Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) keIdor válasza gamerkiller (#48) üzenetére


keIdor
titán

Ne keverjük össze a hazugságot más butaságával. :N

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#52) gamerkiller válasza ollie (#50) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Csak alátámasztottam azt amit mondtál..:) Viszont más sem mondta hogy kifejlett életet találtak, csak azt hogy van élet..:)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#53) Dany007 válasza ollie (#46) üzenetére


Dany007
veterán

És?
A lényeg itt most nem az életen volt. Hogy 1 sejtű vagy több. Hanem azon, hogy az elmúlt pár évben, évtizedben is voltak olyan biológiai felfedezések, amik alapvetően fordítottak egyet, az addigi elképzeléseken.
Erre volt példa, hogy idáig kizártnak tartották az életet ilyen extrém körülmények között, de kiderült, hogy bizony mégis létezik.

(#54) Móci válasza fordfairlane (#29) üzenetére


Móci
addikt

Reméljük, mert az űrkutatásban van a jövő.
Az előttem szólókkal is egyetértek a különböző bolygók/holdak kérdésében. Valóban egész sokon alakulhatott ki, vagy alakult ki élet. Egysejtű bonyolultságra gondolok, nem másra.
Nemrég a Holdon is találtak vizet fagyott formában, persze azért ott nem igazán van megfelelő hőmérséklet semminek.
Hiába, amíg nincs meg a technika, csak a találgatás megy.

Az 'idegeneket' meg gondolom azért ábrázolják sok helyen emberszerűnek, mert így könnyebb a nézőnek befogadnia. Hogy nézne már ki, hogy valami amorf, esetleg sok végtagos valami csúszna az űrhajón a kedvenc főhőseink mellett. Ha meg csak pár testrész/szín/stb. van eltorzítva, rögtön emészthetőbb a végeredmény. Én így gondolom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#55) keIdor válasza Móci (#54) üzenetére


keIdor
titán

A hőmérséklet sem lényeges, most az egy dolog, hogy a Földön az itteni életnek mi az ideális.
Sokkal nagyobb feltétel szerintem a légkör: Vénusz, Mars, Titán
Persze más, ha a hatalmas jégmező alatt óceán van, mert akkor nem feltétlenül kell légkör: Európa
Ott már nem csak egysejtűeket tudok elképzelni!

Egyébként meg üzenem a drága nagyhatalmaknak, hogy az Atom Project-ek helyett lehetne többet költeni az űrkutatásra is, mert az a jövő.
Persze ha a kihalás a cél, akkor jó irány a fegyverkezés.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#56) Ice!?


Ice!?
őstag

:N

(#57) Móci válasza keIdor (#55) üzenetére


Móci
addikt

Na ott már valóban létrejöhet sok minden!
Azért a Mars is érdekes, legalábbis ott is van elég jó esély az életre.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#58) Samus


Samus
addikt

Állítólag, ha jól tudom, nem csak a mi naprendszerünk létezik, sőt, mi is egy galaxis része vagyunk, amiből még rengeteg van. Tehát BIZTOS, hogy valahol van még élet, és az is biztos, hogy ÉRTELMES élet is akad, nálunk sokkal fejlettebbek, ha abból indulunk ki, hogy a világegyetem végtelen, és ráadásul folyamatosan tágul (tudjátok, minden Cuch Norris elől menekül...). Erről most eszembe jutott a párhuzamos univerzumok elmélete, Csillagkapu, egyebek...vagyis a válaszom: nem, nem vagyunk egyedül.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#59) fordfairlane válasza Móci (#54) üzenetére


fordfairlane
veterán

Reméljük, mert az űrkutatásban van a jövő.

Elképzelhető, hogy hosszútávon az emberiség túléléshez az egyetlen esély a költözés lesz, de én inkább abban látok lehetőséget, hogy nem csesszük szét teljesen szülőbolygónkat. Ebben a tekintetben optimista vagyok. Ha így tekintünk a dologra, akkor az űrkutatás csupán egy érdekes tudományág a sok közül, nem maga a "jövő".

