Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Ez tök jó, mert így engedélyeznek olyan esztelen korlátozásokat, így a szükségszerű, értelmes feloldás már nem illegális. (pl. felsorolt esetek, vakok, nem üzletszerű felhasználás, biztonsági másolat, stb.)
Attól félek, hogy ezt majd szépen mindenki félreérti, és boldog boldogtalan törni fogja a védelmeket erre a törvényre hivatkozva, kifacsarva azt.

Amúgy a címet olvasva elsőre azt hittem, hogy az iphone kijelzőjét most már lehet törögetni, nem user errornak számít :)

(#2) Thome


Thome
addikt

Avagy legális az illegális. :DDD

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ez tuti azért van ,mert valakinek ez jo üzlet.

(#4) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Engem eddig se különösebben érdekelt, hogy legális e a dolog vagy nem ;)

(#5) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Aki feltudja törni az ilyen dolgokat ő eddig is megcsinálta, aki nem az ezek után se fogja.

Most hírtelen bevillant előttem egy olyan menüpont a másolásnál ,hogy :
Zene másolása, remix készítés céljából. Tovább gomb.
Amennyiben nem remix készítés céljából másol kérem nyomja meg a mégse gombot.

Vagy:

Eredeti DVD,BluRay,HDDVD másolása közben:
Teljes Film másolása képkivágási-szerkesztési céllal. Tovább gomb.
Amennyiben nem... stb. Mégse gomb.

Ezzel most egy halom kiskaput nyitottak meg.. igaz eddig se tudták igazán megfogni.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6) moonman


moonman
titán

"Az Apple nem ért egyet a döntéssel, mivel a törést és a nem az AppStore-ból szerzett szoftverek használatát programjuk törvénybe ütköző módosításának tartják"

melyik törvénybe, baszod? :DDD amelyiket épp módosítottak, hogy szabad?

(#7) Barthezz2 válasza moonman (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na ja :D

Everybody lies.

(#8) moonman válasza Barthezz2 (#7) üzenetére


moonman
titán

szerintem keverik a dolgot a saját eula-jukkal, csakhogy az igen messze van a törvénytől.

(#9) Penge_4


Penge_4
veterán

"például legális „hálózatfüggetleníteni” a mobiltelefonokat; legális feltörni a videojátékokat, ha annak az a célja, hogy hibákat javítsanak ki vagy tárjanak fel; legális a másolásvédelemmel ellátott DVD-k védelmét feltörni"

Akkor vajon ezentúl ezek a PH-n sem lesznek tiltott témák (amikre eddig a törvény kapcsán hivatkoztak), vagy itt továbbra is vélelmezik, hogy a felhasználó ilyen dolgokat gonosz célból csinál? :DDD

(#10) joey04 válasza Penge_4 (#9) üzenetére


joey04
titán

de mivel a Jailbreak maga illegális, plusz utat nyit a Warezhez, a Prohardver! lapcsalád csapata nem támogathatja
a 2. pont még mindig áll.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Barthezz2 válasza moonman (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na igen, a saját elképzelésükkel nyilván ütközik, mert így majd szegények elesnek némi kis bevételtől, mert a user máshonnan is beszerezhet dolgokat, nem csak tőlük. Csak épp ezt nem szokás büntetni :)

Everybody lies.

(#12) Dark Archon válasza Penge_4 (#9) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ne feledd, ez USA-ra vonatkozik, köze nincs az EU törvényekhez. Mindenesetre érdekes a dolog...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#13) Napfénysüti

Nem semmi amerikában milyen módosítások vannak. :) Azért kíváncsi vagyok 3 év múlva mit fognak majd variálni.

Més que un club!

(#14) bobsys


bobsys
addikt

Jennifer Stisa Granick, EFF's civil liberties director, said the rules are based on an important principle: Consumers should be allowed to use and modify the devices that they purchase the way they want. "If you bought it, you own it," she said.

es appleek ezt allitjak meg mindig
Apple claims that jailbreaking is an unauthorized modification of its software
bar azt nem olvastam sehol, hogy kimondtak volna, hogy ilegalis
az eredeti szovegben illegal van? (en nem talaltam)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15) Narxis


Narxis
nagyúr

Végre ezt is megéltük.

