Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Szerintetek?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Ja sory... A kérdésre a válasz az, hogy NEM. : )
Nem vagyunk egyedül...
Megzavart az írásod, mert ott meg pont ellenkezőleg kérdezed... :P

[ Szerkesztve ]

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ne már, te nem láttad az E.T. című dokumentumfilmet?

***

(#4) Móci válasza ollie (#3) üzenetére


Móci
addikt

Áh, az nagyon komoly, már-már tárgyilagos film... még a végén elhittem volna. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Mint emberi faj biztosan egyedül vagyunk.
Szerintem ha a mikrobák tudnának gondolkodni, akkor ők is feszegetnék ezt a kérdést. :)

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#6) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Igen, létezik nálunk intelligensebb életforma a földön kívül. Ezt onnan tudni, hogy nem vették fel velünk a kapcsolatot.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7) ollie válasza Móci (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezzel azt akarod mondani, hogy nem láttad az olajfalókról szóló dokumentumfilmet sem?

[ Szerkesztve ]

***

(#8) Móci válasza ollie (#7) üzenetére


Móci
addikt

Olajfaló? :F
Az ET-t gyerekként láttam, de nem nagyon fogott meg. Ronda volt az űrlény.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) Louloudaki válasza ollie (#7) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

úúúh az mekkora volt :C , még kisgyerekként láttam, akkor lenyomták magyar egyen. nem tudod hogy meg lehet-e azt szerezni valahol?

(#10) tkazmer válasza Cthulhu Dawn (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

Ezt onnan tudni, hogy nem vették fel velünk a kapcsolatot.
világos, bár meglepő, hogy éppen ugyanez bizonyíték arra is, hogy nincs a földön kívül máshol élet

nekem egyébként a földönkívüliekkel kapcsolatban a man in blackban megjelenített elmélet tetszik, na nem az, hogy köztünk élnek és néha bogárrá változva bemásznak pár kiállítási tárgyba, inkább az, ami a végén van, történetesen hogy különböző lények üveggolyóznak a mi kis univerzumunkkal

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) Dany007 válasza tkazmer (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Simán elképzelhető...
Tereljük egy kicsit komolyabb vizekre az elpoénkodott, de amúgy komoly témát.

(#12) ollie válasza Dany007 (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármennyire is komolyan beszélünk róla, attól még nem fog kiderülni az igazság.

Jelentkezzen, aki bizonyítékot tud felmutatni, pro és kontra. :)

Btw, nagyobb esélye van, hogy nem létezik - értelmes - élet a Földön kívül, mint hogy létezik, hiszen ha az élet elterjedt lenne az univerzumban, már biztos, hogy láttuk volna jelét.

[ Szerkesztve ]

***

(#13) tildy válasza ollie (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Annyi mindent nem ismerünk még, annyi mindent csak msot fedezünk fel, miért lenne biztos, hogy eddigi nem tapasztalásunkból olyan állítást tegyünk, hogy ez nincs is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Móci válasza ollie (#12) üzenetére


Móci
addikt

Kegyetlen messze tőlünk akár még lehet értelmes élet, de ugye bebizonyítani valóban nem lehet sehogyan sem. Amíg nem lehet elmenni, s megnézni (fejlett űrutazás), addig sok esély nincs 100%-os bizonysággal kijelenteni bármelyik állítást is.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Dany007 válasza ollie (#12) üzenetére


Dany007
veterán

"nagyobb esélye van, hogy nem létezik - értelmes - élet a Földön kívül, mint hogy létezik, hiszen ha az élet elterjedt lenne az univerzumban, már biztos, hogy láttuk volna jelét."

Ez úgy ahogy van butaság. De legalább terelődik a téma a komolyabb fele.
Eleve hülye felfogás az, hogy amit nem láttam nem is létezik... :U

Gondolj csak bele... Hány éve vagyunk képesek megfigyelni a világot? Hány éve vagyunk képesek távolabbra látni a Holdnál?
Kb 500? De ha a Majákat is belevesszük meg mindenféle elméletet, akkor is max pár ezer...
Hát mi az? : )
AZ univerzum 99%-ból ennyi idő alatt ide se ér a fény, hogy egyáltalán észrevegyük.

De folytatom a lényeggel. Bár sok közhely lesz benne, de ez van, ezek a tények.

