Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) hroberto válasza Ágógreen (#595) üzenetére


hroberto
veterán

Ezt tesztnek nem nagyon merném nevezni. :U ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#602) QwErTy42 válasza FіkuszKukіsz (#600) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szomorú. :((

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#603) tomboy0013 válasza FіkuszKukіsz (#600) üzenetére


tomboy0013
veterán

A MS-nél sem mindenki szakember, meg nem is mindenki foglalkozik ennyire mélyen a témával, szóval itt igazából nem a céggel hanem az emberekkel van gond, mint mindig. Egy tesztelőnek viszont illene ilyeneket tudni.

(#604) pzstm válasza FіkuszKukіsz (#600) üzenetére


pzstm
titán

Mivel sajnos pontatlan a magyar fordítás, ezért hallhatta bizonyos MS-es emberektől. Szerencsére azért tudják milyen termék van ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#605) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

A T kivette a kkv árlistából a 950-et.

(#606) tomboy0013 válasza Pikkolo^^ (#605) üzenetére


tomboy0013
veterán

Rendesek így karácsony előtt...

(#607) Douwd válasza Ágógreen (#570) üzenetére


Douwd
tag

WP-n mégis mire használnád a 810-et ? Alig van játék a platformon, ami kihasználja :U Szóval inkább úgy kérdezem, mi az ami kihasználja 810-et és a 808 kevés neki ? A másik meg az, hogy a 950XL a leghangosabb a tesztben, az sokat nem jelent, a 630 is hangos volt, mégis elég lapos volt a hangzása, gyakorlatilag csak rikácsolt.

[ Szerkesztve ]

(#608) tomboy0013 válasza Douwd (#607) üzenetére


tomboy0013
veterán

Papíron jobb és kész, az nem baj ha nincs előnye :D

(#609) Ágógreen válasza tomboy0013 (#608) üzenetére


Ágógreen
senior tag

felesleges erről vitázni, hogy melyik a gyorsabb. mindenki tudja a választ.
inkább csak azok kérdőjelezik meg ezt akik nem szeretnének nagyobb telót és óckodnak az XL-től.
ezt én megértem, de attól még nem egy szint a kettő. :R
de szerintem váltsunk témát, mert egy helyben topogunk. köszi

(#610) #72042496 válasza Ágógreen (#609) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért a 808 és 810 közt maximum akkor szabadna némi különbséget észrevenni, ha valami nagyon megtekeri a telefont. Ha a mindennapokban nem fut egyformán simán mindkét SoC alatt a rendszer, akkor reszeljék csak bőszen a szoftvert, mert ráfér.

(#611) tomboy0013 válasza Ágógreen (#609) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha azt a választ tudja mindenki, hogy hol ez hol az gyorsabb akkor igen, mindenki tudja a választ. Még mindig nincs kőbe vésve, hogy aminek papíron gyorsabbnak kellene lenni az a valóságban is az. De láthattunk már erre és arra is példát, szóval nem méretbeli dolog miatt mondom én sem a dolgot. Linkeltem már ezzel kapcsolatban is videót, szóval te is láthattad. Te erősködsz, hogy az XL a gyorsabb, de azért az ellenkezőjére is van látható példa. Te erőlteted ezt az egy helyben topogást valamiért. Nagyjából 1 szinten van a 2 telefon a mindennapi használatban, más meg nem lényeges szempont.

(#612) jeni válasza tomboy0013 (#611) üzenetére


jeni
félisten

Azzal én is egyetértek,hogy egy nagyobb HW ami papíron is erősebb az a gyakorlatban is többet kéne mutatnia.
Az már más kérdés,hogy a rendszer kíván-e erősebb HW-t vagy sem W10 alatt?
Korábban valaki írta,hogy ez a MS szoftver fejlesztő csapat hibája,hogy nem optimalizálták rendesen a 950XL HW-t a W10 rendszerre.

u.i:
ha mégsem tudják ezt megoldani akkor szerintem a 950XL telcsinek nincs létjogosultsága a mobil piacon! Magyarán csak parasztvakítás a 810 SOC vagyis a "nyolcccc" mag a telcsiben!