Thanos was right.

(#16) moonman válasza bobsys (#14) üzenetére


moonman
titán

no igen, van különbség az illegal és az unauthorized kötött. az mondjuk kérdéses, hogy amikor megveszed az iPhone-t, akkor valóban "megvetted-e" a szoftvert rajta, vagy csak a használati jogot szerezted meg, mint pl. minden Windows-nál, Office-nál (asszem OS X-nél is), tehát továbbra sem engedélyezett belenyúlni. itt kéne kitalálni, hogy a jailbreak vajon a szoftver módosításának számít-e, vagy csak annak szabadabb használatának.

[ Módosította: dajkopali ]

(#17) sbazsi válasza joey04 (#10) üzenetére


sbazsi
veterán

cikk első mondata:
Az amerikai kormányzat tegnap hozott határozata értelmében a jövőben az Apple iPhone-jainak feltörése (jailbreaking) legális módszernek számít, ha a felhasználó azért teszi ezt, mert olyan alkalmazást kíván futtatni a készüléken, melyet a gyártó maga nem engedélyez.

nincs iphone-om, nem tudom, de mi másért szokás még jailbreakelni :F

(#18) dajkopali válasza sbazsi (#17) üzenetére


dajkopali
addikt

igazságod van, mindezt azért írtam így, hogy az is értse, miről van szó, aki nem napra kész az ilyen ügyekben

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) VD válasza sbazsi (#17) üzenetére


VD
őstag

Szokás még azért is mert így nem kell pénzért megvenni a storeból a fizetős alkalmazásokat.

(#20) MLaca


MLaca
őstag

"[...]Az Apple nem ért egyet a döntéssel, mivel a törést és a nem az AppStore-ból szerzett szoftverek használatát programjuk törvénybe ütköző módosításának tartják, mely gyakorlat ráadásul a cég ellenőrzésének hiánya miatt biztonsági kockázatokat is magában hordoz.[...]" - jó hogy nem tetszik az almának, így nem csak a kib@szott almaboltból lehet vásárolni végre. a biztonságra való állandó hivatkozás meg már kezd a könyökömön kijönni. bízzák már a felnőtt vásárlókra, mit és honnan akarnak a megvásárolt cuccaikra telepíteni.

http://mlzphoto.hu/

(#21) #16820480 válasza moonman (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

itt szerintem az egyik fontos kérdés a garanciavállalás kérdése. nyilván azért sem engedélyezett bárhogy módosítani a programokat, mert onnantól nincs módja rá garanciát biztosítani a készítőjének.
rosszmájúság nélkül úgy gondolom, hogy ezért hiába nem törvényellenes módosítani, e a garanciát megvonhatják a termékre, ha azt olyan mértékben módosítod, ahogy ők nem engedik. különben például az összes win7 pistike edition meg hasonlókra is kellene vállalni a garanciát és terméktámogatást, ha esetleg valami gondot okoz.

(#22) MLaca válasza #16820480 (#21) üzenetére


MLaca
őstag

a garancia a hardverre vonatkozik. egy szoftver nem teheti - elvileg - tönkre. attól, hogy egy megvásárolt alma termékemre felteszek egy nem alma boltos szoftvert, még nincs joguk megvonni a hardvertől a garanciát.

http://mlzphoto.hu/

(#23) sh4d0w válasza MLaca (#22) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez gondolom attól függ, hogy egynek tekintik-e a hardvert és a szoftvert, mint ahogy az OEM Windows licenc is a hozzá vásárolt hardverhez használható legálisan. Szerintem ez egyébként rossz gyakorlat, mert a szoftver és a hardver két külön termék, törvényileg kellene tiltani az összeolvasztását.