A lényeg, hogy iszonyatos nagy számokról van szó az ismert univerzumban. Olyan számokról, amit ember nem képes felfogni. Mondogatni lehet, de felfogni nem, mert soha még a töredékét se tapasztaltuk.

Gondolj csak bele. A Föld cirka ~ 4-5 milliárd éve alakult ki. És akkor kezdődött a rajta lévő élet feltételeinek a kialakulása is.
Persze a Földihez hasonló életnek kismillió dolog tökéletes összhangja szükséges, de nem pont ilyen életről beszéltünk. Nem az a lényeg.
5 milliárd év.
Az ismert univerzum ~ 13,7 milliárd éves. Ez tény. Ezt láttuk, lemértük. Ennél max idősebb lehet, fiatalabb nem.
Ergo, ha meghúzzuk a képzeletbeli idővonalat, akkor azt látjuk, hogy 13,7 - ~ 5 milliárd év, akkor keletkezett a Föld.
Ami azt jelenti, hogy az univerzum túlnyomó többsége már jóval a mi Földünk kialakulása előtt létezett!
És ez csak az idő tényező. Azt is figyelembe kell venni, hogy itt hihetetlen nagy méretekről beszélünk. A legújabb becslések szerint 2-300 milliárd galaxis, mindegyik 2-300 milliárd csillaggal... Hasonlókkal mint a mienk.
Ez azt jelenti, hogy a számok 100 millárd -szor- 100 milliárd nagyságrendűek. És ezekből az egyik a mi Földünk.
És most jön a kettő együtt. Ennek a hatalmas mennyiségű csillagnak, galaxisnak a nagyrésze, már évmilliárdokkal a mi Földünk létrejötte előtt megvolt! Létezett!
Szal ezek után orbitális butaság csak így kijelenteni, hogy nem létezhet élet rajtunk kívül, csak mert még nem láttuk...

[ Szerkesztve ]

(#16) BITBOYS válasza ollie (#12) üzenetére


BITBOYS
addikt

"hiszen ha az élet elterjedt lenne az univerzumban, már biztos, hogy láttuk volna jelét."

Ez az amiben biztos nem hiszek :N

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#17) Thunderzolee

Elég szomorúnak tartom, h vannak akik tényleg képesek azt hinni, h egyedül vagyunk a világban.. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) Móci válasza Dany007 (#15) üzenetére


Móci
addikt

Így is csak megfigyeljük, még a naprendszerünk bolygóit sem tudjuk elérni 'személyesen' (nem a Holdra gondoltam, bár erre is van pro és kontra).

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Dany007 válasza Móci (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, pont erről van szó. Egy kicsit bővebben is próbáltam kifejteni : )

(#20) mephi666 válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem pont a végtelen-elméletből van egy egyenesen következő feltételezésem, amit részegen nagyon jól tudok fejtegetni: :) pl. ha teljesen végtelen az univerzum, akkor léteznie kell rengeteg földdel atomi szinten megegyező bolygónak is, ahol lényegében előfordulhat, hogy a történelem pontosan úgy alakult, mint itt, de csak mondjuk 1-1 cselekedeted alakult máshogy... :) meg ilyenek... a végtelenből ez is következik szerintem...

nem vagyunk egyedül, csak technológiai akadálya van, hogy nem bukkantunk még máshol életre... erről van szó... a naprendszer csak egy kis pont a galaxisban... hasonló, vagy még nagyobb galaxisból meg még rengeteg van... az életfeltételek máshol is adottak lehetnek ahhoz, hogy kialakulhasson valami... szerintem betudható az emberi egoizmusnak, hogy sokan azt hiszik, hogy mi vagyunk az evolúció csúcsa... :) máshol/más evolúciós létrát végigjárva szerintem rengeteg sokkalta értelmesebb/fejlettebb faj létezhet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Móci válasza mephi666 (#20) üzenetére


Móci
addikt

Én is valahogy így képzelem a dolgokat...
Kár, hogy nem tudjuk kideríteni, vagy legalább vizsgálódni. Lehet, hogy 100 év múlva már minden feltétel bőven adott lesz ehhez, de mi már nem vehetünk részt benne. Kár.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) mephi666 válasza Móci (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen, de szerintem párszáz év kell még, hogy előrelépés legyen... ha belegondolunk, akkor 40év telt el a holdra szállás óta és még mindig csak töketlenkedünk pár "fénymásodpercnyire" levő bolygók elérésével... :) a legközelebbi csillag pedig az alfa centaury, ami asszem 4.3fényévre van... mostani eszközökkel lehetetlen lenne elérni... irgalmatlan módon fejlődni kellene, hogy előrelépés történjen...

