Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) gtasystem válasza dabadab (#541) üzenetére


gtasystem
őstag

én az eur/huf árfolyamot nézem és aszerint az egekben van.. ;)
amúgy tökmindegy akkor mondjuk azt hogy túl gyenge..

Ami nem tul meglepo, mert ha az a program olyan remek lett volna, akkor nem lenne szukseg IMF hitelre.
ez azért eléggé sántít 2 év kakilapátolás után számonkérni hogy miért nincs gazdasági csoda..ezt azért így nem túl korrekt..
komoly gazdasági fellendülések sosem 1-2 év alatt alapozódnak és történnek meg hanem ez jóval hosszabb folyamat, ezt te is tudod..
arról nem is beszélve hogy egy előző hitelt sem fizettünk még vissza..

a választási lehetőségen én azt értem hogy ne erőltessen rá programokat az "ügyfeleire"..
tehát valahogy úgy hogy tökmindegy honnan szeded össze a pénzt de mittudomén hétfőre itt legyen..ez azért jóval barátibb mintha csak és kizárólag a húg összeveréséből szerezhetnéd meg (hogy maradjunk a példánál..)
érted.. :)
korrektebb lenne szerintem..és elvileg ez a fő profiljuk, tehát lehetnének egy picit kreatívabbak..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#552) djculture válasza GrandeP (#550) üzenetére


djculture
félisten

Az merülhet több százezren állítom most sincs egy peták se, csak hívni tudja a gyereket pl a szülő arra van:) Ráadásul a feltöltős simet ugy lehet adni venni ahogy akarja az ember. Újabban már szerződést se kell kötni, csak telefonon benyög pár adatot az ember és szevasz.

[ Szerkesztve ]

(#553) luciferc válasza gtasystem (#551) üzenetére


luciferc
őstag

tehát valahogy úgy hogy tökmindegy honnan szeded össze a pénzt de mittudomén hétfőre itt legyen..

Ez mondjuk a provident megközelítése. Ennek megfelelő a provident kamata. Ha kisebb kamatot akarsz, akkor meg kell mutatni, hogy honnan szeded össze, ezek meg a bankok (jövedelemigazolás, fedezet, stb). És a hitelezőnek még ekkor is van kockázata, hogy nem sikerül (vagy kamuztál), de kisebb. A kamat pedig a pénz ára, és a kockázat mértéke.

A piacról pont azért tudunk csak drágábban hitelt felvenni, mert ők a provident szerepében vannak, de nem azért, mert abban akarnak lenni, hanem azért, mert nem tudnak beleszólni, hogy honnan legyen a pénz. És így nemcsak abban bizonytalanok, hogy lesz pénz, de még abban is, hogy van-e honnan legyen pénz. Érted?

(#554) gtasystem válasza luciferc (#553) üzenetére


gtasystem
őstag

értem én.. :)

de azt te is látod hogy a piaci sokkal korrektebb..ha a kettő közül kell választani a piaci sokkal jobb szerintem..sokkal több lehetőséged marad..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#555) ollie válasza gtasystem (#554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rendben, válasszuk a piaci kamatot, de előtte légy szíves befizetni az államkasszába az ehhez szükséges százmilliárdokat. Évente. :U

***

(#556) fordfairlane válasza gtasystem (#554) üzenetére


fordfairlane
veterán

A piac akkor jobb, ha a túlkínálat lenyomja a kamatokat.

x gon' give it to ya

(#557) luciferc válasza gtasystem (#554) üzenetére


luciferc
őstag

Te honnan vennél fel hitelt? A providenttől magas kamatra csak azért, hogy ne kelljen bemutatnod a jövedelemigazolásod és/vagy ne kelljen jelzálogot bejegyezni az ingatlanodra, vagy inkább belemész a jelzálogba, meg az igazolásba, de jóval kisebb kamatot fizetsz?

Én nem szeretném, ha többet fizetnénk csak azért, mert valaki egyedül akar kakaskodni.

mod: szóval szerintem a magadra hagylak, fizess valahonnan, de ha nem, akkor megnézheted magad hozzáállás sok minden, csak nem korrektebb.

