Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#4000) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Javítom, egyszer jó, egyszer nem.
Mintha a GPS jel gyengült volna a programban ezzel a frissítéssel, a többinél ok, vagy nem is tudom, hogy mi a baja, de elég gyakran írja, hogy nincs gps jel és ez most lett ilyen...

(#4002) mtm800 válasza ΞΔGLΞ (#4001) üzenetére


mtm800
senior tag

Nálam is kb ua a helyzet ....ahol eddig bent volt GPS jel ,az most zéró. Egyéb esetekben kb fele fele az arány.
más: valaki ma az outlook frissitésre azt írta ,hogy nincs értesítés a csempén...nálam rendben működik ez a funkció +a többi mail fiókoknál is.

(#4003) Francia91


Francia91
veterán

Mióta megvan a 950-es, meg sem nyitottam a Térképeket... Sygic mellett meg sem fordult a fejemben... :D
Hétvégén megsasolom már, hogy nálam mi a helyzet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4004) ΞΔGLΞ válasza mtm800 (#4002) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem értem az egészet, hogy tesztelik ezeket kiadás előtt, nagy valószintéggel beletojosan!
--------------------

(#4003) Francia91

Sygic nekem is van, azzal semmi gond, viszont a térképfrissítésük nekik meg egyenlő a nullával.

(#4005) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#4004) üzenetére


Francia91
veterán

Romániában augusztusban hibátlan volt, jelenleg itthon sem futottam hibába
Amúgy meg én motoron használom a navit, tehát alapból ki is van lőve a hang, valahogy már meg is szoktam, hogy ha véletlen kocsiban használom, ott sem beszél, mert ott is némítva van :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4006) Clemi


Clemi
veterán

Hali, kérdés:

Az USB-C kimeneten a dokkolón kívül, mivel lehet a hangot és a képet kiküldeni HDMI kábelen keresztül külső eszközre? Vettem egy ilyen átalakítót de ezzel semmi nem megy ki a HDMI kimeneten. Talán az USB 3.1 miatt, ami fölött átsiklottam. Amiket végignéztem, az összes USB 3.1-es. Valakinek van tuti bevált cuccról tudomása?

[ Szerkesztve ]

(#4007) Tyibur


Tyibur
tag

Sikerült beizzítani a rádiót! Köszönöm NGC! Jót tett a szájbarágós leírásod :R

(#4008) Cooley18 válasza Clemi (#4006) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Mi baj van a 3.1-gyel? A Type C csati kivétel nélkül mind 3.1-es, úgyhogy nem is fogsz találni másmilyent. :)
Ez a nincs hang dolog amúgy korábban is előjött, és ezt találtam a témában:
"Do both HDMI and DisplayPort outputs also support audio?
Yes, both HDMI and DisplayPort support audio. This feature depends not only on the capabilities of your monitor or TV, but also on the resolution of the video you’re viewing.
For example, if your monitor supports CEA resolutions, then you would typically get a 1080p (Full HD, 1920 x 1080) video with audio.
However, if your monitor only supports VESA resolutions, then you can use resolutions up to 1200p (WUXGA, 1920 x 1200) but without audio. The reason being is that the VESA standards do not support audio."
Szóval ezzel lehet esetleg valami bibi.

(#4009) Clemi válasza Cooley18 (#4008) üzenetére


Clemi
veterán

Közben rájöttem, hogy az USB 3.1-el nincs gond...

Ha jól értem akkor TV-re kötve ha az FHD felbontású akkor átmegy a kép hanggal együtt? Merthogy TV-re kötve próbáltam először, utána egyenesen az erősítőre küldtem a jelet, de sehol semmi. Ami még érdekes volt, hogy a TV-n a HDMI csati csak akkor volt kiválasztható, mikor a töltőt is csatlakoztattam az adapterhez, különben szürke maradt a bemenet választó listában.

Valakinek van ilyen kütyüje ami működik?

