Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Következzen tőlem is pár gondolat a készülékről, most már több hete aktívan használom:

A készülék összeszerelési minősége nagyon rendben van, a hátlap egyáltalán nem az olcsó gagyi kategória, fogása, tapintása kellemes, matt szürke színben az ujjlenyomatok is alig látszanak meg rajta.
A készülék fő erőssége a kijelző, van összehasonlítási alapom, és csak a komolyabb A brandes készülékek kijelzői tudják megszorongatni, tűles, gyönyörű, élénk színekkel.
A fizikai és érintős home gomb elsőre talán furcsa lehet, azonban más készüléket használva hamar elkezd hiányozni ez az okosan kitalált funkció.
A szoftver most már a 4.5.4I verziónál jár, amikor először bekapcsoltam a 4.5.2I volt, a tesztben is leírt problémákkal, amiket valóban szépen sikerült megoldani.
A Flyme rendszert összességében szokni kell, de nagyon kézreáll, ha valaki összebarátkozik vele, egyébként a hardver a komolyabb játékok futtatását mellőzve nagyon szépen kiszolgálja az igényeim, zenei téren rendben van, mondjuk egy normálisabb füles, zenelejátszó, és normálisabb zenei anyaggal szépen szól, kamera, gps, wifi stb.. alap funkciók rendben vannak, a szoftverben valóban vannak nyelvi félrefordítások, de ezeket már megoldottam, és várhatóan publikálom a közösség felé is, így nem kell a Meizura várni ezzel kapcsolatosan sem.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#102) ollie válasza Dave™ (#95) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehogynem. Még ez a PH teszt is részben alátámasztja azt, amit írtam.

***

(#103) Magnum_ válasza Csapoati (#99) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az enyém is Kínából jött, de volt magyar nyelv rajta. hogy mit mókoltak/romoltak előtte, azt nem tudom.

I humbly and respectfully decline™

(#104) Graphics válasza ollie (#102) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Reszben?

A hangnal nem talaltam kivetnivalot, az anyaghasznalat meg egyeni izles kerdese.

Maradjunk annyiban, a Te elvarasaidnak nem felelt meg. 55ezerert meg ha csak a hazba tudunk belekotni, meg 3-4felreforditasba....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) Dave™ válasza ollie (#102) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha csak a negatívumot olvasod el belőle... A dinamikatartományra pedig a gyárilag levett erősítés a megoldás mint írtam, amit fél perc visszaállítani.

(#106) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Szóval akkor a többség szerint jobban megéri ez a redmi note 2 ellenében? Azt olvastam van gyorstöltés a redmi note 2-ben, aztán meg az, hogy nem működik. Nagyon elszomorított, mert a gyorstöltés az szuper dolog.
Az erősebb hardver is vonzó.

[ Szerkesztve ]

(#107) Dave™ válasza ollie (#102) üzenetére


Dave™
nagyúr

Esetleg egy olyanra tudok gondolni, hogy be volt nyomva valamelyik Dirac HD sound profil, mivel az működési elvéből kifolyólag kompenzálja egy adott fülhallgató karakterisztikáját, és ha ezt egy nagyon nem olyan karakterisztikájú fülhallgatóval párosítod, az teljesen el tudja vinni a málnásba a végeredményt, pl. egy vékony hangú fülesre ráeresztve egy mélytúlsúlyoshoz szánt profilt tovább fogja csökkenteni a mélyeket, a magasakat meg addot esetben akár emelheti is. De ha ez történt, az vastagon user error, alapból nincs engedélyezve egyik sem. Nemsokára kész lesz egy átfogóbb fülhallgató tesztem, abban több, komolyabbnak tekinthető fülhallgatóval teszteltem, van köztük mindenféle, és egyiket sem befolyásolta negatív irányba az m2 note kimenete, ezért sem tudok sajnos hitelt adni az általad leírtaknak.

ctvagyok: az a kérdés, kell-e az erősebb SoC vagy sem. Nem tudom, hogy komolyabb 3D-s játékokon kívül hol van még gyakorlati előnye, de szerintem ennyi a Redmi előnye. Ezzel együtt jár a magasabb fogyasztás és a kisebb üzemidő, a többi meg leginkább preferencia kérdése, melyik a szebb, melyik kijelzője tetszik jobban, kamera, melyik OS stb.

