Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) MCGaiwer válasza enginev3.0 (#300) üzenetére


MCGaiwer
addikt

vagy ez, vagy semmi, válassz.

szerintem az állami kiadások se csökkennek, nekik is drágul az aszfalt, az áram, a francia víz. az orosz gáz, az arab olaj, a spanyol paradicsom, a mittomén milyen narancs és stb...
az 5% infáció az állami kiadásokra is vonatkozik minden évben.

a gondot szerintem az jelenti, hogy X ideig ment a "jólét", most meg egyszerre vágják a nyakunkba az egészet. ha normális költségvetés lett volna tartva, most nem kellene ilyen hülye adókról beszélnünk.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#302) MCGaiwer válasza enginev3.0 (#300) üzenetére


MCGaiwer
addikt

lehetne kínai módra megszüntetni a nyugdíjat, levonás se lenne, de vagy önként gyüjtesz magadnak annyit, vagy reménykedsz hogy eltart a gyereked, vagy éhendöglesz. aztán ha meg ezután reklamálsz, kaphatnál egy golyót is. komolyan, befizetsz havi ~ 25 ezret, és kapsz 70et, és még reklamálnak. akárhogy számolom, ha élsz 15 évet nyugdíj után, és 40 évig melóztál, akkor kb pont reális ez az összeg. ha meg tovább élsz már jol is jártál. (és most nem érdekel az amúgy elérhető kamatok, mert az emberek 99% elköltené ezt a pénzt, vagy olyan profin kamatoztatná mint a szuper magánpénztárak)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#303) djculture válasza MCGaiwer (#302) üzenetére


djculture
félisten

Sőt lehetne kínai módra dolgoztatni is az embereket napi 2 tál rizsért amit nem ők esznek meg hanem hazaküldik az éhező családnak. Ez szerinted követendő példa akkor gratulálok, esetleg menj ki oda és csináld.

[ Szerkesztve ]

(#304) klepto válasza MCGaiwer (#298) üzenetére


klepto
addikt

Már bocs, amit én befizetek, azt egy az egyben lenyúlják, és csak egy elenyésző része jön vissza a zsebembe.
A többi megy a milliárdos osztalékokra, év végi 100 milliós prémiumokra, új nyaralókra, új úszómedencére a képviselő gyerekeinek a házaiba, stb.
Ha azt hiszed, hogy a politikusaink mindent visszaforgatnak ami befolyik, akkor te álomvilágban élsz, vagy nem látod a fától (és a propaganda pártdumától) az erdőt :(

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#305) Bodz válasza MCGaiwer (#302) üzenetére


Bodz
nagyúr

Gyűjtögettek itthon az emberek a magánnyugdíjpénztárakban, de mintha lenyúlták volna...

[ Szerkesztve ]

(#306) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hogy az a megveszekedett bárcás k... eget a kedves úriembereknek, akik ezt fejben kigondolták nekik meg a felmenőit...... kétharmad.remek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#307) bambano válasza erdoke (#277) üzenetére


bambano
titán

akkor lenne értelme a fogyasztás alapú adókat bevezetni, ha közben a jövedelem és vállalkozás alapú adókat csökkentenék. de most emelik mind. ezzel pedig az adófizetés elkerülést erőltetik. ne legyenek kétségeid, a magyar meg fogja találni a kiskaput ezekhez is.

úgyhogy azt a pár céget, aki nem akar lopni csalni hazudni, tönkreteszik örökre, aki meg úgy dönt, hogy jobb neki a szürkezóna, az is kilép az adózók köréből. öngól.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#308) bambano válasza MCGaiwer (#298) üzenetére


bambano
titán

az igaz, hogy minden, amit az államtól kapsz, a befolyt pénzekből van. a mondat megfordítása, miszerint minden befolyt pénzből kapsz valamit, sajnos nem igaz. ennyi a probléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#309) zoli62 válasza bambano (#307) üzenetére


zoli62
addikt

Szerinted végeztek ezzel az új adókkal kapcsolatban korrekt megvalósíthazósági optimalizáviós számításokat, amelyekben bemenó adat a fogyasztás/forgalmazás várható százalékos visszaesése, az adóalanyok száma, kimenő pedig a várható bevételtöbblet?