[ Szerkesztve ]

(#558) gtasystem válasza luciferc (#557) üzenetére


gtasystem
őstag

itt jóval többről van szó szerintem mint egyedül kakasoskodásról.. :U
és a két kamat között messze nincs akkora különbség, úgyhogy a provident pl nem túl jó példa, mert ők elég magas kamattal dolgoznak..

szerintem az IMF hitel nagyon jó biznisz..nekik..viszont a megszorítások következményei akár többet is elvihetnek mint amennyit spórolunk a csodás olcsó hitelen..
magyarul olcsó húsnak híg a leve.. :)

az árfolyammal vagyunk megfogva..ha az nem ott lenne ahol, akkor mehetne francba az IMF..

fordfairlane: meg ha nincs ilyen előéletünk..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#559) GrandeP válasza djculture (#552) üzenetére


GrandeP
őstag

Úgy látom nem vagy képben... :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#560) ArchElf válasza Barthezz2 (#540) üzenetére


ArchElf
addikt

Nincs ebben semmi kérdőjel. A megkezdett percek után bevasalandó adót egyszerűen hozzádobja a társaság a havi számládhoz:
Fiktíven
Eddig:
Előfizu
2800 nettó havi előfizu (100 perc belföld + 50 hálózaton belül + 50 SMS)
Használt
13 perc belföld
40 perc hálózaton
38 SMS
Számla
2800 Ft + ÁFA

Bevezetéstől
Előfizu
2800 nettó havi előfizu (100 perc belföld + 50 hálózaton belül + 50 SMS)
Használt
13 perc belföld
40 perc hálózaton
38 SMS
Számla
(2800 + 2*13 + 2*40 + 2*38) Ft + ÁFA
2980 Ft + ÁFA

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#561) dabadab válasza gtasystem (#558) üzenetére


dabadab
titán

"és a két kamat között messze nincs akkora különbség"

Mondjal konkret szamokat.

"szerintem az IMF hitel nagyon jó biznisz..nekik.."

Ide is konkret szamok kellenenek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#562) djculture válasza luciferc (#557) üzenetére


djculture
félisten

Én sehonnan nem vennék fel hitelt, de mondjuk nem is adtam volna el szépen pontom pénzekért az 1859 db magyarországi vállalatot amelynek rendszerváltás utáni értéke 1670 Mrd Ft volt. Ebből a pénzből mára egy fillér sincs meg és a vállaltokból a legutolsó infók szerint kB 20db működik. Persze hogy így állunk ahogy most, semmin sincs már csak vízbázisunk maradt meg meg a földek. Na most a vízbázisunkra szintén ráakarják tenni a kezüket mert a világban az ivóvíz felhasználás rohamosan emelkedik

[ Szerkesztve ]

(#563) gtasystem válasza dabadab (#561) üzenetére


gtasystem
őstag

úgy tudom a provident valami 60% körül variál..nem tudom az a 30%-os plafon rájuk is vonatkozik-e de még akkor is jóval több lenne..
az IMF és a piaci meg valami 4 és 9 körüliek (nagyjából) szóval a közelében sincs..

Ide is konkret szamok kellenenek.

ide nem kellenek szerintem..van egy halom pénz amit tuti kamatra tesznek ki..tehát akkor is behajtják ha piros hó esik..és nem is olyan alacsony kamatra..szerintem ez jó biznisz.. :)

luciferc: na ez az hogy szerintem nem ezért van az árfolyam ott ahol..ilyen kis ország pénzének az árfolyamát oda hajtják ahol nekik tetszik..és mivel nálunk nem tesznek ez ellen semmit sem..(hogy ki és miért nem azt most hagyjuk).. ezért vagyunk megfogva.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#564) luciferc válasza gtasystem (#558) üzenetére


luciferc
őstag

Az árfolyammal többek között azért vagyunk megfogva, mert kutyának sem kell a forint, mivel nem akarnak mondjuk állampapírt venni, vagy befektetni. És miért nem akarnak állampapírt venni? Mert nem biztosak benne, hogy visszakapják a pénzüket. És miért nem akarnak befektetni? Mert nem kiszámítható a gazdasági környezet, lásd a cikk témáját adó adócska. Hát ezért szar az árfolyam. Ezen is segíthetne az IMF hitelkeret áttételesen.