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#60) keIdor


keIdor
titán

Egyébként szerintetek mi a Fekete Lyuk? Miért van minden Galaxis középpontjában egy hatalmas Black Hole? Hogyan tudja még a fényt is elnyelni? Amikor két Galaxis összeütközik, hogyan tud vele együtt a 2 lyuk összeolvadni?
Tudjuk, hogy a Fekete Lyuk végülis a tér görbülete, na de mi is pontosan a tér?
Hová vezet? A semmibe? Na de mi az a semmi? Nem lehet felfogni...
Mikor egy nap felrobban (Supernova) akkor miért keletkezik Fekete Lyuk? Ez egy átjáró lenne? De tényleg... hova? Mibe?

Olvasni való, akit érdekel!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#61) Móci válasza fordfairlane (#59) üzenetére


Móci
addikt

Én attól tartok, hogy ez lesz a jövő. Nem úgy néz ki, hogy a bolygót nem fogjuk szétcseszni. Sajnos.
Idővel valóban eljöhet az a korszak, hogy költözni kell, s bizony komoly technikákat kell bevetni, hogy lakható legyen egyik-másik bolygó valamilyen szinten. Vagy teljesen.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#62) ollie válasza keIdor (#60) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elolvastad az általad belinkelt wikipedia cikket? Mert ha igen, csodálkozok a kérdéseiden.

(#59) fordfairlane: én biztos vagyok benne, hogy a Föld "elcseszése" már megállíthatatlan folyamat.

[ Szerkesztve ]

***

(#63) fordfairlane válasza Móci (#61) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem sokkal többe kerül elköltözni, mint élhetőnek tartani a jelenlegit, ebből a szempontból mindegy, milyen szintű technológiai fejlődés van még előttünk.

x gon' give it to ya

(#64) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az hogy egyedül itt van csak a földön élet, az már csak az univerzum méretéből fakadóan is őrült gondoloat.
A víz igen gyakori jelenség. Pl. nemrég a Holdon is találtak és ugye a Marson is van/volt. Sőt létezhet nem csak szénalapú életforma is, hanem olyan, amit el sem tudunk képzelni. És ugye csak a mi galaxisunkban több milliár csillag létezik és a galaxisok száma is több milliárd. Nevetséges azt gondolni, hogy csak itt van/volt/lesz élet (legyen akár bonyolultabb értelmes vagy csak sejtszintű).

És most akkor érezzük, mennyire is jelentéktelenek vagyunk ebben az egészben. :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#65) fordfairlane válasza ollie (#62) üzenetére


fordfairlane
veterán

én biztos vagyok benne, hogy a Föld "elcseszése" már megállíthatatlan folyamat.

A Földön eddig egyetlen megállíthatatlan folyamat zajlott, illetve zajlik, az pedig az élet térnyerése.

x gon' give it to ya

(#66) keIdor válasza ollie (#62) üzenetére


keIdor
titán

El, de nem fizikai válaszokra vagyok kíváncsi, hanem inkább a Ti gondolataitokra...
Erre utal a második szó is: szerintetek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#67) Móci válasza keIdor (#60) üzenetére


Móci
addikt

Ez is egy nagyon érdekes kérdés!
Lehet, hogy átjáró, lehet, hogy nem. Az tény, hogy extrém tulajdonságokkal rendelkezik. Könnyen rá lehet fogni, hogy akár egy másik dimenzióba átjáró, bár a képződése miatt ez sem teljesen hihető. Vagy ha mégis, akkor maximum egyirányú. Visszafele nincs semmi.
A wikis cikk nagyon jó, a 'párolgásról' még nem hallottam eddig.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#68) keIdor válasza Dr. Romano (#64) üzenetére


keIdor
titán

Ezen megint jó volt gondolkozni kicsit. :R Felfoghatatlan.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69) ollie válasza keIdor (#66) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És szerinted mi jobb és hitelesebb válaszokat tudunk adni, mint a világ legokosabb emberei (Einstein, Hawking, stb.)?