a másik dolog meg, hogy érdemes megnézni a naprendszer bolygóit... számunkra a föld a legideálisabb, de a marson is még aránylag elviselhetőek a körülmények... a többi bolygón már elég szélsőséges a hőmérséklet(ingadozás) és itt is kiemelem, hogy "számunkra" itt adottak az életfeltételek... más rendszerben más bolygón lehet, hogy teljesen máshogy alakult az evolúció és másféle lények fejlődtek ki... itt is be vagyunk szorulva a saját fejünkbe, mert ezt tartjuk főleg ideálisnak...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Dany007 válasza mephi666 (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, valami ilyesmire próbáltam utalni én is.
Van kismilliárd csillag. Amely kismilliárd százalékának bolygói... Kismilliárd esély, hogy létrejöjjön egy élet.
A poén az idő tényez. Az, hogy az elmúlt mondjuk 10 milliárd évben bármikor kialakulhatott egy hasonló technológiai civilizáció, mint a mienk.
És figyelve a saját fejlődésünk sebességét, elég ha csak pár ezer évvel állnak előttünk, már akkor is olyan technikai szinten lehetnek, ami mi felfogni se vagyunk képesek! Pedig csak párezer évről van szó! Holott ugyan ilyen galaxisok már milliárd évvel a mienk előtt is léteztek!

(#24) Móci válasza mephi666 (#22) üzenetére


Móci
addikt

A mi kis naprendszerünkön kívül még hány alkalmas bolygó lehet! Rengeteg.
Nekem még az furcsa, hogy ha anno (1969) elmentünk a Holdra, akkor most miért a 'szutyok' űrsiklókkal szórakozunk a sárgolyónk körül. Logikusan gondolkodva már a Mars felé kellene kevernünk...
Mondjuk az űrrepcsit majd leváltó űrhajó terve nagyon is hasonlít az Apollóra...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) localhost


localhost
Közösségépítő

A számháborúhoz:

Egyszer nem emlékszem hol, talán a Mindentudás Egyetemében felállítottak egy egyenletet, valahogy így nézett ki:

a*b*c*d*e*f = X

Ahol [nem hiteles!]
a - a világon létező valamennyi bolygó
b - nem tudom már.....de kézzelfogható, mérhető értékek.

X-re pedig X>0 jött ki, az alábbi matematikai okoskodás mentén :

X akkor és csak akkor lehetne NULLA, ha annak a szorzatnak bármelyik eleme = 0. De mivel egyik elem sem nulla, hanem annál nagyobb, így a szorzat, akármilyen kicsi is, de matematikailag nagyobb nullánál.

Tehát X>0 létezik rajtunk kívül értelmes élet!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Én úgy vagyok vele, mint az istenhittel. Úgy tekintek erre, hogy egyedül vagyunk, egészen addig, míg az ellenkezője nem lesz bizonyosul.

x gon' give it to ya

(#27) ollie válasza tildy (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én tettem fel olyan állítást, hogy nincs? Na ugye.

(#24) Móci: minden csak pénz kérdése, az meg szűkösen van ilyenre, még egy USA szintű nagyhatalomnak is.

(#23) Dany007: Azért az élet keletkezésének vannak feltételei. Első generációs csillagrendszerben nem jöhetett létre, hiszen ott nem voltak olyan elemek, melyek szükségesek hozzá. És az élet létrejötte sem pár ezer évig tartott.

[ Szerkesztve ]

***

(#28) keIdor válasza ollie (#12) üzenetére


keIdor
titán

Akkora távolságok vannak, hogy ez egyáltalán nem biztos.
Egy nálunk sokkal fejlettebb civilizációnak is gondot okozhat egy űrbéli utazás, vagy a kommunikáció. A fénysebességnél elvileg nem lehet gyorsabban haladni, de már elérni azt is majdnem lehetetlen... nincs azaz energia, ami erre képes lenne.