https://www.coreinfinity.tech

(#24) sbazsi válasza MLaca (#22) üzenetére


sbazsi
veterán

ha a fényképező ledjét bekapcsolom egy zseblámpa progival :F

(#26) #40553216 válasza moonman (#16) üzenetére


#40553216
törölt tag

"2. Permitted License Uses and Restrictions.
(a) Subject to the terms and conditions of this License, you are granted a limited non-exclusive license to use the iPhone Software on a single Apple-branded iPhone.
(c) You may not and you agree not to, or to enable others to, copy (except as expressly permitted by this License), decompile, reverse engineer, disassemble, attempt to derive the source code of, decrypt, modify, or create derivative works of the iPhone Software or any services provided by the iPhone Software">tehát nem sw-t vesz, "csak" sw-használati jogot. pont úgy, ahogy az MSnél. mondjuk érdekes is lenne, ha pont ezzel nem így lenne.

(#27) Penge_4 válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Penge_4
veterán

"mert a szoftver és a hardver két külön termék, törvényileg kellene tiltani az összeolvasztását."

És ha a gépet vágom taccsra BIOS-ban? iPhone-ban nincs olyan, de ott van például, amit sbazsi írt, zseblámpa progi. Vagy akár olyat is lehet írni, ami folyamatosan wipeolja a telefon belső memóriáját, így pár hét alatt kinyírja az egész flash drive-ot. Ne becsüld le a szoftvert. ;]

(#28) moonman válasza #16820480 (#21) üzenetére


moonman
titán

a garanciát természetesen megvonhatja az eula-ra hivatkozva, de itt megint kérdés, hogy a jailbreak mennyire nyúl bele a szoftverbe, illetve a gyártó tudja-e bizonyítani, hogy a készülék nem rendeltetésszerű használatból kifolyólag (pl kiégett a led, leégett a készülék, mert zseblámpának használták), stb. és hogy a garancia megvonása ütközik-e a törvénnyel.

(#29) mistixx


mistixx
tag

Egy kis személyes élémény az Iphon 3g-ről:
Kb. 2 évvel ezelőtt kaptam ajándékba. Magamtól talán sohasem vettem volna csak azért hangsúlyozom az ajándék voltát. Ismerkedtem velem, szép és jó de az alap tudása egy kissé kevésnek bizonyult számomra. Úgy döntöttem teszek rá néhány programot. Uccu Itunes telepít, telefon szinkronizál irány az AppStore. Itt következett az első bökkenő: "This service is not available in your County." Vagy valami hasonló probléma, már nem emlékszem de a lényeg, hogy Appstore kilőve. Akkor úgy gondoltam semmi probléma, most jelent meg Mo.-na az Iphone még a Tmobil nem zongorázott le minden részletet az Almáva.Várok.
Addig is teszek fel már néhány mp3-at legyen mit hallgatni. Nem jött össze, és nem ez volt az egyetlen. Akármit próbáltam az Itunes mindig kifagyott a műveletek közben.Sőt még teljesen frissen telepített OS-en is ez volt a gond. Próbáltam más verziójú Itunest de az is ezt csinálta. Úgy kb. 3-4 órás szenvedés után előgugliztam egy jailbreaker programot. 1 órával később megvolt a törés és a kívánt programokat is rápaszíroztam. Azóta csak töltés céljából van az usbre dugva a telefon.
Ez egy új telefon volt és inkább kockára tettem a jailbreak-kel a garanciát minthogy még egyszer Itunes közelébe menjek.
Én üdvözlöm az új szabályozást!

[ Módosította: dajkopali ]

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Haha, ez kemény. :D
A garanciát nagyon nem tudják megvonni, mert ha nem megy tönkre teljesen, akkor is újra tudod backupolni az eredeti szofttal...

[ Szerkesztve ]

(#31) DEJVID


DEJVID
őstag

Szerintem ez egy baromság. Ha az Apple a garanciához kötötte akkor igen is be kell tartani. Ezzel az erővel tiltsák be minden terméken a warranty void if removed matricákat. :(((

(#32) gaborbol válasza sbazsi (#17) üzenetére


gaborbol
őstag

En is ezert csinaltam, mert szerettem volna a telefont wifi routerkent hasznaln.Munka miatt (it ) rengetegszer jol jott volna, mivel eloszor illegalis volt az app, majd kiraltak az apple storba, majd par nap mulva megint leszedtek, hogy akkor megse, mert a telefontarsasag(at&t) nem orult es meggondoltuk magunkat.