***

(#70) fordfairlane válasza keIdor (#66) üzenetére


fordfairlane
veterán

A fekete lyuk szerintem pont az, ami látszik belőle: Nem tudjuk, mi az. Persze vannak különféle elméletek, hogy pontosan mi is lehet.

x gon' give it to ya

(#71) keIdor válasza ollie (#69) üzenetére


keIdor
titán

Nem, de ettől még érdekelnek más gondolatai is.
A topik címére se tudjuk a választ, mégis beszélünk róla...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#72) mephi666 válasza keIdor (#60) üzenetére


mephi666
nagyúr

a fekete lyukkal kapcsolatban ott a fény... az is még érdekes dolog, mert általában a dolgok vagy anyagi, vagy pedig hullámtermészettel rendelkeznek... a fény mindkettővel rendelkezik :) az, hogy a fekete lyukból nem tud kijönni, bizonyítja az anyagi természetét... minden más oldalról pedig hullámtermészetűnek sorolják be...

jó ez a topik :) pörög ezerrel... milyen egyszerű kérdés és a válasz pedig nem bizonyított rá :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73) Móci válasza mephi666 (#72) üzenetére


Móci
addikt

Ugye? ;)
A világűrről bőven akad téma, hiszen rengeteg a felfedezni való. No meg ugye a fekete lyuk sem egy egyszerű eset.
Ha jól emlékszem olvastam valamelyik hírportálon, hogy felvetődött a párhuzamos dimenzióban/ elszeparált térben való utazás gondolata elég komolyan. Megpróbálom megkeresni a cikket, de azért ha van vélemény, az jöhet!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#74) Móci válasza Móci (#73) üzenetére


Móci
addikt

Lejárt a szerkesztési korlát, viszont a cikk meglett!
Ide tessék kattintani.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#75) D1Rect


D1Rect
félisten

Olvasgattam a totyikot, érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#76) Szten Márs válasza Dany007 (#43) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Igen, ez kb olyan dolog, mint a Drake formula. Miszerint több százezer hasonló civilizáció él még rajtunk kívül... "

Ez hogy jön ki a Drake képletből? Hisz az egyenletben szereplő tagok közül jópár értékét becsülni sem tudjuk :U
A Drake képlet egy tökjó dolog, de abból bármit kiszámolni, konkrétan lehetetlen. Nagyságrendileg is.

(#77) Lenry


Lenry
félisten

én a teremtésben hiszek. ennél fogva abban is, hogy Isten nem teremtett volna ekkora baszomnagy világot körénk csak azért, hogy az üres és élettelen legyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Azt nem tudom van értelmes élet a földön kívül, de kaptam egy üzenetet IPv16-os IP-ről.

Itt a Borg. Tegyétek le a fegyvereiteket és adjátok meg magatokat. Tulajdonságaitokat a miénkbe olvasztjuk, kultúrátokat szolgálatunkba állítjuk. Minden ellenállás hasztalan. Készüljetek fel az asszimilálásra.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#79) gabor85 válasza Lenry (#77) üzenetére


gabor85
őstag

Hasonlóan gondolkodunk?: Szerintem a világot magát Isten teremtette, de az élet már kialakult magától...

(#80) Dany007 válasza Szten Márs (#76) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, ezt így konkrétan Carl Sagan mondta a Kozmosz egyik részében... Szal nem csak úgy hasraütve írtam.
Viszont a szmájli a végén azt próbálta kifejezni, hogy nem nagyon értek vele egyet...