Szerintem nem vagyunk egyedül, hiszek abban, hogy az élet annyira elterjedt a világegyetemben, mint itthon az esőerdőkben.
Egyszerűen a távolság brutális.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) fordfairlane válasza Móci (#24) üzenetére


fordfairlane
veterán

A holdraszállás a hidegháború korszakában része volt a fegyverkezési versenynek, és annak, hogy a kisebb országok számára melyik világhatalom képes életképesebb politikai és gazdasági rendszert produkálni. Ha úgy tetszik, politikai érdek volt, mert ez ugyanis nagyon-nagyon sok pénzbe kerül, és csak úgy egyik állam sem költ milliárdokat ilyen dolgokra. Most más a helyzet, Amerika az egyetlen világhatalom, egyelőre nem kell versengenie senkivel. Persze változhat még a helyzet, valószínűleg változni is fog.

x gon' give it to ya

(#30) keIdor válasza mephi666 (#20) üzenetére


keIdor
titán

A végtelennel is lehetne vitatkozni, mert a világegyetem folyamatosan tágul, így van "vége". :DDD

Jah páran azt hiszik, hogy még mindig a Föld, azaz az ember a világ központja. :DD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egyébként meg lehet valami ebben a dologban. Azt suttogják, hogy Zámbó Jimmy E.T. és egy embernő frigyéből született, de psszt, ez titok!

***

(#32) Dany007 válasza ollie (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Persze. De még azt a rengeteg tényezőt figyelembe véve is messze nagy az esély.
De egyáltalán nem muszáj a mienkhez pontosan hasonlító életet keresni.
Azt ne feledd, hogy csak azt ismerjük, hogy a mi életünkhöz mik a szükségesek!
Az, hogy meddig tart voltaképp mind1. Mivel előttünk volt rá ~ 8 milliárd év. Nem kell, hogy évmilliárdokkal előttünk jöjjön létre. Elég ha csak pár százezerével előbb kezdett alakulni az élet hasonló módon, mint a mienk. Már akkoris elképzelhetetlen messzeségekben lenne egy ilyen civilizáció.

(#33) keIdor válasza mephi666 (#22) üzenetére


keIdor
titán

Múlt héten láttam a NatGeo-n egy jó kis filmet a Vénuszról. Egyesek szerint ott is megtelepedhetett az élet, persze nem a +480°C körüli felszínen, hanem a légkörben. Ott "tűrhető" már a nyomás, és "csak" +80°C a hőmérséklet. Elvileg, ott is léteztek óceánok. Akkoriban a bolygó nagyon hasonlított a Földhöz. Mikrobák kifejlődhettek, és a Földön is van néhány, amely nagyon durva körülmények között is képes életben maradni. Nagyobb hőmérsékletet és nagyobb nyomást is kibírnak.
Szóval bármi lehetséges... én ezért is hiszek abban, hogy az élet sok helyen megtalálható, csak primitívek vagyunk hozzá, hogy megtaláljuk. Ha már a Naprendszerben az élet nyomára bukkannánk, legyen az a Vénusz, Mars vagy az Európa. (gy.k. Jupiter egyik holdja) már az hatalmas szenzáció lenne.
Egyesek szerint a Titán is érdekes lehet... (Szaturnusz egyik holdja)

Én egyébként abban sem vagyok biztos, hogy az élethez kell a víz... sok anyag lehet még, amit nem ismerünk...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) ollie


ollie
MODERÁTOR

The Mathematical Probability Of Life On Other Earth-Like Planets

E szerint a matematikai esélye az életnek, egy hasonlóan földszerű bolygón, 4 milliárd évente 0,01% (1 tízezrelék), vagyis nem valószínű.

Másképp megfogalmazva, 10.000 földszerű bolygó közül egynél van esély arra, hogy az elmúlt 4 milliárd évben kialakult rajta élet.

