Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20851) metalstorm válasza Pavlo (#20850) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Már régóta tudom hogy nem kellett volna :)

(#20852) Koczó93 válasza lugosi (#20847) üzenetére


Koczó93
őstag

Értem. Igazából tényleg csak telefonálásra kell, alig venném ki a teherautóból. Na majd meglátjuk hogy alakul :)

(#20853) Polarstar válasza Koczó93 (#20852) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Vedd meg! Szuper lesz!
Felvesz-letesz gomb rulez! :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20854) Peti78 válasza Koczó93 (#20846) üzenetére


Peti78
őstag

Nekem van 9900. AZt kell mondanom, hogy az aksija siralmas, örülök, ha reggeltől délutánig kibírja. Nagyon jó telefon, de az aksi miatt nem egy életbiztosítás.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#20855) eventus válasza Koczó93 (#20852) üzenetére


eventus
veterán

Net nelkul elmegy majd par napig. Inkabb vegyel 9700-t, ami OS5 rommal tobbet bir.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20856) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Kicsit megmozgatott egy ilyen régebbi Blackberry beszerzése! Z10-em van - jelenleg használhatatlan - , sosem próbáltam a billentyűseket. Kezdtem olvasgatni róluk, facebook még ma is megy rajtuk?

(#20857) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Blackberry R10 - van valakinek erről tapasztalata? [link]
Blackberry Torch 9860 milyen? - erről tesztet találtam....

(#20858) Phülöp válasza metalstorm (#20857) üzenetére


Phülöp
addikt

R10 nem jelent meg soha.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20859) lugosi válasza metalstorm (#20857) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A torch elég jó kis gép, csak már az is idejétmúlt szegény.

(#20860) Phülöp válasza lugosi (#20859) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, f.sza kis gép volt, írtam is róla annó pár sort.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20861) Koczó93 válasza eventus (#20855) üzenetére


Koczó93
őstag

Köszi a tanácsokat srácok :) Ha minden jól megy holnap megnézek egy 9870et. Az aksi idő annyira nem lényeges, útközben max. töltőre rakom :D

(#20862) eventus válasza Koczó93 (#20861) üzenetére


eventus
veterán

Sokaig szolgalt anno, nagyon szerettem, persze telejes kapacitason. Legyen oromod benne!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20863) lugosi válasza Koczó93 (#20861) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valami 10 euró körüli áron 4 vagy 5 db utángyártott akkut vettem hozzá az ebayen pár éve, szóval az akku nem lesz probléma. Szerintem nem rossz ahogy bírja, ha jó állapotú az akksi, ha meg nem az, akkor nagyon olcsón cserélhető. Kritikus esetben lehet nálad napi 2.

(#20864) #90000640


#90000640
törölt tag

Sziasztok!

Először is bocs, hogy itt!

Szeretnék tanácsot kérni. Mobil vásárlás előtt vagyok, és erősen gondolkozom egy Q10-esen (LTE-s változat, feltéveha találok külföldről itteni frekvenciára valót). Megéri még egyáltalán venni? Lehetőleg egy, két évre tervezve. Láttam egy videót egy Q10-esről 2016-ban YT-n, de ott eléggé lassúnak tűnt, itt ott meg-megakadt. Mennyire "jó még" ez a HW, ami alatta van?
Most egy Lumia 640-em van. A WP nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az 5" nagy... De mikor vettem egyszerűen nem volt más - kártyafüggetlen -, illetve nem foglalkoztam külföldi rendelésekkel akkor... Mára rákaptunk.

Mindig is tetszettek a BB-k, csak az áruk nem, így soha nem volt... Pedig én megőrülök a tapis billentyűzettől, egyszerűen szükségem van fizikai billentyűzetre, nem érek rá állandóan javítgatni. Komolyan, a régi SonyEricsson telefonjaimmal nagyobb élmény volt gépelni - a sima java alapúakra gondolok -, még a tömött buszon, vakon, mint a mostani hiper szupereken. Ráadásul egy rakás dolog elérhető volt.
A Q5 ára jobban tetszene, de a nem kivehető akksitól tartok... Van egy két éves kisfiam, Úgyhogy fontos, hogy mindig elérhető legyek. Félek, hogy mi van, ha befagy, stb...

Szóval amire én használom a telefonokat az a mindennapi kapcsolattartás (a családom messze): anyukámmal csak telefonálok, nincs okos telefonja, illetve írásban kommunikálok sokat a többiekkel.
Működik a Whatsapp, a Viber, esetleg Messenger, vagy Skype? Illetve én mai napig használok ICQ-t, a jelenlegi WP-n IM+ klienssel, mikor droidom volt akkor trillian és egyéb hol igen, hol nem működő appokkal. Szóval ICQ? 😊

Játék nekem nem fontos.

