Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Vladi válasza Vasinger! (#248) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az os végül is nem cél, pusztán egy szükséges és megkerülhetetlen eszköz a számítógéphez. A lényeg úgyis a futtatott alkalmazások, nem az os.

(#249) Morden24:

"ha kocsit lehethe lopni olyan felelősségrevonási esélyek mellett, mint ahogyan szoftvert, akkor senki nem parkolna többet szabad ég alatt."
De szép is lenne:
cp /kocsi/audi/a8 /vladi/garazs
:DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#252) fordfairlane válasza Vasinger! (#248) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként elképzelhető, hogy lesz még annyi a Windows is. Jelen pillanatban a x86 - Windows a leguniverzálisabban használható platform, és érdekes módon nem a Linux a legveszélyesebb konkurenciája, hanem a mobilok- pdak, a konzolok, amely céleszközökből fejlődnek az egyre általánosabban használhatóság irányába. Ha egyszer alaposan megszorongatják a Windows most még betonbiztosnak tűnő hegemóniáját, akár igen komoly árverseny kialakulhat.

x gon' give it to ya

(#253) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Érdekes cikk!:)

Üdv: Csabee.

(#254) Morden24 válasza Vladi (#251) üzenetére


Morden24
nagyúr

apt-get db9 :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#255) Morden24 válasza TazLeacher (#250) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megj.: mégis több embernek van warezos winje eredeti COD6-al, mint eredeti winje warezos COD6-el...

Ebben mondjuk nem lennék tutibiztos. A világ civilizáltabb vidékein a brand gépek vásárlása bőven felülmúlja a házilag szereltekét, ellenben warez mindenhol van, nem is Magyarország a globálisan lényeges piac.
Szóval simán el tudom képzelni, hogy globálisan több a warezolt Cod6 az eredeti Win-en, mint fordítva. Persze ez csak játék a gondolattal, a lényegen nem változtat... :)

Sectumsempra - For Enemies

(#256) TazLeacher válasza Morden24 (#255) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, bocsánat, kifelejtettem a gondolatmenetből a brand gépeket notistúl mindenestül. Akkor átfogalmazva: többen vesznek...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#257) schawo válasza Vladi (#251) üzenetére


schawo
titán

Az első hozzászólások között szerepelt a 25e Ft-os ár. Amikor megláttam megörültem, mert ez volt az a nagyságrend, amit hajlandó lettem volna kifizetni érte. Elkeztem keresni és kiderült, hogy az az OEM licensz ára. Amit csak új hardverhez csomagolhatnak. Ha tehát megveszem az OEM-t a régi gépemhez, éppúgy illegális felhasználó leszek mint így. Sőt, még meg is szívtam, mert nem frissíthetem a hardverelemeket úgy, hogy ne csak illgális felhasználó, hanem oprendszer nélküli ne legyek.

Kérlek szépen az Windows 7 ára 55 ezer forint.

Ennyi.

Aki az OEM árral jön, az nincs tisztában az OEM licensz tartalmával.

Még egyszer: 55 ezer forinttól!
Egészen 90 ezer forintig.

Broáf.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#258) TazLeacher válasza schawo (#257) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Olvass egy kicsit utána, mielőtt beszélsz. Új hardverelem egy kábel is...úgyhogy 25K. Mégegyszer: 25K.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#259) fordfairlane válasza schawo (#257) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az OEM licensz feltétele régen a hardvervásárlás volt, ha jól emlékszem a Vista óta van másképp. Vehetsz külön Windowst, nem kell hozzá venned semmilyen hardvert, felteheted bármilyen gépre, ezzel automatikusan te leszel a gépépítő, aki a supportot nyújta. (az ebből a szempontból mindegy, hogy a gép nálad marad vagy eladod, az MS nem köteles supportot adni). Technikailag a géphez kötődést az alaplaphoz kötés váltotta ki.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#260) Morden24 válasza schawo (#257) üzenetére


Morden24
nagyúr

Láthatóan te sem vagy tisztában vele.

[Na mindegy, már mások leírták előttem]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#261) kelzsoca válasza schawo (#257) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ember nem lehet megérteni hogy az OEM alatt hivatalosan bármit kicserélhetsz kedvedre kivéve az alaplapot, mert az összeforr a szoftverrel! :W

Szóval fuss neki a dolognak újra, és máskor úgy írj ide, hogy tudod miről van szó.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#262) Vasinger! válasza TazLeacher (#250) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nem abba a kategóriába tartozok, aki többet költene játékra, mint OS-re és szerintem ez a többség.

