Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rizso


rizso
addikt

Gratula, jó sok hasznos infót összeszedtél! :R

Mielőtt kijöttünk, mi nem jártunk utána, hogy mégis milyen lehetőségek vannak. Gyorsan kellett egy kártya, bementünk egy gsm boltba, ahol a "bruder" olyan készséges volt, hogy az egyébként ingyenes drei sim-et odaadta nekünk 15€-ért (de persze honnan tudhattuk volna, hogy drei shopokban volt akkor ilyen akció, no meg neki is meg kell élni valamiből).

Szóval páromnak lett a feltöltőkártyás drei sim, ami havi 10€-ért 1000+1000 percet (belföldi+drei), 1000 sms-t, meg 2GB mobilnetet foglalt magába.

Nekem vettünk (pontosabban online rendeltünk) egy vectone kártyát, amihez még gratis 5€ welcome bonust is kaptam. Feltöltöttem 20€-val, aktiváltam az "Österreich Paket"-et 8,90€-ért, lett 1000 belföldi percem, 1000 sms-em, 1GB mobilnetem, és még maradt is egyenlegem nemzetközi hívásokra, így kb. havi 15€-ból meg is volt mindenem.

Aztán idővel köthettünk előfizetést. Jelenleg az új drei-nál vagyunk, Hallo Europa M csomagban, 1000 belföldi perc, 100 nemzetközi, 100 sms (belföld-külföld, mindegy hová küldök), 1GB mobilnet, és mindez havi 15-ért - nekünk bőven elég mindenre. Ja és az összevonásnál volt 100€ "Servus Bonus", ami a készülék árából jött le (vagy ha nem került annyiba a telefon, akkor a számla összegéből vonták volna le), így az akció utolsó napján még hozzájutottunk 2 jó kis telefonhoz is mondhatni ingyen (bár volt saját telefonunk, így az egyiket odaadtuk nagybátyámnak, a másikat eladtuk, és az simán fedezte mindkét előfizetés aktiválását és az éves szervizdíjat, ami össz-vissz 140€ lett volna) :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2) Piwi


Piwi
addikt

gratula a cikkhez :C

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#3) Dhampir


Dhampir
félisten

Nagyon hasznos ez a cikk. :R

(#4) student


student
őstag

3x annyit keresnek és olcsóbb a mobilozás

mondd el a titkot :U

(#5) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Jó kis cikk, hozzátenném a Vectonnak van egy Vectone nevezetű mobil appja, így internetes hívást tudunk indítani ausztrán belül 1Ct ért, magyarországra 1 illetve 5 (mobilra) centért. Hátrány telefonhívás esetén van 10Ct kapcsolódási díjuk, úgy mint a woww nál is, de talán más szolgáltatóknál is még. Továbbá magyarországon nem tudok hálozathoz kapcsolódni szimjükkel, korábban a woww itthon is működött.

(#4) student
Autóra biztosítás pedig 10x drágább mint nálunk, de talán még föle is van!

[ Szerkesztve ]

(#6) Sztbeni válasza student (#4) üzenetére


Sztbeni
őstag

sok munkában több, mint 5x annyit keresnek, a mobilozás meg a töredéke. Titok? Talán a kevesebb adó, és hogy verseny van. De írtam már Romániáról és Horvátországról is cikket, ott is a töredéke. Elég baj, hogy itthon ilyen drága.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#7) student válasza Atom_Anti (#5) üzenetére


student
őstag

igaz erről már én is hallottam, de úgy néz ki ez nem tántorítja el őket az autó vásárlástól ;]

Magyarország 2013: 56,427 db
Ausztria 2013: 319.035 db

és mindezt úgy hogy 1.5millióval kevesebben vannak

[ Szerkesztve ]

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon jo cikk, gratula! :C

Nemetorszagrol nem keszul ilyen? ;]

(#9) konyi79


konyi79
addikt

Nagyon hasznos cikk, köszönjük!

