Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Oh, te jó ég, a telefon kinézetéhez igazítottátok a cikk hangvételét?

szénné alázza, lepedőért, kushad Mintha egy felső tagozatos osztályfőnöki órába csöppentem volna, amikor épp az év végi osztálykirándulás részleteit beszélik meg, szabadon. A telefon is egyébként oda illik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Béééla


Béééla
őstag

Nem jó irány ez fiúk :(
Jó hogy a WP elfut gyengébb vason is, de nem kellene kicentizni, az 530-ra is sokan panaszkodtak már!
Még a végén a Lumia név a régi Nokia + kiváló extra alkalmazások helyett a gagyit fogja jelenteni.
Értem én hogy Sanghájban kiárusítás volt a régi alkatrészekből és konténerjét adták 50 dodóért, de nem lesz ennek jó vége. Inkább a 730-ból ne fejeltették volna ki a Glance Screent meg a duplakoppos ébresztést (meg esetleg a kameragombot...)
Mert nagyon vicces, hogy a számozás megy egyre lentebb és kuszálják össze-vissza a funkciókat, egy nyamvadt kielégítő modellt kéne már lőni a fenébe is! Találják ki hogy melyik számozás mit jelent (méret, funkció, estébé) és annak megfelelően csináljanak kiszámítható telefonokat!

Anyunak jó lesz típusú telókból meg egyszer ki lehet szórni egy szériát, de amennyire stabilan megy a WP, nem fognak váltani "szebbre-jobbra".

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#3) kolosanyi


kolosanyi
veterán

a népeknek olyan telefon kell, ami megfizethető, egyszerűen működik, színes és azért az alapvető funkciókra képes

Ezzel saját részről egyetértek, de sajnos a többségnek ez nem elég. Egyszerűen ez nem divatos, most a rengeteg funkció, okosság, látványos dolgok a menők, tök mindegy, hogy mennyi erőforrást visznek el. (Bár szerintem a WP felülete is szép, látványos, de sajnos a legtöbben idegenkednek tőle, mert nem a megszokott ikonos kinézetről van szó.)

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Remélem, egyszer eszükbe jut egy vízálló variáns is, mondjuk egy 532W, kicsivel drágábban. Na, azt már én is jó vételnek tartanám.

(#5) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Basszus. Az 535-os kellene lecserelt, problemamentes kijelzovel.
nah az utne.
Ezek se rosszak igy, de a napfenyben olvashatatlan kijelzok kora - elvleg - mar vagy negy eve lejart...

(#6) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ennyi erővel adhatnának egy jack dugós kábelt is, rá kell írni, hogy ajándék antenna és még boldogságot is okozna.
Ezen szakadtam :D.

(#7) gerii válasza Béééla (#2) üzenetére


gerii
addikt

+1, káosz a köbön, gyatra kamera, kijelző. Mennyivel lehet olcsóbb az előállítási költsége mint egy 530-nak...

(#8) pulutodurumo válasza schawo (#1) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Részben osztom a véleményed, de nekem kifejezetten jól esett most egy kis stílusbeni váltás.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9) vm93hun


vm93hun
aktív tag

"Viszont ezt a készüléket is fel lehet ébreszteni dupla koppintással, ami az utóbbi évek egyik leghasznosabb mindennapi funkciója, aki használt huzamosabban erre képes telefont, az utána minden mobilt automatikusan kocogtat."

Vitatkoznék: én használtam ilyen képességű telefont (Lumia 625 W8.1-el) és a harmadik nap után döntöttem amellett, hogy hagyom a p*csába az egészet mert annyira nem kifinomult ez a megoldás, hogy mindenáron ezt használjam (volt, hogy csak harmadjára vagy negyedjére vette be). Inkább maradok a klasszikus nyomógombos megoldásnál, az nem hazudtolja meg magát.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#10) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Aranyos telefon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) Integrale


Integrale
veterán

Az a 432 nem véletlenül 435?