(#263) TazLeacher válasza fordfairlane (#259) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, a Vista óta van így. Azelött 25 Ft-os kábeleket, meg tápcsatikat ütöttek a számlára. :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#264) TazLeacher válasza Vasinger! (#262) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már bocs, de láttam az aláírásod...bizonyára szövegszerkesztésre kell a Q9550...ugye?

Ja, és a se erre, se arra nem költök az egy külön kategória...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#265) moonman válasza schawo (#257) üzenetére


moonman
titán

mar vagy ot eve nem kell hardvert venni oem-hez. tajekozodj kicsit.

(#266) fordfairlane válasza TazLeacher (#263) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nyilván a MS is rájött, hogy valahogy meg kellene szüntetni ezt az ex-lex állapotot. Logikus, hogy van a per machine és a per user konstrukció, de mi van akkor, ha darabokban érkezik a hardver a lánc végére, melyik elemhez van ilyenkor hozzákötve? Gondolom látták az MS-nél is, hogy a hardver vásárlásához kötni felemás megoldás.

x gon' give it to ya

(#267) zH. válasza Morden24 (#255) üzenetére


zH.
senior tag

"Megj.: mégis több embernek van warezos winje eredeti COD6-al, mint eredeti winje warezos COD6-el..."

A win picit drágább mint a cod6.
Nem akarok warezt erőltetni ,de egy eredeti cod6-ból van hasznod ; tudsz eredeti szervereken játszani.

Egy crackelt windowsnak meg nincs(?) hátránya az eredetivel szemben..

Szerintem a felhasználók töredéke vesz eredeti op.redszert.
Ehhez nem kell torrent gurunak lenned ,elég ha Pistike odaadja a telepítő lemezt ,vagy felrakja neked. Esetleg a boltban egy összeállított gépen rajtahagynak egy crackelt win-t. ( pl. a miénkre felraktak egy tört xp-t. )

[ Szerkesztve ]

just be

(#268) JohnR válasza Morden24 (#249) üzenetére


JohnR
aktív tag

Rátapintottál a lényegre: T modell óta az elv (core) nem változott, vagy szerinted nem ugyanaz az Otto-motor működése? Csak a rátelepített optimalizálás (cukormáz) változott, és 100 éve ugyanazt vesszük, mert nem érdek a fejlesztés, ha a vidékiek úgyis megveszik a régi bevált receptet. A Wankel motor az valóban fejlesztés volt, de mégse terjedt el, mert "nem volt rá igény". Erre utaltam azzal, hogy ha nem változtatunk az "én kitaláltam valamit, és abból fognak még az ükunokáim is élni, de ahhoz nem nyúlhat senki, aki nem fizet nekem" hozzáálláson, akkor úgy fog elhúzni mellettünk Kína, hogy azt se tudjuk miért maradtunk a kőkorszakban. Még mindig abból élünk amit nagyapáink találtak ki, és semmi fejlődés. Ott a távol keleten meg 2 évtized alatt ugrottak 100, ha nem 200 évet előre.

A házibuli példád pedig csak egyszerű diszkrimináció, ami nem illik egy EU-s állampolgárhoz :DDD , hiszen demokráciában nem tehetsz különbséget a piros és a sárga bugyis lányok között :D
A Windowst pedig Bill bácsi lopta, csak olvass utána a kezdeteknek...

(#269) moonman válasza JohnR (#244) üzenetére


moonman
titán

ne mosakodj, ezzel a szöveggel végképp lehúztad magad a pöcegödör legaljára. legközelebb ne bulvársajtó-címszavakból táplálkozz és akkor nem fogsz ekkora eget rengető baromságokat firkálni.

(#270) Morden24 válasza zH. (#267) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ehhez nem kell torrent gurunak lenned ,elég ha Pistike odaadja a telepítő lemezt ,vagy felrakja neked.

Látom, egyáltalán nem ment át, hogy miről beszéltem. Én nem azért nem használok warez OS-t, mert nem tudom, hogy hogyan kell leszedni a netről.