[ Szerkesztve ]

(#613) sszemtelen válasza jeni (#612) üzenetére


sszemtelen
őstag

Egyenlőre még annyira optimalizálatlan, hogy néhány program gyorsabban indul azonos win10-builddel a 930-con, mint a 950-en. Jó lesz ez, de várjuk meg a véglegeset.

(#614) gretzky77 válasza Ágógreen (#609) üzenetére


gretzky77
veterán

Semmi bajom az xl méretével, használtam nexus 6-ot, Mate 7-et így nem lenne gondom vele kicsit jobban is tetszik, de én pont a 810 miatt nem vettem, a 808 is bőven elég a G4-ben jól muzsikál.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#615) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#616) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

oké ha ennyire korlátolttá váltunk, akkor kimondom a kedvetekért:
meggyőztetek hogy a 808 EGYSZINTEN VAN a 810-essel és nincs létjogosultsága az XLnek.
örüljetek. de kérlek hagyjuk ezt a témát mert nagyon felb***.

(#617) jeni válasza Ágógreen (#616) üzenetére


jeni
félisten

Nem cserélünk? Nekem is "nyocccc" magos van és nem 810 SOC van benne. :U
Legalább nem fog téged felb***** a dolog.

(#618) no more válasza jeni (#617) üzenetére


no more
addikt

Arra próbál rávilágítani, hogy teljesítményben sehol sincs a 808 a 810-hez képest. GPU, RAM, stb., mindenben jobb a 810... WP-n nem mutatkozik ez meg, mert annyira optimalizált, mint az ICS anno Sonyn.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#619) Ricardo válasza no more (#618) üzenetére


Ricardo
félisten

"Arra próbál rávilágítani, hogy teljesítményben sehol sincs a 808 a 810-hez képest. GPU, RAM, stb., mindenben jobb a 810... "

Ahogy a hőtermelésben is. Persze lehet orvosolni a teljesítmény visszafogásával, de ezzel el is tűnik az előnye. A G4 az egyik jó választás az idei csúcs telefonok közül. Az S6/vS6Edge nem snapdragon így ebből a szempontból nem igazán mérvadó.

Melyik 810-el szerelt készülékre lehet azt mondani hogy egyértelműen jobb?

szerk : off

[ Szerkesztve ]

(#620) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Megtapogattam az XL-t a Best Byte-ban. Ára már nem volt kint, gondolom nem lehet kapni. Valami retardált rakott rá pin kódot, ezért csak fogdostam. Hát mit mondjak. Először összekevertem a 640 Xl-el, aztán éreztem, hogy valami bassza az ujjamat, és lám, a gombok éles sarka volt az a 950 oldalán. Nincs érdemi különbség a két telefon anyaghasználatában illetve minőségében. Kivéve, hogy a 640-nek kellemesek a gombjai. Gyorsan elő is kaptam a 1520-at a zsebemből és mellé tettem. Hát mit mondjak, én elfogult vagyok, nekem az A Windows mobil, van karaktere messziről ordít róla, hogy mi az. A 950 XL meg tucattelefonként figyelt mellette. Ha nem lenne rajta MS logo, akármi másnak elmenne.
Amikor először megjelent az N9 majd a Lumia 800, én lehidaltam attól a megjelenéstől, és azt gondoltam, ezzel a vonallal fognak előre törni. Egy darabig így is volt (most ne térjünk ki a rajtuk futó os-re), nagyon bejött mindegyik telefonjuk. Aztán amit az MS művelt ezekkel arra tényleg nincsenek szavak.
Félreértések elkerülése végett leszögezem, hogy szerintem ez az eddigi legjobb Win os, ami telefonra létezik, és imádom. Én ezzel az új irányvonallal nem tudok mit kezdeni, amit a dizájnnal műveltek. Egyszerűen nem esik jól ezeket előhúzni a zsebből. Tudom, egyéni szociális probléma, de hiszem, hogy mások is gondolkodnak így, nem vagyok egyedül.

