Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Mi ezazizé és mire jó? A második verzsön bejövős :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Kvúl. De nem tudom mit kell nézni a moddolton : P
Az enyém, az teljesne sima 7köznapi boltban anno 15 ezerért vásárolt gömb. És ha a takarékos égőt a közelébe viszem elkezd világítani! :) Pont ahogy a videón is. De ahhoz nem kellett modding :) De azért hajrá! :) Hátha mégtöbbet ki lehet facsarni belőle.

(#3) moha21 válasza Dany007 (#2) üzenetére


moha21
addikt

Azért az első 2500 Ft-os és a moddolt között van némi különbség.:) Az intenzitásra gondolok. Nem tudom 15 rongyért milyet vesztegetnek, nekem meg kellett úsznom az egészet 3000 FT-ból.:)

Persze, hogy világítani fog nálad is, az elv ugyanaz csak fel van turbózva.:)

Így gyakorlatilag az elektronika részét én csináltam és ennek örültem. :B

(#1) szablya: Arra, hogy bámuld élőben csodálatos, főleg sötétben. :K

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) Samus


Samus
addikt

Az a 60W-os videó mekkora fake...a csóka fogja az energiatakarékos izzót, és az világít a kezében...persze...a gömb amúgy érdekes, karácsonykor én is gondolkodtam egy ilyen "olcsó" változat beszerzésén...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Silent77


Silent77
veterán

Nekem nagyon tetszik gratula. :C
Hol lehet venni 2500-ért? :R

Sztem aki az izzót fogja az is moha21. :))

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6) Dany007 válasza moha21 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Hmmm az szép munka akkor :)
Az enyém még megvan. És kicsit el van romolva. Valamiért nem világít. De már évek óta porosodik. Ha gondolod, hátha találsz benne valami hasznos alkatrészt. Persze csak ha közelben laksz, mert nem postázok :D

(#7) moha21 válasza Samus (#4) üzenetére


moha21
addikt

Nem fake!
Mivel saját magam fogdosom.:) Még mondom is apumnak közben, hogy az alufóliához nem nyúlok hozzá többet.:)

Íme egy kép róla:

(#5) Silent77: vaterán vettem.

(#6) Dany007 : Ha a közelében még mindig világít az energiatakarékos izzó, akkor valószínű, hogy az üveg ment tropára. :(

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8) Silent77 válasza moha21 (#7) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, épp most néztem, 4000ft, annyit nem adok érte. :(
20cm-es? :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9) Dany007 válasza moha21 (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Nem már be se kapcsol.
Az közelben mindig is világított. Persze amikor még működött :)

@ Samus: nem fake. Hanem Fizika. Hasonló a kettő még is nagyon más :D

@Silent77: én 15 ezret adtam érte anno, amikor itthon még ritkaság volt :D Most megkapod 4 ért... Eszméletlen jó!

[ Szerkesztve ]

(#10) moha21 válasza Silent77 (#8) üzenetére


moha21
addikt

Nem ez azt hiszem 15 cm-es volt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11) SAMYka válasza moha21 (#3) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Az a 60 W-os égő modd érdekelne részletesebben (kapcsolás alkatrészek ;] )

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#12) moha21 válasza SAMYka (#11) üzenetére


moha21
addikt

2N3055 bipoláris tranzisztor helyett használj IRFP250N MOS-FET -et az 30-40V-ig bírja a bemenő feszt

A primer és feedback tekercset neked kell feltekerni a sorkimenő vasmagjára.!

Egyenirányított monitor trafó nem jó, mert váltó áram kell, régi TV-k az ideálisak amikben külön van a nagyfeszültségű feszültségsokszorozó ( ami egyenirányít is ).
TV-ből is lehet bányászni tranzisztort hozzá általában BU*** szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) Dany007 válasza moha21 (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Az szép :) és milyen tápegységgel adod neki azt a 30-40 voltot?
Csak mert a sima bolti az ugye 1,5-12 voltig megy. Van 1-2 régebbi nyomtató adapterem, az küd 25 voltot...