Esetleg jó lenne arról megjegyzés még, ha van info, hogy a mobilinternetet tartalmazó csomagok között van-e a magyar gyakorlathoz hasonló, ahol próbálják a VOIP hívásokat valamilyen formában ellehetetleníten. Azaz ezeken használható-e a skype, viber, gtalk? Hazatelefonálni mégis csak a legolcsóbb.

(#10) Sztbeni válasza Lauda (#8) üzenetére


Sztbeni
őstag

Lehet csinálok, ha lesz időm csak az a baj, hogy arról nehezebb,mert prepaidban a virtuális szolgáltatókat érdemes választani, abból meg van vagy száz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#11) Lauda válasza Sztbeni (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Nem surgos! Estere jo lesz! :R :DDD

Na a viccet felreteve, ha van idod es kedved, biztos sokan orulnek neki. ;)

(#12) Sztbeni válasza Lauda (#11) üzenetére


Sztbeni
őstag

Lehet írok majd :). Én amúgy amikor ott voltam, blau.de simet használtam alap tarifával, és aktiváltam mellé 1GB netet 10€-ért.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#13) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Jó cikk! :R

(#4) student Szerintem tudod a választ (nálunk többet lopnak el, mint náluk)....pont azért amiért nálunk drágább az autópálya építése, mint mondjuk a teljesen "sík" Svájcban vagy amiért drágább és lassabb a szar vasútpálya építése, mint mondjuk a TGV-jé.

[ Szerkesztve ]

(#14) #57919488 válasza Lolka Bolka (#13) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hat sajnos igy van. Azert tartanak itt mert nincs az, hogy mindenbol csak kilopjak a penzt hanem fejlesztenek is. MO tobb mint 20 evvel le van maradva Ausztriahoz kepest es ez nem is fog valtozni mostanaban, sot...

Amugy a Drei szerintem egesz jo. Legalabbis meg semmi gondom nem volt meg veluk :)

(#15) arden


arden
csendes tag

Februárban megyünk 1 hétre síelni. Szerintem 50-10-200Mb internet bőven elég lenne emailezni, 1-2 oldalt megnézni (telefonálni nem terveztem). Ilyen rövid távra van esetleg vmi néhány eurós megoldás?

(#16) Tamy


Tamy
senior tag

Én valamikor a nyáron megyek ki (remélem) kb. egy hónapra. Leginkább mobilon netezés érdekel (kb. 50-80 MB), már korábban is a yesss! classic tűnt a legjobbnak erre a célra, ahogy látom ez továbbra is így van.

A kérdésem az, hogy vásárlás után náluk mi a teendő? Kifizetem, belerakom a telefonba, és használom? Gondolom náluk is van valami regisztráció. Bár már idehaza is sokat egyszerűsödött a folyamat, ott pontosan hogyan zajlik ez?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#17) tibee77


tibee77
őstag

Nem lättam, a Bob szolgältato-nak a csomagjait.Nälunk a csalädban majdnem mindenkinek az van.Nekem speciel telering-em van, azzal sincs nagyobb baj, de az internetes csomagok a bob-näl sokkal jobbak.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#18) Sztbeni válasza tibee77 (#17) üzenetére


Sztbeni
őstag

a yesss! csomagjai eléggé hasonlítanak a bob-hoz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#19) Sztbeni válasza Tamy (#16) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ezt pontosan én se tudom, de asszem a Yesss!-hez semmi se kell. Boltban a sima szolgáltatók szerintem személyit kérhetnek. Az újságosnál/mediamarktban vett kártyákat meg a szolgáltatók oldalán lehet aktiválni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#20) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a Nimm3 elnevezés egy parafrázisnak tűnik a német nyelvterületen nagyon népszerű Nimm2 cukorkára.