De leginkább normálisan kellene működni, és nem összevissza kiötleni mindenféle baromságokat és egy totálisan bizonytalan környezetet összehozni. Az elmúlt 2 évben ez tökéletesen sikerült. Nem tudhatod, hogy mi lesz holnap, felemelik a telefonadót? Vagy éppen visszamenőleg is kivetik? Bármi megtörténhet, pedig ez messze nem az Éden hotel.

(#565) dabadab válasza gtasystem (#563) üzenetére


dabadab
titán

Akkor segitek.
Az IMF kamat kb. a fele a piacinak.
Egy autohitel kamata kb. harmada a Providentesnek (ami ~40%, ott van az oldalukon a kalkulator, tenyleg csak minimalis utanajarast igenyelt volna).

Szoval abszolut osszehasonlithato a ket dolog.

"ide nem kellenek szerintem.."

De, kellenenek, mert valahogy meg kellene magyarazni, hogy (a te szamaidat idezve) miert 4%-os kamatra adjak a penzt, amikor adhatnak 9%-ra is.

Azt hiszem, en itt kiszallok, mert nem latom semmi eselyet barmi konstruktiv vita kialakulasanak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#566) ArchElf válasza dabadab (#561) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem annyira konkrét (IMF része):
- Áprilisi államkötvény kibocsátás (04.11) - átlagos hozam (kamat) 8.8 - 9.0% között
- IMF várható (2010-es adatból) - 3.5% (befolyástól függően, lehet magasabb is, de még 4.5%-al is csak a fele a kamatláb)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#567) Barthezz2 válasza ArchElf (#560) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha így lesz..

De ettől függetlenül akkor is hazavágja. Eddig ajándékba kaptam 150 percet, és 50 smst, ezután ez is pénzbe fog kerül, a családi csomag opció 990-ért engedett ingyen hívni, most 2Ft/perc, a flottán belüli hívásoknál szintén ez a helyzet.

A voda lebeszélhető perceket/sms-eket ad a feltöltések után, ezután ez az ajándék is 2Ft/perc-be kerül. Folytassam?

Szóval de, hazavágja..

Everybody lies.

(#568) gtasystem válasza dabadab (#565) üzenetére


gtasystem
őstag

Az IMF kamat kb. a fele a piacinak.

köszi de én is ezt írtam..a 4 nagyjából a fele a 9-nek..
a 40% meg egy pöppet más kategória mint a 4 vagy a 9..mert az már a tízszerese az előbbinek ha jól számolom.. ;)

Azt hiszem, en itt kiszallok, mert nem latom semmi eselyet barmi konstruktiv vita kialakulasanak.

kár, pedig egész tűrhető volt.. :D

luciferc: ez már csak számmisztika..az egyszámjegyű meg a többszámjegyű kamat szerintem más kategória..pláne ilyen nagy összegeknél mint az IMF hitel..

Más kis országoké miért nem szar?
na ez egy nagyon jó kérdés..szerintem simán csak jó falat vagyunk..és ráadásul valakiknek nagyon a bögyében vagyunk.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#569) luciferc válasza gtasystem (#563) üzenetére


luciferc
őstag

A provident kamata 25% körül van, a THM-je meg 44% körül, ami a THM kiszámítási képlete miatt van, az ugyanis a gyakori törlesztésekre (a provident heti törlesztésű) nem optimális, erősen torzít a mezei ember számára. A hitelkártyák kamata és THM-je is ilyen. Ott sincs biztosíték, hogy vissza tudod fizetni. Ehhez képest egy 12%-os hitel lakáshitel istenesnek tűnik, nem?

A 4 és 9% között szerinted nincs nagy különbség? Ugyanúgy kb. kétszeres. Kétszer annyi kamatot fizetsz, mint kellene, ha nem bunkózol.

Nekem ez nem éri meg.

mod: ez nem szerintem kérdése, hogy miért szara az árfolyam. Más kis országoké miért nem szar? Mindenki minket bánt? Nem gondolunk kicsit túl sokat magunkról? Mi kell nekik? Az olajunk, a gépgyártásunk, a mikroelektronikai iparunk, vagy mi a szösz, hogy ennyire csak velünk foglalkoznak, hogy szarban legyünk? Nem lehet, hogy a kormányzat az?

[ Szerkesztve ]

(#570) ollie válasza gtasystem (#568) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kár érted.

