Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Integrale válasza Klaus Duran (#300) üzenetére


Integrale
veterán

M7 vs 532? Muhaha

"Bad reklám is reklám too"

(#302) Klaus Duran válasza Integrale (#301) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

:W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#303) QwErTy42 válasza Klaus Duran (#293) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerintem a T csak elenyésző mennyiséget rendelt be. A Westend nagyobbik üzletében 2, azaz kettő darab 950-est rendeltek kezdő készletnek. Egy feketét és egy fehéret. Több másik üzletükbe meg egyáltalán nem is rendeltek. Simán el tudom képzelni hogy a web shopba is csak pár tucat lehetett.
Ezt csúnyán benézték.

Én szemfüles voltam, mert pár napra rá mentem érte, hogy megjelent a kínálatukban.
160 dokkolóval bomba ár volt.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#304) Klaus Duran válasza QwErTy42 (#303) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Szerintem az összes nagyobb üzletbe 2.db küldtek ki. Békéscsabai fő üzletbe is 1fekete+1fehér jött.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#305) orbano válasza Glenda (#258) üzenetére


orbano
félisten

ok, hogy van rá frissítés, de az a verzió is egy olyan frissítés, aminél egy ideig nem volt jobb, és azzal kellett használni egy méregdrága telefont. szerintem abban igaza van, hogy ennél csiszolhattak volna még többet is, mielőtt piacra dobják. értem én, hogy itt a karácsony, most kell eladni, vagy mindenki iphonet meg galaxyt vesz, de akkor is, na...

A vér nem válik VAZZE!™

(#306) blackmajesty


blackmajesty
aktív tag

Na, megvolt az első fagyása a 950-emnek. Épp a display dockon keresztül néztem filmet az 1TB-os külső vinyómról, a hangot bluetoothon küldtem ki a denon envaya mini hangfalamra, mikor jött egy hívás. Kinyomtam, lehúztam a dockról, és visszahívtam az illetőt, de a bluetooth aktív maradt, és belefagyott a hívásba...
Nem zavar, de olvastam hogy másoknak is volt ilyen gondja, hát nálam is előjött.

Viszont ami nagyon zavar, az hogy itt ph!-n nagyon nem működik a swype... Minden szót kétszer kell "végighuzogatni", mert elsőre nem ír le semmit, csak szóközt rak(ha rakok szóközt, akkor jó). Messengerben teljesen máshogy működik, sokkal gyorsabb, rugalmasabb a swype-olás, nem kell minden szó után szóközt raknom... Lehet ez csak engem zavar.

(#307) confuser válasza blackmajesty (#306) üzenetére


confuser
senior tag

Ez nem a pH hibája. Edge-ben így működik a billentyűzet (hibásan). Sőt, swype után ha vissza akarsz törölni Edge-ben, az is máshogy működik, mint az OS többi részén (Edbe-ben betűnként töröl vissza, máshol az egész szót). Engem is zavar, remélem majd javítják.

(#308) klz80


klz80
tag

No, volt egy kis akksi merülés probléma, de megoldódni látszik. Mondjuk az okára nem jöttem rá, de egy HR, és utána alapból felajánlotta a .29-es frissítést, majd ezek után insiderrel a .36. Azóta alig akar merülni :) Illetve eddig ha töltőn volt melegedett elég szépen, most ez is elmúlt. Tetszik. Ja, az alany egy Telekomos 950.

(#309) rambolo válasza klz80 (#308) üzenetére


rambolo
tag

.36 al nekem is nagyon jól teljesít az akksi.

(#310) Ricardo válasza Klaus Duran (#300) üzenetére


Ricardo
félisten

"Neki kicsi és jó telefon kellet olcsón. "

Ezzel nincs is semmi gond, csak akkor ez egy fals indok

"Meg hogy minek csúcs telefon ha az ö 532-se is megkapja win10 minden funkcióját."

Hiszen a méret az ami a legfontosabb.

Én csak azt írtam le (a teljesség igénye nélkül) hogy miben több a drágább készülék.