(#310) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én ismerek olyat akinek totál legális és leadózott minden jövedelme és többszáz milliót keresett az évek folyamán, én csináltam az adóbevallásait szóval én csak tudom. Azért őt is irritálhatja, hogy évekkel ezelőtt ötvenvalahány százalék adót már kitermelt és befizetett hogy ez a pénz ténylegesen az övé legyen, és most újra tartják a markukat. Na az most megy a héten Ausztriába számlát nyitni, mert hogy egy ezrelékes adót nem fog fizetni azért hogy Magyarországon járassa/tartsa a pénzét az tuti. Csak egy egyszerű példát mondtam hogy amikor összeszorozták a pénzforgalmat az adó mértékével akkor megint akkora bakot lőttek hogy az valami eszméletlen. Mert annyi pénzt mire beszednek sárga csekkekből meg jövedelem utalásokból mint amennyit ő megmozgat 1-2 hónap alatt, igencsak többezer ember havi fizetéséről beszélünk. Úgyhogy csinált a tisztelt kormányunk megint egy komoly piaci lehetőséget a külföldi bankoknak.

De a telekom adóval is ugyanez lesz, én pl annyit sem fogom felemelni a telefont mint eddig. Most már nem 2 hónapig fog kitartani egy feltöltőkártya hanem fél évig.

De a szolgáltatókat sem féltem, ők sem fogják a különadó kivezetésével a perdíjakat csökkenteni, viszont az új adót átterhelik egy az egyben.

Ja, még egy fontos dolog, a két forint adó az áfásan 2,54Ft lesz. :W

[ Szerkesztve ]

(#311) MCGaiwer válasza Bodz (#305) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tényleg? és csak az én családomban lepődtek meg páran amikor 11 év gyüjtögetés után nulla, vagy éppencsak pozitív számlájuk volt?

ha neked így megfelel én is gyüjtögetném a te pénzedet

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#312) Gadgetfan_ válasza MCGaiwer (#311) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Akkor ti nem tudom hova fizették be, de nekem konkrétan milliókat nyúltak le a magánnyugdíj számlámról amit én, meg a cég fizetett be, és elég szép hozam is volt rajta, több mint 900E. Bezzeg mikor átkerült az államkasszába, laza hat hónap alatt eltőzsdézték az egészet...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#313) Rickazoid válasza MCGaiwer (#311) üzenetére


Rickazoid
addikt

Akinek egy fix összeg szétosztása ki tudja mi alapján jobb, mint a pénz egy részének biztonságban tudása, a másik részének pedig befektetése, hisz kockázat nélkül nincs nyereség... azt úgysem tudom meggyőzni, az ne is olvassa tovább.
Azért azt is tudni kell, hogy három kérésre választható portfólió volt. Valószínűleg nálatok mindenki a pénzének 50%-át engedte át befektetésre, idő közben azonban volt egy gazdasági világválság, aminek még mindig nem tűnt el a hatása Európában. A magán-nyugdíjpénztár nem csak gyűjtögetés, hanem befektetés is volt, ami mindig kockázatos. Ezt érdemes szem előtt tartani, mielőtt bárki leszólja. Viszont, hosszú távon még így is több garancia lenne annak a kifizetődésére, mint hogy a kormány majd eltart minket az állami pénzből, ha megérjük. Én például nem néztem utána az egyenlegemnek (2 évvel felesleges is, de szerintem 11 is kevés, főleg egy világválság után, inkább további 30 év után lett volna értelme), de maradni akartam, nyilatkoztam is róla tavaly, de nemrég ugye meg is jött az ultimátum mindenkinek, hogy vissza lehet menni az államihoz vagy vissza kell menni az államihoz. Most majd eltűnik szépen a pénzem adott része, ha végre ismét találok munkát, de hogy 40 év múlva sem fogom viszontlátni, abban biztos vagyok.
Így marad a bank, vagy ha elég pénzt gyűjtök össze, megpróbálkozhatok egyénileg befektetni a megtakarításom. A magán-nyugdíjpénztár ezt a terhet vette le az emberek válláról és lehetőséget adott a lényegesen nagyobb haszonra, de ha valaki elolvasta a papírokat láthatta, hogy nem árulnak zsákbamacskát és csak arra van garancia, hogy az odajutó pénz meghatározott hányadát biztosan megőrzik.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#314) klepto válasza zoli62 (#309) üzenetére


