Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jók ezek a vidik, mėg több hasonlót. A I7-es totál rendben van, ennyiėrt best buy.

(#2) Mokó válasza Zicokuka (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszi,

Már idézójelben mutattam sorozat lesz,majd hozok ilyen gépeket a piacról.Csak hogy legyen mivel foglalkozni alapon.Épp 486-os korszakomról készitek videót,pár nap és kész.

(#3) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

jók a vidik, de ezt már youtube-on is megírtam :))

(#4) Mokó válasza plevips (#3) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszi,

irják néhányan aminek nagyon örülök hogy tetszik

(#5) quailstorm


quailstorm
nagyúr

1000Ft-os gép tényleg meglepően korrekt és teljes. R7500 is szokatlan, az ember várná az MX-et vagy simán az alaplapit :DDD hátlap alapján meg a 9600-os vagy 9550-es Radeont
Az a Willamette meg tényleg annyira rossz volt, hogy azért nincs már belőle, egyetértek, hogy így érdemes megtartani egyben, elég korhű és nem lóg ki a VGA se időben, kategóriában. Nekem 2.2-es Celeron van belőle, 128k cache, egy nagy vicc az egész. Ugyanilyen SiS-es chipset alaplapi VGA-val.

Majd aszalod még 10-20 évig aztán újrakondizás után már egy vagyont fog érni, mint most a 286-386 :DDD

(#6) Mokó válasza quailstorm (#5) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszönöm a hszt-t ennyit tudok rá mondani;

tökéletesen ugyanezt gondolom és igy is látom. :R

szerk;van bele 2.66 NW meg 6800...meg fogjuk nézni mit megy majd :) Nagyobb baj azóta beesett még egy P4P800C azt is össze kéne raknom :N micsoda problémák ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) quailstorm válasza Mokó (#6) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ilyen problémáim nekem is vannak, összevásároltam minden vackot, nem férek be a szobámba, én meg vagy az egyetemen vagyok, vagy dolgozni, vagy online klánt egyengetek.

DX9-es GeForce-ból mit érdemes beszerezni? Most Inno3D 6600GT van nekem, 7600GS-t úgy látom nem nagyon van értelme mellé megvenni, mert nem sokkal erősebb.

(#8) Mokó válasza quailstorm (#7) üzenetére


Mokó
aktív tag

7600 GS kérlek szépen a sima 12pp-s 6800GT-k szintjét hozza,mindezt kevesebb fogyasztással-ezt egyébként a korabeli tesztben is megállapitották,mondjuk én azután olvastam hogy magamtól rájöttem.6600GT szép és jó de mindössze 8pipe-os (8 pixefutószalag vs a hatnyolc és héthat 12jével szemben) szóval nyugodtan cseréljbe 7600GS/GT-re.7600GT az kb isteni talán van is egy nekem valahol,az kéne a P4P800C-be lehet inkább.Hasonló Radeont szerezni is nehéz X850Pro egy dbom van össz-vissz az is defektes random 2 perc 30 perc fagyasztja a gépet. :( Vszin kondi de nem értem szilárd elektrolitos mind.

Ami csábitó lehet de ne menj rá;X1600/1650Pro X1950Pro.Fagynak,tönkremennek kb az AGP csatoló 8800GT-je megbizhatatlanok.Ahogy HD 2600 is,érdekes 3850ek birják de az már overpowered.

7600GS/GT az arany középút.1600*1200ban is lehet maxon Most Wanted FEAR ilyesmik csak nem kell "ultrán tolni".Procid legyen mellé min. 3,5Ghz (mindegy milyen intel) Athlon fronton sima 3500 A64.Athlon Xp teljesen felejtős.

(#9) pet007 válasza quailstorm (#7) üzenetére


pet007
aktív tag

Hd3850-hd4650 ha penztarca engedi ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) Mokó válasza pet007 (#9) üzenetére


Mokó
aktív tag

A kezdeti 8000ft -AGP verzio-már hajlamos 6 és alá is bemenni,AGP fronton teljesen feleslegesnek tartom,vehetnék most is 2-3 ezerért Sapphire-t piacon de nem kell.4650 még ritkább de a felezett memóriabusz miatt gyengébb.4670 kicsit jobb,de ritkább.De minek is egysitett shaderarchitektura a 2004-5-6 körüli játékokhoz :( felesleges.Ha későbbiekkel retróznátok,akkor viszont nyerő lehet.Mondjuk 4850el futnák neki a témának.Volt isteni az az is.Ahogy a 4890 is.Csak ne nyáron használd. ;]