Esetleg a boltban egy összeállított gépen rajtahagynak egy crackelt win-t

Na, ezek azok, akiket viszont lazán fel is jelentenék.

Sectumsempra - For Enemies

(#271) zH. válasza Morden24 (#270) üzenetére


zH.
senior tag

Nem a te HSZ-odra írtam ,hanem amiből te is idéztél.
Sry. későn vettem észre.
:R

[ Szerkesztve ]

just be

(#272) wwhy válasza Morden24 (#240) üzenetére


wwhy
veterán

szintén magán:
jó pár ismerős a körömben (átlag közép-alja;]) - magamat is beleértve - eléggé árérzékeny: pl. 16-20e-ért drága egy IS (internet security) sw, de amikor van akció, és 7-8e körülre lemegy az ára, akkor megvesszük. Vagy e-bay. Az antivírus topikban is beszéltünk erről, hogy mindenkinek van egy határvonal, ahol azt mondja, h OK, innen belefér. Persze, ugyanúgy sokan maradnak a letöltögetésnél. szvsz az ár kegyetlenül sokat számít;
a win szerencsére (egyelőre) hivatalból is jár, no meg adtak a laptoppal is egy teljes értékűt (Dell).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#273) moonman válasza JohnR (#268) üzenetére


moonman
titán

"Még mindig abból élünk amit nagyapáink találtak ki, és semmi fejlődés. Ott a távol keleten meg 2 évtized alatt ugrottak 100, ha nem 200 évet előre."

huvazz, valamit szedjél ellene, mert kezdenek súlyosak lenni a tünetek. most viszont mennem kell tüzet rakni a dézsa alá, valamiben meg kell fürödnöm, csak remélem, maradt még gyufa a gyertyához.

(#274) fordfairlane válasza zH. (#267) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem a felhasználók töredéke vesz eredeti op.redszert.
Ehhez nem kell torrent gurunak lenned ,elég ha Pistike odaadja a telepítő lemezt ,vagy felrakja neked. Esetleg a boltban egy összeállított gépen rajtahagynak egy crackelt win-t. ( pl. a miénkre felraktak egy tört xp-t. )

Manapság ritkább lehet ez az eset, mint volt mondjuk 5 vagy 10 éve. A notebookok térnyerésével megnőtt a márkás, előre összerakott gépek aránya nálunk is, ezek többségéhez adnak Windowst is, leszámítva a legolcsóbbakat.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#275) Morden24 válasza JohnR (#268) üzenetére


Morden24
nagyúr

Még mindig abból élünk amit nagyapáink találtak ki, és semmi fejlődés.

Miért nem mondtad nagyapádnak, hogy neked nem a család megélhetése meg az ő munkája a fontos, hanem az, hogy fejlődjön a világ, még ha ingyen is kell dolgoznia. Biztos vállon veregetett volna.
Bikacsökkel.

Sectumsempra - For Enemies

(#276) TazLeacher válasza zH. (#267) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez már rég nem arról szól, hogy van-e hasznod belőle, hanem arról, hogy van 10K-d játékra, meg több 10K-d gépre, de nincs oprendszerre. Lásd lentebb a Q9550-es kolléga. 40-50K-s prockóra futja, de oprendszerre meg játékra nem. És most lehet jönni a jövedelmekkel, meg a keveset keresek dumával, de olyan ezt ne mondja, aki ennyiét vesz procit. Ez persze nem rád vonatkozik, de a témához kapcsolódik...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#277) Morden24 válasza wwhy (#272) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem azt mondom, hogy nincsenek árérzékeny emberek, hanem azt, hogy nem tud mindenki ezzel takarózni.

Mellesleg ha nincsen pénzem az antivírusra, akkor free alternatívát keresek. Vagy várok az akcióra. De hogy le nem warezolom, az biztos.
Ez áll Windows-ra is. Pl. lehet a régit is használni.

Persze, az ár kegyetlenül sokat számít. Csak az a baj, hogy a legkegyetlenebbül nagyon sokaknak az számít, hogy van ár, mivel ingyen is be tudja szerezni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#278) Vasinger! válasza TazLeacher (#264) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Már bocs, de nekem nincs Q9550-em (és ahogy kinéz nem is lesz), ellenben veled és nem kéne más pénztárcájában turkálnod, mert én sem jövök elő az adatlapoddal, pedig lenne mivel...
Azt, hogy én mire használom/nám a gépem, az nem rád tartozik ;) Ha elmondom elmondom, ha nem, nem.