[ Szerkesztve ]

***

(#35) mephi666 válasza keIdor (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

jahm, mi elég primitív életformák vagyunk szerintem... eszünk-iszunk, szaporodunk, aztán az évek során egyre jobban leépül a szervezetünk és meghalunk... akaratlanul is pusztul, akármit teszünk... simán lehet olyan életforma, ami képes folyamatosan regenerálni magát és akár végtelenségig is élhet... el tudok simán képzelni ilyet... én inkább az ilyen filmbéli kitalált ufonautákon röhögök, ahogy próbálják teljesen emberfelépítésűként mutatni őket... persze rendesen eltorzítva... vicc... :) itt a földön elméletileg tényleg a víz volt az alapfeltétel, de lehet, hogy máshol elég hozzá valami számunkra teljesen ismeretlen anyag vagy gáz, vagy akármi... ahogy mondod... túlságosan abból akar kiindulni sok ember, hogy itt mi kellett az élet kialakulásához... máshol, más körülmények között más kell szerintem egy teljesen másfajta életforma kialakulásához...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) tkazmer válasza Dany007 (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

De egyáltalán nem muszáj a mienkhez pontosan hasonlító életet keresni.
első körben szerintem a legjobb, ha meghatározzuk, hogy mi az, amit életnek tekintünk és mi az, amit nem. hiszen átlagos földi szemmel nézve egy mondjuk takarító robot nem él. ellenben intelligens. ha jönnének a filmekben megszokott módon különböző robotok, nyilván mindenki azt gondolná, hogy "élnek".
ameddig nincs meghatározva, hogy mit tekintünk élőnek, felesleges utána kutatni. hiszen bizonyos szempontból maga az univerzum is él, bolygók keringenek, napkitörések jönnek létre, üstökösök és egyéb égitestek repkednek különböző galaxisok között...
a meghatározással pedig az lehet a gond, ha helytelen, hiszen azzal ki lehet zárni rengeteg fajt, intelligenciát.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

Akárhogyis, a piramisokat nem földönkívüliek építették...szerintem. :N

Miért hiszem ezt?

Azért mert az nem igaz, amit a komcsik mondtak rég. Szó sem volt rabszolgákról a piramisépítésnél. Épphogy az Egyiptomiak akarták megépíteni, mert hitték hogy a fáraó tényleg az isten(ek) fia. Ezért sikerült nekik röpke 500 év alatt megcsinálni. És nem mindíg ugyanazok dolgoztak, hanem havonta cserélgették egymást.

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#38) ollie válasza mephi666 (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az emberszerűség nem véletlen.

Pl.: minimum 2 szem kell a térlátáshoz, 2 láb kell a járáshoz, 2 kéz kell a normális munkavégzéshez, 2 fül kell a hang irányának felismeréséhez, a magas testfelépítés előny, stb, stb.

***

(#39) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Szerintem sem vagyunk egyedül, a világűr hatalmas.. Én is csak azt tudom mondani mint Keldor, szerintem csak túl primitívek vagyunk ahhoz hogy megtaláljuk őket..

(#34) ollie: Azért ezt sosem értettem ezeket a számokat honnan szedik az emberek.. Ez olyan mint az 1 mol értéke.. Felfoghatatlan, érthetetlen..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#40) keIdor válasza mephi666 (#35) üzenetére


keIdor
titán

Jah ezt utálom a Star Trek-ben is... Romulánok, Klingonok, Vulkániak, Bolian-ok stb.
Miért kell mindnek hasonlítani az emberhez? :F :W
Q is mindig emberi alakot ölt. :O

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41) 7


7
addikt

Valahol hallottam/olvastam egy olyan megjegyzest, miszerint szkeptikus tudosok azon az allasponton vannak, hogy barmely civilizacio, amely elerte/meghaladta a mi fejlettsegi szintunket, onmaga elpusztitasara van itelve.

Tudom, csak lazan kapcsolodik a temahoz, de kifejezetten megfogott :K

[ Szerkesztve ]

(#42) mephi666 válasza ollie (#38) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, de mondjuk pl. a denevér rövidhullámú hangok alapján tájékozódik :P szerintem más fejlett fajoknak sokkal fejlettebb érzékszerveik lehetnek, amiket a miénkkel össze sem lehet hasonlítani... mi így érezzük, hogy minden érzékszervünkre/testrészünkre szükség van valami miatt... máshol/más körülmények között ez teljesen máshogy is fejlődhetett... :) na, arra akarok utalni, hogy túlságosan magunkból próbálunk kiindulni (talán az emberi egoizmus miatt is), hogy mi vagyunk az evolúció csúcsa és egy másik idegen faj is biztos ránk hasonlítana...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) Dany007 válasza ollie (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ez kb olyan dolog, mint a Drake formula. Miszerint több százezer hasonló civilizáció él még rajtunk kívül... :U
A gond itt is az, hogy azzal számolnak, amit jelenleg ismerünk. Ami nem is gond, különben nem lehetne tudományosan megalapozott.
A gond csak az, hogy azzal nem számolhatunk, ami még nem is ismerünk. Mindenki a Földet és a földi életet veszi alapul, mert csak ezt ismerjük...