Illetve az 532 mérete: 118,9 x 65,5 x 11.6

"Bad reklám is reklám too"

(#12) bollokcs80 válasza schawo (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szerintem Bog nagyon elemében volt a cikk írásakor, rég röhögtem ennyit. :DD

A két készülék szerintem elég gáz, de gyerektelefonnak/kocsiba GPS helyett akár még jó is lehet ennyiért. A 8/1 GB mindenesetre pozitívum. :U A kamera viszont tényleg borzalom. :(

Én a helyükben rágyúrnék a középkategóriára, valami épkézláb és jó árú telefonnal 600-700-as sorozatban.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#13) BobTail válasza bollokcs80 (#12) üzenetére


BobTail
őstag

(#14) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem olyan rossz ez, gyerekek. Az 532-t siman el tudnam kepzelni meg magamnak is. Mondjuk a 435-nek nem latom sok ertelmet akkor sem, ha egy kicsit olcsobb, a turheto szint ala lottek mar be. Az 1 giga RAM kellemes meglepetes.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) hocico válasza Béééla (#2) üzenetére


hocico
tag

nem lesz ez így jó

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#16) zombinyul


zombinyul
addikt

Nagyon durva, hogy elszarszungosodott az MS az also kategóriákban... Nem mondom, elfogadnam mindkettőt ha most kellene telefont vennem, de ok ketten egymas mellett / ellen, haat... Sok. A kijelzok közt furcsa mennyi kulonbseg van. A Lumia Selfie viszont odab*szhat VGA kamerával. :D

Béééla: a 730-ba van dupla koppos feloldás, meg értesítő led (bar MEG sokra nem megyunk vele)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Szerintem az 532 tök jó telefon. Raiffeisennél ha számlát nyitsz és bizonyos összeget havonta a számlára utalsz 1 évig, hozzád vágják ingyen. Én akkor néztem meg mi ez a teló, sajnos én ilyet nem kaphattam mert már Raiffeisenes vagyok és csak az új ügyfelekre vonatkozik az akció. Szerintem korrekt teló, jó hogy nem idétlenül nagy és a forma szerintem vidám, egyedi, jó hogy külön fizikai gombok vannak rajta, jó a két sim. Én nagyon örültem volna ha hozzám vágnak egyet, odaadtam volna asszonynak, akinek szerintem sok is.

Az 532 kamerája nem gáz szerintem, szépek színek, ne rossza vonalélesség. A legtöbb kínai telefon itt vérzik el kivéve pl. a Huaweit ahl figyelnek erre. No az új olcsó auto fokuszosok átlag szintjét hozza tájlénél, sőt szerintem veri azokat sok mindenben.

Lehet az auto-fokuszosok, szép éles makrókat tudnak, de tájképnél eléggé elvérzenek. Nekem pl. autófókuszos telóm van, az autófókuszt szinte 2 év alatt max 3-szor használtam, de akkor sem mentem 50 cm-nél közelebb, de ekkor már a fixfókuszos is elég éles. 99%-kban ha kirándultam akkor fényképeztem táj, város, utcaképeket, csoportképeket.

Szerintem átlag embernek 30 körül 2 simmel, jó GPS-sel, megbízható oprendszerrel, 1 GB-rammal ajándék.

Komoly játékra nem való de ki az a őrült, aki komoly 3d játékokkal játszik 4, vagy akár 5 colon? akkor már minimum tablet, de 22 colos monitor.

Egyedül a HD felvételnek nem örülök, de 30-ért megbocsátható.

Az viszont előny hogy masszív, nem 5 mm-es vastag "papírtelefon" ami két esés után elgörbül, vagy a zsebben elgörbül és normális kézre áll zsebbe erőlködés nélkül elfér.

[ Szerkesztve ]

(#18) AxBattler válasza BobTail (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Vajon az XL is kb. ennyibe kerül majd?

A cikkhez: 435-nek teljesen jó az összeszerelése az 535-höz képest, lehet beszerzek egy 532-őt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) devast válasza zombinyul (#16) üzenetére


devast
addikt

Az a baj, hogy a windows phone alá nem lehet olyan gyenge hardvert rakni, ami rosszul futna... tehát ezen a 435/532 -őn is majdnem teljes a "windows phone élmény". Viszont a hardvert olyan szinten alálőtték, hogy ilyeneket már a legutolsó kínai gyártó sem mer használni...(konkrétan a kijelzőre és a kamerára gondolok) A 8/1 rom/ram figyelemre méltó, de mivel szerintem ez lesz az alapfeltétele a win10-nek ezért gyakorlatilag már nem számít extrának, hanem alapnak. Erről az egészről a samsung corby jut eszembe, ami jó szar volt(ellenségemnek se kívántam), de úgy vitték népek mint a cukrot mert olcsó volt, és samsung. Ha az 535 anyagminőségéből indulok ki, akkor ezeken már szinte átlátni a műanyag hátlapon ?