Mas gyarto es mas is szolgalltato engedi,hogy 5 eszkozhoz hasznalhatod wifi routerkent a telot, de ok nem, viszont csak az at&t arulja az ajfont :(((

A telefon meg uj kora ota instabil, van hogy magatol kikapcsol, lenemitja magat pedig a nemitas gomb nincs rahuzva,vagy 15-20 percig csak fekete kep van rajta csinalhatsz vele barmit. Biztonsag kedveert visszaraktam ra a gyari firmwaret, ha garanciaba vissza kene vinni es ennyi, azota kevesebb a teloval a gond, de az eredeti gyari firmware-rel is ugyan ugy csinalta.

Ceges telo, ezt kaptam mert a fonok szerint olyan cool, szerintem szopas...

[ Szerkesztve ]

(#33) moonman válasza DEJVID (#31) üzenetére


moonman
titán

annak mennyire örülnénk, ha Windowsra csak egy MS Store*-ból, MS által jóváhagyott, a versenytársakat erősen kizáró módszerrel válogatott alkalmazásokat tudnánk letölteni? mondjuk nem lenne ingyen Skype meg Thunderbird, hanem vehetnél pénzért Live csomagot, amiben benne vannak a kívánt funkciók, de úgy MS módra. ugye?

namost az iPhone/iPod igen nagy szelettel rendelkezik a mobilpiacon ahhoz, hogy ez így lassan az elhíresült "erőfölénnyel való visszaéléshez" kezdjen hasonlítani, nomeg a monopóliumra törekvés eszközének.

*igen, tudom, hogy tervben van a PC-s Microsoft Store is, de nem lesz kötelező jellegű, mint az iTunes/AppStore.

(#34) #24737024 válasza moonman (#33) üzenetére


#24737024
törölt tag

annak mennyire örülnénk, ha Windowsra csak egy MS Store*-ból, MS által jóváhagyott, a versenytársakat erősen kizáró módszerrel válogatott alkalmazásokat tudnánk letölteni

Ez orbitális méretű ferdítés:

1) A Windows egy asztali OS. A Mac OS X-re is olyan alkalmazást telepítesz, amilyet csak akarsz és találsz, sőt te magad is fejleszthetsz különösebb megkötések nélkül.
2) Mobil platformok esetében elfogadott és igencsak üdvözlendő megoldás a központosított alkalmazásbolt, gyakorlatilag minden platformra létezik ilyen: Android Market, Windows Phone Marketplace stb. Nyilván nem véletlenül terjedt el ez a modell, hanem azért, mert az emberek szükségleteit kielégítette. Hihetetlenül kényelmesebb, mint mondjuk Java programokat telepíteni egy belépőszintű telefonra. És nem utolsósorban sokkal átláthatóbb.
3) Mire alapozod a "versenytársakat kizáró" állítást? Tudtommal az AppStore-ban az Opera Minitől kezdve a Google Earth-ön és a Dropboxon át a Windows Live Mesengerig számtalan versenytársaktól származó szoftver megtalálható. Az alkalmazások elfogadási aránya 95% feletti, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#35) bobsys válasza #24737024 (#34) üzenetére


bobsys
addikt

ha jol tudom mind androidra mind winmobra lehet nem a marketen szerzett alkalmazast telepiteni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36) Barthezz2 válasza #24737024 (#34) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na igen, de egy apple-re, csak az ő boltjukból tudsz hivatalosan programokhoz hozzáférni, máshonnan nem :U

Everybody lies.

(#37) moonman válasza #24737024 (#34) üzenetére


moonman
titán

1. senki nem beszélt desktop OS-ekről. analógiának használtam, de látom, nem jött le.

2. igen, az online alkalmazásbolt jó dolog is - egészen addig, amíg nem úgy működik, mint Apple-nél. (konkrétan tiltjuk a versenytársakat, sőt a portolt programokat is, mert eredetileg a versenytárs eszközével készültek, a beépített funkciókat lecserélő, kibővítő megoldásokat szintén, ami ellenkezik az üzleti érdekeinkkel azokat szintén...)