***

(#571) ArchElf válasza Barthezz2 (#567) üzenetére


ArchElf
addikt

Igen is, meg nem is.
1) Hazavágja mert többe kerül, mint elötte.
2) Nem vágja haza, mert minden díjcsomag többe kerül - így nem szűnik meg a csomagok közti különbség.

Ingyen percek - a szolgáltató adja ingyen, nem az állam (vagy a szolgáltató ténylegesen "ingyen" adja majd és kigazdálkodja az adót máshogy) :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#572) luciferc válasza gtasystem (#568) üzenetére


luciferc
őstag

Kiválóan csúsztatsz és próbálod keverni a számokat, csak sajna itt vannak, akik átlátják a dolgaid. Amúgy nem is értem ezt a %-okon való rugózást. Évi 100 milliárdos pénzről beszélünk. Lényegtelen a %, lehetne 1 és 2 is. 100 milliárd az 100 milliárd, ennyi.

Vagy tudod mit, legyen 0,1 és 0,2% az IMF meg a piaci hitel. Ha a kamatkülönbség 100 milliárd, akkor ki a francot érdekel, hogy "csak" 0,1% a különbség.

Plusz IMF hitel nélkül nem fogunk tudni kitörni abból a szerepből, hogy bizonytalan a pénzek megtérülése.

[ Szerkesztve ]

(#573) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Srácok, azt hiszem a napokban a témával kapcsolatos hírekben eléggé engedékenyek voltunk, tekintve, hogy maga a hír kapcsolódik a lapcsalád témáihoz, és magában is politikai tartalommal bír, jórészt elkerülhetetlen is volt.

De ahogy stevve is kérte már 2x, így én is megtenném: Lehetőleg most már maradjunk kifejezetten a cikkben taglaltak kitárgyalásánál, és ne folyunk bele a teljes hazai gazdasági helyzetbe, és hasonlóakba, mert a politika, mint téma továbbra is tiltott!

Köszönöm :R

Everybody lies.

(#574) gtasystem válasza luciferc (#572) üzenetére


gtasystem
őstag

Amúgy nem is értem ezt a %-okon való rugózást.

hát ha nem érted akkor meg minek szólsz bele? ;]
de viccen kívül százmilliárd forintnál nagyon nem mindegy hogy milyen az a százalék..egyáltalán nem lényegtelen.. :N

ollie: köszi..ez kedves tőled, de nem tudom hogy most megtisztelve érezzem magam vagy ne.. :D

Barthezz2: részemről rendben :R

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#575) luciferc válasza Barthezz2 (#573) üzenetére


luciferc
őstag

Már elnézést, de azt hiszem kicsit túlzásba viszitek az aggódást. A cikk témája egy adó, amire azért van "szükség", mert szarban a haza, és a a szar lemosása helyett inkább befújják kis parfümmel a halmot. Nem választható szét a dolog, ráadásul igencsak kúltúrált a vita. A témához szorosan kapcsolódik, hogy miért is vetették ki az adót, mi az a helyzet, ami miatt sarcolni fognak.

Politikán eddig általában hallgatólagosan pártpolitikát értettek itt a modik. Amiről itt meg a vita, az egyelőre még megmaradt a gazdaságpolitika, illetve a gazdaság keretein belül.

Személy szerint szükségtelennek és mivel mod vagy, némileg agresszívnek is érzem a fölösleges figyelmeztetésed, nem értem mi szükség volt erre.

mod: Részemről befejeztem. Az embernek elmegy a kedve a beszélgetéstől. Gratula, igazán ügyes volt.

[ Szerkesztve ]

(#578) Tikakukac válasza ArchElf (#571) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tényleg ráverik az "ingyen" percekre a 2 forintot, nem pedig csökkentik a beszélhető időt, akkor igen benne leszek a slamasztikában. De anyám meg apám is, mondjuk a céges flottások, őket ezt már kevésbé fogja zavarni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#580) gtasystem válasza luciferc (#575) üzenetére


gtasystem
őstag

igaza van..
ezek a kérdések óhatatlanul politikai kérdéseket vetnek fel, és elvileg tilos a politika..már így is úgy érzem elmentünk a falig.. :D

lényeg hogy erősödik a forint..ez legalább pozitívum.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#581) plömplöm


plömplöm
őstag

hmmm, kérdés. mi lesz azokkal az sms-ekkel, amit egy "szolgáltató" küld az embernek, pld egy banki tranzakció-kezdeményezés visszaigazoló üzenete? vagy egy pénzfelvételi igazolás? ezt a szolgáltatók benyelik majd? sokszázezer sms-ről lehet szó. ugye nem a zemberekre fogják majd ráterhelni? ugye?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#582) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nézem a híradót és nyomatja a bemondó, hogy ez havonta mennyi plusz, mondja mondja mondja és elhangzik a telefonadó kifejezés. Mondom magamban úr isten, telefon adó? Telefon!!! Lesz bráner adó is? Csak a fiúknak és lesz **** adó is? Ez az ország egy trágyadomb!