(#81) Szten Márs válasza Dany007 (#80) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy ki mondta, nyílvánvalóan zöldség, ha ránézünk a Drake által felírt egyenletre, kapásból beláthatjuk ezt :)
A smile nekem (meg szerintem sokaknak) nem a kételkedést jelentette a kijelentésben. Ömm... de még a Föld, mint példa alapján sem tudjuk meghatározni az ismeretleneket, nyílván. N = 1 eset alapján azt kitalálni, hogy mennyi az esély arra, hogy egy, az életnek megfelelő bolygón valóban kialakul az élet, hogy az életből értelmes élet fejlődjék, vagy hogy az értelmes élet technikai civilizációt hozzon létre, teljesen lehetetlen. És ez csak pár tagja az egyenletnek, amit kapásból nem tudunk és nem is tudhatunk. A többi tagját megfejteni pedig még reménytelenebb.

(#82) Dany007 válasza Szten Márs (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Hát Carl Sagant mindennek nevezném, de nem zöldségnek.
Nagyobb ember volt ő ezen a területen mint bármelyikőnk lehetne itt együttvéve...
Ha megnézed mire válaszoltam : P akkor szerintem tisztán lejön, hogy arra példa, hogy kismillió ismeretlenből kihoztak mégis hozzávetőleges valószínűségeket... Ez a nézegető szmájli is arra akart utalni, hogy "hát na ja persze... :U "
És utána pont azt írtam, hogy amit nem ismerünk azzal elég nehéz számolni. Főleg ha nem 1-2 ismeretlenről van szó...

(#83) Szten Márs válasza Dany007 (#82) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem Carl Sagan-t neveztem zöldségnek ;)
A többiben meg akkor egyetértünk :K

(#84) localhost válasza Szten Márs (#76) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Becsülni sem tudjuk, de belátjuk, hogy bármely érték nagyobb nullánál.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#85) Szten Márs válasza localhost (#84) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez így van :K De ezzel nem jutunk közelebb annak a megválaszolásához, hogy léteznek-e rajtunk kívül technikai civilizációk, vagy akár megnyírbálva a Drake formulát, létezik-e élet a Földön kívül. (Bár én ettől teljesen függetlenül hiszek benne, hogy igen.)

(#86) Dany007 válasza Szten Márs (#85) üzenetére


Dany007
veterán

Hát szerintem aki ismeri a kint lévő számokat és méreteket, valamint képes töredékét felfogni, az biztos, hogy hisz más élet létezésében is.
Az már más kérdés, hogy ezt hogy akarjuk kiszámítani pusztán a méret és mennyiség adatok becsült értékéből.
De szerintem ami egyszer megtörtént az megtörténhet mégegyszer. Vagy megtörténhetett előtte is.
Bár arra, hogy pont ugyan ilyen típusú élet, mint mienk kialakuljon tényleg kevés az esély. Elvégre pontosan ehhez az élethez pontosan e-fajta tényezők pontos összhangja szükséges.

Én még mindig azon szoktam elgondolkodni, hogy ha feltételezzük csak, hogy létezik számos más technológiai civilizáció, és azt is feltételezzük, hogy nem irtották ki önmagukat, akkor ők vajon hol tarthatnak fejlettségben? Elvégre - mint írtam is - elég ha 'csak' pár ezer évvel járnak előttünk, a saját fejlődésünket figyelembe véve elképzelhetetlen számomra, hogy hol tarthatnak.

(#87) Dr. Romano válasza Dany007 (#86) üzenetére


Dr. Romano
veterán

(I)"Bár arra, hogy pont ugyan ilyen típusú élet, mint mienk kialakuljon tényleg kevés az esély. Elvégre pontosan ehhez az élethez pontosan e-fajta tényezők pontos összhangja szükséges."(/I)

Ha csak minden 100. galaxisban sikerül abból a milliárdnyi naprendszerből előállítani ezt az összhangot, mint ami nálunk van ez akkor is több millió, a miénkhez hasonló életkörülményeket feltételez. És akkor még nem is vettük számításba a másféle életkörülmények lehetőségeit.