klepto
addikt

Nekem olyan érzésem van, hogy nem.
2 napja felröppent a hír, hogy kipattant Matolcsi agyából, másnap meg már ott tartottunk, hogy Júni elsejével be is vezetik!
Hatástanulmány, valódi számítások; minek az?! A lényeg, hogy legyen mit ismét megadóztatni...
És akkor még a nagykegyelmű OV benyögi, hogy az Internet adót ő biza nem engedi...
Mindenki fellélegezhet, mert a 2-ből csak 1-et enged mélyen tisztelt kormányfőnk :W

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#315) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Orbán: Brüsszel kényszerít új adókra

Véleményem szubjektív...

(#316) gtasystem válasza bambano (#308) üzenetére


gtasystem
őstag

miszerint minden befolyt pénzből kapsz valamit, sajnos nem igaz

nem értek egyet..mindig kapsz valamit cserébe csak éppen lehet hogy nem azt amit vártál..
tehát pl. közvilágítás helyett mondjuk kapsz egy nagy büdös ló.@..t..
de akkor is kaptál valamit.. :D

tehát az alapprobléma az újraelosztással van, egyszerűen csak rosszul szervezik.. ;]

hackeeeee:pontosan..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#317) hackeeeee válasza gtasystem (#316) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk Én erre azt mondom, hogy magyarázkodás, hogy valamennyire próbálják levenni a terhet a saját vállukról, szerintem....

Véleményem szubjektív...

(#318) Psytech


Psytech
senior tag

A burkolatlan véleményem sok sok *****, ide mindenki rakja be amit gondol, de aztán csak ésszel :DDD

Egyébként, csodás helyeket találtak példának, Amerika meg Málta... Komolyan, ha úgyis az lesz amit kitalálnak, akkor minek ilyen gyenge példákat felhozni? Ettől csak még szánalmasabb..
De legalább egy dolog gyorsab működik nálunk is, az adóztatás ;] 1 nap alatt kész a végleges tervezet.. Bárcsak a 4es metró épülne ilyen ütemben... :(

(#319) Bodz válasza MCGaiwer (#311) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ja, tenyleg. Mi buktunk eleg sokat. Raadasul ha tortent volna velunk valami, akkor a kedvezmenyezettek kaptak volna penzt.
Ez az eset nalam kb. ugyanaz, mintha most a szamlamrol onkenyesen leemelne az allam x forintot, mert csak...

(#320) #16820480


#16820480
törölt tag

az egész topikot végigolvasva van talán 3-4 ember, aki tényleg képes gondolkodni, és esetleg át is látja a dolgokat... :(

nehéz racionális lépésekről beszélni egy olyan országban, ahol lassan mindenki okosba akar megoldani mindent, hogy a köz még véletlenül se viseljen terhet. szerintem ezek a lépések nem fognak sehova vezetni, mert mire lenne akármi hatása, addig jön egy következő választás, ahol a tömegek elkaszálják a kormányt, aztán a következő megint előről kezdi a saját ötleteit, aminek megint nem lesz semmi foganatja 4 éven belül. ez megy már 20 éve, amióta bele lehet szólni aktívabban a politikába.
a japán példa jó lenne, csak ahhoz még sokkal nagyobb mélységekbe kell süllyedjen az egész ország, hogy be merjenek vállalni lépéseket, ami teljesen átalakítja a gazdaságot. itt már felnőtt 1-2 generáció, akikbe beleivódott, hogy okoskdni kell, ezt nehéz megváltoztatni.

(#321) Vangelis válasza Bodz (#319) üzenetére


Vangelis
nagyúr

.... várd ki a végét... majd le fog még emelni róla nem is keveset.
De még az is lehet, hogy mínuszba vágja! Ha minden kötél szakad!

ezekből simán kinézem!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#322) zoli62 válasza #16820480 (#320) üzenetére


zoli62
addikt

Japánok a kilencvenes években itt voltak az iskolákban tanulmányozni az oktatást... Fényképezték, videóra vették az órákat.