[ Szerkesztve ]

(#108) Graphics válasza ctvagyok (#106) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kihasznalod az erosebb hardvert akkor oke. En nekem mar az MT6752-es sok a Lenovomban, nemhogy a Helio X10,
Jobban preferalom az alacsonyabb fogyasztast

Mindketto jo keszulek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#109) pècsimunkás válasza Graphics (#108) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A Redmibe 2 sim plusz microSD megy ? Ha igen , nekem az a szimpatikusabb .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#110) Graphics válasza pècsimunkás (#109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igy van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111) kenand válasza pècsimunkás (#109) üzenetére


kenand
veterán

Redmi Note 2 -be bele megy a 2 micro SIM + a micro SD is én is úgy használom. Jó hogy nem a Meizu-t választottam....(fiamnak tökéletes lenne neki nem kell 2 SIM)

Redmi Note 2 vel egy gondom van nem találok hozzá 2 SIM kezelő appot am működne. Mindig a telefon menüben kell állítgatni...

Xelio X10 fogyasztásától/8 magtól nem kell úgy tartani, ha nincs terhelve akár csak 1 mag megy 403 Mhz-n...

[ Szerkesztve ]

(#112) madarasz92 válasza Csapoati (#99) üzenetére


madarasz92
őstag

Stimmel 4.5.4A nincs magyar nyelvem , mit lehetne vele kezdeni ? Mondjuk nálam soha nem volt magyar a beállitások rész .. :O
Egyébként nagyon jó telefon de a magyar nyelv hiányzik ..

[ Szerkesztve ]

(#113) magyarattila


magyarattila
tag

Igaz az a pletyka hogy nagyon halk a telefon fülhallgatón keresztül? Külföldi topikokban olvastam hogy panaszkodnak a hangminőségre meg hangerőre.

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#114) Graphics válasza madarasz92 (#112) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem sokat, az nem lesz magyar.

Nem tudom a kinaira engedi-e az EU romot. Majd a temaban jartasabbak megirjak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) Dave™ válasza magyarattila (#113) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kettő összefügg, a jack kimenet erősítése le van véve 80% alá, szervizmenüből egyzerűen vissza lehet állítani 100%-ra, utána sem a hangerővel, sem a dinamikával nem lesz gondod. Alapból egyébként valóban halk és emiatt némileg vérszegénynek is tűnhet.

madarasz92: van lehetőség a kínaira I romot tenni, de utána nem fog menni az OTA update (ami az alapból I verzióval simán megy), ha ez belefér a topikjában van linkelve leírás.

[ Szerkesztve ]

(#116) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Sokat adok az ebben a topikban megjelent tulajdonosok véleményére, azért kérdezem.
Ha menne a gyorsabb töltés akkor biztos a redmit választanám. De így már kérdéses. A kamera sem rossz ebben a meizuban.

(#117) Dave™ válasza ctvagyok (#116) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Meizu akkuját alig lehet legyilkolni egy nap alatt, 5+ óra képernyőidő, egyeseknek összejön a 6-7 óra is. Ez az előnye a takarékos SoC-nak és az IGZO panelnak. Ráadásul elég jól testre is tudod szabni az energiaprofillal, a takarékossal is fürge marad, én azért használom performance-szal, mert így is simán kibír egy napot, estére pedig mindig töltőre teszem. A gyorstöltésnek max. ott van értelme ahol nincs meg ez a ciklikusság, de kétlem, hogy az akku élettartamát ne befolyásolná negatívan.

(#118) natë válasza Dilo (#87) üzenetére


natë
nagyúr

Csak pont szürkében nem.

(#119) balintka válasza Dave™ (#117) üzenetére


balintka
addikt

A gyorstöltés kikapcsolható benne?

(#120) mempfis válasza Dave™ (#65) üzenetére


mempfis
csendes tag

Szerintem nem neked írtam.(kínai)

(#121) madgie válasza Graphics (#114) üzenetére


madgie
titán

Gyárilag nem, más úton elvileg igen.
De vigyázat, csak saját felelősségre! Meg frissíteni sem tudod majd így az I romokat a sima, telefonon belüli update-tel (tehát minden újabb nemzetközi romnál végig kell játszani ezt).