Szvsz a telefon ronda és középszernek hat, a kijelző jó, a kamera brutális (ezt még a pinkódos parasztkodás ellenére is ki lehet próbálni), de összességében még sem venném meg, még ha fele ennyibe kerülne se. Hogy úgy mondjam "nem adja", nincs kisugárzása, a birtoklási vágy most elmarad. Talán majd a következő generáció, bár nem látok rá nagy esélyt, hogy újra bevállaljanak színeket és formákat. Az egész kicsit olyan mint az új Star Wars: a régi fanoknak kicsit csalódás.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#621) Ricardo válasza Plazmacucci (#620) üzenetére


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok rá. Én eddig csak egy 550-be botlottam a Media Markt helyi egységénél. Az is le volt kódolva (úgy néz ki ez ez jó poén egyeseknek), így csak megnézegettem. Annyira nem fogott meg.
Viszont a 950/950xl érdekelne. annyit olvasok itt az anyaghasználatról, meg a kényelmetlen gombokról, hogy már nagyon érdekel milyen lehet. maga az, hogy műanyag nem zavar, mert abból is lehet minőséget használni. A 640 fogása jó egy év üveghátlapos telefonhasználat után. Mindegyik anyagnak (legyen az műanyag, bőr, üveg, vagy fém) van előnye és hátránya.
Jut eszembe. Azt nem nézted hogy ropog e a hátlap? :U

[ Szerkesztve ]

(#622) #72042496 válasza Plazmacucci (#620) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A 950 XL meg tucattelefonként figyelt mellette. Ha nem lenne rajta MS logo, akármi másnak elmenne."

Nekem meg éppen ez tetszik bennük. Amit te rondának és középszerűnek tartasz, azt én sallangmentesnek. Jó, az XL-t nem láttam még, de a sima 950 külseje nagyon tetszett. A Star Wars-t ma este nézzük. :)

(#621) Ricardo: A 950 (legalábbis amelyiket néztem) nem ropogott. A műanyag fogása nekem is bejött.

[ Szerkesztve ]

(#623) Plazmacucci válasza Ricardo (#621) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Próbáltam a hátlapot nyomkodni de nem halottam. Hatalmas volt a zsivaj. Tippre nem ropogott, nem éreztem a kezemmel. Valahogy az én érzékszerveimnek az a polikarbonát amiből a régi szériák vannak jobban bejön. Még a fényes is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#624) Ricardo válasza Plazmacucci (#623) üzenetére


Ricardo
félisten

" Valahogy az én érzékszerveimnek az a polikarbonát amiből a régi szériák vannak jobban bejön. Még a fényes is."
Az szép. Mondjuk a zongoralakk felület nekem annyira nem jön be. A színek terén meg elég konzervatív vagyok, ettől még lehetne választék, mert növelné a vásárlók táborát. Akinek fekete, szürke, vagy fehér kell annak is lenne lehetősége, de emellett nem maradnának lehetőség nélkül azok sem akiknek a hirtelensárga, vagy a strandkorlátkék tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#625) no more válasza Ricardo (#619) üzenetére


no more
addikt

A Lumiánál? Az összes.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#626) Ricardo válasza no more (#625) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt most a hátlapra írtad?

(#627) gretzky77 válasza Ricardo (#626) üzenetére


gretzky77
veterán

Gondolom, hogy az összes 810-el szerelt teló jobb a lumiánál. Gyanítom erre gondolt, de komolyan annyira unom a hittérítő megmondom a tutit embereket! Menjen a saját telefonjának a topicjába és ossza ott az észt ha az annyira bitang jó!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#628) Ricardo válasza gretzky77 (#627) üzenetére


Ricardo
félisten

Ja már értem. A gond csak annyi hogy a G4-et említettem, mert 808vs 810 volt a téma.