[ Szerkesztve ]

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Nem tudom, hogy a three-nel ( drei) ott is az van-e, mint itt nalunkUK-ben, de elvileg mi pl ausztriaban ugy hasznalhatjuk az itteni three-s kartyankat hivasra UK-be, mobilnetre, mintha itthon volnank.

[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Sztbeni válasza tildy (#21) üzenetére


Sztbeni
őstag

Van ilyesmi lehetőség Ausztriában is: [link]

7,5 €-ért 1000 perc, 1000 SMS és 1 GB internet bármely európai Drei hálózaton.

Kalandor: Nekem is az jutott eszembe :)

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#23) tildy válasza Sztbeni (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Szep. :Y :C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Tamy válasza Sztbeni (#19) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszönöm, addig még lesz időm utánanézni.

Bár nem kifejezetten Ausztria, és aki konkrétan (csak) oda készül, annak nem is éri meg, de aki sokat jár-kel mindenfelé, annak esetleg elgondolkodtató lehet a TravelSim szolgáltatása is.

Jövő nyáron (2015) lehet, hogy nekem is kelleni fog valami olyan megoldás, hogy a lehető legolcsóbban ússzak meg egy Ausztria-Németország-Csehország-Szlovákia utat. Igaz ebből a Németország lesz a hosszabb, lehet, hogy 3-4 sim kártyával oldom meg.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25) pzstm


pzstm
titán

Tényleg hasznos cikk, köszönjük. Nézelődtem épp az elmúlt hetekben és KLAX csomagokat találtam kedvezőnek.

Annyi pici kiegészítést szerintem hozzá lehet írni a cikkhez, hogy a KLAX csomagok esetében, ha túllépjük a benne foglal keretet, akkor kiszámlázzák nekünk, nem pedig letiltják a használatot (mobilnetnél, SMS-nél és hívásnál is)

Azért is furcsa, mert a SMARTKLAX úgy hirdeti magát, hogy ohne Überraschungen...ebből én azt hitem, hogy ennél már nincs túlforgalmazási díj, de ÁSZF-t megnyitva van

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26) Sztbeni válasza Tamy (#24) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szerintem érdemes több kártyát venni, én tavaly Horvátországban használtam egyszerre hármat :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27) Sztbeni válasza tildy (#23) üzenetére


Sztbeni
őstag

Elég szép a Drei-tól, hogy így van náluk. A Vodafone vagy a Telekom mikor fog ilyet kínálni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#28) Piwi válasza #57919488 (#14) üzenetére


Piwi
addikt

Jó a Drei,de amióta egyesült az Orange-al az internet sebessége egy nagy nulla...de sajnos más korlátlan mobilos net nincs,nagyobb szolgáltatók kábeles internete meg kilőve mert nincs kiépítve mifelénk,így rá vagyok kényszerülve a Drei-ra.. :(((

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#29) Sztbeni válasza Piwi (#28) üzenetére


Sztbeni
őstag

Elvileg 10 megabitet kéne hoznia. Csak azóta lassú, mióta egyesültek? Mennyire lassú?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#30) Piwi válasza Sztbeni (#29) üzenetére


Piwi
addikt

tudom,már 1 éve azt használom...7megabitet hozta is minden időben,de amióta egyesültek azóta 2.5 megabit a max jobb,de ennél csak kevesebb szokott lenni napközben,így a torrentek este futnak csak. :((

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#31) Sztbeni válasza Piwi (#30) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hol használod pontosan? Azt tudom esetleg elképzelni, hogy az Orange-nek nem volt ott 3G lefedettsége, ezért minden ügyfelük a Drei hálóját használja, ami emiatt leterhelt lett.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#32) Piwi válasza Sztbeni (#31) üzenetére


Piwi
addikt

Allhaming,mobilhálózata tuti van az Orange-nak mert párom sim kártyája Orange-os a mai napig és nincs térerő gondja..már vettem új sticket is mert azt hittem az a baja,persze nem :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#33) Sztbeni válasza Piwi (#32) üzenetére


Sztbeni
őstag

3G is volt neki korábban?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#34) janos1988 válasza student (#4) üzenetére


janos1988
addikt

Ott azért olcsó, mert itt drága. ;]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35) Piwi válasza Sztbeni (#33) üzenetére


Piwi
addikt

természetesen :K

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#36) Piwi válasza Sztbeni (#33) üzenetére


Piwi
addikt

Jelenleg ennyit tud a net: [link]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#37) Lacess


Lacess
tag

Köszönjük a hasznos írást!

