Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Ja azt még elfelejtettem leírni, hogy legalább jót álmodtam a villámcsapás előtt/után. Ennyi pozitívum volt benne. :D

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Szabolcs a férjed? ;] :DDD

Közeli villámcsapásos élményem nekem is volt(10-15 méterre tőlem, a szabadban). Cuccaim közül még nem vágott szét semmit sem, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

engem is szívatott meg vihar kb fél éve... :( egyébként paráztam, hogy jó nagy eső lesz reggel és érdekesen tudok csak bejutni melóba bringával... szerencsére megúsztam a dolgot... direkt korán indultam, amikor nem esett és mielőtt rákezdett volna, már itt voltam :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) puttputt válasza Móci (#1) üzenetére


puttputt
őstag

Édesapám laptopjának alaplapját szedte szét egy vihar/villámlás.
Munkája volt rajta, muszáj volt akkor is dolgoznia. :U
Vicc az egész. Azt mondta neki a "laptopdoktor" - valamilyen laptopjavító... -, hogy 60 ezer lenne csak az alaplap, munkadíj nélkül.
Hol élnek ezek? :F
Ennyi erővel vehetne új laptopot.
Bár, én két gyengébbet vennék belőle.
Az egyiket hozzávágnám a "laptopdoktorhoz", miután "kisüttettem" egy villámmal. ;] :DDD

Egyébként, jó munkát! :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) Móci válasza Hasek (#2) üzenetére


Móci
addikt

Az a durva! :Y
Nem, a Szabolcs az én vagyok... :(((
mephi: akkor kezet foghatunk! Örülök, hogy a vinyók nem szartak be, kár lett volna a sok adatért... Egy fél órája felhívtam a szolgáltatót is. A kiscsaj le akart rázni, de azért nyomatékosítottam benne, hogy a lapom beszart, s valószínűleg az ő modemük kúrta szét. Jönnek a kollegák. Helyes.
puttputt: megvan! Legalább most van net. Otthon nem lesz, úgyhogy vár rám egy rendszarrakás. Bakker driverek... ááá...

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) Hasek válasza Móci (#5) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem az volt benne az igazán durva, mert hát villám, villám. Persze, megijed az ember, de... Még jóval kisebb voltam, és unokahugommal voltunk kint(lassan 13 éve is, hogy történt). Nem esett, csak dörgött, meg a távolba villámlott. Mi csupán játékból elkezdtük úgy tenni, mintha provokálnánk a vihart. Mondtuk, hogy "nem mersz a közelbe csapni!"... Ahogy ezt kimondtuk, abban a pillanatban, le is csapott. Nem csináltuk össze magunkat, egy kicsit sem... :B :D

Üdv. H

(#7) Móci válasza Hasek (#6) üzenetére


Móci
addikt

Az tényleg a beszarás kategória! :)
Bár itt is iszonyatosat szólt a drága, na meg egy óriási dörgést is kaptunk mellé.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Móci


Móci
addikt

Nemrég voltak a szolgáltatótól, s kicserélték a modemet, meg egy elosztót. Most már jó lesz a net...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) mexicanraven válasza Móci (#8) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem direkt van itthon egy modem ilyen esetekre! :D (hála Istennek még nem kellett használnom)

when the sun shines, we'll shine together

(#10) Móci válasza mexicanraven (#9) üzenetére


Móci
addikt

Nálunk a szolgáltató adja, teljesen ingyen. Nem költök én rá, ha nem muszáj! :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) mexicanraven válasza Móci (#10) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem is adtak egyet ingyen, de mire kivárom a 3 munkanapot, hogy hozzanak egy másikat megőrülök net nélkül!! :DDD

when the sun shines, we'll shine together

(#12) Móci válasza mexicanraven (#11) üzenetére


Móci
addikt

Nekem kiba szerencsém volt, dél felé hívtam őket, s fél négy felé már itt is voltak!
Igaz, kicsit elhúzódott a szerelés, de megérte. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Móci


Móci
addikt

Tegnap este eljutottam a telepítésig, de természetesen nem jött össze, mert rengeteg áramszünet szakította meg a 'mókát'. Így kétszer próbálkoztam, utána inkább lefeküdtem aludni.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Munkatársam tesója is így járt, a gyengén keresztül a gépeket kilőtte, telefonok tönkrementek, de ott a kinti lámpák felrobbantak vagy elolvadtak. Azt nem tudom mibe csapott bele. :(

Móci! Hol laksz h ennyire kimarad a nafta?

Ha belegondolok itt mi kárt okozna.... Én biztos ott fakadnék sírva! Ááááá bele se gondolok!

[ Szerkesztve ]

(#15) mephi666 válasza Kolondrum (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

valami trafóházba, aztán szépen végigszaladt a túlfesz a környéken? :F

ui: én sem vagyok villanyszerelő, csak egy tipp volt...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Kolondrum válasza mephi666 (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

mephi666! Még hiányosak az ismereteim a villámokról és a villamos hálózatra gyakorolt hatásukról. :O

(#17) Móci válasza Kolondrum (#14) üzenetére


Móci
addikt

Tolna megye, de ma már megoldódott a probléma. Viszont ideiglenesen vennem kell egy olcsó lapot, azért az egy hónap hosszú idő, pláne a jóságokkal teli másik vinyó vélkül. Meg a 2MX nem egy multimédiás szörnyeteg... :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) izriot válasza mephi666 (#15) üzenetére


izriot
tag

Nem kell feltétlen közvetlen a hálózatba csapnia. Egy 100000A-es villám a hálózatodtól 500m-re lecsapva olyan 125V-ot is rá tud szuperponálni a hálózatra. Ha meg 10 méterre, hajj... Minden csak attól függ mekkora a villám. De ha már 10 méterre csap le, akkor simán lehet számítani +100V-ra. Én vihar idején ezért szoktam a hálózatról lehúzni a gépet. Azzal ha kikapcsolod még nem értél el semmit.

(#19) urdug


urdug
aktív tag

Nóci a plébánossal mi lett? :Y

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#20) kmisi99


kmisi99
addikt

Itt most nyáron volt az hogy hatalmas csattanásra riadok fel és nincs áram a szomszéd riasztója meg visít. Felkapcsoltam a biztosítékot majd örültem a fejemnek hogy minden megúszta bár kb minden ki volt a vihar miatt húzva de a gépemen csak le volt kapcsolva az elosztó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.