Írtad, hogy aki ismeri a számokat és a méreteket.... Épp ezeknek a tényeknek a felfoghatatlanságában lehet azt állítani, hogy élet biztosan van máshol is és hasonló rendszer kialakulására is bőven van esély, mint a miénk.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#88) Vandit.


Vandit.
addikt

Ha már itt tartunk én erősen vitatom azt, h a piramisok emberi kezek munkája. Na meg ott a világ 7 csodája is...

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#89) Móci válasza Vandit. (#88) üzenetére


Móci
addikt

Ezzel kapcsolatban is sok a vita. Én sem hiszem, hogy azokat a kiba nagy kőtömböket odacipelték az akkori technikával. Bár elképzelhető.
Na ezt viszont meg lehet nézni élőben is (mármint a piramisokat, meg a kőtömbök méretét), s remélem fogok is a lehetőséggel élni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#90) BITBOYS válasza Vandit. (#88) üzenetére


BITBOYS
addikt

Többek között Machu Picchu-ra gondolsz?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#91) Vandit. válasza BITBOYS (#90) üzenetére


Vandit.
addikt

Akár arra is. Vagy a Stonehenge és még sorolhatnám.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#92) bandiras2 válasza Móci (#89) üzenetére


bandiras2
senior tag

A piramisokra az a megoldás, hogy betonozták őket. [BETON]
Sokkal egyszerűbb zsaluzni mint köveket görgetni[de nem így!] A fagörgők gyorsan kopnak, és alacsony a hatékonyság, ráadásul homokban nem használható. Sokkal praktikusabb kereket ácsolni a kőtömb köré[link] könnyebb húzni is, és fából sem kell annyi.A homokot is jól tűri kiviteltől függően.

A Fantasy agymenésbe meg húzz bele!

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#93) Noddy


Noddy
senior tag

Szerintem a felesleges a Földi dolgokból a földön kívüli dolgokra következtetni. A régebbi emberek semmivel se voltak butábbak vagy hülyébbek nálunk, sőt...
A tudomány jelenlegi állása szerint a bizonyítékok száma alulról súrolja a nullát a földönkívüli élettel kapcsolatban. Persze lehet a hatványokkal dobálózni, de szerintem ennek semmi értelme nincs, míg nincs bizonyíték, és egy minta nem minta. Persze szerintem eleve hibásak az eddigi kutatások, mert a földihez hasonló dolgokat keresnek, holott lehet, hogy nem azt kéne. Valamennyire jogos, mert rengeteg érv szól a C alapú élet mellett, de gondolkodhatnának kicsit szabadabban is.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#94) bandiras2


bandiras2
senior tag

Rádiójelek mellett érdemes lenne kutatni kommunikációs lézerek nyomait is.
A Föld is lassan átáll optikai adatátvitelre, a rádiós megoldások a korai globális szintről egyre inkább lokális jellegre szorulnak vissza.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#95) Vandit. válasza bandiras2 (#92) üzenetére


Vandit.
addikt

Aham mondjuk ezt még beveszerm. A világ 7 csodájával mi a szitu? Túl sok a véletlen szvsz.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#96) Dany007 válasza Dr. Romano (#87) üzenetére


Dany007
veterán

Azért teljesen hasonlóra nagyon kevés az esély.
Itt nem csak a vízről van szó... Nem csak a bolygó méretéről. Elhelyezkedés. Naprendszeren belül és galaxison belül is. Az aszteroidaövek, az óriásbolygók helyzete, száma stb... Kismillió ezer másik tényező ami közül ha csak egy is más, akkor vagy eleve nem alakulhat ki komplex élet, vagy nem olyan mint a miénk...
Tehát az szerintem se kérdés, hogy létezik-e élet a Földön kívül, sőt, talán a számok / méretek tükrében azt is biztosra mondhatom, hogy értelmes, komplex élet létezhet, de az, hogy pont olyan legyen, mint a mienk, háát... Az már neccesebb, de persze még az se kizárt.

off:

A piramisok meg egyebek megint más kérdés. Vannak ott is rejtélyek, kételyek, de azért ne essünk bele egyből a szenzáció hajhász feltételezések hibájába.
Sok dolog van, amit most már el se tudnánk képzelni gépek, meg számítástechnika nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#97) bandiras2 válasza Dany007 (#96) üzenetére


bandiras2
senior tag

Szimulációk szerint maximum 2 naaaaagy gázoriás fér meg egymással békében egy rendszerben. Ha több van, akkor abból tüzijáték lesz. Milyen "szerencse" hogy nekünk a 2 bazi gázóriás mellé jutott 2 kis gázóriás is, ezek négyen rendesen takarítanak. Kevesebb gázóriással nagy bajban lennénk. A naprendszer olyan mint egy műalkotás. Sajnos az optikai felbontás messze nem elegendő hogy a szomszéd rendszereket kifürkésszük. Találtak már ugyan néhány exobolygót, de pár Jupiter tömegnél kisebbet észrevenni esélytelen. Azokat is csak akkor lehet spektrográffal elemezni,amikor elhaladnak a központi csillagjuk előtt. Amíg össze nem rakunk egy rendesebb, legalább elektromos gravitációs motort, addig nem megyünk sehova. És amíg van olaj, addig nem lesz gravimotor sem, mert ha lesz gravimotor, a US ARMY addig üti a mérnökeit, amíg lesz hozzá rendes áramforrásuk is. Akkor pedig nem lesz többé szükség benzinre, így megfelelő helyen garantálják hogy az évi többtrillió dolláros profitot hozó olajbiznisz továbbéljen. Az hogy a bolygó gallyra megy, nem számít. Az hogy hány ember hal meg, nem számít. Ezeknek egy számít, a profit. Utánam a vízözön.[ A LÉNYEG HOGY UTOLJÁRA NEKEM LESZ!]

Gravimotorral reális lenne 20, de akár 10 év alattt megfordulni az Alfa Centauri-ról. Minnél gyorsabban mész, annál több "pajzsot" kell felhalmoznod a hajó elé, mert 1/2 c* felett már elég durva a kósza por és atomrörmelék súrlódási kopása. Persze az sokat segít ha a hajó orrába jut egy gigawattos lézer, legalább látják hogy jövünk.
Az lesz majd a ciki, hogy 99% c-vel meghajtott hosszútávú küldetésnél a helyszínen várják a fejlettebb verdával a hajósokat, hogy volt egy kis fejlődés, pattanjatok be, 20 perc múlva otthon lesztek.

* c: fénysebesség

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#98) Dany007 válasza bandiras2 (#97) üzenetére


Dany007
veterán

ööö igen. Ebben igazad van. Bár ennek én se mondtam ellent.
A gázóriások mentettek már meg minket nem egyszer.
Nem is olyan rég élőben nézték végig mekkora becsapódást okoz egy ilyen aszterioida asszem a Szaturnuszon, vagy a Jupiteren, nem emlékszem.
A becsapódás ereje a vártál is jóval nagyobb volt. Akkora sebet hagyott azon a bolygón, mint a Föld...
A félszeres fénysebességgel vitatkoznék. Ugyanis akkora sebességnél már erősen számolni kell a tömegnövekedéssel. Nembeszélve a befektetett energianövekedéssel, valamint az időlassulással is. Elég belegondolni, hogy egy minössze 20k /h -val közlekedő műholdnál is már mérhetőek ezek a 'torzulások'. Akkor vajon egy hatalmas űrhajónál, 1/2 fénynél mekkorák lehetnek. Bár pofon egyszerűen ki lehet számolni.
A 99%-os fény s. elérését embereket szállító járművel meg nem tartom lehetségesnek ebben a térben...

(#99) Tüzi válasza fordfairlane (#29) üzenetére

Tutira volt holdraszállás? :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#100) Dany007 válasza Tüzi (#99) üzenetére


Dany007
veterán

Oooh csak ezt ne kezdjük el úrjaaa :D:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.