Nekem is a korlátlan Drei van már több mint egy éve. Viszont akkor még csak 15€ volt 30napra és ez szerencsére azóta se változott.
1850m-en vagyok laptopba épített 3G modemmel és a téreővel nincs gondom (kivéve ha 4m hó van...), viszont a sebesség az nagyon változó. Néha "hasít a gyors internet" de olyan is volt hogy a szolgáltató oldala jött be azzal a szöveggel hogy "a kért oldal jelenleg nem nyitható meg" és teljesen mindegy mit akartam megnyitni. A szolgáltató oldalán azért tudtam böngészni...

Alapvetően elégedett vagyok vele, főleg ezért az árért.

Viszont az otthoni helyzet sajnos elég elszomorító ebben a mobilkomunnikációs témakörben. A szolgáltatóink szvsz. a kanyarban sincsenek az ittenihez képest semmilyen szempontból.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#38) azbest válasza Lacess (#37) üzenetére


azbest
félisten

Talán, ha megszűnik a roaming az eu-n belül, akkor lesz némi verseny. Bár, ha a tulajdonos ugyanaz, mint itt, akkor nem sok érdeke fűződne hozzá, hogy itthon lenyomja a profitot.

(#39) Lacess válasza azbest (#38) üzenetére


Lacess
tag

Igen, a roaming-megszűnése fog még érdekes helyzeteket teremteni...

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#40) Lauda válasza Lacess (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Ha lesz belole valami. Ha a gazdasagi hatasat nezzuk, akkor nem fog megszunni. Veszel az oroszoknal egy elofizetest es angliabol hasznalod. Kozben a ruszkikon kivul egyik szolgaltato sem kap egy vasat sem, holott a halozatat hasznalod. Ha belegondolunk ez teljesen igazsagtalan is. Kb mint ha az osztrak utdijjal hasznalnad a francia autopalyat. En is remelem, hogy bevezetik, de sok esely nincs ra.

(#41) Sztbeni válasza Lacess (#37) üzenetére


Sztbeni
őstag

De akkor meg tudod te is erősíteni, hogy valóban korlátlan? Mert én sehol se találtam arról infót, hogy bizonyos adatmennyiség után korlátoznának.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#42) hocico


hocico
tag

köszi, jó cikk. nyugatra Magyar!

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#43) azbest válasza Lauda (#40) üzenetére


azbest
félisten

Azért ez nem így működik. A mostani szolgáltatók közti hívásnál is megoldják valahogyan a költségek elosztását.

(#44) j-cool


j-cool
tag

Köszönöm, jó cikk, ügyesen összeszedted!
Hasznos infók!

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#45) Farkas82


Farkas82
tag

Én Stájerországban lakok, Murau bezirk, és bizony itt a hegyek között igazából csak az A1-esnek van kifejezetten jó hálózata, a többi időnként akadozik. Én Orange-os voltam, (előfizetésben a kedvező roamingtarifák miatt) jelenleg ugye 3, az összevonásból annyit vettem észre, hogy konkrétan ahol lakok, lett 3G, korábban az orange-nak csak 2G hálózata volt, de a beszédminőség nem lett jobb, időnként megszakad, de azért használható. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy aki nagyon az isten háta mögé költözik, annak azért érdemes a helyieket megkérdezni, mit használnak, mert itt a földrajzi viszonyok miatt nem olyan egyértelmű hogy mindenhol mindenkinek van térereje mint Magyarorzágon.