(#279) vPhis válasza TazLeacher (#264) üzenetére


vPhis
aktív tag

Szerinted erős processzor csak játékra való? :W
blu-ray rippelésre nem? :DDD

jó ez így fájt

(#280) JohnR válasza moonman (#273) üzenetére


JohnR
aktív tag

Neked kéne szedned valamit cinizmus ellen (a flémet kerüld inkább, mert megyünk bannba mindketten :DDD egyébként se szólítottalak meg). A számítógépet is tegnap találták ki, meg az atombombát is, és a holdon is tegnap jártál...

(#281) gabor85 válasza JohnR (#268) üzenetére


gabor85
őstag

Tudod, a magadfajtát odaállítanám Bill bá elé, és mondd el neki TE az állításaidat. Kemény pénzben mernék fogadni hogy van akkora úriember és végighallgatna, bár én a helyében otthagynálak.
Kérünk linket hogy ezt most honnét szedted, hol olvastál erről.
Addig itt hiteltelen maradsz.

Wankel motornál fő probléma a bolygódugattyú kopása, de a többiben igazad van.

(#282) moonman válasza JohnR (#280) üzenetére


moonman
titán

"egyébként se szólítottalak meg"

pont leszarom. viszont észre kéne már venni, hogy teljesen elrugaszkodtál a földtől és mindenki próbálja megmagyarázni neked, de a sok barom persze mind szembejön az autópályán. menj és váltsd meg a világot.

[ Szerkesztve ]

(#283) zH. válasza TazLeacher (#276) üzenetére


zH.
senior tag

hogy van 10K-d játékra, meg több 10K-d gépre, de nincs oprendszerre.

Pontosan.
Bocsi ,de nem úszok a lében ,ha egy összeget sikerül összeszednem ,próbálom úgy alakítani ,hogy minél többet meg tudjak takarítani.
40-50k-ért vesz egy procit ?
Én is inkább egy hardvert vennék ,mint egy op.rendszert ahol totál semmi különbség nincs az eredeti és másolat között.

Nem kötelezek senkit sem a letöltésre ,ez csak a véleményem.

[ Szerkesztve ]

just be

(#284) Morden24 válasza zH. (#283) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én is inkább egy hardvert vennék ,mint egy op.rendszert ahol totál semmi különbség nincs az eredeti és másolat között.

Sajnos nem így van. A valós különbség az, hogy azt nem tudják az emberek ellopni. Ez az egyetlen különbség.

Amúgy a helyes megfogalmazás az, hogy ideális esetben nincsen különbség az eredeti és a másolt között.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#285) moonman válasza zH. (#283) üzenetére


moonman
titán

"egy op.rendszert ahol totál semmi különbség nincs az eredeti és másolat között."

csak annyi, hogy lopsz. persze van, akinél ez nem számít "különbségnek".

(#286) Pisztillus válasza zH. (#283) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Én meg inkább megveszem a szoftvert is - főleg arra a gépre, amelyet munkára is használok, s bár a sajátom, mégis ott van - és szem előtt van. A BSA-t meg nem érdekli, hogy nem céges gép, megnézi azt is, ha már ott van. Amit meg lehet, azt kiváltom free alkalmazásokkal. De nyugodtan is alszom. S mivel a win7-el csak jó tapasztalataim voltak/vannak, ezért megvettem itthonra is.

Moonman válaszához: Egyrészt a hozzájutás mikéntje (lopás vs. vásárlás) a különbség. Másrészt az a pár "ajándék", amiről nem is sejted, hogy benne van... S még mielőtt feleszmélnél, van egy spamszerverd, vagy egy zombihálózatnak a tagja a géped, pl.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#287) JohnR válasza gabor85 (#281) üzenetére


JohnR
aktív tag

"Érdekes tények tehát: nem a Windows volt az első grafikus rendszer, ráadásul még PC-n sem a Windows volt az első, sőt a nagyvárosi legendákkal ellentétben a „windows” elnevezés sem Gates-től származik. Az ablakok és legördülő menük a Xerox, illetve az Apple fejlesztései, sőt a Microsoft első üzleti sikerének alapjául szolgáló DOS-t egész egyszerűen megvette, majd továbbértékesítette a Microsoft feje. Akár rokonszenves nekünk, akár nem, a Microsoft és Bill Gates sikertörténete egy igazi „kapitalista” sikertörténet."
innen másolva
Persze ezek már új megfogalmazások, 10 éve még nem volt olyan "nagy ember", nem kellett csontig nyalni, akkor még konkrétan leírták, hogy lopta az ötleteket, "szellemi termékeket".
#282 fejezd már be...

