Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) haddent válasza Honkydoo (#33) üzenetére


haddent
addikt

Melyik? Semmilyen professzionális tapasztalatom nincs / nem üzemeltetek semmit, csak olvasok meg hobbiszinten szórakozom :DDD Tudom, hogy milyen riszpektje van a Mikrotiknek, meg hogy Mikrotik diploma/tanfolyam meg húha.. de ugyanúgy egy linux fut alatta, semmi extra nincs a dologban szerintem. Persze könnyebb, szebb, jobb mint egy CLI -vel szenvedni, de nem lehetetlen.
A másik meg egyéni preferencia, nézd meg Ubi mint ad $100 -ért, és mit kapsz Mikrotikből annyiért. Max a HEX routert, de az fele annyit sem visz át NAT -on. Utánna 2-300$ -ig közelébi nem ér semmi még a HEX -nek sem, utánna meg nem is néztem, mert annál többért megint van Ubi Edge Pro aminek megint közelébe nem lesz :))
Jó, nem Mikrotik, biztos van olyan hely ahova ki van adva, hogy márpedig ide Mikrotik kell, mert Mikrotik okleves rendszergazdánk van és Mikrotik, mert Mikrotik (és megértem, valóban egy marha jó választás, csak nem feltétlen a legjobb, szerintem, és a számok szerint) :R
(De mondom, semmi rosszat nem akartam én és szerintem nem is mondtam a Mikrotikről, és nem bántásból/okoskodásból mondom, csak a számokat nézd :B )

szerk.: második hsz. -edre: persze ez így van, nincs is vele semmi baj. Én sem kioktatni akarok/tam senkit, szerintem nem is úgy írtam de boccs ha mégis. Tényleg én is annyit tudok, hogy a számokat löködöm balra-jobbra és az jött ki amit írtam, illetve tesztek is igazolják. Konkrétan van az Ubi Lite mellé a honlapjukon csatolva egy Ubi vs Mikrotik teszt is pont, nem magamtól találtam ki :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.