(#4010) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#4009) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

HDMI-n nekem továbbra is csak kép megy át. Mármint, az egész úgy működik, pl nálam, hogy a dokkal összekötöm a monitort, tévét etc, akkor van kép felbontástól függően, amikor a dokkba bedugok egy akármilyen usb-t (bill, egér, pendrive etc), akkor a szokásos csatlakozási effekt hallható még a HDMI-n keresztül, tehát ebben az esetben ez a (csati)hang simán átmegy, de egy zene, videó, youtube ..lejátszáskor kidöglik és dekódolási hibával leáll a lejátszás. Nyilván bugos ez a része is rendesen, mert rengeteg ilyen problémát olvasni sztráda szerte, amire megoldást még senki nem írt, főleg nem az MS...

Az egész csak akkor jó, ha a 3.5 jack-be dugsz valamit, bármit. füles, hangszóró , vagy BT-on küldöd rá, ugyanilyenekre. Tehát, HDMI nekem hang még nem ment át zene, vagy videó lejátszáskor, pedig ez lenne az egyik fontos lényege, ennek az egész szarkupacnak...

-----------------

És ez volt WDRT előtt is...

[ Szerkesztve ]

(#4011) NGC válasza Tyibur (#4007) üzenetére


NGC
tag

Ugye, nem is volt olyan nehéz? Arról nem is beszélve, hogy nagyságrendekkel gyorsabb, mint a Clemi féle újratelepítős, régióváltásos, újrabelakós módszer :)

[ Szerkesztve ]

(#4012) turbulencia8 válasza NGC (#4011) üzenetére


turbulencia8
őstag

Amugy ez mennyire veszelyezteti az oprendszer biztonsagat?

(#4013) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ajanlom ezt a tokot masoknak is. [link]. Baratnom konkretan falhoz csapta a 950-et par napja, es sertetlenul meguszta a telom a dolgot, rugalmasan visszapattant. (Uveg stb. -folia nem volt rajta). Raadasul ez az elso telefon, amihez egyaltalan vettem tokot, szoval eleg szerencsesen alakult a hiszti.

(#4014) MK VII válasza turbulencia8 (#4013) üzenetére


MK VII
veterán

Erre a tokra +1!!
Nagyon masszív és jó a fogása. Mintha a telefon része lenne..
Igaz én P9-re vettem, de fantasztikus ez a tok és pár száz forintot megér.

(#4015) NGC válasza turbulencia8 (#4012) üzenetére


NGC
tag

Semennyire. Megcsinálod ezt a mókolást (kb. 10 perc), aztán kilépsz a fejlesztői módból, a RootToolt meg el is távolíthatod utána. Ez csak egy registry bejegyzés módosítás, ami vagy engedélyezi a rádiót, vagy nem.

(#4016) lindisu


lindisu
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék.

Nem használtam a készüléket még sd kártyával.
Most próbaképpen beleraktam egyet. A készülék fájlkezelője látja, zenét letudok játszani vele, azonban a tárterület menüben mentési helynek nem adja meg.
A pc-vel összekötve sem látja a gép.

Lehet probléma hogy régi az sd class 4-es? Mi lehet a gond?

(#4017) Francia91 válasza turbulencia8 (#4013) üzenetére


Francia91
veterán

A kijelző elé is van valami védelem?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4018) turbulencia8 válasza Francia91 (#4017) üzenetére


turbulencia8
őstag

A kijelzo szeleit is korbefogja egy szilokonsav, annak a rugalmassaga boven eleg szamomra. Az uvegfolia szerintem nagyon csunya, raadasul a gyari uvegnel joval rosszabb a tapintasa. En alapbol nem dobalom a telefont, ezt a tokot is foleg a kitamasztoja miatt hagytam font, azzal nagyon jo South Parkot nezni este, meg skype-on csevegni. Persze a dobalas utan most mar font hagyom a tokot, sot a jack aljzatba is raktam egy szilikonkupakot, igy az oszi esozeseknel se lesz gond a kulteri hasznalat.