Integrale:

Az 532 a főnöké az M7 az övé.

rambolo:

"36 al nekem is nagyon jól teljesít az akksi."

Ezt jó olvasni. Egy két frissítés és talán jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#311) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A tesztben szereplő csapnivaló MindigTV-s eredményért valószínűleg az App a felelős. Kipróbáltam egy 640XL-en, és azon is max 3 órát bírt. De pl Plex-el 720p-t streamelve elmegy 7,5-8 órát a 640XL.

Laci

(#312) vzsryl válasza Gusztáv (#311) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De az az app, minden telefont ugyanúgy terhel, tehát ha egy készüléken 3 órát megy egy töltéssel, egy másikon meg 5 órát, akkor az 5 órás készülék akksija jobban bírja, ennyi. Felfoghatjuk ezt egy PC-knél ismert stresszteszttel, ami itt nem a CPU-t vagy VGA-t terheli, hanem az akksit.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#313) blackmajesty válasza confuser (#307) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ok, ez tuti így van, erre nem is gondoltam. Mondjuk nem is írtam még sehol máshol hosszabb szöveget az edge-ben, szóval valószínű hogy ezért gondoltam a így. Köszi a korrigálást.

(#314) btudos válasza vzsryl (#312) üzenetére


btudos
veterán

Azt mibol allapitottad meg, hogy egy masik platformon ugyanannyit terhel az alkalmazas? Azt tudjuk a mindigTV tesztbol, hogy WP-n szarul van megirva, ezert ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#315) vzsryl válasza btudos (#314) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most két WP-s telefonról volt szó, és azok akksi teljesítményét így fel lehet mérni. A többi platformmal összehasonlítani valóban nem túl célszerű, mivel azokra optimalizálnak mindent.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#316) btudos válasza vzsryl (#315) üzenetére


btudos
veterán

Platformon belul valoban mukodik a dolog.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#317) thxer válasza btudos (#314) üzenetére


thxer
aktív tag

Szerintem olyan kódolást játszik le, ami nem megy hardveres gyorsítással.

(#318) Döglött Róka válasza Halkow. (#268) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez inkább erőltetett mint humoros. Minden lumiánál valami ótvar ablakos "poént" sütnek el.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#319) QwErTy42 válasza btudos (#316) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezzel csak az a baj, hogy a többi gyártó termékével összevetve nem reprezentatív.
Ebből az a hamis kép jön le a mezei júzernek, hogy a csúcs Lumiák szarok akksi ügyileg. Pedig csak szimplán átlagosak.
Arról nem tehet a platform, hogy ezt a mindigtv alkalmazást szarul írták meg.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#320) btudos válasza QwErTy42 (#319) üzenetére


btudos
veterán

Igen, erre akartam kilyukadni en is, hogy ebben a formaban sok ertelme nincs a tesztnek, mert a konkurens eszkozokkel szemben nem relevans az eredmeny.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#321) mrhitoshi válasza QwErTy42 (#319) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ettől függetlenül tényleg szar az üzemidő. ;]

PS4

(#322) QwErTy42 válasza mrhitoshi (#321) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nekem a 950 üzemidejével semmi bajom, egy nap.
Ennyit bír a legtöbb gép ilyen vas mellett: se a Sony Z szériának, sem az LG G4-nek de az S6-nak sem jobb...
Ezért nem mondanám, hogy szar, inkább maradnék az átlagos mellett.

Nem is értem, hogy a tesztben miért csak a mindigtv-s appal adták meg. A többi cikknél megszoktak adni kijelző időt vagy egy részletesebb leírást, hogy milyen felhasználás mellett mennyi maradt az akksiban a nap végére. Ez így szerintem nagyon nem korrekt.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#323) Burt1793 válasza QwErTy42 (#322) üzenetére


Burt1793
veterán

(#324) thxer válasza Burt1793 (#323) üzenetére


thxer
aktív tag

Nyilván hogy valami bug miatt ilyen rossz a 950 üzemideje, ami az elmúlt 2 frissítéssel rengeteget javult, most már nálam 1,5 - 2 napot kibírna, késő este még 50% van benne. Fura hogy a 950 beszédideje pont fele a 950xl beszédidejének a mérés szerint.