[ Szerkesztve ]

(#323) adamssss válasza hackeeeee (#315) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos teljes mértékben igaza van.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#324) hackeeeee válasza adamssss (#323) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem mondom azt, hogy nincs igaza, de...

Először szembe megy az EU-val/IMF-fel, (lényegében nyílt titokként azt a látszatot kelti, hogy minek nekünk az EU, lépjünk ki...) utána meg lényegében rájuk keni az egészet? Azért valahol kicsit sántít a dolog.. Nekem legalábbis..

Plusz tényleg az, hogy mióta menő az, hogy egy bizonyos termékért/szolgáltatásért lényegében háromszor adózik az ember, kezdve azzal, hogy a fizetése közel felét elveszi az állam.. tehát akkor akár mondhatunk négyet is.

A másik, hová került a jelenlegi közel 600 milliárd? A nép túl sokat nem látott belőle, szerintem... Támogatásokba? Hová? Amikor bármiféle program, aminek köze van az államnak, éveket késik, szinte biztosan kötbéres lesz, amit persze nem fizetnek ki...

Csökkenteni kéne az állami kiadások nagyrészét, nem csak a népen kéne bevasalni mindent, mert ugye nem (csak) a nép miatt nő az államadósság... Vagy ezt Én gondolom rosszul?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#325) erdoke válasza bambano (#307) üzenetére


erdoke
titán

Hogy is van ez? Fújj egykulcsos SZJA, de a jövedelem alapú adók nem csökkennek? Valamelyik sarokban le kéne végre ülni...

A legjobb aláírás a héten

(#326) adamssss válasza hackeeeee (#324) üzenetére


adamssss
veterán

Csak gyorsan:
Hova került 600M forint?
Az elözö kormány kb 250-es árfolyamon vett fel hitelt. Most mennyi az euro? Kb 300 de átlagban 310, az utóbbi fél évben. Sajnos ide került a 600M, meg oda h az állapmapírokat a baromi magas CDS felár miatt kénytelenek vagyunk 10% feletti kamatra adni, amit egyszerüen nem tud az ország kitermelni. Sajnos ez van.
Két lehetöség van: vagy imf, vagy elinfláljuk az adósságot. Egyik sem jó de nincs más.
Mivel a jegybank nem partner az inflálásban (kevesen tudják de ezért akarják leváltani Simort), ezért marad az imf, ami kb a csöbörböl vödörbe, de rövid távon nincs más megoldás.
Tegnap vitáztunk és számoltunk a BME kgt tanszéken és arra jutottunk, hogy ha júliusig nincs megállapodás akkor augusztusra államcsöd várható. Sajnos ez a szomorú valóság. :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#327) hackeeeee válasza adamssss (#326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na meg persze, mennyi idő alatt nőtt meg az adósság..

Márciusban 230,9 milliárd forint volt az államháztartás központi alrendszerének hiánya - derül ki az NGM hétfőn közölt részletes adataiból. Ez azt jelenti, hogy az első három hónapban 517,5 milliárd forintnyi hiány gyűlt össze, ami az éves terv - 576,2 milliárd forint - mintegy 90 százaléka. - Azért kétlem, hogy ez csak a hiteltörlesztésekből lett ekkora.

Csak a hitelből hitelbe "menekülés" sem megoldás.. Bár most jelenleg ha ez nem lesz, akkor semmi sem.. ahogy Te is mondtad.

Oké, befagyasztottak nekünk 500 milliárd-ot (ha jól tudom..) Csak tényleg az, hogy tudjuk, hogy ez lenne a megoldás, de közben szinte mindenben az tűnik ki, hogy teljes mértékben szembe mennek az EU-val... Ez miért jó, főként ha tudjuk azt, hogy csak Ők húzhatnak ki minket a sz@rból?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#328) adamssss válasza hackeeeee (#327) üzenetére


adamssss
veterán

Ennek a megugrott adósságnak teljesen más az oka de abba most nem mennék bele.

Nehogy azt hidd h az eu kihúzhat minket. Ök is nagy szarban vannak. Ha bedöl Görög o. az rántja magával No-t az meg az EU-t.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#329) hackeeeee válasza adamssss (#328) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom, ezt írtam korábban is, hogy épp ezért próbálják a görögöket kihúzni a sz@rból amennyire lehet... De ugye Mo. nem okozna akkora problémát, ha "bedőlne", mint pl. jelenleg Görögo.