Mondok egy példát. kb 30-40 vagy talán csak 20 évvel ezelőttig a tudósok elképzelhetetlennek tartották, hogy olyan helyen is van élet, mint pl a marianna árok 11km-es mélysége. Ahová egy deka fény nem jut el, állandó nulla fok körüli a hideg, és olyan hatalmas a nyomás, amit egy sima tengeralattjáró ki se bírna!
Aztán kiderült, hogy hoppá mégiscsak lehetséges az élet. Lehetséges nem is kicsit. Azóta is fajok ezreit fedezik fel ilyen extrém körülmények között. Nem beszélve a sarkkörökön felfedezett életformákról...

(#44) gamerkiller válasza keIdor (#40) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Ha te filmrendező lennél hogy képzelnél el egy földön kívülit?
Én valahol azt olvastam, hogy amikor a föld keletkezett, ugye több ezer fokos volt.. Akkor hogyan keletkezhetett élet? Egy nagyon jó GIF segítségével ábrázolni tudták hogy mindig volt olyan életre alkalmas terület a földön amiben a baktériumok, egyéb bizék tudtak élni.. Amikor a föld felszíne 52354436545°C-os volt, a magja ~500>...

(#45) Keldor papa: Ez mekkora jó már..:D

1mol..: ~6*1023 (mióta nincs felső index?) Valamikor még általánosban kiszámoltuk, ha egy embernek ~100.000 hajszála van, akkor a földet 10 méter vastagon be tudnánk borítani hajjal..:) Még leírni is durva..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#45) keIdor válasza mephi666 (#35) üzenetére


keIdor
titán

Lejárt a mod idő :W

Ezt is NatGeo-n hallottam, és szerintem nagyon nagy igazság:

"Az emberiséget úgy kell elképzelni, mint egy kis facsemetét, ami most bújt ki a földből egy nagy mamutfenyő erdőben."

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) ollie válasza Dany007 (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Mariana árokban? Kizárólag egysejtűeket fedeztek fel.

(#44) gamerkiller: mindig a Föld magja (mint minden bolygóé) volt a legmelegebb

[ Szerkesztve ]

***

(#47) keIdor válasza gamerkiller (#44) üzenetére


keIdor
titán

Amikor több ezer fokos volt, akkor életnek nyoma sem volt. Hasonló volt akkor, mint ma a Vénusz vagy az IO. Vulkanikus bolygó volt, brutális méretű/erejű vulkánokkal.
Amikor az élet idejött?(ez is feltételezés...) / keletkezett, akkor már voltak itt óceánok. Ugye több ezer fokban a víz hamar elpárologna. :U

Szerk: És ugye mennyi igazság lehet benne?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) gamerkiller válasza ollie (#46) üzenetére


gamerkiller
senior tag

"Az óceánok legmélyebb pontja a Mariana-árokban, az ún. Challenger-mélységben található. Ha leereszkednénk a 11 kilométeres mélységbe, akkora a földi nyomás 1090-szerese nehezedne ránk.Mindezek ellenére még itt is van élet, és nem is elszórtan – derült ki egy közelmúltbeli japán kutatás során, amikor is a kutatók tengerfenékről származó üledéket vizsgáltak. A kutatásról a Science legfrissebb száma számolt be.

A felhozott kis mintában a kutatók számos baktériumon kívül 432 élő foraminiferára bukkantak. Az egysejtűek közé tartozó foraminiferák különlegessége, hogy egymással összeköttetésben lévő kamrából álló puha vázzal is rendelkeznek. (Természetesen a nagy nyomást a kemény, meszes vázú élőlények nem élnék túl.) A ma élő foraminiferáknak körülbelül négyezer fajuk ismert. Élőhelyük rendkívül változatos: sekély vizekben éppúgy megélnek, mint az óceán fenekén. Néhány fajukra már édesvízben is rábukkantak."

Forrás: [link]

Keldor papa: Ha hazudok, más után hazudok..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#49) localhost válasza localhost (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Erről beszélünk: [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#50) ollie válasza gamerkiller (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez is azt írja, hogy egysejtűek, én is ezt állítottam.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.