Mennyire működnek az androidos appok? Főleg BKV-s menetrendek. Nagyon hiányzik, mert a mostanin van egy, ami persze nem működik. Nem kell, h útvonalat tervezzen, csak legyen. Gyerekkel megkönnyíti az életem. Orvoshoz szaladgálni csak a tömegközlekedés adott.
Esetleg ez a Wunderlist app megy valakinek?

Aztán net. Sok net. Nagyon sok minden érdekel, és szeretek mobilról netezni. Én speciel a Facebookot is csak azon vagyok hajlandó használni, kifejezetten app ellenes vagyok, ne menjek mindig.

Könyveket szeretek letölteni pdf-ben. Azt tudja?

Aztán kamera. Sokat fotózok, videózok, de egyszerű kamera használó vagyok, aki emlékeket örökít (olykor olykor a saját belógó ujjáét), lekapom, ami kell, és nem profi fotós, aki fehér egyensúlyt állítgat. A lényeg, hogy ha lenyomom a kamera gombot, akkor ne másodpercekkel később készüljön a kép. Főleg az izgő mozgó fiamról készítek képeket és nem viragokról 😊 Ő meg ügye egyik pillanatban még itt, aztán meg máshol van.

S mivel anyukámnak gépe sincs, egy egy unokás képet elküldöm MMS-be, Úgyhogy én még ezt is használom, bármennyire is lenézendő ez ma már...

Egyébként léteznek még - ezen kívül - olyan fórumok, ahol BB-sek "vannak"? Alig találok bármit...

Egyelőre Ennyi...

Köszönöm!

(#20865) Koczó93


Koczó93
őstag

Megvan a kicsike :)
Egész jó állapotú, 3ezer forintot megért :)

(#20866) Polarstar válasza Koczó93 (#20865) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mennyiiiiiii???? :O

Van még ott, ahol ez volt?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20867) eventus válasza Koczó93 (#20865) üzenetére


eventus
veterán

Gratula. Saját dobozával, úgy a szép. Sosem felejtem el, mikor kicsomagoltam egy bb készüléket. Q10 unalmas dobozzal jött.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20868) lugosi válasza #90000640 (#20864) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Q10 teljesítménye ma már szerintem nem túl sok. Emellett a viber és a messenger szerintem minimum kihívásos lesz, hogy működjön, a whatsapp támogatása elvileg év végével lejár. Facebookot lehet rá varázsolni régebbi verziót, mert az új már nem megy (azaz neked meg fog felelni, mert böngészőbe irányít, úgy működik). Az androidos appoktól csodát ne várj, úgy indulj neki hogy nem fog működni, és ha mégis, akkor kellemesen csalódsz.
A pdf-es olvasás menni fog.
Én az általad leírt felhasználásra Q10-et személy szerint nem vennék.

(#20869) lugosi válasza Koczó93 (#20865) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó kis gép, látom itthoni mert qwertz. Én direkt brandelés nélkülit kerestem mikor vettem.
Amúgy telefonálni, sms-ezni nagyon jó.

(#20870) Koczó93 válasza lugosi (#20869) üzenetére


Koczó93
őstag

Hagel!
Sajnos nincs, ehhez sem volt tartozék azért is volt ennyi az ára.

Én is jobban örültem volna felirat nélkülinek de ennyiért nem tudtam kihagyni :) Még nem nyomogattam sokat de szerintem lesz még pár regebbi BB idővel :D

(#20871) Polarstar válasza Koczó93 (#20870) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ilyen áron ez jó vétel. Mellesleg szép állapotban van a mobil.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20872) lugosi válasza Koczó93 (#20870) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja egyértelmű, ennyiért még akkor is megvettem volna én is, hogy már van egy. Ezt nem volt szabad otthagyni :)

(#20873) Koczó93 válasza lugosi (#20872) üzenetére


Koczó93
őstag

Mindig jól jön néhány a háznál :D

(#20874) Koczó93 válasza lugosi (#20872) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem lehet valahogy kivenni belőle a jelszavas védelmet? 30p után lezár.