Véleményem szubjektív...

(#330) ollie válasza hackeeeee (#324) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az egykulcsos SZJA 800 milliárddal rövidíti meg az államkasszát, ezért van szükség megszorításokra.

Na most nekem nem lenne semmi problémám az egy kulccsal (sőt, nekem is jobb, mert jóval az átlag felett keresek), de a magyar gazdaság egyszerűen nincs olyan helyzetben, hogy ezt elbírja. Ezért egyre több és több adót kell kivetni, hogy pótolják az így keletkezett hatalmas hiányt, melyet a szegényebbek sínylenek meg.

[ Szerkesztve ]

***

(#331) hackeeeee válasza ollie (#330) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És ha, átalakítanák az adórendszert? Persze nem az 5 kulcsos csoda gondolatra gondolok...

Az a baj, hogy Orbán V. sokszor, sőt, szinte mindig a "középosztályról" beszél.. És mi van azokkal, akik az alá tartoznak? Ők így jártak?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#332) djculture


djculture
félisten

Azért ha utána nézne az ember mennyi hülyeségre /ami nem volt létszükséglet/ tapsoltak el egy csomó milliárdot már azóta is hogy nem az ellenfél uralkodik, egyből kijön hogy miért állunk így. Ugyanaz folyik itt 89 óta.. Csak nevek meg a szövegek változnak semmi más. Amit megspórolnak pl a nagy dúrral bejelentett gyógyszer-támogatási rendszer átalakításával az eltűnik más helyen/ ember zsebében.

[ Szerkesztve ]

(#333) korion válasza Kalandor (#2) üzenetére


korion
senior tag

Ó te drága Klementina bár csak tudnám merre jársz! ;]
vagy ezt írom le,vagy azt,h mennyire vagyok megelégedve a kormánnyal! :(((

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#334) gtasystem válasza ollie (#330) üzenetére


gtasystem
őstag

Az egykulcsos SZJA 800 milliárddal rövidíti meg az államkasszát, ezért van szükség megszorításokra

erre meg azt lehet mondani hogy a többkulcsos meg majdnem államcsődöt okozott..
az egykulcsos még nem is működik, szóval így leírni anélkül hogy egyáltalán életbe lépett volna szerintem nem túl korrekt..addig ezek a kijelentések csak egyszerű frázisok..

nekem inkább úgy tűnik hogy más sem megy mint az átalakítás késleltetése..az EU ott tesz keresztbe ahol csak tud..mint pl a tárgyalások elhúzása..aminek például egyenes következményei a mostani adók.. :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#335) adamssss válasza ollie (#330) üzenetére


adamssss
veterán

Az adórendszerrel semm baj nem lett volna. Ha kivezetik a szuperbruttót akkor még a minimál béresek is jobban járnak az egykulcsos adóval. A baj ott van h jöt a válság és a fogyasztádsi határhajlandóság a béka segge alatt van. Ezért nem lehet megpörgetni a gazdaságot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#336) hackeeeee válasza adamssss (#335) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na meg mondjuk az ország gazdaságát csak az import termékekkel sem lehet megpörgetni.. Nem?

Véleményem szubjektív...

(#337) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Jo nezni ahogy dolgozik a sok kis matolcsy... :B Addig úgy is sz0pni fogunk amig ********* <- de ezt nem irhatom le mer elvisz a TEK...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#338) ollie válasza gtasystem (#334) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

erre meg azt lehet mondani hogy a többkulcsos meg majdnem államcsődöt okozott..

Ennek a mondatnak se értelme, se igazságalapja nincs.

És amúgy mit jelent az, hogy nem működik az egykulcsos adó? Akkor én hallucinálok, hogy magasabb lett a nettó fizetésem, mióta bevezették?

(#335) adamssss: már hogy ne lett volna baj? Ha a szegényebbeknek is csökkentek volna az adóterhei, akkor még nagyobb lett volna a hiány, ergo még több megszorításra lett volna szükség. Mi az ami ebben nem logikus?