" A G4 az egyik jó választás az idei csúcs telefonok közül. Az S6/vS6Edge nem snapdragon így ebből a szempontból nem igazán mérvadó.
Melyik 810-el szerelt készülékre lehet azt mondani hogy egyértelműen jobb?"

Válasz :

"A Lumiánál? Az összes."

szerk:

Az is logikai bukfenc, hogy ha az összes 810-el szerelt készülék jobb a Lumiáknál akkor hova tegyem a 950xl-t hiszen 810-el szerelt, de Lumia? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#629) gretzky77 válasza Ricardo (#628) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen de ő ugye azt kérdezte, hogy a lumiánál? Én úgy értelmezem ,hogy a Lumia 950 xl-nél jobb mindegyik 810 -es teló.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#630) Ágógreen válasza gretzky77 (#627) üzenetére


Ágógreen
senior tag

Ha szabadna kérdeznem a 950 + AKG-füles(BT!) hogy muzsikál együtt ? :R

(#631) gretzky77 válasza Ágógreen (#630) üzenetére


gretzky77
veterán

Persze, hogy szabad. Napi szinten használom és semmi probléma nincs vele ill. nekem tökéletesen megfelel a hangzása!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#632) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Na emberek ma voltam bent a miskolci Media Markt-ban ahol volt kirakva egy fekete 950 és volt ott egy MS-os srác akinél pedig volt egy fehér XL. Mondom nézzük mennyire cseszte el a MS ezeket a telefonokat, mert ugye kevés pozitív visszajelzés van.
Első ránézésre gyönyörű volt mind a 2 teló, talán a sima 950-nek jobban tetszett a kamera kialakítása, de tényleg nagyon szépek. Körülöttem voltak néhányan és csak hallottam, ahogyan mások is elismerően szóltak a dizájnról. Volt aki messziről bámulta és megjegyezte milyen királyul néz ki (a sima 950-et dicsérték a másikat épp nyomkodtam) :D Kivettem melléjük a 930-at és igazából egyáltalán nem tűnt gagyibbnak egyik sem, sőt semmi szégyenkezni valójuk nem volt.
Csak az XL volt bekapcsolva így arra kicsit nagyobb figyelmet szenteltem. Rögtön jött a tapi, hogy mennyire recsegnek. Hát elég erősen megnyomkodtam, figyeltem, de semmi. Nulla ropogás, full masszív volt mindkettő hátlapja és hibátlanul illeszkedett.
A műanyagról annyit, hogy igazán érződik rajta, hogy minőségi. Volt ott egy 640 XL is kirakva, hát az valami borzasztó gagyin festett a 950-ek mellett. Anyagminőségbe lehet már csak beképzeltem, de szerintem érezhetően jobb mint egy 640, 930 szinten van a műanyag része lehet még attól is kellemesebb kicsit a fogása.
A 950Xl kijelzője nagyon szép és nem sokkal volt nagyobb a telefon mint az én 930-am, szép pici kávái vannak ami nagyon tetszett. Szoftveres gombokkal nem volt gondom, sőt nekem jobban bejön mint a jelenlegi megoldás a 930-nál.
A rendszer gyors, nagyon azt nem hasonlítottam össze a 930-cal.
Nos szerintem baromi jó telefon mindkettő, igazán minőségi cucc, én nem is értem az elégedetlenkedőket akik a minőséget fikázzák.... A 950 hátulja jobban bejön mint az XL-é (nekem az picit nőies), viszont a méretben és kijelzőben az XL a nyerő számomra. Remélem lesz lehetőségem benevezni az egyikre mert nagyon megfogtak.

(#633) Ágógreen válasza gretzky77 (#631) üzenetére


Ágógreen
senior tag

Köszi. Gyári EQ van a telóban ?