(#11) pet007 válasza Mokó (#10) üzenetére


pet007
aktív tag

Tervezem egy "retro" gep osszerakasat, mar csak alaplap kellene (ami megvan: q6600, 8gb ddr2, gtx670, 500as corsair tap). Kinek mi a retro, nalam 775 foglalat kimaradt, de haveroknal sokat szereltuk, igy meg lenne nosztalgia. :C

(#12) Mokó válasza pet007 (#11) üzenetére


Mokó
aktív tag

Sima liba,teljesen érthető amit mondasz 670-el mai cimek is meg-megmozdulnának rajta.Bármilyen OC-s deszka jó lehet ha nem extrém OC-ban gondolkodsz.Egy "csicska" G31 chipsetes (gyártó mindegy,mondjuk MSI-kel rosszak a tapasztalataim) lapban vagy akár irodai lapban mindegy ami támogatja a Q6600 a 3ghz-nek mennie kell (ha OC nincs az sem gáz,lehet ragasztgatni neten rá kell keresni) csak a stepping legyen jó.Nem emlékszem melyik a nyerő,talán C1.P45/X38/48as deszkáknak igen kitartják az árát de lehet néha jókat venni.Ezt a deszkát nagyon ajánlom mondjuk mindent tud ami kell és nincs sallang.

(#13) Zicokuka válasza pet007 (#11) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez azért mėg korántsem retro, de igen kinek mi. Erre a cėlra egy 939-es vasam van jó kis 3200 Athlonnal. Vgara vadászok valami x800 vagy 1950 jó volna :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Mokó válasza Zicokuka (#13) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ez mind szép és jó,de hogy ne csak mindig jót mondjak;végtelen erő is kevés az X2-höz,ha a programozók csak nehezen tudtak optimalizálni.Egyszer próbáltam SLI-t (tudom ez crossfire) de ugyanatttól a bajtól szenved mind;nehéz hatékonyan osztani a renderelési parancsokat,konyhanyelven összevesznek a kártyák melyik számoljon,és ebből lesz a stuttering "akadás".

(#15) Zicokuka válasza Mokó (#14) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Anno volt 4870 x2 de valahogy mėg se hozta azt az elemi erőt. De most kėne valami dupla gpus szörny. 6990 mit hozna még stb kivi lennėk :)

(#16) Mokó válasza Zicokuka (#15) üzenetére


Mokó
aktív tag

23 vagy 24 ezresét szerintem még van haprón.Ugyanaz a próbléma;optimalizálatlanság.Meg 375 W fogyasztás.

szerk;tessék a link.

[ Szerkesztve ]

(#17) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Még 2014-ben akartam építeni egy fullos P4-gyet de teljesen nem sikerült befejezni. Volt benne egy polírozott Northwood (volt prescottom is de meg nem mondom hogy hova tűnt ,5 perce ezen gondolkodom) 3Ghz , amit 3,6Ghz-re tudtam húzni. Ramból Geil Vaule ramokat kerestem, ebből 4x512-t lett volna a cél, de végül 3x512Mb jött össze.Videokártyából a kedvenc AGP-s kártyám , egy GeForce Leadtek 6600GT lett, némi hűtésmoddal mert az eredeti ventillátor nem ment.Alaplapnak pedig egy Abitot vettem, típusát meg nem mondom. A lap elindult egyszer, lefagyott a biosban és azóta semmi. Aztán az egész konfigot egy másik lappal odaadtam egy ismerősömnek akiknek otthon P3 volt az egyetlen gép. Kb itt ért véget a Pentium 4 projectem...

V6

(#18) Mokó válasza M0ng00se (#17) üzenetére


Mokó
aktív tag

Cserebere alapon tudok adni egy jó kis konfigot ha érdekel :) Nekem már sok a P4.

(#19) quailstorm válasza Mokó (#8) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HD2600-at most vettem pont :DDD

Szilárd elektrolit ide vagy oda, cseréld ki ha ráérsz. Haverom megmentett így egy 9550-et, és az volt a baja.
GS-t nem akarok venni, de akkor GT-re majd ráfigyelek. 3850 és 4650 meg már meg van, 4670-et egyelőre nem tudtam kiénekelni senki gépéből.

Alapot tekintve nem állom most annyira jól, A64 van meg több P4 S478, meg lesz AM2-es AGP. De idővel úgyis lesznek.