(#20) kortic


kortic
tag

Csatlakozom az Előttem szólókhoz, a 435 (és a cikkben említett 430) készülékeknek nincs sok értelme, az 532 viszont jól eltalált készülék. Én a plecsniket fordítva adtam volna, vagy mindkettőnek tetszettet, vagy nem is tudom... 532 alá nem kellett volna pozícionálni.

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#21) loop80 válasza BobTail (#13) üzenetére


loop80
csendes tag

Hm, igen, a 640-es tényleg korrekt középkategóriás ajánlatnak tűnik...

Az igaz, hogy a 920-as kameramodulját kapta meg, vagy csak hangulatkeltés? :D

Kedves szerkesztők!!! Kb. mikorra várható a 640-es tesztelése?

(#22) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Szinhomersekletet lehet allitani 435 oson is!

(#23) papi77 válasza devast (#19) üzenetére


papi77
addikt

"Az a baj, hogy a windows phone alá nem lehet olyan gyenge hardvert rakni, ami rosszul futna..."
Sajnos ez nem igaz!
Tapasztalatból mondom.

Az első: NOKIA 1611

(#24) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Nemtudom de en vettem egy 435 ost, es siman alazza az xperia p t!Tapasztalatbol tudom.Nekem nem kell egy huuu de csicsasaztakurva mekkora telefon meg ocsem miket tud es ha le esik a foldre akkor b@szhatod.Az en kis 435 osom mar landolt es semmi baja sincs, a hatlapon pici karcolas.Ez szemelyes velemeny senkit nem akarok megserteni, mindenki azt vesz amit akar.Ez egy jo telefon aki csak telefonalnj smsezni es netezni akar.Az biztos, hogy a kovetkezo telefonom egy premium lumia lesz.

(#25) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Jah es jon a lumia 430 😃

(#26) Braddock válasza Ice_Man22 (#24) üzenetére


Braddock
őstag

"Nekem nem kell egy huuu de csicsasaztakurva mekkora telefon meg ocsem miket tud es ha le esik a foldre akkor b@szhatod"

"Az biztos, hogy a kovetkezo telefonom egy premium lumia lesz."

:F

(#27) bollokcs80 válasza BobTail (#13) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jé, ez nekem kimaradt....egészen korrekt ajánlat. :B :))

Köszi a felvilágosítást. ;)

B.Cs.

(#28) TRIvidore


TRIvidore
tag

@Bog: Komolyan mondom ritkán olvastam MA-n ilyen remek hangvételű cikket. :R
"Ha nem lenne luk a kamerának és a hangszórónak, akkor simán mehetne a kádba a gyereknek, egy sereg legóember használhatná ladikként." :C
Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy ha kerítesz egy selfiebotot, s ragasztasz a telo alá egy matchboxot (lévén cserélhető a hátlap), bármilyen csattogós lepkét hazavág a konstrukció :D
A Lumiaselfienek így aztán van értelme "parádézó" VGA felbontás mellett, de az hagyján 2Mpx-elért sztem feltúrták az egyik régi Nokia raktárat...ezek után komolyan kíváncsi vagyok a 430-as mit gurít majd :)

[ Szerkesztve ]

Never say no to...@##%%£...Panda

(#29) Dhampir


Dhampir
félisten

Az exponálógombot kár volt lehagyniuk. :(

(#30) davenport válasza papi77 (#23) üzenetére


davenport
aktív tag

Csatlakozom, az itt-ott még előforduló fél giga ram bizony kevés.

No money, no honey.

(#31) davenport válasza Dhampir (#29) üzenetére


davenport
aktív tag

A 735-ön is hiába kerestem.

No money, no honey.

(#32) Vtwo


Vtwo
senior tag

Az 532 számomra teljesen jó....lenne,ha a ledet nem spórolták volna le róla.És az exponáló gombért is kár.