(#634) thxer válasza Ágógreen (#633) üzenetére


thxer
aktív tag

Van, de ha jól tudom BT-vel nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#635) gretzky77 válasza thxer (#634) üzenetére


gretzky77
veterán

Így van az eq csak drótosan működik.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#636) Ágógreen válasza gretzky77 (#635) üzenetére


Ágógreen
senior tag

köszi. akkor jó füles köll :U

(#637) Locutus válasza tomboy0013 (#632) üzenetére


Locutus
veterán

A hátlap recsegéshez annyit tennék hozzá, hogy első nap nekem se recsegett. Gondolom le kell venni egyszer-kétszer ahhoz, hogy elkezdje. Meg afelől is vannak kétségeim, hogy a MM hangzavarában meg lehet ezt hallani... bár az enyémnek a bal alsó saroknál már a mozgás mennyisége is érezhető volt, a hangjáról is nem is beszélve.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#638) tomboy0013 válasza Locutus (#637) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem kiállított darab volt az XL, hanem a promóter srác használta. A fülemhez tettem a telefont és semmi recsegés nem volt sem illesztési gond. Masszív hatást is keltette a telefon.

(#639) Locutus válasza tomboy0013 (#638) üzenetére


Locutus
veterán

Akkoz ez így még nagyobb gáz, ha a promótereknek, meg az insidereknek jobbat adtak, mint amit piacra dobtak...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#640) tomboy0013 válasza Locutus (#639) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azt erősen kétlem, hogy végig nézegették az XL-eket és csak több napos teszt után adták oda a promótereknek csak azért, hogy majd a vásárlókkal meg jól kicsesszenek :D

(#641) Locutus válasza tomboy0013 (#640) üzenetére


Locutus
veterán

Pedig nagyon így tűnik. Vagy te hallottál valakitől hátlap recsegésről a megjelenés előtt? Ugyehogynem. Aztán meg lehet nézni a fórumokat, meg a user értékeléseket...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#642) tomboy0013 válasza Locutus (#641) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem ez ahhoz hasonlít amikor az iPhone 6-ok közül meghajlott egy csomó. Az sem jött elő mindenkinél. Bár inkább recsegjen a hátlap mint meghajoljon a telefon.

(#643) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

A promotereknek ki van tömve a hátlap, azért nem recseg :P

Romanes eunt domus

(#644) #72042496 válasza Locutus (#639) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az is könnyen lehet, hogy a tietek egy korai szériás darab volt, ami pedig az üzletekbe került már kicsivel újabb, és javították.

(#645) QwErTy42 válasza Locutus (#639) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerintem csak szimplán nagy a szórás a hátlapoknál.
Mert ugye a promóterek és a többiek elenyésző hányadát kapták annak, amit később megvettek a vásárlók.
Figyelembe véve, hogy nem minden felhasználónál jelentkezik a probléma ezt az elképzelést erősíti meg.
Lehet hogy hasonló a megoszlása a recsegő hátlapoknak de a kisebb darabszám miatt kevesebb demo készüléket érintett a dolog. A promóter meg nyílvánvaló okokból nem fogja ropogtatni a telefont.
Nincs itt kérem semmi összeesküvés...

Az én 950-em is recseg... ha a kollégám nekifeszül. Nekem az azt megelőző egy hétben meg se nyikkant. Ha akarom nyöszörög, ha akarom nem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#646) legiaap


legiaap
nagyúr

950 XL review:[link]
Senkinek nem ajánlott szerintük és igazuk is van... :DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#647) QwErTy42 válasza legiaap (#646) üzenetére


QwErTy42
addikt

Jó vicc.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#648) ForRedGlory válasza legiaap (#646) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ma vittem vissza a telefont. Ennyi volt.

Azota nagyon elegedetten hasznalom az LG V10-et.

(#649) legiaap válasza ForRedGlory (#648) üzenetére


legiaap
nagyúr

:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#650) Plazmacucci válasza legiaap (#646) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Érdekes, a videón lekerekített gombja van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.