(#325) mrhitoshi válasza QwErTy42 (#322) üzenetére


mrhitoshi
veterán

öö Mikor 9:30-kor leveszem töltőről, és kb semmit nem csinálok vele, majd délben egy kis zene + közeben internet, és lemegy 65%-ra, az szar. Most konkrétan nem érdekel a többi telefon, szívjon vele az aki azokat megvette, engem ez érdekel. Eddig nem volt jellemző a WP-re, hogy nagyon akku szomjas lett volna. Oldják meg HW ide vagy oda..

[ Szerkesztve ]

PS4

(#326) Plazmacucci válasza mrhitoshi (#325) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilván megfogják. Fórumozó létedre megvetted a félkész rendszerrel kiadott telefont, most meg sírsz. Jól értem? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#327) FіkuszKukіsz válasza Plazmacucci (#326) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Biztos ő a hibás? :F

Romanes eunt domus

(#328) tomboy0013 válasza FіkuszKukіsz (#327) üzenetére


tomboy0013
veterán

Biztos.

(#329) Ricardo válasza Burt1793 (#323) üzenetére


Ricardo
félisten

Jól látom, hogy a Note 5 rosszabb böngészési időben mint a Lumia XL? Az S6 is csak 6 perccel jobb? Ahogy látom a Mate 2 4G-t ,és a az utolsó pár készüléket leszámítva percekről beszélünk.

(#330) Burt1793 válasza Ricardo (#329) üzenetére


Burt1793
veterán

Bizonyára jól látod, az S6-hoz viszont a 950-et kell hasonlítani. Valószínűleg javítanak még az üzemidőn valamennyit, a mindigTV-s összehasonlításnak persze természetesen nincs értelme, de sajnos nehéz összehasonlítani máskülönben az üzemidőt, mivel a netes streamelés alapból jó ötlet (rendesen igénybe veszi a telefont). A samsung meg nagyon elment a vékonyítás irányába, ezzel csökkentve az akkumulátor teljesítményét, mondjuk nem mondom, hogy rossz egy vékonyabb telefon.

[ Szerkesztve ]

(#331) rambolo válasza Burt1793 (#323) üzenetére


rambolo
tag

Ezt a tesztet egyáltalán nem tartom hihetőnek. Sok ismerősömnek van felső kategóriás készüléke iphone tol a HTC ig. Ha egy általános kérdést felteszek nekik... Na és meddig bírja az akksi? A válasz mindenkitől az, hogy este sajnos 8 körül már fel kell tenni töltőre.Egyáltalán nem reprezentatív ez a teszt.

(#332) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Miért nem tudom szinkronizálni a Kapcsolatokat a Lumiával?

Megjelenítve: csak bizonyos fiókból az outlook van csak kipipálva. Rányomok a frissítésre, de nem tölti be a listát.

Próbáltam frissíteni. Újraindítottam és újra frissíteni, de semmi se történt.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#333) mrhitoshi válasza Plazmacucci (#326) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen. Ezen kívül nincs sok gondom a rendszerrel, egyedül a facebook nem szinkronizál normálisan. Illetve nem nyavalygásként írom ezt, hanem tapasztalatként. ;)

PS4

(#334) rambolo válasza Klaus Duran (#332) üzenetére


rambolo
tag

Felhőben látszanak a kapcsolataid? Próbáltam produkálni a hibádat de nem sikerült. Valamit nem állítottál be jól. Ez a probléma most jött elő? Vagy korábban láttad a névjegyeket?

(#335) Klaus Duran válasza rambolo (#334) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Eddig a google accountokat használtam, de most exportáltam az outlookba + hozzáírtam néhányat ami sim kártyán volt csak meg eddig. Outlookban rendesen látszódnak.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#336) rambolo válasza Klaus Duran (#335) üzenetére


rambolo
tag

Google bol ki csv ben és az be a onedrive ba? Szerintem meg fog jelenni várni kell par percet, ennek működnie kell.