(#46) Farkas82 válasza Lauda (#40) üzenetére


Farkas82
tag

A roaming megszűnését csak az EU-n belül kell érteni, oroszországba akkor is lenne roamingdíj. Egyébként a roamindíjak az EU 4 Alapvető szabadságával is szembe mennek amiért az EU létrejött : Az árú, a tőke ,a munkaerő, és az INFORMÁCIÓ szabad, korlátozás mentes áramlása.

(#47) Malachi


Malachi
addikt

hát, azért tényleg elképesztő árak ezek, itthoni szemmel. itthoni pénztárcával! :(

sokkal tovább ültem rajta, (én néztem át, de tökjó volt amúgy) mint más írásokon, mert csak hüledeztem a tarifákon, meg próbáltam összehasonlítani az itthoniakkal. ég és föld, ennyi.

belegondolva, az ottani jövedelmek mellett a telefonálás gyakorlatilag nem jár érzékelhető kiadással, míg itthon egy egyszerű 5 ezres csomag is megterheli a bukszát.

15-20 EUR telefonálásért egy nettó 1500-2000 EUR-s átlagjövedelem mellett... a fizetések kb. 1%-a, de talán még annyi sem, ez nagyon hevenyészett becslés. a tavalyi adatok alapján ez itthonra vetítve 150k HUF/hó, és ez 1500 forintos tarifákat jelentene. és ahogy néztem, 1000-2000 perc havonta általában elég mindenre, szinte bárkinek.

szomorú ez. :(

(#48) zichie válasza Tamy (#16) üzenetére


zichie
senior tag

"Kifizetem, belerakom a telefonba, és használom?"

Ez így van a Yesss! Classic esetében. Én tavaly ősszel megvettem, betettem a telóba és ment, semmi regisztráció nem kellett. Az az előnye, hogy a Classic csomag egy évig jó, tehát ha valaki alkalmilag kimegy Ausztriába egy-két napra és nem használja el az 5 EUR egyenleget, akkor később egy éven belül, ha ismét osztrák területre téved, akkor tudja használni, nem kell új sim kártyát venni vagy feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#49) Lacess válasza Sztbeni (#41) üzenetére


Lacess
tag

Az adat mennyiségét biztos hogy nem korlátozzák.
Azt azért tudni kell, hogy én nem használom torrentezésre, 1-2 alkalom volt csak. A normális böngészés megy, napi párszáz megabyte adatforgalom.
A sebességet esetleg korlátozhatják de nem hinném. Mint korábban írtam a sebesség az nagyon változó úgyhogy erre azért nem tudok biztosat mondani.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#50) Lacess válasza Malachi (#47) üzenetére


Lacess
tag

Igen ám, és eme kiváló cikk csak a feltöltős csomagokról szól...
Ha tudnátok mik vannak előfizu szinten, na akkor állna égnek a haj a magyarhoz képest.
Csak egy példa, boztos nem a legkedvezőbb meg a legjobb 46másodperc keresés után találtam:
Drei szolgáltató, HalloXXL Plus csomag:
-korlátlan mennyiségű beszélgetés minden hálózatba (persze osztrák hálozatba)
-korlátlan mennyiségú SMS minden hálózatba
-korlátlan mobilinternet
-mobil TV
-Samsung Galaxy S4 0€ a csomaghoz!!! (választható még pár szappantartó ugyanígy 0€-ért)
-és a jelenelegi akció hogy okostelefonhoz ajándék készülékbiztosítás jár

és mindez mennyiért? havi 40€!!! (igen, kb. 13k-ért)
(és ha jól tudom Ausztriában nincs hűségnyilatkozat...)

Mit ad nekünk pl. a Vodafone RED nálunk havi 20k-ért???

Nem akarok lázadást kelteni, meg hogy szemét Magyaroszág stb. Csak leírom amit itt látok.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.