[ Szerkesztve ]

***

(#339) Lenry válasza banhammer (#245) üzenetére


Lenry
félisten

pont úgy telibeszarnák, ahogy eddig

(#338) ollie lehet. én meg azt hallucinálom, hogy a fizetésem nem lett több, cserébe annyi hiányzik most az államkasszából, hogy minden fasságra adót kell majd fizetnem, hogy valahogy bepótolják.

valahogy nem tudok neki örülni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#340) gtasystem válasza ollie (#338) üzenetére


gtasystem
őstag

Ennek a mondatnak se értelme, se igazságalapja nincs.

szerinted..szerintem meg van mindkettő.. ;)

még csak az átmenet van az egykulcsos adó felé, de ezt már leírták előttem is..egy adórendszer átalakítás nem úgy zajlik hogy ma még ez van holnaptól meg az..évekbe telik maga az átalakítás is..meg az is amire láthatóak az eredményei is..

amúgy te speciel akkor már jól jártál vele..szóval egy szavad nem lehet..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#341) Dave™ válasza gtasystem (#340) üzenetére


Dave™
nagyúr

amúgy te speciel akkor már jól jártál vele..szóval egy szavad nem lehet..

Az teljesen mellékes, hogy most telefonadó, biztosítási adó, csekkadó meg még miegymás jogcímen visszaszedik tőle ezt a pénzt, vagy lehet még többet, a lényeg, hogy hónap elején még több van nála. Tényleg zseniális ez az adórendszer! Arról ne is beszéljünk, hova lett az a 3000 milliárd Ft, amiből egy évre sikerült kiigazítani. Megvédték, ugye.

De lehetne még sorolni: az alacsony jövedéki adónak köszönhetően ilyen olcsó az üzemanyag, a megnövelt áfa is rajta van mindenen, az IMF megállapodás elodázásával folyamatosan drágábban kapunk csak hitelt, mellékhatásként ilyen kedvezőek az árfolyamok is, ehhez még kapcsolódik a kiszámítható gazdaságpolitika (egyik héten ez, a másik héten az) stb. Komolyan nem értem, hogy miért kell védeni azt, ami védhetetlen. Fejetlenség és nulla szakértelem uralkodik most a gazdaságpolitikában, élén két ámokfutóval. Az egyik kitalálja, a másik támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#342) ollie válasza gtasystem (#340) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem szerintem, ez tény.

Az egykulcsos adó most is működik, nézz már utána légy szíves. Annyi extra van, hogy kivetettek egy +4-os valamilyen adót (azt hiszem szolidaritási adó a neve), de még mindig jóval alacsonyabb a kivetett adó így, mint előtte (20% vs 36%). Én itt csak egyszerű matematikát látok, nem értem mitől ne működne.

amúgy te speciel akkor már jól jártál vele..szóval egy szavad nem lehet..

Csak tudod én olyan vagyok, hogy elsősorban a többség érdekét nézem, nem a sajátom.

[ Szerkesztve ]

***

(#343) gtasystem válasza ollie (#342) üzenetére


gtasystem
őstag

de, szerinted..szerintem meg nem..érted..ezt hívják véleménykülönbségnek.. ;)
te pedig olvass vissza légyszíves..már leírták hogy miért nem működik még..

Csak tudod én olyan vagyok, hogy elsősorban a többség érdekét nézem, nem a sajátom.

hiába na aki szent ember az szent ember.. ;]
biztos tudták ezt rólad, és azért lettél az elsők között aki jól járt az új adórendszerrel.. :D

Dave™: miért, szerinted mi lenne a másik alternatíva? ha jól emlékszem a 'pislogós' idejében már kész tervek voltak az éhséglázadások kezelésére..az talán jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#344) Youri válasza gtasystem (#343) üzenetére


Youri
veterán

Vagy csak kicsit tovább lát a saját orránál/tárcájánál, és látja, hogy a magasabb áfa, és a kismillió új adótételekkel visszahajtják azt a pénzt, kamatostul, mindamellett, hogy a hiány nem csökken. Az inflációról nem is beszélve...