[ Szerkesztve ]

(#122) Graphics válasza Dave™ (#117) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

IGZO panel nagyon keveset eszik, anno mar a ZTE V5-nel is ezert kedveltem meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#123) madarasz92 válasza Dave™ (#115) üzenetére


madarasz92
őstag

Nem érdekes a frissités bár lehet hogy a kinain is lesz magyar nyelv.
A leírást belinkelnéd nekem? Mert simán felrakva hibát dobott ki az i-s romra.

Egyébként nagyon jól bírja az akkuja és maga a telefon is nagyon kellemes .

[ Szerkesztve ]

(#124) Dave™ válasza balintka (#119) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nincs benne gyorstöltés, félreértettél valamit. A Redmire írták, hogy van.

madarasz92 [link]

[ Szerkesztve ]

(#125) madarasz92 válasza Dave™ (#124) üzenetére


madarasz92
őstag

Köszi szépen és ha felrakom az i romot és jön az i-re update. Akkor a meizu oldalárol lekapom és simán felrakhatom? Nem kell végigjátszani megint a leìrást?
Madgie: Neked is köszönöm a segitséget nem figyeltem .

[ Szerkesztve ]

(#126) madgie válasza madarasz92 (#125) üzenetére


madgie
titán

Még jó hogy erre is megírtam a választ az előbb (a linkkel együtt) :))

(#127) Dave™ válasza madarasz92 (#125) üzenetére


Dave™
nagyúr

Passz. OTA tuti nem fog menni, mint a gyári I-nél, de manuálisan nem tudom hogy elölről kell-e kezdni vagy sima upgrade. Olyan sok frissítés azért nem jön, hogy ez valós probléma legyen :) Pont most volt egy update, gondolom az utolsó 4.x.x verzió, a következő elvileg már Flyme 5 lesz.

madgie fenébe, tök feleslegesen kerestem ki a másik topikból :D

[ Szerkesztve ]

(#128) madgie válasza Dave™ (#127) üzenetére


madgie
titán

:D

m2 note-nál talán nem fontos, de jó tudni, hogy csak Lolli alapú romon szabad a terminal emulatoros módszerr alkalmazni a "nemzetközítésre", KitKat rom alatt le fog fagyni a műveletben (saját tapasztalat az MX4-gyel)

(#129) tonerz


tonerz
aktív tag

Kb 2 hete használok egy ezüst international verziót, és megvagyok vele elégedve.
Akik a hardver miatt morognak, ezekkel a játékokkal teszteltem: Epoch2, Modern combat5, Real Racing 3, Sine Mora, mindegyik játék élvezhetően futott.
A hangminőség elfogadható volt, mindaddig amíg nem állítottam helyre engineer menüben, így viszont egy jó füles és power amp társaságában, szépen megfelelő dinamikával és térrel szól, semmivel sem gyengébb/rosszabb mint anno a redmi note 4G-m.
A fizikális gombtól kicsit fáztam, de mára már megszoktam, sőt mondhatni megkedveltem :)
A Flyme elsőre kicsit szokatlan volt, de mostanra megszoktam, bár a korrektséghez hozzátartozik hogy egy kicsit "fapadosnak" érzem kinézetre egy miui, vagy emuihoz képest.

(#130) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem rossz, de ezért a pénzért elfogadható.

(#131) DemonDani válasza tjb007 (#42) üzenetére


DemonDani
addikt

Csak úgy gondolnám, hog az ember a legjobbat akarja a pénzéért, ha egyszer már ennyire tisztában van a dolgokkal. (mondjuk nem tudom mikor vetted, lehet hogy akkor még nem volt itthon potom 60k-ért Note 2)

Azért nem csak a bivalyság szólna a Redmi Note 2 mellett, csak gyorsan arra böktem rá.

Persze nekem mindegy, csak azt hittem, hogy volt valami nyomósabb indok a választásod mögött, esetleges tapasztalat vagy egyéb, azért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#132) blackydan


blackydan
senior tag

Szemely szerint odaig vagyok a nagyobb keszulekekert, igy ezert az arert ez ajandek :K

(#133) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

azert a Sim kartya talcaja eleg fura megoldas ! :U

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#134) Graphics válasza Dr.FantastiK (#133) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi benne a fura?

