Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Ha van lehetőséged gázosat használni, akkor tedd. Olcsóbb gázzal főzni, mint elektromos főzőlappal (kb 2/3-a). A bekerülési áruk meg kb ugyanaz.
Új gázos telepítésénél kellhet a gázművekkel is egyezkedni, elszívásról szellőzésről gondoskodni... ezek az elektromosnál nem kötelezőek.
De ha eddig nem elektromos volt, akkor meg esélyes hogy húzhatsz be magadnak extra vezetéket a falba, mert a sima hálózatod nem bírná ki. Itt 2-3 kw tartós, akár 6-8kw csúcs fogasztásról is beszélünk, a csóri 1-es vezetékedet kigyújtja ekkora fogyasztás hosszú távon. Ha elektromos sütőd van, akkor annak a betápjára rákötheted biztonságosan, max nem használod egyszerre mind a 2 eszközt. (ha 1 fázison van legalább 2,5-es, de inkább 4-es vezeték a falban, vagy ott a 3 fázis egyenként min 1,5-essel, akkor persze nincs gond)

Jó edényeket feltételezve, semmi előnye nincs az elektromos főzőlapnak a gázossal szemben. Max a könnyebb takaríthatóságot lehet felhozni az elektromos mellet.
Jó edény alatt a dupla (vagy több) rétegből álló alsó résszel rendelkező edényeket értem, ahol a hőeloszlás a gázzal melegítés esetén is megfelelő.

A sütés az, ahol tényleg jobb az elektromos változat (de legalábbis könnyebb használni)

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.