[ Szerkesztve ]

(#288) Morden24 válasza JohnR (#287) üzenetére


Morden24
nagyúr

a Microsoft első üzleti sikerének alapjául szolgáló DOS-t egész egyszerűen megvette

Hogy a "megvette" melyik alternatív dimenzióban ekvivalens a "lopta" fogalommal, az már más kérdés.

Sectumsempra - For Enemies

(#289) moonman válasza JohnR (#287) üzenetére


moonman
titán

"Az ablakok és legördülő menük a Xerox, illetve az Apple fejlesztései"
maradjunk a Xerox-nál.

"a Microsoft első üzleti sikerének alapjául szolgáló DOS-t egész egyszerűen megvette, majd továbbértékesítette"
huszonhatodszor is lefutjuk ugyanazt a kört. a DOS-t nem megvették, hanem vettek egy alapot, amire ráfejlesztve DOS-ként hozták forgalomba. akitől megvették egyébként nem sokkal később Microsoft dolgozó lett, majd pár évre rá saját céget alapítva lépett ki a bizniszből. szarul járt, elismerem.

"hogy lopta az ötleteket"
most vette vagy lopta? amúgy tudod, azt, hogy megtudsz valamit, amiben látsz fantáziát, majd implementálod a sajátodba és sikeres leszel általa, azt nem lopásnak hívják. ellentétben a warez szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#290) gabor85 válasza JohnR (#287) üzenetére


gabor85
őstag

a cikket a chip magazin készítette :Y . Azt a népbutítást amit az a banda csinál... okádnom kell.
Tessék, itt a véleményem a magazinról.

(#291) JohnR válasza Morden24 (#288) üzenetére


JohnR
aktív tag

Hihetetlen a szelektív hallási/olvasási képességed :DDD
A windows-ról van szó! Nem a DOS-ról. A win volt a lopott ötlet (vagy az ötlet lopás az nem lopás, csak az abból készült szoftver ellopása lopás?) Ne érts már félre (bár tudom direkt csinálod :D )

(#292) Pisztillus válasza gabor85 (#290) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ebben van valami, régen sokat olvastam őket, de már vagy két éve nem veszem egyiket sem.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#293) Morden24 válasza JohnR (#291) üzenetére


Morden24
nagyúr

A win volt a lopott ötlet (vagy az ötlet lopás az nem lopás, csak az abból készült szoftver ellopása lopás?)

Apple az pont onnan "lopta" az ötletet, ahonnan az MS - a Xeroxtól.
Mellesleg ez egy olyan takaró, ami alól állandóan kilóg a láb. A te olvasatod szerint egy működő (vagy esetlegesen működő) koncepcióra saját termék létrehozása lopás? Mert ezek szerint egy többszereplős piacon az egymást helyettesíteni képes termékek egytől egyig lopásnak minősülnek.

Mellesleg ha Bill Gates bement a Xerox irodaházba, fejbevágta a biztonsági őrt, elszaladt egy nemWindóz Windózzal és kiadta, mint a sajátja (ami nem lehetett hatalmas lopás, hiszen jogorvoslat sem volt), akkor az miért legitimálja azt, hogy te (akárki) lopod a szoftvereket?

Sectumsempra - For Enemies

(#294) JohnR válasza moonman (#289) üzenetére


JohnR
aktív tag

Hallasz egy zeneszámot, beleimplementálod a saját dalodba...az se lopás, valóban :DDD . Ez ugyanaz a ferdítés, belemagyarázás. Szellemi termékekről beszélünk, és minden relatív. Mihez képest, mi a határ, honnan beszélünk lopásról, honnan beleimplementálásról...
Na hagyjuk, meddő vita. Én vagyok a hülye, tudom :DDD

(#295) gabor85 válasza Morden24 (#293) üzenetére


gabor85
őstag

Ha ez elől a kérdés elől kitér, összekarmolom magam :DDD

(#296) BonFire


BonFire
veterán

Sokan félreértik (vagy félre akarják érteni) azt, hogy valakinek telik számítógépre, ami ugye drága, akkor miért nem telik OS-re, ami ugye olcsó?