(#4019) egykori válasza ΞΔGLΞ (#4000) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is sikerült a mókolás, lett hang a navigációhoz! :C

(#4020) ΞΔGLΞ válasza egykori (#4019) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, helyedben ezt tapssal jutalmaznám, hanem egy óriási középsóujj mutogatással az MS felé!
Nekünk kell mókólni az ők, már ki tudja hányadik baromságukat?

(#4021) egykori válasza ΞΔGLΞ (#4020) üzenetére


egykori
őstag

Egyrészt azért mégis örömet fejez ki, mert mégiscsak lehet normálisan használni a navit; de lehet másrészt gúnyoros taps is, mert igazad van abban, hogy miért kell nekünk valamit mókolással helyrehozni, ami egyébként előzőleg már jó volt, azaz elrontottak.

(#4022) ΞΔGLΞ válasza egykori (#4021) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most, hogy olvaslak, látom, hogy kimaradt a NEM szó az első mondatomból, de látom levágtad így is a lényeget. Sorry...

Vagyis, helyesen:

Én, helyedben ezt NEM tapssal....

[ Szerkesztve ]

(#4023) Pacee87 válasza ΞΔGLΞ (#4010) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Na, eljutottam addig, hogy megejtettem az általad vázolt módszer szerint a WDRT-t! A kapcsolatos észrevételeim:

FM rádió életrekeltéséhez a következő kiegészítéseket hajtottam végre:
Kezdés előtt SIM és SD kivéve, füles bedugva!
Amikor feltelepül a TH2 (.318-as verzió) a kezdeti lépéseknél USA régiót és nyelvet kiválasztani, majd végig követni az utasításaidat! Amikor fent van az AU akkor Radio FM Phone-t feltelepíteni, majd lehet visszaállítani a régiót és a nyelvet!

HDMI Audió: Itt elkövettem azt a hibát, hogy ebben a környezetben (LG LM660S TV) WDRT előtt nem ellenőriztem a működését, de WDRT és FM rádió varázslás után, de még SIM és SD nélkül működik Display Dock-on keresztül a HDMI audió YT-bal tesztelve, többször rádugva, újraindítva...! --> SIM és SD visszahelyezése után is megy még! Blackoutot telepítettem még a teszteléshez! AU után talán ez volt az egyetlen alkalmazás amit telepítettem és még esetleg köze lehetett a hibához.

Végre képes kapcsolódni az 5GHz-es WiFi-re!

Jelenleg itt tartok, most elkezdem újra belakni a telefont!

(#4024) ΞΔGLΞ válasza Pacee87 (#4023) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha működik a HDMI hang WDRT után, akkor nálam van valami gebasz újfent, ma kipróbálom még egyszer, kösz az infót.

(#4025) egykori válasza ΞΔGLΞ (#4022) üzenetére


egykori
őstag

Úgy látszik, hogy mi már fél szavakból is megértjük egymást itt a süllyedő hajón :DDD

(#4026) kutitomi73


kutitomi73
aktív tag

Sziasztok!
Gyorsnézetet hol lehet kikapcsolni töltés közben?Gyári .189 van a telefonomon.

"A remény hal meg utoljára"

(#4027) hroberto válasza kutitomi73 (#4026) üzenetére


hroberto
veterán

Nem lehet. Fordítsd le a telefont. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4028) Pacee87 válasza ΞΔGLΞ (#4024) üzenetére


Pacee87
aktív tag

További tapasztalatok újra belakás közben:

Kicsit elegem van, reggel óta csinálom, remélem nem mostanában kell újra!
Messenger, skype, 3 mail fiók beállítva, HDMI audiót folyamatosan tesztelgetem, eddig jó, de még korántsem végeztem!
Hibák: Üzenetek angol maradt, kapcsolatok csempén üresen váltakoznak a kis ikonok, pedig az alkalmazáson belül sok kapcsolat képekkel együtt jelenik meg... Shazam semmit nem ismert fel, kib@sztam a p@csába, Soundhound helyette! Gyári időjárás dob bárkinek bármi értesítést a zárképernyőre/glance screenre? Nekem továbbra sem jelenít meg semmit, hiába van beállítva!