(#14) moha21 válasza Dany007 (#13) üzenetére


moha21
addikt

Az hiszem valami erősítőből marad tarfó és az lett egyenirányítva. 1-2 ampert vesz fel egyébként szóval nem sokat. Van másik meghajtóm is az 30V-nál kb 25 ampert vesz fel, mondjuk az nem fogdosnám.:) Íme egy videó róla: ZVS driver@ 30V

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) moha21 válasza Dany007 (#13) üzenetére


moha21
addikt

Jah egyébként eszembe jutott, hogy a videók tápfeszültségei is itten körül mozognak és igen a nyomtató adapterek is bár azok ált 30V ---500mA.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) Dany007 válasza moha21 (#14) üzenetére


Dany007
veterán

wow ezt te csináltad? : o CoooL! :R

Én már 12 éve álmodozom arról, hogy készítsek egy Van Der Graaf generátort! Vagy Tesla félét... De azóta se sikerült... Tudom v.hol lehet már boltban is kapni, de az nem u.a.

(#17) No-kia


No-kia
őstag

bejövős :Y :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18) moha21 válasza Dany007 (#16) üzenetére


moha21
addikt

Ha minden igaz nyáron csinálok 1 nagy tesla tekercset. :K A Van Der Graaf genertor is jó, de az csak egyenáramot állít elő meg hát az mechanikus eszköz!
Igen nem ugyanaz boltban venni, ezért is álltam neki a plazmagömb átalakításához.

No-kia & Dany007: örülök tetszett nektek! :R

Egyébként következő projekt ilyen lenne, mert szeretem az ilyen PC-speaker szintű elektromos zenét: Tesla music

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) Dany007 válasza moha21 (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Huhú! Megyek segítek :D ;]
A tesla féle csak álom volt mindig. Az már túl komplikált nekem. Épp ezért maradt a Van Der Graaf...
De a Tesla az ütőőőős nagyon! Azt nagyon megnézném! De ha jól tudom az már veszélyes is ellenben a Van Der Graaffal.

(#20) madstunt


madstunt
addikt

Grat:C

(#21) SAMYka válasza moha21 (#12) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A primer oldalnak milyen huzalt milyen keresztmetszettel és hány menettel használtál?
Ha jól emlékszem a sorkimenő az ferit magon van mert a vas már nem képes ekkora frekvenciát transzformálni
A FET-nek kb mennyi az ára? Régen építettem már ilyen kapcsolást ;] azt tudom hogy a 3055 az nem drága és könnyű hűteni :)

Meg esetleg csinálhatnál valami közeli képet a te nagyfesz tekercsedről

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22) moha21 válasza SAMYka (#21) üzenetére


moha21
addikt

Most fejből nem tudom az adatokat, de estére teszek fel képeket. Arra emlékszem, hogy a primer oldal az szétbuherált PC-táp kebelből van és a feedback is.
Elvileg a feedback-nek vékonyabbnak kell lennie, de nincs számottevő különbség, ergo készülhet mindekettő bontott PC táp kábelekből.
Az a FET kb 500-600 FT körül van viszont sokkal jobban bírja, mint a 3055-ös. A 3055-ösnek is kell egy hatalmas borda, sőt még egy ventilátor sem árt neki.

Ám ha TV-t bontasz akkor abból is ki lehet szedni a tranzisztort, mondom valami bu208 stb lesz. Azok jobbak, mint a 3055-ös és ingyé van.:)

Este teszek majd fel képeket! :K

(#20) madstunt: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#23) _Voyage_ válasza moha21 (#18) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

[link]

Sztereóban nem gyenge! :Y :R

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#24) moha21 válasza _Voyage_ (#23) üzenetére


moha21
addikt

Hát nem valóban nem gyenge. :Y Köszi ezt a videót még nem is láttam. :R

Ám ez sem gyenge:Biggest Tesla Coil

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Húúú olyan gyönyörű :C

És én láttam közületek legelőször ezeket a videókat...:P
Ügyes vagy kis ezermesterem! ;):B

Még bejegyzést, méég, MÉG! :DD

(#26) SAMYka válasza moha21 (#22) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Várom az adatokat :B

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#27) moha21 válasza SAMYka (#26) üzenetére


moha21
addikt

Így néz ki ez a FET-es megoldás ennek kell legalább 24 V.

