Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kiki18 válasza bambano (#42) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez azért enyhén szólva erős kijelentés.Nemhinném,hogy ez így megállja a helyét.

(#52) bambano válasza Klaus Duran (#49) üzenetére


bambano
titán

saját szememmel nem, de megbízható forrásból tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) bambano válasza Kiki18 (#51) üzenetére


bambano
titán

az, hogy beledarálnak mindent? az konkrét technológiai kérdés, nem vitatható.

elvileg, és itt ismétlem magam, az elvilegen van a hangsúly, ez a dolog úgy működik, hogy tisztességesen véghezvitt technológiai folyamatok mellett nem kerülhet a malomba olyan búza, ami egészségkárosodást okoz. ha pedig csak egészséges búza kerül a malomba, akkor azt úgy darálod meg, ahogy neked tetszik, és azt sütsz belőle, amit akarsz, nem lesz tőle bajod.

a kérdés az, elhiszed-e, hogy minden esetben tisztességesen viszik végig a folyamatokat? mert én nem. és ebből időnként kipattannak botrányok, amikről már az újság is ír. arról pl. nem írtak az újságok, hogy amikor pár éve nagyon csapadékos volt az idő, akkor Szerbiából uszályokkal hozták a tisza gabonát, és belekeverték a fuzáriumos magyart. Aki ott lakott, az látta, a többieket meg nem értesítették.

tehát elvileg nem kerül fuzárium a kenyérbe. gyakorlatilag az esetek zömében nem is kerül. azt meg mindenki döntse el maga, hogy az a kis kockázat, ami fennáll, neki belefér vagy sem. én néha szoktam teljes kiőrlésű kenyeret enni, de én megeszem a tatárbifszteket és a szusit is és szeretek havon autózni. apám, aki szakember ezen a téren, semmi ilyet nem hajlandó megenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) alkatraz3000 válasza bambano (#50) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tehát akkor nem mindegyik szar, csak vannak amelyikkel mokaznak a költséghatékonyság érdekében? :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#55) bambano válasza alkatraz3000 (#54) üzenetére


bambano
titán

igen. de soha nem fogod megtudni, hogy melyikből veszel.

a legtisztább megoldás, ha fuzárium ellen permeteznek. de az drága. erről szól a történet. fuzárium pedig mindig van, csak egy szárazabb évben elhanyagolhatóan kevés, egy csapadékosabb évben meg túl sok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) Coccolino_O válasza bambano (#40) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Melyik kenyeret szabad fogyasztani? :)

Csak azért kérdezem, mert a fehér is mindennek mondható, csak egészségesnek nem.

[ Szerkesztve ]

(#57) PCSX válasza Coccolino_O (#56) üzenetére


PCSX
csendes tag

kenyér sütő gépet kell venni 15E forint, és magadnak kell csinálni vele kenyeret, mivel brutális dolgokat tesznek mindegyik kenyérbe, teljesen elhülyült ez a világ

(#58) D1Rect válasza Coccolino_O (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyiket se. :DDD

(#59) Coccolino_O válasza PCSX (#57) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ez nem fedi teljesen a valóságot, hiszen vannak olyan kenyerek, amik habár horror áron mennek (bio), de nem tartalmaznak adalékanyagokat, csak a legszükségesebbek összetevők vannak benne. Többek között ezért is tartható el kb. 1 hétig.

A kenyérsütő gép jópofa, ha van rá időd, de azért ha már az alapoktól indulunk ki, honnan tudod, hogy amit a boltban veszel lisztet, az nem fertőzött fuzáriummal? Ahogyan írták fentebb is.

D1Rect: A legegyszerűbb, hogy semmit sem eszel. :D

Csak azért kérdezem, hogy miért nem jó a teljes kiőrlésű kenyér, mert a bolti fehér kenyér, ipari hulladék kategóriába sorolható az összetevői alapján. Főleg, ha melléraksz egy bio kenyeret. És itt most nem a bio-n van a hangsúly, hanem az összetevőkön.

[ Szerkesztve ]

(#60) bambano válasza Coccolino_O (#59) üzenetére


bambano
titán

két eset van:
1. fehér kenyeret eszel, abban kisebb az esélye a fuzárium fertőzésnek
2. úgy döntesz, hogy élsz, ameddig élsz, de addig jól :)

boltja válogatja, azért most már elég sok kisebb pékáru bolt van, ahol lehet rendes kenyeret venni. akár igazi kovászoltat is. én nem vettem kenyérsütő gépet, pedig meg tudnám oldani a búza ellátásomat, de ennyire nem érdekel. annyira tökmindegy, hogy az autóvezetésem visz el vagy egy bélszín vagy egy kenyér :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.