(#583) tuser válasza Barthezz2 (#573) üzenetére


tuser
aktív tag

Az adó elkerülésének módja tárgyalható ? ;]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#584) Barthezz2 válasza tuser (#583) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha van rá legális módszered, hallgatlak :P

Everybody lies.

(#585) ollie válasza tuser (#583) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak a legális megoldások, pl.: Skype, Viber...

***

(#586) gtasystem válasza tuser (#583) üzenetére


gtasystem
őstag

én már évek óta dellmont voip-zek..
a mostaninál 5,20 a stabil 18,40 a mobil..bruttó :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#587) tuser válasza Barthezz2 (#584) üzenetére


tuser
aktív tag

Így elsőre mint agymenés ... hómszerverre PBX ( pl. asterisk ) feltol ... mobilnet modembe ( pl. huawei e1550 ) mobil SIM berak, valami brutálolcsó külföldi VoIP -ra regelni, majd SIP protokollon saját szerverre felcsatolva a mobilra érkező hívások ugyanúgy kicsörögnek, hívásindításnál meg (ingyeneseket, mentőt, ... kivéve) minden mehet az Azerbajdzsáni szolgáltatón keresztül óccóé' ? ;]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#588) Barthezz2 válasza tuser (#587) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Megfontolandó :DDD

Everybody lies.

(#596) Vladi válasza erdoke (#277) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nézem mennyi hsz van itt. :DD

Én alapvetően veled értek egyet.

Amit viszont mindig mindenki minden számításból kihagy, hogy ok, hogy most növeljük a bevételi oldalt... de a kiadási oldalt is kéne csökkenteni! Amit még lehet. Sajnos már nem nagyon, ezt a közszférában látom.

A harmadik, amit sose említenek, csak az adók miatti hőbörgés megy: ha nincs az országban termelés, akkor vége. Ezt kellene növelni de ész nélkül. :U

( Amit csak zárójelben merek megjegyezni: a sok ideges fórumozó nyissa ki kérem a hűtőjét. Igen? Ok, köszi. Most pedig számolja meg, hány magyar élelmiszer van benne és hány külföldi. Ezt is köszi. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#597) bambano válasza Vladi (#596) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a zárójeles mondat némi közgazdaságtani hiányosságot jelez előre :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#598) Vladi válasza bambano (#597) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mert miért?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#599) Ringman válasza Vladi (#596) üzenetére


Ringman
nagyúr

A harmadik, amit sose említenek, csak az adók miatti hőbörgés megy: ha nincs az országban termelés, akkor vége. Ezt kellene növelni de ész nélkül.

nem növelni kellene, hanem hagyni növekedni.

mit értesz termelésen?
fejlett országokban sehol sem a termelés, hanem a szolgáltatási szektor a legnagyobb.
[link]

szerk:
kiadási oldalt is kéne csökkenteni! Amit még lehet. Sajnos már nem nagyon, ezt a közszférában látom.

ööö közbeszerzések és külsős szerződések, parciális nyugdíj és közalk. bér befagyasztás (mondjuk nettó átlagkereset felett mindegyiket)

hány magyar élelmiszer van benne és hány külföldi
tán mindenkinek tiltva vagyon, hogy magyart vegyen, vagy békasegge alatt van az ár/érték aránya? (egyébként +10-20%-ot azonos minőségért ált. kifizetek)

[ Szerkesztve ]

(#600) bambano válasza Vladi (#598) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert ha annak ellenére veszel egy bármilyen terméket, hogy nem az a legjobb a piacon, az társadalmi veszteséget okoz, emellett nem serkenti fejlődésre a gyártóját. ezek ismert közgazdasági dolgok, tanítják :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.