(#9) pet007: már meg van mindkettő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) #00137984


#00137984
törölt tag

60ezres PC épités most nálam is időszerű volt. Szerintem egy jó adag szerencse és valamennyi gépismeret kell, hogy csupán ennyi pénzből még jó gépet is hozzunk össze. Anyámnak szereztem egy 1080P filmnézésre és casual játékra alkalmas gépet. Most már a saját gépe előtt kockásodhat a feje. :) Ez a nyugalom nekem viszont megfizethetettlen... :D Ez a PC egy Fujitsu Workstation alaplap és gépház, egy 500W-os minőségibb tápegységet foglal magában. A socket 1156-os proci egy Intel i5-680 (3.7GHz, 2mag/4szál). HD 6770 OC 1GB GDDR5 az új egyedi hűtéssel játékra megteszi és méghozzá halkan és hűvősen. Az AMD R7 240 (R7 250) és a GTX 210-ek mellett egy kész sebességbajnok, de ilyen tré videókártyákat sajnos még mindig sok helyen kapni. 2x4GB DDR3 1600MHz-es RAM még talán sok is, de legalább nem kell tovább bővitenem. :) DVD író-olvasó és egy 100%-on müködő 500GB-os HDD. Talán nem adtam ki sokat érte, de a Catalyst 14.12 Omega drivert használva elég stabillan megy. Szerintem a kényelmes és nyugodt használat szintén nőveli egy konfig értékét. Jó ha nem fagyogatnak random a videókártyák vagy a hardver bármelyik része.

(#21) Zicokuka válasza #00137984 (#20) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Olcsó de viszonylag jó még mindig a 775 Xeon. Bár olcsón ki lehet fogni 1155 I3-akat is. Szülői gėp nálunk G41-ben egy Xeon E5420 ės 4Gb ram. Most kėne valami netezős stb vasat lehet egy I3 volna a befutó, gyorsabb is ės árban kb egál. Lehetne budget gėp versenyt is :) Kis pénzből minnėl jobb vasat :) Bár most kapott jó kis Zalman Z3 házat ės egy xfx 450-es tápot, így nem teljesen budget :)

(#22) #00137984 válasza Zicokuka (#21) üzenetére


#00137984
törölt tag

Miközben a Core2 Duo és Quad gépek népszerűsége kicsit már hanyatló ágban van, addig az i3-ak 3.0 GHz felett még most is képesek valakinek jó szolgálatot tenni. Az újabb HT-es Intel i3-ak és mint ahogyan ez a régebbi i5-680 szintén még alkalmi játékra pont elég kraftot tudnak. Most igy inkább a videókártya teljesitménye ami meghatározza ezt a 60ezer forintos értékhatárig behatárolt játékos gépeket. Ha kifogsz az ilyen félkonfigok mellé egy kedvezőbb árfekvésű, megkiméltebb GDDR5 1-2 GB videókártyát, akkor azon még FullHD-n is igen jól lehet játszani és filmeket nézni. Sajnos ilyen emelkedő hardver árak mellett az ilyen olcsó PC-re megint nővekvő igény van. Viszont egy gyengébb CPU vagy GPU miatt sok ilyen PC mégsem éri meg. A videókártyák 512MB - 2GB (G)DDR3 64bit teljesitménye már egy korszerűbb IGP közelébe sem ér, miközben mégis megnőveli a költségeket. Az ilyen videókártya játékra nem jó üzlet. Viszont a 8GB RAM időnként jól jőhet, mert egy-két játék hardverigényének még pont megfelelhet igy ez a konfig. Ha elindul egy ilyen korosodó PC-n a játék, az mégis nagy öröm... Még ha ezt alacsony és közepes grafikai részletességgel is teszi. Megy és kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) quailstorm válasza #00137984 (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én ehelyett elmentem volna SFF brand gép irányba, akkor kijöhet egy második-harmadik generációs i5 is, és az CPU-ban eléggé számít, első gen már nem elég manapság.

(#24) Zicokuka válasza quailstorm (#23) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Naa igen,manapság 20-30 között remek kis brand gépek vannak.