(#33) Fiery válasza Béééla (#2) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem pont ez a jo irany, es me'g tovabb kellene mennie a Microsoftnak (Lumia 300 szeria is hadd jojjon). A WP platformra nem fog eleg app keszulni, amig nincs elegendo felhasznaloi bazis (azaz sok-sok eladott keszulek); amig viszont nincs eleg app, addig inkabb a tobbi platformot (foleg Android) valasztjak a vasarlok. A szoftver fejlesztoket hiaba probalta behalozni a Microsoft, nem akarnak addig foglalkozni a WP-vel, amig nincs elegendo felhasznalo, igy a Microsoft kenytelen a masik oldalrol kitorni a 22-es csapdajabol: egyszeruen tobb keszuleket kell eladnia. Es jol lathato, hogy az elejen, amikor megprobalt egyfajta premium szintet tartani, addig nem fogytak a telefonok, most ezert inkabb a fejlodo piacokon, a feature phone-ok kivaltasat celozza a Microsoft. Szerintem ez egy okos strategia, sokkal konnyebb egy szines-szagos-villogo olcso telefonnal meggyozni valakit egy unalmas fekete androidos telefonnal szemben, mint egy Lumia 1xxx-szel lenyomni a Galaxy S6 es tarsait. Aki komolyabb keszulekre vágyik, az sokkal erzekenyebb a platformra, azt sokkal nehezebb a WP-rol meggyozni. Mig aki egy olcsobb, adott esetben majdnem feature phone szintu telefont akar, annak a Lumia teljesen jo valasztas lehet.

Teny, hogy ezek az olcso Lumiak nem nekunk keszultek, es plane nem a nalunk szerencsesebb orszagokban elok szamara. Kina, India, Brazilia (es mas latin-amerikai orszagok), Oroszorszag a fo cel, oket kellene meggyozni ezekkel a szines olcso telefonokkal. Ha sikerulne a Microsoftnak osszegereblyeznie me'g 7-8% piaci reszesedest (ami cca. 100 millio eladott telefon, tehat nem kis kihivas), es at tudnak lepni a 10%-os piaci reszesedest, onnantol a fejlesztok is megmozdulnanak, es meg lenne mentve a WP platform. Felek tole, hogy nem jon ossze nekik, de kozben szurkolok is nekik, hogy megis sikeruljon.

Megjegyzem, attol, hogy nekunk, informatikara es telekommunikaciora fogekony embereknek idegesito tud lenni, amikor lagzik a telefon, lassan indul el a kamera, alacsony felbontasu a kamera (stb), addig egy teljesen atlagos felhasznalo ezeket eszre sem veszi. Nem egyszer dumaltam mar low-end Android telefon tulajokkal (akik hetkoznapi emberek, nem IT guruk), es meglepo modon a legtobben nem panaszkodtak arra, hogy lassu lenne a telefon. Mikozben amikor en megneztem pl. a Galaxy Fame-et, idegbajt kaptam a lassusagatol :) Ok meg inkabb ertekelik, hogy vegre menet kozben meg tudjak nezni az emailjuket, tudnak webezni, navigalni, stb, amit a regi feature phone-juk nem tudott. Na az ilyen emberek imadni fogjak a "kis" Lumiakat is.

[ Szerkesztve ]

(#34) no more válasza devast (#19) üzenetére


no more
addikt

Ez így nem teljesen igaz.. Egy Lumia 520 hardver kevés a WP-nek is. Újraindulgat, szeret másodpercekre megfagyni és bitang sokat tölt... Arról nem is beszélve, hogy SEMMIT sem tart a memóriában. Múltkor haveromnál voltam, mutatott egy zenét és lejátszás közben a telefon úgy döntött, hogy neki ez megterhelő és újraindult. Mondta, hogy ezt szinte napi rendszerességgel csinálja, tök random időben. Engem szidott, mert, hogy én ajánlottam neki... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#35) Integrale válasza TRIvidore (#28) üzenetére


Integrale
veterán

Szoknyák alá akarsz bekukkantani? :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#36) davenport válasza Fiery (#33) üzenetére


davenport
aktív tag

Az elején is voltak belépő telefonok, vagy normál áron elérhető középkategóriás típusok, és nagyjából 1.5-2 éve megy a vita arról, hogy miért nincsen elég app.
Ennyi időbe meg bőven belefért egy WP7-8-8.1 váltás, csak éppen appban nem erősödött a kérdés.
1.5-2 év alatt pedig sokan készüléket cserélnek, és ha korábban úgy érezték hogy az ígéretek ellenére nem történt semmi, akkor elpártolnak az adott csoporttól, vagy nem tudnak elérhető áron egy egy szinttel feljebb pozicionált készülékre váltani.

Most lesz egy éves a 625-ös készülékem. Maga a rendszer jobban tetszik, mint az Android, de a fél giga ram miatt folyamatosan fagy a készülék. Fényképező jó, navigáció okés benne. Tegnap jöttem rá, hogy nem tud OTG funkciót, majd talán a WP10 tudja majd szólnak az ígéretek.
Ha most cserélném akkor a 735 lenne az alternatíva, mert a többi készülék jóval drágább pl: 830-től felfelé, de elolvasva a tesztet az is gyengébb egyes dolgokban.