Eleg sok gyarto ilyet csinal / sajnos /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#135) Magnum_ válasza Graphics (#134) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudom, hogy mas arkategoria... de pl a Galaxy A7 sim talcaja paradesan jol meg van oldva.

Felreertes ne essek, nem szidni akarom az m2-t.. nem hiaba vettem. Csak mar nincs meg.

I humbly and respectfully decline™

(#136) batai15


batai15
félisten

Szimpatikus ennyiert.

(#137) M0RGI válasza DemonDani (#131) üzenetére


M0RGI
őstag

Hol van Note2 60-ért garanciával? Érdekelne.

(#138) DemonDani válasza M0RGI (#137) üzenetére


DemonDani
addikt

Ugyanabban a boltban, ahonnan a PH kapta a tesztkészüléket, a teszt végén találod a linkjét. Engem is meglepett enyhén szólva... :Y

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#139) Graphics válasza M0RGI (#137) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha van ceges ismeeos, meg annal is olcsobb :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#141) LantosBerry8 válasza A texasi (#140) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

nem tudom fogtad e már kézben, de szerintem ez egy tök jó megoldás és egyáltalán nem csúnya...

(#142) bagkri01 válasza LantosBerry8 (#141) üzenetére


bagkri01
őstag

Én is szeretem és már úgy megszoktam, hogy más telefonnál is így szeretném használni, aztán rájövök, hogy nem fog mennei :)) Bevallom én sem gondoltam volna, hogy az ilyen jó megoldás.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#143) Dave™ válasza A texasi (#140) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az a home gomb akar lenni? Mert az zseniális a multifunkciós mivoltával!

(#144) batai15


batai15
félisten

Engem az erdekelne hogy a flyme kezelese nem szokasos. Van ugye a meg jelenitheto action bar meg a vissza nyil hogy ez mennyire mukodik nem gyari appok eseten jol.

(#145) madgie válasza batai15 (#144) üzenetére


madgie
titán

Ki/bekapcsolható a virtuális vissza gomb alul, nekem ki van kapcsolva MX4-nél is, minden megoldható ezzel az egy gombbal is.

(#146) natë


natë
nagyúr

Redmi 2 Pro-ról szerintetek érdemes váltani? (Akkuidő, kamera lényeges nekem, igaz, ez a Redmin is korrekt)

(#147) Solten


Solten
addikt

Az m2-ben is ugyanez a kamera van? Asszonynak tul nagy lenne a note es meg egyetlen kriteriuma a jo fotoapparat :) Ez a kamera pedig brutal ilyen aru keszulekben.

Magamnak kineztem mar korabban ezt a "kicsiket" de meg gondolkodom a RedMi Note 2 is.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#148) ollie válasza natë (#146) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt most az a kérdés, hogy szükséged van-e phabletre. Ha igen, még mindig érdemes több jelölt közül választani. A te esetedben szerintem értelmetlen az összehasonlítás a kijelző méretének különbsége miatt. Ha kell neked az 5,5 col, akkor mindenképpen váltanod kell (persze mint írtam, érdemes más phabletet is figyelembe venni), ha meg nem kell neked, akkor minek váltanál rá, ha a mostani is megfelel neked.

De, és itt most le fognak hurrogni a meizu tulajok, a meizu m2 note alsókategóriának tűnik egy Xiaomihozt képest. Mondom ezt őúgy, hogy volt Redmi Note 4G-m, meizu note m2-m, és most van otthon egy Redmi 2 Pro. Egy dologban tényleg jobb a meizu, és az a kijelző.

De mielőtt tényleg nekem esnek a többiek, itt az elsődleges szempont neked eldönteni, hogy kell-e a nagyobb kijelző. Amúgy maga a készülék nem tűnik hatalmasnak a Redmi 2 Pro-hoz képest, mert nagyon kompakt, a Redminél meg azért vannak kávák rendesen.

[ Szerkesztve ]

***

(#149) Graphics válasza ollie (#148) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tedd hozzá, hogy a Te véleményed alapján alsókategóriás a Meizu :P, úgy kerek a story.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#150) Solten válasza Solten (#147) üzenetére


Solten
addikt

Guglizok es a kisteso is f@sza fotokat csinal...

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.