(#20875) Polarstar válasza Koczó93 (#20874) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Maradjon csak benne!
Jobban jársz vele.
Beállítások -> biztonság és adatvédelemnél szokás szerint ez kikapcsolható.
Nekem pl igen.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20876) lezerpiramis válasza Koczó93 (#20874) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BBOS-nél akkor nem kapcsolható ki, ha IT policy van a telefonon (BES-en volt korábban a készülék). Ezt csak factory resettel lehet róla eltávolítani vagy így, vagy pedig így.

Érdemes megcsinálni (töröl minden adatot), mert ki tudja, milyen korlátozás van még emiatt a telefonon.

Sima wipe esetén nem törlődik a policy.

(#20877) Koczó93 válasza Polarstar (#20875) üzenetére


Koczó93
őstag

Amúgy nem olyan zavaró de nem tudom kikapcsolni mert van egy kis lakat a lehetőség mellett a beállításokban. Gondolom Bes lehetett rajta.

(#20878) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Van egy z10-em amit személy szerint semmivel sem tartok rosszabbnak mint egy z30-at... Egyedül az OTG képességet hiányolom viszont legalább normális méretű a z10 kezemnek. Mégis egy kicsit érdekel a z30, sajnos meggyőző videót nem találtam arról hogy a kamera javult e a 30-ba a 10hez képest... Az érdekelne hogy sötétebb videóknál van e valami javulás a 30 javára vagy semmi? Ja a játék képesség teljesen jelentéktelen számomra....

[ Szerkesztve ]

(#20879) Pavlo válasza metalstorm (#20878) üzenetére


Pavlo
aktív tag

A Z10-em szebb fotókat készít mint a Z30. Kettő is volt utóbbiból, mindegyiknél jobb a Z10.

3 indok a Z30 mellett:
- gigantikus akku kapacitás
- videórögzítésnél a mikrofonok elhelyezkedése tökéletes ellenben a Z10-ével
- kiváló hangzás

3 indok a Z10 mellett
- a kijelző klasszisokkal jobb (ez erősen szubjektív, de nekem a Z30 amoled kijelzője nem jött be)
- kompakt kijelző- és készülékméret
- 15:9 méretarányú kijelző

Ettől függően mindegyik készülék remek darab!

[ Szerkesztve ]

(#20880) metalstorm válasza Pavlo (#20879) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi! Akkor marad a Z10 :)

(#20881) Orgi válasza metalstorm (#20880) üzenetére


Orgi
őstag

Egy ideje filózok már, szerintetek megéri még egy használt Passport (60k környékén mennek), vagy már inkább Dtek? Tetszene a Passport, de eddig is túl nagynak találtam, viszont a Dtek sem kicsi mondjuk, meg elég sok előnye lenne az Android vonalnak.

[ Szerkesztve ]

(#20882) eventus válasza Orgi (#20881) üzenetére


eventus
veterán

Passport szelessege praktikusabb, mint egy tepsi. Persze ez egyentol fugg. Viszont a dtek vegulis csak egy droid. Ha kellenek az alkalmazasok, akkor olyat vegyel.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20883) Ijk válasza Orgi (#20881) üzenetére


Ijk
nagyúr

D-teket nem hiszem hogy vennék, annyira nem hoz lázba a BB logó. Tucattelefon, olcsóbban is megkapod ugyan azt a tudást. Eddig a BB telefonok mind kilógtak a tömegből, ez a D-tek-ről már nem mondható el. Ha pokémon gózni akarsz akkor nyilván droid, cserébe mindenhez kétszer annyit kell virtuális gombokat pöcörögtetni a rendszerben navigáláshoz. Ami szerintem ergonómiailag fényévekre elmarad a BB10-től.

Ha sokat böngészel, megbízható, stabil kommunikációs eszköz kell, alapfunkciókkal, fizikai bill-el akkor Passport. Ha fontosak az alkalmazások, mindenes telefon kell akkor valami szimpatikus droidos készülék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20884) Orgi


Orgi
őstag

Köszönöm a véleményeiteket.