No money, no honey.

(#37) gyurkikrisz válasza TRIvidore (#28) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Lol, egy also kategorias telefontol mit varsz? El vagy tajolodva

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#38) TRIvidore válasza Integrale (#35) üzenetére


TRIvidore
tag

A kreativitás nem ismer határokat :D Ismered a mondást: "Jön a tavasz, dagad a..." :D

Never say no to...@##%%£...Panda

(#39) Fiery válasza davenport (#36) üzenetére


Fiery
veterán

Igazan low-end WP telefon sosem keszult. 480x800-nal alacsonyabb felbontas, 3.7 colnal kisebb kijelzo sosem volt. 512 MB-nal kevesebb RAM-os keszulek is csak nehany volt. Mig androidos vonalon szamtalan keszulek van, ami ezeknel gyengebb parameterekkel bir, es emiatt igazan olcso is tud lenni. Persze mostanra mar mas megiteles ala esik a 480x800-as felbontas ill. az 512 MB RAM, mint par eve, nyilvan megvaltoztak a termekkategoriak, erosebbek lettek az olcso telefonok, igy most mar a 480x800-as / 512 MB RAM-os Lumiat is lehet marha olcson adni. Van ugyan egy Lumia teszt keszulekem (630), amit szoktam nyomkodni, de igazan alaposan sosem hasznaltam huzamosabb ideig WP keszuleket. A Lumia 630 alapjan azonban amondo vagyok, van me'g hova lefele terjeszkedni a WP8 vonalon. Nem feltetlenul RAM mennyisegben, de pl. lehetne kisebb kijelzot hasznalni, elhagyni bizonyos feature-oket esetleg, hogy me'g olcsobb Lumia keszulhessen. Nekunk (marmint sokunknak) apropenz 20-25e Ft egy okostelefonert, de sok helyen inkabb a 10-15e Ft lenne az idealis arcedula. Biztos vagyok benne, hogy jonni fog a Lumia 300-as szeria, me'g akkor is, ha eros kompromisszumokra kenyszeriti a juzert adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#40) MarQs válasza Fiery (#33) üzenetére


MarQs
senior tag

Nem szokások az ilyen, de... +1
:)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#41) Wildpath


Wildpath
tag

Teljesen rendben vannak, nem kell csodát várni tőlük.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#42) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem nagyon tetszenek. Jöhetett volna előbb a cikk, akkor ezeket választjuk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Dhampir válasza Integrale (#35) üzenetére


Dhampir
félisten

(#44) Beri78


Beri78
őstag

Alsó kategóriában teljesen vállalható telefon - főleg ennyi pénzért. Biztos sokan veszik majd, akik csak telefonálni akarnak. Ilyen is kell :K

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#45) DaveJr


DaveJr
őstag

Buli telefonnak vagy céges kis telónak szerintem tök jó. Ennyiért pláne. Csak lehetne feketében kapni:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#46) Plazmacucci válasza DaveJr (#45) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Zöldben :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#47) BobTail válasza DaveJr (#45) üzenetére


BobTail
őstag

Feketében is kaphatók.

(#48) gepardlacee


gepardlacee
tag

10+ éves, kamera nélküli, manapság "feature phone"-nak nevezett készülékről 435-re váltás jó döntés lenne? (nyilván nem én)

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#49) kelly416


kelly416
veterán

A vegyes érzelmeimet képtelen vagyok szavakba önteni. Egyszerre jó is, meg nem is amit csinálnak. Jó megcélozni ezt az alsó kategóriát, jó itt is nyújtani relatíve akadozásmentes rendszert majd minden jó szolgálatatással, de egyúttal az a kamera annyit ér, mint az említett jack dugós antenna (ezen amúgy jót mosolyogtam, de nem lepődnék meg, ha ebay-en már lehetne kapni hasonlót), és ezt a borzalmas hátlapot törölhetnék már a memóriájukból, legalább matt legyen, ne fényes.

(#50) Fiery válasza gepardlacee (#48) üzenetére


Fiery
veterán

SZVSZ barmilyen feature phone-rol szinte barmilyen okostelefonra valtas jo dontes. Manapsag szamos olyan funkciot kinalnak az okostelefonok, amik nap mint nap jol hasznalhatoak, adott esetben nelkulozhetetlenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.