Azért, hogy legyenek pozitív dolgok a HDMI-n kívül is: rendszer eddig gyors, iris szkennerre rá sem ismerek hatékonyságot és gyorsaságot tekintve (koppkopp)!

(#4029) ΞΔGLΞ válasza Pacee87 (#4028) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Épp continuum alól írok és valóban jó a HDMI hangátvitel.
Ez kellemes meglepi, főleg úgy, hogy egy pioneer házimozi szörnyre kötöttem, ezek után kíváncsi vagyok, hogy milyen hangok mennek át. Majd holnap rámásolok egy 7.1-es 4K filmet.

--------------------

Nálam az időjárás csempe teljesen meghalt a kapcsolatok megjavult, a twitter applikáció meg konkrétan egy üres ikon lett, maga a program a semmibe veszett, egyelőre ennyi, ezek nélkül is elvagyok, de jobban örülnék, ha minden működne, de az is kétségtelen, hogy a rendszer konkrétan szakít.

(#4030) zsoltzsolt válasza ΞΔGLΞ (#4029) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A Twittert a Tárterület alól nem tudod törölni?

(#4031) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#4030) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, mert ott meg sem jelenik, egyszerűen a semmibe veszett, csak ott maradt egy üres ikon, amit eltávolítani meg nem lehet, viszont mellé fel tudom telepíteni az applikációt. Ez egy nagyon érdekes bug...

(#4032) NGC


NGC
tag

Nálam most az OneDrive app halt be... :((( Az összes fájl nézetben csak egy mappát látok a köv. felirattal: "Ez a mappa üres". Persze a Fényképek, legutóbbi dokumentumokban már ott vannak a fájlok (fast ring)
És a fájó, hogy újra sem lehet telepíteni az appot, mert integrálva van a rendszerbe :W

(#4033) Pacee87 válasza NGC (#4032) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Fiók leválaszt-hozzáad?

(#4034) zsoltzsolt válasza ΞΔGLΞ (#4031) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát akkor passz 😂

(#4035) NGC válasza Pacee87 (#4033) üzenetére


NGC
tag

Köszi, kijelentkezés - bejelentkezés segített :R

(#4036) pikszel válasza NGC (#4032) üzenetére


pikszel
őstag

Ez pont úgy hangzik mintha szerver oldali lenne, ahogy volt nálam pl. a onenote. Feleslegesnek vélem az eltávolítás/telepítés kombót. Talán a türelem megoldja. 😇

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#4037) meszipeti


meszipeti
aktív tag

Kb. egy hét után nekem a Gepard TG is elkezdett elválni a bal felső sarokban, vagy én nem tudom felrakni, vagy a telefon kijelzője "görbe".

[ Szerkesztve ]

"A játék az nem játék"

(#4038) Clemi válasza Pacee87 (#4023) üzenetére


Clemi
veterán

Nálad is a dokkolóval van HDMI audio out? Ezek szerint esélytelen, hogy az USB-C - HDMI átalakítóval nálam megjelenjen a hang az eszközön amire csatlakoztatom?

(#4037) meszipeti Nekem a második üvegfólia kezdett el leválni ugyanott és ugyanúgy 2 hét után, csak nekem a jobb felső saroktól indul a retina szkenner felé.

[ Szerkesztve ]

(#4039) meszipeti válasza Clemi (#4038) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Nekem ez a negyedik.

