Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kis összeállítás :R . Gondolom a notebookcsekk.net-ről származnak az adatok:)) Ami külön tetszik még az újabb lapkákban (pl 570M): támogatják a hardweres HD-gyorsítást is. (igaz, ebben sajna kissé el vannak maradva az AMD-től:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) #64791808


#64791808
törölt tag

Ha az adatok valóban stimmelnek, akkor NAGYON hasznos cikk, így azért lényegesen kalibrálhatóbb a hardware nyers teljesítménye.

(#3) Darth_Revan válasza #64791808 (#2) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A mérési adatotokat www.notebookcheck.net-ről szereztem, kivéve párat, mert azokat fórumokról vadásztam össze, ahol postolták a felhasználók az eredményeiket. Szóval nem tudom, hogy mennyire hivatalos adatok, azonban a GPU-k alapján szerintem reálisnak mondhatók :)

(#4) t72killer válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes adalék még, hogy egy csomó Quadro chip (az újak) befogható CUDA-ra, és mindenféle érdekes munkára ezáltal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) #06658560 válasza t72killer (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Annyira nem érdekes. mert pont ezekre lett kitalálva a CUDA. Még ha van külön szériája ilyen célra az NVidiának, akkor is ez a legtermészetesebb, leglogikusabb lépés tőlük. :)

Egyébként meg nagyon köszönöm ezt az összevetést, bemutatót.

Vmi hasonlót asztali Quadrókról nem tudnál keríteni? Esetleg ott a hétköznapi felhasználási célokat is tekintve, pl pár game alatt. Másik, FireGl kártyákról vmi hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#6) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

THX - A - LOT !!!!!! :R :R :R :R :R :R :R
sehol nemtaláltam semmit a 135ösröl, szal most vidulok h végre tok vmit...
d630 a kiszemelt persze nem integráltal...
szoval nagyon nagyon hasznos!! köszünjük mégeccer!!

(#7) t72killer válasza #06658560 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asztaliban is érvényes a tétel, hogy a quadrók és a FireGL-ek inkább opengl-re vannak optimalizálva. Amit érdemes +próbálni: game optimalizált drivert feltenni hozzá. kb 2 hónapon belül meglesz a quadrós notim (570m), teszek majd fel részletes tesztet ide a logoutra.

Érdekes dolog még a kisebb darabok tuningolása is, mobil lapkák lévén elég soványka graf. teljesítményről van szó, ezért megpróbálja az ember kihozni a maxot. A közép/alsókategória szépen húzható az asztal kiégetése nélkül: [link]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.