3. pl. erre, vagy erre, esetleg erre, ja és akár erre is.

(#38) kuchera


kuchera
tag

Az csak engem nem zavar hogy hogy dönti el egy multi cég hogy te most azért törted fel mert javítani akarod vagy csak úgy?

Üdvözlettel: Kuchera

(#39) ollie válasza BiP (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na várj, ez csak USA-ra vonatkozik, itt még mindig illegális, vagy legalábbis szürke.

[ Szerkesztve ]

***

(#40) BiP válasza ollie (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Tudom, olvastam. Ettől még örülök neki. Ott is vannak vakok, önjelölt dj-k, stb. akiknek picit jobb lehet ettől.
Amúgy ez is egy 'apró részlete' a dolognak, ami szerintem félre lesz magyarázva/figyelmen kívül lesz hagyva.

[ Szerkesztve ]

(#41) D1Rect


D1Rect
félisten

Hmm, akkor ez most "Breaking News"? :DDD

Egyébként helyes a dolog, mondjuk break utáni garinak lőttek.
De van akinek még így is megéri.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#42) blueMerle válasza Napfénysüti (#13) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem kell ehhez Amerikába mennetek :) Szlovákiában a telefonokon a hálózatfüggetlenítés és sw módosítás -törés -hack _teljesen legális_ tevékenység, szinte minden gsm bolt kínál ilyen lehetőséget nagy betükkel hirdetve, számlával hivatalosan. Ennek megfelelően egyik honi szolgáltató sem zárja a telefonokat kvázi minek alapon (néha a T-Mobile 1-2 prémium modellt). Egyszerüen amit a törvény nem tilt vagy szabályoz azt szabad a kérdés az hogy meddig. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) negyedes válasza blueMerle (#42) üzenetére


negyedes
addikt

ha nem tevedek akkor most mar Romaniaban is igy van.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44) sbazsi


sbazsi
veterán

és aki megvesz egy jailbreakelt telefont az usában, és hazahozza?

egyébként ez a "törvény" vagy mifene csak az iphone-ra vonatkozik, vagy adott esetben androidra is?

(#45) alamuszi válasza joey04 (#10) üzenetére


alamuszi
senior tag

És mindenek feletta az Apple haszna, megint előttünk járnak nyugaton. :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#46) dajkopali válasza sbazsi (#44) üzenetére


dajkopali
addikt

az új szabályozás általában a mobilokra vonatkozik, csak az Apple - a különleges gyakorlata meg a hype miatt - ki lett emelve
(androidra nincs is értelme ennek, mivel azoknál a telóknál, ha jól tudom, nincs ilyen zárt üzleti modell)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#47) Napfénysüti válasza blueMerle (#42) üzenetére

Jó már nálatok is teljesen más világ van. :) Csak itt vagyunk nagyon elmaradva... :U

Més que un club!

(#48) Pompi válasza dajkopali (#46) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"(androidra nincs is értelme ennek, mivel azoknál a telóknál, ha jól tudom, nincs ilyen zárt üzleti modell)"

Egyelőre kicsit távolabbról ugatom csak a témát, de mintha ott is lenne "rootolás" téma. Bizonyos appok csak "így" működnek, illetve a Android Marketen is vannak korlátok amihez kell egy kis hack.

Feel Good Inc.

(#49) #71321344


#71321344
törölt tag

nem értem a fikát, ez egy tök jó dolog. AppStore egy elég jól kontrollált valami - az ezzel járó előnyökkel és hátrányokkal együtt - , aki meg többet akar az ezek után megoldhatja.
lehet fikázni az Apple-t, de nekik sikerült a legéletképesebb marketet felhúzni..

(#50) Barthezz2 válasza Pompi (#48) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én sem vágom annyira, de ott nem lehet, hogy az van, hogy a fizetős appok ingyenessé tétele miatt van a dolog(mint symbianon a hack/signózás)? :U

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.