"A játék az nem játék"

(#4040) ΞΔGLΞ válasza meszipeti (#4037) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem lassan 2 hónapja van fent a gepard, de teljesen frankó. Kimértem műszeres lézerrel, ami 0.002 század! eltérést mutatott, na már most, az kb egyenlő a nullával, ha ezt egy manuális mérővel teszed. Ha viszont többeknek így feljön, az elég durva, hogy ennyire ferdén lenne bent a kijelző, ráadásul annyira, hogy még az edzett üveg sem tudja tolerálni? Mert azok azért elég jól bírják a hajlítást, pl egy törés előtt, de ennyire, hogy egy elengedje a kijelzőt, hát...

Számomra hihetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#4041) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#4040) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem ilyen 2 hét után

Az első üveget a MM-ben vettem, ugyanígy elvált, az talán Lengyel gyártmány volt, és csak azt az egy félét lehetett kapni, viszont azonnal kellett, mert nem akartam anélkül használni a telót.
A második ami most elvált, ez a gyártmány, de van még harmadik féle ami már Kínából jött. Ha az is ugyanott válik el, akkor nekem is görbül a kijelzőm, úgyhogy utána megy rá a sima fólia.

(#4042) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#4041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mindig ott a jobb oldalán jön fel?

(#4043) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#4042) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, pont ott és pont így.

(#4044) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#4043) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ötletem sincs, de én egyiket sem tudom elképzelni, sem azt, hogy ennyire ferdén lenne benne az üveg, sem azt, ha már esetleg így van, hogy egy TG ez ne tudná kompenzálni.
Sokkal jobban gyanítom, hogy oda vagy több, vagy épp kevesebb a tapizás minőségét befolyásoló bevonat került és emiatt van ez a jelenség több felhasználónál is.

[ Szerkesztve ]

(#4045) Pacee87 válasza Clemi (#4038) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Igen és jelentem belakás után is jó!

(#4046) ΞΔGLΞ válasza Pacee87 (#4045) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kipróbáltam, a HDMI hang max sztereó, viszont az elég jó minőségű egy 20 gb méretű FHD filmél, amit simán visz, pl a VLC player.
Viszont egy 4K (50 gb) filmet csak kockánként bírná lejátszani, de egy Youtube féle agyonbutított 4K-t meg vajsimán visz. Több hangcsatornához, nagy méretű és kiváló minőségű 4K videókhoz kevés (lehet) még ez a hardver.

[ Szerkesztve ]

(#4047) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Én már őrülök annak is, hogy megy! Remélem a munkahelyi környezetben is menni fog, mert ott szoktam használni...

Más téma: Esetleg van valakinek gyakorlati tapasztalata újabb típusú Canon pixma multifunkciós készülékekkel és Windows 10 mobile-lal kapcsolatban? Pixma MG5350-et nem ismerte fel, de ez a gép most elhalálozott és nem bánnám, ha az utódra tudnék nyomtatni telefonról. MG5700, MG6800 és MG7700 szériák érdekelnének első sorban, ezeknél sajnos hivatalosan csak manó és rágott alma támogatás van! Van a Canonnak egy bizonyos Pixma TS sorozata is, aminek az adatlapján szerepel a W10M támogatás is, viszont az +20e....
Szóba jött még az Epson XP-630-as típusa, melynek van W10M támogatása, viszont az Epsonokat nem ismerem...

(#4048) NGC válasza Pacee87 (#4047) üzenetére


NGC
tag

Gyakorlati tapasztalatom nincs, de itt egy lista a támogatott nyomtatókról

[ Szerkesztve ]

(#4049) csucsu54 válasza meszipeti (#4039) üzenetére


csucsu54
tag

Nekem a második,szintén bal felső sarok!

(#4050) Clemi válasza Pacee87 (#4045) üzenetére


Clemi
veterán

A kérdés továbbra is nyitott. Van egy ilyen átalakítóm és a kompatibilitás listában szerepel a L950 viszont semmilyen módon nem tudtam eddig kicsikarni belőle, hogy a TV-n megjelenjen a telefonon lejátszott média.
Vajon az ilyen eszközzel tényleg nem lehetséges a média tartalom átadása, (főleg a hang érdekelne) vagy csak nekem van egy hibás darabom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.