(#337) Plazmacucci válasza mrhitoshi (#333) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Más:
Outlook nem találja a fiókjaim névjegyeit. Se a Windows névjegyeket se a gmail névjegyeket nem tallózza be. Érdekes. De ha a Kapcsolatok alatt nézem, ott vannak az email címek. Ezen felül simán kussol arról, hogy a csatolmány nagy (~20Mega) és ezért nem tudja elküldeni. Csak simán kiírja, hogy nem elküldhető... Fasza :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#338) gretzky77


gretzky77
veterán

Ha van 2 Microsoft fiókom akkor megoldható,hogy az egyikben lévő bizt mentésemet átmásoljam a másik fiókba és így visszanyerjem az sms-eimet?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#339) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#337) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Baszki rossz topik :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#340) Klaus Duran válasza rambolo (#336) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Siker. :C

Közben akaratom ellenére mobilnettel lerántott 10 frissítést. :((

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#341) rambolo válasza gretzky77 (#338) üzenetére


rambolo
tag

Ha összekapcsolod a 2 fiókot akkor szerintem meg kell jelennie mind a ket fiók üzeneteinek

(#342) rambolo válasza Klaus Duran (#340) üzenetére


rambolo
tag

Frankó 😏

(#343) Gusztáv válasza Burt1793 (#330) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, jó ötlet a netes streamelés, csak lehet, hogy nem a mindigtv appot kéne eröltetni. Ezért írtam a Plex-et, ami lazán 2x annyi ideige elmegy, miközben pont ugyanazt csinálja, mint a mindigtv, csak valószínüleg sokkal profibban meg van írva. Ja és az is van minden platformra.

Laci

(#344) liquidgold válasza Gusztáv (#343) üzenetére


liquidgold
tag

Ma szétnyomkodtam MM ben. Ez egy nagyon szép telefon, és nagyon egyben volt hiába feszegettem ő volt az erősebb. Teljesen felesleges a giccsparádé fém és üveg. Attól prémium? A 20e ft os tabletemen ugyan az az alu mint a htcn és egyéb kínai csodákon... Szerintem nagyon kellemes a tapintása a 950nek. És a gombjai és a kamera is nagyon patent. Na ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#345) gretzky77 válasza rambolo (#341) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi a két fiókot hol tudom összekapcsolni?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#346) rambolo válasza gretzky77 (#345) üzenetére


rambolo
tag

Én az Outlook-com beállítások menüpontnál kapcsoltam össze két ms fiókot. Próbáld ki, hátha ezzel működni fog.
Érdemes ott mást is beállítani amúgy, telefon nyomon követése és egyéb hasznos dolgok.

(#347) Integrale válasza liquidgold (#344) üzenetére


Integrale
veterán

920-hoz es 930-hoz kepest sehol sincs, sem dizajnban, sem anyagminosegben. Kopogos, froccsontott muanyag test, mindenfele fantazia nelkul.
A hatlap raadasul alul recseg. Kezbeveve nem kelt minosegi erzest, mint a ket emlitett elod.

"Bad reklám is reklám too"

(#348) QwErTy42 válasza Integrale (#347) üzenetére


QwErTy42
addikt

Van cserélhető akksi, memóriakártya bővítés, van gyors töltés és visszakaptuk a glance-t. Persze én sem bánnám, ha jobban néznének ki de nálam a funkcionalitás előbbre való mint a külcsíny.
Amit ráadásul a cserélhető hátlap miatt elég egyszerű megoldani.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#349) liquidgold válasza Integrale (#347) üzenetére


liquidgold
tag

Megcsavartam nem recsegett. Nekem jobban tetszik ez mint az általad említett kettő. És kellemesebb a műanyag anyaga mint a 930on. Nekem nem hiányzik a fém keret.

(#350) Integrale válasza liquidgold (#349) üzenetére


Integrale
veterán

Mind a kettő szubjektív vélemény, de ahogy olvasom az enyémet többen osztják. A formával nekem sem lenne bajom, ha az elődök nem úgy néznének ki, ahogy kinéznek.

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.