Mostanában sokat tapicskoltam telókat MM-ban, normál árkategóriában (100k környéke) bevallom egyik sem hozott lázba, Honor 8 sem annyira. Én is linkeltem itt vagy a Dtek topicban korábban a BB által kommunikált módosításokat az Idol 4-hez képest, azért akadt egy pár, persze lehet a fele parasztvakítás. Szerintem igazából már erre a vonalra fejleszt csak a BB, nekem sem feltétlenül tetszik, de ez van, szóval a biztonsági hátrány ledolgozása folyamatosnak tűnik (jönnek a havi frissítések is), míg sajna OS10-re semmi (és azért biztos abban is akad pár, ami már sose lesz javítva). Crackberryn és itt is általában pozitívan nyilatkoznak a Dtek tulajok.
Tök jól el vagyok a z10-el, de azért mint kommunikációs eszköz is sajnos hagy kívánni valókat, ha az emberek tömege Messengeren meg Viberen akar kommunikálni, akkor ezzel nincs mit csinálni. De igazából engem a böngésző kezd egyre jobban zavarni, én csak az egyre nyögvenyelősebb oldalbetöltési részét látom (sokszor teszteltem Dtek-kel és más kiállított készülékkel is ilyen szarul megírt oldalakon, minden máson pöccre ment), de programozó ismerősöm most cserélte le a Passportját, mert egyre több dolog nem működik már megfelelően benne szerinte.
Ugyanakkor imádom ezt a rendszert már 3 éve, nagyon megszoktam, olyan őrjítően nem hiányzik semmi... és ha jól láttam pár megszokott, ismerős dolgot próbál Androidra átemelni a BB (Hub, naptár)...
Jöhetne még egy bejelentés egy tuti 10.3.3-ról a hosszú changeloggal és mindjárt eldöntené a kérdést, de félek, ez már csak vágyálom marad.

[ Szerkesztve ]

(#20885) Polarstar válasza Orgi (#20884) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mindenki k.rvára igyekszik a droid felé, erőltetik a dolgokat.
Miközben... a google szándékai szerint a droidnak vége és jön az androméda.
A berrydroid egy kényszerű tiszteletkör, egy felesleges forduló egy egyenes úton. A Blackberry számára zsákutca.
A droid csak a gugli malmára hajtja a hasznot.
Újra ki fogják húzni a szőnyeget a Blackberry alól.
Vissza az eredethez! Passport!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20886) metalstorm válasza Orgi (#20884) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Dtek... persze gyors, mikor bekapcsolod. Osztán mint minden androidos xar... belassul, meghal. Xiaomi 3S - 40eft... ha már jót és droid kell.... Dteknek semmi köze a BBhez....

(#20887) Ijk válasza metalstorm (#20886) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem androidnál is az a titok hogy nem kell telerakni minden szarral.
Amúgy fent van a playstore a Z30-on. Múltkor nézegettem a top appokat, 100-ból max 2 értelmeset láttam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20888) eventus válasza Ijk (#20887) üzenetére


eventus
veterán

Google account sem kell. Kell egy kulon mail app, K-9 pl., Moto xoom 2 tabletem is jobban megy nelkule.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20889) Orgi válasza metalstorm (#20886) üzenetére


Orgi
őstag

Nem értek egyet :)

(#20890) totron


totron
addikt

Volt már gondotok tetheringgel?(USB) Wifin való osztáskor minden oké, kábelen viszont random timeoutok sora böngészéskor, illetve titkos töltenivaló indul útjára a browserben való szenvedést követően nem egyszer, leállíthatatlanult (kivéve kapcsolat megszakítása). Win frissítések és minden egyéb forgalomgenerátor kiiktatva.

(#20891) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, ha most veszek egy bold 9900-t akkor meddig tudok elleni, vele? egyalatan ajanlott meg 5 eves keszuleket venni?

Aki google account nelkul akar appokat, arra ott van az F-droid.

[link]

(#20892) eventus válasza F34R (#20891) üzenetére


eventus
veterán

Mire szeretned hasznalni? Ez a lenyeg.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20893) F34R válasza eventus (#20892) üzenetére


F34R
nagyúr

Telefon, chat, neha netezes.

(#20894) Polarstar válasza F34R (#20893) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Telefon - pipa.
Netezes -(kis) pipa
Chat! Milyen chat?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20895) F34R válasza Polarstar (#20894) üzenetére


F34R
nagyúr

Amennyiben irc megoldhato rola akkor csak az.

(#20896) lugosi válasza F34R (#20893) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Arra jó lesz.
Tartalék akksit vegyél hozzá szerintem.

(#20897) Polarstar válasza F34R (#20895) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem tudom van-e igazán jól működő IRC kliens, de mivel az eleve nem erőigényes feltétlen mennie kell rajta.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20898) lugosi válasza Polarstar (#20897) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van még élet az IRC-n amúgy?

(#20899) F34R válasza lugosi (#20898) üzenetére


F34R
nagyúr

Van, bizonyos korokben.

(#20900) eventus válasza F34R (#20899) üzenetére


eventus
veterán

Akksi ugyben celszeru feltenni egy kulfoldi romot. Itthon eléggé elmaradott volt a frissites.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.