Elmondom az én sztorimat.

Beteg lettem. Az orvos azt mondta, jobban járok, ha abbahagyom a dohányzást. Úgy is tettem. Így felszabadult havi 8-9000 Ft. Viszont azt is tudtam, hogy ez a pár ezer forint, ha nem fektetem be valami tartós normális dologba, úgy elfolyik, hogy észre sem lehet venni. Ezt tapasztalatból tudtam (mivel már többször hagytam félbe a dohányzást és mindig elment hülyeségre az ára). Így hát összekötöttem a kellemetlent a hasznossal, és úgy döntöttem, ebből a pénzből simán kitelik egy laptop havi törlesztőrészlete. Vettem tehát ebből a pénzből egy laptopot, amit a mai napig is törlesztek.

Nyilvánvaló, ha még most is füstölnék, nem lenne laptopom. Nem keletkezett plusz bevételem, csak át lett egy része csoportosítva. Ráadásul elvileg OEM XP-vel vettem a gépet, amihez egyetlen árva telepítőlemezt, termékkulcsot nem kaptam, és a Windows be is azonosította, hogy bizony kalóz XP van rajta, holott én OEM licenccel vettem, amihez járt volna egy jogtiszta XP licenc is. Amit nem kaptam. A szervizbe raktak rá egy kalóz XP-t.

Ezek után persze, hogy lewarezolok egy telepítőkészletet magamnak, ha összeomlás van, újra tudjam telepíteni. Mert ugyan elvihetem a szervizbe is, és ott olyan rendszert raknak rá 500 Ft-ért, amilyet kérek. Hogy ez legális-e? Nemigen hinném.

Mellesleg ha 10000 Ft lenne a W7, annyit még nekem is megérne. De nálam ez a lélektani határ. 25000-et OEM licencért nem fizetek. Dobozosért meg a dupláját pláne.

Játszani sem játszom, tehát nem vennék meg játékokat sem 12-15000 Ft-ért.

Ennyi az én történetem.

UI.: Haverom a tavasszal látott a boltban akciós XP-t valami 13000-ért és vett egyet. Az X-edik telepítés után nem volt hajlandó telepedni, mert lejárt a telepíthetőségi korlát. 2 napig telefonált az ügyfélszolgálatnak, mire elintézték, hogy újra aktiválni tudja a rendszerét, amit jogtisztán vett, és két napig nem tudott emiatt dolgozni.

Ez is értünk van?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#297) Morden24 válasza gabor85 (#295) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én már hozom is a macskát :D

Sectumsempra - For Enemies

(#298) zH.


zH.
senior tag

Örülök ,ha valamiből spórolni tudok ,az ilyen nálam pedig csak a szoftver.

Ti egy erősebb hardver helyett op.rendszert vennétek?
Ez becsületes ,de teljesen pénzkérdés. Ha sok tartalékom lenne lehet ,hogy beruháznék egyre ,de nálam ez nem így van.

Alaplapot kéne cserélnem most is ,de sajnos ez sem a közeljövőben lesz.
Nincs 20-30ezrem egy winsowsra.

Szerk.: nálam is a 10k lenne a határ , a felett nem.

[ Szerkesztve ]

just be

(#299) JohnR válasza Morden24 (#293) üzenetére


JohnR
aktív tag

...akkor az miért legitimálja azt, hogy te (akárki) lopod a szoftvereket?
Ezt vissza kéne vonnod...40 éves fejjel nem töltögetek, hanem megveszem, de azért nem vagyok hülye, hogy bedőljek a reklámnak...

(#300) moonman válasza JohnR (#294) üzenetére


moonman
titán

igen, ha azzal takarózol és véded a "lopom az OS-t" álláspontodat, hogy 20 évvel ezelőtt meglátták a Xerox-nál és ők is csináltak egy hasonlót, majd ebből lett a Windows 7, akkor tényleg: te vagy a hülye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.