonylag egyszerű (ha valaki elboldogul egy Debian telepítésével, akkor az Arch sem fog gondot okozni), a közösség segítőkész, és a repókat is frissen tartják -- ez utóbbinak persze az az átka, hogy időnként becsúszhat egy-egy hiba a nem-testinges csomagokkal is. :)

Ha majd lesz időm, egyszer nekiveselkedem a Gentoonak is, mert az Archból nem sokat tanulok már. :D

(#22) Mr X válasza 7 (#21) üzenetére


Mr X
veterán

A Gentoo ennyire húzós? :F

Akkor asszem főrendszernek felrakok valami egyszerűbbet, és a Gentoo-val meg kísérletezek másik partíción.

[ Szerkesztve ]

(#23) 7 válasza Mr X (#22) üzenetére


7
addikt

:K

(#24) rt06 válasza Mr X (#22) üzenetére


rt06
veterán

igen, elegge
nem tdom, a live telepitoje milyen, de a netinstall-oshoz itt a leiras es ez egyaltalan nem reszletezi, hogyan kell mukodo kernelt forgatnod magadnak

ami viszont jo, hogy igen kiterjedt es reszletes wiki-t tett ossze hozza a kozosseg (ileltve van egy archivum is, ami a wiki eltunese utan google cache-bol es hasonlokbol lett osszerakva, de ez nem igazan naprakesz azota)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#25) lezso6 válasza 7 (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Annyira nem frissülnek lassan, nekem csak a Postgres 9.0-et kellett unstable repoból ráheggesztenem. Bár igaz, ez én vagyok. :DDD Ubuntunál sokkal jobban szeretem, mert tisztában van a stabilitás fogalmával is, semmi lassító eye-candy nincs benne. Ha meg mégis kell akkor felrakod. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) rt06 válasza lezso6 (#25) üzenetére


rt06
veterán

de, egyes csomagok rendkivul lassan frissulnek trac 0.12 (kozel egy lett stabil, mar a 0.13-as keszul) meg a sid-ben sincs (kozel masfel eve van ra ticket bug.debian.org-on)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27) Mr X


Mr X
veterán

Gentoo kúszik felfelé, leírás alapján. Hát nem egyszerű... De eddig megy.

(#28) Crystalheart válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Viccelsz, így a P4-es gépem látszólag gyorsabban reagál, mint öcsém C2D-je. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.