(#25) #00137984 válasza quailstorm (#23) üzenetére


#00137984
törölt tag

Azok az i5 konfigok már olyan 80+ ezerért elérhetőek. Itt most a játékra alkalmas videókártya és az a félkonfig kombó ennyire határolta be. Azért egy HD 6770 mellé nem a világvége ez az i5-680. HD 6850 nem kicsit erősebb kártya, oda azért már a négy magos CPU 3.5GHz-en igen jól jőnne. Viszont akkor meg a jóféle videókártya miatt megint nem fértem volna bele a 60ezer forintba. Budget PC-ben valahol mérlegelni kell, mert a költségtényező miatt hamar 100ezer főlé megy a túlzott lelkesedés. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) quailstorm válasza #00137984 (#25) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az enyémben 75k-ért ott virít a a GTX750Ti is az i5-3470 mellé, tehát nem értem a 80k-t.
Hardveraprós árak még most is rendben vannak, vaterán meg zsebobaba verhetetlen.
már ez se mindegy, i5-2400 meg tényleg van minden bokorban már

[ Szerkesztve ]

(#27) #00137984 válasza quailstorm (#26) üzenetére


#00137984
törölt tag

HardverAprón pont nem volt ettől jobb ajánlat. Ugye te sem mostanában szerezted...? Kedvedért most már átnéztem jónéhány hirdetést... és hát jó videókártya, 4 magos i5 konfigokat nem nagyon találtam 60ezer forintban. Félkonfigot kináltak, de videókártya nélkül az IGP-re vagy utalva. A videókártya meg plusz kiadás és akkor meg már nem egészen budget gép. Jó megkimélt állapotban a GTX 750 Ti vagy bármilyen régebbi GDDR5 kártyához megint nagy szerencse és mégtöbb pénz kell. Vatera... Köszi, de inkább nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) quailstorm válasza #00137984 (#27) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyilván nem egyben néztem, de üzemkész i5-ös gép már 30k körül van, plusz RAM meg HDD még mindig 50k alatt, a többiből meg VGA.
Ami már nehezebb ügy, az az LP 750TI, ahhoz tényleg mázli kellett. Igazából én azt vettem meg hamarabb nem a gépet.
Én nem látom akadályát hogy most is össze tudjak állítani egy hasonló gépet, legfeljebb az i5-nél kell visszamenni második generációra, ha nagyon nincs.

De mindegy, te dolgod hogy mit veszel, én már 1,5 éve használom. Azóta csak olcsóbbak lettek az alapgépek.

(#29) #00137984 válasza quailstorm (#26) üzenetére


#00137984
törölt tag

Biztos, hogy az ettől újabb i5 procival felszerelt félkonfig van még ilyen árban, de játékra jó videókártyával párositva már nem kinálnak ennyiért ilyen gépeket. Én azt a PC-t igy tokkal és vonóval együtt vettem, de teljesitményben hozza amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#30) quailstorm válasza #00137984 (#29) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre viszont én tudom azt mondani, hogy nehezebb pont az igényeknek megfelelő kész használt PC-t találni, mint kicsit legózni.
Mindegy, neked kell megfeleljen, én csak leírtam nekem mi vált be.
Akinek meg nem kell gaming, annak meg az ilyen irodai SFF integráltja is elég, Ivy-től már a Win10 teljes támogatása se gond.

(#31) #00137984 válasza quailstorm (#30) üzenetére


#00137984
törölt tag

Saját socket 1150-es konfigomhoz már alig találtam egy jó tartalék alaplapot. Azért a végén itt csak sikerült. :) Most ezt a LEGO-zást teljesen kizártam. Komplett PC-t kerestem, legalább 128bit GDDR5 videókártyával. A videókártya hűtésén a ventillátor kissé már morgó, fura hangokat adott ki. Ezért a hűtését kérésemre lecserélték egy teljesen új egyedi hűtésre. Még igy is belefértem a 60ezer forintba, és most már egy elég halk venti van a HD6770-en. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) quailstorm válasza #00137984 (#31) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Végülis kockázat szempontjából jónak hangzó kompromisszumot kötöttél.

Te tartasz otthon a fő gépedhez tartalék alkatrészt?

(#33) #00137984 válasza quailstorm (#32) üzenetére


#00137984
törölt tag

Most ilyen magas hardverárak és a kinálat miatt még időben gondoltam a tartalék alaplapra. Ezenkivül még egy TV kártya és DVD van itthon, ha a gépben cserélni kell. CPU és RAM, videókártya csak az van ami használatban van. Chieftec 500W tápegységem volt, de odaadtam már valakinek. Nekem kevés lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#34) Mokó


Mokó
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek,

Látom van mit visszaolvasnom.Lehet meg se próbálom :N

(#35) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Legozáshoz is mázli kell, valóban inkább vga-t nehéz kifogni jó áron de nem lehetetlen. Azért 7770-et is ki lehet fogni 10 körül, hozzá valami I5 sandy vagy ivy se túl drága aztán elég egy H-s deszka ami szintén apró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.