3 tekercs visszacsatolás ( feedback ), 5 tekercs primer.
A feedback vékonyabb, mint a primer tekercs, de ha ugyanolyan vastag az sem hoz szemmel látható különbséget.
Ezeket Hőre lágyuló ragaszóval ragasztottam oda, mint látható PC tápból való kábelek, annyira nem számít a méret.
Egy 33 és egy 220 ohmos ellenállást használtam.

Ha kicsi lenne a kép

3055N Bipoláris tranzisztor 1-2 száz forint lehet, de azt nagyon hűteni kell.

Ez a MOS-FET IRFP 250N. 500 Ft. Itt értelemszerűen a Gate-re megy a feedback, a Source a negatív oldal, a Drain a primer.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#28) moha21 válasza művésznő4 (#25) üzenetére


moha21
addikt

Köszönöm drága!:)

Lesz még folytatás csak a legegyszerűbbel kezdtem és veszélyeseket nem is nagyon akarok feltenni.

Amint lesz időm írok, de én csak ilyesmikkel szeretek foglalkozni. :B

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) művésznő4 válasza moha21 (#28) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Nagyon várom! ♥ ;)

(#30) SAMYka válasza moha21 (#27) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Köszi a rajzot
Nem volt fet a boltban ezért vettem egy 3055-öt furán is néztek rám hogy miért ezt kérem helyette de mondtam hogy jó lesz ;]
A 3055-höz kell majd keresnem egy lábkiosztás és már építem is a plazmám ;]
Amúgy mekkora áramerőség kell neki 1A elég?

De látom hogy te 5W-os ellenálást használtál mindenütt én a 33-ohmosnak 1W-ost vettem a rajz szerint majd meglátjuk hogy bírja ha kell meghűtöm azt is :DDD

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#31) moha21 válasza SAMYka (#30) üzenetére


moha21
addikt

12V-ról elég neki bőven még 0,5A is. :K
De hűtsed rendesen a 3055-öt !

Ez pont 3055-ösre van tervezve.

Igen nekem ezek votlak itthon én nem vettem őket, hanem régi cuccokból "bányáztam".:D

A 240 ohm-os ellenállás melegedni fog.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) SAMYka válasza moha21 (#31) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Hűtés nem gond
Tutkó rajz ez kell nekem köszi :R
Az ellenálást is meg tudom hűteni az sem gond
jövőhétvégén lesz időm össze rakni mert a hűtés otthol van de már nagyon kíváncsi vagyok :B
:R Köszi még 1x :R

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#33) moha21 válasza SAMYka (#32) üzenetére


moha21
addikt

Nincs mit!
Ja a kisebb ellenállásnak elég az 1 watt, nem kell hűtened csak nekem ilyen volt itthon. Monitor sorkimenő trafó egyenirányítva van így ott nincs koronázás. :( .
Régi TV sorkimenőt használj feszültségsokszorozó nélkül!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#34) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Gratulálok! :DD

(#35) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Egyik haveromnak van egy ilyen, csak amikor számológépet a közelébe visz, meghülyül.
Ez miért történhet meg?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#36) moha21 válasza Cucuska2 (#35) üzenetére


moha21
addikt

Hát igen, nekem is megadta magát egy billentyűzetem, mikor a közelében volt. A nagyfrekvenciás elektromágneses zavart okoz, amiket a félvezetők nem nagyon szeretnek.
A gépem teljesen vasból van, így oda nem jut be, bár azért a 0,75m távolságot tartom.
TV, rádió is meghülyül. :K

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) Cucuska2 válasza moha21 (#36) üzenetére