RTX ON

(#345) gtasystem válasza Youri (#344) üzenetére


gtasystem
őstag

persze, sokminden lehetséges..de én azért megvárnám a végét mielőtt ítéletet mondok..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#346) Dave™ válasza gtasystem (#343) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az miért van, hogy ha valamit nem jól csinálnak, akkor az az egyedüli érv, hogy de bezzeg az előző sem? Kaptak 2/3-os felhatalmazást, azzal kb. mindent meg lehetett volna tenni, ami valóban a fejlődést szolgálja. Ehelyett bebetonozták magukat a hatalomba, leváltottak mindenkit, aki nem saját ember, magukra szabva átírták az alkotmányt meg a törvények nagy részét. Kiadásoldali csökkentésekkel kellett volna kezdeni, egységes és őszinte kommunikációval, hiteles emberekkel, következetes programmal és legfőképpen nem az egész világgal szemben. Meg lehet nézni az unortodox politika eredményeit az államadósság/nyugdíjvagyon/árfolyamok/üzemanyag/áfa/stb. tengelyen, mit is értek el ezalatt a két év alatt. Gőgös hatalomvágyó politikát folytatnak, semmi mást.

(#347) Rive válasza gtasystem (#340) üzenetére


Rive
veterán

...egy adórendszer átalakítás nem úgy zajlik hogy ma még ez van holnaptól meg az....

Akkor talán úgy kellett volna megszervezni. Ugyanis az egész Matolcsista alaptézis annyi volt, hogy egy nagy rugással mindent átalakitanak, aztán második évtől dől a lé.

Hova el nem jutottunk azóta, csodálatos az emberi elme rugalmassága :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#348) ollie válasza gtasystem (#343) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem véleménykérdés! Nem az egy vagy kétkulcsos szja teszi tönkre a gazdaságot, olvass már egy kis gazdaságtant légy szíves.

Ha annyira ragaszkodsz hozzá, ezen a térképen megnézheted, hogy hol van Európáéban egykulcsos szja (a sötétzöld területeken, azóta már Magyarország is bevezette).
Érdekes, hogy Nyugat-Európában nem egykulcsos szja-t alkalmaznak, ugye?

Amúgy hány éves vagy? Láthatóan tisztában sem vagy a tényekkel, de terjeszted a sok valótlan állítást. Mindenki jól járt az új adórendszerrel, aki bruttó 250 ezer Ft felett keresett (kb ennyi, pontosan nem tudom).

***

(#349) gtasystem válasza Rive (#347) üzenetére


gtasystem
őstag

az egész Matolcsista alaptézis annyi volt, hogy egy nagy rugással mindent átalakitanak, aztán második évtől dől a lé.
ez egész egyszerűen nem igaz..ilyet senki sem mondott..legalábbis az ő oldalukról nem..

ollie: de ez véleménykérdés..a közgazdaságtanban (mint ahogy máshol is) létezik többfajta megközelítés..

amúgy nem terjesztek semmilyen valótlan állítást, ne magadból indulj ki..sőt ajánlom figyelmedbe pl.ezt:
Az egykulcsos SZJA 800 milliárddal rövidíti meg az államkasszát, ezért van szükség megszorításokra
na ez így ebben a formában egy valótlan állítás, és speciel pont te terjeszted..
és ha jól emlékszem én nem tettem ilyen messzemenő kijelentéseket..sőt azt írtam hogy ezek egyszerű frázisok..szóval no offense de mielőtt tanácsokat osztogatsz előbb a saját házad táján kellene söprögetni.. érted.. ;)

Nem az egy vagy kétkulcsos szja teszi tönkre a gazdaságot
na ezzel egyet is tudok érteni, de akkor viszont nem értem mi a probléma az egykulcsos adóval..főleg annak tekintetében hogy speciel te pont jól jártál vele..
és előtte sem éltünk nyugat európai színvonalon..szóval azért mert náluk az van azért még nem kell másolni őket..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#350) M3Ny3'T válasza gtasystem (#345) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Az átlagkereset 217800Ft. Beleszámítva azt, hogy Mo.-n "páran, egyesek" 1,5 millió fölötti fizut kapnak, lehet saccolgatni, hogy hány ember van, aki ennyire "lehúzza" az átlagot, hány embernek jó az egykulcsos SZJA...
Én nem várnám meg a dolog végét. :))

"és előtte sem éltünk nyugat európai színvonalon..szóval azért mert náluk az van azért még nem kell másolni őket.."
De a svájci, francia, brit és még Isten tudja milyen adókat, azokat muszáj másolni. :(

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.