Cucuska2
őstag

A rádióval mi fogtuk az ufók tervét hogy hogy akarják lerohanni a földet.
Vagy lehet hogy csak Ozzy Osbourne maszturbált.
Nem tudom :DDD

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#38) SAMYka válasza moha21 (#31) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Összeraktam :)
Nem működik :O
40W-os égő volt itthol azt használtam
9V dc-vel nem megy 3055-el. Nem tudom mi lehet a gond
a tranyó melegszik de hűtve van. Kötéshiba nincs. A sorkimenő nem szakadt.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#39) moha21 válasza SAMYka (#38) üzenetére


moha21
addikt

Próbáld ki 12 V DC-vel legalább 2A tudjon a táp! AT-s Táp előnyben.:)
Az égő az mindegy, az csak a végén kell, a szekunder tekercs 2 vége között meg kell jelenjen a szikrának ( 2-3 cm), ha minden jól van kötve.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40) SAMYka válasza moha21 (#39) üzenetére


SAMYka
aktív tag

12V AC van még otthol hirtelen de szétnézek majd a padon egy AT-s táp iránt. Amúgy a 9V DC az 1 ampert tudott.
Amúgy egy kérdés: az egyik rajzon a szekunder végét a betáp negatívval össze kell kötni a másikon nem most hogy van ez?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#41) moha21 válasza SAMYka (#40) üzenetére


moha21
addikt

Nem kell összekötni a végét a szekundernek a negatívval ! :K
AC nem jó csak egyenáram. A képemet ha megnézed, látszik ( bár kicsit kusza ), hogy van bekötve a szekunder teljesen, galvanikusan el van választva.
Csak ami Nálam G, D, S az nálad B, C, E mert ugye a 3055 az bipoláris tranzisztor.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#42) SAMYka válasza moha21 (#41) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Akkor lehet az volt a gond hogy összekötöttem a #31 rajz alapján és a negatív ágon visszadolgozott a tranyónak és fel is adta a harcot. Na majd beszerzek én is egy fet-et aztán azzal teszt.
Haverom már jelezte hogy ha működik csináljak neki is egyet :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#43) moha21 válasza SAMYka (#42) üzenetére


moha21
addikt

Sok szerencsét hozzá! ;) Egyébként lehet a tranyó meghalt ettől a "visszacsatolástól", de ki lehet mérni döglött-e.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Megtaláltam ezt az irást és rájöttem nekem ilyen kell.
Persze elég a "sima" nem kell a húzott orajelű! :DDD

(#45) moha21 válasza Silentfrog (#44) üzenetére


moha21
addikt

Frekvencia hasonló, feszültség és áramerrősség paraméterek a mások. :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#46) Bitta07


Bitta07
újonc

Üdv! Milyen gázzal van töltve a plazma gömb? Házilag lehet tölteni? köszönöm

(#47) Dany007


Dany007
veterán

Na mi a helyzet? :)
Ma én is kipróbáltam az enyémet nyomtató tápegységről! 30 volt 500ma. Több, mint a duplája az alapnak amit kellene kapnia...

Már értem miért írtad, hogy figyelni kell a hűtésre! A kondi majdnem eldurrant! Már füstölt meg jött ki valami trutyi a tetejéből... :D De megúsztam gond nélkül.
Most egy nagy ventilátor hűti. Hogy lehetne hatékonyabbá tenni? Mármint a hűtést.
Van egy tranzisztor és azon egy borda, az is piszkosul melegszik. Meg persze a kondi is, a tekercsről nem is beszélve... =/
De így sokkal durvább mint 12 volton! Mondjuk én leszedtem róla a gömböt és csak a kilógó vezetékkel játszok... : ) Szép kisüléseket produkál. Elég látványos. Ellenben amit 12 volton mutat, annyit egy öngyújtó is tud...

Mi a helyzet a Tesla projecttel?

(#48) Huma válasza moha21 (#7) üzenetére


Huma
addikt

"Mivel saját magam fogdosom."
És erről felraktál egy videót a YT-ra? :D

Amúgy mindig is szerettem volna egy ilyen gömböt. Jópofa.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.